Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Istorinė Boriso Johnsono pergalė: JK Konservatorių partija užsitikrino parlamentinę daugumą

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 13 d. 10:16

23     

    

Istorinė Boriso Johnsono pergalė: JK Konservatorių partija užsitikrino parlamentinę daugumą

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas, ryžęsis pasitikrinti savo pozicijas pirmalaikiuose parlamento rinkimuose, švenčia pergalę. Po gruodžio 12 d. rinkimų jo vadovaujama Konservatorių partija parlamente turės daugumą: toriams atiteks 354 iš 650 vietų Bendruomenių Rūmuose, arba 39 vietomis daugiau nei absoliuti dauguma (326). Tokių rinkimų rezultatų nebūta nuo 1987 metų, kai šalį valdė Margaret Thatcher.

Savo ruožtu Jeremy Corbynas, opozicinės Leiboristų partijos pirmininkas, pripažino savo pralaimėjimą – laimėta 203 vietų vietoj 262 turėtų – ir pareiškė, kad nebeves leiboristų į kitus visuotinius rinkimus.

Tokia pergalė turėtų leisti ministrui pirmininkui įvykdyti „Brexit“ laiku – iki 2020 sausio 31 d., kaip ir buvo žadėta. Borisas Johnsonas dar rinkimų naktį pasidžiaugė gavęs „naują stiprų mandatą „Brexit-ui“, ir ne tik įgyvendinti „Brexit’ą“, bet ir suvienyti šią šalį bei judėti pirmyn“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nuomonė       2019-12-14 21:15

Dėl situacijos kalti vokiečiai su prancūzais neleistinais metodais SAVO elitamsbeieškantys naudos kitų ES narių sąskaita.Anot signataro A.Butkevičiaus - nėr ko mums čia labai džiaugtis - anie tiesiog pagaliau išspyrė amžiną ,įtakingą konkurentę.

>>>Sveikinam!        2019-12-14 6:48

Anūkėlis ne konservatorius.

monikutė prostitutė       2019-12-13 20:22

Davoau visoms redakcijoms eiti prie konteinerių- jeigu ras kokią šiukšlę su britišku kvapu, tuoj pat į toesipginį eterį!
Patvirtinom nuolatines rubrikas naujienų tarnyboje:
“Pūvančio britų izolicionizmo grimasos”
“Katastrofai artėjant”
Ir
“Gonim i peregonim Britanijū”
Nuo šiol apie britus tik blogai arba labai blogai!

raselė       2019-12-13 20:16

Ruūūūsaj puoooola!

Balamutas ir esi       2019-12-13 19:27

balamutas, nes Europą okupavo ir pasidalijo realiai ne Vokietija, o Stalino Rusija su savo sąjungininkėmis.

O gal       2019-12-13 18:27

pasitarus su JK kuriam naują sąjungą be visokio plauko “iškrypelių”? Kaži, kokios šalys tam pritartų?

mama iš kaimo       2019-12-13 16:27

Sveikinam. Tikrai šviesos spindulys artėjančių Švenčių proga, o tai brangioj Tėvynėj, be visuotinių pastangų sunaikinti vienintelį padorų ir dirbantį ministrą, nieko nėra.

Sveikinam!       2019-12-13 16:19

Turbūt ir mūsų konservai džiaugiasi, kad jų bendravardė Jk partija taip solidžiai pasirodė. Tskant, bendros vertybės… Ar nelabai džiūgauja? Kaip čia yra? Sveikinti anūkėlį, ar ne?

stasys        2019-12-13 16:09

siek tiek-> stasys   ..Sutinku JK turi kur kas daugiau priežasčių skubėti sutvarkyti po „brexit“ išpuolusius namu darbus su ES nei ta pati Kanada , viena tokiu.  Škotija ir Š.Airija turi visai kitas visuomenės nuotaikas. Jei derybų laikas bus užtemptas ..balai žino kuo viskas gali baigtis .Linkstu prie nuomonės kad tas tempimas su’brexit’ buvo sąmoningas JK parlamente , siekiu gauti priešlaikinius parlamento rinkimus , o liginant šiuos rinkimus su 2017 koncervatoriu palaikymas visuomenėje ženkliai išaugo .. dėka to ‘brexit’ „spektaklio“. Neapibrėžtumas nepatinka ir ES vienok tolesni santykiai bus konstruojami ‘brexit’ kiaušinio pagrindu . Minkštas leistu JK gauti tai ko neturi nei ta pati Norvegija nei Šveicarija ..kieto sprendimo pagrindu viskas nusinulina ..ir JK taps parodomuoju pavyzdžiu kitoms bendrijos šalims intrigantėms ..

Sehr gut       2019-12-13 14:49

...iš ratų, ratams (ir arkliui) lengviau. Kad tik škotai nesukliudytų.

siek tiek-> siek tiek       2019-12-13 14:48

ir taip, ir ne. UK buvo viena is didziuju valstybiu, kuri galejo buti ta, kuria buvo sunkiau stumdyti. dabar tokiu valstybiu ES liko viena maziau. Lenkija kol kas tikrai is ES neis, nes finansiskai neapsimoka, kaip ir Vengrijai. o tos bylos ju vyriausybems tik naudingos, nes konsoliduoja ju rinkejus, nepatenkintus ES diktatu. tol, kol ES neprieis prie finansiniu sankciju (manau, kad ES uzteks proto, kad iki to prieita nebutu. nes cia atvertu pandoros skryniai bet kuriai narei, iskaitant ir Lietuva), tol kazkokio konflikto neturetu buti. bet kaip sakoma never say never

siek tiek-> stasys       2019-12-13 14:40

sitas Boriso vistgaidiskas ivaizdis yra siek apsimestinis, tiesiog tam kad issiskirtu is minios. man pvz yra juokinga, kad jis yra mokesis Briuselio Europineje mokykloje, kuri isteigta ES valdininku ir diplomatu vaikams, nes jo tevas tuo metu kazkiek laiko buvo europarlamentaras. taigi jis apturejo to “tikrojo” europinio lavinimo, kurio mes nesame patyre:):) del derybu su UK ateityje, manau, kad su britais ES susideres zymiai greiciau, negu kad su Kanada. pirma, visi maisto ir pramones standartai abiejose pusese siuo metu yra vienodi, todel reikes deretis tik del tu standartu, kuriuos britai nores keisti, jeigu tokiu is viso bus (pvz jeigu sumanytu leisti importuoti chlorice chicken ar nusprestu vel naudoti hormoninius gyvuliu augimo skatintojus,kurie dabar yra uzdrausti. pramones standartu jie tikrai nekeis, pvz. auto, nes ir patys yra vis dar gamintojai) ir tarifu ir paslaugu rikos atverimo/uzverimo. o ta galima padaryti greitai, ES gi nereikalauja su NHS konkuruoti, kaip kad Trumpas noretu. realiai tik del paslaugu yra del ko deretis, visa kita niekis. antra, Europos komisijoje jau isteigtas specialus santykiu su UK padalinys, kas rodo, kad ir is europieciu puses pasiruosimas yra. to nebuvo daroma nei Kanadai nei JAV per TTIPo nesekmingas derybas. koki varianta britai pasirinks, mes tuoj pamatysim, Borisas jau yra pasakes, kad nenori nei sveicarisko, nei norvegisko modelio. bet kazka pasirinks. bent jau dabar yra aiskumas, kada ir kaip brexitas ivyks, ir del to patenkintos tikrai abi puses

> siek tiek       2019-12-13 14:19

Ir man labai gaila, kad britai išeina. Bet tuo pačiu džiaugiuosi- gal jų spyris į užpakalį EU biurokratams privers juos pamąstyti apie EU ateitį. EU yra laisvanoriška sąjunga, todėl turi nelikti prievartos kitoms šalims. Reikia taip organizuoti tarpvalstybinius ryšius, kad visoms valstybėms būtų noras būti sąjungoje. Kažin, Lenkija nepakels sparnų, jei dar toliau ją terorizuos dėl teismų ir kitų reformų? Tada jau būtų visiškas EU fiasko…

stasys        2019-12-13 14:02

žiuriu į žmogų ir jis man primena kaimyno vištgaidi , tai ar turėtu JK džiaugtis tokį savo herojų siusdama galutinai suderinti su ES dėl savo „brexit“  ? va kur klausimas . Jei užtrunkama tiek laiko susitarti šalies viduje dėl „brexit“  sąlygų ..retoriškai savęs galima butu paklausti o kiek JK užtruks suderinti nauja prekybos sutartį su ES .? Jei gerai pamenu Kanada ta padaryti sugebėjo tik per šešerius metus .. bet Kanadai ES nėra pagrindinė prekybos partnerė .. o JK neatsiejamai priklausoma nuo tos didelės rinkos ..Kaip man tai tos šalies laukia Norvegijos likimas ..sienos atviros , sava valiuta , sava politika bet priklauso tai pačiai ekonominei rinkai , brexit tik formali deklaracija ..kuri neprašo nei valgyti nei socialiniu paslaugu gerinimo savo piliečiams. Šiandiena JK vis dar yra Europos vartai , po brexit , gali taip nutikti jog tos durys liks be rankenų tik su viena spyna .

komuniagos pederastai bei pedofilai bliauna       2019-12-13 13:50

nabagėliai raudonieji ir iškrypėliai - kad numalšinti savo skausmą - žiūri skubos tvarka rusišką televiziją, klausosi russkoje radio bei varto rusiškus saitus smile

Twiter       2019-12-13 13:33

Maonikute, nusišypsok, pasižiūrėk su savo drauge savo LRT. Viskas gerai.

Manau,       2019-12-13 13:30

kad ES turi keistis, nes “ledai pralaužti”. Aiškiai matosi, kad nueita ne tuo keliu, kurį deklaravo.

Tvankstas       2019-12-13 12:44

Dar būna gerų naujienų.

Balamutui       2019-12-13 12:37

Tikras balamutas ir esi, neskiriantis Gėjropos sąjungos nuo karinės NATO sąjungos. Putinas bijo tik NATO karinės sąjungos, o ne kuriamo globalaus viešnamio, vadinamo Europos sąjunga.

Puiki       2019-12-13 12:08

Johnsono pergale.Globalistai, federalistai ir pasaulio perejunai paguldyti ant menciu.Gaalim pasveikinti visokius ir visokio plauko Lietuvos logus i skleidejus.Atsargai su dantu griezimu, ramaiai atsipeikekit.

stasys        2019-12-13 11:50

edition.cnn.com/interactive/2019/12/uk-election-results-2019-ge-19/  detalus rezultatai su pjūviais kaip keitėsi JK visuomenės ,jos daugumos, nuomonė brexit klausimui regionais .. Panašu kad kolonijos nesutinka su tos daugumos nuomone . ..o tai pirmas žingsnis valstybės ardymo link.

Balamutas       2019-12-13 11:44

Čia ne Johnsono pergalė, čia Putino pergalė. Skaldyk ir valdyk. jei nebus vieningos Europos, o tai jau matyt, pavyzdys Makaronas bučiavęs ir glamonėjęs Putiną, tai tas Putinas kaip Adolis suės visus po vieną ir kauliukus iš spjaudys. Durnių laivas ta visa Europa. Gėda žiūrėt. O mes ne tokie?

siek tiek       2019-12-13 11:27

is esmes sie rinkimai buvo antras referendumas del brexito. jie turetu atverti akis tiems, kurie galvojo(a), kad dauguma britu gal to brexito nenori, gal gailisi, kad neteisingai balsavo per referenduma ir t.t. ir pan. cia yra patvirtinimas, kad patinka kai kam tai ar ne, dauguma britu yra vis delto uz brexita. net BBC ir panasus ta jau pripazista, musu medijoms tas uztruks ilgiau:) aisku, prie sito triuskinancio laimejimo prisidejo ypatingai nevykes Labour lyderis Corbynas, kuris kaip reta kenke savo partijai visais imanomais budais. Labour sugebejo pralaimeti Greater Manchester, kur Labour laimedavo pastaruosius 100 metu!
o man asmeniskai gaila, kad jie pasitraukia. Europa be Britanijos bus kitokia, nors britai saves europieciai iki galo niekada ir nelaike.


Rekomenduojame

D.Stancikas: „Lietuvos istoriją pasauliui privalome rodyti ne žydo, ruso ar amerikiečio, bet lietuvio žvilgsniu, nes niekas kitas už mus to nepadarys“

Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Tu ką, [mulki,] humoro nesupranti?!

Ramūnas Aušrotas. Darbuotojas yra nei vyriška, nei moteriška sąvoka. Tėtis ar mama – yra

Gintaras Furmanavičius. Ar čia tik aš vienas toks nesupratęs ir nesusipratęs?

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.