Dienos aktualija, Iš propagandos frontų

Iš propagandos frontų. „Politologas“ Mažvydas Jastramskis: 5% kartelė – Putinas, 0% – Hitleris

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 15 d. 2:16

10     

    

Iš propagandos frontų. „Politologas“ Mažvydas Jastramskis: 5% kartelė – Putinas, 0% – Hitleris

Amerika: kartelė – 50 procentų ir dvi partijos.

Rusija: kartelė – 5 procentai ir 4 partijos.
Ir dar Putinas.

Tarpukario Vokietija: kartelė – 0 procentų ir 13 partijų. Ir ateina Hitleris.

Išvadas patys pasidarom.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

T0mas J.       2019-12-21 14:27

Kokį rezultatą nulemia kartelės kilnojimas “aukščiau-žemiau“?
Jis nulemia, KĄ DARYTI su MAŽŲ partijų rinkimuose gautais balsais. Kai kam atrodys – anoks čia klausimas! – elkimės taip pat, t.y. sąžiningai su VISŲ partijų balsais – tiek mažų, tiek didelių! Tačiau didžiosios partijos (konservatoriai ir socialdemokratai) taip nemanė – jie kadaise taip surašė rinkimų įstatymą, kad MAŽŲ partijų gautus balsus po rinkimų reikia atiduoti didžiosioms partijoms (atseit kartelės neperžengė). Apie kokį balsų skaičių kalbam? Praeituose Seimo rinkimuose tokių balsų buvo 234 tūkst., t.y. net 20% visų balsavusiųjų! Dabar jūs patys spręskit – ar tai teisinga, kai užtikrintai, pagal įstatymą, kiekvienuose rinkimuose svetimus balsus pasiima konkurentai?
Vieni žmonės uždirba daug, kiti mažai.
Kas kiek uždirba - tas tiek ir gauna.
Ar teisinga būtų mažai uždirbusiųjų atlyginimą atiduoti daug uždirbantiems?
Nausėda sako: taip. Neteisingas žmogus.

Kiekvienam savo       2019-12-20 17:33

5 proc. protelio turintis politologas - kvailys, 0 proc. - idiotas.

Jastramskiui       2019-12-17 10:17

visai kvailas komentaras. juk Hitleris ir Putinas praejo ne tik kad 3, bet ir 5 ir 10 ir 20 proc ir dar aukstesnes karteles. kam reikia pateikti visai netinkamus pavyzdzius? ar cia parodyti savo neismanyma?

pasvarstymai       2019-12-16 10:41

Bent man, dažnai kyla klausimas, kodėl šiais laikais reikia taip dažnai keisti įstatymus. Juk visuomenės dorovės principai nesikeičia – bent jau taip turėtų būti – o tautų kultūros ir papročiai taip pat yra ilgaamžiai ir stabilūs. Beje, geriausias įstatymas yra Dekologas, kuris tinka visais laikais, todėl, ar nevertėtų grįžti prie krikščionybės, kad nereikėtų kiekvieno visuomenės nario poelgį aprašinėti privalomais įstatymais… O ekonomiką kapitalizmo sąlygomis iš esmės vysto ir palaiko pati laisva rinka, bet ne parlamentai su savo leidžiamais įstatymais. Pagaliau, prisiminkime ankstesnę žmonijos istoriją, kai įstatymai buvo praktiškai stabilūs, tačiau dėl to tikrai negrėsė chaosas ir visuomenėje buvo įsigalėjusi tam tikra stabili tvarka…

O tai kitoniško       2019-12-16 9:35

varianto be šitų 3 tas politologijos mokslas nenumato ?

Padaręs išvadas       2019-12-15 20:59

Statistika paimta iš trijų valstybių, iš tikrųjų, nėra statistika, o santvarkos tipą tikrai neįtakoja parlamentinių partijų skaičius. Manau, kad politinės santvarkos tipą labiausiai įtakoja konkrečios tautos istorijos eigoje susiklostę reikšmingiausi įvykiai, kurie paveikia netgi tautos mentalitetą. Pavyzdžiui, imkime Vokietijos atvejį. Kas Vokietijoje buvo įmanoma tarpukaryje, tas šiandien Vokietijoje yra neįmanoma. Vokietija, per 1-ąjį Pasaulinį karą gavusi politinį nokdauną, jautėsi įžeista ir pažeminta kitų valstybių atžvilgiu, todėl ji prarastą valstybės orumą griebėsi atstatyti per nacionalizmą, kurio visuotinis suklestėjimas būtent ir atvedė Hitlerio atėjimą į valdžią (beje demokratiniu būdu), bet ne ta tuometinių parlamentinių partijų gausa. Per 2-ąjį pasaulinį karą Vokietija, šį kartą patyrusi jau politinį nokautą, psichologiškai neatsigauna netgi iki šių dienų, ko išdavoje Vokietija yra linkusi atsisakyti netgi savo vokiškos tapatybės. Rusijai istoriniai įvykiai buvo žymiai palankesni nei Vokietijai, būtent todėl ten šiandien klesti putinizmas. O Amerikos demokratijos klestėjimo pagrindinė priežastis yra ne todėl, kad ten yra tik dvi parlamentinės partijos, bet todėl, kad Amerika yra imigrantų, kadaise atvykusių iš Europos ieškoti geresnio materialinio gyvenimo, kraštas. Būtent todėl čia klesti liberalioji demokratija, kuriai nereikia nei tėvynės, nei Dievo, bet reikia tik prabangaus materialinio gyvenimo. Taigi, konkrečios valstybės (arba tautos) istorinė praeitis, įskaitant ir jos pačią kilmę, o ne parlamentinių partijų gausa, daro įtaką rinkėjams, kuriai politinei santvarkai jie gali būti linkę simpatizuoti.
P.S. Dėmesio! Žmogus ne vien duona gyvas, o dvasiškai miręs žmogus, tiksliau, žmogus be Dievo ir Tėvynės, yra pats nelaimingiausias žmogus. Tačiau, tokiu atveju, daugeliui kartais gali iškilti problema, kaip būti nacionalistu ir išlikti taikiu žmogumi kitų tautų bei kitaminčių atžvilgiu. Manau, kad šios problemos išsprendimas glūdi tame, jog reikia būti ne tik nacionalistu, bet tuo pačiu ir TIKRU krikščioniu.

Tikrai propagandos frontas        2019-12-15 17:32

Sukilę ir vienu balsu spiegiantys “politologai” gali reikšti, kad didžiosios ir save tradicinėmis partijomis vadinančios gaujos išsigando dėl savo monopolijų prie valdžios lovio. Gali tekti kąsniu kitu pasimažinti savo apetitą! Ir kad iš mažų partijų atėję “marginalai” gali priversti iš tikrųjų daugiau dirbti, o ne vaidinti darbą, tulpių paštu rašinėti ar brendžio dėžutes dalintis. Jei keli mažos partijos nariai seime rimtai kibtų kokiems nors konservatoriams ar liberalams į gerkles, jau kituose rinkimuose jie realiai galėtų tikėtis juos kažkokia dalimi ir pakeisti! Tačiau, kad taip nutiktų šansų daug nėra. Iš viso, reakcija stipriai perdėta, visas šaršalas sukeltas tik dėl to, kad atsirado dar viena proga pamušti “valstiečius”. Tiesiog buvo duota komanda, ir pasigirdo sutartinis au au au. Štai, galit pasigėrėti, kaip noriai į chorą amsi štazis! Nes realiai keli mažų partijų mandatai seime absoliučiai nieko nepakeis. Juk visada į seimą patekdavo kokia nors naujų gelbėtojų partija, visada atsiranda bėgiotojų po partijas, išmetamų ar paliekančių partijas ir frakcijas. Kokią stichinę nelaimę kada nors jie sukėlė? Ar dabar ką nors keičia mišri seimo narių frakcija? Bus vienu kitu mažiau klusniai rankas kilojančių koncervų ar socdemų stovyklose, bus keliais daugiau mišrioje frakcijoje. O tai yra gerai. Nes tai reiškia didesnę nuomonių įvairovę. Ir didesnę demokratiją. Be to, yra mžytė viltis, kad koks rėksnys “marginalas” neklausys anūkėlio komandų, ir jei nesustabdys, tai bent galės mus apšviesti apie kokią naują Independenso, Leo LT ar kitą panašią aferą. Vien tik pliusai…

Jules       2019-12-15 10:03

Suprantama, kodėl šiandien tokia populiari dezisto, dezinformatoriaus, profesija. Kodėl taip mamyčiukai veržiasi studijuot į VU Dezinfologijos katedrą, kad taptų profesionaliais Demagogijos ir melo propagandos specialistais.

štaziui       2019-12-15 9:42

Gal ir tu ant bačkos pasilypėk, o tai kaip įmynei į savo šūdus, taip ir esi šūdo vietoj.

stasys        2019-12-15 8:54

Galima būtu pasiginčyti , bet Tiesoms priminsiu ant bačkos stovint tie reikalai kur kas geriau matomi , nei stovint ant žemės . Kaip man tai Mažvydas Jastramskis apibrėžė labai konkretu ratą apie problemą ir parodė kad Seimo populiarumo dugnas gali pramušti dar viena dugną ir sukelti visuomenėje netgi riaušes . Berazumiams demokratija tik žaidimas ..o visiems likusiems realus gyvenimas . Kažkuria prasme galima tik užjausti tuos kuriems reikia tu Seimo rinkimu mažinimo kartelės .. situacija be išeities ir dar didelis klausimas ar po tokiu darbu Lietuvai tie patys valstiečiai bepapuls į nauja Seimą ? intrigos blogai veikia žmonių nuotaikas .. o tas duosiu neduosiu neapsisprendžiant kaip sekančiais metais gyvens piliečiai ir toliau lieka dideliu klausimu ..


Rekomenduojame

Situacija sveikatos srityje: dr. Rimo Jankūno ir Andriaus Gudaičio pranešimai LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: šįkart boikotas gali pavykti, mat valdantieji pataikė į savo tradicinius rėmėjus, o jų balsas dangų pasiekia

Andrius Martinkus. Tikroji vertybinė politika dabar yra ‘Realpolitik’

Ramūnas Aušrotas. Seimo narė Morgana Danielė platina teisiškai ydingą ir socialiai neatsakingą informaciją

Ignas Vėgėlė. Kodėl mes taip orientuojamės?

Vygantas Malinauskas. Apie nacionalinius kovos su pandemija ypatumus

Rasa Čepaitienė. Naujoji Helsinkio grupė

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Šiluvos deklaracija labiau tinka Dorovės ministerijai negu Bažnyčiai

STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Izraelio sveikatos ministras pripažino, kad „skiepų pasai“ – tai spaudimo priemonė

Vytautas Rubavičius. Paslaptingas okupacinių Vilniaus paminklų „trikampis“

Pasirašykime Šiluvos deklaraciją: laisvoje demokratinėje valstybėje būtina gerbti pamatinius asmens ir visuomenės gėrius

Nida Vasiliauskaitė. Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo

Algimantas Rusteika. Kaip bukalaurai taisys savo klaidą

Advokatas Andrius Krištapavičius: kodėl atsisakau pasiimti savo Galimybių pasą?

Kun. Robertas Grigas. Rugsėjo 13-oji: niūrus sugrįžimas į sovietmetį

Liudvikas Jakimavičius. Uždavinys PIŠei

STI tarptautinė mokslinė konferencija „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“: pagrindiniai pranešimai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas dėl Šiluvos deklaracijos

Rasa Čepaitienė. Viskas taip tiesmuka ir primityvu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie ovacijas „kliedesiams“, tapusiems tikrove, ir ramiai knarkiančią sąžinę

Dominykas Vanhara. Kas yra blogai su šia publikacija?

Lenkų premjeras: Lenkija bus geriausia vieta gyventi Europoje

Rasa Čepaitienė. Prieš pišizmą nublanksta net kasdieniai vėlyvojo brežnevizmo marazmai

Viktoras Jašinskas. Juodasis pirmadienis

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.