Nerasta rubrikos

Įvertinkite: pateikta net 16 paminklo dr. Jono Basanavičiui projektų, tik ar yra iš ko rinktis?

Tiesos.lt redakcija   2017 m. sausio 14 d. 15:55

13     

    

Įvertinkite: pateikta net 16 paminklo dr. Jono Basanavičiui projektų, tik ar yra iš ko rinktis?

Ruošdamasis švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Vilnius pagaliau ryžosi pastatyti paminklą dr. Jono Basanavičiui, kurio 167-ąsias gimimo metines taip pat minėsime kitąmet. Tautos patriarcho skulptūra turėtų iškilti sutvarkytoje aikštėje priešais Filharmoniją, kur 1905 metais buvo sušauktas Didysis Vilniaus seimas.

Paminklo dr. Jonui Basanavičiui ir aikštės priešais Filharmoniją sutvarkymo idėjų konkursui iki sausio 10 d. buvo pateikta 16 idėjų.

Konkurso laimėtojus – tris prizininkus – Ekspertų komisija, į kurią narius delegavo Lietuvos architektų sąjunga ir Lietuvos dailės akademijos bendruomenė, atsirinks iki 2017 metų vasario 16 d. Jiems bus skirtos ir piniginės premijos, dvi paskatinamosios premijos atiteks ketvirtos ir penktos vietų laimėtojams.

Ekspertų komisiją, „akylai vertinsiančią darbus“, sudaro: skulptoriai, Lietuvos dailininkų sąjungos nariai prof. Gediminas Karalius (pirmininkas), Edita Utarienė, Stasys Žirgulis, prof. Arvydas Ališanka, Vilniaus dailės akademijos dėstytojas prof. dr. Algimantas Mačiulis, VGTU Architektūros katedros prof. Rolandas Palekas, VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto Politikos teorijos katedros vedėjas prof. Alvydas Jokubaitis, VU Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros doc. Eligijus Raila, Kultūros paveldo departamento Vilniaus skyriaus vedėjas Vitas Karčiauskas ir Vilniaus miesto vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis.

Nors vilnius.lt svetainėje teigiama, jog „[t]ai yra pats atviriausias viešas konkursas, kurios sąlygos buvo parengtos įsiklausius į visuomenės nuomonę, bendradarbiaujant su Dailininkų ir Architektų sąjungos bendruomene“, ir viliamasi, jog šis konkursas pagaliau užbaigs „dešimtmečius trukusias diskusijas dėl paminklo vienam iškiliausių Lietuvos veikėjų“, paskelbtos projektų nuotraukos verčia tuo abejoti : daugelis sumanymų glumina, mat atrodo lyg patyčios.

Tuo įsitikinti galime ir patys sausio 13–vasario 16 d. apsilankę Vilniaus rotušėje (Kamerinėje salėje, 2 a.) arba internete ČIA.

Tiesa, ar į piliečių nuomonę ekspertai atsižvelgs ir kaip konkrečiai galima pareikšti savo vertinimus, neskelbiama nei vilnius.lt svetainėje, nei Vilniaus mero veidaknygėje.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwqw       2017-11-14 2:55
Šimasšius       2017-01-19 16:01

turėtų įsisąmoninti, jog paminklus lengva nugrįauti, bet sunku juos sukurti.  Taigi jo džiugesys,  kad konkursas susilaukė daug reikšmingų projektų - per ankstyvas.

Al.       2017-01-18 16:07

Pasižiūrėkit knygyne kaip atvaizduotas Kudirka knygelėje apie Tautinę giesmę. Kaip iliustruotos lietuviškos pasakos. Sunku patikėti tokiu atrankiniu neprofesionalumu. Tas pat ir su Basanavičium. Reikia žūt būt prastumti karikatūrą.

...       2017-01-16 9:32

    Kiekvienas mato savaip -  man priimtiniausi 12 ir 13 projektai .

pasitikėkite kompartija       2017-01-15 17:03

kompartija tikrai neapvils litovcų: sugebės pasityčioti iš Basanavičiaus.
——
(kaip pasityčiojo iš A.Svarinsko su atminimo lenta ir t.t.)

Leila-Rachele       2017-01-15 16:24

Labai atidžiai. dukart, vakar ir šiandien peržiūrėjau tą projektų parodą: rezultatai liūdni. Ko buvo galima ir tikėtis. Juk ta Lietuva jau beveik niekam nebeįdomi ir nebesvarbi. Kiekvienas jaunas mauna iš jos kuo tik toliau. Tokioje situacijoje laukti šedevrų ir kultūroje (skulptūroje) netenka. Ypač žinant koks didis grožis yra pats dabartinis sostinės meras. Taigi paroda iš esmės iliustruoja tik lietuviškos kultūros ir ideologijos kastraciją. Minties skurdumą. Istorijos neišmanymą. Estetikos nesuvokimą. Dabar konkrečiai apie kūrinėlius: 1 –  labiau tiktų kokiam turkų sultonui Izmyre ar Ankaroje; 2 – galbūt, labiau dr. Mykolo Biržiškos įamžinimui; 3 – autorius nesigaudo laikmečio stilistikoje; 4 – kiek pataisius išeitų neblogas Karlas Marksas; 5 – pratęsia Vamzdžio-,arkos’ konceptą ... ; 6 –  Basanavičius panašus į neįgalų?; 7 – kam ta teatro kaukė? 8 – galbūt galėtų įprasmint Kazį Binkį ir keturvėjininkus; 9 – perdirbus veidą, galbūt, vienas iš dviejų geresnių bandymų; 10 – tipiška lietuviško rūpintpjėlio estetika; 11 – labiau panašu į karikatūristo Deltuvos šaržą; 12 – nedaug patobulinus išeitų arba Leninas arba V.M. Kapsukas; 13 – dekoracija siaubo spektakliui; 14 – regis, ir konceptualumu ir sprendimu fundamentalumu ir plastine estetika labiausiai vykęs kūrinys; 15 – stilistika visiškai nebūdinga XIX-XX a. sandūrai, nors pats herojaus veidas pagautas visai neblogai… gal tą veidą ir perkelti ant 9 kūrinio?; 16 – neabejotinai sulauktų didelio darželinukų dėmesio ...

Žiauru       2017-01-15 15:31

Ne projektai, o kažkokios patyčios. Jei tik tokie, tai skelbkite konkursą visaliaudiniu lygiu, yra juk neatskleistų talentų Lietuvoje, išrinksime visi, nes kitaip bus dar vienas spjaudymasis kaip dėl vamzdžio prie Neries, ar Arkos Klaipėdoje.

SSaulius       2017-01-15 12:04

Taigi turim talentingą skulptorių, Nacionalinės premijos laureatą Urbanavičių.Mūsų Prezidentė įteikė jam premiją,velionis L.Donskis įvertino nuopelnus,tai ko mes laukiam?Duokim šiam talentui laisvę kurti be konkurso,pamatyst—pasaulis bus nustebintas paminklu Basanavičiui!!!...O čia kažkokie"studentų“darbeliai…

Neduok Dieve       2017-01-15 8:09

Jeigu bus paminklas J. Basanavičiui panašus į paminklus Mindaugui ir Gediminui, tokiem paminklų kūrėjui reik rankas nukapot.

arnoldas       2017-01-15 0:11

Projektų lygį vertinu pagal liaudies posakį: graits darbs - akls gimst. Gal verta grįžti prie tarpukario metais vilniečio skuųlptoriaus Rapolo Jakimavičiaus sukurto projekt?. Arba atkartoti Vilkaviškyje pastatyto dr. J.Basanavičiui paminklo modelį

arnoldas       2017-01-15 0:08

Projektų lygį vertinu pagal liaudies posakį: graits darbs - akls gimst. Gal verta grįžti prie tarpukario metais vilniečio skuųlptoriaus Rapolo Jakimavičiaus sukurto projekt?. Arba atkartoti Vilkaviškyje pastatyto dr. J.Basanavičiui paminklo medelį.

v.a.s.       2017-01-14 22:30

Geria trys peliukai.
Vienas sako
- Davai, išgiarem po čierkutę ir pradedam dainuoti.
Kitas peliukas sako:
- Ne, geriau po dvi čierkas ir einam pasivaikščioti.
Trečiasis sako:
- Davai išgeriam po trys čierkas ir eime katinams snukių daužyti!

Totali klaikuma       2017-01-14 20:52

kol kas atrodo, jog tyčiojamasi…
O Šimašius džiaugias konkursų skaidrumu…


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.