Dienos aktualija, Istorija

„Iš savo varpinės“ pasakoja: Kazys Škirpa išgelbėjo žydų rabiną?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 31 d. 1:03

22     

    

„Iš savo varpinės“ pasakoja: Kazys Škirpa išgelbėjo žydų rabiną?

„Per stebuklą iš Stalino nagų ištrūkęs žydų rabinas pabėga į Latviją, vėliau atsiduria Lenkijoje Varšuvos gete, kur 1939 m. vokiečių karinės žvalgybos buvo surastas ir paslėptas nuo gestapo Berlyne. Vėliau iškeliauja į JAV ... gavęs lietuviškus dokumentus.

Istorija atrodo visiškai neįtikėtina, tačiau ji visiškai tikra. Jau po kelių dienų galėsime perskaityti Lietuvos žydų bendruomenės aktyvaus nario bei žurnalisto Vitalijaus Karakorskio interviu, kur jis pasakoja ne tik apie tai, bet ir apie kitus dalykus, dėl kurių „amžina kalte“ manipuliuojantys veikėjai tikrai nuliūs,“ – laidos anonse rašo laidos vedėjas Vitalijus Balkus, pasikalbėti apie istorinius „netikėtumus“ lietuvių-žydų santykiuose pasikvietęs interviu rengusį žurnalistą Tomą Čyvą bei istorikę profesorę Rasą Čepaitienę.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tam kur Ar išdrįs kada ši mokslinkė        2020-06-4 1:43

Tai tiesiogiai lėmė, kad baltaraiščiai pradėjo vykdyti provokacijas žydų atžvilgiu, kol dar Hitleris ir pats nebuvo sugalvojęs, kaip jų atsikratys. Taip buvo, pavyzdžiui, Kaišiadoryse, kur nuo pirmų karo dienų buvo suimti turtingi verslininkai, pakišus jiems ginklų ir sprogmenų, ir jie “išėjo” tik prie duobių Strošiūnų šile.

Pala pala… O iš kur tie “turtingi verslininkai”, jeigu jau buvo sovietų įvykdyta turto nacionalizacija? smile
O gal tie “turtingi verslininkai” buvo jokie ne verslininkai, o komunistai ir komjaunuoliai, “saugoję” į Sibirą ištremtų turtą? smile

žiūrėkite       2020-06-4 1:22

Koks atsakas! Tačiau dar įdomiau - kur ir kokia kalba paskelbtas. Jei kas nežino, tai “Obzor” - toks vatinis vatinis rusų kalba leidžiamas keistas laikraštėlis Vilniuje. Tai dar žiūrėkite kaip kruopščiai oficioziškai tiesos.lt įvardijamas!
https://www.lzb.lt/ru/2020/06/01/по-поводу-публикации-kazys-skirpa-isgelbejo-zydu-rabina-казис-ш/
Tikriausiai ir “Obzor”, net ir nebūdamas jokiu “meinstryminiu”, tačiau instrukcijas iš ten pat gaudinėja.

Prašalaitis > gal žinote? 2020-06-1 21:51        2020-06-2 13:08

Su Vanagaite šitos moteriškės tikrai nelyginčiau. Mačiau jos “Vilniaus geto paslaptį” ir “Miško brolius”, abu sukurti prieš keliolika metų.  Su ambasadoriaus filmo apie Vilniaus getą apibūdinimu “puikus” nenorėčiau sutikti, nes ten nemažai rusiškos propagandos ir turbūt trečdalį filmo ekrane šmėžuoja teroristė Brancovskaja, tačiau yra ir įdomių dalykų, gvildenama geto viršininko Genso asmenybė, o taip pat verta žiūrėti tiems ką domina reti dokumentiniai kadrai.
“Miško brolius” sunku vertinti vienareikšmiškai. Lyg ir mėginta parodyti nešališkumą, bet rusiškos propagandos yra nemažai. Nesuprasi, ar taip gavosi dėl naudotų šaltinių, ar tokia autorės asmeninė nuomonė. Apskritai vertinu jį kaip istoriškai neobjektyvų. Iš kitos pusės, dabartinėje Rusijoje jo, manau, neleistų rodyti per TV. O šiaip jei norite galite įvertinti pats: http://www.vjugina.com/Filmy.html

dėl Prašalaičio       2020-06-1 21:52

Prašalaitis yra juraitininkas, ar net Patsai. Turėkite tą omeny.

gal žinote?       2020-06-1 21:51

Kam nors pažįstama autorės, su kuria fotografuojasi atminčiai naujasis Lietuvos ambasadorius Maskvoje, kūryba? Nes bijau, kad gali pasikartoti Vanagaitės istorija.
https://twitter.com/EitvydasB/status/1267489212875649024?s=20

kas iš tiesų buvo tie naciai?       2020-06-1 20:14

sunaikinta-tiesa.jimdofree.com/blog

 

stasys        2020-06-1 11:14

Prašaliečiui .. atleisk bet nenoriu tikėti tuo jog V.Landsberis tiek protu suminkštėjo jog imtu savo str. talpinti pas tuos “trolius” , o smalsauti nesinori ..

Prašalietis       2020-06-1 10:30

stasys     2020-06-1 8:50
Iš po sekmadienio matomai neišsipagiriojai ir tau putino trolinimas maloniai tebeskamba ir šiandiena, jei tau paskelbti V.Lansbergio patriotniai samprotavimai apie “didingą” baltų praeitį yra putino “trolių” troliavimas.

stasys        2020-06-1 8:50

Prašalietis 2020-06-1 7:07 .. O jau nieko geresnio kur pakviesti pasisvečiuoti neradote ?.. tik pas tuos putino ‘trolius’ ..

Prašalietis       2020-06-1 7:07

Šiandieninius durnių laivo “neįtikėtinus dalykus atrandančius profesorius ir eilinius patriotinius intelektualus” turėtų sudominti “tautos išminčių išminčiaus” paskelbtas dar vienas negirdėtas baltų istorinis žygis-http://www.ekspertai.eu/poziuris-is-salies101707/. Iš“Tautos išminčių išminčiaus” paskelbto memorandumo nesunkiai išplaukia, kad baltai mazgovijoje mazgodami rankas, kitose vietose valgydavo ir ten kur valgydavo jie kasdavo griovį, kuris buvo vadinamas valgovija, kuris ilgainiui buvo “įžūliai"pervadintas Volga. Kas tai padarė, palieku atspėti tik patriotiškai nusiteikusiems šiandieniniams “tautiniams intelektualams”.

stasys        2020-06-1 6:40

Kodėl 2020-05-31 19:58 . todėl kad ta faktą reikia dar įrodyti . Tokios aplinkybės grindžiamos ne pupomis.

Kodėl       2020-05-31 19:58

užvadinime klaustukas, o ne šauktukas ?

Prašalaitis       2020-05-31 19:54
i6 mano varpinės       2020-05-31 19:12

o kur pasakos apie tai ,kaip žydų rabinas gelbėjo nuo skurdo lietuvių berniuką? Kad lietuviai daug prisidėjo - čia tų atvejų gana nemažai ,ir nieko nenustebinsi.

stasys        2020-05-31 15:10

Visa tai primena sensacijų vaikymasi .

stasys        2020-05-31 15:09

Palaukime ir paskaitysime str. Aš nesu tikras jog suprantame kur mes einame .

Profesinė etika       2020-05-31 13:14

Žurnalistai ir eiliniai pilie2iai gali viešumoje samprotauti labai įvairiiai, bet tyrėjai-profesionalai sau to leisti tikrai negali, jei nori išlikti profesionalais Yra toks dalykas kaip profesinė etika,

ne tik šimašius       2020-05-31 13:00

yra grynakraujis stalinistas.
bet ir visa Lietuvos teisėsauga.
VOT !!

labai neigiamas ta škirpa       2020-05-31 12:50

žydų gelbėtojus draugas Stalinas - mūsų vadas ir tėvas - urmu vežė į Sibirą.
VOT !!

Ar išdrįs kada ši mokslinkė       2020-05-31 12:32

išanalizuoti ir apibendrinti, kokią naikinančią reikšmę Lietuvos žydijai turėjo Škirpos suburto LAF’o `“griežtai slapta” instrukcija fašistų užpuolimo atveju atšaukti Vytauto Didžiojo svetingumą žydams. Tai tiesiogiai lėmė, kad baltaraiščiai pradėjo vykdyti provokacijas žydų atžvilgiu, kol dar Hitleris ir pats nebuvo sugalvojęs, kaip jų atsikratys. Taip buvo, pavyzdžiui, Kaišiadoryse, kur nuo pirmų karo dienų buvo suimti turtingi verslininkai, pakišus jiems ginklų ir sprogmenų, ir jie “išėjo” tik prie duobių Strošiūnų šile. Mano versija dėl rabino: jis buvo svarbus abvero agentas, todėl abveras per visokius priklausomus škirpas sudarė jam sąlygas pasiekti JAV, ir stukalinti. Nes tai tokia neįtikėtina išimtis iš taisyklės, kuria patys čyvai stebisi…

Prašalietis       2020-05-31 11:00

“Istorija atrodo visiškai neįtikėtina, tačiau ji visiškai tikra”... Kokių tik “buvusių stebūklų” 21 amžiuje nesužino “iškilūs tautiniai mokslininkai”.... Rabino “gelbėjimo” istorija tik juokas, palyginus ne tik vietinio gestapo, bet ir vokiečių žvalgybos panosėje Noreikos-Vėtros vykdytu masiniu žydų gelbėjimų ilgamečiu darbu Lietuvoje, ar šiandieninių ukrainietiškų maidaninių patriotinių chalopų pro pro prosenelių Juodosios jūros kasimas…

Taigi...        2020-05-31 8:37

Nepaprastos svarbos atradimas ir pats pokalbis. Būtina klausytis ir skleisti plačiau.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Pagaliau. Vygantas Malinauskas. Katalikų jaunuoliai neleido nugriauti šv. Junipero Serra statulos Kalifornijoje

Ramūnas Aušrotas. Hipsteriai, į Seimą!

Česlovas Iškauskas. Smėlis pro pirštus. Ironiškos pastabos

Iš propagandos frontų: LRT atsiskaito visuomenei: birželio 29 d. 16 h per LRT TELEVIZIJĄ ir portale LRT.lt. rengia spec. laidą, kviečia klausti

Ne juokas. Tadas Skukas vilniečių vardu: mere Š., pasitikrink sveikatą!

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Vidmantas Valiušaitis. Geopolitinė „senosios tvarkos“ griūtis ir Birželio sukilimas

Liudvikas Jakimavičius. Heraklio beieškant

Gedimino Jankaus kreipimasis į TS-LKD atstovus Vilniaus Taryboje: Kodėl jūs veidmainiaujate, kolaboruojate su mankurtais?

Algimantas Rusteika. Riba, kurią peržengus jūsų neišgelbės jokia jėga, policija ar vandens patrankos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Nebūkime aukos

Nida Vasiliauskaitė. Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai

Arūnas Bubnys. 1941 m. birželio sukilimas Vilniuje

Seime registruotas įstatymas siekiant apsaugoti Lukiškių aikštę nuo tolesnio jos išniekinimo

Rasa Čepaitienė. Pornokratija*

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.