Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas

Iš redakcijos pašto. Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga: Šalin rankas nuo atminimo ženklų Kaziui Škirpai!

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gruodžio 5 d. 2:03

21     

    

Iš redakcijos pašto. Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga: Šalin rankas nuo atminimo ženklų Kaziui Škirpai!

Tokiu pavadinimu raštą Vilniaus merui ir Vilniaus miesto savivaldybės tarybai pasirašė Lietuvos Laisvės Kovotojų Sąjunga (LLKS) ir kitos nevyriausybinės patriotinės organizacijos, siekdamos užkirsti kelią dviejų Tarybos narių bandymams panaikinti „Kazio Škirpos alėjos“ pavadinimą. Žemiau pateikiame raštą ištisai.

Pastaruoju metu žiniasklaida, tarsi gardžiuodamasi savinieka, skelbia vis naujus rašinius, kaip lietuviai kolaboravo su naciais, kaip išduodavo bei žudė žydus, kaip grobstė jų turtą. Žinotina, jog tie vagys nebuvo nacionalistai, jog ir į Sibirą ištremtų lietuvių turtu nesibjaurėjo, jog jie drauge buvo entuziastingas stribų rezervas. Pasiskaičius tų rašinių komentarus, rasime pakankamai ir antisemitinių, deja, išprovokuotų. Antai Rūtos Vanagaitės knyga jau pačiu provokuojančiu pavadinimu „Mūsiškiai“ skatino lieti neadekvačias tiek dėl antraštės, tiek dėl turinio emocijas, turinčias antisemitizmo kvapą. Neseniai aktyviai viešintos žinios, interviu, reportažai apie „pasaulinį sąskrydį“ Molėtuose, primenant, kaip lietuviai (molėtiškiai) žudė ir naikino žydus.

Panašų „sąskrydį“ Veliučionyse netoli Vilniaus paskelbusi R. Vanagaitė rugsėjo 23 d. drauge su iš Izraelio specialiai paminėjimui atvykusiu Efraimu Zurofu dalyvavo panašioje į molėtiškę, tik ženkliai kuklesnėje, procesijoje. Tą pačią dieną per Lietuvos radiją kalbėjusi Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky apgailestavo, jog panašioms akcijoms Lietuvos valdžia neskiria dėmesio, tarsi pasibarstę galvas pelenais su žodžiais mea culpa už nacių padarytus nusikaltimus, mušdamiesi į krūtinę, Lietuvos valstybės vadovai turėtų dalyvauti panašiose procesijose.

Jei ir toliau vyks panašūs „sąskrydžiai“, vėl bus reportažai apie renginius, į kuriuos suvažiuos pažiūrėti lyg į žvėryną pasaulyje dar nematytų išgamų, kurie šaudė žydus, vėl bus galimai užsakytų trolių ir ne trolių antisemitiniai komentarų, vėl veiks išprovokuota antisemitinė virtuvė. Mūsų kiršintojams turėtų būti aišku ir akivaizdu, kad ne Lietuva vykdė tuos nusikaltimus, nes mūsų valstybė buvo okupuota vokiečių nacių ir tik okupacinei valdžiai verčiant būta talkininkų iš lietuvių, lenkų, rusų ir net žydų pusės. Kiršintojams, suklaidintiems šiaip piktavalių ar profesionalų, galimai vykdančių gautą užduotį šmeižti ir dezinformuoti, skleisti iškraipytus faktus, reikėtų bent kiek pasiaiškinti aplinkybes, kuriomis skausmo ir kančios išvargintoje tautoje vyko žudynės ar pogromai, skatinami svetimų kariaunų.

Neseniai vyko nuožmūs išpuoliai dėl atminimo ženklų naikinimo Lietuvos patriotui, buvusiam nacių ir sovietų kaliniui, sovietų sušaudytam Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai, kuris neva kažkaip susijęs su žydų turto saugojimu. Kruopštaus tyrimo ir teisinio vertinimo dėka kaltinimai subliuško.

Apmaudu, kad antisemitizmo provokavimui prilygstantys renginiai tęsiasi. Antai tokiai serijai priskirtinas lapkričio 29 d. dviejų Vilniaus savivaldybės tarybos narių iniciatyva Vilniaus rotušėje organizuota vadinamoji diskusija dėl pulkininko Kazio Škirpos gatvės likimo – „Ar nereikėtų pakeisti Kazio Škirpos alėjos pavadinimą“. Kaune pakeitimo padaryti nepavyko, buvo bandoma: gal pavyks Vilniuje. Dalis diskusijos dalyvių nuomonę lenkė „Škirpos alėjos“ pavadinimo panaikinimo link, tačiau rimtų argumentų dalyviams taip ir neteko išgirsti, o prieštaraujančių buvo pakankamai. Jokių išvadų ir rašytinio dokumento diskusijos dalyviai nepriėmė.

Išvešėjęs lietuvių kaltintojų žydšaudyste vajus – bevaisis, jis tik kiršina, provokuoja antisemitizmą. Bet juk tai gali būti užduotis – kelti neįmanomą sugyventi atmosferą, juolab kokius išpuolius.

Kas keisčiausia – niekas iš žydų, jų lyderių, niekas iš išgelbėtųjų žydų (nei jų palikuonių) taikos metu nerizikavo (nedrįso?) pareikalauti, kad tokie zurofai su savo „jaunaisiais pionieriais“ nutrauktų tautos šmeižimą, nedrįso(?) pareikšti, jog jie prieštarauja visuotiniam tautos kaltinimui… Juk dabar – ne karas? Ar tai pavojinga?

Vienu ištartu sakiniu – ne visi žydai buvo bolševikai – kažkuris iš šia tema pasisakiusių žydų atsiribojo nuo savo tautiečių nusikaltimų. Jokio kaltinimo savų nusikaltėlių adresu, tik – „aš nekaltas”. Tačiau lietuviams šio principo netaiko, lietuviams tokio sakinio nerado.

Tai, kas pastaruoju laiku dedasi, daugumai giliai ir skaudžiai nusėda širdyje (ypač – nesiafišavusiems gelbėtojams).

Lietuviai atlaidūs ir kantrūs, tačiau nepakęs piktybiškai kurstomos isterijos ir nekaltosios tautos daugumos ir jos didvyrių šmeižimo, kad mūsų palikuonių širdyse neįsigraužtų mintis, jog žydas – šmeižikas ir beatodairiškas nekaltųjų kaltintojas.

LGGRT centras Lietuvoje, atskiri tyrėjai Jungtinėse Valstijose tyrinėjo K. Škirpos archyvą, skaitė laiškus ir daugelį jo straipsnių. Ir neteko užtikti nieko panašaus į nusistatymą prieš žydus ar bet kurią kitą tautą.

Kazys Škirpa buvo nepriklausomos Lietuvos iškilus ir garbingas diplomatas, karinis, politinis bei visuomenės veikėjas, pirmasis Lietuvos kariuomenės savanoris, Generalinio štabo viršininkas, pulkininkas, pirmasis Lietuvos pasiuntinys ir įgaliotasis ministras Lenkijai ir Vokietijai. Buvo Steigiamojo Seimo narys. 1919–1920 m. dalyvavo Nepriklausomybės kovose su bolševikais, bermontininkais, lenkais. 1944 m. vasario mėn. pareikalavo, kad Vokietijos Reichas krašto valdymą perduotų lietuviams. 1944 m. birželio mėn. nacių suimtas, išsiųstas į politinių internuotųjų stovyklą.

Kaip liudija išsamūs tyrimai, jis jokių antisemitinių veiksmų bei pareiškimų nėra padaręs. Jis buvo normalus savo epochos žmogus, tik drąsesnis, patriotiškesnis už daugelį tais laikais gyvenusių.

Todėl ryžtingai tariame: „Šalin rankas nuo atminimo ženklų Kaziui Škirpai!“

LLKS informacija

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Lina       2016-12-11 15:20

aš taip pat sakau “Šalin rankas nuo atminimo ženklų Kaziui Škirpai!“

Dugnui "O bet tačiau deja"       2016-12-5 20:23

smagumėlis - jūs dar ir save sugebate pasianalizuoti “demagogija nepridengia fakto nuogybės”, bet smagiausia, kad net ir tokioje situacijoje prisimenate “kremliaus agento” argumentą...
išties įspūdinga smile

Deja,       2016-12-5 20:17

demagogija nepridengia fakto nuogybės. Kokie yra delfiai, alfos ir lietryčiai visiems yra žinoma, kaip ir žinoma publika kuri tą produkciją vartoja. Gana nerimtai atrodo bandymas dirbtinai poliarizuoti nuomones arba besąlygiškai už, arba besąlygiškai prieš. Konservatoriškas požiūris- “kas mus pakritikuoja, tas kremliaus agentas!” ?

dugnui "Bet gi"       2016-12-5 20:07

o jūs dar, pasirodo, esate ir “susirūpinęs”? gal net “pilietiškas”?
tikiuosi, randate ir kuo pasidžiaugti, pvz., kaip progresuoja delfis, lrytas, alfa?
vadinasi, viskas su jumis gerai - jei yra kas jus paguodžia, ko daugiau reik? smile

Bet gi        2016-12-5 19:59

akivaizdu jog “tiesos.lt” tikrai neprogresuoja. Kvaila būtų tai neigti.

dugnui        2016-12-5 19:52

kodėl taip save sumenkinote? juk parašėte net labai originalų komentarą - kiek prisimenu, vis atsiranda koks paukštukas, kuris iš savo aukštumų įžvelgia dugną ir pakarksi “jau dabar tai tikrai tikrai”

dugnas?       2016-12-5 19:08

Nei gerų straipsnių, nei aktualių diskusijų, nei originalių komentarų... Sekluma.
Portalas kasdien vis nykesnis ir nykesnis…

pensininkas       2016-12-5 15:54
pensininkas       2016-12-5 15:43

Kodėl pamirštamas su liberalais į Vilniaus miesto tarybą išrinktas britas Markas Haroldas. Tai jis šios antilietuviškos akcijos iniciatorius. Simašiaus draugas. Keista, atrodo, ir D.Kuolys jam šiuo reikalu simpatizuoja.

To Hau       2016-12-5 13:44

tai kad nėra valstybės. Valstybę valdo mafijozinės gaujos, kurios tėvą motiną parduotų, ne tik kad prieš pusė amžiaus mirusį valstybės veikėja.

aišku       2016-12-5 13:05

sutinku kad “Ne visi žydai buvo komunistai”, bet po Rusijos 1917m. perversmo Rusijos vyriausybėje buvo apie 80 proc. žydų.- Putinas sakė, Levašovas knygoje rašė, o Hitleris “Mein Kampf” nurodė  kad Rusija yra baisiausias pavyzdys “kur žydai su savo laukiniu fanatizmu pražudė 30 milijonų žmonių, begailesčio išpjovę vienus ir pasmerkę nežmoniškom alkio kančiom kitus, - ir tai tik tam kad kad įvestų diktaūrą didžiai tautai dėl nedidelės saujos žydų literatų ir biržos banditų” - pusl. 252,knygos internetinis variantas.

NorKūnas: tai dėl jų - valdžios, moterų ir turto       2016-12-5 12:30

Stebint ir stebintis, kodėl “pasaulio piliečiai” taip meluodami,
be jokios pagarbos tiek iškentusiai ir iškankintai lietuvių tautai,
bet nepaliaujančiai grumtis už savo žemę, kalbą, laisvę ir valstybę, 
verta prisiminti pranašingus Platono, tikro Atėnų polio patrioto,
žodžius apie kovojančių už moralinį teisingumo gėrį likimą.
Kas, anot Platono, laukia teisiųjų? - Palaimintųjų Salos.
Kuo baigėsi Sokratą apmelavusiųjų ir jį pasmerkusiųjų myriop gyvenimas?
- Gėdinga ir kankinančia mirtimi negyvenamose salose.
Glaukonas Sokratui (“Valstybėje”):
“[...] žodžiai tų, kurie vietoj teisingumo giria neteisingumą.
Jie sakys, kad teisingasis, toks būdamas, bus plakamas botagais,
kankinamas, jį surakins grandinėmis, jam išdegins akis,
ir galų gale, iškentęs visas kančias, jis bus pamautas ant mieto
ir sužinos, kad reikia norėti ne būti, o atrodyti teisingam.
[...] IŠ TIKRŲJŲ JIE SAKYS, KAD NETEISINGASIS UŽSIIMA TIKRAIS DALYKAIS,
o ne regimybe, ir nori ne atrodyti neteisingas, o būti toks.
[...] Pirmiausia jis turi savo rankose valdžią, nes ATRODO esąs teisingas;
paskui jis veda žmoną iš kur tik nori, išleidžia dukteris už ko panorėjęs,
sudaro sandorius, draugauja su kuo tik nori ir, be to,
IŠ VISKO TURI NAUDOS IR PELNOSI, NES NĖ KIEK NESIJAUDINA DĖL TO, KAD YRA NEDORAS.”
P. S. Solono tėvynainiams - tai barbarų pasirinkimas.
XXI a. “laisvosios rinkos” nomadų - taip pat.

Gera laida buvo per LRT,tačiau       2016-12-5 12:22

prie išvados reiktų pridurti,kad reikia būti pasimokius iš tokių laikų bent tiek,kad reikia gelbėti žmones visomis išgalėmis.Tokia turi būti nuostata.Kurios nėra net dabar.

Tais laikais       2016-12-5 12:20

buvo labai nehumaniška laiko dvasia.Kaip ir dabar.

LRT visai nusivažiavo       2016-12-5 12:10

Besiklausant LRT susidaro įspūdis, kad Lietuva jau nebe lietuvių žemė, o Izraelio. Įdomu, ar per Izraelio TV ir Radiją taip pat dažnai kalba, diskutuoja, barasi lietuvaičiai, nagrinėdami vienokias ar kitokias problemas. LRT kursto antisemitizmo bangas Lietuvoje, o tai labai jau negerai - kursto nesantaiką. Po to bus skiriamos nemažos babkės kovai su antisemitizmu - geras LRT marketingas, tiesa? Gera LRT elektriko rinkodara? Viena kukli lietuvaitė net nebuvo įleista į Izraelį, viešai pareiškiant, kad kelia pavojų Izraelio nacionaliniam saugumui, o kartais LRT tokio pavojaus mums nekelia, ką?

Vilnitis       2016-12-5 11:28

Vanagai kiek žinau dvėseliena neminta, bet vanagaitėms tinka

Jei lieka        2016-12-5 11:22

atminimo ženklai K.Škirpai,tada turi atsirasti ir atminimo ženklai ant visų Lietuvos miestelių namų,kuriuose gyveno žydai,su jų pavardėmis.Įpareigojant miestelių valdžią išviešinti tuose miesteliuose gyvenusių žydų istorijas ir nuopelnus tiems miesteliams.Ir kur jie dingo?

Klausiate kam naudinga       2016-12-5 10:57

Lietuvos istorijos perrašinėtojai: dėdulė Lansbergas, propesorius Bumbliauskas, istorikas Anušauskas ir juos palaikanti šutvė.

o kas Vilnių valdo?       2016-12-5 9:56

šimašius, polikarpovna - kokios tautybės jų tėvai, motinos?
(jau nekalbant apie GP, VSD, VMI ir kitas kontoras - kas jas valdo?)

Neabejotina,       2016-12-5 7:59

kad visos Lietuvos istorijos falsifikavimo, jos didvyrių šmeižimo ir panašios kampanijos vyksta ne šiaip sau.- tai užsakymai. Kodėl taip manau? Todėl, kad sukelti lietuvių- žydų supriešinimą objektyvių sąlygų nebuvo, lygiai kaip nebuvo ir istorijos perrašinėjimo, ją falsifikuojant, poreikio. Taippat neabejotina, kad bus bandymų supriešinti lietuvius-rusus, lietuvius-lenkus, prikeliant ne istorin iais faktais grįstą praeitį, o ne pirmo švarumo istorijas. Trumpai tariant, jeigu antisemitizmo ar kitų “anti” nėra, juos reikia padaryti. Kam tai naudinga?

Hau       2016-12-5 2:49

Labai pasigendu valstybės pozicijos. Savo didvyrius gina piliečiai,visuomeninės organizacijos. Valstybė privalo pasakyti ‘stop šmeižtui.

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.