Demokratija ir valdymas, Šeimos politika, Socialinės inžinerijos eksperimentai

Įstatymo priešininkai siūlo uždrausti religinėms bendruomenėms dalyvauti visuomenės gyvenime

Tiesos.lt siūlo   2017 m. spalio 28 d. 8:57

5     

    

Įstatymo priešininkai siūlo uždrausti religinėms bendruomenėms dalyvauti visuomenės gyvenime

Dar viena žmogaus teisių ir kitų nevyriausybinių organizacijų bei akademinės bendruomenės atstovų grupė šiandien pareiškimu kreipėsi į Prezidentę dėl Seime priimto Šeimos stiprinimo įstatymo. Ji remia Seimo sprendimą ir jungiasi prie daugiau nei šimto nevyriausybinių organizacijų, kurios spalio 25 d pateikė prašymą Prezidentei ne vetuoti, o pritarti minėtam įstatymui.

Priminsime, kad žmonių ir organizacijų prašymai Prezidentūrai ir Seimui pasipylė po to, kai spalio 24 d. grupė intelektualų ir visuomenininkų paprašė Prezidentės neleisti Šeimos stiprinimo įstatymui įsigalioti – vetuoti jį.

Žmogaus teisių gynėjai labai kritiškai vertina tokį prašymą. Jie atkreipia Prezidentės dėmesį į tai, kad Įstatymo priešininkai, vedini siaurų grupinių interesų eskaluoja visuomenės supriešinimą. Sakydami, kad Įstatymas diskriminuoja vienišų tėvų šeimas, o diskriminacija prieštarauja LR Konstitucijai ir Europos Žmogaus teisių konvencijai, jei nenurodo, kokiai Konstitucijos ar Konvencijos normai jis prieštarauja. Dar daugiau, Įstatymo priešininkai kalba apie išaugusią Romos Katalikų Bažnyčios įtaką, apie tariamai didėjančią religinių institucijų įtaką Rusijoje, Lenkijoje ir kitose valstybėse, pabrėždami Lenkijos respublikos ir ES institucijų nesutarimus. Akivaizdu, kad jų motyvai stabdyti Įstatymo įsigaliojimą yra ne teisinio, bet politinio-ideologinio pobūdžio.

Žmogaus teisių gynėjai bei kitų nevyriausybinių organizacijų ir akademinės bendruomenės atstovai pažymi, kad Lietuvos valstybė yra kuriama vadovaujantis ne ideologiniais, o teisės principais, kurie įtvirtinti LR Konstitucijoje, kad jos 38 str. skelbia, jog „šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas“. Taigi Šeimos stiprinimo Įstatymu siekiama stiprinti šeimą kaip konstituciškai įtvirtintą visuomenės ir valstybės pagrindą. Sprendžiant dėl Įstatymo būtinumo reikia vadovautis ne abstrakčiais ideologiniais vertinimais, o Įstatymo reikšme Lietuvos visuomenei ir valstybei. Įvertinus masinę emigraciją, mažėjantį gimstamumą, visuomenės nestabilumą atspindintį savižudybių mastą ir viso to pasekmę – katastrofišką gyventojų skaičiaus šalyje mažėjimą, priimto Įstatymo sustabdymas paspartintų Lietuvos valstybės ir lietuvių tautos nykimą.

Žmogaus teisių gynėjai pažymi, kad teisiškai ydingi yra Įstatymo priešininkų teiginiai esą Lietuvoje nesilaikoma valstybės ir religijos atskyrimo principo. Tuo būdu tarsi siūloma uždrausti religinėms bendruomenėms dalyvauti visuomenės gyvenime reiškiant savo nuomonę svarbiais valstybės klausimais, kad ir dėl LR Seime svarstomų įstatymų. Žmogaus teisių gynėjai atkreipiamas dėmesys, kad LR Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymas apibrėžia ne religinių bendruomenių atskyrimą nuo valstybės, o jų veiklos ir funkcijų atskirumą bei savarankiškumą – „religinės bendruomenės ir bendrijos nevykdo valstybės funkcijų, o valstybė nevykdo religinių bendruomenių ir bendrijų funkcijų“ (7 str.). Tuo būdu Įstatymo priešininkai kviečia diskriminuoti didžiąją dalį Lietuvos piliečių dėl religinių įsitikinimų, tarytum kitokie (ne religiniai) įsitikinimai yra „pranašesni“. Tačiau valstybės pripažintas religines bendruomenes sudaro Lietuvos piliečiai, turintys vienodas teises ir pareigas, ir LR Konstitucija bei įstatymai jiems taip pat garantuoja galimybę realizuoti konstitucinę teisę skelbti idėjas, pažiūras, teikti siūlymus įstatymų leidėjui ir reikalauti, kad į jų nuomonę būtų atsižvelgiama.

Pareiškimo autoriai atkreipia dėmesį, kad spalio mėn. pradžioje iškilūs Europos intelektualai paskelbė Paryžiaus pareiškimą „EUROPA, KURIA GALIME TIKĖTI“. Šiame pareiškime akcentuojama, kad „silpnėja santuokos saitai“, kad „siautulingoje seksualinės laisvės jūroje giluminis jaunų žmonių troškimas tuoktis ir kurti šeimas dažnai yra sužlugdomas“, kad „šiandien dominuoja betikslis materializmas, kuris neskatina vyrus ir moteris kurti šeimas ir susilaukti vaikų“.

Nepaneigiamą autoritetą Europoje ir pasaulyje turintys mokslininkai ragina Europos valstybes remti atsakingą socialinę politiką, skatinančią ir stiprinančią santuoką ir šeimą, nes „visuomenė, kuri nepajėgia ar nenori į save priimti vaikų, neturi ateities“. Be to minėtas Europos mokslininkų pareiškimas paneigia grupės Įstatymo priešininkų argumentus dėl tariamo Romos Katalikų Bažnyčios įtakos didėjimo.

Žmogaus teisių gynėjai ir akademinės bendruomenės atstovai mano, kad Seimo priimtas Šeimos stiprinimo įstatymas ypač svarbus valstybę ištikusios demografinės ir vertybinės krizės akivaizdoje. Įstatymas yra būtinas, nes juo išreiškiami daugumos Lietuvos piliečių lūkesčiai ir valia stiprinti visuomenės ir valstybės pagrindą didinant šeimos teisinę apsaugą ir paramą šeimai.

Pareiškimą pasirašė Lietuvos žmogaus teisių asociacija, Piliečių gynybos paramos fondas, Lietuvos žmogaus teisių gynimo asociacija, Lietuvos Helsinkio grupė, Lietuvai pagražinti draugija, Sambūris „Kad Lietuva neišsivaikščiotų“, Lietuvos Kultūros kongreso taryba,, Nepartinis demokratinis judėjimas, Atsargos karininkų sąjunga, Asociacija Tautos Santalka, Kauno kartų namai, Lietuvos tėvų forumas ir akademinės bendruomenės atstovai ir visuomenės veikėjai. Visą pareiškimo tekstą skaitykite ČIA.

pozicija.org

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

pritariu       2017-10-29 12:11

Pritariu Raigerdas. Žmonės net ir po šiai dienai mulkinami pvz.  cituojant MT. evangelija 22:37 “Jėzus jam atsakė:” Mylėk Viešpatį”, Hebrajiškai buvo:“Jėzus jam atsakė:” Mylėk Jahvę”. Biblija pusl. 2128.
Kas pirmiausia turėtų būti padaryta tai uždrausta religija mokyklose, o vietoj jos įvesta dalykas “pasaulio religijos” vaikams atskleidžiant religijų skirtumus ir įvairovę.

Raigerdas       2017-10-29 11:33

Lietuva buvo okupuota Rusijos. Kuo pasižymėjo šita valstybė? Pirmiausia - melu. Meluojama buvo visose srityse. Ir jeigu tu ne melagis, tai privalėjai tapti melagiu, jeigu ne, galėjai būti išsiųstas į Gulagą ar pagauldytas į psichiatrinę ligoninę “pasigydyti”. Lietuva išsivadavo nuo Rusijos priklausomybės ir dabar valdo pati savo valstybę. Bet nuo melo Lietuvai išsivaduoti neišeina. Štai ir Žmogaus teisių gynėjai meluoja:”Žmogaus teisių gynėjai atkreipiamas dėmesys, kad LR Religinių bendruomenių ir bendrijų įstatymas apibrėžia ne religinių bendruomenių atskyrimą nuo valstybės, o jų veiklos ir funkcijų atskirumą bei savarankiškumą – „religinės bendruomenės ir bendrijos nevykdo valstybės funkcijų, o valstybė nevykdo religinių bendruomenių ir bendrijų funkcijų“. Tas patas melas, koks buvo TSRS laikais, kad TSRS yra pati demokratiškiausia šalis pasaulyje. Štai mokyklose turime tikėjimą. ir ko ta tikėjimo mokytoja moko? Krikščionybės, o tiksliau katalikybės. Apie Baltų religiją ji jokio supratimo neturi. Apie budizmą yra girdėjusi, o Konfucijus jai yra iš viso tamsus miškas, taip pat, kaip ir Lao Dzė, o ką jau bekalbėti apie zoroastrizmą, tą patį judaizmą. O kur dar šamanizmas ir Egipto žiniai, tie patys hermetikai? O kur dar vieną iš seniausių religija - induizmas? Taip, kad niekas nekinta, nes katalikai pasižymi tokiomis pat ydomis, kaip ir bolševikai, ir ypač yra prakutę mele ir klastoje.

C-Fam       2017-10-28 12:13

http://mailchi.mp/c-fam/27o44a10x6-753281?e=570c2e37c7
LOODY BILLIONAIRES TARGET
FAMILIES, UNBORN
HELP US FIGHT BACK


                                                      2:00 a.m. October 27th, 2017

Dear Friend of the Friday Fax,

You have heard of billionaires Bill and Melinda Gates. You’ve heard of Warren Buffet and George Soros. But have you heard of Chuck Feeney? Tim Gill? How about John Styker.

Each are hard-left billionaires who have targeted the family, and the unborn at the UN and on the ground around the world.

We need your help to fight back against them.

Fact: Bill and Melinda Gates are spending hundreds of millions to spread dangerous contraceptives throughout the developing world, especially targeting Catholic communities in African. They are a driving force at the UN. Melinda Gates says she is a faithful Catholic.

Fact: George Soros, worth $23 billion, has given hundreds of millions of dollars to anti-life and anti-family groups active at the UN, including Catholics for Choice, NARAL Pro-Choice America, National Organization for Women, Planned Parenthood and many more.

Fact: Chuck Feeney single-handedly funded the campaign in Catholic Ireland to legalize homosexual marriage. Right now, he is spending millions to overturn Ireland’s pro-life law, one of the last countries in the world to fully protect the unborn child.

Fact: Warren Buffet has contributed more than $1 billion to pro-abortion groups. Buffet has an especial fondness for the “inter-uterine device”, a nasty piece of plastic that renders a woman’s womb hostile to the unborn child. Warren Buffet also funds something called “Mifepristone”, a highly dangerous injectable contraceptive used on African women.

Fact: Billionaire Tim Gill spends millions in support of radical LGBT groups working at the UN to advance a wicked agenda. These groups are not merely looking for “nondiscrimination”. They are gunning for dominance. They are working toward burning down the authority of the Catholic Church.

We do not have their money but we have something more important, the Passion of Jesus Christ which inflames the passion in our hearts to work tirelessly every day to fight their dangerous and death-dealing agenda.

But, we cannot do it without your help.
Pray for us now and please give.

Yours sincerely,

Austin Ruse
President/C-Fam
Publisher/Friday Fax

PS We will never give up. Never.

Nuomonė       2017-10-28 11:39

Visos bėdos per kraštitunumus ir kopijavimus kitų  valstybių. Kai tuo tarpu kiekviena valstybė yra vis kitokia savo tradicijomis, genetika, papročiais ir net tikslais.Jei vieni sprendimo būdai tinka vienai valstybei tai gali būti visiškai netinkami kitai, o apie amerikoniškųjų vertybių taikymą  Lietuvoje iš viso turėtų būti pamiršta - nejau norite kad mergaitės ir berniukai stebėtų vieni kitų tuštinimasi mokyklose ir Lietuva prasisikolinėtų tokiais tempais kaip Obama praskolinėjo JAV?  Obamos laikotarpiu išaugusi JAV skola byloja kad JAV negeba spręsti JAV problemų, ir JAV taikomi sprendimo būdai neturėtų būti taikytini Lietuvoje ir laikytini pavyzdžiu Lietuvai. Ir ne tik JAV bet ir kitų valstybių turinčių priešiškus tiklsus Lietuvos tikslui - Lietuvos išlikimui. O gal Lietuvos slaptasis tikslas kuo greičiau išnykti?

pažangos forpostai       2017-10-28 9:33

Visuomeninėje veikloje, pagal liberastinę tolerastijos doktriną, turi teisę dalyvauti tik pažangieji- ateistai, satanistai, genderistai, sodomitai ir kiti orwelistai.


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.