Geopolitika

Iš redakcijos pašto: Rimas Armaitis. Apie žiniasklaidos padėtį Turkijoje ir paraleles su Rusija

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gegužės 8 d. 22:13

40     

    

Iš redakcijos pašto: Rimas Armaitis. Apie žiniasklaidos padėtį Turkijoje ir paraleles su Rusija

Stambulo teismas gegužės 6 d. pripažino du opozicijos žurnalistus kaltais dėl valstybės paslapčių atskleidimo. Žurnalistai atskleidė ir paskelbė informaciją, įrodančią, kad Turkija oficialiame valstybiniame lygmenyje bendradarbiauja su „Daesh“ („islamo valstybe“) teroristais ir jiems teikia ginkluotę bei reikiamus šaudmenis.

Civilizuoto, demokratinio Vakarų pasaulio valstybės ir jų lyderiai jau kaip ir išreiškė nepasitenkinimą ir paragino Turkiją gerbti žodžio laisvę.

Turkijoje vyksta hibridinis karas, o beveik visos valstybės, atsidūrusios hibridiniame, dar vadinamame nekonvenciniu, kare, yra tokiose pat situacijose kaip dabar Turkija. Formaliai Turkija kaip ir nėra oficiali suinteresuota karo dalyvė, bet pagal faktą ji yra šio karo dalyvė. Paprasčiau kalbant, pagal faktą, Turkija yra viena iš kariaujančių šiame regione dalyvių. Būtent dėl to ir atsiranda tas dviprasmiškumas.

Jei Turkija taptų oficialiai pripažinta kaip šio karo visavertė dalyvė, tada galima taikyti ir karinę cenzūrą, ir apriboti žodžio laisvę, ir niekas negalėtų Turkijai išreikšti jokių priekaištų.

Bet pati Turkija nepripažįsta, kad oficialiai yra šio karo dalyvė, vadinasi, negali naudoti priemonių ir mechanizmų, taikomu karo atveju.

Pasaulio galingieji puikiai visa tai žino ir supranta, tad jokių iliuzijų dėl Turkijos neoficialaus dalyvavimo šiame kare neturi. Taip, neoficialiai Turkija yra karo Artimuosiuose Rytuose suinteresuota dalyvė, visi tai žino ir pripažįsta, bet formaliai ji nėra karo dalyvė. Todėl laikytis tam tikro politiško korektiškumo privalu, iš to ir išplaukia tas nepasitenkinimas gerbti žodžio laisvę Turkijoje.

Lygiai tokioje pat situacijoje buvo atsidūrusi ir Rusija, jei kalbėsime apie vadinamąjį Donbaso sukilimą. Rusija irgi oficialiame ir žiniasklaidos lygmenyje bandė nuslėpti savo oficialų dalyvavimą, visur bandė aiškinti, kad ji nėra suinteresuota šio konflikto dalyvė, bet tai daugiau buvo skirta propagandos suluošintiems čiabuviams – vidiniam vartojimui. Pasaulio galingiesiems oficialus Rusijos dalyvavimas nebuvo paslaptis. O Rusijoje visi, kas apie tai bandė kalbėti oficialiu lygiu, buvo užčiaupiami, apšmeižiami, įrašomi į rusų pasaulio idėjų išdavikus.

Kitaip sakant, hibridinio karo dalyvių klinikinių ligų požymiai ir ligonių elgesys yra vienodi. Tam ir priimami beprasmiai įstatymai, ribojantys žodžio laisvę, o žurnalistai, kalbantys apie patirtus nuostolius ir dalyvavimą, baudžiami. Kai valstybės yra hibridinio karo stovio, formaliai, oficialiu lygmeniu nėra suinteresuotos karo dalyvės, bet pagal faktą yra aktyvios karo dalyvės, tokia dviprasmiška situacija turi daugiau neigiamumo nei naudingumo.

Viso to blogybė yra ta, kad būnant hibridinio karo stovio – oficialiai nepripažįstant savo karių dalyvavimo, jiems žūstant, suluošinus ar pakliūvant į priešininkų nelaisvę teritorijoje, kur jų oficialiai nėra ir būti negali, apie tai tenka nutylėti. Kariai laidojami tyliai, artimiesiems pranešant apie be žinios dingimą. Suluošintiems netaikomas karo dalyvių statusas, o pakliuvusių į nelaisvę nėra galimybės apkeisti ar išpirkti, ar kaip nors kitaip atsiimti oficialiu lygmeniu. Ir į tokią dviprasmybę pakliūva visos valstybės, įsitraukusios į hibridinį karą.

Paprasčiau kalbant, hibridinio karo metu agitacinis ir propagandinis melas tampa kasdienybe, o tokios propagandos ligos simptomai tarp suluošintų čiabuvių plinta kaip virusas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vania Ivanovas       2016-05-13 0:49

Rašinys išsiskiria tuo,kad prasminis yra tik antrojo sakinio teiginys - Turkija remia Islamo valstybę. Visas likęs rašinėjimas apie nelegalumo sukeliamą nepatogumą yra įrodinėjimas,kad dukart du yra keturi - taigi atrodo lyg priedanga antrajam sakiniui.
Tuščio rašinio fone keistai atrodo tokie įnirtingi autoriaus komentarai (nors vienodai tušti).
Debiutuojančių komentatorių,palaikančių autorių,gausa atrodo lyg organizuota palaikymo komanda. Išsiskirianti dar ir tuo,kad visi pasirašo vardu ir pavarde.
Tačiau autoriaus pavardė labiau panaši į pseudonimą,nes jaučiasi,kad rašo rusas.Todėl galima daryti prielaidą,kad ir palaikymo komanda yra anonimai.
Ar Tiesos.lt redakcija šituo rašiniu norėjo pasakyti, kad nebeturi ką pasakyti?

stasys       2016-05-11 22:06

Ir davėsi Jums tas konvencinis nekonvencinis karas Armaitį ? Siūlau į Jūsų str. pažvelgti kitu ..,gyvenimišku, kampu . Moters nėštumas ,..kaip ir valstybės saugumas dauguma atvejų reguliuojamas išoriniu veiksniu ..dėka kuriu negali sau nutarti kada kokiu norėtum būti, nes tam keliami tam tikri reikalavimai su atitinkamu esamu status quo padėties keitimu. Kariaujanti šalis konvencinio karo pagrindais nustoja būti ne ‚nėščia ir tampa nėščia‘ su tam tikru rizikos laipsniu kredituojant save tiek kreditais tiek draudimais juos skolinantis ..Kuri šalis norės sau apriboti tokias galimybes įstumiant į kažką panašaus ką jautė Lietuva 2009 -2010 m ? sveiku protu supranti kad toks siekis dėl keliu ten tūkstančiu gerovės butų nusikalstamas likusiu milijonu atžvilgiu ...netgi tuo atvejų jei mėnesinės ir užtruko kuri laiką .Nei Ukraina nei Turkija leisti sau to negali .Rusija išimtis ..ten protas pajungtas kitiems tikslams .Antra kodėl Jums kaip autoriui atrodo kad giliojo islamo šalis gali būti tapatinama su krikščioniško pamato šalimis ,..apjungiant jas visas pakausčius vienodomis demokratinėmis pasagomis ? (laisvas žodis, nuomonės pliuralizmas, asmens laisvės )..juk dauguma atvejų tos pastangos taip ir neprigijo tuose kituose kraštuose.. o tik įšaukė tokius kruvinus įvykius kurie ir po šiai dienai vertinami labai dviprasmiškai .smile Matote autoriau ..negali neperšokus griovio sakyti OP…nes tai gali reikšti tik viena ...rizikuoji taip kaip ir Turkija ..vėliau suprasti,.. kad jai Europa niekada nebūti ...ji visada liks vartais tarp to ir kito pasaulio ..o kaip žinia keliu raktininku negali būti .Kalbant paprastai konvencinio karo aplamai negali būti šiuo laiku…išvada belieka tik patiems pasidaryti .

Gugiui Trinktas       2016-05-10 12:53

kaip matai, autorius atėjo čia ne vienas su savo keistai painia rašlevėle. Su juo atsivilko ir penkiolikos grušnikų, laikintojų komanda. Anksčiau jei ir pasirodydavo, tai po vieną, du. dabar atsiųsta visa brigada.

Virginijus Karauskas        2016-05-10 11:55

O ko jus ant to Rimo varote, lik patys esate dievo pateptieji, neklystantis ir nesuklydę. Nors ką aš čia, troliai yra troliai wink

Armaitis        2016-05-10 7:40

Kad suprasti mano tekstą, reikia bent minimaliai suprasti, kas yra konvencinis ir nekonvencinis karas ir jų skirtumus. Ir kalbant apie karą, reikia pradėti nuo to, kad bent koks karas yra politikos tęsinys, tik kitomis, žiauresnėmis priemonėmis.

Hibridinis karas, tai šiuolaikinis naujausios formos „partizaninis karas“, kuris sujungia „modernias technologijas ir šiuolaikinius mobilizacijos metodus, jame naudojamos partizaninio ir pilietinio karo visų rūšių kombinacijos ir terorizmas. kai nesilaikoma jokių taisyklių ir susitarimų, panaudojami įvairiausių rūšių ginklai, terorizmas. Hibridiniame kare naudojama viskas, kad pasiekti reikiamų politinių tikslų. Hibridiniam kare naudojami „hibridiniai kariai“, kurie kaip taisyklė randasi pogrindyje giliai užsikonspiravę šalies viduje tarp civilių.

Strategiškai hibridinis karas nuo tradicinio skiriasi kardinaliai. Jei tradiciniam kare yra fronto linija ir užnugaris, tai hibridiniame kare fronto linija aplamai neegzistuoja. Jei tradiciniam kare vyksta mūšiai dėl teritorijos kontrolės, objektu, infrastruktūros ir resursų, tai hibridiniame kare tikslai visai kiti, destabilizuoti situaciją valstybėje, teroras, infrastruktūros sunaikinimas, priešo ekonomikos silpninimas arba sunaikinimas.

Valstybė-agresorė vedanti hibridinį karą kaip taisyklė formaliai ilga laiką lieka nuošalyje, kova vyksta sukilėlių, separatistu, internacionalinių brigadų, radikalių religinių ir nacionalistinių grupių rankomis.
Šis mano komentaras skirtas ne troliams, į trolių komentarus nereaguosiu, per daug troliams butu garbės iš mano pusės.

Tarabilda       2016-05-10 0:13

Armaiti, gal baik čia mitingavęs. Beletristikos (ir dar agitacinio moksleiviško lygio) apie karo baisumus mes sotūs iki kaklo. tamsta nematai skirtumo tarp agresijos ir priešinimosi tai agresijai. Turiu galvoje Rusijos - Ukrainos karą, kurio pats net nepripažįsti, o vapi apie uždarytas parduotuves. Tamstos galvoje visiškas jomarkas - tavo paties terminu tariant - chaoso laisvė.

Armaitis - Palmaičiui        2016-05-9 20:46

Būtent, karo metu ir viešpatauja visiško chaoso laisvė – čia jus teisus. Kai jus iš komforto zonos pakliaunate į chaoso zona, kur nėra elektros, parduotuvės uždarytinos, nes bijomasi atvežti maisto, greitosios į karo zoną neatvyksta, nėra įprasto televizoriaus, interneto, vaistų ir maisto, kartais net gėlo vandens. Kare nėra nei blogio, nei gėrio, yra tik gyvenimas ir mirtis, bei viltis – kad gal pavyks išgyventi ir nieko daugiau. Bent koks karas, tai karstai ir žmonių nuopjovos invalidų vežimėliuose su kateteriais vietoj tiesiosios žarnos ir nieko daugiau.

Palmaitis Armaičiui       2016-05-9 19:23

Klausimas turėtų būti, kurioje srityje nebelieka žodžio laisvės karo atveju, ir kaip tada apskritai suprantama žodžio laisvę. Gali būti, kad karo atveju ir visai jokios laisvės nebelieka, išskyrus individo laisvę tapti kankiniu. Gali būti ir ne geresnis atvejis, kada karo atveju įsiviešpataus visiško chaoso laisvė.
Karo atveju su Orda neketinu tapti kankiniu pasipriešindamas teisėtai gynybai. Pats mielai imsiu į rankas automatą arba nuvairuosiu sunkvežimį su sprogdiniais iki maskoliškų dalinių pagal bičiulių čečėnų pavyzdį. Tačiau kitais atvejais, - pvz., “maidano” bei “taikos palaikymo pajėgų” “teisėtai demokratinei santvarkai” atkurti įvedimo atveju (jei bus ne karo su Orda metu), - kodėlgi ne. Priešingai, aleliuja!

Violeta Paukštė        2016-05-9 18:07

Ir aš siūlau šio straipsnio autoriui nekreipti dėmesio į trolius, patys nieko protingo nesugeba, tik trolina.
Labai taikliai apie trolius Leonidas Donskis:
Ir nebus ramybės jums žemėje (kol anonimas joje gyvuos)
http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/komentarai/leonidas-donskis-ir-nebus-ramybes-jums-zemeje-kol-anonimas-joje-gyvuos-500-623749

Dainius Marinauskas        2016-05-9 17:47

Teisingai pastebėta, kas norėjo, tas suprato, o troliai ir yra troliai, per daug jiems garbės, kad juos komentuoti ir į juos reaguoti.

Arvydas        2016-05-9 17:37

Straipsnio autoriui nereiktu reaguoti į glušių komentarus - beprasimišta, juk glušiai ir yra glušiai, net drąsos neužtenka prisistatyti. Protingi autoriai į tokius komentarus net nereaguoja, o ir protingi administratoriai solidžiose portaluose net blokuoja tokių trolių IP. Kaip galima reaguoti į šlamštą...? Bet manau, kad autorius tai jau suprato wink.

:-(       2016-05-9 17:30

O esme tai tame: koks autoriaus santykis su straipsnio antruoju sakiniu?

Gugis       2016-05-9 17:14

Prisipažįstu, kad po šio išaiškinimo jau nieko nesuprantu, apie ką straipsnis. Čia gal tik trolis senas grušnikas supranta.

Armaitis - Gugiui        2016-05-9 17:05

Ne paslaptis, kad didžioji dalis žmonių turi tam tikrus įsitikinimus, tam tikrą mąstymą. Tie įsitikinimai suformuoja ir tam tikrus lūkesčius. Dėl to, ieškodami kokios nors informacijos internete, surandame ir atsirenkame TIK TĄ INFORMACIJĄ, kuri patenkina MŪSŲ LŪKESČIUS, t. y. tuos, kurie neprieštarauja mūsų įsitikinimams ir mąstymui. Tad skaitau, kad kažką kažko įtikinti –neįmanoma, jei žmogus pats nenori suprasti vienokių ar kitokių procesų esmių.
Ir pasakyti čia nieko ypatingo ir paslėpto nenorėjau, ką norėjau, lik išsakiau trumpai ir aiškiai. Kad karo metu, ar tai konvencinis, ar nekonvencinis, žodžio laisvės nelieka, lieka tik agitacija ir propaganda. Bet, jei valstybė oficialiai pripažįsta savo dalyvavimą karo veiksmuose, tada turi visas teises taikyti cenzūrą ir tai normalu, be to, jei karo veiksmai vyksta svetimoje teritorijoje, tai ir žuvusius paprasčiau susigražinti ir su pagarba tinkamai palaidoti, ir sulašintiems taikomos visos karo dalyvių normos (gydimas, protezavimas, išlaikymas – to nešelpiant), ir pakliuvusius į nelaisve oficialiame lygmenyje lengviau susigražėti, apkeisti, išpirkti.
Bet jei valstybė veda hibridinį, dar vadinama nekonvencinį karą, oficialiai neigia savo dalyvavimą karo konflikte, tai cenzūra neturėtu būti taip griežtai taikoma (bet tai detalės), o kareiviai dalyvaujantis tokiam kare, vykdantis įsakymas ir nurodymus, pripažįstami kaip samdiniai ir jiems netaikomos jokios konvencijos, su jais niekas nesiskaito, nei priešai, nei savi. Kas čia dar gali būti neaiškaus, ar paslėpto…? nesuprantamo..?

:-(       2016-05-9 17:01

Man rodos, kad sio portalo skaitytojai turi daugiau isminties, todel ir straipsnis tarsi ne cia patekes. Tik redakcija galetu savo pasta vertinti atidziau.

Gugis       2016-05-9 16:15

Paskaičius komentarus, visai susipainiojau, apie ką straipsnis. Jei, kaip rašo pirmas komentatorius, ir pats gerb. autorius, jame dėstoma banali išmintis apie tai, kad (geopolitinis) konfliktas visuomet plėtojasi ir informaciniame lauke, ir kad būtinas kritiškumas atskiriant tiesą nuo propagandos, tai visai logiška kritiškų komentatorių laikysena ir pačiam straipsniui taikyti tuos pačius kriterijus, ir daryti prielaidą, kad straipsnis taip pat yra dalis informacinio karo, kaip ten spėja (?) “pagal savo sugedimo laipsnį” vienas pastabus trolis.
O jei visgi autoriui svarbu įtikinti skaitytoją jo pateikiama informacija apie žurnalistų teismą, būtų įdomu sužinoti šaltinius. Čia komentatorius Tarabilda teisus, kaip ir daugelyje kitų pastebėjimų.

Arvydas - Senam Grušnikui       2016-05-9 15:48

Gal nereikia nekinti autoriaus. Jei kas yra į šią temą, tai gal apie tai ir komentuokite, nes kažkaip nelabai galima suprasti, ką jus norite pasakyti.

Senas Grušnikas Senam Volkui       2016-05-9 15:37

Ir aš nesupratau, ar jūs nesupratote, kad aš supratau, kad jūs supratote, kad aš supratau, ar vsiože viską supratote.
Gal ateity paviks tai suprasti, bet dabar kol kas tik užtykrintai supratau, kad supratote, kad supratau.

Armaitis - Senam Grušnikui       2016-05-9 15:21

Kiekvienas viską vertina pagal savo susigadinimo laipsnį :D.
Nors, ką jus norėjote pasakyti, jūsų chaotiškai makabriškų minčių taip ir nesupratau…
Gal nuo dievo neduota jūsų suprasti…

Senas Grušnikas Senam Volkui       2016-05-9 15:04

Prytariu, šitas straipsnis išsiskiria iš kitų tuo, kad jis tykrai ne agitacija ir ne propaganda.
Pagaliau prie pagrindinės minties, apie žurnalistus, kurie teisiami už agitaciją ir propagandą. Nes iki šiol beveik visi komentatoriai nepagavo gilios autoriaus minties ir nesuprato, ką jis nori pasakyti, ir atkreipė dėmesį ne į liūdną žadėtį su žodžio laisve Turkijoje, o rašinėjo apie antraeilius ir nesvarbius dalykus, svarstydami, ar moskovijos nepavykę bandymai užgrobti Ukrainą savo mastais ir esme gali būti lyginami su turkų naftos pirkimais iš ISIS.

Armaitis - Palmaičiui        2016-05-9 13:59

Faktas tas, kad karo atvejų, ar tai konvencinis, ar nekonvencinis, žodžio laisvės nelieka, lieka tik agitacija ir propaganda.

Palmaitis Armaičiui       2016-05-9 13:52

Atsiprašau, nesigilinau į tą Jūsų mintį, nes neturėjau laiko. Neneigiu, kad ji gali būti teisinga.
Sureagavau tik į pradžią. Tai buvo gera proga ne Jus pakritikuoti, bet aną “informaciją”, kaip akivaizdų kremlinį melą.
Tačiau jei čia keliamas žodžio laisvės klausimas, tai būdamas “tamsybininkas”, žiūriu į tai Leono XIII akimis, kaip masonų revoliucijos krikščioniškoje Europoje rezultatą. Žinoma, kai krikščioniškos valstybės nebėra, jau galima ir svarstyti, ar ta iškovota žodžio laisvė iš tikrųjų yra laisvė, bei pasiginčyti ir šia tema.
PS Raigerdas prikišo man “neapykantą masonams”. Kuo čia dėta neapykanta? Bandau ieškoti tiesos, o tam jausmai tik trukdytų.

Apie vatnikus        2016-05-9 13:41

Armaitis grubia forma užgavo vatnikus, tad vatnikai nelabai suvokia, kaip įkasti atgal :D

Tarabildai...       2016-05-9 13:35

Tame ir skirtumas, kad jus nesidomite, tad nesuprantate net apie ką kalba, ir bandote komentuoti tai, ką nesuvokiate grin

Tarabilda       2016-05-9 13:10

Man juokingas šis rusofilas, užsimojęs patyrinėti žodžio laisvės ribas Turkijoje. Visiškai neaišku, kokiais jis šaltiniais remiasi rašydamas, kad ir pirmąją pastraipą: “Stambulo teismas gegužės 6 d. pripažino du opozicijos žurnalistus kaltais dėl valstybės paslapčių atskleidimo. Žurnalistai atskleidė ir paskelbė informaciją, įrodančią, kad Turkija oficialiame valstybiniame lygmenyje bendradarbiauja su „Daesh“ („islamo valstybe“) teroristais ir jiems teikia ginkluotę bei reikiamus šaudmenis.”
Rusiškom šakėm ant vandens rašyta. Tūlas Armaitis visų pirma turėtų pasistengti parašyti opusą apie žiniasklaidos padėtį Lietuvoje, bet man kyla toks įtarimas, kad ji jį tenkina.

Armaitis - Palmaičiui        2016-05-9 13:02

O jus pabandykite apžvelgti džihadistų tinklapių informaciją, Bašaro al-Asado medijos šaltinius, užsukite į uždarus forumus, kur susirašo kariaujančios pusės, kaip vienos, taip kitos. Paskaitykite Irano MIP pranešimus, gal pamatysite kažkiek kitokį vaizdą. Nors aš rašiau visai ne apie tai. Bandžiau išsakyti visai kitą mintį, bet kaip matau - suprato tik vienetai.

Palmaitis Armaičiui       2016-05-9 12:39

Paviršutiniškai ar ne, parodys artima ateitis, bet įvykius islamo šalyse stebiu nuo pat čečėnų karo, o Udugovas yra unikalus analitikas. Su Toru negalėjau prisijungti prie Kavkazcentro. Štai dabar, prašom - Uduguvo analizė:
http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2016/03/14/111758/movladi-udugov-russko-turetskaya-vojna.shtml
PS Beje, visai “iš kitos stovyklos” šiandien proturkiškas ir antiruskiškas yra ir Izraelio analitikas Avraamas Šmulevičius. Yra sričių, kur nuoseklių abraomitų požiūriai negali nesutapti.

Donatas - senam Grušnikui        2016-05-9 11:12

O jus apimtas karo šizofrenijos kieno esate pusėje..? wink.

SEnas Grušnikas Donatui       2016-05-9 11:04

“kas atsitinka, kai nepripažįstamą oficialaus dalyvavimo kare”. Būtent! Jums lieka pripažinti, kad straipsnis yra karo dalis.

Apie karus        2016-05-9 11:04

Kad šia temą komentuoti, reikia turėti bent minimalų supratimą, kas yra konvencinis ir nekonvencinis karas. Autorius būtent tai ir užkabino. Juokingiausiai tai, kai temą komentuoja asmenis, apie tai neturintis nei mažiausio suvokimo.

Donatas        2016-05-9 10:51

Trukt už vadžiu ir vėl nuo pradžių, autorius nebandė aiškintis, kas kalčiausias, labai taiklus yra pirmas Vido komentaras. Kad kalba eina apie tai, kas atsitinka, kai nepripažįstamą oficialaus dalyvavimo kare. O jus čia paišote kaip politikai schemas, kas, kur ir kokiose pozicijose.

Senas grušnikas       2016-05-9 10:32

Pritariu Deborah Stone Kitokiai nuomonei. Ji grąžina politikai jos poleminę esmę (polemos = karas (gr.)), kurią mėginama ištrinti, pateikiant visuomenei jos surogatą.

Sumaištis       2016-05-9 10:21

Ko gero viskas labai sudėtinga, arba labai paprasta. Žiūrint iš paprastumo pozijų, galėtų būti taip:

Sirijoje susidūrė JAV su savo “pavasarinėmis už demokratiją” revoliucijomis ir Rusija su savo vienintele likusia karine baze. JAV sukūrė DAESH, kaip įrankį Asadui pamokyti ir kitiems darbeliams atlikti arabų pasaulyje, tame tarpe ir Europoje. Turkija irgi nieko prieš sudoroti Siriją. O kaip veiktų DAESH be Turkijos? Tai tiesiog neįmanoma. ES mižniai irgi šitą žino, bet tyli, nes žino, kas yra šeimininkas. Iš kitos pusės ruseliai bando išlaikyti savo interesus.

Ruseliai taip pat bando išlaikyti Ukrainą prie savęs. Ukrainiečiai nori savo normalios valstybės, bet jie yra naivūs ir juos valdo ne jie patys, o žydeliai, kuriems Ukraina rūpi tiek, kiek gali iš jos gauti pinigų. JAV pasisodina žydų parlamantą su prezindentu, kuris tik pakeitė to paties Donecko buvusį vierchą palaikoma Rusijos. Kadangi vierchas nepasirašė po asociacija su kitų sojūzu, tai buvo nuverstas. Štai ir visa dialektika.

O čia rašinėdami apie hibridinius karus, plaukia paviršiumi, nes tik taip leidžiama mūsų “nekontroliuojamoje” žiniasklaidoje. Tarsi ankščiau pradėdavo karus tik apie tai pranešę per televizorių.

Kitokia nuomonė        2016-05-9 10:05

Žmonės mano, jog daiktą jie pažįsta tik tada, kai suvokia jo „kodėl” (suvokia jo pirmąją priežastį) [Aristotelis].

Polyje priežastinės istorijos yra strategiškai apipinamos simboliais bei skaičiais ir paskui politinių veikėjų teikiamos visuomenei siekiant savo versijas padaryti politinių pasirinkimų pagrindu. Priežastinės istorijos yra esminiai įrankiai kuriant aljansus ir apibrėžiant naudos bei naštos paskirstymo būdą.

Grynai politiniu požiūriu bet kurią problema apibrėžiama ne jos priežasčių, bet jos padarinių terminais. Kuriuos Žmones problema palies? Kaip? Ar jie tai žino? Kaip jie į ją reaguos? Paprašykite politiko apibrėžti problemą, tai jis veikiausiai nupieš mūšio lauko žemėlapį ir parodys, kas ir kieno pusėje užima savo poziciją. Politikos analitinėje kalboje vyrauja „už ir prieš”, „šalininkai ir priešai”, „mūsų pusė ir jų pusė”.

Politikoje puses apibrėžia „interesai”. Kalbama apie grupes, kurios yra suinteresuotos tam tikra problema arba yra veikiamos jos padarinių. Padariniai, politikos analizės kalboje, yra objektyvūs dalykai, kuriuos galima atrasti ir išaiškinti: jie yra giluminiai ir tvarūs veiksmų rezultatai, egzistuojantys nepriklausomai nuo to, ar apie juos ką nors žinome. Interesai, politikos kalboje, yra aktyvioji padarinių pusė, - jie atsiranda dėl to, kad žmonės patiria arba įsivaizduoja padarinius ir mėgina juos paveikti. Politikoje padariniai įgyja reikšmę tik tada, kai jie transformuojami į reikalavimus. Tad vienas svarbiausių viešosios politikos politinės analizės klausimų būtų toks: kaip, kada ir kodėl padariniai yra konvertuojami į politinius interesus.

Klausimas       2016-05-9 10:02

P kada ir kur autorius šlovino Staliną ir sovietizmą, kažkaip nerandu..?

Senas grušnikas       2016-05-9 9:45

Prytariu Rimui Armaičiui. Taip ir toliau: pakrytikokim Rūsija, kad hibrydiškai kariauja, taip rūsofobai praras būdrūmą, sakys: o, savas, gerai rašo. O tada pūblika lengviau praris esminę žinią, kad Rūsija ir Turkyja -vienodos. Taip įvykdisim užduotį, o ne tiesiog varidami ant erdogano, koks jis diktatorius ir ko numušinėja rusų samoliotus, katrie tik trūputi įskrenda į Turkijos teritorija.
Senas Volkas daro dydeli progresa. Suprato, kad tiesmuka propaganda, koks Stalinas išmintingas ekonomystas ar Pūtinas galyngas ir lynksmas, jokiu tikslų nepasieks. Tai dabar rašo gudriau. Taip ir toliau!

:-(       2016-05-9 9:23

Tokie autoriai neturėtų būti publikuojami, kai vietoj argumentų pateikia oponentų įsivaizduojamas savybes. Antra vertus, kai tokie straipsniai viešinami, tai kažin ar tai jau asmeniška.

Rimas Armaitis - to: Letas Palmaitis       2016-05-9 7:52

Jūsų komentaras sako tik viena, kad jus paviršutiniškai domitės įvykiais Artimosiose rytuose, arba tikite tik to, ko norite pats tikėti, atmesdami realistišką tikrovę. Bet tai jūsų asmeninės bėdos. Su visa pagarba jums, teksto autorius Rimas Armaitis.

Letas Palmaitis       2016-05-9 2:35

Kad Turkija bendradarbiauja su ISIS, yra jau seniau girdėtas kremlių melas. Jei kokie nors “žurnalistai” atskleidė ir papalatino tokią “informaciją”, tai yra paskutiniai išdavikai, papirkti niekšai, kuriems tinkamiausia vieta už grotų. Abejoju, kad net ir sodomodemokratiniai lyderiai tikrai “išreiškė nepasitenkinimą ir paragino Turkiją gerbti žodžio laisvę”.
Neįsivaizduoju, iš kokio pašto tiesos.lt sugebėjo gauti tokias “žinias” (kad būtų ekspertai.eu, nebūčiau nustebęs), tačiau bent gerai, kad parašyta “jau kaip ir”: “jau kaip ir išreiškė nepasitenkinimą ir paragino Turkiją gerbti žodžio laisvę”. Suprask “jau kaip ir paragino”. Nuostabiai tiksli informacija!
Kaip kadaise patardavau ekspertams (eu), taip dabar nuoširdžiai patariu tiesos.lt stebėti informaciją apie Turkijos ir ruskijos santykius kavkazcenter.com svetainėje (ten rasite ir Movladi Udugovo analizę, kaip visada nepriekaištingai gilią ir visapusišką: Мовлади Удугов: Русско-Турецкая война - lengvai rasite dešiniame meniu apatinėje dalyje, labai rekomenduoju!).

Vidas       2016-05-8 23:06

Tikrovėje čia kalba ne apie propagandą, melas melui tikrai neilgus. Kaip aš suprantu, šitame straipsnyje kalba net ne apie Rusiją, ar Turkiją (jie tik kaip gyvi pvz.), o apie tai, kad valstybės aktyviai kariaujančios panaudojant hibridinio karo metodikas, daugiau kenkia sau, nei iš to turi naudos. O daugiausiai nukenčia net ne žurnalistai kalbantis tiesa, ar bandantis tai sakyti, o kariai, kariaujantis teritorijoje, kur jų būti oficialiai neturi. Bet tikriausiai ne visi tai suprato.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.