„Įstatymas sako, bet aš noriu, kad būtų taip…“

Irena Vasinauskaitė   2013 m. vasario 14 d. 9:13

0     

    

„Įstatymas sako, bet aš noriu, kad būtų taip…“

Tik nesakykite, kad nė karto negirdėjote politikų teigiant, kad nors įstatyme nurodyta elgtis vienaip, jiems atrodo, jog galima kitaip – pagal savo įnorius.

Panašiai šio mėnesio pradžioje atsitiko Šiauliuose, kai iš Tarybos posėdžio darbotvarkės išbrauktas raštas apie prieštaringai vertinamą Menų inkubatorių, Tarybos vardu pasirašytas atgulė ant Ūkio ministrės Birutės Vėsaitės stalo. LR Vietos savivaldos įstatymo IV skyriaus devintajame punkte teigiama, kad Tarybos vardu priiminėjami dokumentai posėdžiuose viešai arba slapta balsuojant, o Šiaulių gudročiai surado, kaip tuos punktus apeiti – po raštu, kaip teigia Tarybos narys G.Karalevičius, surinko parašus „kažkur tarpuvartėje“.

Gimė naujadaras, kol kas jokiame įstatyme neužfiksuotas, – BALSAVIMAS RAŠTU – kai galima lyg ir oficialiai, lyg ir nelegaliai kalbėti Tarybos vardu. Ko tik neprikuria galvos, lengvų pinigų trokštančios. Iš kur tokia informacija? Ogi ekspertai.eu gavo oficialų Ūkio ministerijos ES paramos koordinavimo departamento direktorės Ritos Armonienės atsakymą į pateiktus klausimus. Jame teigiama, kad „oficialiu raštu į Ūkio ministrę Birutę Vėsaitę kreipėsi Šiaulių miesto savivaldybės taryba, prašydama priimti sprendimus, dėl projekto „Šiaulių menų inkubatoriaus įkūrimas“. Ūkio ministerija nagrinės minėtą raštą ir priims sprendimus artimiausiu metu. 2010 metais Šiaulių regiono plėtros taryba pateikė paraišką dėl projekto „Šiaulių menų inkubatoriaus įkūrimas“ finansavimo pagal Ūkio ministerijos administruojamą priemonę „Asistentas-2“. Lietuvos verslo paramos agentūra įvertino projektą kaip tinkamą finansuoti ir 2011 metais jam buvo skirtas 6 994 929 Lt finansavimas. Tačiau prieš pasirašant sutartis paaiškėjo naujų aplinkybių [...] Paraiška paramai buvo grąžinta pervertinti ir paaiškėjo, kad projektas nėra tinkamas finansuoti. Ūkio ministerija 2012 metais panaikino pareiškėjui skirtą finansavimą. Klausimas dėl paraiškos atmetimo teisėtumo šiuo metu nagrinėjamas teisme.“

Iš pateiktos R.Armonienės atsakymo ištraukos tampa aišku, kad miesto meno žmonių atmestas projektas primygtinai stumdomas bene trejus metus. O šiemet net prireikė savotiškai traktuoti LR Vietos savivaldos įstatymą, kad tik naujoji Vyriausybės narė Birutė Vėsaitė, kartais pasiblaškanti tarp Ūkio ir Susisiekimo ministerijų, reanimuotų miesto bendruomenės kritikuojamą, pragmatiškai mąstančių tarybos narių atmetamą inkubatorių menams. Į ekspertų.eu klausimą, ko ir kiek prašė Tarybos dokumentu vadinamame rašte jį „gal tarpuvartėje“ pasirašę politikai, R.Armonienė atsakė, kad „2013-02-07 dieną gautame oficialiame Šiaulių miesto savivaldybės tarybos rašte, adresuotame Ūkio ministrei B.Vėsaitei, pateikiama informacija apie tai, koks naudingas yra Šiaulių inkubatoriaus projektas. Rašte Šiaulių miesto savivaldybė kreipiasi į ūkio ministrę, prašydama priimti sprendimus, reikalingus Šiaulių menų inkubatoriaus steigimui. Gautame rašte finansavimo tiesiogiai nėra prašoma.“

O kol Ūkio ministerija sprendžia, kokius sprendimus priimti, gavus tarybos narių pasirašytą popierių, vadinamą „oficialiu Šiaulių Tarybos raštu“, artėja kitų metų deficitinio Saulės miesto biudžeto svarstymo data. Jo projekte jau numatyta skirti 1 mln. 600 Lt Šiaulių menų inkubatoriui, o Aplinkosaugos programoje siūloma numatyti per 500 000 Lt Talkšos ežero šiaurinės dalies valymo ir prieigų tvarkymo darbams ir 200 000 Lt – buvusiai „Elnio“ fabriko užterštai teritorijai sutvarkyti. Menų inkubatoriaus istorijos stebėtojams derėtų priminti, kad būtent pastarosios sumos reikia, kad į skandalingąjį objektą būtų nutiesta šiluminė trasa… Taigi, Ūkio ministerija sprendžia, o Šiaulių savivaldybė veikia.

Ir įrodykit, kad už protestuojančios visuomenės nugaros valdžioje sutūpę interesų klanai dar nesusitarė pasipelnyti ir užkarti miestui dar vieno nuostolingo objekto išlaikymą.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.