Religijų dialogas

Istorinis susitikimas: vasario 12 d. Kuboje susitiks popiežius Pranciškus ir Maskvos patriarchas Kirilas

Tiesos.lt siūlo   2016 m. vasario 7 d. 16:30

86     

    

Istorinis susitikimas: vasario 12 d. Kuboje susitiks popiežius Pranciškus ir Maskvos patriarchas Kirilas

Vatikano radijas

„Šventasis Sostas ir Maskvos patriarchatas džiugiai praneša, kad Dievo malonės dėka Jo Šventenybė Popiežius Pranciškus ir Jo Šventenybė Maskvos ir visos Rusijos Patriarchas Kirilas susitiks vasario 12 dieną“, – rašoma penktadienį paskelbtame bendrame Šventojo Sosto ir Maskvos patriarchato komunikate.

Jų susitikimas įvyks Kuboje, kur popiežius nusileis prieš pradėdamas vizitą Meksikoje ir kur Maskvos patriarchas lankysis su oficialiu vizitu. Susitikime numatytas asmeninis pokalbis Havanos tarptautiniame „Jose Marti“ oro uoste ir bendros deklaracijos pasirašymas.

Šis Katalikų Bažnyčios ir Rusijos Ortodoksų Bažnyčios primų susitikimas, ruoštas ilgą laiką, bus pirmasis istorijoje ir žymės svarbų etapą abiejų Bažnyčių santykiuose. Šventasis Sostas ir Maskvos patriarchatas linki, kad tai būtų vilties ženklas visiems geros valios žmonėms; kviečia visus krikščionis karštai melstis, kad Dievas laimintų šį susitikimą, kad jis duotų gerų vaisių.

Vatikano radijas

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to Jota       2016-02-15 1:59

Tik vieno nesupratau, jus nepritariat siam susitikimui? O mano galva siandien mes matom, kad visu pajegumu naikinama krikscionybe. Europoje liberalai naikina seimas, iteisina nuodeme, tuo paciu isstumia Dieva is mokyklu, gyvenimo, is seimu. Rytuose naikinami krikscionys savo krikscionybes lopsyje. Butent Sirija ir aplink esancios zemes yra sventos zemes, is kur kilo daug sventuju, is kur atejo krikscionybe i Europa. Tik budami kartu, kaip tikintys i ta pati Kristu galesim stoti pries satanistu puolima, kuris atviru tekstu vyksta visame pasaulyje. Siandien butent buti krikscioniu tampa pavojinga, aisku Lietuvoje to nejauciam, bet Europoje, Rytuose, Afrikoje ir kitur tai jau realybe. Kokia jusu nuomone Jota?

to Jota       2016-02-15 1:43

Woouwww koks jus ispruses, neitiketina. Ka jus studijuojat ? Taciau be reikalo su Vaisu satanistu bendraujat, nes ju didziausias noras itraukti i abejone, diskusija tikintiji. Jis jei galetu akis jums iskabintu uz tokia Tiesa, kuria suraset.

VaidasVDS       2016-02-12 11:39

Jota,
juk aš dar šioje temoje citavau:
“Žengimą pirmyn nulemia grynai individo dvasingumas, ir niekas kitas, išskyrus Dievus, nedrįsta spręsti apie jo turėjimą.“
—-
Akivaizdu, kad neskaitai, ką aš rašau. Nes siūlai man aukštinti save, spręsti už Dievus. Nelabai vykę tie tavo pasiūlymai…

Jota Vaidui       2016-02-12 10:53

Gerai, baigiam kvailas kalbas.
Šiaip pozityvesnė išvada tokia, kad užstrigai paaugliškame amžiuje, kai mėgstamiausias literatūros žanras yra fantastika (na, urantijos tipo). Laikas būtų suaugti.
Kita vertus tavo noras, kad kiti tave laikytų dvasingu, visai neblogas, jis galėtų atvesti į tikrą dvasingumą. Pradžiai siūlau įsidėti kur nors, gal į feisbuką, savo nuotrauką su užrašu “DVASINGAS”.

VaidasVDS       2016-02-12 8:27

Ir dar Jotai,
Nežinau ar apsimeti, kad neskaitai mano atsakymų tau, bet tavo nuolatinis šmeižtas dėl Apreiškimo gavimo aplinkybių (nors net šioje temoje esu įdėjęs nuorodą apie Apreiškimo gavimo aplinkybes), dėl kažkokių neatsakymų į tavo kažkokius pasakymus (daug kartų ar tau, ar Letui atrašinėdavau), rodo, kad mėgsti tiek meluoti, tiek šmeižti. O tai rodo, kad darai jau ne šiaip sau nuodėmę, o piktybinę nuodėmę. Piktybinė nuodėme yra naikinanti sielą. O piktybinė nuodėmė, priskiriant darbus dar ir neva Dievo vardu, gali reikšti ir sielos mirtį.
Citata iš Apreiškimo, kuomet Jėzus kalbėjo fariziejams: “Tikrai, tikrai aš jums sakau, iš tiesų jums bus atleista už jūsų visas nuodėmes, net ir už visas šventvagystes, tačiau, kas tik šventvagiaus prieš Dievą tyčia ir turėdamas piktą užmačią, tas išgelbėjimo negaus niekada. Kadangi tokie užkietėję piktybinio blogio darbininkai niekada neieškos ir negaus atleidimo, tai jie yra kalti dėl tos nuodėmės, jog dieviškąjį atleidimą atstūmė amžinai.”

VaidasVDS       2016-02-11 22:26

Vargšei,
Jei Dievas būtų norėjęs Apreikšti Jo Žodį, tai Jėzus tikrai nebūtų draudęs apaštalams užrašinėti savo žodžius.
Citata iš Apreiškimo: “Nors dieviškoji arba dvasinė įžvalga yra dovana, bet žmogiškoji išmintis turi vystytis.” Abejoju, ar suprasi. Vargas tiems, kas riboja išminties vystymąsi…

Jota       2016-02-11 17:47

Mano Autoritetai yra Dievas ir Jo Žodis. Kodėl ir kaip aš juos turėčiau peržengti, jeigu jie begaliniai? Ar suvoki, ką kalbi? Tam, kad priimčiau esančio transe psichopato kliedesius? Na jau tikrai “neprimityvu” ir “išradinga”. Kiek tau metų? Spėju, 20 - 23, ne daugiau. 
Šiaip draugiškai perspėju: tam tikras ribas turėti reikia, nes gali kilti pavojus visiškai jas prarasti, o kuo tai gresia, manau, suvoki.

VaidasVDS       2016-02-11 12:46

Jota,
teisus buvo tas mano pažįstamas, Biblijos leidėjas, kuomet sakė:
“Но если человек именно, как ты сказал, верит в “священство Библии” и никак не находит в себе смелости перебороть эту животную наклонность опираться на “авторитет”, то, да, в этом случае, твой вывод абсолютно истинен—- для такого человека более высокие откровения неприемлемы.”
—-
Su tavimi diskutuoti yra neįmanoma, kadangi tu jau nusistatei griežtas ribas ir jų greičiausiai nė už ką neperžengsi.
Ir net neįsivaizduoji su kokia primityvia tiek Tėvo samprata, tiek ir paties Dievo, kaip Trejybės, suvokimu lieki.
Tiesos Dvasia yra išlieta visiems žmonėms. Ir ji tikrai išlieka pas tuos, kurie ir šiais laikais iš visos širdies ieško Dievo. Tad apaštalai šia prasme niekuo nesiskiria nuo šiandieninių žmonių, ieškančių Dievo. Tiek mes, tiek apaštalai turime vienodą galimybę suvokti Dievą. Tačiau kaip nevienodai mes Jį suvokiame. Ir labiausiai mums trukdo mūsų pačių klaidos bei klaidos, kurias padarė tiek apaštalai, tiek vėlesni raštų surinkėjai ir taisytojai. Daug klaidų padaryta tikrai ne iš piktos valios, paprasčiausiai toks žmonių suvokimas buvo.
O štai Jono pirmąjį laišką iš tiesų rašė pats Jonas ir jame yra tik kai kurių klaidelių dėl Jono “pasidavimo” Petro nuomonei…

Jota II Vatikano susirinkimui       2016-02-11 11:36

Netuščiažodžiaukite. Nei Kristus, nei apaštalai nevedė jokių ekumeninių dialogų. Kristus kalbėjosi su samariete ir ją ATVERTĖ. Ir savo mokiniams liepė eiti ir SKELBTI Evangeliją, o ne koketuoti su budistais (pvz., dzenbudistai ir benediktinai kiekvienais metais apsikeičia vienuoliais. Kur gali vesti tokia patirtis, jei ne į sinkretizmą?), krišnaistais, aborigenais ir kt. Kristus aiškiai pasakė: “Kas įtikės ir pasikrikštys, bus išgelbėtas”. Dabar katalikai ne tik kad nebeskelbia Evangelijos, bet kai kurie Vatikano tėvai linkę išvis tai uždrausti! Šv. Raštas visiškai prieštarauja ekumenizmui! Kaip jūs vertinate griežtąjį Pauliaus pasakymą “Nors ir mes patys ar angelas iš dangaus imtų jums skelbti kitokią Evangeliją, negu esate priėmę, tebūnie prakeiktas!”? Iki kokio baisaus Kristaus išdavimo atveda ekumenizmas, liudija daugybė pavyzdžių. Pvz., antrajame ekumenistų suvažiavime Čikagoje 1993 m. krikščionys bijojo tarti Kristaus vardą (kad neišgąsdintų kitų!), bet vartojo Krišnos, Budos, Alacho, Izidės, Brahmos ir kitus vardus. Jie bailiai išdavė Kristų, apie kurio Vardą Paulius filipiečiams rašė, jog tai kilniausias vardas iš visų vardų ir kad jam priklaups “kiekvienas kelis danguje, žemėje ir po žeme” (2,9).
Katalikų seminarijose būsimiesiems kunigams dėstoma ekumenizmo teologija, o ne joks ekumeninis sąjūdis.

Jota Vaidui       2016-02-11 11:00

Vaidui: apie Kumrano rankraščius yra daugybė medžiagos internete. Dėl viso kito - ne. Tai tu pats atskiedi viską žmogiškais dalykais (geriausiu atveju), nes Dievas (Švenčiausioji Trejybė, ne kažkokia Rojaus trejybė) savo Apreiškime pasakė žmogui tiek, kiek reikia, ir jau sakiau pačiam, kad prie šio Apreiškimo nieko nereikia nei pridėti, nei atimti iš jo. Ir jei nėra prigimtinės nuodėmės, o kažkokia teosofinė žmogaus suskilimo į vyrą ir moterį  teorija, apie kurią kalbėjo ir Laitmanas, aiškindamas homoseksualumo prigimtį, vadinasi, ir Kristaus mirtis beprasmė, nereikalinga. Bet apaštalas Paulius aiškiai sako: “Kaip per vieną žmogų nuodėmė įėjo į pasaulį, o per nuodėmę - mirtis, taip ir mirtis prasiskverbė į visus žmones, nes visi nusidėjo” (Rom 5,12).
Taigi tavoji Urantija prieštarauja Šventajam Raštui, pačiam žmogaus išganymui, vadinasi, yra visiškai nereikalinga. Ir kai pats esi užsidengęs Urantijos skydu, dialoguoti su tavim yra beprasmiška.

II Vatikano susirinkimas,        2016-02-10 23:25

kuris teigia: „Ekumeniniu sąjūdžiu yra laikomi darbai ir užmojai, planuojami ir organizuojami krikščionių vienybei ugdyti pagal įvairias Bažnyčios reikmes ir laiko aplinkybes.“ Katalikai linko vartoti žodį „ekumeninis sąjūdis“, o ne „ekumenizmas“, nes į Tradiciją orientuotų krikščionių tarpe šis „-izmas“ dažniausiai vartojamas pejoratyvine prasme. Jo labai nemėgsta ir ortodoksai.
II Vatikano susirinkime minima frazės „ekumeninis sąjūdis“ prasme, pirmasis ekumenistas buvo Kristus. Ką Jis darė, kai prie šulinio sutiko eretikę ar bent schizmatikę samarietę?
„Viena samarietė moteris atėjo semtis vandens. Jėzus ją paprašė: „Duok man gerti“. (Tuo tarpu mokiniai buvo nuėję į miestą nusipirkti maisto.) Samarietė atsakė: „Kaipgi tu, būdamas žydas, prašai mane, samarietę, gerti?“ (Mat žydai nebendrauja su samariečiais.)”
Žydai nebendravo su samariečiais, o Kristus - bendravo. Ir sutikęs nepuolė aiškinti, kad samariečiai - neteisūs, klaidatikiai, o tiesiog paprašė gerti ir bendravo kaip su bet kuriuo kitu žmogumi. Bet kai moteris paklausė:
„Aš matau, Viešpatie, jog esi pranašas. Mūsų tėvai garbindavo Dievą ant šito kalno, o jūs tvirtinate, kad Jeruzalė esanti vieta, kur reikia jį garbinti“
Kristus atsakė:
„Moterie, tikėk manimi, jog ateis valanda, kada garbinsite Tėvą ne ant šio kalno ir ne Jeruzalėje. Jūs garbinate, ko nepažįstate, o mes garbiname, ką pažįstame, nes išganymas ateina iš žydų. Bet ateis valanda, – jau dabar ji yra, – kai tikrieji garbintojai šlovins Tėvą dvasia ir tiesa. Ir pats Tėvas tokių garbintojų ieško. Dievas yra Dvasia, ir jo garbintojai turi šlovinti jį Dvasia ir Tiesa“.

šv. Makarijus Egiptietis       2016-02-10 22:25

Apie tarpusavio anatemas:
„Pasakojo, kad du broliai iš Skėtės įpuolė į nuodėmę ir aba Makarijus Aleksandrietis juos ekskomunikavo. Kiti broliai atėjo pas abą Makarijų Egiptietį ir jam apie tai papasakojo. Jis tarė: „Ne broliai ekskomunikuoti, o Makarijus Aleksandrietis (nes jis jį mylėjo)“. Išgirdęs, kad senolis (Makarijus Egiptietis) jį ekskomunikavo, aba Makarijus Aleksandrietis pabėgo į pelkynus. Tada Makarijus Egiptietis nuėjo ten ir atrado jį, visą sugeltą uodų. Tarė jam: „[...] Atidžiai pažvelk į save, broli, ir patikrink, ar tavimi nepažaidė demonai, nes šiuo atveju pritrūkai įžvalgumo. Bet atgailauk už savo kaltę“

VaidasVDS       2016-02-10 19:02

Jota, pabandysiu tau atsakyti.
Urantijos Knyga ne tik, kad pripažįsta Rojaus Trejybę, bet labai smulkiai paaiškina visus Tris Rojaus Šaltinius ir Centrus, atskleidžia tai, ko niekur pasaulyje nerasi ir dar daugiau, nei tai. Ir tai yra gana sudėtinga Apreiškimo dalis, šiek tiek pritrenkianti ir gana sudėtinga suvokimui, bent jau iš pradžių.
Deja, prigimtinės nuodėmės nepatvirtina. To nerasi ir Jėzaus mokymuose Biblijoje. Nei vaikas, nei tauta, nei žmonija negali būti kalti dėl protėvių ar tėvų klaidų.
Be jokios abejonės, kad tik per tikrus Jėzaus mokymus geriausiai galima surasti tiek Dievą, tiek ir amžinąjį gyvenimą, Jį tikrai galima vadinti Išgelbėtoju.
Aš žinau apie Kumrano rankraščius ir man pačiam būtų įdomu Juos visus pamatyti. Turėčiau, ką patyrinėti. Gal žinai kokią nuorodą, kur jie yra visi paskelbti anglų arba rusų kalba?
Aš nepykstu ant tavęs, kaip ant žmogaus, bet tavasis dogmatizmas dėl žmogiškų tiesų vertimo dieviškomis man tikrai yra nepriimtinas, bet tegul tai būna dialogo, o ne pykčio ar neapykantos reikalu.

Nirtulinas Letas NirtulingamLetajui       2016-02-10 18:43

Daugelis - tai Ukrainos pravoslavai plius dalis tų, kurie negyvena Ordoje (pvz., dalis tikinčiųjų Lietuvos rusų, jau neminint katakombinių pravoslavų Ordoje).
Anatema ir ekskomunikavimas nėra tas pats, nors anatema savaime reiškia ekskomunikavimą (bet ne kiekvienas ekskomunikavimas yra anatema). Graikiškai anathema reiškia “paskirta”, o bažnytine prasme “paskirta velniui”, t.y. prakeikta.
Nuo Atenagoro ir Pauliaus VI anatemų panaikinimo NIEKAS nepasikeitė, nes Konstantinopolio patriarcho nuomonė lygi bet kokio vyskupo nuomonei - net Graikijos bažnyčia nepripažįsta jo autoriteto. Taigi kuri pravoslavų bažnyčia pripažino anų anatemų panaikinimą (Ordos prašyčiau neminėti)?
Švč. Sakramento išniekinimas reikalauja visuotinės atgailos. Tokios Konstantinopolyje nebūta (bent aš negirdėjau). Gal žinote, kuri pravoslavų bažnyčia atgailavo už šią viešą Konstantinopolio patriarchato aukščiausiu lygiu (t.y. visos bendruomenės vardu) įvykdytą išniekinimą?

Jota Vaidui       2016-02-10 17:55

“Jono antrojo laiško tikrumas kelia abejones, todėl reikia klausyti šios Biblijos vietos”.
Nuo pat šios eilutės nebėra daugiau apie ką kalbėti. Kodėl kelia abejones, jeigu jis yra įtrauktas į kanoną? Tokiu principu mąstant, abejones gali kelti bet kuri ŠR vieta. O tai nereiškia nieko kito, kaip tik tai, kad Šventraščio kūrėjas ir koreguotojas yra ne Dievas, bet žmogus: jis išsirenka, kas jam “nekelia abejonių”, kas patinka, o visa kita išmeta. Tai yra piktojo kuždesiai, būtent tokio tipo: “o gal Dievas taip nesakė? o gal tai netikra? gal tai netiesa? Man tai primena žalčio šnypštimą pirmykščiame rojuje.
Na, nesakau, gali būti kokių nors nukrypimų, klaidelių, netikslaus vertimo (t.p. ir Vulgatos), bet esmė IŠLIKO, tai liudija Kumrano rankraščiai, daugybė Biblijos vertimų per porą tūkstantmečių. Juk galima palyginti! NEREIKIA JOKIŲ URANTIJŲ.
Aš tau juk ne kartą citavau šv. Raštą, pateikdavau kitų argumentų, bet tau viskas kaip vanduo nuo žąsies. Ir galų gale ką pats čia siūlei kažkam: “perskaityk Urantiją”. Ką?? Tu siūlai murdytis po dg. kaip 2000 psl. absoliučiai nereikalingos knygos, nes juk visiškai pakanka Šventraščio?! Tu nuolat siūlai velnio metodą - abejoti, ar tikrai taip Dievas sakė. Užuot kalbėjęs ar mąstęs apie Biblijos analizavimo ir supratimo būdus(juk visi susiskaldymai ir neteisingas supratimas kyla iš mūsų nuodėmingumo, šitą visi žino!).
Aš paties jau ne kartą prašiau: išdėstyk glaustai Urantijos esmę. Ar ji pripažįsta pirmykštę nuodėmę? Ar ji pripažįsta Kristų žmonijos Išganytoju? Ar ji pripažįsta Švč. Trejybę? Tai yra visa esmė, kurios niekas negali išmesti. Ir jei kas “ateina ir nepripažįsta tokio mokymo”, eina jis žinai kur.

VaidasVDS       2016-02-10 15:11

Jotai,
žinau, kad tau mano, kaip “eretiko”, nuomonė neįdomi, bet ją pateiksiu dėl kitų.
Jono antrojo laiško tikrumas kelia abejones, todėl reikia klausyti šios Biblijos vietos:
“Mk 7 7 Veltui jie mane garbina,
mokydami žmonių išgalvotų priesakų.”
Ir net, jei tai buvo paties Jono mintys, tačiau jos nebuvo paremtos jokiu Jėzaus mokymu. Mano patarimas - ieškokite tik tikrų Jėzaus patarimų, atsargiai su žmonių sugalvotais ir atsargiai su tais, kuriuos kažkas priskyrė Jėzui. Taip gyventi tikrai bus daug lengviau.
Užuojauta tau, Jota, dėl tavųjų rūpesčių.

Jota       2016-02-10 14:35

Jūs čia daugiausiai svarstote teorinius klausimus, o aš norėčiau paklausti iš praktinės pusės. Pvz., kaip jūs taikote gyvenime apaštalo Jono 2,9-10:

“Kas tik peržengia ribą ir nesilaiko Kristaus mokslo, neturi Dievo. Jei kas ateina pas jus ir neatsineša šitokio mokslo, nepriimkite jo į namus ir nesveikinkite, nes, kas jį sveikina, tas dalyvauja jo piktuose darbuose”.

Pagal šitas eilutes aš esu labai nusidėjusi, kaip ir visi ekumenistai. Labai paraidžiui nesuprantant, ir sveikinausi, ir bendravau, ir kt. Bet to, kas prieštarauja Kristaus mokymui, stengiausi nepriimti. O ką jūs darote ekumeniniuose ir pan. susitikimuose? Ar jūs ginate savo pažintą krikščionišką tiesą, ar užsimerkiat ir susikabinę švenčiat “vienybę” su kitais “broliais” - “vyresniaisiais” t.y. žydais, kaip juos pirmąkart pavadino Jonas Paulius II, “jaunesniaisiais” (protestantais) arba dar toliau - pripažįstat visas religijas maždaug lygiavertėmis? (Tiesa, neprikibkit, ekumenizmą vartoju abiem prasmėm - ir siaurąja, t.y. “tiesos” ieškojimu tarp krikščionių, ir platesne,  tarpreliginio “dialogo”).
Tai kas iš tikrųjų perlenkia, o kas pamina Kristaus Tiesą po kojom?
Šventasis Raštas nepripažįsta ekumenizmo tokio, koks jis yra dabar. Jn 17, 21 - “kad visi būtų viena” visiškai nereiškia asyžiškų tikėjimo išdavysčių, kai įvairių religijų atstovai susitinka ir meldžiasi nežinia kam.
O ką reiškia ekumenizmas su pravoslavais? Tuščiažodžiavimą ir Dievo išdavimą. Pvz., metropolitas Ilarionas apie ekumenizmą kalba: tai bus visuomenė, kurioje visos tautos, visos religijos džiaugsis nepaprasta Dievo dovana - taika”. Kitaip sakant, taika be Dievo. Kristus tvirtina visai ką kita - apie “avis, kurias reikia atvesti į VIENĄ avidę”.

INTERANAUTUI: pacituok nors vieną vietą, kur Kristus pasireiškia kaip kabalistas.  T.p. aš, kaip ir pats, 100 proc. pripažįstu krikščioniškąjį misticizmą, bet mes abu turbūt visiškai skirtingai jį suprantam.

Tam, kuris rašė 14.52 dėl Leto P. eklektikos, ačiū už taiklų apibūdinimą (manau, kad taip). Niekaip nesupratau, ko jis iš tikrųjų laukia - ar Kristaus ateinant, ar Šnejersono.

VaidasVDS       2016-02-10 14:10

dar internautui
dėl stebuklų darymo.
Jota negali, ir Vaidas negali padaryti jokių stebuklų.
Tačiau stebuklus gali padaryti tyras tikėjimas, tyra malda ir gebėjimas atleisti net ir tiems, kurie tau asmeniškai daro blogį.
Be to reikia protingai pasikliauti ir mokslu (nors tą ir sunku atsirinkti, nes materialistinis gydymas yra labai susijęs su komercija).
O jei norite išgydyti vėžį, tai susiraskite anono vaisių ir juos naudokite (čia mokslas taip yra nustatęs, tik ta informacija kažkodėl labai ribojama).

VaidasVDS       2016-02-10 12:00

Internautui (2)
Aš pačiam pateiksiu vieno panašaus į apibūdintus žmones vieną komentarą(gal geriau mane suprasi), kuris buvo Rusijoje tiek Biblijos leidėju, tiek ir komentarų pačioje Biblijoje rašytoju (redaktoriumi, jo vardą ir pavardę žinau):
” Я потратил три десятилетия жизни на изучение Библии—- очень серьёзное изучение во всех древних источниках (еврейский, греческий, арамейский, сирийский, латинский, древне-армянский, славянский и т.д.) и результаты моей работы опубликованы в виде “школярных изданий” которыми сейчас пользуются миллионы христиан (разумеется не подозревая, что редактор этих текстов давно вырос из этих “детских игрушек”—- иначе бы анафеме предали и сожгли все мои Библии 
Понимаешь, большинство людей читает Библию потому что, как говорил Портос “дерусь, просто потому что дерусь”——они и сами не знают почему.
А почему я читал Библию? Потому что я Бога искал, с детства. Т.е. я искал Бога и ДО Библии, но найдя Библию я сузил поиск, ибо даже просто личность Иисуса (само учение Иисуса в Библии не очень очевидно “на поверхности”) была настолько прекрасна, что я понял, что уже “нашёл” и пошёл вглубь, а не вширь—- правда сотни разных апокрифов я тоже изучал (и некоторые включил в свои издания Библии, например на-русском моё издание содержит наиболее широкий спектр книг), и некоторые из них в оригиналах, но все эти материалы так или иначе имели библейский контекст.
Конечно, мне было очень неприятно принять все те абсурдные вещи из Ветхого Завета типа “убивайте, убивайте, не щадите ни женщин ни детей”, но я “насиловал” своё сознание РАДИ ИИСУСА, т.е. я говорил себе “если такова цена того, чтобы быть с Иисуом, я приму и эти кощунства за правду”. Говорил, НО.... продолжал искать выхода. Т.е. для того я и изучал древние тексты, в надежде что какой-то “выход” найду и смогу избавиться от мерзостей явно искажающих характер моего Отца без необходимости отказа от Иисуса. И нашёл. Но не в древних текстах и НЕ в Книге Урантии (она пришла позднее). Я нашёл ответ в Боге—- в живом Боге, живущем во мне. У меня был опыт “горящего куста Моисеева”, a потом, много лет спустя, уже после чтения Урантийских Документов я понял, что это было преодоление 3-го космического круга и присвоение персонального серафима-хранителя (пары).
Tот кто ищет Бога всем сердцем—- неважно, встала Библия на его пути или нет—- он обязательно находит Бога. И Библия сама по себе не помеха. Помеха—- животный страх и духовная ленность—- нежелание расти, менять свой характер, жертвовать личной выгодой и даже собой ради ближнего и т.д.
Но если человек именно, как ты сказал, верит в “священство Библии” и никак не находит в себе смелости перебороть эту животную наклонность опираться на “авторитет”, то, да, в этом случае, твой вывод абсолютно истинен—- для такого человека более высокие откровения неприемлемы.”

VaidasVDS       2016-02-10 12:00

Internautui (1)
Netikiu, kad perskaitėte Urantijos Knygą, bet gal būt paskaitinėjote. O tai ne vienas ir tas pats. Greičiausias Urantijos Knygos perskaitymas, kiek man yra žinomas įvyko per tris mėnesius.
Tačiau taip skaitant, ne kažin kas suprantama. Aš asmeniškai skaičiau Knygą apie 2 metus. Skaičiau su labai kritiniu žvilgsniu, nes man asmeniškai labai nepatinka melas, klasta, apgaulė. Kartu ir tyrinėjau, kas už viso šito gali stovėti.
Na jokia konfesija nestovi tikrai. Yra mistikų grupelių, yra Urantijos Fondas, užsiimantis Knygos platinimu ir konferencijų organizavimu, dar kelios daugiau visuomeninės organizacijos, neturinčios tikrai jokių sąsajų su kokiomis nors masoninėmis organizacijomis. Lietuvoje Knygos vertėjas yra organizavęs sektą, nelabai susijusią su Knygos mokymais, bet susijusią su jo didele nelabai sveiko misticizmo įtaka. Bet jo intelektas tikrai ne mažesnis nei Leto Palmaičio, o perskaitęs irgi viso pasaulio dvasinę literatūrą. Kažkada jo asmenybė ir mane buvo patraukusi, bet vėliau mūsų keliai išsiskyrė.
Knygą studijuoja tikrai ir labai aukšto intelekto ir drįstu teigti aukšto dvasingumo žmonės. Štai bendravimas su tokiais žmonėmis (kuriuos dar reikia mokėti atsirinkti) ir yra pats nuostabiausias dalykas pasaulyje.

šiaip tai        2016-02-10 11:24

susitikimo tikslas - kriksčionių genocidas M.Azijoj ir unitų klausimas Ukrainoje…

internauts - Vaidui        2016-02-10 10:04

o iš tikrųjų, kokia konfesija vadovaujasi Urantija? Gal žinot?

internauts - Vaidui        2016-02-10 10:03

Ieškodamas Tiesos perskaičiau ir Bibliją nekart, ir Urantiją, ir Mormonų knygą, Bhagavatgitą, ir Koraną bandžiau įveikti, tačiau likau su kriščioniškuoju misticizmu, kurį Jota kažkodėl pravardžiuoja “gnosticizmu”.
Ko Jota su katalikais taip bijo “erezijų”? Jei erezija yra klaida, tai Tiesa tos klaidos “per malonę” neatleis tol, kol ji nebus ištaisyta. Neištaisyta klaida ar nuodėmė veda į kančią, o ištaisyta į palaiminimus, laimę, Dangų.
Tad jei Jota su savo katalikiška pasaulėžiūra yra sveika ir laiminga, jos prote nebėra nieko nešvento, tai ji gali eit ir gydyt visus, kaip Jėzus, daryt stebuklus..

VaidasVDS       2016-02-10 9:16

Internaute,
nesureikšmink per daug manęs. Priklausyti visai konfesijai…
Esu viso labo tik vienas iš Urantijos Knygos skaitytojų (ir atsakau tik prieš save ir prieš Dievą, ir to visai nebijau). Bet net ir vienas sukeliu nemažai galvos skausmo bedvasio dogmatizmo propaguotojams.

internauts.        2016-02-10 9:08

Paskaičius komentarus liko įspūdis, kad šioj diskusijoj dalyvauja kone visų Lietuvos konfesijų atstovai - žydas, katalikė, urantijus,anoniminis pravoslavas, jei dar nebaigėt, tai prisidėčiau kaip protestantas.
.
Jotai, 
paskutinis tikras kabalistas Izraelyje numirė prieš kokius septynis metus. Prieš mirtį visiems pranešė: KRISTUS YRA TIKRASIS MESIJAS. KITO NELAUKIT.
Visi kiti, tokie kaip Madonos mokytojas Bergas, yra tik biznieriai.
Kabala - tai žodinė (iš lūpų į ausį) RAŠTO AIŠKINTOJŲ tradicija, Dievo atskleista Abraomui ir Mozei. Jos paslaptys būdavo perduodamos tik atidžiai atrinkus mokinius, nes buvo manoma, kad netyros sielos gali visa tai panaudoti piktam. Jie mano, kad Jėzus atskleidė tik dalį tų paslapčių ir laimėjo pasaulį. “Niekas neslepia uždegto žiburio po lova” .O jų mokslas ėmė nykti, dėl to, kad jo slėpiniais nesidalino. “Kas turi, tam bus duota, kas neturi, iš to bus atimta”.
Argi ne panašiai šiandien elgiasi ir katalikų bažnyčia?

VaidasVDS       2016-02-10 8:16

Kaip matau Letas pateikė pavyzdį, kodėl netgi bažnyčios susiriejo tarpusavyje.
Tad ta proga citata iš to baisaus bedvasinio dogmatizmo šalininkams Apreiškimo:
—-
“Kada jie pabaigė gerti šitą naują atminimo taurę, tada Mokytojas paėmė duoną ir, sukalbėjęs padėkos maldą, ėmė ją laužyti į gabalus ir, liepęs jiems šiuos gabalus perduoti kitiems, tarė: “Imkite šitą atminimo duoną ir valgykite ją. Aš jums sakiau, jog aš esu gyvenimo duona. Ir šitoji gyvenimo duona yra Tėvo ir šio Sūnaus suvienytas gyvenimas vienoje dovanoje. Tėvo žodis, kaip yra apreikštas šiame Sūnuje, iš tiesų yra gyvenimo duona.” Kada jie suvalgė šitą atminimo duoną, tiesos, įsikūnijusios mirtingojo materialaus kūno pavidalu, gyvojo žodžio simbolį, tada jie visi atsisėdo.   
    Įvesdamas šitą atminimo vakarienę, Mokytojas, koks visada buvo jo įprotis, pasinaudojo parabolėmis ir simboliais. Jis pasinaudojo simboliais, kadangi norėjo pamokyti kai kurių dvasinių tiesų tokiu būdu, kad jo pasekėjams būtų sunku jo žodžiams suteikti tikslius aiškinimus ir konkrečias prasmes. Šitaip jis stengėsi užkirsti kelią tam, kad viena po kitos einančios kartos jo mokymo nepaverstų į sustabarėjusį ir jo dvasinių prasmių nesupančiotų tradicijos ir dogmos negyvomis grandinėmis. Sukurdamas vienintelį ritualą arba sakramentą, susietą su jo viso gyvenimo misija, Jėzus iš visų jėgų stengėsi pasiūlyti savo prasmes, o ne susaistyti save su tiksliais apibrėžimais. Jis nenorėjo sugriauti individo sampratos apie dieviškąją komuniją nustatydamas tikslią formą; jis taip pat nenorėjo apriboti tikinčiojo dvasinės vaizduotės formaliai ją suvaržydamas. Vietoje šito jis stengėsi iš naujo gimusią žmogaus sielą išlaisvinti, kad ji skrietų ant naujos ir gyvos dvasinės laisvės džiaugsmo sparnų.
    Nežiūrint Mokytojo pastangų šitokiu būdu sukurti atminimo šitą naująjį sakramentą, tie, kurie buvo jo pasekėjai per vėlesniuosius amžius, pasirūpino, kad jo aiškiai išreikštam norui būtų sėkmingai pasipriešinta tuo, jog tos paskutiniosios nakties, kada jis buvo materialaus kūno pavidalu, JO PAPRASTAS DVASINIS SIMBOLIŠKUMAS BUVO ĮSPRAUSTAS Į TIKSLIUS AIŠKINIMUS IR BUVO VEIKIAMAS NUSTATYTOS FORMULĖS, TURINČIOS BEVEIK MATEMATINĮ TIKSLUMĄ. IŠ VISŲ JĖZAUS MOKYMŲ NĖ VIENAS NETAPO TOKS, KURĮ TRADICIJA BŪTŲ LABIAU SUSTANDARTINUSI.
    Šitos atminimo vakarienės, kada ją valgo tie, kurie yra tikintys į šį Sūnų ir pažįstantys Dievą, simboliškumo nėra reikalo sieti su kokiu nors iš žmogaus kvailokų klaidingų aiškinimų apie dieviškojo buvimo prasmę, nes visomis tokiomis progomis Mokytojas iš tikrųjų dalyvauja. Atminimo vakarienė yra to tikinčiojo simbolinis susitikimas su Jėzumi (šį žodį aš pakeičiau, kad per daug dogmatikai nesikabinėtų). Kada jūs tampate šitokie dvasiškai sąmoningi, tada šis Sūnus realiai dalyvauja, ir jo dvasia broliaujasi su viduje gyvenančiu savojo Tėvo fragmentu.”
——
Paryškinau tą vietą, dėl ko taip stipriai susipešė bažnyčios. Bedvasis dogmatizmas yra labai, labai kvailas. Ir baisiai liūdna, kad tas kvailumas persiduoda visiškai beprasmiams ginčams ir sukelia tokias pasekmes. Bet, kas turi tyrą širdį, į šiuos absurdus dėmesio nekreips…

VaidasVDS       2016-02-9 22:47

Galėčiau daug ką pacituoti apie dogmatizmą, nes tai didelė rykštė žmonijai, bet labai daug vietos viskas užima, tad apsiribosiu viena nedidele citata. Protingesni esmę tikrai supras:
“Dogmatinis fetišas mirtingąjį žmogų atves į tai, kad jis pats save išduos aklo prisirišimo, fanatizmo, prietarų, nepakantumo, ir pačių žvėriškiausių barbariškų žiaurumų gniaužtams. Šiuolaikinė pagarba išminčiai ir tiesai yra ne kas kita, kaip nesenas išsilaisvinimas iš polinkio kurti fetišus ir kopimas į aukštesniuosius galvojimo ir protavimo lygius. Kai dėl sukauptų fetišų raštų, į kuriuos religininkai žiūri kaip į šventas knygas, tai ne tiktai tikima, jog tai, kas yra užrašyta toje knygoje, yra tiesa, bet taip pat tikima, jog toje knygoje yra visa tiesa. Jeigu vienoje iš tokių knygų kartais kalbama apie žemę, kad ji yra plokščia, tuomet, per daugelį kartų, šiaip jau protingi vyrai ir moterys atsisako pripažinti aiškų įrodymą, jog planeta yra apvali.”

VaqidasVDS       2016-02-9 21:54

kaciui
Gėda evoliucinis sarmatos laiptelis smile

kacius>21:26       2016-02-9 21:42

kuo skiriasi gėda nuo sarmatos?

VaidasVDS       2016-02-9 21:26

Letai,
esi begėdis, labai panašaus lygio, kaip Jota. Bedvasis dogmatizmas būdingas ir tau, kaip ir tavo atviras šmeižtas:
- daugelio paramokslinių pagalbininkų padirbta;
- susisteminta kompiliacija (kokia ir yra Urantija).
—-
Be galo lengva būtų įrodyti abu tavo teiginius, jei jie turėtų nors kiek nors tiesos.
Bet įrodyti to tikrai negali, tad ir belieka tau šmeižtas.
Nei gėdos, nei sarmatos, o atrodei, kad esi bent jau moralus…

Nirtulingajam Letui       2016-02-9 20:43

“DAUGELIS pravoslavų laiko Maksvos patriarchiją APOSTATINE.” - Kas tie “daugelis”, nirtulingasis Letai? Ir netgi APOSTATINE? Iš kur tiek po Saule slavų ir jų Bažnyčių?
1054 m. Rytų ir Vakarų krikščionys ne prakeikė vieni kitus, bet ekskomunikavo.
Kai popiežius Paulius VI 1964 m. Jeruzalėje susitiko su ekumeniniu Konstantinopolio patriarchu Atenagoru, buvo panaikintos 1054 m. paskelbtos popiežiaus bei patriarcho savitarpio ekskomunikos.
Rašote, kad vikaras išniekino Švč. Sakramentą. Vadinasi, padarė sunkią nuodėmę.
Kiek dabar tokių ir taip nusikalstančių kasdien? Melskimės, kad susivoktų ir atgailautų. O gal Jūs iki šiol vadovaujatės “akis už akį”?

Leta Palmaitis dėl 2016-02-9 10:35       2016-02-9 20:10

Kada sakiau, neva nesu “menkas Kabalos specialistas”? Nesu JOKS specialistas. Tačiau žinau tik tiek, kad tai ne šiaip “ne D-vo apreikšta”, bet kad tarp Kabalos ir Urantijos yra esminė praraja. Urantija yra krikščionybės griovimu suinteresuotų asmenų inicijuota ir daugelio paramokslinių pagalbininkų padirbta, o Kabala organiškai kilusi iš žydų minties ir pasiekusi sudėtingų filosofinių interpretacijų lygmenį. Tai savarankiškas kūrinys, bet ne susisteminta kompiliacija (kokia ir yra Urantija). Nesu Kabalos simpatikas, nes panteistinės idėjos su abraominizmu nesuderinamos, tačiau jei kas man pasiūlytų pasakyti, kokią knygą pasirinkti rimtai analizei, Kabalą ar Urantiją, pasiūlyčiau iš viso negaišti laiko su urantijomis.

LP LertoPalmaičiotūžmingaipastabai       2016-02-9 19:55

Ar išmanai, kas yra “Rytų Bažnyčia”? Daugelis pravoslavų laiko Maksvos patriarchiją apostatine. Jei Ordos “bažnyčia” yra šėtono ir Antikristo, tai nereiškia, neva kitos pravoslavų banyčios (arba kitos Rytų, ne vien pravoslavų) yra apostatinės. Skaitytojams patariu “paguglinti” Kirilą ir jo “bažnyčios” veiklą Kaukaze ir Ukrainoje.
O dėl brolių nepamirškime, kad broliais laikoma abipusiai. Klasikinis pravoslavijos požiūris į katalikybę yra, kad katalikai ERETIKAI. Nepaisant to, kad patys katalikai laiko pravoslavus broliais! Apostatinė Maksvos patriarchija čia niekuo dėta, kalbu apie tikrus pravoslavus (beje, ir Ordoje yra katakombinių pravoslavų). Vien Filioque laikoma erezija, neminint daugelio vėlesnių dalykų.
Bet yra dar vienas aspektas. Rytų-Vakarų schizma, be abejo, turėjo politinį pamatą. Nikėjos laikais tarp Konstantinopolio, Romos, Aleksandrijos ir Jeruzalės vyko kova dėl dominacijios, bet XI a. pradžioje liko tik 2 rimti varžovai: Roma ir Konstantinopolis. Politiškai abi pusės buvo suinteresuotos skilimu. Rodos, 1053 m. pradėta uždarinėti bažnyčias su pamaldomis graikų kalba Italijoje, po to - su lotynų kalba Konstantinopolyje. Tada patriarcho Cerularijo (Kerularijo) vikaras bėrė ant grindų ostijas iš tabernakulių ir trypė kojomis, nes neva Sakramentas “netikras”, duona nerauginta (!). Ar po to bent kada nors kuri nors pravoslavų bažnyčia atgailavo už Švč. Sakramento išniekinimą, kuris automatiškai išmeta iš krikščionybės? Negirdėjau. Kaip tad katalikai gali turėti salramentinį bendrumą su tokiais “broliais”? Išniekinusieji Švč. Sakramentą, arba išniekinimui pritarusieji, nebe krikščionys apskritai, net ne eretikai!
Tiesa, Konstantinopolio patriarchas Atenagoras (kuris nebeatstovauja bažnyčioms nebeesančioje Bizantijos ar Turkų imperijose ir todėl liko tik tuščias vardas) ir Popiežius Paulius VI “nuėmė” 1054 m. savitarpio anatemas vieni nuo kitų, bet po to nieko neįvyko, nes kitos peravoslavų bažnyčios neprisijungė.
Beje, įdomus ir baisus ženklas: 1054 m. Rytų ir Vakarų krikščionys prakeikė vieni kitus. Logiškai tai reikštų, kad nikėjiška Bažnyčia prakeikė pati save.

VaidasVDS       2016-02-9 18:46

Išsamus atsakymas yra žemiau esančiame komentare, jo nuorodose.
O trumpai: Dvasinio pasaulio asmenybių kolektyvas (nuo labai aukšto lygio iki žemiausio). Beje Apreiškimo dalį apie Jėzaus gyvenimą bei mokymus parengė tik šiek tiek aukštesnio dvasinio lygio būtybės, nei žmonės ir ši Apreiškimo dalis apreikšta be subjekto, apie kurį Jota nuolat rašo šmeižtą, dalyvavimo…

klausimas        2016-02-9 17:41

komentatoriui(VaidasVDS).  Kas yra Urantijos Knygos autorius?

grazina       2016-02-9 17:31

skaitau visada visus komentarus ir tikrai galiu pasidziaugti,kad mes esame dar ne visiskai uzzombinti…kad skiriame dar pelus nuo grudu…dekui kad komentuojate…

VaidasVDS       2016-02-9 17:29

bevardžiui tepliotojui
yra visai negražu kaip šakaliukui iš po Šerchano mentės kažką kitą teplioti ir klijuoti etiketes.
Kas tai yra antikristinė dvasia? Kur apie tai rašoma Biblijoje ir kur mano antikristiniai darbai? Prašau nurodyti nors vieną. Bet labai konkretų. Arba pabandykite surasti antikristinius darbus Urantijos Knygoje http://www.urantia.org/lt/urantijos-knyga/skaitymas
Arba galite surasti kažkokį psichą (Jotos šmeižtas) tikroje Apreiškimo istorijoje http://www.urantia.ru/mullins/ahistory.asp
Atsargiai klijuokite etiketes,nes Apreiškimas sako:
“Žengimą pirmyn nulemia grynai individo dvasingumas, ir niekas kitas, išskyrus Dievus, nedrįsta spręsti apie jo turėjimą.“
Gal jums geriau žinomas posakis: “Neteiskite kitų, idant neteistų Jūsų”.

Arši feministė Masha Gessen       2016-02-9 15:16

būdama „Svoboda“ vadove, interviu australų ABC Radio National (2012 birželio 1 d.)  atvirai pareiškė, kad vienalyčių šeimų įteisinimas tėra tarpinė grandis išvis sunaikinant tradicinės šeimos institutą:
“Борьба за однополые браки вообще-то подразумевает ложь относительно того, как мы поступим с браком, когда добьемся своего — ведь мы лжем, будто институт брака не изменится, и это ложь. Институт брака будет меняться и должен меняться. Опять-таки, я не думаю, что он должен существовать…”
— Homosexual Activist Admits True Purpose of Battle is to Destroy Marriage Illinois Family Institute

Jotai (3)       2016-02-9 14:52

Vaidas VDS (kaip ir kabalistas Laitmanas) greičiausiai nėra egzorcisto klientas,
nors, sutinku,  jį akivaizdžiai vadelioja antikristinė dvasia. Todėl jokiais proto argumentais tokių neatversi - jų sielos žvilgsnis cenzūruojamas “per atstumą”,
todėl jie patys jaučiasi esą visiškai laisvi ir žvelgią į pasaulį atviromis akimis.
Letas Palmaitis yra talentingas mokslininkas ir žmogus, tačiau jo daugiabriaunę ir maištingą dvasią kartkartėmis suvelia ir sekina panelė labai gražiu vardu - Eklektika.

Jotai: perlenkimas Jus silpnina (2)       2016-02-9 14:03

Экуменизм и православие
Важнейшей целью отношений Православной Церкви с инославием является восстановление богозаповеданного единства христиан (Ин. 17, 21), которое входит в Божественный замысел и принадлежит к самой сути христианства. Это задача первостепенной важности для Православной Церкви на всех уровнях ее бытия.
Безразличие по отношению к этой задаче или отвержение её является грехом против заповеди Божией о единстве. По словам святителя Василия Великого, «искренно и истинно работающим для Господа надо о том единственно прилагать старание, чтобы привести опять к единству Церкви, так многочастно между собой разделенные.
При этом отношение РПЦ к экуменическому движению формулируется следующим образом: «важнейшая цель православного участия в экуменическом движении всегда состояла и должна состоять в будущем в том, чтобы нести свидетельство о вероучении и кафолическом предании Церкви, и в первую очередь истину о единстве Церкви, как оно осуществляется в жизни Поместных православных церквей». Членство РПЦ во Всемирном совете церквей, говорится далее, не означает признания его церковной реальностью самого по себе: «Духовная ценность и значимость ВСЦ обуславливается готовностью и стремлением членов ВСЦ слышать и отвечать на свидетельство кафолической Истины».
https://ru.wikipedia.org/wiki/Экуменизм

Jotai: perlenkimas Jus silpnina (1)       2016-02-9 13:59

Экуменизм и Католическая церковь
После Второго Ватиканского Собора Католическая церковь частично встала на позиции экуменизма. В частности, это отражено в декрете Второго Ватиканского собора Unitatis Redintegratio, энциклике папы Иоанна Павла II Ut Unum Sint, декларации Dominus Iesus и других официальных документах Католической церкви.
В то же время католический экуменизм не предполагает «упразднения межконфессиональных различий благодаря приведению догматов всех церквей к единому компромиссному варианту — общему для всех христианскому учению». Такая трактовка экуменизма с точки зрения католичества неприемлема, так как католический экуменизм исходит из утверждения о том, что «вся полнота истины пребывает в Католической Церкви.
Католическая церковь не является участником Всемирного совета церквей и её представители состоят при нём лишь в качестве наблюдателя.
https://ru.wikipedia.org/wiki/Экуменизм

VaidasVDS       2016-02-9 13:46

Jota,
kuomet šmeižiate ką nors, tai nenaudokite melo ir pigios propagandos.
Tai visai ne krikščioniška.
Esate beviltiška dogmatikė, todėl ekumenizmas jums niekada ir nebus priimtinas, o kartu nebus priimtini ir tikri Jėzaus mokymai, kurie turėjo atvesti į visų žmonių brolystę.
Neradau atitikmens Biblijoje. Bet Jėzus yra pasakęs: “Tai, ką jūs dabar matote tenai apačioje, artėja prie pabaigos, bet tai bus naujoji pradžia, iš kurios karalystės evangelija eis į visą pasaulį, ir šitas išgelbėjimas pasklis visoms tautoms.”
Tai atsispindi tik ne pačiuose Jėzaus mokymuose, o kitose Biblijos vietose:
Apd 28 28 Todėl žinokite: šis Dievo išgelbėjimas yra pasiųstas pagonių tautoms, ir jos jį priims“
Ef 3 6 pagonys kartu su žydais yra paveldėtojai, vieno kūno nariai ir dalininkai pažado Kristuje Jėzuje per Evangeliją. 7
——
Nebūk, Jota, šmeižike ir melage, nedaryk tokių nuodėmių, tuomet gal ir pasieksi išgelbėjimą...

Jota > Patikrinau Jotos nuorodą ir kt.       2016-02-9 10:35

“kaip galite neatpažinti…” Maniau, kad suprasite, ką turiu galvoj - viso labo gerą antiekumenišką požiūrį. Pagrindinis dalykas, kurį norėjau akcentuoti, yra tai, jog ekumeninė politika veda link globalios visuotinės šėtoniškos religijos, kuri įpakuota į “meilę artimui ir jo pažinimą”, ir modernistai nemąstydami ją priima, nors mato, kad tikėjimas baigia išgaruoti, kai kas jau vadina Europą “postkrikščioniška”. O kad šitie “trečiosios Romos” garbintojai niekina ir eretikais laiko Katalikų bažnyčią,  patys galite suprasti, pritariu tam ar ne. Juk rašiau, kad daug kam ten nepritariu.

Bet aš štai ko nesuvokiu. Po straipsniu apie R. Gajauskaitę Vaidas VDS parašė  chimerišką ir šventeivišką komentarą apie Dievo valią - “mano valia, kad būtų Dievo valia”, ir sulaukė kone šimto pritarimų, nors Vaido dievas yra satanistinė Urantija, o ne krikščioniškasis trejybinis malonės Dievas. Jis pirmiau žiūri, ką parašė Urantija, o jau po to pagal ją “taiso” Šventraštį. Urantija - psichopato pasąmonės srautas, tokie “apreiškimai” kyla iš piktosios dvasios, nejau šito nesuprantate?! Aš jums iš geros valios visąlaik noriu tai pasakyti, o ir L. Palmaitis tą patį kalba - Vaidui reikia pas egzorcistą - galbūt nebūtinai egzorto, bet nuoširdaus pokalbio ar maldos.

Netikiu, kad žmonės, kurie, regis, iš širdies piktinasi ir daro, ką gali dėl valdžios piktadarybių, pakliūtų į tokius psichopatiškų “apreiškimų” spąstus.

Dėl L. Palmaičio susilaikau, bet jūs patys savęs paklauskite, ar krikščionis gali prakeiksmais svaidytis dė to, kad kitas Šventraštį (kad ir vieną eilutę) interpretuoja pagal katalikybės Tradiciją? Ar krikščionis gali niekinti ir su žemėmis maišyti Dievo sukurtą tautą, kuri vis dėlto neatmetė Kristaus?

Vakar pasiklausiau kabalisto Laitmano ir pakraupau: jis tvirtina, kad meilės šiame pasaulyje nėra, o šeimą reikia kurti ne iš meilės, bet žiūrėti, koks partneris tinka pagal teisingumą! Meilė esanti tik aname pasaulyje.  Išties, pagal savo dvasinę padėtį jis visiškai teisus. Bet jis nepagalvoja, kad jei neįsileisi meilės (Kristaus) į savo dvasią ir sielą šiame pasaulyje,  neturėsi jos ir kitame, nes “kas nepripažįsta Sūnaus, tas neturi ir Tėvo”.

Jeigu jūs ignoruojate, kas katalikiška ir pritariate tiems, kurie perša velniškas tiesas, - kaip norite. Aš pasakiau, kas priderėjo, o jūsų valia rinktis. Kas tyli, kai reikia kalbėti, tas irgi išduoda Dievą.

Beje, kabala tikrai ne iš Dievo, o panašios kilmės kaip ir visokios urantijos, tad džiaugiuosi, kad kartą L. Palmaitis prisipažino, jog “iš jo kabalistas menkas”.

internauts >>Tarabildai 10:25        2016-02-9 10:35

“Negi nepastebėjai, kad radijo stotis „Svoboda“, lyginant su sovietiniais laikais, esmingai pasikeitė ir dabar dažniausiai propaguoja totalitarinį liberalizmą, LGBT ideologiją (2012 m. karinga feministė Masha Gessen „Svoboda“ vadovė!), nuolat puldinėja tiek krikščionybę, tiek pastangas steigti Europą kaip tautų sąjungą?”
.
Pamenu tą istoriją su skandalingosios aškenazų  kilmės žurnalistės Mashos Gesseni,  ištekėjusios už Svetlanos Generalovos, Vėliau už Darjos Oreshkinos ir kartu auginančios tris vaikus, kurių vienas įsūnytas, kitas jos brolio,  paskyrimu į tada dar sveikai kriksčionišką “Svoboda”.  40 tada `Svobodos darbuotojų paliko darbą solidarizuodamiesi su nušalintu vadovu. Beveik tuo paču metu Gessen susitiko su Putinu. Na ir pakrypo Svoboda į svoboda gėjams… dingo nuostabios pasaulinių įvykių apžvagos, eterį gožė lesbių plepalai, Rusijos kultūra pristatoma kone vien aškenazų kultūra ir t.t. Tai tik pagelbėjo Putinui įrodant koks tas Vakarų pasaulis supuvęs, antikriksčioniškas, o Gessen religijos puolimai, turėjo įrodyti, kad ir visa Putino opozicija - tik pagedusi Vakarų versija… Vėliau keletas protingų  pabėgėlių - Kara-Murza, kurio sūnus buvo apnuodytas, Strelennyj, ect. sugrįžo, bet padėtis nedaug tepasikeitė. Daug kas laiko Gesen Putino propahandos įrankiu.

VaidasVDS       2016-02-9 8:21

Gana liūdna diskusija gavosi, teisingiau, kažkokia kvakofonija, kur niekas nieko negirdi, tik save patį. Nenuostabu, nes tokia ir pačios žmonijos padėtis. Dvasinė tiesa vis dar yra nuošalyje, bet patys svarbiausi klausimai beveik tik materialiai (pagoniškai) tikintiems yra kas už ko stovi ir kokią žmogiškąją valią kas vykdo. Ir beveik visi beveik tiesiogine prasme pamiršta Dievą.
Meilės šioje diskusijoje ir su žiburiu nerasi. Vadinasi Dievas turi laukti tų, kurie pradės girdėti vieni kitus ir patį Dievą.
Negi ši karta ir beviltiška, ir pasmerkta?...
Negi teisus buvo mūsų dainius, kuomet atskleidė ir tikrą pranašystę:
https://www.youtube.com/watch?v=wNPPHX8YDOs

>hmm..        2016-02-8 23:51

Jūs meldžiatės, stengiatės sakramentiškai gyventi pagal Katalikų Bažnyčios mokymą?
Klausiu, nes nepajėgiu atpažinti Jūsų (ne)tikėjimo koordinačių?

si karta       2016-02-8 23:19

dekoju komentatoriui (Apuokiuikas) uz tas 20 nuotrauku.Baisu kas vyksta.Pasiurpau.

kasandrai       2016-02-8 21:47

Paskutinis katalikas Popiežius buvo(yra?) Benediktas(Ratzingeris).
Dabartinis nepanašus į kataliką. Panašus į liberastijos lobistų tarną. Ne Dievo.

kasandra        2016-02-8 21:24

pranašauju: šis popiežius - paskutinis katalikų popiežius.
ateina antikristo eilė globaliai suvienyti bažnyčias…

Troleibusas to vai me       2016-02-8 21:23

Aha. Branduolinis, bet ne Pasaulinis.Tai gal tada išeina pilietinis branduolinis karas?

hmm..        2016-02-8 21:20

Dabartinį Romos Katalikų popiežių stačiatikiai laiko puolusiu į ereziją, todėl nepripažįsta jo kaip popiežiaus statuso. Šiuo metu moralinį pirmumą Ortodoksų Bažnyčioje turi Konstantinopolio-Naujosios Romos patriarchas, dar vadinamas Ekumeniniu Patriarchu.
Iš ortodoksas:

2014 m. gegužės 27 d., antradienis
Jeruzalėje Konstantinopolio patriarchas susitiko su popiežiumi
2014 m. gegužės 25 dieną, Jeruzalėje, Šventojo Kapo ortodoksų bažnyčioje, Konstantinopolio-Naujosios Romos ir Visuotinis Ortodoksų Bažnyčios patriarchas Bartolomėjus I susitiko su Romos Katalikų Bažnyčios primatu, Romos popiežiumi Pranciškumi.

Susitikimo pradžioje Romos popiežius patriarchui pabučiavo ranką:
...
Ir čia patalpinta nuotrauka, kurioje neva bučinys uždengtas popierio lakštu, kurį laiko Bartolomėjus iš Jaruzalės.
Bet aliuzija aiški: iš  katalikų popiežiaus tikimasi nuolankumo Jaruzalės popiežiui, kuris vadinamas KONSTANTINOPOLIO PATRIARCHU.

hmm...       2016-02-8 21:08

visai neblogi komentarai.
Taip kaip Anglijos karalienė yra anglikonų bažnyčios galva, taip Putinas pravoslavų. Jei buvo įrodyta, kad Aleksejus I buvo KGB statytinis, Kirilas vargu ar kitoks.  Putinas nupirko Paryžiui žemės ir pastatė didžiulį soborą su auksiniais svogūnais, užstojančiais paryžiečiams Eifelio bokštą. Vienžo, prancūzams davė naują simbolį:) Jo popai net Prancūzijos svetimšalių legioną globoja, karininkus tuokia su rusėmis. Žinau pavyzdžių, kaip net lietuvis taip buvo sutuoktas. “Tikinčios” rusės, (žmona su uošve) išviliojo iš jo viską ir išmovė į Maskvą.. 
O juk KGB ne veltui dirbo stropiai prižiūrėdama ir katalikų bažnyčią, “gydydama” kunigus, nustatydamas kas gali studijuot seminarijose ir kas ne… .  Dabar skabomi vaisiai…

>vai me>20:00       2016-02-8 20:27

Ko tik prašote, vai me, viską padarysime, kad tik “viską suprastume”!

vai me>20:00       2016-02-8 20:15

Pakeiskite savo komentare zodį “pasaulinis”, į zodį “branduolinis” ir viską suprasite.

Dar kartą Jūs teisus, vai me        2016-02-8 20:00

Skvarbioji Akie (19:28), ir dėstantis, ir klausiantis:
“Panika pasaulyje niekam nereikalinga. Negi jūs manote, kad apie gresiantį pasaulinį karą, jums praneš spaudos atstovai?”
Tik gerokai vėluojate - apie jau prasidėjusį III-ąjį Pasaulinį atvirai kalba ne tik “spaudos atstovai”, bet ir mūsų popiežius Prancškus:
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/popiezius-pranciskus-dar-karta-patvirtino-vyksta-treciasis-pasaulinis-karas

vai me       2016-02-8 19:46

Pirmiausiai, bent nustoti, dergti vienas kitą.

To vai me       2016-02-8 19:33

Užuominą supratom. Tai ką dabar daryt, protingas žmogau? Gal į rūsį lįst, užsipirkus tušonkos ir kruopų?

Patikrinau Jotos nuorodą,        2016-02-8 19:31

kurioje rašoma:
НУ ВОТ И ВСЁ! ВСТРЕЧА ЕРЕТИКОВ! Папа Римский и патриарх РПЦ встретятся первый раз в истории. Еретики РПЦ МП семимильными шагами идут по пути предательства Христа. Вселенское Православие захвачено слугами антихриста, стремящимися во что бы то ни стало уничтожить Истину, стоящую на пути воцарения человека греха - антихриста.
Sutinku, pakankamai daug atvejų, kai ekumenizmas kritikuojamas pagrįstai. 
Vis dėlto, Jota, kaip galite neatpažinti, kad http://3rm.info/
vertinimuose neretai raugių daugiau, nei tame, ką jie tariamai demaskuoja?

vai me>18:46       2016-02-8 19:28

Panika pasaulyje niekam nereikalinga.Negi jus manote, kad apie gręsiantį pasaulinį karą ,jums praneš spaudos atstovai? Protingas zmogus uzuominas supras teisingai,o mulkis ir liks mulkiu.Tai tiek zinių.Tiesiog kvaila, rašyti tokius akivaizdzius dalykus.

eglė       2016-02-8 19:07

Abu po lazdą nusitvėrę... baisu… Kam tų lazdų?

Leto Palmaičio tūžminga raiška       2016-02-8 19:01

akivaizdžiai ir ne pirmą kartą prieštarauja Katalikų Bažnyčios oficialiam požiūriui į mūsų brolį Kristuje Rytų Bažnyčią ir artimesnės bendrystės su jais paieškas.
Vartojami išsireiškimai parodo, kad jie negali būti iš Šv. Dvasios.

Jūs teisus, vai me 14:46       2016-02-8 18:46

Vieniems “smegenys galvą veržia”, kitiems ir veržti nėra ką.
Juk komentaro 14:14 pradžioje rašoma:
“PASAK metropolito Hilariono, o toliau pateikiama ir Bažnyčių vadovų susitikimo diplomatinė kvalifikacija. Tiesiog pacituotas Vatikano radijas: http://lt.radiovaticana.va/news/2016/02/06/komentarai_apie_būsimą_pranciškaus_ir_kirilo_susitikimą/1206545
Tai patriarchato ryšių su užsieniu departamento vadovas metropolitas Hilarionas
“išprusęs idiotas”, todėl “baisiausias padaras Zemėje”, “siauraprotiško mąstymo” ir t. t.?
Bėgte praustis rankučių, vai me!

VaidasVDS       2016-02-8 17:33

Na va pašnekėjo Jota ir vien tik krūvelę pamazgų be jokių įrodymų papylė.
Pavertėjausiu. smile
Vaidas yra sektantas, bet tik kad jokiai sektai nepriklauso, net ir organizacijai jokiai, net ir grupelei jokiai. Na man tiesiog reikia, kad jis būtų sektantas, nes tai skamba baisiau.
Vartoja žodį “dogmatizmas”, todėl tai įrodo, kad jo propaguojamas Apreiškimas yra demoniškas.
Jis lyg ir New Age sektantas. Na Urantijos Knyga visiškai niekaip nėra susijusi su New Age, bet vis tiek kažkiek žinoma sekta, tad ir ją čia tinka panaudoti.
Ir visi labai nori sunaikinti krikščionybę.
——
Baisiau nei baisu.
——
O ką gi tas baisus Apreiškimas sako:
Na kad ir tai:
“Dauguma tų, kurie Vakarų civilizacijoje save laiko krikščionimis, šito patys nežinodami, yra tikri pasauliečiai.”
—-
“Krikščionybė tapo Romos moraline kultūra, bet vargu ar ji tapo jos religija ta prasme, kad dvasiškai augant tiems, kurie naująją religiją apkabino tokiu masiniu būdu, būtų individualiu patyrimu. Tas tiesa, daug individų, iš tikrųjų, įsiskverbė giliau už visos šitos valstybinės religijos paviršių ir savo sieloms pamaitinti surado paslėptų prasmių tikrąsias vertybes, laikomas tarp paslėptų helenizuotos ir supagonintos krikščionybės tiesų.”
——
“Kada nors krikščioniškosios bažnyčios reformavimas bus pakankamai gilus, kad būtų sugrįžta prie grynųjų Jėzaus, mūsų įtikėjimo autoriaus ir užbaigėjo, religinių mokymų. Jūs galite skelbti religiją apie Jėzų, bet, būtinai, turite gyventi Jėzaus religija. Pentakosto entuziazmo metu, Petras nesąmoningai pradėjo naują religiją, religiją apie prisikėlusį ir pašlovintą Kristų. Vėliau Apaštalas Paulius šitą naują evangeliją transformavo į krikščionybę, į tokią religiją, kuri įkūnija jo paties teologines pažiūras ir vaizduoja jo paties asmeninį patyrimą su Jėzumi Damasko kelyje. Karalystės evangelija remiasi Jėzaus iš Galilėjos asmeniniu religiniu patyrimu; krikščionybė remiasi beveik išimtinai Apaštalo Pauliaus asmeniniu religiniu patyrimu. Beveik visas Naujasis Testamentas yra skirtas ne Jėzaus reikšmingo ir įkvepiančio religinio gyvenimo pavaizdavimui, bet diskusijai apie Pauliaus religinį patyrimą ir jo asmeninių religinių įsitikinimų pavaizdavimui.”
——
“Krikščionybė šitam pasauliui iš tikrųjų padarė didžiulę paslaugą, bet tai, ko dabar reikia labiausia, yra Jėzus. Pasauliui reikia pamatyti Jėzų vėl gyvenantį žemėje, matant patyrimą tų iš dvasios gimusių mirtingųjų, kurie Mokytoją veiksmingai apreiškia visiems žmonėms. Bergždžia kalbėti apie primityviosios krikščionybės atgimimą; jūs turite eiti į priekį nuo ten, kur esate. Šiuolaikinę kultūrą reikia dvasiškai pakrikštyti Jėzaus gyvenimo nauju atskleidimu ir apšviesti jo amžinojo išgelbėjimo evangelijos nauju supratimu. Ir kada Jėzus bus šitaip išaukštintas, tada į save jis patrauks visus žmones. Jėzaus mokiniai turi būti daugiau negu užkariautojai, net gausūs įkvėpimo ir geresnio gyvenimo šaltiniai visiems žmonėms. Religija yra vien tiktai išaukštintas humanizmas tol, kol ji yra paverčiama į dievišką asmeniniame patyrime atradus Dievo buvimo tikrovę.”

apie mokymą       2016-02-8 17:16

venkite ilgaskvernių - mokė personažas Kristus

Letas Palmaitis       2016-02-8 16:46

Kodėl ten susiruošė Pontifikas, galima tik spėlioti. Bet kad jis nesusitiks ten su jokiu Rytų Bažnyčios vadovu, yra tiesa, nes tabako “patriarchas” atstovauja kremliaus chano Ordai, bet genocidą Kaukaze ir kitur palaikanti jo apostazinė “bažnyčia” yra šėtono ir Antikristo, o jis pats ieško kremliams palaikymo Vakaruose.

Jota       2016-02-8 16:35

Žiūriu, neverta čia nei diskutuoti, nei aiškinti. Jei čia suranda pritarimo juodą sektantizmą ir neregėto lygio primityvumą propaguojantis Vaidas, kuris, įsikibęs žodžio “dogmatizmas” ir net nežinodamas, ką jis iš tiesų reiškia, įrodo viso savo demoniško “apreiškimo” teisingumą, tai ką bekalbėti…

“Letas teisus, Letas teisus” - deja, jūs nesuvokite, į kurią pusę jis tempia vežimą. Kaip norite, murdykitės savo sektantiškame religijos suvokime. Be to, tai naudinga jūsų bylai: valdžia palaiko ir žydelius, ir New Age sektantus. Jai to tik ir reikia, kad sunaikintų krikščionybę.

Ačiū Tarabildai už supratimą.

Apuokiukas       2016-02-8 15:47
VaidasVDS       2016-02-8 15:42

Tarabildai
Na negi nežinote, kad aš cituoju penktąjį Epochinį Apreiškimą - Urantijos Knygą, tą deklaruoju gana dažnai, bet nebruku Jo, nes dogmatizmas man buvo būdingas kiek ankstesniais laikais, kuomet dar nebuvau šiek tiek pabrendęs dvasiškai. Dauguma rašinėtojų man tą tikrai žino ir dėl to dar labiau neapkenčia, nes niekaip nesugeba surasti “kompromato” tam Apreiškimui, išskyrus paskalas, netgi Letas Palmaitis tik paskalų tesurado.
Ir aš nestoju į sekuliarizacijos stūmikų pusę. Galėčiau vertinti tai kaip šmeižtą, betgi suvokiu, kad taip pasakei nuoširdžiai, taip galvodamas. Atvirkščiai, aš labai dažnai pats pasisakau prieš sekuliarizmą, ne kartą citavau ir Apreiškimą dėl sekuliarizmo įsigalėjimo ir jo sukeliamų padarinių tiek šeimai, tiek žmonių dvasingumui, tiek ir dieviškajai tvarkai.
O štai ta tikroji dieviškoji tvarka įsigalės tik tada, kad žmonės pradės tiek mokytis, tiek ir gyventi taip, kaip iš tikrųjų mokė Jėzus. Be abejo Apreiškime visa tai ir dar daug daugiau yra, tik kad Apreiškimą kiek geriau suvokti man prireikė apie 8 metų Jo studijų ir dar yra kur tobulėti, tam nei galo nei krašto nematyti. Kuomet baigiasi eiliniai studijų metai, tai vis pastebiu, koks nesupratingas aš buvau praėjusiais metais…
O štai bet koks kvailas dogmatizmas, net ir teisingiausio Apreiškimo yra nepriimtinas dvasiniu požiūriu. Dvasinė tiesa atsiranda iš Apreiškimų (o jų irgi yra įvairių rūšių), o tarp žmonių tiesa turi būti analizuojama diskusijose, o ne ginčuose. Pacituosiu Jėzaus žodžius (iš Apreiškimo), kurių nėra Biblijoje: “tiesa niekada nenukenčia dėl to, kad yra nuoširdžiai tikrinama”. Bet koks dogmatikas visada šauks, kad tik jo tiesa yra tiesa, tuo tarpu išmintingas žmogus visada norės ir patikrinti, ir įsitikinti…

vai me       2016-02-8 14:46

Eilinį kartą, įsitikinau, kad baisiausias padaras Zemėje, yra išprusęs idiotas. Jums smegenys galvos neverzia? Vien susitikimo vieta, daug ką pasako. Kuba, Karibų krizė, nieko neprimena? Gal jau laikas išsiropšti, iš siauraprotiško mąstymo rėmų ir pagaliau suprasti, kad šis susitikimas, tai nepaprastai rimtas reikalas.

Priežastis - „krikščionių genocidas“       2016-02-8 14:14

Pasak metropolito Hilariono, pagrindinė priežastis, dėl kurios įvyks popiežiaus ir patriarcho susitikimas yra „krikščionių genocidas“ Artimuosiuose Rytuose.
Pirmasis patriarcho ir popiežius susitikimas neturės jokios įtakos Rusijos ir Šventojo Sosto santykiams. Susitikimas neperžengs „tarpkrikščioniško dialogo“ ribų. Popiežius su patriarchu susitiks kaip dvasinis lyderis; kai tuo tarpu santykius su Rusijos valstybe popiežius palaiko kaip valstybės galva.

Tarabilda Vaidui VDS       2016-02-8 13:44

Tamsta išsisukinėji, nardydamas iš vienos paradigmos į kitą. Jei nepripažįsti Popiežiaus kaip Kristaus įsteigtos bažnyčios vietininko, tai pats stojiesi sekuliarizacijos stūmikų pusėn. Galų gale, kuo kvepia tamstos ekumenizmas, jei imi pagone apvardžiuoti katalikę Jotą.
Selektyviai cituoti Šventraštį visi mokame. Bet tai pats tikriausias fariziejiškumas.

Šventasis Jonas Paulius II       2016-02-8 13:35

“Šv. Vladimirui Kijeve suteiktas krikštas buvo vienas iš esminių pasaulio evangelizacijos įvykių. Šis įvykis lėmė ne tik Rytų Europos didžiųjų slavų nacijų, bet ir tautų nuo Uralo ligi Aliaskos tikėjimą.
Būtent šioje perspektyvoje galima suvokti giliausią mano ne kartą ištarto posakio prasmę:
BAŽNYČIA TURI KVĖPUOTI ABIEM PLAUČIAIS!
Pirmajame krikščionybės istorijos tūkstantmetyje šiuo posakiu pirmiausia žymima Romos-Bizantijos dualybė. Nuo Rusios krikšto posakio taikymo ribos prasiplečia: evangelizaciją ėmus vykdyti daug platesnėje srityje, juo dabar aprėpiama visa Bažnyčia.”
http://www.lcn.lt/b_dokumentai/enciklikos/ut-unum-sint.html

Tarabilda       2016-02-8 13:34

“Tak za caria, za rodinu, za vieru”. Va tamsta, komentatoriau, jums tobulas trikojis. Užkariavimai svetimų teritorijų, kaimynų ir savų žudymai tamstai menkniekis, svarbu, kad daug cibulių auksu sublizgėjo ant Rusios. Cibuliai daro Putinui reitingus, o putinas glosto popams barzdas, kurie velniavą toleruoja ir savo prijutus “blūdoslovijom” valdo.

VaidasVDS       2016-02-8 13:32

Tarabildai
visi mes esame Dievo vietininkai žemėje. Suprantu tave, kuomet paistai apie Šėtono vežėčias. Tai tik loginio mąstymo išdava. Man nėra visiškai svarbu, kas yra Bažnyčios vadovas ir koks jo šventumo ar bedvasingumo lygis, nes kiekvienas žmogus, nesvarbu popiežius jis, patriarchas ar šiaip tikintis, netikintis, pats atsako už savo asmeninius darbus žemėje, ir atsako tik prieš patį Dievą, o ne prieš kokią nors tarpininkę bažnyčią ar kunigėlį, lengva ranka dalijantį nuodėmių atleidimą.
Svarbus šiuo atveju pats procesas - vienijimosi procesas. O jis suvienys tik tikrai dvasingas sielas. Juk nėra taip, kad visi katalikai iki šiol pas Dievą papuola, o štai visi stačiatikiai nepapuola, priklausomai nuo to, kokios bažnyčios pusėje jie stovi.
Visų krikščioniškų bažnyčių problema yra ta pati - bandymas suaugti su pasaulietine valdžia, bandymas vadovauti materialiems reikalams, labai smarkiai pamirštant dvasinius.
——-
Vargšė dogmatikė Jota, kiek pas ją pykčio, pagiežos, tikrai antidvasinių, pagoniškų savybių. Jėzus yra sakęs: “Kodėl pagonys niršta? Kadangi jie nežino tiesos. Kodėl jus kankina tuščias ilgesys? Kadangi jūs nepaklūstate tiesai.” Vargšė Jota vis dar nežino tiesos, todėl ir yra tokia įtūžusi, kaip ir kai kurie bažnyčių vadovai, kuomet pykosi tarp savęs ar su kitais, kai laimino karus ar persekiojimus, kai steigė inkvizicijas, kai nemokė gyventi su meile, kai nemokė mylėti žmonių, kai nemokė blogį nugalėti gėriu. Vargšė supagonėjusi dogmatikė Jota…

Tarabildai 10:25       2016-02-8 13:00

Pasaulio dvasios puolama kiekviena Bažnyčia:
ne tik Rytams būdingesnis Bažnyčios suartėjimas su politine valdžia, bet ir Vakarų Bažnyčios sparti sekuliarizacija bei liberalistinis modernėjimas labai silpnina Bažnyčią kaip mistinį Kristaus Kūną.
Tarabilda, pasidomėk, kiek per pastaruosius 20 metų užsidarė bažnyčių Vakarų Europoje, o kiek bažnyčių ir vienuolynų atsidarė Rusijoje. Palygink su lietuviškais rusiškų krikščioniškų portalų, forumų ir leidžiamos literatūros (enciklopedijų, žinynų, vertimų) gausą.
Vis dėlto patriarchas Kirilas nuolat kalbą apie kriščionybės bei jų Bažnyčios ir neregėtą, ir kartu rafinuotą antikristinių jėgų puolimą, apie tikėjimo sąmoningumo stoką. 
Kritiškiau klausyk t. t. radijo stotis (kurias ir aš paklausau), nes šita atgrasi propaganda -
“Gyvoji bažnyčia Rusijoje (jei dar ten bent kiek belikę Kristaus) turėtų lįsti į katakombas.” - pažodžiui girdėta ten.
Negi nepastebėjai, kad radijo stotis „Svoboda“, lyginant su sovietiniais laikais, esmingai pasikeitė ir dabar dažniausiai propaguoja totalitarinį liberalizmą, LGBT ideologiją (2012 m. karinga feministė Masha Gessen „Svoboda“ vadovė!), nuolat puldinėja tiek krikščionybę, tiek pastangas steigti Europą kaip tautų sąjungą?
Lietuvai geopolitiškai skirta dėkinga buferinės valstybės (Stasio Šalkauskio požiūris, kiek menu) padėtis ir galimybė stiprėti išmintingai tarpininkaujant.
Gi tapimas kažkieno politinių ir ekonominių interesų vykdytoja, kaip yra dabar, reiškia jos greitą moralinį ir politinį žlugimą.

dar vienas blogas Pranciškaus žingsnis       2016-02-8 12:29

Popiežius be kita ko dar yra ir Vatikano valstybės vadovas.
Susitikdamas su pravoslavų cerkvės šefu, Popiežius demonstruoja neskanų pritarimą Krymo okupacijai kuriai pravoslavai džiaugsmingai pritarė bei putlerio galvažudžių siunčiamų į Ukrainą laiminimą Dievo vardu.
Kuo toliau, tuo labiau panašu kad turime labai prastą popiežių.
Letas teisus.

Jota       2016-02-8 12:01

http://3rm.info/main/61377-nu-vot-i-vse-vstrecha-eretikov-papa-rimskiy-i-patriarh-rpc-vstretyatsya-pervyy-raz-v-istorii.html

Vėl įdedu nuorodą iš 3rm, nors “Trečiosios Romos” idėjai nepritariu (daug kam nepritariu tame portale), tačiau tikrai verta pasidairyti ten plačiau, rasite įdomių ir gerų dalykų. O ekumenizmas niekur neveda, tai globalistinė politika, baigianti sugriauti katalikybę ir kurianti pasaulinę satanistinę religiją.
Vaidas VDS sakydamas, jog “negeri kėslai savaime žlugs” tiek nusišneka, kad trūksta žodžių. Tas neva “savaiminis žlugimas” reišia, kad nėra pragaro ir kad viskas eina tik į gera. Tai prieštarauja ir Evangelijai, ir istorijai, ir logikai. Rebekos mąstymas irgi modernistinis (tik nesupyk, brangioji, bet aš turiu daugiametės ekumeninės patirties ir žinau, kad jis niekur neveda, o jei veda, tai tik į veidmainystę, savo tikėjimo išdavimą ir abejingumą, ištrina ribas tarp religijų ir kuria sinkretistines struktūras. Dažnai ir šiame portale pastebiu sinkretizmo vaisių - kalbama apie karmas, budistinius fokusus, reinkarnacijas ir pan. Kuo labiau atskiesite savo religiją ir tikėjimą svetimais ir priešiškais Dievo mokymui elementais, tuo bus blogiau.
Va Tarabilda suvokia esmę.

Vaidui VDS Tarabilda       2016-02-8 10:25

Ar galėtum šiek tiek nusileisti nuo debesies na ne į žemę, bet kažkur tarp dangaus ir žemės. Ar pačiam atrodo, kad Dievo vietininkas žemėje kaip nors gali vienytis su tuo kuris degutu sutepinėja Šėtono vežėčias? Ir kas ten turi atkristi, atleisk, ne mano galioms suvokti. Aš nekalbu apie stačiatikių bažnyčią apskritai, o tik apie bizantiškąjį jos bruožą suaugti su Ciesorium.
Gyvoji bažnyčia Rusijoje (jei dar ten bent kiek belikę Kristaus) turėtų lįsti į katakombas.

Rebeka       2016-02-8 9:57

Labai dvasingas, išmintingas ir garbingas mūsų popiežius Pranciškus. Patriarchas Kirilas irgi. Šis istorinis susitikimas visiems doriems pasaulio žmonėms teikia viltį pasauliui, kad bus pasitraukta nuo beprasmiškos tarpusavio priešpriešos, politinio gogulio ar net galimo karo bedugnės prarajos.

VaidasVDS       2016-02-8 9:29

Bet koks vienijimasis yra sveikintinas. Vienodais vis tiek netapsime, o tai, kas yra ne nuo Dievo atkris savaime. Jei, kas ir turės kokių nors negerų kėslų, jie anksčiau ar vėliau žlugs.
Tarabilda šiek tiek nusišnekėjo dėl Šėtono perkeitimo. Jei Dievas norėtų, tai labai lengvai “perprogramuotų” Šėtoną. Bet Dievas yra daug išmintingesnis, nei Tarabilda, ir leidžia Šėtonui arba pasikeisti, arba save pačiam sunaikinti. Panašiausia, kad yra pasirinktas antras variantas, bet jį parinko ne Dievas, o pats Šėtonas, Liuciferio draugelis, tik nekantriam žmogui labai sunku to sulaukti, nes tai tęsiasi tūkstantmečius…

Ne lėkšti politikai, bet Kristaus kankiniai        2016-02-7 23:35

„Mūsų kankiniai šaukia: mes jau esame viena! Jau turime vienybę per Dvasią ir kraują“, – sakė  mūsų popiežius Pranciškus per spaudos konferenciją grįždamas iš Stambulo apie vienodai persekiojamus skirtingoms denominacijoms priklausančius krikščionis.

Tarabilda       2016-02-7 22:17

Dalykas nėra linijinis ir paprastas dėl kelių priežasčių. Putinas turi vienas intencijas, Popiežius - visai kitas. Du visai beveik nesusiliečiantys pasauliai. Sunku įsivaizduoti, kaip jie galėtų ištransliuoti kažkokią bendrą mintį krikščioniškam pasauliui. Schizma yra kažin ar peržiangiama. Nors - viskas Dievo valioje, išskyrus Šėtoną perkeisti.

vai me       2016-02-7 21:32

Manau,kad toks susitikimas, liūdna zinia, visiems Zemės gyventojams.Pasaulis stovi ant atominio karo ribos.

Dzeikas       2016-02-7 20:44

Apuokiuko pasisakymas turi pagrindo.Bet ydingas savo metodu.Putinas nori padaryti patriarcha, apskritai patriarchija dar viena valdiska ministerija.O p.Kirilas patapti korta Kremliaus kaladeje nenori ir todel iesko atramos Vakaruose, pas Popieziu.Kad Putinui taptu neparanku ji nuimti ir uzmesti zaslus Patriarchijai.
Nemanau , kad protinga atsukti nugara patriarchui, tuo paciu ir jo itakojamiems provoslavams.

si karta       2016-02-7 20:23

nenoreciau pilnai sutikti su komentatoriaus(Apuokiukas) nuomone.Gal yra kitokiu minciu del sio ju susitikimo Kuboje?

Apuokiukas       2016-02-7 19:13

O tai man nepatinka. Ligi šiol Maskvos patriarchai visaip vengė susitikimo su Popiežiumi, bet kažkas pasikeitė? O kas? Ogi Maskvos patriarchatas tapo Maskolijos ginkluotųjų pajėgų dalimi. Ir susitikimas su Popiežiumi būtų tiesiog dar vienas ,,rusų pasaulio” žingsnis į Europą. Tad aš asmeniškai Maskvos patriarchui noriu pasakyti: ,,pašol na člien”.

Rekomenduojame

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt trečioji (rugpjūčio 5 diena)

Almantas Stankūnas. Elektros kaina Lietuvoje yra didesnė net 100 kartų!!!

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.