Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Referendumai, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Iš skaitytojų pašto. Mindaugas Lučka. Kodėl varžomos Lietuvos valstybės piliečių suverenios galios?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. spalio 2 d. 8:05

21     

    

Iš skaitytojų pašto. Mindaugas Lučka. Kodėl varžomos Lietuvos valstybės piliečių suverenios galios?

Šių, 2021 m., rugsėjo 25 d. prie Kauno pilies įvyko konferencija žurnalisto ir ūkininko Pranciškaus Alfredo Šliužo atminimui. P. A. Šliužas buvo žinomas kaip „Žemės referendumo“ iniciatorius ir bendraminčių telkėjas. Referendumu buvo siekiama, kad Lietuvos valstybės žemė, gelmės, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos valstybės piliečiams ir pačiai valstybei ir kad piliečiai galėtų valdyti savo šalį tiesiogiai. Simboliška, kad konferencija vyko šalia Kauno pilies, kurią gindami prieš šimtmečius žuvo tikri piliečiai – pilies iečiai. Kaip ir P. A. Šliužas – buvo tikras pilietis ir žuvo gindamas Lietuvos žemę bei piliečių teises.

Verta priminti, kad 2013 m. rugpjūčio 22 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) įregistravo referendumo „Tautos valia“ iniciatyvinę grupę, siekiančią, kad būtų užkirsta galimybė Lietuvos žemę išparduoti užsieniečiams, ir priėmė sprendimą leisti pradėti rinkti parašus dėl referendumo surengimo. 2013 m. rugpjūčio 24 d. Kauno halėje įvyko „Lietuvos Žemės gynėjų suvažiavimas“. 2014 m. balandžio 10 d. LR Seimas priėmė nutarimą dėl šio referendumo surengimo. 2014 m. birželio 29 d. įvyko referendumas, dar žinomas kaip referendumas dėl žemės (ne)pardavimo užsieniečiams.

Kaip buvo pastebėta dar 2014 m., LR Seimas priimtu nutarimu patvirtino Vyriausiosios rinkimų komisijos parinktą pačią nepatogiausią ir netinkamiausią datą referendumui, kadangi vasaros metu ūkininkai būna užimti žemės ūkio darbais, o kitiems piliečiams tai dažnai atostogų metas, todėl apskritai rinkimai dažniausiai vyksta rudenį, žiemą ar pavasarį tam, kad būtų didesnis rinkėjų aktyvumas. Be to, visą parašų dėl referendumo paskelbimo rinkimo metą ir jau paskelbus referendumo datą užsienio kapitalo bei LRT leidiniuose ir televizijoje buvo nuolatinis į referendumo iniciatyvą nukreiptas šmeižtas ir klaidinimas. Todėl referendume dalyvavo tik 15 proc. rinkėjų, iš jų 71 proc. pasisakė už pasiūlytas nuostatas, 26 proc. pasisakė prieš.

Apskritai referendumai, juos organizuojant pagal viešojo administravimo principus taupant lėšas ir siekiant kuo didesnio rinkėjų aktyvumo, vyksta rinkimų į Seimą, savivaldybių tarybas ar Prezidento rinkimų metu. Taigi, parinkimas referendumui datos vasarą, birželio 29 d., kai tuo metu nevyko jokie rinkimai – tai veikimas prieš Lietuvos valstybę ir lietuvių tautą, prieš pagal LR konstitucijos 2 str. „Lietuvos valstybę kuria Lietuvių tauta. Suverenitetas priklauso Lietuvių tautai.“

Taigi, kokius viešojo administravimo principus pažeidė VRK tokiu savo sprendimu?

Mano manymu pažeisti šie principai, kurie įtvirtinti LR Viešojo administravimo įstatyme:

1. Draudimo keisti į blogąją pusę – viešojo administravimo subjektas, priimdamas administracinės procedūros sprendimą, negali pabloginti asmens, dėl kurio kreipimosi pradėta administracinė procedūra, padėties;

2. Efektyvumo – šis principas reiškia, kad viešojo administravimo subjektas, priimdamas ir įgyvendindamas sprendimus, jam skirtus išteklius naudoja kuo mažesnėmis sąnaudomis ir siekia geriausio rezultato;

3. Objektyvumo – šis principas reiškia, kad administracinio sprendimo priėmimas ir kiti oficialūs viešojo administravimo subjekto veiksmai turi būti nešališki ir objektyvūs.

Todėl VRK galimai veikė neteisėtai trukdydama įvykti referendumui. Tuo labiau kad veikė priešingai LR Konstitucijos 4 str. įtvirtintai nuostatai, kad Tauta visų pirma Aukščiausią suverenią galią vykdo tiesiogiai, tai yra referendumais ir kitais tiesioginiais būdais, ir tik po to – per išrinktus savo atstovus: Seimą, savivaldybių tarybas, prezidentūrą. Todėl ir LR Seimas, 2014 m. balandžio 10 d. priimdamas nutarimą dėl šio referendumo surengimo nepatogiausiu ir netinkamiausiu metu, taip pat nusižengė LR Konstitucijos 9 str. įtvirtintai nuostatai: „Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu“.

Todėl tauta, turėdama aukščiausią suverenią galią, privalo turėti teisę dalyvauti valdant savo šalį tiesiogiai.

Todėl sprendimas dėl referendumo paskelbimo 2014 m. birželio 29 d. laikytinas neteisėtu ir jis turi būti skelbiamas pakartotinai patogiu ir tinkamu metu kartu su artimiausiais rinkimais į Seimą, savivaldybių tarybą ar Prezidento rinkimais, priklausomai nuo to, kada teismas išnagrinės bylą dėl VRK neteisėto veikimo trukdant įvykti referendumui.

Norėčiau priminti, kad referendumo iniciatoriai siūlė pakeisti Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnius ir taip įteisinti, kad:

1. Referendumas galėtų būti skelbiamas, jeigu surenkama ne mažiau kaip 100 tūkst. piliečių parašų, o ne kaip šiuo metu galiojantis reikalavimas – 300 tūkst. (nors pirmasis siūlymas buvo, kad užtektų surinkti 7 proc. piliečių parašų nuo atėjusiųjų balsuoti prieš tai vykusiuose savivaldybės, Seimo ar Prezidento rinkimuose).

2. Žemė, gelmės, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.

3. Valstybinės ir bendruomeninės reikšmės gamtos išteklių išgavimo ir naudojimo klausimai sprendžiami tik referendumu.

Referendumo iniciatoriai pabrėžė, kad jie siekia išsaugoti Lietuvos žemių vientisumą ir kad įteisinus Lietuvos žemės, gelmių, vidaus vandenų, miškų pardavimą užsienio subjektams būtų pažeistas Lietuvos žemių vientisumo principas. Be to, referendumo iniciatoriai buvo suformavę šūkius-teiginius, atitinkančius lietuvių tautos valią:
            Žemė – Tautos gyvavimo vieta.
            Tauta – prigimtinių teisių piliečiai.
            Valstybė – bendruomeninis gėris.
            Ūkis – savarankiškas apsirūpinimas.
            Kultūra – tautiniai papročiai ir gebėjimai.
            Ateitis – visavertis gyvenimas čia.
            Šeima – vyro ir moters sąjunga.

Taip pat norėčiau paminėti kai kurias 2014 m. referendumo iniciatorių išsakytas mintis: „Mes norime grąžinti Konstitucijos 47 straipsnį į pirminę būklę, kokia buvo 1992 metais priimtoje Konstitucijoje. Šis straipsnis užtikrino išskirtinę Lietuvos piliečių teisę į žemę, miškus ir vandenis. 2003 metais ši teisė buvo panaikinta – Lietuvos žemę, miškus ir vandenis nuosavybės teise gali įsigyti ir užsienio šalių subjektai, todėl mes norime grąžinti Lietuvos piliečiams jų prigimtinę teisę gyventi savoje žemėje“, – sakė referendumo iniciatyvinės grupės koordinatorius P. A. Šliužas. „Okupuotą teritoriją visada turėjome moralinę teisę atsiimti, o parduotos nesusigrąžinsime niekada“, – teigė P. A. Šliužas. Kitas referendumo iniciatyvinės grupės narys teigė, kad „mes, lietuviai, buvome užmiršę savo, piliečių, konstitucinę teisę būti valstybės suverenu.“

VšĮ „Taurus Siekis“ viršaitis
Mindaugas Lučka

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Sakome A, sakykime ir B       2021-10-5 8:55

ES teisės aktai tokių apribojimų (valdyti žemę tik vienos tayutybės atstovams) neleis. Vienintelis kelias įgyvendinti Žemės referendumo tikslus yra išstoti iš ES. Ar straipsnio autorius tą suvokia ir ar tai siūlo?

O kam?       2021-10-3 22:55

Nepasirašiau ir kitus kviečiu nepasirašyti, nes nerealu pagal visus reikalavimus tiek parašų surinkti. Tuo labiau, kad ir mitingais jau labai daug pasiekta.

Diedui, kuris manąs jog yra ypač gudrus       2021-10-3 9:14

Diedas nori pasakyti, kad jei būtumėm neprabalsavę už žemės pardavimą užsieniečiams - tai būtų naudinga maskoliams. Bet jie irgi užsieniečiai ir kiek jie žemių supirko ir kiek dar supirks???

Stiklo purkštuvas       2021-10-3 2:10

>>>  Stiklo valytuvas     2021-10-2 16:21
Kadangi „sutemos tik tirštėja“, nemėtyk kiaulėms perlų, kad…

Stiklo valytuvas       2021-10-2 19:37

Diedai, REIKALAUJU paaiškinimo ir atsiprašymo!

Diedas       2021-10-2 19:01

Kai ateis valanda X, smegenų tarkavimo mašina bus paleista taip, kad visos lieuviškos jungtinės pajėgos kartu su stiklo valytuvais, referendume už ištojimą iš NATO ir EU nubalsuos taip, kaip reikia maskoliams.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-10-2 18:42

Šie metai - visuotinio maišto pradžia.
Tautos maištininkų vadas bus tas, kuris:
- pasmerks Tautos budelius Lkp komunistus (kgb’istus, stribvaikius, ...);
- paleis antikonstitucinį seimą (nes seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucija, kai sąrašinių negali būti seime);
- paskelbs ypatingąją padėtį, visiškai sunaikinto Lietuvos ūkio (su)tvarkymui (susigrąžinant litą);
- užsiims Putino vadovaujamos okupantų gaujos išprašymu iš Karaliaučiaus (Tvankstės) krašto bei užsiims šio baltų krašto prijungimu prie baltų Lietuvos;
- ir tt bei pan.
_____________________________________________
Nemaištauti yra pavojinga Tautos gyvybei
Lietuva - tvirtovė

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-10-2 18:39

Balsavo prieš 47 straipsnio pakeitimą šie apsišaukėliai seimo nariai:
1  Buškevičius Stanislovas 
2  Pronckus Mykolas 
3  Šustauskas Vytautas 
4  Veselka Julius 

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-10-2 18:34

Štai 2003 sausio 23 seimo apsišaukėlių aferistų sąrašas dėl 47 str keitimo.
***
Nedalyvavo balsavime (nesipriešino) ir yra verti pačios didžiausios bausmės - tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu:
1  Babravičius Gintautas 
2  Bobelis Kazys 
3  Čekuolis Jonas 
4  Glaveckas Kęstutis 
5  Gražulis Petras 
6  Kirkilas Gediminas 
7  Klišonis Audrius 
8  Klumbys Egidijus 
9  Lydeka Arminas 
10  Matulevičius Algimantas 
11  Melianas Artūras 
12  Sakalas Aloyzas 
13  Steiblienė Nijolė 
14  Steponavičius Gintaras 
15  Šukys Raimondas 
16  Vagnorius Gediminas 
17  Vazbys Artūras 

Susilaikė (nesipriešino) ir yra verti pačios didžiausios bausmės - tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu:
1  Karbauskis Ramūnas 
2  Matulevičius Juozas 
3  Mincevič Gabriel Jan 
4  Tomaševski Valdemar 
Balsavo už 47 straipsnio pakeitimą ir yra verti pačios didžiausios bausmės - tremties iš Lietuvos su Lietuvos pilietybės panaikinimu:
1  Andriukaitis Vytenis Povilas 
2  Babonienė Ona
3  Balčytis Zigmantas 
4  Barakauskas Dailis Alfonsas
5  Baravykas Vydas
6  Bastys Mindaugas
7  Baura Antanas
8  Bernatonis Juozas 
9  Bradauskas Bronius
10  Budrevičius Jonas 
11  Burbienė Sigita
12  Butkevičius Algirdas
13  Čiulevičius Jonas 
14  Dalinkevičius Gediminas
15  Degutienė Irena   TSKF 
16  Didžiokas Gintaras 
17  Dmitrijev Sergej 
18  Dovydėnienė Roma 
19  Einoris Vytautas
20  Fiodorov Vasilij 
21  Greičiūnas Valentinas 
22  Gricius Algirdas 
23  Indriūnas Algimantas Valentinas 
24  Jakavonis Gediminas 
25  Jakučionis Povilas   TSKF 
26  Jučas Jonas 
27  Juknevičienė Rasa   TSKF 
28  Juozaitienė Jūratė 
29  Jurkus Jonas
30  Juršėnas Česlovas 
31  Kaniava Edvardas
32  Karbauskis Vaclovas 
33  Karečka Edvardas
34  Karosas Justinas 
35  Kašėta Algis
36  Kniukšta Gintautas 
37  Korenka Jonas
38  Kraujelis Jeronimas 
39  Kriščiūnas Kęstutis 
40  Kružinauskas Stasys 
41  Kubilius Andrius   TSKF 
42  Kunčinas Algirdas 
43  Kutraitė Giedraitienė Dalia
44  Kuzmickas Kęstutis 
45  Kvietkauskas Vytautas
46  Landsbergis Vytautas   TSKF 
47  Lapėnas Saulius 
48  Lapėnas Vytautas
49  Lionginas Jonas 
50  Macaitis Alfonsas
51  Mačernius Zenonas 
52  Maldeikis Eugenijus 
53  Martišauskas Virginijus
54  Masiulis Eligijus
55  Matuzas Vitas         TSKF 
56  Medalinskas Alvydas 
57  Medvedev Nikolaj 
58  Mikolaitis Gintautas 
59  Mikutienė Dangutė 
60  Monkevičius Algirdas 
61  Narvilienė Janė 
62  Nekrašas Visvaldas
63  Olekas Juozas
64  Orechov Vladimir 
65  Paksas Rolandas 
66  Palaitis Raimundas 
67  Palionis Juozas 
68  Papovas Petras 
69  Paulauskas Artūras 
70  Pavilionis Rolandas 
71  Plokšto Artur
72  Poplavski Aleksander 
73  Popovas Vasilijus
74  Prunskienė Kazimira Danutė 
75  Pulokas Alfonsas 
76  Purvaneckienė Giedrė 
77  Raistenskis Juozas
78  Ramanauskas Alvydas 
79  Razma Jurgis         TSKF 
80  Rimas Algis 
81  Rimšelis Klemensas 
82  Rinkevičius Viktoras 
83  Sabatauskas Julius
84  Sadeckas Alvydas 
85  Salamakinas Algimantas 
86  Saudargas Algirdas 
87  Saulis Vytautas 
88  Savickas Eimundas 
89  Sedlickas Romanas Algimantas 
90  Simulik Valerijus 
91  Sinkevičius Rimantas 
92  Sysas Algirdas 
93  Skamarakas Kęstutis 
94  Skarbalius Egidijus 
95  Skardžius Artūras 
96  Stankevič Vaclov 
97  Stasiškis Antanas Napoleonas   TSKF 
98  Šablinskas Eduardas
99  Šiaulienė Irena 
100  Šileikis Gintaras 
101  Šivickas Gintautas 
102  Teišerskytė Dalia 
103  Tretjakov Valerij 
104  Uspaskich Viktor 
105  Utovka Jurgis 
106  Valčiukas Rimas
107  Valys Antanas
108  Vareikis Egidijus 
109  Vaštakas Rimvydas
110  Velička Domininkas 
111  Velikonis Virmantas 
112  Vėsaitė Birutė 
113  Vidžiūnas Arvydas   TSKF 
114  Vilkas Pranas
115  Žalnerauskas Vladas 
116  Žukauskas Henrikas

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-10-2 18:24

Karžygys Gyvai 2
Neteisėtos valdžios galas, Žmogiškumo eros pradžia
va čia
https://www.youtube.com/watch?v=3WWC8nF000I

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2021-10-2 18:21

Mindaugui Lučkai bei visiems:
jau 8 paskutinieji seimai - antikonstituciniai (n_e_l_e_g_i_t_i_m_ū_s), kai seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucijos 55 straipsniu, kai sąrašinių negali būti seime. Kai 8 seimai nelegitimūs, tai ir konstitucijos 47 str keitimas 2003 sausio 23 - niekinis. Nelegitimių seimų rinkimo spektaklių dėka Tauta padarėm liustraciją - išsiryškinom Tautos budelius. Tuom ir pasidžiaukime.
********************************************************
Šie metai - visuotinio maišto pradžia:
- apsišaukėliai vienaląsčiai seimagyviai, lauk iš seimo nedelsiant dabar, lauk iš Lietuvos;
- moteriausybė, lauk iš tarnybos, lauk iš Lietuvos;
- seimagyviai, moteriausybė, milicininkai-policininkai, prokurorų gaujos į teismą - Tautos tribunolą.
______________________________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų neteisėto (antikonstitucinio) seimo landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių, visokių liberalkomunistų bei panašių banditų, dabar jau pasipuošusiųjų narkomaniška bei daugialytine paleistuvyste.
2021 spalio 2

>>> to stribai praturtėjo 9:49       2021-10-2 16:25

Ar tu apie Zingerį?

Stiklo valytuvas       2021-10-2 16:21

Futuristiniai pamąstymai.
.
>  Autoriui:
P. Šliuzo oficialiai deklaruoti siekiai(!) buvo taurūs, kilnūs ir verti išskirtinio dėmesio. Bet jis buvo kairuoliškas, o kairuoliškumas Lietuvoje visada bus ‘maskoliškas’. Ir nereikia čia lia-lia, kad referendumo laikas ir pan. buvo netinkami. Visos iniciatyvos iš kairiųjų nesulauks masinio palaikymo. Nežiūrint, kad kai kurios idėjos ar siūlymai yra tikrai puikūs. Dėl maskoliško šleifo ir nedviprasmiško jo NEatsižadėjimo tai liks ‘amžina dėme’, o kai dar ir Europos viršūnės jėga stumia žydokomuno mankurtizmą prieš kurį Lietuvos kairieji (nepriklausomai nuo partijos) net neburbteli, tai ko norėti… Maršistai ir jų bendraminčiai Europoje irgi aiškiai ir garsiai nepasako - neomarksizmui stop!
.
>  9:02
O kur žemaičiai, a?
.
>  9:28
„(jų šeimininkus - komunistus - ypač reklamuoja tiesos.lt)“
Pritartinai norėčiau paklausti, kodėl TIESA nepropaguoja Dovilo Petkaus, ne tas ‘politinis kompasas’ ar kaip?
>  14:22
Diedas pylė be užuolankų „Referendumininkai - kremliaus marionetės.“ Prie to kas parašyta žemiau, apibendrinu - esmė ne referendumai, o kas, kada ir kaip jais gali pasinaudoti?!
Deja, taip surėdytas šis pasaulis, kad viską galima „išverti į kitą pusę“. Ir tas „vartymas“ yra neatsiejama žmonijos dalis. Matyt prie problemų sprendimo reikia eiti kitu būdu…
>  14:42
„atstatyt 1938 m. konstituciją“.
Gražu,nostalgiška bet pasikeitęs gyvenimas diktuoja kitokias realijas.
>  14:51
Aš irgi labai norėčiau nepriklausomos ir suverenios Lietuvos valstybės, deja, tai buvo įmanoma tik ‘akmens amžiuje’. Kas kart vis tampresni ryšiai ir interesai visoje planetoje diktuoja kitokias realijas. Verčiau kalbėti apie SUBALANSUOTĄ įtaką, kurios dabartinė Lietuva, tai yra jos valdantieji ATSISAKO SAVANORIŠKAI.
Šiuo klausimu labai norėčiau palaikyti maršistus, bet negaliu ir nepalaikysiu nes jie anot ‘Aš už tradicinę šeimą!’ „kovo 8-tininkai“, eina naujojo internacionalizmo, o ne tautinio nacionalizmo taku. Gali jie dangstytis kokiom nori spalvom - manęs nesuvilios!
Nacionalizmas nėra „šventa karvė“, bet esamoje padėtyje tai vienintelis būdas išlikti tautai.
.
Yra ir kita realija.
Žmonių susiskirstymas pagal tautas (rases) ir politines kryptis (partijas) jau nueina į praeitį, į istorijos skirsnius. Naujojoje pasaulio sanklodoje įtakotos mokslo, technologijų, kosminių faktorių ir žmogaus sąmonės (sąmoningumo) kitimo bus kitaip ir tas ‘kitaip’ bus tikrai KITAIP. Bet tai nereiškia kad į TĄ naująjį pasaulį*, kuris dar tik už horizonto, turėtume būti suvaryti genderizmo, neomarksizmo ir visuotinio mankurtizmo būdu.
.
Klasikiniai kapitalizmas ir komunizmas yra praeitis.
Brukamos naujos vertybės* net nekvepia tikra pažanga.
Jei nebus protu ir dora grįstų pagrindų, labai realu atsidurti žemiškame pragare.
.
Kol kas sutemos tik tirštėja.

www       2021-10-2 14:56
Todėl       2021-10-2 14:51

todėl kad 1990 m. kovo 11 d.Lansbergis su Sabučiu atšaukė 1938 m. konstituciją, ir tuo pačiu Konstitucijos 1 str. “Lietuvos valstybė yra nepriklausoma, suvereninė”

ah.ą       2021-10-2 14:42

atstatyt 1938 m. konstituciją

Diedas       2021-10-2 14:22

Referendumininkai - kremliaus marionetės.
Mes ne durni, nepamiršom Visagino - Astravo referendumo ir propagandinio buldozerio nudurninusio tautą iki idiotų atsisakiusių turėt savo troboj krosnį.
Šiandien pasirašysi už referendumą, rytoj pradažni vaišvilos jų pagalba parduos Lietuvą maskoliams.
Yra ir kita medalio pusė, tais pačisi referendumais gali pasinaudori eurokomsomolas ir Šimonyčia gali užsimanyt kokio nors represinio-vakcinacinio referendumo.
Su šiuolaikinėmis viešų ryšių technologijomis žmonėms į galvas galima įmušti bet ką.
Jeigu oblyt smegenis taip kaip per Visagino - Astravo referendumą, per tris mėnesius galima priversti žmones patiems pasiprašyti juos išnuodyti.

ne tik pas konservus komunistai       2021-10-2 10:43

būtent, kad reikia įvardinti kas yra kas, o ne tuo kuo jie apsimeta: konservatoriais, patriotais, liberalais ir t.t.

to stribai praturtėjo       2021-10-2 9:49

Gal pavardintum garsių komunistų atžalas Lietuvos konservatorių partijoje, nenori? Ten net nkvd-istų vaikelių yr, nežinai?

stribai praturtėjo       2021-10-2 9:28

stribai, jų vaikai - teisininkai, politikai labai praturtėjo atimdami žemes ir jas parduodami.
——-
kai žemes ir miškus parduos - vėl imsis vaikų pardavimo bei priverstinės eutanazijos ir organų pardavimo.
—-
(jų šeimininkus - komunistus - ypač reklamuoja tiesos.lt)

Žodžio laisvė...       2021-10-2 9:02

Lietuvos žemė- lietuvio buvimo amžina vieta prie Baltijos jūros.Taškas.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Visiems užsiimantiems politikos komentavimu verta kaskart savęs paklausti, kiek manyje Laurinavičiaus

Ramūnas Aušrotas. Ta pati mergelė, tik kita suknelė

Dominykas Vanhara. Dėl Mariupolio gynėjų

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt penktoji (gegužės 19) diena

NŠTA teigia: už rūpestį šeima – ir vėl kremlinių etiketės

Vytautas Sinica. Reikalavimas paprastas: valstybei neatiduoti sektoriaus nepriklausomiems tiekėjams ir nekurti rinkos iliuzijos ten, kur ji neįmanoma

Tatjana Aleknienė. „Akademikų“ tylėjimas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Universitetas

Edvardas Čiuldė. Banalybės bokštų architektonika. Įvadinis pastabos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Politinis spektaklis „Radikalus kompromisas“

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt ketvirtoji (gegužės 18) diena

Neaukokite piliečių „nepriklausomiems“ elektros tiekėjams!

Kalifornijos švietimo apygarda tiria moksleivius klausdama, kaip dažnai jie leidžia laiką su skirtingos lytinės tapatybės žmonėmis

Marius Markuckas. Buitinės politologijos prabanga karo fone

Vytautas Rubavičius. Šlovė šventiems kariams – Mariupolio gynėjams

Dovilas Petkus. Apie savą ir svetimą istoriją ir kovą „su kaulais“

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.