Savivalda, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Iš redakcijos pašto. Girkalniečiai, mes – jėga!

Tiesos.lt redakcija   2017 m. gegužės 8 d. 22:00

23     

    

Iš redakcijos pašto. Girkalniečiai, mes – jėga!

Pagaliau Girkalniškiai atsibudo – ne vienas paliudys: apklausa vyko su pakylėjimu, pavasarinės saulės nutvieksta, vilties pilna. Išreikšti savo apsisprendimo dėl Pakalniškių kaime planuojamo statyti paukštyno atvyko 36 % rinkimų teisę turinčių piliečių – tokio rezultato nebūta net per praėjusius Seimo rinkimus. Iš apie 330 dalyvavusių apklausoje apie 295 griežtai pasakė, kad paukštyno, Pakalniškių kaime – Girkalnio pašonėje – nereikia. Tačiau svarbiausia – visi patikėjome: Girkalnyje gyvena vieningi, savo žemę mylintys žmonės. Ir mums ne tas pats, kokią „gerovę“ mums bruka prisidengę išdailintomis, bet melagingomis programomis ir ataskaitomis.

Kažin ar kas nors prisimena, ar išvis kada nors buvo kilęs toks gyventojų susidomėjimas ir toks didžiulis noras išreikšti savo valią apklausoje, referendume ar kurios nors valdžios institucijos rinkimuose. Tokia apklausa vyko pirmą kartą, pateiktas klausimas buvo svarbus kiekvienam iš mūsų – ir mūsų vaikams, anūkams bei proanūkiams. Nuo mūsų apsisprendimo priklausė, kokioje aplinkoje gyvensime ateityje.

Tai suprato ir garbaus amžiaus sulaukusieji, į apklausą ėję net pasiramsčiuodami lazdomis ar vaikų už parankių prilaikomi. Kiti, pamiršę pasus, leidosi atgal į namus, bet grįžo, ranka nenumojo. Ėjo ir jaunimas su šeimomis – visi pagaliau pajuto, kad gyvena laisvoje šalyje ir kad patys gali nuspręsti, kokioje aplinkoje nori gyventi. Bendras reikalas žmones sutelkė, nesvarbu, kokiai partijai ar judėjimui priklauso.

Pasiruošti apklausai buvo duota mažai laiko – reikėjo suskubti ir pasirėmus planuojamo paukštyno poveikio aplinkai vertinimo ataskaita supažindinti gyventojus su tuo, ką būtume „gavę“ pastačius paukštyną ir ko būtume netekę. Už tai nuoširdžiai dėkojame iniciatyviems Girkalnio gyventojams, internetinio portalo Tiesos.lt, savaitraščių „Mūsų Raseiniams“, „Naujas rytas“ ir „Alio Raseiniai“ redaktoriams. Per trumpą laiką buvo nuveiktas didžiulis darbas, kad žmonės suprastų, kas yra kas.

Pasiruošimo apklausai savaitę patyrėme ir netektį – amžinybėn iškeliavo Girkalnio šviesulys, veterinarijos gydytojas Antanas Ramanauskas, karštai mylėjęs gyvenimą, nepakentęs melo ir veidmainystės, nebijojęs viešai pasakyti tai, ką galvoja. Nors ir sunkiai sirgdamas, ragino bendraminčius nepagailėti jėgų sutelkti bendruomenę, kad visi suprastų, ką išties verta rinktis. Taip jau sutapo, o tikriausiai Dievo buvo skirta, kad Antanas mirė pirmadienį, o anapilin išlydėtas šeštadienį – paskutinę apklausos dieną. Jo dvasia buvo kartu su mumis – ko nebepajėgė padaryti gyvas, įvykdė išeidamas.

Girkalnio gyventojai

* * *

Irena Vasinauskaitė. Būkite pasveikinti! Taip, kartu Jūs galite viską

Mieli girkalniškiai, Jūsų seniūnijoje įvyko pirmoji Raseinių rajone gyventojų apklausa. Ir nugalėjo joje sutelktumas, pilietinis ryžtas, meilė savo namams bei artimiesiems.

Į pateiktą mini referendumo klausimą „Ar pritariate, kad UAB „Agrovera“ Raseinių rajono savivaldybės Girkalnio seniūnijoje Pakalniškių kaime statytų paukštyną [viščiukų broilerių auginimas ir realizavimas]?“ Jūs mažne vieningai atsakėte: NE.

Dabar Jūsų nuomonė tapo nepakeliamu galvos skausmu paukštyno statybas laiminusiems politikams bei paukštyno bizniu užsiimančiai Jagminų šeimai. Vienas iš jos atstovų prieš pat Girkalnio gyventojų apklausą pareiškė, jog panašių atvejų, kai žmonės nesutinka, kad jų gyvenamojoje aplinkoje rastųsi taršos objektas, jų verslo praktikoje yra buvę. Vadinasi, galime tapti liudininkais, kaip milijonieriai pamėgins įrodyti savo galią prieš pilietinės valios viršenybę – jei ryšis, pinigų teismams jie negailės.

O Raseinių politikams teks apsispręsti, kokį sąžinės ar pažadų rinkėjams bagažą jie susikraus 2019 metų savivaldos rinkimų išvakarėse.

O kokie išbandymai laukia pilietinės žiniasklaidos ir girkalniškių? Kad apgintume savo namus bei aplinką, būkime budrūs ir vieningi. Ši apklausa ne tik pakėlė dvasią – ji įrodė, kad sutelktumas ir vienybė yra jėga.

Sėkmės bei drąsos mums visiems.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Marginalas       2017-05-10 16:07

Ačiū už nuotrauką su mikročipu! Taip, idiotai, su mikročipu jau galėsite viską!

Arne       2017-05-10 9:07

sveikiname; būkime budrūs ir neabejingi, rūpinkimės savo ir Lietuvos gyvenimu.Jūs esate pavyzdys, taip pat prisimenu vienos mokytojos iš Pakruojo rajono laimėjus mūšį dėl kiaulių fermų. Pagarba.

Dzeikas       2017-05-9 20:05

Dzeikizmajui:
Jus supratote ka as parasiau?

Dzeikizmai       2017-05-9 19:18

Dzeikuojant derėtų detalesnį vaizdelį turėti… Ponas Jagminas vyresnysis “Verslo žiniose” papasakojo apie savo patirtis kituose regionuose. Anot jo, firma jau yra bent penkis metus bylinėjusis, bet visvien įkūrė broilerinę ten, kur planavo. Ar manote, kad tai verslo kompromisų su vietos bendruomenėmis etalonas? O gal tai buvo grasinimai girkalniškiams apklausos išvakarėse?
Lietuvoje, įskaitant Raseinių rajoną, daug nebegyvenamų vietų, kuriose tebėra reikiama infrastruktūra, geri keliai ir pan. O darbuotojų, kiek tokio tipo paukštynams reikia, galima atsivežti iš artimiausios gyvenvietės.
Taigi, nėra jokio reikalo gražiausias Lietuvos vietas, kuriose dar gyvena neemigravusieji, aptupdyti fermomis. Juolab, kad Girkalnyje jau ir taip tiršta taršos objektų...

Dzeikas       2017-05-9 18:34

O jus nematote visos Lietuvos problemos siame mikro pavyzdyje?
Ne, problema ne tame, kad zmones susiorganizavo ir pasipriesino savivalei.Tai yra gerai , pakartosiu.
Taciau problema musu LIETUVISKAME ir BAUDZIAVINIAME mentalitete.Jus manote, kad syki pavyko susiorganizuot jus jau nebecholopai, t.y. mastote nebecholopiskai?
Stai ziurekite, kapitalas arba kitais zodziais sakant verslinykai kurie ji valdo paeme ekonomine , o veliau per ja ir politine valdzia sedo kitai visuomenes daliai ant galvu. Pamenate kaip 90-uju pradzioj: “Nepatinka? Nelaikau! Uz vartu desimtys tokiu kaip tu stovi”. Jokie argumentai , kad taip su zmonemis, tavo artimais , tautieciais taip elgtis nedera - NEVEIKE. Tai yra kaip visi nutruke nuo grandines cholopai tu laiku papugines spalvos kostiumais verslinYkai ko nesprogo is savo paties susizavejimo, pasiputimo.Komprimisas? O kam - ir taip suvalgysite! Darbo zmogus susimete i kuprra, zeminosi, TAIPOGI skusdavo bet kokia proga savo artima ir kolega.
O stai sis mikropavyzdelis , kai zmones susiorganizave surinko parasus sujauke verslinyku planus. Ir ka mes matome? Laimejusiuju piktdziuga, nenora eiti i jokius kompromisus, net nesvarstant naudingi tie kompromisai ar zalingi, galima is esmes ten ka nors padaryt, kad ir vilkai sotus ir avys sveikos butu.NET NESVARSTANT! Virsu paemem - viskas. Dusink, neleisk galvos pakelt. Tegul jie seda i minusa! Dabar pasakykit, o kuo jus visi skiriates nuo nesaziningu, be neturinciu jokiu skrupulu kai kalba eina apie pelna verslininku? Kuo jus skiriates lengva ranka parduodanciu jusu interesus politiku ir valdininku? Jus tokie patys! Tauta besivadovaujanti primityviais , protoplazmos desniais - gali griebt? Griebk!
O dabar paziurekite is nepriklausomo arbitro puses, sakykim Dievo.Kuriam tiek verslininkas, tiek politikas, tiek darbininkas vienodai brangios Jo sukurtos sielos nesiotojai - kuo jus vienas uz kita geresni? Kam jums laisve? gaunate laisve - iskarti atlapus vienas kitam, o laimejes dusins ir engs nugaletaji be pasigailejimo, be skrupulu, pagal zonos desni: “tu mirk siandien, o as galbut rytoj.”

Raseinių patriotai       2017-05-9 16:29

O ką meras kalba, ar girdyt!

PINIGAI ( A.Z.)       2017-05-9 15:47

Pinigai-galinga jėga.Bet ne visagalė
Už pinigus galima nusipirkti gydytoją,bet sveikatos-ne.
Galima nusipirkti ežerą,mišką,namą,bet laimės-ne.
Už pinigus galima nusipirkti seksą,bet meiės-ne.
  Galima nusipirkti žudiką,bet gyvybės-ne.
Galima nusipirkti TV kanalą,laikraštį,teismą,net pranašus,bet tiesos
  n e n u s i p i r k s i.
Daug ką galima nusipirkti.Bet tiesa yra laiko duktė.

Raseiniškis       2017-05-9 15:27

  Aš skaitau ir galvoju,kokie nelaimingi tie gyventojai,kurie tiesiog
  nesupranta turtingų žmonių pasaulio. ARGI NEMATOTE,kad LIETUVA genda
nuo galvos,kad kiekvieną dieną kalbama apie milijonus, ŽMOGUS,kaip būtybė
neegzistuoja(turiu omeny,paprastas,darbo),tai kodėl,dar kažkas juos palaiko.GIRKALNIEČIAI,NEPASIDUOKITE, būkite PROTINGI.

Atsakymas anūkui       2017-05-9 15:14

Vot mažuli,tu ir esi tuišperu sukurtas,todėl dabar siūlyčiau gerai pamastyti.Tegul kuria ta verslą,bet laisvose nuo gyventojų kaimose,žiauru,kaip lietuvis lietuviui tiesiog lipa ant galvos.Ar žinai,ką reiškia žmogui kvapai,o ypač vaikams.Mūsų darželyje gyvena kasdien PENKIASDEŠIMT vaikučių ir manau ,kad jie turi tesę į švarų,gryną orą.
  BŪKITE LAIMINGI, SU DIEVO PALAIMA.

Lietuvos patriotai        2017-05-9 13:44

Dzekuijui, koks tu nuostabus padėk mums paprastiems žmonėm apginti Girkalnų nuo gaidžių.

Dzeikas       2017-05-9 13:16

Dzeikuijui:
Ir ka? Tai pateisina isteriska rekima “ne-eee!” ir dar atsigule kulnais dauzykite i zeme.Taip elgiasi tik cholopai.
Syki zmones susiorganizavo, tai reikia statyt valdziai problema - pas mus perdaug tarshiu objektu ir tai zemina gyvenymo kokybe. Arba mokekite gyventojams kompensacijas, arba teikite privelegijas arba mes, Girkalnio savivaldybe, kelsime byla valstybei.
Tiesa cia reikalas remiasi i tai, kad savivaldybes galva SKIRIAMAS valstybes, o ne renkamas gyventoju.
Problema apskritai laisves nebuvime Lietuvoj apspresta jos cholopiskos Konstitucijos. Cholopams suteikia teise rinkt auksciausia salies pareiguna, kurio jie nei zino, nei mate ir kurio biografija esant siuolaikinei mass media buklej galima primeluot arba prikrust smegenis, taciau cholopams siukstu neleidzia rinkti laisvuose rinkimuose vietos savivaldybes galvos: kaimo seniuno, rajono galvos - arciausiai ju esanti pareiguna.
Todel, cholopai, pajute jega suvokia , kad jie virsu paeme TIK TUOM KART, ir isteriskai klykia “ne!” neidami i jokius , net jiems naudingus, kompromisus.

žmogus       2017-05-9 12:31

pirmiausia melas straipsnyje kad į seimo rinkimus net tiek neatėjo žmonių. Tai siųlau pasižiūrėti vrk.lt duomenis ir tada rašyti. Į seimo rinkimus atėjo 44,03% o dabar 36%. Tai kam meluojat vėl žmonėms? sukiršinot miestelį, ir toliau tą darote… šlykštu.

Juozas       2017-05-9 12:27

Šaunuoliai, girkalniečiai. Laikykitės ir ginkite savo žemę ir aplinką. Ir neklausykite valdžios pažadų- jie tik prieš rinkimus, kol nereikia vykdyti. Tikrai yra vietų aplink, toliau nuo gyventojų, kad galima būtų saugiai priimti investicijas.
O LRT- begėdis propagandistas. Vis siūlė, kad reikia pasitikėti profesionalais įtakos aplinkai vertintojais, jų išvadomis. Bet turime daugybę pavyzdžių, kai jų išvados pasirodo niekinėmis. Kauno atliekų rūšiavimo gamykla irgi gavo gerus vertinimus, o dabar Ramučiai dūsta nuo smarvės. Ir nėra jokios pagalbos iš valdžios- atvažiuoja, pažiūri, pažada, ir viskas. O vyksta normalus gamybinis procesas, o jei kokia avarija ar gaisras, kaip tada?

patriotui       2017-05-9 11:34

Atrodo,kad auginsi bananus ir veši į Kiniją

Girkalniečiai       2017-05-9 11:21

Nežinojome, kad kalbės turtingi žmonės. Bet Girkalnio protėviai kapuose girdi, neleis taip meluoti…

Daug dalykų radijo       2017-05-9 10:59

laidoje buvo tendencinga ir tiesa nutylima.Tao jautėsi net gyvenant kitame Lietuvos gale.Tačiau girkalniečiai turėjo užbomborduoti radiją skambučiais.

Per LRT       2017-05-9 10:58

buvo propagandinė laida,kaip reikia investicijų Girkalnyje.Puiku,tai patraukit tą vištidę į saugų atstumą.O pasamdyta raseiniškė neturėjo ką pasakyti,tai sakė,kad reikia vištų fermos.Nors pati gyvena Raseiniuose.Aiškiai pasamdytas ir surepetuotas balsas iš salės.Girkalniečiai veikia demokratiškai ir reikia rasti kompromisą.reikia turėti orumą ir nesižeminti , neubagauti investicijų,o pasitikti jas derybomis.

Lietuvos patriotas       2017-05-9 10:49

Vyga - špyga, gal nereikia darbo su vištom ir gaidžiais. Kurkime gražią Lietuvą. Auginkime vaistažoles, daržoves, vaisius, kaip Prancūzijoje. Tegul Kiniečiai patys augina vištas, nereiks taip toli iš mūsų vežti.

vyga       2017-05-9 10:32

Šaukiame, rėkiame, kad nesteigiamos darbo vietos, o kai steigiamos, tada vėl
blogai, atseit taršos objektas, o kiekvienas iš mūsų tai taršos objektas, tad
susinaikinkime ir gamta bus švari.

Dzeikui       2017-05-9 8:31

Prie Girkalnio 3 km. spindulio zonoje jau yra 4 taršos objektai: 2- vidutinio pavojingumo, 2- didelio pavojingumo. Paukštynas būtų penktasis teršėjas, anot teoretikų vertintojų - vidutinio pavojingumo.Taigi, jokie kompromisai Girkalnyje dėl naujų taršos objektų statybų jau negalimi.

Dzeikas       2017-05-9 8:13

As pritariu bendruomenes aktyvumui. Tai sveikintinas faktas, kad zmones ima suprasti laika(n) savo likima savo rankose.
O nepritariu Molotovo diplomatijai, kuris kaip zinia net pravarde turejo “mister Niet”.Anglu ismintis snibzda:“moteris sakanti “taip” - ne moteris, diplomatas saka(n)s “ne” - ne diplomatas.
Net nezinau kam priskirti sita iproti sakyti “ne”,tarybiniam totalitarizmui ar tautiskam asiliskumui.
Gerai, kad buvo kirsta politikams per rankas ir pasakyta: kas bus statoma musu bendruomenes zemese spresime mes, o ne jus.
Negerai, kad atsakyta bekompromisis “ne”. Juk galima pasverti kiek isties zalos daro tas paukstynas ir ivertinus pelninguma pasakyt: Gali statyt savo sarmanke SU SALYGA: o toliau jau ziuret ko reikia bendruomenei.Arba jeigu nereikia nieko, tai iskelt neivykdoma salyga.
Juk sakykim ta kiaulyste pastacius tinkamus valymo irenginius ir(nes vien to maza) islupus dar koki benefita,ziurek jau ir apsimoka.
Taciau esminis dalykas - islupt sprendimo teise lieciancius bendruomenes teritorija ir reikalus is Vilniaus biurokratu - ivyko.Tai pirmas ir pagrindinis zingsnis.

Anūkas       2017-05-9 5:48

Kirmėlynas sukilo prieš broilerius- tai grubus antivalstybybinis išpuolis!
Pasirodo jog Girkalnis yra tikra rusūūü agentūúū gūžta. Santvarka pavojuje!

Tarabilda       2017-05-9 0:25

Bravo. Bet dabar reikia eiti iki galo.


Rekomenduojame

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Liudvikas Jakimavičius. Dočys politikuoja

Atgimstantys paminklai. Kun. Robertas Gedvydas Skrinskas: Atkurkime Gumbių kaimo koplystulpį –  išgelbėkime istorinį paminklą

Povilas Urbšys: „Vytis yra tai, kas mus gali suvienyti“

Rasa Čepaitienė. Atsisakantys keistis

Nida Vasiliauskaitė. Apie Linos Žigelytės versiją iš serijos „Kas atsitiko Nidai Vasiliauskaitei?“

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Povilas Urbšys: Jei bus priimta tai, ką siūlo valdantieji, Lukiškių aikštėje stovės ne Vytis. Argi tai ne dar viena išdavystė?

Ne juokas. Politinis kompasas pagal liberalus

Andrius Švarplys. Kas gali apginti žodžio laisvę ir laisvę apskritai?

Geroji Naujiena: Stiprūs Jo malone

Vytautas Matulevičius. „270 milijonų, kurie parklupdė Lietuvą“

Raimondas Navickas. O gal tai jokie NE vandalai? Gal tai PROTESTUOTOJAI?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.