Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė

J.Kadžionis-Bėda: „Sakykime tiesą, tiesoje gyvenkime, tiesą ginkime – tai vienintelis ginklas išsivaduoti ir išbristi iš okupacinių raistų ir sutemų“

Tiesos.lt redakcija   2019 m. balandžio 5 d. 0:50

48     

    

J.Kadžionis-Bėda: „Sakykime tiesą, tiesoje gyvenkime, tiesą ginkime – tai vienintelis ginklas išsivaduoti ir išbristi iš okupacinių raistų ir sutemų“

Jūsų dėmesiui siūlome partizano Jono Kadžionio-Bėdos kalbą, pasakytą Seime kovo 29-ąją, per Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Algirdo Endriukaičio surengtą spaudos konferenciją „Ar Lietuvoje visiems galioja Konstitucijos 25, Baudžiamojo kodekso 170, 170(2), 226 ir 313 straipsniai?“

Kad okupacijos metais buvo niekinami partizanai, tai buvo suprantama – Lietuva buvo okupuota. Ir buvo okupuota ne blogio imperijos, o tiesiog šėtono imperijos. Ir žmonės su partizanais darė neįsivaizduojamus dalykus – tai buvo velnio apsėstų žmonių darbas. Buvo niekinami jie, ant jų šlapinamasi, išrengiami nuogai, ant mergaitės paguldomi vyrai, žodžiu, siautėjo kaip išmanydami.

Bet tai buvo okupacijos metai. Bet štai kas mane domina: nepriklausomoj Lietuvoj buvo sugalvota, kad dar kartą reikia paniekinti partizanus. Ir jau nepriklausomoj Lietuvoj! Ir buvo surastas žmogus – rašytojas, padarytas sandėris ir buvo išleista knyga „Žali“. Kažkas sugalvojo, kad tą knygą reikia dar pakartotinai išleisti. Kažkas sugalvojo ir pasakė komisijai, kad reikia šitą žmogų apdovanoti nacionaline premija.

Žmonės, Lietuvos žmonės, sužinoję šitą reiškinį, sujudo. Rašė eiliniai žmonės, rašė profesoriai, Vytautas Landsbergis… Berods, trylika Lietuvos visuomeninių organizacijų parašė protestą. Ypatingai didelį svorį turi Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjunga. Ji pati yra dalyvavusi šitose laisvės kovose ir už tai kentėjusi Sibire, lageriuose. Niekas nepadėjo. Iš Seimo tribūnos gyvųjų ir mirusiųjų partizanų vardu buvo kreipiamasi į Prezidentę, kad sustabdytų pasityčiojimą iš žuvusių Lietuvos partizanų. Tai reiškia, kad nebūtų įteikta premija literatūriniam vandalui. Ir viskas kaip žirniai nuo sienos.

Ir šita premija Vasario 16 dieną buvo įteikta. Įteikiant šią premiją buvo tiesiog valstybiniu lygmeniu pasityčiojama iš partizanų kančių ir aukos. Man tai tiesiog yra neįsivaizduojamas dalykas. Ir aš galvoju, ar yra pasaulyje dar kita valstybė, kuri šitaip tyčiotųsi iš savo didvyrių?


Lietuvoje vyksta velnio stebuklai. Išsirinko Lietuva Prezidentą – pirmąjį partijos sekretorių. Saugumo vadovu paskelbia KGB rezervistą. Užsienio reikalų ministras – kitas rezervistas. Tai sakykite, ar įmanoma, kad, pavyzdžiui, Izraelyje gestapo karininkas būtų ministru?! Ne. O Lietuvoje viskas įmanoma!

Tačiau viskas turi pradžią ir pabaigą. Lietuva laisvę gavo per stebuklą. Iš stebuklo galima pasityčiot, galima jo nepripažinti, bet stebuklo niekas negali anuliuoti. Lietuva turi labai šviesią ateitį. Kad ji greičiau ateitų – priklauso nuo mūsų. Mes turime kalbėti tiesą, nevynioti žodžių į vatą. Sakyti taip, kaip yra. Tiesos sakymas yra didelis ginklas. Aš turiu nuojautą (tai ne mano nuopelnas, tai duota iš aukščiau) ir aš jaučiu, kad Lietuvos laukia labai graži ir labai šviesi ateitis. Bet prieš tai kai kas turi stoti prie gėdos stulpo, o kai kas – prie Raudų sienos.

Ir savo šitą pasisakymą aš noriu užbaigti optimistiškai. Aš tiesiog jaučiu, kad taip bus, bet dėl laiko, kada tai įvyks – čia, žinoma, priklauso nuo Lietuvos žmonių.

Šitie paskutinių dienų poelgiai rodo, kaip giliai užvaldyta Lietuva. Apie nepriklausomą Lietuvą kalbėti dar labai anksti.

Lietuva dar okupuota,
Blogio srutom apsemta,
Gelia širdį, temdo protą,
Ar jau viskas prarasta?!
Tyčiojas iš švento kraujo
Išrinktieji ir „Žali“.
Pranašaute pranašauja
Gėdos stulpus netoli.
O toliau – jau Raudų siena,
Dar toliau – aušros spalva.
Ir, galiausiai, triumfo dieną
Kils iš karsto Lietuva.

Tikrai taip bus. Kad ji greičiau ateitų –  priklauso nuo mūsų. Sakykime tiesą, tiesoje gyvenkime, tiesą ginkime. Tai vienintelis ginklas išsivaduoti ir išbristi iš okupacinių raistų ir sutemų. Ačiū.

* * *

Visą Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Algirdo Endriukaičio surengtą spaudos konferenciją „Ar Lietuvoje visiems galioja Konstitucijos 25, Baudžiamojo kodekso 170, 170(2), 226 ir 313 straipsniai?“ klausykite ČIA.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dzeikas       2019-05-12 8:09

Uzgimimui:
Savo laiku irgi keliau si klausima.Visu pirma sau. Itikejes daug regejau stebuklu (atsipalaiduokite, NE antgamtiniu reiskiniu, o stebuklu - pajuskite skirtuma), vienas is ju man apreikstas atsakymas, kaip dera ant interesanto paties kailio - meile auksciau tiesos ir PIRMA tiesos, bet vaiksto jie abu kartu. Meilei kartais tenka skirtis su tiesa siauraja , bet niekad placiaja prasme.
O tiesa, placiaja prasme,- be meiles,- turesite pragare, - todel gelbekite nuo jo savo siela.

ah1       2019-05-11 21:14

Europa buvo ir yra pasidalinta. Ar Europos pasidalijimas pasidalijimas okupacija?

Užgimimas       2019-05-11 16:20

Idomu kas pirma atsirado,  tiesa ar meilė,  dabartiniame laike meilė jau atsiranda feisbuke, tai gal gims ir tiesa?.

Ir vel       2019-05-11 15:35

po rimtu straipsniu asmeniskumu tyrados.Kai kas juk tik to ir siekia, kad nebutu rasomos nuomones ir matymai.Susiraskit, galu gale, koki portaliuka ir ten issibarkit.Palikit ramybeje si portyala.

patvirtinimas       2019-05-11 15:31

Taip, tarnybos šiame poryale tvarkolsi lig savo spintoje.
Penktadienį po pietų, paskutinę priešrinkiminės agitacijos dieną praktiškai buvo blokuotas komentarų įkėlimas- tam, kad apsaugoti arkliadantės režimo kandidatės subinę nuo kritikos.
Beje, kotoros agento “stasio” “komentarams” klūčių nebuvo.
Va taip- režimas dulkina portaliuką, o adminas nuolankiai leidžia “stasiams” siautėti netrukdomai.

ir kad       2019-05-11 11:53

redakcija pagaliau susitvarkytų serverio apsaugą. Nes komitetiniai jame tvarkosi kaip savo kieme. Komentarą pavyko įkelti gal tik iš keliasdešimto karto.

būtų gerai,       2019-05-11 11:50

kad Džeikas/Jokūbas prisipažintų viešai, už kokius griekus komitetas jį pakabino/privertė. Gal pamėgintume suprasti. Atleisti, - kažin…

Jota        2019-04-13 10:31

REDAKCIJA, būkit žmonės, aš Džeiko komentarą perskaičiau, ištrinkite jį, nes ten yra pašto adresas.

Dzeikas       2019-04-12 20:49

Jota,tai intencija ir yra meile. Daugelis kilniu poelgiu, filmuose daznai tai meniskai isreiskiama butent vyksta meiles intencija. Na is sovietiniu tai labai ryskiai parodyta “Baltoji dykumos saule”, nezinau ar tu ji matei. Kai buves muitininkas nepaisydamas susitvarkyto gyvenymo, neutralumo su banditais visdelto isikisa i NE savo konflikta ir susimoka gyvybe uz tai. Tas pats aviganis Saidas, net nesuprates Suchovo, ko tas stoja skersai kelio Abdulai, jo gi zmonos, ka nori ta ir daro, jis tai turi kraujo kersta ivykdyti ir stot skersai kelio Abdulai jam irgi jokios prasmes. Bet nepaisant visko jis elgiasi kaip liepia Apvaizda isakiusi Saidui sazines balsu daryti tai kas niekaip netelpa i rytietisku paprociu standartus.
Filmo rezisura talentinga tuo, kad tiko sovietinei cenzurai, kuri visiskai nepastebejo kad filmas liudyja, kad teisuoliai paklusta Jam visu pirma.
Jota, as priespensijinio amziaus. Tik zodis “priespensijinis” cia neatatinka turinio - neturiu jokiu intenciju prasyti kokiu nors ismoku is Lietuvos respublikos. Uzsidirbsiu ja jei Apvaizda laimins is kitos valstybes.O tai ivyks dar negreit.
Parasyk atsakyma i .(JavaScript must be enabled to view this email address) Kad pasinaudos piktavaliai nebijau, tavo mentaliteta ir kalbesena atpazinsiu.

Jota       2019-04-12 15:53

Nė su vienu. Aš galvoju, juk pats Matrosovas neigė Dievą, tai kaip Dievas jį priims per prievartą? O apie “brolį” Kristuje nėr net ko kalbėti. Lygiai taip ir pagonio meilės darbai privalo turėti bent šešėlį teisingos intencijos, Dievo nuojautą ar Jo troškimą. Meilė tikra yra tuomet, kai ji nedaloma, t.y. kai turi amžinumą. Šiaip, kas iš tikrųjų dėjosi Matrosovo dūšioje, žino tik vienas Dievas, jei nebūsim fariziejais. Arba apie ką mąsto pagonis, darydamas meilės darbus. Čia jau kitas dalykas.

O dėl to, kad Kristui neduota ABSOLIUTI valdžia tu čia rimtai? Juk Kristus yra Dievas? Tarp dieviškųjų Asmenų yra vadinamoji hipostatinė vienybė, mūsų protui neprieinami meilės ryšiai! Atsiimti tą valdžią reikštų atmesti visą Kristaus pasiaukojimą dėl žmonijos, visas Jo kančias, galų gale pasmerkti ir žmoniją amžinoms kančioms. Dievas yra nekintantis. Taigi valdžios Jis NEGALI atsiimti. O kaip būtų, jei atsiimtų, tavo manymu?

Tiesa, Džeikai, aš absoliučiai nesiorientuoju, su kokio amžiaus žmogumi bendrauju. Kiek maždaug tau metų? Tiksliai nebūtina.

Dzeikas       2019-04-12 12:27

Jota, bet Kristui neduota ABSOLIUTI valdzia. Nes kas dave, tas gali ir atsiimti.Nesakau, kad atsiims, sakau, kad GALi atsiimt. Jau vien todel, Kristaus valdzia ne absoliuti.
Taip, ne geradaryste pati savaime isgelbsti. Pagonis nieko negali duoti Dievui.Viskas ir taip Jam priklauso. Taciau jeigu pagonis Jam nusilenks - sitoj vietoj sustosiu.
Kame yra Jo esme? Jis pats ir atsako: Dievas yra meile. Tesiam toliau: ...jeigu pagonis nusilenks meilei ir padarys VARDAN jos - nebus atimta tai is jo.
Imkime realu gyvenymiska pavyzdi. Komjaunuolis Matrosovas uzgule krutine kulkosvaidi, kad bendrazygiai simtus iveiktu priesa. Poelgis toks buvo pirmas.Komisarai iki tokio patys neismaste. Veliau jie eme kurti pasakas apie simtus matrosovu. Bet tuo metu jie patys is koto nuvirto, kaip taip eme be musu isakymo ir pasiaukojo. Jie net tokio zodzio suvokt negalejo.
Todel kalbame konkreciai apie SI atveji. Buvo daug liudininku, kareiviai patys sukresti stovejo aplink zuvusiojo kuna ir negalejo atitokt. Fanatikas? Sloves ieskojo? Kokia slove, pomirtinio gyvenymo nera, o Matrosovas buvo komjaunuolis. Gal slaptas krkscionis? Nebutu i komjaunima stojes. Vienzo yra zmoniu netikinciu i Dieva, bet besilaikanciu Jo zodzio ir turintys Ji sirdyj. Turintys Meile sirdyj ir akistatos metu paklustantys meiles desniams, o ne ideologiniam mustrui,rasytam istatymui.
Ka Jis Pats sako apie tai?
Tiesiogiai nieko.Netiesiogiai kazkurio is apastalu lupomis pasake:
(mazdaug) “Ziurekite, jeigu jusu teisumas nepranoks farizieju teisumo kaip stosite Dievo akivaizdon?”
Beje, teko paciam tokiu sutikti. Jauti kad dvasiskai jis tave visomis prasmemis uz tave aukstesnis, kad iki to zmogaus teisumo tau dar labai toli. O paklausi apie Dieva - “ne”, - sako.- “Dievo nera”.
O buna priesingai. Sutinki “broli Kristuje” - o jis brudu brudas.Velnio nestas ir pamestas. Bet baznycia lanko stropiai, poteriukus iki samones netekimo skaito. Pamaldos baigesi - nelabuju nelabasis.
Ir su kuriuo noretum buti kartu Anapilyje? Su Matrosovu pragare, ar su minetu “broliu Kristuje” pas Ji?

Jota       2019-04-12 10:36

Laiške efeziečiams parašyta: Dievas Tėvas “visa jam [Kristui] palenkė po kojų,o jį patį pastatė viršum visko” (1,22).


Jeigu Kristus išpranašavo šventyklos sugriovimą ir vietoj materialios žydų šventyklos pasiūlė savo kūno šventovę kaip išganymo laidą (“imkite ir valgykite, tai yra mano kūnas”... “jei nevalgysite Žmogaus Sūnaus kūno ir negersite jo kraujo, neturėsite savyje gyvybės!”, tai vėl melsti prie šventyklos, kurią atmetė pats Dievas (Kristus) griuvėsių, ar nereiškia laikyti Jo melagiu?


Kalno pamokslas nėra iškritęs iš viso Evangelijos konteksto, tarsi būtų nuo jos nepriklausomas. Dievas mato žmogaus širdį, jeigu ji artima Jo skelbtajai išganymo žiniai ir kokiu nors būdu atitinka krikštą ir viską, ką  Jis įsakė  („Man duota visa valdžia danguje ir žemėje.  Tad eikite ir padarykite mano mokiniais visų tautų žmones, krikštydami juos vardan Tėvo, ir Sūnaus, ir Šventosios Dvasios,  mokydami laikytis visko, ką tik esu jums įsakęs. Ir štai aš esu su jumis per visas dienas iki pasaulio pabaigos“.), tuomet tam žmogui ir atsiras vietos prie stalo Jo karalystėje. Ir tai visiškai nereiškia, kad galima išpažinti kaip lygiavertę bet kokią religiją. Tai prieštarauja Kristaus įsakymams. Jei musulmonas daro gera, bet ne dėl Kristaus, jo geras gali nueiti veltui. Ir juo labiau Dievas nepriims pagonio geradarysčių, nes jos skirtos ne Dievui, o mirtingai žmogaus gerovei ir nepasiekia antgamtės.

Nežinau, Džeikai, man malonu su tavim šnekėtis, nors aš galbūt ne visada pataikau į taikinį;).  Bet pamąstyk, ką čia parašiau. Jei Kristui duota absoliuti valdžia, tai ar galima Jį apeinant melsti Dievą Tėvą? Kol Kristus nebuvo pasirodęs žemėje, žydų maldos Dievui buvo priimamos. Bet dabar - sąlygiškai.

 

Dzeikas       2019-04-11 23:43

Jota, melsti prie Raudu sienos, reiskia prasyti pas Dieva Teva. O tai kad malda prie jos reiskia Jezaus ivardinima melagiu - zmoniu isvestine mintis. Dievas sito niekur neivardyja.
Galu gale, Kalno pamoksle jis ivardija tuos kurie bus Jo karalysteje ar Jo sunus. Ir atkreipk demesi Jis nesako, kokio tikejimo bus tie zmones ir nesalygoja ju nei krikstu, nei kitais sakramentais.

Jota       2019-04-11 10:00

Džeikai, jei su pagarba Apvaizdai, tai ir su pagarba Kristui ir Jo Evangelijai. O Kristus apie žydų šventyklą pasakė:  „Ar matote visa tai? Iš tiesų sakau jums: čia neliks akmens ant akmens, viskas bus išgriauta“ (Mt 24,2).
Taip ir atsitiko. 70-aisiais metais romėnai sulygino šventyklą su žeme. Vietoj jos Kristus pasiūlė savo kūno šventyklą ir savo prisikėlimą trečiąją dieną:  „Sugriaukite šitą šventyklą, o aš per tris dienas ją atstatysiu“. Žydai tuo baisiausiai pasipiktino, nes visiškai nesuvokė Jo žodžių reikšmės. Ir nesuvokia iki šiolei.

Melstis prie Raudų sienos -  reiškia laikyti Kristų melagiu. Niekais versti Jo mirtį ir prisikėlimą, Jo išganymą. Žydai, kurie nepripažįsta Kristaus, meldžiasi ten, bet tai visai nereiškia, kad jų malda teisinga ir tinkama. Sujektyviai galbūt kas nors Dievo akyse ir pasirodys nekaltas, bet šiaip melstis ten iš esmės reiškia Kristaus atmetimą.

Nuodugniau apie Raudų sieną - http://putnik.cerkov.ru/2015/07/01/stoit-li-pravoslavnym-plakat-u-steny-placha/
Paskutinis šio str. sakinys: “Построенный на месте разрушенной мечети Аль-Акса храм станет местом, где будет коронован антихрист”.

Dzeikas       2019-04-10 18:57

Jeigu su pagarba Apvaizdai - tai as nesivaizduoju kokiu atveju tai nuodeme? Tu zinai?

Jota       2019-04-10 9:29

Žiūrint, kas, kada ir dėl ko kaišioja:)

Dzeikas       2019-04-9 19:20

Jotai:
Sutinku. Bet kaip tai susije su laiskeliu kaisiojimu i Raudu siena? Kiekvienas turime savu nuodemiu, taciau laiskeliu kaisiojimo i Raudu siena sunku tuom ivardinti.

Jota Džeikui       2019-04-9 18:49

Na, tu esi liberalas, Džeikai. Dėl daug ko galėčiau paprieštarauti, bet dabar nekokia proga.
Bet dėl vieno negaliu nutylėti. Sakai, “Nemanau, kad Kristus peryvena, kad popiezius i Raudu siena laiskeli ikiso.”. Ne, jis labai pergyvena dėl mūsų nuodėmių. Jis jas suvokia nepalyginti giliau nei mes.

Apgailėtina, bet       2019-04-8 19:29

išgamos Lietuvoje toliau siautėja. Kas gali juos sustabdyti? Manau, kad tai eilinė kremlinų provokacija, bus didesnių, jei valdžia tylės. Tik su valdžios tyliu pritarimu visa tai yra skatinama.

Taip, Lietuva yra giliai užvaldyta.       2019-04-7 18:19

Apie nepriklausomą Lietuvą kalbėti dar labai anksti.

Lietuva dar okupuota,
Blogio srutom apsemta,
Gelia širdį, temdo protą,
Ar jau viskas prarasta?!
Tyčiojas iš švento kraujo
Išrinktieji ir „Žali“.
Pranašaute pranašauja
Gėdos stulpus netoli.
O toliau – jau Raudų siena,
Dar toliau – aušros spalva.
Ir, galiausiai, triumfo dieną
Kils iš karsto Lietuva.
Puola ir drasko ją beširdžiai žmonės, nes labiau pamilo pinigus, pramogas, melą, godumą, gašlumą ir visokius kitokius iškrypimus. Parsiduoda už skatiką lyg kekšės šėtonui.

Dzeikas       2019-04-7 17:17

Jota, jo zinau.Bet man kazkaip dzyn:-) Beje, svenciu Kaledas 25, o ne sausio 7 berods. Kodel? Todel, kad taip isejo, kad dauguma aplink mane katalikai ir nuo ju atskile protestai su kuriais ir bendrauju(ir biski su staciatikiais). Tai kadangi aplink visi gruodzio 25 svencia, tai ir as svenciu TA diena, o ne pagal Grigaliaus kalendoriu. Priestaravimas? Niekai! Juk Isganytojas sake, kad dziaugtis su besidziaugenciais, ir verkti su liudinciais. Tai as dabar stosiu i Alfonso poza ir sakysiu, “ne, as staciatikis.Lauksiu Kaledu iki sausio 7”. O patriarchui pasakyciau, zinai, judink subine.Tai ne esminis dalykas, o jusu su Popiezium ambicijos, kieno kalendorius krikscioniskesnis. Popiezius, jo garbei reik pasakyt, bando ta linkme kazka daryt. Net jeigu katalikai ir klysta kazinkame, bet svesti VISIEMS krikscionims dera kartu.
Del Raudu sienos. Na Kristus nedraudzia su malda kreiptis i Dieva Teva.Galu gale yra ir Teve Musu malda.O kai sopa, tai zinai - kreipsies i visus sventuosius, i Dieva Teva, i Dieva Sunu , Sventaja Dvasia ir nekalta Mergele Marija Dievo Motina, nors Biblijoje apie ja vienu ar dviem sakiniais parasyta ir dieviskumo neteikta.Nemanau, kad Kristus peryvena, kad popiezius i Raudu siena laiskeli ikiso. Nemanau, kad Jam budingos musu silpnybes - pavydas.

Malonu, Jonai,       2019-04-7 14:36

kad turite gerą nuojautą dėl Lietuvos šviesios ateities. Tai viltis, kuri partizanus maitino ir palaikė, tai pats Jėzus buvo su jais. Tikrai nebeprasmiška mūsų didvyrių auka, nes Viešpats niekada nenuvilia. Stos prie gėdos stulpo visi jos anie ir dabartiniai nekentėjai.

Jota Dzeikui       2019-04-7 10:46

Sukėlė šypseną  tavo komentaras:). Nekreipiu taip labai, bet pagalvoju, kad kartais ir aš pati per daug kategoriškai nurėžiu. Kita vertus, kai nuo visur taip nutrintos ribos, sunku beatskirti, kas kam priklauso ir kas yra kas. O čia kai kurių stovėjimas prie Raudų sienos maža naudos teatneštų. Sakau, nebent metaforiškai galima kai ką pasiųsti prie jos.
Dar prisiminiau, kad juk ne vienas popiežius ten kaišiojo popieriukus su prašymais. Ar jie nebepripažįsta Kristaus Aukos?! Ar nebeturi savų maldų į Išganytoją?
Ne, man tai niekaip nesuvokiama. Stovėti prie Raudų sienos -  reiškia prisiminti sugriautą šventyklą ir melsti, kad ją atstatytų, kitaip sakant, melsti, kad sugrįžtų buvę žydų laikai, t.y. prieškristiniai. Tai kaip gali prie jos stovėti popiežius? Jeigu jis meldžia priešingų dalykų (o taip ir turėtų būti, t.y. turėtų dėkoti Kristui už išganymą ir už viską, kas išsipildė Biblijoje), tai tegu jis meldžia to savo bažnyčioje, o ne prie Raudų sienos, ir juo labiau musulmonų mečetėje, prie durų palikęs savo raudonus batus, kurie simbolizuoja kruvinas Kristaus kojas.
Ne, Džeikai, man sunku pritarti tokiems dalykams. Kadžionis gali ką nors siųsti prie Raudų sienos, jis gal nuoširdžiai piktinosi išdavikais, bet aš juos pasiųsčiau kitur.


Ir tave su švente, Džeikai. Šiandien, beje, stačiatikių Apreiškimas Marijai.

Dzeikas       2019-04-7 7:47

Jota, sveika.
Mano tau draugiskas patarimas: maziausiai kreipk demesio i tautisku dalba…geniu kabinejimasi “Man visiškai nerūpi šiuo atveju, kas yra sakralu žydams.”- teisinies? Vadinasi kalta! O juk pasakyta: “tyla geriausias atsakymas i neirodyta kaltinima”(cia ne Biblija)
Rodos sesuo Kristuje, o nezinai kaip su brudu elgtis. I asmeninio pobudzio pastbas paprasciausiiai nereaguoji.Nematai.
Su sekma diena:-)

stasys        2019-04-6 15:52

Na žiūrėk kaip smagiai liežuviais plaka kontra –žaksulinė , tiek laiko tylėjus matyt yra ir apie ka pakalbėti .. . Niekas neina su tokia publika obuoliauti , išskyrus tuos atvejus kai ta Lietuva tampa mainu ir derybų taikiniu .. smile .

cha >>>>abc       2019-04-6 14:31

Tai negi manai, kad šėtonas duodasi atpažįstamas? Pasakyk alkoholikui, kad jis yra pijokas, tai labai rizikuoji jį įžeisti, nes jis vėliausiai tai pamato. Lygiai taip ir su kiekvienu iš mūsų - patys savyje niekada nepamatysime klaidos, o štai kai susirezga tautoje vėžinis navikas, kai ima sopėti, tada tik praregime ir tai sunkiai. Sakau, nesitikėkite išrinkti gero prezidento, ar seimūno, kol patys neatsisuksime į savo Dievą, kol Bažnyčios nebus vėl pilnos žmonių ir besimušančių į krutinę “aš kaltas, aš kaltas, aš labai kaltas”, tol smirdėsime patys sau ir kitiems, tol kas tik netingi primes visokius genderizmus ir ktokius ...izmus.

abc.       2019-04-6 14:16

nejau šitiek metų reikėjo ,kad praregėtų partizanai,tremtiniai? kiti ir per tiek laiko neprasitrynė akių.nematyt ,negirdėt padeda geresnės pencijos,lengvatos. kiek per psiaudo valstybės metus pasodinta enkavėdistų,talkininkų stribų? o dabar skundžiatės kad nežinau kelinta kolona pakėlė galvas,vanagaitė ,ivaškevičius pilsto pamazgas ir už tai gauna paskatinimus. už trumpą atmintį ir nepasodintus stribus ,nenukenksmintus komunistpalaikius tenka skaudžiai susimokėt.

>>>Apie padarus ..       2019-04-6 13:52

pritariu, tai baisu, kad prieita net iki vaikų, tik reikia ir būtina suvokti, kad ne tik “visa tai tyliai pritariant aukščiausiajai valdžiai”, bet ir mūsų dauguma matydami šias baisybes TYLIAI pritariame, t.y. “ne mūsų daržas ir ne mūsų pupos”. Štai šis abejingumas privedė prie to, kad tokie, kokie mes patys, mums mūsų išrinktieji ir pakiša ale žiedelius, išsigimimo žiedelius. Prabuskite brangieji, juk mes patys šūde sėdime ir “tapšnojamės” tarnaudami mamonai.

Jota       2019-04-6 13:11

Man visiškai nerūpi šiuo atveju, kas yra sakralu žydams. Neniekinkite Kristaus išganymo, jei jau rašote apie Lietuvos skausmą. Aš ir tuėjau omeny būtent Kristaus Auką, po kurios nei Raudų siena, nei kas nors kita iš Senojo Testamento nebeteko tos reikšmės, kokią turėjo žydams ir visai žmonijai iki Kristaus. Elementaru.

Pritariu Jonui       2019-04-6 12:35

Ir aš “turiu nuojautą (tai ne mano nuopelnas, tai duota iš aukščiau) ir aš jaučiu, kad Lietuvos laukia labai graži ir labai šviesi ateitis. Bet prieš tai kai kas turi stoti prie gėdos stulpo, o kai kas – prie Raudų sienos.”

Raudų siena?       2019-04-6 12:31

Pagoniui yra metafora, o štai tikinčiam žydui yra ypatingai sakrali vieta. O štai Jotai Lietuvos skausmas, matyt ir gi metafora, o tikram lietuviui širdį sopą matant Lietuva dar okupuota,
Blogio srutom apsemta,
Gelia širdį, temdo protą,
Ar jau viskas prarasta?!
Tyčiojas iš švento kraujo
Išrinktieji ir „Žali“.
Pranašaute pranašauja
Gėdos stulpus netoli.
O toliau – jau Raudų siena,
Dar toliau – aušros spalva.
Ir, galiausiai, triumfo dieną
Kils iš karsto Lietuva.

Jota       2019-04-6 9:25

Nesuprantu, kuo čia dėta Raudų siena? Jinai nebeturi nei kokios nors galios, nei reikšmės, nebent metaforinę.

Misteris       2019-04-5 22:00

AČIŪ,Jonai.Jūs esate DIDIS Žmogus.
O brudus atiduokime teis Dangaus Karminei Valdybai.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-04-5 17:48

Sausio 13-tosios iškilmėse Seime, komunistė Dalia neišgirdo partizano Jono Kadžionio reikalavimo sustabdyti pasityčiojimą iš partizanų ir valstybės pamatų giovimą. L. blogai.
___
- Kai komunistė Dalia Grybauskaitė užsirioglina ant NATO valstybės tanko ir tuo pat metu su Marium Ivaškevičium tyčiojasi iš partizanų, tai į ką tada pavirsta pati NATO?
- Kas turit minčių, parašykit atsakymą.

ah1       2019-04-5 17:21

Lietuva KGbistų  matonių ir savukynų?

Apie padarus       2019-04-5 15:59

    Koks Konstitucinis Teismas - tokie ir visi kiti teismai. Rezultate - ilgiems dešimtmečiams sutryptas teisingumas, pažeminti, paniekinti ir persekiojami dori ir sąžiningi žmonės, net išsityčiota iš vaikų. Perfrazuojat, ar tai nėra savų šaudymas į savus? Laisvoje, nepriklausomoje demokratinėje Lietuvoje? Ir visa tai tyliai pritariant aukščiausiajai valdžiai.Tai gal jie nėra “žmonės”, o tik žmogiški padarai?...

Vargsas,       2019-04-5 15:37

(o gal apsimetelis) > turi stoti prie gedos stulpo< suplake i viena kruva mesla, srutas, partizanu krauja, Lietuvos motinu dejones, sielos skausma ir kovotoju uz laisve krauja su asarom.Cia mums pudrinamos smegenis, ar issilieta pagieza.Tokiu atveju, cia nebutina.Galima buvo ant tvoros.

turi stoti prie gėdos stulpo       2019-04-5 15:10

komunistai, kgbistai
ir jų pakalikai:
- teisėsauginiai,
- mankurtai ozolistai, marcinkevičininkai, cvirkininkai, juozaitininkai ir panašus mėšlas

Stasiui       2019-04-5 11:50

Stasys, tai prekės ženklas lipdomas ant šūdo (VL mėgstamiausias žodis).

stasys        2019-04-5 10:37

Leonui ..siūlote prapjauti senas žaizdas ir pasižiūrėti kaip jos vėl gija .? Ar toks vaizdelis tamsta atvėsintu ir patenkintu ? Turbūt butu gėda .. Po to karo žaizdas turi visi ir toks mazochisto žestas vargiai kam nors gali padėti ..

Leonas       2019-04-5 10:22

Visi lyg ir trokšta tiesos. Tačiau ji niekada neatsiras iš tokių kalbų kaip komentaruose. Teisybę reikėtų pradėti pasakoti nuo pradžios: tų kruvinų įvykių dalyviams ir liudytojams

Tremtis nuo Laptevų jūros       2019-04-5 9:12

Būkit prakeikti žaliųjų buožgalviai. Tegul į jūsų giminę krinta baisiausios kančios už tą išjuoktą partizaną, kuris savo krauju apšlakstė Lietuvą, kad mes dabar gyventume Laisvoje ir Nepriklausomoje valstybėje. Prakeikimas telydi visus tuos komisijos narius, kurie neverti laisvos Lietuvos padorių žmonių vardo.

Taip,       2019-04-5 9:02

Lietuvos didvyriams aukščiau visko buvo Tiesa, t.y. Jėzus Kristus. Todėl jie buvo ir yra ne nugalėti. Jie tapo mūsų tautos istorija. Šlovė ir garbė Jiems.

Dzeikas       2019-04-5 8:53

Ar imanoma, kad sunus tyciodamasis slapintusi ant savo tevo, kuris girtas guli prie kelio?
Jeigu tas sunus Chamas - imanoma.
Ar galima kilnaus tikslo siekti negarbingomis priemonemis? Imanoma ne tik siekti, bet ir PAsiekti.
Tik pasiekto tikslo vaisiai bus ne tokie kokio jus tikites.
Dziaukites patriotai, kuriems Lietuva - auksciau visko. Tai jusu idejos triumfas.

Joe ir Winnie kala Vodkę po stalu       2019-04-5 8:38

Tokio amžiaus kalbėtojai neosovietinei nomenklatūrai, Raudonajai oligarchijai, jokio konkurencinio ir kitokio pavojaus nebekelia, todėl jiems leidžiama kalbėt. Bet kol buvo jie jaunesni prieš 20 ar trisdešimt metų - tada tokių nei į valdžią, nei prie mikrofono neleido, gal žinote kodėl?

AČIŪ Lietuvos didvyriams,       2019-04-5 7:36

kad budi, kad netyli, kad neša GERĄJĄ NAUJIENĄ ne tik žodžiais, bet ir darbais. Tikiu, visa širdimi tikiu Lietuvos šviesia ateitimi. Minėsime, visada minėsime visus Lietuvos partizanus, visus disdentus padėjusius savo galvas ir praradusius sveikatą. Tarp jų bus ir Drąsius Kedys ir jo sesutė Neringa Venckienė ir visi kiti, kuriems skauda, iki kaulų smegenų skauda dėl Lietuvos ateities. DIEVAS SU MUMIS, teužtaria mus Dievo Motina Švenčiausioji Mergelė Marija, šventasis Kazimieras, pal. Jurgis Matulaitis, pal. Teofilius Matulionis ir visi kiti tylieji Lietuvos šventieji.

labai       2019-04-5 7:34

Labai patiko straipsnis, nes anos kartos, doras ir tyras, Dvasios apšviestas žmogus drįsta sakyti tiesą...

stasys        2019-04-5 7:05

Nepatiko str. ( nykštys žemyn mano) .

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Konstantinopolio patriarchatas Lietuvoje – nauja Bažnyčia?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.