Savivalda, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Iš redakcijos pašto. Vladas Jonauskas. Išsirinkome? Tai ir priverskime dirbti

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 7 d. 19:06

13     

    

Iš redakcijos pašto. Vladas Jonauskas. Išsirinkome? Tai ir priverskime dirbti

Pasikalbėkim. Pasidalinkime nuomonėmis apie tai, ką matėme savo akimis ar girdėjome savo ausimis. Atidėkime į šalį gandus ar žiniasklaidos pateikiamas versijas. Šiuo atveju vertinga yra tik asmeninių patirčių analizė, kad padarytume kiek įmanoma tikslesnes išvadas apie tai, kas dabar vyksta Šiauliuose.

Ne vakar ir ne vėlų 2016-ųjų metų rudenį savivaldybės tarybos laive ėmė tvyroti perversmo nuotaikos. Kol Jūs, gerbiami rinkėjai, džiaugėtės savo pergale ir pirmą kartą tiesiogiai išrinktu nepartiniu meru Artūru Visocku, senoji partinė politikų gvardija ėmė strateguoti, kaip pakenkti naujokui debiutantui. Prisiminkite pirmąsias laikraščių bei kugelinės Šiaulių TV rubrikas.

Artūras Visockas negavo nė tų simbolinių 100 dienų mero poste. Jis buvo užpultas mažne porinkiminės nakties rytą, tik ne visi, šviežios pergalės apsvaiginti tai pastebėjome. Tuomet kažkur skaičiau: Šiauliai „ne tą“ merą išsirinko. Kitokį, neįprastą, su kuriuo net mėginti „susitarti“ tęsti nuo ankstesnių kadencijų užsilikusius juodus, „otkatinius“ darbus negali – kitaip nei anksčiau.

Tiesa, gal tuomet neturėjo A.Visockas vadovavimo patirties, tačiau jis visada mokėjo skaičiuoti ir tą savo gebėjimą įrodė dar būdamas eiliniu praėjusios kadencijos nepriklausomu tarybos nariu. Jau tuomet tikslūs ir konkretūs klausimai „kėlė socialdemokratinę alergiją“ tuometiniam merui Justinui Sartauskui.

Savo matematikos išmanymą pirmasis Šiaulių istorijoje tiesiogiai rinktas nepartinis meras puikiausiai įrodė ir formuojant 2017-ųjų metų biudžetą. Pastarąjį puikiu, pertekliniu [kaip visiškai neįprasta Lietuvoje – nedeficitiniu] pavadino ir socdemas J.Sartauskas, ir „mirštančių gulbių“ – Tvarkos ir Teisingumo partijos – atstovas A.Lankauskas. Be to, įvykdę visus numatytus darbus, meras A.Visockas bei buvęs jo politinio [asmeninio] pasitikėjimo administracijos direktorius E.Bivainis sutaupė 7,6 mln. pernykščio biudžeto lėšų. To Saulės mieste irgi, ko gero, niekas nebeprisimena buvus. Nei prie anksčiau paminėtų merų, nei prie liberalo G.Mikšio, socdemų V.Juškaus ir V.Volkovo ar prie vienintelės miesto merės moters Vidos Stasiūnaitės [dabar V.Skačkauskaitė – aut.past.]. Vis žiojėdavo minusinis ir kiauras biudžetas, o miesto skolos augo net ne kasmet, o kas mėnesį… Gal jau pamiršote „alkanąsias Šv.Kalėdas“, kai nebuvo iš ko sumokėti biudžetiniams darbuotojams gruodžio mėnesio algų?

Per dvejus metus situacija Šiauliuose iš esmės pasikeitė. A. Visockas įgijo patirties, užmezgė asmeninių kontaktų Vyriausybėje ir Seime. Savivaldybės administracija ėmė pasitikėti investuotojai. Tačiau vietiniai kolegos tarybos nariai, matyt, tiek užsiėmę perversmų strategijomis, kad nebeturi laiko pasitarti su rinkėjais ar teigiamų pokyčių įžvelgti.

Pabėgimai iš tarybos posėdžių, svarbių darbinių sprendimų blokavimas šiems tarybos nariams jau tapo norma:

Gerbiamieji rinkėjai, mes juos išrinkome, kad dirbtų, o ne skleistų politinių patyčių kultūrą ar bėgtų iš posėdžių. Todėl būkime atsakingi už savo pasirinkimą: rašykime jiems, skambinkime, ateikime į tarybos posėdžius, kad patys įsitikintumėme, kaip jie „žaidžia savo politinius žaidimėlius“ bei blokuoja svarbius miestui sprendimus. Tuomet susidarysite savo nuomonę apie tai, kas šiuo metu vyksta Šiaulių mieste, ir nereikės aptarinėti klaidžių žiniasklaidos pranešimų ir dejuoti, kad nebesuprantame, kas čia vyksta.

Tikrai verta asmeniškai įsitikinti, kaip buvę merai, negalėdami susitaikyti su pralaimėjimu 2015-aisiais, vis virkauja prieš TV kameras ar žurnalistų diktofonus, kad meras A.Visockas su jais nesitaria, o po tų raudų „neša muilą“ iš posėdžių salės – tarsi mokinukai iš pamokų. Negi manote, kad merui derėtų juos vaikytis?

Taigi, gerbiamieji, neužtenka vien išsirinkti politikus ir laukti, kol jie visus pažadus išpildys. Deja, šiandienos realybė tokia – neprižiūrėsime, nesustabdysime partinukų-politinių snukdaužių, vėl liksime it musę kandę. Darbai nevyks, gyvenimas grįš prie ankstesnių merų primestos praktikos. Ar mums to reikia?

Vladas Jonauskas
Rinkėjas

P.S. Kai šį kreipimąsi į rinkėjus daviau perskaityti kaimynei, ji baisiai įsižeidė, kad nepaminėjau dar vieno labai svarbaus ir gero mero A. Visocko darbo. „Tik jį išsirinkę miesto viešuoju transportu mes važinėjame nemokamai“, – mano raštą papildė senjorė.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

nepotizmas       2017-02-8 21:55

iš tų 15 net 3 vienos šeimos nariai: mamytė Žakarienė, jos sūnelis Žakariukas ir Vyšniauskas Gediminas - Žakarienės rankinukas.

Vilkaviškietė su pavydu       2017-02-8 19:19

Na Šiauliečiai, jei tikrai toks geras meras, kaip rašote, gal perleistumėte mums, nes kol kas mums tik pasvajot, apie tokį merą. Nauji gaivūs vėjai iki mūsų dar nedapūtė.

YXAS       2017-02-8 14:41

Puikus Šiaulių meras ir kaip žmogus ,ir kaip politikas. Šiauliai tokio neturėjo nuo Juškaus laikų. Labiausiai Šiauliams kenkė ,mano nuomone,Mikšys,kitiems vadovaujant ,taip pat nieko gero.Šiandien jie (NORĖJĘ BET NELAIMĖJĘ)trukdo merui kaip įmanydami,nors meras VISOCKAS puikiai tvarkosi ,biudžetas pliusinis. UŽSISEDĖJO seneliai,tik kaišioja pagalius į puikiai riedantį vežimą,gal apvers.ŠIAULIEČIAI VISKĄ SUPRANTA .

to Taip       2017-02-8 9:05

Lietuvos rinkėjai runkeliai, o runkeliai nieko nedaro, tik laukia kada juos suės jų išrinktieji.

Taip       2017-02-8 8:49

Dabartinė situacija Šiaulių savivaldybėje - rinkėjų valios išbandymas. Kai politikai nedirba, veikti privalo rinkėjai.

Oho       2017-02-8 8:04

situacija atrodo beviltiškai. Negi mes, rinkėjai, neturime jokių svertų tai sutvarkyti? Gal didelio mitingo reikia? Gal į teismą paduoti sabotuotojus galima? Gal teisinio dokumento kokio trūksta, gal rastusi laikina mero tiesioginio valdymo galimybė? Negali gi būti neveiksni savivaldybė.

Mažiau       2017-02-8 0:25

Lakti reikia, tai ir į dūdą nieks neįkals…

eto jest naš poslednyj i rešytelnyj boj       2017-02-8 0:14

po socdemų suvažiavimo buvo žiauriai sumuštas ir apiplėštas socdemų lyderis A. Stancelaitis, užpuolikai jo laukė netoli namų durų

Šiaulių kraštas       2017-02-8 0:04

Lankauskas- kosmodromo tėvas.

Šiaulių naujienos       2017-02-8 0:02

j. Sartauskas dėl meilužės metė žmoną su 5 vaikais.

Čia       2017-02-8 0:00

Apie kugelio tetę...

Lietuvos rytas       2017-02-8 0:00

apie Žakarį ir jo aklą vairuotoją

Vikipedija       2017-02-7 23:39

Alvydas Šedžius (g. 1951 m. kovo 12 d. Galintėnuose, Alytaus raj.) – inžinierius, Lietuvos politinis veikėjas, KGB rezervo karininkas[2] (kapitono laipsnis)[3].


Rekomenduojame

Dovilas Petkus. Įtakingi veikėjai susirūpino savo tamsia praeitimi

Robertas Grigas. Šv. Jono Pauliaus II šimtmečiui

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato: knyga „Lietuvos partizanų valstybė“

Andrius Švarplys. Legenda

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.