Šeimos politika

Išsamiau: balsavimo dėl Pagalbinio apvaisinimo įstatymo su LR Prezidentės pataisomis priėmimo apžvalga

Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugsėjo 16 d. 8:58

7     

    

Išsamiau: balsavimo dėl Pagalbinio apvaisinimo įstatymo su LR Prezidentės pataisomis priėmimo apžvalga

Šį trečiadienį Seimas pritarė Lietuvos Respublikos Prezidentės veto Pagalbinio apvaisinimo (PA) įstatymui, ir įstatymas buvo priimtas su Prezidentės pateiktomis pataisomis. Toks Seimo sprendimas prieštarauja naujausiems mokslo pasiekimams, bet svarbiausia – pagarbos žmogaus gyvybei principui, nes leidžia perteklinių embrionų kūrimą, šaldymą, eksportą į kitas valstybes ir didelės jų dalies sunaikinimą.  Šiuo sprendimu nepriklausomoje Lietuvoje pirmą kartą įstatymo lygmeniu buvo leista nutraukti prasidėjusią žmogaus gyvybę.

Kad Liberalų sąjūdžio frakcija ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija palaikė Prezidentės veto, nenustebino.

Tačiau ypatingai skaudu, kad prie to „prisidėjo“ didelė dalis frakcijų, deklaruojančių pagarbą žmogaus gyvybei, narių.

PA įstatymas su Prezidentės pakeitimais laimėjo 5 balsų persvara. Tuo tarpu, balsuojant nedalyvavo net 6 Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos (TS‒LKDF) nariai ir 2 Lietuvos Lenkų Rinkimų akcijos nariai, vos prieš valandą dalyvavę balsavime dėl Darbo kodekso. Taigi šie Seimo nariai išėjo iš Seimo salės, kai buvo sprendžiamas mažiausių iš mūsų likimas, ir savo nedalyvavimu nulėmė balsavimo baigtį.

6 TS-LKDF nariai, išėję iš salės vykstant balsavimui dėl PA įstatymo:

2 Lietuvos rinkimų akcijos narės, išėjusios iš salės vykstant balsavimui dėl PA įstatymo:

Iš viso per balsavimą dėl PA įstatymo nedalyvavo 10 konservatorių, t.y. trečdalis frakcijos. Dar 3 konservatoriai balsavo už Prezidentės pataisas, leidžiančias naikinti žmogaus gyvybę: Kęstutis Masiulis, Antanas Matulas ir Pranas Žeimys.

Taigi iš viso 13 (beveik pusė) TS-LKDF narių faktiškai prisidėjo prie to, kad Lietuvoje būtų įteisintas gyvybės iki gimimo sunaikinimas.

Verta padėkoti tiems tautos atstovams, kurie nepaisant didelio spaudimo, išliko principingi ir sąžiningai gynė žmogaus gyvybę iki galo – balsavo PRIEŠ įstatymą su Prezidentės pasiūlymais.

Seimo nariai, balsavę PRIEŠ Prezidentės pataisas:

TS-LKDF nariai:

Adomėnas Mantas
Aleknaitė Abramikienė Vilija
Ažubalis Audronius
Dagys Rimantas Jonas
Juknevičienė Rasa
Juozapaitis Vytautas
Kreivys Dainius
Kupčinskas Rytas
Kuzminskas Kazimieras
Margevičienė Vincė Vaidevutė
Razma Jurgis
Saudargas Paulius
Stundys Valentinas
Vareikis Egidijus
Žilinskas Rokas

Darbo partijos frakcijos nariai:

Daukšys Kęstutis
Graužinienė Loreta
Jakavonis Gediminas
Kondrotas Jonas
Mikutienė Dangutė
Sargūnas Ričardas
Tamošiūnas Gintaras
Ulickas Darius
Zasčiurinskas Mečislovas

Tvarkos ir teisingumo frakcijos nariai:

Dumbrava Algimantas
Gražulis Petras
Kamblevičius Vytautas
Komskis Kęstas
Ručys Rimas Antanas
Žemaitaitis Remigijus

Lietuvos Lenkų rinkimų akcijos-KŠSF nariai:

Jedinskij Zbignev
Kvetkovskij Juzef
Mackevič Michal
Narkevič Jaroslav
Talmont Leonard

Mišrios grupės nariai:

Puteikis Naglis
Stancikienė Aurelija
Urbšys Povilas
Vasiliauskas Valdas
Baškienė Rima

Dar 8 Seimo nariai susilaikė – jų balsai buvo skaičiuojami, kaip nepalaikantys įstatymo su Prezidentės pataisomis.

Visų frakcijų balsavimus galite peržiūrėti ČIA, o individualius Seimo narių balsavimo rezultatus galite rasti ČIA.

Esama situacija ragina tik dar labiau suklusti, stebėti kandidatus į Seimą ir, atėjus balsuoti, rinkti tuos, kurie drąsiai ir be abejonių atstovauja deklaruojamoms vertybėms. Tik sutelktai išreiškę palaikymą tokiems kandidatams, galime tikėtis, jog Seime bus principingai ginama žmogaus gyvybė.

Laisvos visuomenės institutas šiuo metu rengia Seimo narių balsavimų reitingą rinkėjams, kuriame bus įvertinti svarbiausi praeinančios Seimo kadencijos balsavimai dėl šeimos (LR Konstitucijos 38 straipsnio pataisa bei partnerystės įteisinimas) ir gyvybės apsaugos (Pagalbinio apvaisinimo įstatymo nuostata dėl embrionų kūrimo ribojimo). Informacija bus viešinama prieš Seimo rinkimus ir padės rinkėjams apsispręsti, kurie kandidatai geriausiai atstovautų jiems svarbias vertybes.

Nenusivilkime – partijos ir atskiri politikai jau kalba apie priimto PA įstatymo keitimą. Kova dėl mažiausiųjų iš mūsų gyvybių dar nesibaigė!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikasas       2016-09-17 11:00

Kai mokslinės pažangos peripetijos perkeliamos į politinę erdvę - atsiranda norinčių tokia situacija pasinaudoti. Kartais net prasilenkiant su elementaria logika. Tam, kad galima būtų drąsiai pasisakyti už vieną ar kitą sprendimą, reikia turėti pakankamai specialių žinių. Ar moraliniai ir religiniai įsitikinimai atitinka žmogaus, kaip vienintelės būtybės Žemėje, pasivadinusios “homo sapiens” terminu, teises kiekvienu čia aptariamu ar kitu panašiu atveju pravartu nagrinėti Žmogaus gyvybės pratęsimo naudai. Manau, kad toks požiūris ir krikščioniškame pasaulyje turėtų būti lemiamas. Kalbėti apie pradinių embrionų ar ląstelių žudymus ar atvirkščiai - sudarymus geresnę galimybę kurti naujai gyvybei yra specialistų mokslininkų darbo erdvė. Duodant atsakymus verta atsižvelgti ir į visuomenės to ar kito laikotarpio tradicines pažiūras bei su jomis susijusių religijų atstovų požiūrį. Pasaulis - kintanti erdvė ir joje nieko nėra absoliučiai pastovaus. Romos Katalikų bažnyčios mokymas taip pat atsižvelgia ir į mokslo pasiekimus ir karts nuo karto pakoreguoja savo požiūrius ir net atrodytų viename ar kitame amžiuje po Kristaus gimimo nekintančias aksiomas. Aptariama problema yra sudėtinga ir kiekviena ginčų pusė turi ir pateikė savo argumentus. Manau, kad Seimo narių, šioje srityje moksline prasme diletantų nuomonė netgi neturėtų būti lemiama. Kaip galime pastebėti net ir moralinėje srityje priešingų argumentų netrūko. O ko buvo per daug? Per daug buvo noro pasirinkti reitinginių taškų prieš ateinančius Seimo rinkimus. Ir iš vienos ir iš kitos pusės.

Viskas dėsninga       2016-09-16 21:37

Šis pedofilų religijos fanatikų leidinys eina prieš mokslo pažangą, prieš moterų teises, už pedofilus. Dėsningas ir jų pašėlusiai aktyvus Garliavos šmeižikų, žmogžudžių ir pedofilų Kedžių gaujos palaikymas. Iškrypėlius traukia prie iškrypėlių. Aišku, kad teismai, baudžiantys iškrypėlius ir jų rėmėjus, jiems yra labai blogi. Jaučia kad ir jų kailis nėra saugus.

Tegyvuoja viduramžių tradicijos.       2016-09-16 21:05

Ir taip Lietuva nyksta , o seimo ir kitos davatkos balsuoja, kad dar mažiau vaikų gimtų. Ne dirbtinis apvaisinimas ir embrionų šaldymas yra blogis. Didžiausias blogis ir grėsmė tautai yra davatkos.

Daugelio lietuvių mąstysena       2016-09-16 18:29

užstrigusi viduramžiuose, kažkur apie 1500-sius metus. Jei galėtų ir inkvizicijos teismus eretikams įsteigtų. Bet gyvenimo lygio tai nori kaip šių dienų Amerikoje.

Galėtų       2016-09-16 12:43

Šopauskas ir Sinicos paklausti, kaip dera jo patarnavimas Bilotaitei su šios nusiplovimu nuo esminio balsavimo?
Paklodė galėtų būti ir trumpesnė nei “demaskuojanti” Kuolį ir Co, bet ji turėtų būti, žinoma, jei visas kovingumas yra ne dėl akių.

AAA       2016-09-16 12:37

Pagarba Rokui Žilinskui.

Liūdna       2016-09-16 12:06

Visi man žinomi gydytojai balsavo už. R.Juknevičienė prieš. Pagarba. I.Degutienė manė “nusiplovusi”. Na ką, kokie gydytojai, tokia ir Lietuva.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.