Demokratija ir valdymas, Šeimos politika, Vaiko teisių apsaugos tarnybos

Išduotas dar vienas nuskriaustas vaikas – suaugusieji pasirinko „šventą ramybę“

Tiesos.lt redakcija   2017 m. spalio 2 d. 3:13

9     

    

Išduotas dar vienas nuskriaustas vaikas – suaugusieji pasirinko „šventą ramybę“

Sukrečianti 13-metės patirtis: ėjo į mokyklos choro repeticiją, bet pažįstamo nepilnamečio vaikinuko buvo įviliota į rūsį, užpulta ir išniekinta. Kone metus trukęs ikiteisminis tyrimas galiausiai buvo nutrauktas pareiškus, jog mergaitės ir jos draugės, mačiusios niekšybę, žodžiai nėra įrodymas… Nors mergaitė ir maldavo tėvų kovoti toliau, šie atsisakė  – pasirinko tylą, kaip vis dar sakoma, „gerą bylą“...

Jūsų dėmesiui siūlome dar vieną istoriją, kai nuskriaustas vaikas liko neapgintas ir suniekintas, visų, kas turėtų jį saugoti, išduotas. Kaip tai nutiko, pasakoja DELFI.lt žurnalistė Rūta Pukenė savo straipsnyje „Ėjo į choro repeticiją, bet buvo užpulta ir išniekinta: sukrečianti 13-metės patirtis“ (ČIA).

Su šiuo atveju dirbusi Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro atstovė Vaida Matusevičiūtė neslėpė savo nusivylimo, jog ir tėvai, ir Vaiko teisių apsaugos darbuotojos neparodė ryžto bei atkaklumo, kad smurtautojas būtų sustabdytas ir nubaustas, o nukentėjusioji mergaitė daugiau nepatirtų pažeminimų ir paniekinimo.

„Apgailėtina, kad į tokius „nieko baisaus čia neįvyko“ žaidimus įsitraukė ir Vilniaus rajono Vaiko teisių apsaugos tarnyba, kuriai pasirodė paprasčiau įtikinti vaiką atsisakyti tolimesnių teisinių procesų, negu kad atkakliai atstovauti garsiai deklaruojamam „geriausiam vaiko interesui“. Ar gali mažametė mergaitė atsilaikyti prieš šeimos, pareigūnų, jos teisių tariamų gynėjų spaudimą?! Tikrai ne. Nepavydėtinoje situacijoje atsidūrėme ir mes – matydamos tokias aplinkos manipuliacijas, negalime leisti dar labiau nepilnametę traumuoti“, – kalbėjo ji.

Atsakydama į klausimą, ką ji mananti apie šiandien vis garsiau girdimą siūlymą sukurti vaiko advokato tarnybą – tokie advokatai rūpintųsi vien tik vaiko gerove ir nepasiduotų aplinkos spaudimui, V. Matusevičiūtė pabrėžė, jog tam jos atstovaujamas centras visiškai pritartų.

Visą Rūtos Pukenės straipsnį „Ėjo į choro repeticiją, bet buvo užpulta ir išniekinta: sukrečianti 13-metės patirtis“ skaitykite portale DELFI.lt (ČIA)

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pikc       2017-10-5 19:01

Įdomu, ar “jokūbėlio” pezalus pliusuojantieji bent suprato, kam jie pritaria? Tikrai manote, kad būtent sovietiniai okupantai subūrė tautą ir “sudarė sąlygas rastis asmenybėms”? Nepriklausomos Lietuvos laikotarpis neturėjo reikšmės, tautinis-patriotinis ugdymas neturėjo reikšmės - jeigu ne sovietai, nieko nebūtų buvę. Tikrai? O gal atvirkščiai? Nepagalvojote, kad sovietams priešinosi būtent “prie Smetonos” užaugusi karta, ir net jau okupacijoje gimusius vaikus auklėjo tėvai, kurie prisiminė, kaip buvo laisvoje Lietuvoje? O juk dabartiniai liberastiniai mankurtai, kuriems tik savo “Aš” rūpi, yra kaip tik okupanto, kiršinusio lietuvį su lietuviu ir diegusio “moi adres - ne dom i ne ulica” mentalitetą, auklėjimo vaisiai. Besistebintiems, kaip čia dabar pasidarė, kad jau po 1990 m. gimusi karta tokie mankurtai, derėtų prisiminti, kad juk tą žalią liberastinį jaunimėlį augino sovietų išauklėtų tėvų karta, tad “persikvalifikuoti” iš komjaunimo į homjaunimą tokiems - gryni niekai.

to Džeikas       2017-10-2 8:36

o pats liberaudamas ką geri ir kaip mulkini bedalius, kokius dezi triukus taikai samdiniams? Ar gerai įvaldęs melo meną ir melo propagandą?

Lietuvoje        2017-10-2 8:33

dvigubi standartai, dviguba, keturguba teisė įtvirtinti kaip niekad. Elitas ir prasčiokai nelygūs įstatymui. Valdančioji ekonomikos klasė varguolius laiko beverčiais - daržove.

ruta       2017-10-2 8:24

..toks prokuraturos neveiklumas skatina aukos tevus , artimus , patiems vykdyti teisinguma ..ir jie bus teisus pries Dieva / akis uz aki , dantis uz danti , galune uz galune ../

Sta       2017-10-2 7:58

O tokia poniutė žiobienė ar vis dar dirba su vaikais ?

Po Garliavos       2017-10-2 7:51

jau visų mergaičių niekas negins.Bet Dievo teismas vis dėlto veiks.

Daina       2017-10-2 7:30

Čia niekas nepaiso vaiko teisių, matėme jų “pastangas” ginant Garliavos Mergaitės teises. Tad ko stebimės?

šikalienė       2017-10-2 5:57

Ką? Pirmą kartą girdžiu.
Na, bet jeigu kažkas vis tik buvo- tuomet mergiotės tėvus į kalėjimą, o vaiką išsiųsti valgyti imbierų nežinoma kryptimi.
Juk esame teisinė valstybė.

Dzeikas       2017-10-2 4:57

Kokia velniop “vaiko teisiu apsaugos tarnyba”??? Yra PROKURATURA! Ka ji veikia?
Cia tegalima konstatuoti visiska valstybes ispuvima.Gi yra vaiko teisiu tarnyba ar kaip ten tas kavute megstanciu bobeliu surinkimas vadinasi.Ir kas nuo to pasikeite? Bus dar viena tarnyba , sedes kartu kavute gers?
Gal jus ten Lietuvoj laikykite status quo kol visi po truputi kaip pulinys isskirstysite. Nes jeigu okupantui pavyko konsoliduoti,- norejo jis to ar ne, samoningai ar netycia taip gavosi, bet faktai liudyja , kad butent okupantai sukure salygas rastis asmenybems,- tauta, tai nutrukusi nuo grandines Lietuva priveise tik bestuburiu sliuzu isnuodydama ,istrypdama geriausius savo zmones.Paprasciausiai jau nebera kam laikytis Tiesos.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.