Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida, Ugdymo politika

Iš redakcijos pašto. Naujienos iš JAV, arba Kaip danguje, taip ir ant žemės

Tiesos.lt redakcija   2017 m. vasario 23 d. 20:05

17     

    

Iš redakcijos pašto. Naujienos iš JAV, arba Kaip danguje, taip ir ant žemės

Linkėjimai Tiesos.lt iš JAV! Mes jus skaitome – daugiau nėra ką. Jaunystėje, LTSR laikais prisiklausę propagandos, įgijom imunitetą, tai dabar ji nebeveikia, o kitokios žurnalistikos laisvoj Lietuvoj beveik nebeliko. Koks paradoksas – ratas apsisuko, ir vėl viskas kaip senais laikais smile

Su mūsų prezidentu reikalai dvejopi. Iš vienos pusės, jo dėka sužinojome, jog demokratai yra dviveidžiai ir dvigubos moralės. Ir nelabai demokratiški. Niekaip negali susitaikyti su pralaimėjimu, visaip karbauskina ta vargšą Trampą. Žino silpnąsias charakterio puses ir muša per jas. Jau koks Bushas nevykėlis buvo, bet prieš jį niekas taip nekariavo.

Tad panašu, jog Trampas nėra sisteminis. Bent jau kol kas taip atrodo.

Klausimas: ar atlaikys tokį kasdienį visų sisteminių žiniasklaidos priemonių tyčiojimąsi iš visko, ką jis bedarytų? Na, o ir jis pats dažnai sudaro tam sąlygas. Kartais sunku suvokti, kas jį už liežuvio tempia?  (toks à la Maldeikienė)?

Ir šitas video yra neblogas to pavyzdys.

Trampo mintis šokinėja, kaip varlė nuo lapo ant lapo. Jis priekaištauja CNN už šališkumą (kas yra teisybė), tačiau tai daro labai jau nesolidžiai. Ir visas jo stilius toks – sako teisingus dalykus, nevynioja į vatą, bet daro tai labai prastu stiliumi, tuo džiugindamas savo oponentus (čia mano subjektyvi nuomonė).

Ir jie tuo naudojasi nukreipdami viską nuo to, „ką pasakė“, prie to, „kaip pasakė“, ir galų gale paverčia tuos teisingus pasakymus niekiniais. Įdomu tai stebėti, žinant, koks čia reikalas, ir matyti veikiant klasikines juodąsias technologijas.

Kai kurie jo sprendimai labai savotiški ir keisti. Pavyzdžiui, paskiria R.F.Kenedį atsakingu išsiaiškinti su farmacininkais dėl gyvsidabrio vakcinose įtakos autizmui, kas yra tikrai labai svarbu, o tuo pačiu skiria atsakingu už aplinkos apsaugą žmogų, kuris yra klimato kaitos neigėjas ir iškastinio kuro šalininkas, pats ne kartą praeityje teisęsis su EPA (Enviromental protection agency). Kvaila ir netgi absurdiška.

Iš kitos pusės, Hilary Clinton su Baracku Obama daug kalbėjo apie gamtos apsaugą, bet iš tikrųjų jų vadovavimo laikotarpiu skalūnų industrija plėtėsi neregėtais tempais, o Hilary Clinton ir tuos pačius lietuvių valdininkėlius spaudė įsileisti Chevroną.

Dabar, kai Dakotos indėnai protestuoja ir nenori leisti per savo rezervatus tiesti vamzdynų, kad neužterštų vandens resursų, visos bačkos bus ridenamos ant Trampo, nors iš tikrųjų tai demokratų valdžia 2014 metais davė leidimą 3.78 milijardo vertės vamzdyno statybai, nors iš pat pradžių žinojo, kad bus pasipriešinimas ir kad tai pažeidžia indėnų rezervatų sutartines teises.

Darosi aišku, jog jei demokratai būtų neišeliminavę B.Sanderso iš kandidatų, beje, tai buvo padaryta visiškai nedemokratiniu būdu, jis būtų laimėjęs prieš Trampą ir reikalai būtų klostęsi kitaip. Bent jau ekologijos ir švarios energetikos srityje. O kaip bus dabar, niekas nežino.

Greičiausiai mūsų laukia ketveri blaškymosi ir vidinio tarppartinio karo metai su daug juodųjų technologijų ir trukdymo padaryti ką nors pozityvaus.

Nors ir vėl. Jei Trampas užkurs grandiozinius infrastruktūros atnaujinimo projektus, tai ekonomika pradės smarkiai augti, augs ir vidaus vartojimas, augs ir akcijų kursai. Augs žmonių pajamos, susikurs naujų darbo vietų, vidurinioji klasė pajaus pagerėjimą, atsiras palaikymo ir iš nerespublikonų stovyklos. Be to, jei dar ir karus pristabdys, su rusais susišnekės bendradarbiauti, o ne gąsdintis, tai po ketverių metų gali pasilikti ir dar ketveriems.

Viskas priklausys nuo to, kaip demokratams seksis trukdyti, o Trampui – mokytis nepasiduoti provokacijoms.

Žodžiu, čia kaip jūsų Nausėdos orų-ekonominės prognozės – gali būti ir taip, ir kitaip smile

Linkėjimai visiems Tiesos.lt-iečiams. Jūs reikalingi – objektyvaus požiūrio Lietuvoj labai trūksta, kaip, deja, ir visur kitur, įskaitant ir Ameriką. Tik senose demokratijose teisinė sistema dar kažkiek stabdo savivalę – niekas nenori mokėti baudų už šmeižtą.

Nuoširdžiai –
Raymond Lietus

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Irgi       2017-02-25 15:16

Puikus A. Rusteikos straipsnis. Ir beveik visai į šią tema - http://www.alfa.lt/straipsnis/50143913/ar-savizudzius-galima-isgelbet

Sta       2017-02-25 9:01

Panašu, kad Žemė pamažu virsta pragaru.

Pikc       2017-02-25 3:03

-> “aba” - man tai čia liberastų (pas mus - dar ir libkonų) portretas. smile

aba       2017-02-24 18:21

Ar Trampas -diktatorius?
Diktatoriaus požymiai:
-Visus sprendimus priima vienas pats,nesikonsultuodamas ir nepaisydamas oponentų,
-sprendimus net tarptautinėje erdvėje priima vienašališkai,nesiekdamas konsensuso,nes mano,kad galimos dvi nuomonės: I-jo,II-neteisinga,
-sprendimai grindžiami galia,
-visi jam nepritariantys yra valstybės griovėjai,“liaudies priešai”,nes jis vienintelis žino teisingą kelią į klestėjimą,rojų,komunizmą,gerovės valstybę ir pan.
-demokratinės vertybės nėra prioritetas,-svarbiau-savo galios stiprinimas.Todėl gali sudaryti sutartį su pačiu velniu,jei tai duos naudos.(kaip Stalinas su Hitleriu).
Tai,manau,tinka Putinui.Kuo skiriasi Trampas?

Tallin       2017-02-24 17:46

Na,Trampas is tikruju ekscentrikas.Dali rinkeju tai zavi.Kaip ir pas mus.Pagal ta pati trafareta- jei nesuprantu ,ka norejo pasakyti,reiskia protingas.Brazauskas buvo sita “mena” ivaldes iki tobulybes.
Geriausiai tokiu kalbu beprasmiskumas pasimato pokalbiu ir kalbu isklotinese.Pabandykite kada,pamatysite patys.
  Paprietarausiu 2 -am komentatoriui.Perskaiciau straipsni 2 kartus ir neradau kur autorius kazkam siulytu su kazkuo draugauti ar pestis.Autorius tik parase,ka Trampas pats sneka ir del ko kai kurie zmones siurpsta. Tiek Amerikoje,tiek pas mus. Bet tikriausiai visi sutiksime,kad geriau bloga taika negu puikus karas.

Labai,       2017-02-24 14:18

sakyčiau, blaivus autoriaus požiūris. Jaučiasi erudicija. Ir mums naudinga tai išgirsti.

žmonės       2017-02-24 13:04

turėtų suprast, kad jei sisteminiai ant ko nors nerdamiesi iš kailio deda, reiškias jiems neramu. Prisiminkit Garliavos bylą, kuri taip ir liko pakabinta. O jei neramu, vadinasi yra dėl ko, o mums tai tik į naudą. Kai jau nustos mūsų valstiečius kedenti, turėtume sunerimti, kad kažkas ne taip. Na tokia pas mus demokratija, su visa neveiksnia, arba pagal komandą fas veiksnia, teisėsaugos sistema

aha       2017-02-24 10:48

Man šiaip Trump’as irgi visai nieko išskyrus jo nuomonę apie Putka, dėl kurios buvo truputį neramu. Tiesa paskyrus ginybos sekretoriumi “Pasiutusį Šunį” (James Mattis), bent jau kuriam laikui nerimas dingo, nes kol Lietuva vykdys finansinius įsipareigojimus NATO (kas yra tiesiog privaloma be jokiu išlygų), šis žmogus tikrai nepaliks sąjungininkų likimo valiai. Ir siaip visa Trump’o komanda kolkas išskyrus keleta atvejų tikrai palieka nebloga įspūdį. O dėl pastovaus Trump’o nusišnekėjimo pritasiu kažkurio komentaro nuomonei, kad tai yra privalumas, o ne trūkumas smile

Jei Trumpas pataikys pagal       2017-02-24 9:47

Dievo planą ,tada jo niekas neįveiks.Ir visiems bus gerai.Tačiau jis turi daugiau pasitarti su įvairių konfesijų dvasinininkais.

"Fermeris"       2017-02-24 8:09

Vansi škia, brangiesiems lietuvosžmonėms svarbiausia yra tskant inteligentiškas, ramus, vansi,  teip vadinamas kalbėjimas, škia.
Gali kalbėti, ką nori škia, svarbu nutaisyti prakilnią tskant miną.
Tokiu būdu, labai gražiai šnekėdamas, vansi, netrukdomas priperėjau, škia, daug , daug januškų, jurgelevičių, pocių bei visokių mečiukų tskiant fazaniukų.

Labai įdomus žmonių mentalitetas,       2017-02-24 7:55

nes jiems labai smagu,kai gražiai kalba,o kad paskui negražiai daro,tai jau galima rasti “atpirkimo ožį”.

Petras Jonaitis       2017-02-24 2:58

Amerikai naudingiau su rusais bendradarbiauti.Pirmiausiai ekonominiais sumetimais,o antra- geopolitiniais.Kas liecia Lietuva,tai jau ji pati tegul sprendzia,kas jai naudingiau,ar susigrazinti rusiskas rinkas ar kartu su Ukraina ubagauti.Tie,kas buvo sugalvoje atkabinti Ukraina nuo Rusijos itakos ir pasinaudojus chaosu pasiimti ju isteklius bei derlingas zemes apsiskaiciavo,o moka uz tai Ukrainos zmones.Jie paprasciausiai tapo globaliuju jegu geopolitiniu delioniu aukomis.Lietuvai teko pikto mazo suniuko vaidmuo,lojancio pagal didziuju komandas.Kazkodel nei svedai,nei norvegai tuo neuzsiima.
Jie tik paskolino trecia broli Jona,bet ir tas nenori mosuotis Svedijos veliava - reikalauja lietuviskos.
Paversti Lietuva karo lauku visai nesunku,kartais atrodo,jog tokia uzduoti ir turi kai kurie vietiniai persiverteliai.Tik ar Lietuvai to reikia? Nes baigsis viskas tuo ,jog ir Amerika ir Europa su ruseliais susitars,o mazas piktas suniukas pasiliks visu pamirstas ir vienas Europos pakrastyje.
Labiausiai Lietuvai truksta protingu ir save gerbianciu politiku.Is to ir visos problemos

Pikcui       2017-02-24 1:27

Tai jūs norite, kad Trumpas su rusais kariautų, bombikėmis apsimėtytų?
Ačiū, tik ne ant mano galvos.

Pikc       2017-02-24 0:51

“aba” - taigi aišku, kad diktatorius! Diktatoriškais metodais į valdžią atėjo, diktatoriškai atleido valstijas nuo demokratiškai privalomų raudonojo barako iškrypėliškų įstatymų (http://www.propatria.lt/2017/02/trumpo-administracija-atsauke-obamos.html) - ką čia ir bešnekėt! Tai ne demokratiškas barakas, į cypę kišęs pederastų “santuokų” tvirtinti nesutikusius valdininkus (http://edition.cnn.com/2015/09/04/politics/kentucky-clerk-same-sex-marriage-kim-davis/) ar demokratiška klintonienė, prigrasinusi uždrausiati “nepolitkorektiškus” informacijos šaltinius (http://dailycaller.com/2016/08/18/hillary-campaign-vows-to-destroy-opposition-website/)! O ir su Putino Rusija Trampas santykius perkrovin… oi, pala, čia gi barakas su klintoniene “perkrovimo knopkę” spaudinėjo. A, tada nesiskaito! Vis tiek Trampas prorusiškas, o ne jie! Ir diktatorius - irgi Trampas! smile

aba       2017-02-23 23:44

Trampas-tipiškas diktatorius.Todėl jam ir patinka Putinas.Jums patinka diktatoriai?

Pikc       2017-02-23 21:31

Paklausiau, ką jis sako - ir nieko blogo neišgirdau. Taip, yra minčių įterpimų, išplėstinių paaiškinimų, bet jis minties nepameta. Pasikartosiu - nieko tame blogo nematau. Dar daugiau - aš tokią kalbėjimo manierą matau kaip privalumą, nes tokia kalba akivaizdžiai nesurepetuota - o tai stiprina nuoširdumo įspūdį: žmogus KALBASI, o ne perskaito kalbą, kaip koks diktorius. Mano galva, toks tiesus, betarpiškas kalbėjimasis nemažai prisidėjo prie jo pergalės, nes eilinis rinkėjas, tikėtina, pagalvojo: “žiūrėk, tas vyrukas šneka ir elgiasi kaip mes - tai ne dar viena kalbanti galva iš teleko. Panašu, kad jis savas, su tokiu galima bendrą kalbą rasti”.
Kiek į šoną nuo pagrindinės temos: laiško autoriaus siūlymas JAV BENDRADARBIAUTI su Rusija skamba, švelniai tariant, keistokai. LABAI švelnia tariant.

Taip,taip,       2017-02-23 20:31

sovietmečiu mus mokė ,kad svarbu ne tai,ką kalbi,o tai ,kaip kalbi.Todėl reikia visais būdais palaikyti Trumpą,jei jis sako tiesą,jam padėti,tuo pačiu gal jam kas šnabžtels,kad tobulėtų,-atiduotų duoklę dangui ir Ciesoriui.Antra vertus,jau koks yra toks.Dažnai tokiems padeda dangus,tiems,iš kurių tyčiojasi.

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.