Įžvalgos

Iš redakcijos pašto. Demokratijos grimasos: apie „Antifos“ smurtą per Šiaurės šalių pasipriešinimo judėjimo eitynes ir vėl nutylėta

Tiesos.lt redakcija   2017 m. spalio 10 d. 10:19

3     

    

Iš redakcijos pašto. Demokratijos grimasos: apie „Antifos“ smurtą per Šiaurės šalių pasipriešinimo judėjimo eitynes ir vėl nutylėta

Apie rugsėjo 30 dieną antrajame pagal dydį Švedijos mieste Gioteburge vykusias Šiaurės šalių pasipriešinimo judėjimo (Nordiska motståndsrörelsen) eitynes paskelbė ir Lietuvos žiniasklaida (ČIA).

Ir tai išties keista – atrodytų, kodėl mums, lietuviams, turėtų rūpėti, kad kažkur Švedijoje demonstruos ar demonstravo nacionalsocialistiniu pasivadinęs judėjimas, atvirai draugaujantis su vokiečių „Der Dritte Weg“ ir pasisakantis prieš masinę imigraciją, aršiai kritikuojantis JAV, neslepiantis savo antisemitiškumo?

Bet… iš to, kas Lietuvos žiniasklaidoje buvo paskelbta, sužinojome tik tiek: leidimas rengti eitynes buvo gautas, bet vėliau teismas nurodė kiek sutrumpinti ir eitynių trukmę, ir maršrutą – dėl visiems suprantamų priežasčių, tegul ir nutylėtų, teismas neleido žygiuoti pro sinagogą, kur tą dieną švęsti religinės šventės Jom Kipuros rinkosi gausi žydų bendruomenė.

Tačiau glumina kitkas. Žinutėse apie šias eitynes nė žodeliu neužsimenama, kad Šiaurės šalių pasipriešinimo judėjimas protestuoti išėjo su šūkiu „Sukilkime prieš nusikaltėlius“ ir kad eitynių dalyviai nešė politikų portretus su užrašais „Nusikaltėlis“...

Tiesa, kad organizatoriai laukia, jog į eitynes suvažiuos koks… tūkstantis jų rėmėjų (atvyko mažiau – apie 700), o protestuoti prieš juos susirinks bene dešimt kartų daugiau, nebuvo nutylėta.

Ir nors protesto organizatoriai pabrėžė, kad jie tikisi, jog demonstracija bus taiki, susistumdymo su policija nepavyko išvengti. Neišvengta ir smurto protrūkių – liudytojų teigimu, juos išprovokavo ekstremalios kairės išpuoliai. Jų nesustabdė nei iš viso šalies sutelktos gausios policijos pajėgos, nei paprastų piliečių pastangos.

Tą, beje, liudija ir šie tiesioginės transliacijos iš eitynių vaizdo įrašai: juose gerai matyti, kaip aršiai nusiteikę antidemonstrantai, daugiausia „Antifos“ atstovai, mėto akmenis eitynių link ir kaip juos bando sustabdyti protesto akciją stebėję paprasti piliečiai.

Pasižiūrėkite – viskas aišku ir be komentarų. Tik įdomu, kiek reikės laiko, kad ir apie tai imtų kalbėti?

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Antisemitizmas       2017-10-13 15:58

Kalbėti apie Antifa negatyviai gali tik antisemitai, mat tiek Lietuvoje, tiek Amerikoje Antifa daugiau nei puse - žydų tautybės jaunuoliai.

nuomonė       2017-10-10 17:37

Mano nuomone, blogis yra ne tik vienpartinė diktatūra, neleidžianti liaudžiai pasirinkti partiją, kurią ji norėtų matyti valdžioje, bet ir kraštutinė (liberalioji) demokratija, nuosekliai vedanti į amoralumo suklestėjimą ir tuo pačiu tiek į psichologinį, tiek į fizinį chaosą visuomeniniu mastu.

Partija       2017-10-10 15:06

Antifa tai kairiuju politiniu jegu militaristinis sparnas. Idomu kiek laiko uzims kol Lietuvos kairieji radikalai (socdemai ir konciervai) prades organizuoti antifos burius Lietuvoje. Turbut tuomet kai pamatysime dideles demonstracijas pries elito sunsnukius miestu gatvese.


Rekomenduojame

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas: Ar tikrai norime reklamuotis kaip sekso turizmo miestas?

Tėčiai pasakoja apie aborto patirtis

Geroji Naujiena: „Aš esu gyvybės duona! Kas ateina pas mane, niekuomet nebealks, ir kas tiki mane, niekuomet nebetrokš“ (Jn 6, 34–35)

Valdas Vasiliauskas. Kur šiandieniniai Lietuvos Oginskiai?

Kaip rasti kompromisą tarp paveldo išsaugojimo ir miesto modernaus vystymo?

Liutauras Stoškus: „Libeskindo projektas“, arba Kam tarnauja Vilniaus miesto valdžia

Rasa Baločkaitė. Ir draudimas kalbėti apie patirtą prievartą, ir sankcijos prabilusiems yra vienas esminių smurto komponentų

Prof. dr. Vytautas Radžvilas. Vienintelis atsakas – sutelktas pasipriešinimas

Andrius Švarplys. Psichologinio komforto beieškant, arba Kaip Vakarai virsta vaikų civilizacija

Algimantas Zolubas. LKP įvertinti ir pasmerkti būtina

Gytis Padegimas. Gyvybės ir mirties kultūra

Liudvikas Jakimavičius. Apie vidinės politinės krizės priežastis

Kokio prezidento dabartiniame valstybės raidos etape reikia Lietuvos pilietinei daugumai?

Arvydas Juozaitis. Lietuva ir Latvija. Palaiminta sandrauga

Carolyna Moynihan. Keistas konfliktas Anglijoje: feministės prieš translyčius

Algimantas Zolubas. Ne tik netesėti pažadai, bet ir Lukiškių aikštės relikvijų sąrašas atsidūrė ten, kur uždarytos Žaliojo tilto skulptūros

Donaldas Trumpas Europos šalių vadovams: atsisakykit daugiakultūriškumo ir atkurkite Europą, tokia imigracija yra „gėda“

Apie Belgijos atlyginimų ir socialinių išmokų indeksavimo sistemą

Mindaugas Puidokas. VSD turi paaiškinti, kodėl Lietuvai pavojingi verslo ir politikų ryšiai nebuvo laiku bei tinkamai paviešinti

Arvydas Juozaitis. Latvijos ir Lietuvos sandraugos tikslų bei principų metmenys

Rasos Kalinauskaitės atsakymas prof. V. Radžvilui, arba Ir „diskusijomis“ galima šį tą pakeisti

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ surengta tarptautinė konferencija: Lietuva tolsta nuo europietiškos socialinės gerovės valstybės principų

Vytauto Radžvilo viešas kreipimasis į gerb. R. Kalinauskaitę, arba Ar dar ilgai žaisime pagal JŲ taisykles?

Algimantas Rusteika. Kai norisi pozityvo

Miškų Sąjūdžio pirmininko Gintauto Kniukštos interviu – nerimas dėl miškų neslūgsta

Ir Stokholme kėsintasi statyti stiklainius. Neleista. Kol kas?

Liudvikas Jakimavičius. Kišeninis žodynėlis

Geroji Naujiena: Mūsų trupiniai Jėzaus rankose virsta apstumu

Romualdas Ozolas. Antroji Lietuvos Respublika – jau istorija

Irena Vasinauskaitė. Viešojo intereso gynimo parodija Meškuičiuose. Prokurorai jį supainiojo su viešinimu…

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.