„Įstatymas sako, bet aš noriu, kad būtų taip…“

Irena Vasinauskaitė   2013 m. vasario 14 d. 9:13

0     

    

„Įstatymas sako, bet aš noriu, kad būtų taip…“

Tik nesakykite, kad nė karto negirdėjote politikų teigiant, kad nors įstatyme nurodyta elgtis vienaip, jiems atrodo, jog galima kitaip – pagal savo įnorius.

Panašiai šio mėnesio pradžioje atsitiko Šiauliuose, kai iš Tarybos posėdžio darbotvarkės išbrauktas raštas apie prieštaringai vertinamą Menų inkubatorių, Tarybos vardu pasirašytas atgulė ant Ūkio ministrės Birutės Vėsaitės stalo. LR Vietos savivaldos įstatymo IV skyriaus devintajame punkte teigiama, kad Tarybos vardu priiminėjami dokumentai posėdžiuose viešai arba slapta balsuojant, o Šiaulių gudročiai surado, kaip tuos punktus apeiti – po raštu, kaip teigia Tarybos narys G.Karalevičius, surinko parašus „kažkur tarpuvartėje“.

Gimė naujadaras, kol kas jokiame įstatyme neužfiksuotas, – BALSAVIMAS RAŠTU – kai galima lyg ir oficialiai, lyg ir nelegaliai kalbėti Tarybos vardu. Ko tik neprikuria galvos, lengvų pinigų trokštančios. Iš kur tokia informacija? Ogi ekspertai.eu gavo oficialų Ūkio ministerijos ES paramos koordinavimo departamento direktorės Ritos Armonienės atsakymą į pateiktus klausimus. Jame teigiama, kad „oficialiu raštu į Ūkio ministrę Birutę Vėsaitę kreipėsi Šiaulių miesto savivaldybės taryba, prašydama priimti sprendimus, dėl projekto „Šiaulių menų inkubatoriaus įkūrimas“. Ūkio ministerija nagrinės minėtą raštą ir priims sprendimus artimiausiu metu. 2010 metais Šiaulių regiono plėtros taryba pateikė paraišką dėl projekto „Šiaulių menų inkubatoriaus įkūrimas“ finansavimo pagal Ūkio ministerijos administruojamą priemonę „Asistentas-2“. Lietuvos verslo paramos agentūra įvertino projektą kaip tinkamą finansuoti ir 2011 metais jam buvo skirtas 6 994 929 Lt finansavimas. Tačiau prieš pasirašant sutartis paaiškėjo naujų aplinkybių [...] Paraiška paramai buvo grąžinta pervertinti ir paaiškėjo, kad projektas nėra tinkamas finansuoti. Ūkio ministerija 2012 metais panaikino pareiškėjui skirtą finansavimą. Klausimas dėl paraiškos atmetimo teisėtumo šiuo metu nagrinėjamas teisme.“

Iš pateiktos R.Armonienės atsakymo ištraukos tampa aišku, kad miesto meno žmonių atmestas projektas primygtinai stumdomas bene trejus metus. O šiemet net prireikė savotiškai traktuoti LR Vietos savivaldos įstatymą, kad tik naujoji Vyriausybės narė Birutė Vėsaitė, kartais pasiblaškanti tarp Ūkio ir Susisiekimo ministerijų, reanimuotų miesto bendruomenės kritikuojamą, pragmatiškai mąstančių tarybos narių atmetamą inkubatorių menams. Į ekspertų.eu klausimą, ko ir kiek prašė Tarybos dokumentu vadinamame rašte jį „gal tarpuvartėje“ pasirašę politikai, R.Armonienė atsakė, kad „2013-02-07 dieną gautame oficialiame Šiaulių miesto savivaldybės tarybos rašte, adresuotame Ūkio ministrei B.Vėsaitei, pateikiama informacija apie tai, koks naudingas yra Šiaulių inkubatoriaus projektas. Rašte Šiaulių miesto savivaldybė kreipiasi į ūkio ministrę, prašydama priimti sprendimus, reikalingus Šiaulių menų inkubatoriaus steigimui. Gautame rašte finansavimo tiesiogiai nėra prašoma.“

O kol Ūkio ministerija sprendžia, kokius sprendimus priimti, gavus tarybos narių pasirašytą popierių, vadinamą „oficialiu Šiaulių Tarybos raštu“, artėja kitų metų deficitinio Saulės miesto biudžeto svarstymo data. Jo projekte jau numatyta skirti 1 mln. 600 Lt Šiaulių menų inkubatoriui, o Aplinkosaugos programoje siūloma numatyti per 500 000 Lt Talkšos ežero šiaurinės dalies valymo ir prieigų tvarkymo darbams ir 200 000 Lt – buvusiai „Elnio“ fabriko užterštai teritorijai sutvarkyti. Menų inkubatoriaus istorijos stebėtojams derėtų priminti, kad būtent pastarosios sumos reikia, kad į skandalingąjį objektą būtų nutiesta šiluminė trasa… Taigi, Ūkio ministerija sprendžia, o Šiaulių savivaldybė veikia.

Ir įrodykit, kad už protestuojančios visuomenės nugaros valdžioje sutūpę interesų klanai dar nesusitarė pasipelnyti ir užkarti miestui dar vieno nuostolingo objekto išlaikymą.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.