Įžvalgos

Iš redakcijos pašto. Demokratijos grimasos: apie „Antifos“ smurtą per Šiaurės šalių pasipriešinimo judėjimo eitynes ir vėl nutylėta

Tiesos.lt redakcija   2017 m. spalio 10 d. 10:19

3     

    

Iš redakcijos pašto. Demokratijos grimasos: apie „Antifos“ smurtą per Šiaurės šalių pasipriešinimo judėjimo eitynes ir vėl nutylėta

Apie rugsėjo 30 dieną antrajame pagal dydį Švedijos mieste Gioteburge vykusias Šiaurės šalių pasipriešinimo judėjimo (Nordiska motståndsrörelsen) eitynes paskelbė ir Lietuvos žiniasklaida (ČIA).

Ir tai išties keista – atrodytų, kodėl mums, lietuviams, turėtų rūpėti, kad kažkur Švedijoje demonstruos ar demonstravo nacionalsocialistiniu pasivadinęs judėjimas, atvirai draugaujantis su vokiečių „Der Dritte Weg“ ir pasisakantis prieš masinę imigraciją, aršiai kritikuojantis JAV, neslepiantis savo antisemitiškumo?

Bet… iš to, kas Lietuvos žiniasklaidoje buvo paskelbta, sužinojome tik tiek: leidimas rengti eitynes buvo gautas, bet vėliau teismas nurodė kiek sutrumpinti ir eitynių trukmę, ir maršrutą – dėl visiems suprantamų priežasčių, tegul ir nutylėtų, teismas neleido žygiuoti pro sinagogą, kur tą dieną švęsti religinės šventės Jom Kipuros rinkosi gausi žydų bendruomenė.

Tačiau glumina kitkas. Žinutėse apie šias eitynes nė žodeliu neužsimenama, kad Šiaurės šalių pasipriešinimo judėjimas protestuoti išėjo su šūkiu „Sukilkime prieš nusikaltėlius“ ir kad eitynių dalyviai nešė politikų portretus su užrašais „Nusikaltėlis“...

Tiesa, kad organizatoriai laukia, jog į eitynes suvažiuos koks… tūkstantis jų rėmėjų (atvyko mažiau – apie 700), o protestuoti prieš juos susirinks bene dešimt kartų daugiau, nebuvo nutylėta.

Ir nors protesto organizatoriai pabrėžė, kad jie tikisi, jog demonstracija bus taiki, susistumdymo su policija nepavyko išvengti. Neišvengta ir smurto protrūkių – liudytojų teigimu, juos išprovokavo ekstremalios kairės išpuoliai. Jų nesustabdė nei iš viso šalies sutelktos gausios policijos pajėgos, nei paprastų piliečių pastangos.

Tą, beje, liudija ir šie tiesioginės transliacijos iš eitynių vaizdo įrašai: juose gerai matyti, kaip aršiai nusiteikę antidemonstrantai, daugiausia „Antifos“ atstovai, mėto akmenis eitynių link ir kaip juos bando sustabdyti protesto akciją stebėję paprasti piliečiai.

Pasižiūrėkite – viskas aišku ir be komentarų. Tik įdomu, kiek reikės laiko, kad ir apie tai imtų kalbėti?

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Antisemitizmas       2017-10-13 15:58

Kalbėti apie Antifa negatyviai gali tik antisemitai, mat tiek Lietuvoje, tiek Amerikoje Antifa daugiau nei puse - žydų tautybės jaunuoliai.

nuomonė       2017-10-10 17:37

Mano nuomone, blogis yra ne tik vienpartinė diktatūra, neleidžianti liaudžiai pasirinkti partiją, kurią ji norėtų matyti valdžioje, bet ir kraštutinė (liberalioji) demokratija, nuosekliai vedanti į amoralumo suklestėjimą ir tuo pačiu tiek į psichologinį, tiek į fizinį chaosą visuomeniniu mastu.

Partija       2017-10-10 15:06

Antifa tai kairiuju politiniu jegu militaristinis sparnas. Idomu kiek laiko uzims kol Lietuvos kairieji radikalai (socdemai ir konciervai) prades organizuoti antifos burius Lietuvoje. Turbut tuomet kai pamatysime dideles demonstracijas pries elito sunsnukius miestu gatvese.


Rekomenduojame

Darbo inspektoriai nutarė įsitikinti patys? Ilonos Tiknienės liudijimas apie Meškuičių gimnazijos profsąjungos narių persekiojimą

Dainius Paukštė. Pirmasis žvilgsnis į Demografijos, migracijos ir integracijos politikos 2018–2030 m. strategiją

Kauno forumo DEKLARACIJA: kauniečiai už gyvąją Lietuvą

Andrius Švarplys. Apie Gorį – Platono olą Gruzijoje

Algimantas Rusteika. Steigiamas Kauno forumas: dabar ir vėl yra Pradžia

Apskritojo stalo diskusija „Partizaninio karo problematika istoriografijoje“. Vidmanto Valiušaičio komentaras

Vytautas Radžvilas: „Lietuvos naikintojai turi suprasti – žaidimas baigtas“

Advokatas Šarūnas Vilčinskas. Galimi sunkumai Čikagoje

Dr. Vaidotas Vaičaitis: teisingumo jausmą reikia ne tik turėti, bet ir mokytis jį atpažinti

Algimantas Zolubas. Žirgelis Lietuvoje

Vytautas Radžvilas. Išdavusieji laisvę (III)

Vytautas Leščinskas. Medžiai, pasmerkti sušaudyti, arba pasivaikščiojimas su žurnalistu ir rašytoju Romu Sadausku po slaunų Vilniaus miestą

Rumunijos piliečių iniciatyva surengti referendumą dėl santuokos apibrėžimo (video)

Valdas Vasiliauskas. Autobusas be keleivių. Kas?

Verta prisiminti. Antanas Maceina. Dabartiniai mūsų rūpesčiai

Nuo bačkos. Premjeras Saulius Skvernelis raportuoja: „Pasiekėme istorinių rezultatų“

Dalia Staponkutė. O medžiai buvo dideli…

Romualdas Ozolas. Išsivadavimas: jėgų struktūra ir sąveika (I)

Siūlome prisiminti. Viktoras Orbanas Lietuvoje: 2012-ųjų kalbos ir tyla 2018-aisiais

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: „Lietuva pamažu atsikrato nelaimių šleifo ir patenka tarp ketvirtadalio laimingiausių valstybių pasaulyje“

Kam partijos ištaškė beveik 7 milijonus

Vytautas Radžvilas. Išdavusieji laisvę (II)

Justas Mundeikis. Sąžiningo atlyginimo skaičiuoklė

Viktoro Orbano partija rinkimuose užsitikrino konstitucinę daugumą

Kreipimasis į piliečius dėl ES lėšomis masiškai naikinamo miesto medžių paveldo Lietuvoje – ruošiamas kolektyvinis ieškinys (renkama informacija)

Vytautas Sinica. Apie genderizmą (ilgas)

Vytautas Rubavičius. Lukiškių aikštės ateitis jau seniai buvo nulemta?

Algimantas Rusteika. Durniasklaida

Geroji Naujiena: Palaiminti, kurie tiki nematę!

Vytautas Vyšniauskas. „Konservatoriai“ – antivalstybininkai? R. Juknevičienė ir A. Kubilius – Lietuvos išdavikai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.