Vaiko teisių apsaugos tarnybos

lrytas.lt: Italiją supurtė vaikų pardavimo skandalas: sukūrę įspūdingą schemą pildėsi kišenes

Tiesos.lt siūlo   2019 m. liepos 6 d. 20:48

18     

    

lrytas.lt: Italiją supurtė vaikų pardavimo skandalas: sukūrę įspūdingą schemą pildėsi kišenes

Neringa Budrytė | Specialiai „Lietuvos Rytui“ iš Italijos

Psichologų mokymas meluoti, netikri vaikų piešiniai ir naudoti elektros impulsai – tai detalės iš Italiją sukrėtusio skandalingo tyrimo. Buvo atskleista ištisa vaikų grobimo iš šeimų ir pardavinėjimo sistema.

Teisėsaugos akiratyje atsidūrė kelios dešimtys Italijos socialinių pareigūnų, psichologų ir net vieno miestelio meras. Jie, kaip įtariama, atiminėjo mažylius iš šeimų ir perduodavo juos globėjams, taip užsidirbdami didžiules sumas. Manoma, kad nelegaliame vaikų versle galėjo suktis šimtai tūkstančių eurų.

Vaikus spaudė meluoti

Sudėtinga teisėsaugos operacija, simboliniu pavadinimu „Angelai ir demonai“, atskleidė ilgai dangstytą siaubingą tiesą – Vidurio Italijos Emilijos-Romanijos regiono valdininkai verslą susikūrė iš vaikų grobimo.

Iš viso byloje figūruoja beveik trys dešimtys įtariamųjų, šešiems jų skirtas namų areštas. Tarp jų – Bibiano miestelio meras Andrea Carletti, psichologai, socialiniai ir švietimo darbuotojai, žymi nevyriausybinė organizacija ir viena globėjų šeima, kaltinama smurtu prieš globotinius.

Įtariama, jog vaikams įvairiais sunkiai realybėje įsivaizduojamais metodais buvo plaunamos smegenys, kad nepilnamečiai pradėtų blogai kalbėti apie savo tėvus. Psichoterapijos seansų metu vaikai buvo bandomi paveikti kartais net ir naudojant elektros impulsų įrenginį, švelniai vadinamą prisiminimų aparatėliu. Tokia priemone psichoterapeutai jiems siūlė „prisiminti“, ar jų tėvai juos seksualiai išnaudojo, mušė ar kitaip skriaudė. Slapta įrengtomis vaizdo kameromis pareigūnai užfiksavo, kaip psichologai ir socialiniai darbuotojai spaudė vaikus šmeižti savo šeimą.

Neprisiminė, ką pasakojo

Žiniasklaidoje paplito skandalingas psichologės, iš tėvų atimtos mergaitės ir naujomis jos globėjomis tapusių dviejų moterų pokalbis, atskleidžiantis siaubingus faktus. Jame mergaitė skundėsi neprisimenanti, kodėl nebegali matyti savo tėvų.
„Bet ar tu neprisimeni, kaip sakei, kad savo tėvo nebenori daugiau matyti? Aš tai prisimenu“, – sakė psichologė.
„Ne, aš taip nesakiau! Nesakiau, kad nebenoriu jo matyti“, – tikino mergaitė.
„Taip, tu tikrai sakei, kad nebenori jo matyti, nes bijai, kad jis tave gali nuskriausti, gali keršyti ar kad gali tave atsiimti. Tu prisimeni tą baimę, kurią jautei? Ar dabar prisimeni?“ – mergaitę bandė spausti naujoji globėja. „To, ką tu pasakysi teisėjui, tavo tėvas nesužinos. Nesužinos ir mama. Galbūt aš blogai atsimenu, bet kai tau pasakė, kad daugiau nematysi savo tėvo, tu juk džiaugeisi“, – kalbėjo psichologė.
„Ne, aš neatsimenu, kad taip būčiau sakiusi“, – priešinosi mergaitė.
„Palauk, bet tu juk nepadarei nieko blogo! Juk tu patyrei tokią situaciją, kai tave labai skriaudė. Juk tu, kaip mažas vaikas, gali pasiskųsti, kad tau labai skaudėjo ir tu nenori, kad tave daugiau skaudintų. Juk suaugusieji privalo pasirūpinti vaikais, o ne atvirkščiai. Juk nėra taip, kad tapai blogu vaiku, nes pasiskundei, kad daugiau nebenori taip gyventi“, – įtikinėjo globėja.
„Tu norėtum juos pamatyti?“ – klausė psichologė.
„Taip, man būtų labai smagu pamatyti juos vėl. Kartais negaliu nustoti verkti, nes man trūksta tėvelio apkabinimų“, – guodėsi mergaitė.
Italijos žiniasklaida rašė, kad dvi naujos motinos savo mažametę globotinę keiksmais ir riksmais spaudė meluoti apie šeimoje neva patirtą prievartą ir kitaip morališkai žalojo. Pavyzdžiui, neleido nešioti palaidų plaukų, kad nedemonstruotų tuštybės.

Atėmė siekdami pasipelnyti?

Pareigūnai skandalingą tyrimą pradėjo pernai vasarą, kai regione netikėtai padaugėjo socialinių darbuotojų skundų, kad vaikai šeimose seksualiai išnaudojami ar kitaip skriaudžiami. Per metus teisėsaugai pavyko surinkti daugybę šokiruojančių dokumentų.

Pasirodo, valdininkai buvo sukūrę ir ištobulinę visą vaikų atėmimo iš šeimų sistemą. Buvo klastojami netgi nekalti mažylių piešiniai. Auklėtojos ar psichologės juose pripiešdavo seksualinės simbolikos ar kitų tėvus apšmeižiančių detalių. Namai, kur gyveno vaikai, buvo klaidingai apibūdinami kaip apšiurę, o vaikais manipuliuojama įvairiais būdais bandant sumenkinti tėvų vaidmenį. Psichoterapijos seansų metu vaikų atmintis buvo koreguojama tam tikrais elektromagnetiniais impulsais, uždedant elektrodus ant kojų ir rankų, kad jie neva prisimintų netikrus seksualinio išnaudojimo atvejus ir apie tai papasakotų teisėjams. Vaikams buvo aiškinama, kad tokia terapija jiems padės atsigauti po patirtų traumų.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA, lrytas.lt portale.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Www       2019-07-9 21:15

Gerai,kad Lietuvoje niekas vaikų nepardavinėja, svetimi globėjai jų neskriaudžia, atėjūnai gali laisvai įsivaikinti o saviems kaip teigiama yra trukdoma ir tt. Marijos žemėja ramu.

stasys        2019-07-9 6:47

Jotai ..bus matyti kai tašką padės Amerikos teismai ekstradicijos byloje.

mazgys       2019-07-8 20:00

Italai - vaikus mylinti tauta, nėra abejonių, kad nusikaltėliai gaus pagal nuopelnus, o ir kalėjime italų mafiozai niekina tokius, kurie nubausti už nusikaltimus prieš vaikus.
O nuolat tikrinti globėjų šeimas būtų gera praktika, kurią verta itvirtinti ne tik visoje Europoje, bet ir visame pasaulyje - tarkime, kokia nors tarptautine konvencija.

Jota Stasiui       2019-07-7 13:06

Nežinau, aš iki smulkmenų nesidomėjau šia byla, bet kiek mačiau, ypač mergaitės pagrobimo sceną, mane sukrėtė. Teisinti tai galima tik turint nenuginčijamų argumentų. Galbūt spekuliacijų ir būta, be jų neapsieisi niekaip, bet juk ir Amerikos reakcija į šią bylą atskleidė visą mūsų teisėsaugos gėdingumą. Šito neįmanoma neigti, nebent nesąžiningai.
O tavo ankstesnių komentarų aš neskaičiau, nespėju čia viskuo domėtis.

Keista       2019-07-7 11:22

Jota atseikėjo antausį suskiui. stasy, padėkok už principingą poziciją.

stasys        2019-07-7 11:21

Jota ..tokios kai vieno informacinio šaltinio pagrindu vaiku smurto tema tampa plačiu spekuliacijų pagrindu Lietuvoje . R.Navicko prieš čia publikuotas str. Šakalienei irgi puikus pridedamas siužetas tai temai . Žinot..o Jus patinkat karbabasui .. smile)

Jota Stasiui       2019-07-7 10:42

“Visos tos kalbos labiau primena garliavos patvorinio saldu sapną prisnūdus”. Kokios kalbos?

Karabasas       2019-07-7 10:11

Įtariu, kad šunstasys nemoka skaityti. Evoliucijos procese, kažkaip sugebėjo tik rąšto pramokti. Antraip perskaičius palinkėjimus “šuniui”, turėtų pabrukęs uodegą skuosti kuo toliau.
  Žodžių, sunkiai suvokiamas sutvėrimas…
P. S.
  Ei, jota, tavo patinėlį skriaudžia, atjok!

stasys        2019-07-7 9:41

Nereikia čia šukalioti dvasios invalidai , paprasčiausiai naudinga įprasti tikrinti bet kokia viešinama informacija . Visi tie selektyvus pareiškimai lietuviškoje spaudoje turi labai daug bendro to kai siūlo pagalba per ausis tamstos sutempiama galvelėn visa kas reikalinga ‘žinoti’  .

o argi ne taip buvo apdorojama Deimante?       2019-07-7 9:38

net atminti jai “istryne” vadinamieji psichologai kad itiktu pedomafijai.

Gal ?       2019-07-7 9:31

Šis atvejis turėtų įvaryti nemažai baimės mūsų vaikų teisių tarnyboms. Prezidentė teisėsaugos kontrolę jau prarado, Nausėda dar nekontroliuoja. Gal ir nenorės kontroliuoti? Tad ką gali žinoti- gali ir panorėti kuri nors parodyti, kad sugeba dirbti ir tuo užsitikrinti savo tolesnio darbo vietą. Proga puiki. Esu pastebėjęs, kad jėgos struktūros prieš rinkimus paprastai sukruta, padaro keletą rimtų darbų.

stasy,        2019-07-7 8:31

tu pedofilas ar prekeivis? Nagi pasigirk, ,,herojau”! Tik tokio tipo išgamos kaip tu ir gali taip rašyti. Net jei buvai pamestinukas, turėjai laiko ir į žmones pasižiūrėti, ir žmoniškumo pasimokyti. Juk išgyvenai, dvasios invalide, vadinasi, ir tavimi kažkas rūpinosi.

Juozas       2019-07-7 7:50

Kova už vaikų teises, ypač siekiant pritraukti kuo daugiau pinigų (duokit pinigų- ir mes padarysime visus vaikus laimingus) daro didžiulę žalą patiems vaikams. Tą rodo ir Barneverno, ir šis skandalas. Kiekviena uždara sistema greitai išsigimsta, ne išimtis ir kovotojai už vaikų teises. Tuo labiau, kad jiems sunku pasipriešinti. Kaip Lietuvoje- oponentai tuoj pat apšaukiami vaikmušiais ir kitokiais nedorėliais. Todėl daugelis ir nenori veltis į konfliktą su rėksmingomis “kovotojomis”.

šuniui       2019-07-7 7:40

štazi, padugne, o tu labai nenuoseklus- juk Deimantės grobimo byloje, tau ir kitiems sisteminiams šunims, lietrydžio rašiniai buvo neginčyjamos tiesos kanonas.
kiekvienas girtos kuzios žodis išvarvėjęs iš bambalio, visi lerwastės imbierai, dar ir vis dabar reklamuojami prokuratūros banditų sukurptuose “kaltinimuose” Venckienei ar jos kieme šautuvų buožėmis daužytų piliečių nuteisimo punktuose.
ir staiga, dabar švč. komsomolkės organas jau “niabepatykimaz”!
štazi, gal vakar šnapso perdozavai?
tu šunpalaiki, bent vieną diene!ę skirk pasiskaičiavimui, kiek šūdo esi per visus tuos metus primalęs.
pasiskaičiuok gerai ir pradėk ruošti savo pragertą skilvį, nes, patikėk, vieną kartą ateis diena, kai tavo šeimininkų režimas žlugs, o tada-
rasim tave išgama ir priversime saujomis kabinti savo šūdus.
springstant nuosava smarve, visą savo prišiktą krūvą turėsi suryti, išlaižyti iki paskutinio šūdo gabaliuko.

stasys        2019-07-7 6:26

Visos tos kalbos labiau primena garliavos patvorinio saldu sapną prisnūdus . Ka ten tas L.Rytas nuo paskalu grindinio prirankiojo dar reikalauja labai detalaus inform. tikrinimo .

Al.       2019-07-7 1:11

Puiki proga naujajam prezidentui parodyti, kad jam iš tikro rūpi tiesa ir teisingumas.

Tauta nori zinoti       2019-07-7 0:32

Ar dar gyva Deimante KEDYTE?

Faktais grįsta analogija: Italija ir Lietuva       2019-07-7 0:29

Vaikų “paėmimo” iš šeimų schemoje Lietuvoje dalyvavo lygiai tų pačių profesijų ir funkcijų darbuotojai (psichologai, soc. darbuotojai, vaikų teisės).
Taigi yra pakankamas pagrindas teisėsaugai patikrinti, ar ir Lietuvoje neveikė (neveikia) analogiška prekybos vaikais sistema?
Aišku, sistemos varžteliai (vykdytojai) apie tai galėjo 9turėjo?) beveik nieko nežinoti, bent - neįtarti. Nors tai visiškai neįtikėtina.

Rekomenduojame

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus savivaldybė skubos tvarka nagrinėja…

Tai buvo klaida, sako Šiauliuose plakatą prieš skiepus gaminusios kompanijos vadovas

Valdas Rakutis. Kam rūpi Lietuva?

Lenkija naikina PVM mokesčius maistui, mažina mokesčius degalams, dėl kylančių kainų kaltina Rusiją ir Europos Sąjungą

Prof. Jonas Jasaitis. Pradėjome naujuosius. Absurdų ar žmonijos naikinimo laikmetis?

Italijos vyskupas uždraudė neskiepytiems kunigams dalyti Komuniją

Nacionalinis susivienijimas. Sausio 13-oji primena: metas atkurti Lietuvos valstybę

Pfizer pirmojo asmens išpažintys: ketvirta dozė, o po to 10 metų vakcinų

Edvardas Čiuldė. Kodėl mums nereikėtų persiimti vadinamojo progresyvizmo marazmų pamėgdžiojimu?

Seimas žengė žingsnį link Valstybinės lietuvių kalbos konstitucinio statuso pažeminimo

Už balos. Svarbiausi klausimai 2022 metais

Audrius Bačiulis. Užsienio reikalų ministerijos užsakymu „Vilmorus“ paklausė apie užsienio politiką

Aleksandras Nemunaitis. Sužinome, kad Vilniuje gali dingti centrinis šildymas

Eugenijus Jovaiša. Nė viena save gerbianti pasaulio valstybė neleidžia tapatybės dokumentuose rašyti kitaip nei valstybine kalba

Ispanija sekuliarizuoja Jėzaus gimimą

Diskusija: ar visiems nebus geriau be savarankiškumo, vardan saugumo ir materialinės gerovės

Eric Zemmour: LGBT vaikams plauna smegenis mokyklose

Gėjų sekso scena ant Atėnų Akropolio įžiebė pasipiktinimo audrą Graikijoje

Prof. dr. Ignas Vėgėlė. Ar pakaks Prezidentui valios ir ryžto?

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl asmenvardžių rašybos Lietuvos piliečių asmens dokumentuose

Robertas Malone apgaudinėja cenzorius: tai, ką mRNR technologijos kūrėjas pasakė interviu po to, kai jį išmetė iš Twitter, užgniaužia kvapą

Gintaras Songaila. Laisvės gynėjų dienos proga – šokis ant Lietuvos Konstitucijos kapo?

Bosnija tampa pirmąja Europos šalimi be Covid’o pasų. Mirnes Ajanović nugalėjo Bosnijos federacinę vyriausybę

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Dėl lietuvių kalbos ir jos raidyno išdavystės

Ramūnas Aušrotas. Stambulo konvencija grįžta

Alvydas Butkus. Vienu šūviu du zuikiai? Tik kas tas šaulys?

Pensilvanijos universiteto translytis pralaimėjo plaukimo varžybas translytei iš Jeilio

Vytautas Sinica. Atkreipkim dėmesį, kokį sektorių sužlugdys konservatorių „vertybinė” politika

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.