Socialinės inžinerijos eksperimentai

Italija artėja prie eutanazijos įteisinimo

Tiesos.lt siūlo   2021 m. lapkričio 26 d. 11:01

2     

    

Italija artėja prie eutanazijos įteisinimo

laikmetis.lt

Italijos Katalikų bažnyčia pareiškė, kad gyvybė turi būti „saugoma ir ginama“ po to, kai vietos sveikatos priežiūros institucijos Italijoje uždegė žalią šviesą pirmajai šalyje teisėtai savižudybei su pagalba.

Italijos Ankonos miesto sveikatos tarnybos etikos komitetas nusprendė, kad 43 – ejų metų italas atitinka 2019 m. įstatymo, kuriuo Italijoje tam tikromis sąlygomis dekriminalizuojama savižudybė su pagalba, reikalavimus. Dabar Ankonos teismas turi nuspręsti, ar 43 – ejų metų Mario gali tęsti savižudybę su medicinine pagalba pagal savo asmeninius pageidavimus.

Po sprendimo priėmimo Italijos vyskupų sveikatos biuro vadovas t. Massimo Angelelli (Masimas Angeleli) sakė: „Gyvybė yra gautas gėris, kurį reikia saugoti ir ginti visomis jo sąlygomis. Niekas negali būti kviečiamas būti kitų mirties nešėju. Žmogaus sąžinė neleidžia mums to daryti“, – pridūrė jis.

Prieš 11 metų Mario buvo paralyžiuotas per automobilio avariją. 2020 m. jis padavė ieškinį Ankonos sveikatos priežiūros tarnybai už tai, kad ši atsisakė įvertinti, ar jis atitinka prieš metus priimtame sprendime apibrėžtas sąlygas, leidžiančias atlikti savižudybę su pagalba.

2019 m. Italijos teismo sprendimu eutanazija ir savižudybė su pagalba buvo dekriminalizuota pacientams, kurių būklė yra „negrįžtama“ ir kurie patiria „nepakeliamas kančias“.

Liepos mėnesį Mario laimėjo savo bylą apeliacine tvarka – Ankonos (centrinė Italija) civilinis teismas nusprendė, kad vietos etikos komitetas turėjo įvertinti jo tinkamumą pagalbai nusižudyti. Komiteto sprendimas dėl Mario atvejo buvo paskelbtas antradienį.

Savo sprendime Ankonos etikos komitetas išreiškė abejonių, ar jo prašomas vaistas ir nurodytas jo kiekis buvo mediciniškai tinkamas. Jis taip pat pažymėjo, kad nebuvo nurodyta, kaip vaistas bus skiriamas.

Teologas arkivyskupas Bruno Forte sakė, kad jis „viliasi, jog lieka viltis prieš viltį, kad bus įmanoma persvarstyti sprendimą dėl mirties“.

„Tas, kuris nusprendžia užbaigti savo gyvenimą, gali pakeisti savo nuomonę ir sutikti gyventi, jei mato, kad jis atsidūrė meilės santykiuose“, – sakė B. Forte. „Patyrus tokį santykį, net skausmas, kurio nebeišgydo paliatyvioji medicina, gali tapti priimtinas.“

Arkivyskupas taip pat atkreipė dėmesį į Popiežiškosios gyvybės akademijos pareiškimus, „kuri ragino nesumenkinti to, ką Mario patyrė, rimtumo“ ir nurodė, kad jokiu būdu negalima jo „skatinti atimti sau gyvybę“.

Ankonos etikos komiteto sprendimas priimtas tuo metu, kai Italijos parlamentas svarsto, ar surengti referendumą dėl eutanazijos ir savižudybės su pagalba įteisinimo po to, kai šiemet buvo surinkta daugiau kaip milijonas peticijos parašų.

Tikimasi, kad žemųjų parlamento rūmų – Deputatų rūmų komisija prašymą dėl referendumo svarstys lapkričio 29 d., po to, kai svarstymas buvo kelis kartus atidėtas.

Šaltinis: CNA

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Lengva deklaruoti       2021-11-26 19:17

O kaip mirties akivaizdoje tas gyvybes apginti ir išsaugoti? Ypač kai nepakeliami skausmai neretai tęsiasi mėnesių mėnesius. Gal bažnyčia patartų, kaip tokiais atvejais padėti kenčiančiajam?

amam       2021-11-26 13:34

Skubios eutanazijos reiktu visiems libkonciams..

Rekomenduojame

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujametinės valdžios dovanėlės Lietuvai

Vytautas Sinica. Su Matu Maldeikiu diskutavome apie valdančiųjų vertybinę užsienio politiką

Dovilas Petkus. Pasipiktinę tautos pasipiktinimu?

Aleksandras Nemunaitis. Dalinuosi profesorės A. Ramonaitės išmintingomis įžvalgomis apie demonizaciją, etikečių klijavimą, demokratiją ir tautos taiką

Linas Karpavičius. Siūlau valdančiajai daugumai idėją!!!!!!

Jolanta Miškinytė. Puiki žinia Lenkijos kovotojams su sanitarine diktatūra, žmogaus teisių pažeidinėjimu ir Konstitucijos mindymu

Pragariška Džo Baideno savaitė

V.Pranckietis privalo trauktis iš užimamų pareigų, jei vadovaudamas Seimo Kaimo reikalų komitetui neatstovauja kaimo daugumai

Abortai vėl tapo pagrindine mirties priežastimi pasaulyje

Ispanija Covidą priskiria įprastam gripui – ragina likusias ES šalis sekti šiuo pavyzdžiu

Linas Karpavičius. Šiandien, kaip niekad mums iškyla Sausio 13-osios aukų įprasminimo iššūkis

Kun. R. Grigas V. Landsbergiui: Profesoriau, galėtumėte būti dėkingesnis

Laisvės gynėjų dienai skirtas minėjimas Lukiškių aikštėje

Šalies visuomenės veikėjai sutaria – valdžia pati išprovokavo žmonių reakciją

Ramūnas Aušrotas.  Atėjo laikas vėl kovoti už laisvę

Sausio 13-ąją – Laisvės dieną piliečiai nušvilpė minėjime pasisakančius valdančiuosius, plojo tik Prezidentui

Dominykas Vanhara. Bet žinot, kas šiandien geriausia?

Lietuvių kalbai – gedulo varpai?

Dominykas Vanhara. Vyriausybė nutraukinės sutartį tarp Lietuvos geležinkelių ir Belaruskali

Aleksandras Nemunaitis. „Vilniaus viešojo transporto“ direktorius miega namie ir sapnuoja 1 mln. eurų pelną, darbuotojai miega prie jo kabineto

JAV mokykloje patvirtintas pradinių klasių moksleivių šėtono klubas po pamokų

Profesorius Ehud Qimrom: „Sveikatos ministerija, laikas pripažinti nesėkmę“

Vytautas Sinica. Prognozė Prezidentui

Vidmantas Valiušaitis. K. Pakšto įžvalga: Lietuva yra kraštas, kuriame labai pavojinga gyventi

Almantas Stankūnas. Tai sakote, bankrutuoja Vilniaus Šilumos Tinklai?

Vytautas Sinica. Kvailių ieškojimas

Aleksandras Nemunaitis. Farsas, kuris bus šiandien

Vytautas Sinica. Kas visgi yra didesnė grėsmė nacionaliniam saugumui ir interesams – krovinių tranzitas ar šita vyriausybė?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.