Dienos aktualija, Krašto žinios, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Įspūdžiai ir liudijimai apie mitingą Vingio parke: Rasa Čepaitienė, Krescencijus Stoškus ir visi jį stebėję gyvai ar internetu

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 16 d. 20:22

11     

    

Įspūdžiai ir liudijimai apie mitingą Vingio parke: Rasa Čepaitienė, Krescencijus Stoškus ir visi jį stebėję gyvai ar internetu

Kviečiame įsitraukti ir kitus.

Rasa Čepaitienė. Šiek tiek asmeninių įspūdžių iš Vingio parko

Maršo idėją palaikiau iš pat pradžių grynai intuityviai – deja, neturėjau galimybių labiau padėti jį rengiant. Bet patys matėte, viskas buvo suorganizuota išties aukšto lygio.

Kai užlipom į sceną ir pamatėm visą pilną vėliavų ir žmonių jūrą, taip suspaudė širdį, kad, galvojau, čia pat apsižliumbsiu ir negalėsiu nieko padaryt. Nerealus jausmas! Nors bijojau, kad net nepavyks prabilti – taip kinkos drebėjo, bet kažkaip su kalba susitvarkiau. Matyt, palaikė žmonių susiklausymas ir vienybė. Jų nuoširdumas ir tikrumas. Ir tie garbingi žmonės, tikrieji tautos lyderiai ir autoritetai, stovintys šalia ant scenos, greta kurių atsidurti, spausti ranką, kalbėtis yra didžiulė garbė ir malonė.

Visi tie išankstiniai kai kieno nuogąstavimai ar nepaliaujamas žiniasklaidos lojimas blankte nublanko prieš paprastus, bet nuostabius žmones. Žmones, kurie prisiminė, kas jie yra ir ką sugeba. Prieš jų meilę. Norėjosi žemai jiems nusilenkti ir esu laiminga, kad pabaigoje galėjome tai padaryti.

Ačiū, kad buvote. Gyvai ar internetu. Ar tiesiog širdimi. Būkim ir toliau! Kartu!

* * *

 

 

* * *

Krescencijaus Stoškaus liudijimas apoe mitingą

Gal galėčiau pateikti ir savo akimis regėto mitingo liudijimą. Įdomiausia, kad jame dalyvavo ištisos šeimos su vežimėliais ir mažyčiais kūdikėliais. Buvo net tų kūdikėlių maitinimui įrengta palapinė. Gal šis 10-ties tūkstančių skaičius yra gerokai perdėtas, bet nepaisant to, renginys labai priminė Nepriklausomybės atkūrimo metus ir įkvėpė žymių permainų viltį.

Žinoma, sąjūdiniuose mitinguose buvo sutelkiama daugiau profesionalių jėgų. Čia buvo daugiau paprastumo ir improvizavimo. Kuklūs muzikiniai intarpai. Bet užtat mitingas virto gerai apibrėžto turinio konferencija. Skambėjo ne tik mitinginė retorika, bet buvo pateikiamos ir gerai apmąstytos politinių permainų perspektyvos.

Gal ir gerai, kad Seimas neįsileido planuotos konferencijos dalyvių į savo patalpas. Dabar jos dalyviais tapo visi tie tūkstančiai žmonių, kurie susirinko Vingio parke. Žinoma, gaila, kad ne visur buvo galima normaliai girdėti. Bet dėl to kaltė teko ne mitingo organizatoriams.

Tai buvo vienas iš ženklų, kad tauta jau yra priversta vienytis prieš valdžią, skubančią jai primesti savo gana infantiliškai unifikuotą  gyvenimo būdą. 

Šioje situacijoje pirmas spėjo susiorientuoti Prezidentas. Geriausa būtų, kad ir Vyriausybė įjungtų stabdžius. Bet per save peržengti ji tikriausiai neįstengs. Oficialioje žiniasklaidoje sustiprės patyčios ir plūdimai, prieš kuriuos Seimas lyg ir norėjo sukilti. Todėl valdžios skilimas tik pagilės. Vadinasi, „Didžiojo šeimos gynimo maršui“ darbo bus per akis.

Už sėkmingą šio darbo pradžią mes privalome pareikšti padėką jo atkakliems iniciatoriams bei organizatoriams. Tegul juos lydi palankus likimas!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Mes,kurie negalėjom dalyvauti,       2021-05-17 15:49

nuoširdžiai palaikom ir talkinsim kitais prieinamais būdais.Mažų mažiausiai negailėti gero žodžio,patarimo.

Paulius       2021-05-17 12:35

į „Lukiškių pliažą“ skubėjo „naujieji vilniečiai“, kurie dar užvakar ganė žąsis patauragės laukuose.

Didžiausia       2021-05-17 12:22

pagarba organizatoriams - aukščiausio lygio organizacija. Tokios nuostabios atmosferos, tokio pakilimo nebuvo nuo sąjūdžio laikų! Nepaprastai gražūs žmonės, jaunimas ir jaunos šeimos - taikiais, džiugiais, gražiais veidais. Vaikučiai žaidžiantys, krykštaujantys pievoje…. Šis vaizdas daugeliui spaudė ašaras ir ne tik mitinge, tie kas negalėjo dalyvauti stebėjo internete irtaip pat ašarojo džiaugsmo ašaromis. Atrodo ir pats Dievulis išsklaidė debesis ir saulutė nušvito. Suprantu, kad tai tik pradžia, tačiau tikiu, kad atėjo laikas keltis - LIETUVA GYVA!

Vilniečiai       2021-05-17 11:58

Skubėjo į Lukiškių ‘pliažą’.
P.S. ... ir dar kažkas tvirtina kad Vilnius labai lietuviškas miestas.

Nuomonė       2021-05-17 11:26

Toks jausmas, kad Marše už šeimos gynimą silpnai sudalyvavo vilniečiai. Pagalvojus, kai viskas vyksta čia pat, pačiame Vilniuje, tai tik (iš pusės milijonų) vilniečių galėjo būti bent jau 10 tūkstančių, tačiau deja… Pagrindinę mitinguotojų masę sudarė žmonės atvykę iš tolimų Lietuvos miestų ir miestelių. Pagarba jiems už tai!

Sveiki       2021-05-17 8:29

Renginyje buvo daug žmonių. Apie 19 val. buvo kaip dainų šventėje. Buvo matyt ir abejingų praeivių, bet ir jie matė, kas susirinko ir kas kalbama.

Sveiki       2021-05-17 8:24

Buvau renginyje. Jausmas geras, senai ptirtas. Žmonės teigiami, atrodo, kad tokių jau nebelikę. Tai ne tapino pienburnių ar konservatorių užzombintų ale intiligentų susibūrimas arba kokių nors socialdemokratų su raudonom rožėm. Buvo ir keletas kūdų mokinukų piderastukų su kartoniais plakatėliais Love is Love ar kažkas panašiai. Jokios lietuvių kalbos. Sėdėjo savo glaudžiame būrelyje. Viduryje renginio aplink juos susirinko hipsteriniai žurnalistukai ir pagal komandą visi pašoko eiti asfaltuotu keliuku. Kėlė savo vėliavėlę, kitas lakstės su 1 lt banknoto vėliava (kuri buvo rodoma per Панорама). Netoli nuėjo. Policija sustabdė, tie paspygavo, hipsteriukai pafilmavo, tada atėjo mitingo dalyviai ir nuvijo piderastukus atgal. Piderastukai pasifilmavo, dabar laukite reportažiukų. Sisidarė įspūdis, kad žemaičių buvo daugiausiai.

Vanda       2021-05-17 8:15

Ačiū organizatoriams už puikų renginį! Jau nesitikėjau dar kada nors patirti tokį Sąjūdžio laikų dvasios pakilimą, koks viešpatavo šiame renginyje. Tauta gyva, tauta sveika, tauta graži, tauta bunda! Nuostabus jaunimas, gražios šeimos, šviesūs veidai. 
Ir daug daug vilties…
Dar kartą ačiū ir sėkmės pukiems prganizatoriams, taip gerai sustyguoavusiems visą renginį.

Nenuleiskime rankų! Pabudome ir kelkimės!

Paulius       2021-05-17 7:32

kokie dar stebėjimai internetu. tam, kad bent maždaug nutuoktų kas ten vyko turėjo dalyvauti. būčiau nebuvęs, dabar klaidžiočiau tarp užkalnio kliedesių, valatkos vėmalų ir eilinių „žinomų žmonių“ nusišnekėjimų, nebežinodamas kuo tikėti… o įrašai, kiek mačiau, net iš tolo neatskleidžia tikrojo vaizdo

Rasa       2021-05-17 7:19

Žmonių būtų buvę daug daugiau. Būtina įvertinti, kad Mitingas įvyko, kai didelis užsikrėtimų skaičius. Tai stabdė kai kuriuos, antraip tikrai būtų 30 tūkst. (Nors manau, kad tokioje auroje nei vienas neužsikrėtė, o buvo palaimintas Dangaus).Pratęsimas bus. Vilniečiai turi ruoštis mitingams prie Seimo. Turim eit iki galo. Kiekvienas miestelis pas save. SUSTOTI NEBEGALIM. Nors konservatoriai praras savo ateitį, bet greičiausiai reikalavimams nepasiduos, nors retoriką sušvelnins. Matyt jie renkasi sorošinius pinigus ir aukos partiją. Bet mums nerūpi jų likimas, mums rūpi mūsų vaikų ateitis.

Ačiū! Ačiū rengejams!       2021-05-17 0:04

Ačiū visiems Maršo dalyviams!

Rekomenduojame

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Konstantinopolio patriarchatas Lietuvoje – nauja Bažnyčia?

Rusijos istorinė ir akademinė politika Lietuvos atžvilgiu 2021–2022 metais (pagrindinės tendencijos)

Kanzaso mokytoja nušalinta dėl „translytės“ mokinės pageidaujamų įvardžių nevartojimo

Christine ir Thomas Schirrmacheriai. Komunizmas kaip mokymas apie tūkstantmetę viešpatiją

Dominykas Vanhara. Išdavystės kaina

Kanapės siejamos su depresija ir nerimu

Vokiečių ministerijos nubudusiųjų „buvimo baltuoju“ apibrėžimas pašalintas po visuomenės neigiamos reakcijos

Romualdas Povilaitis. Apie Užimtumo įstatymo pakeitimą

Edvardas Čiuldė. Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.