Iš propagandos frontų. LRT ir E. Jakilaitis pratrūko: kodėl koalicijoje „Garliavos rėksniai“?

Tiesos.lt redakcija   2015 m. balandžio 2 d. 7:15

58     

    

Iš propagandos frontų. LRT ir E. Jakilaitis pratrūko: kodėl koalicijoje „Garliavos rėksniai“?

Žurnalistas Edmundas Jakilaitis šį antradienį LRT televizijos laidoje „Dėmesio centre“ mėgino kalbinti išrinktąjį Vilniaus merą Remigijų Šimašių.

Pastaruoju laiku nevengęs viešo melo, anksčiau ne vienerius metus dirbęs garsaus advokato Gintaro Černiausko, Laimutės Stankūnaitės ir Andriaus Ūso atstovu spaudai, 2003-aisiais TV laidose garbinęs Rolandą Paksą ir įtikinėjęs žiūrovus, kad jis per šimtą prezidentavimo dienų iš bjauriojo ančiuko tapęs nuostabia gulbe, ponas E. Jakilaitis ir šį kartą nesusivaldė. Spjovęs į deklaruotą LRT misiją „tarnauti visuomenei teikiant šalyje ir užsienyje gyvenantiems Lietuvos žmonėms tikslią, objektyvią, kokybišką informaciją“, žurnalistas savo laidą skyrė primityviai propagandai – nomenklatūrai neparankių žmonių niekinimui.

Ponas E. Jakilaitis, kaip aukščiausių valdžios rūmų atstovas, laidoje barė merą R. Šimašių, kodėl šis Vilniaus koaliciją drįsęs suteršti rūmų nemalonėn patekusiais asmenimis. LRT televizija, piliečių lėšomis išlaikomas „visuomeninis transliuotojas“, savo mieliems žiūrovams paskelbė, kad vilniečių į sostinės tarybą išrinkti Lietuvos Sąrašo atstovai ekonomistė Aušra Maldeikienė, aplinkosaugininkas Liutauras Stoškus, aktorius ir pedagogas Gediminas Storpirštis, kultūros istorikas Darius Kuolys esą „piliečiais besivadinantys Garliavos rėksniai“, „Garliavoje prie tvoros matyti asmenys“.

Beje, pati LRT E. Jakilaičio laidą „Dėmesio centre“ pristato kaip ypatingo profesionalumo ir ilgametės patirties dirbinį: „Norint giliau suvokti svarbiausius įvykius, procesus, reiškinius, tendencijas būtinas profesionalesnis ir gilesnis požiūris. Rimtai analizei bei profesionaliems klausimams reikalingas ne tik kasdienis pasirengimas, įsigilinimas į visą viešai prieinamą medžiagą, bet ir ilgametė patirtis. Laidos vedėjas žurnalistas Edmundas Jakilaitis, turintis 17-os metų patirtį naujienų žurnalistikoje, kas vakarą studijoje kalbina svarbiausio dienos įvykio herojus.“

Supažindiname su E. Jakilaičio ir R. Šimašiaus „pokalbio“ trumpuoju variantu:

 

* * *

Su visu E. Jakilaičio ir R. Šimašiaus „pokalbiu“ supažindina ir LRT portalas lrt.lt (žiūrėti ČIA):

Apie naują koaliciją, postų dalybas ir būsimas naujoves – pokalbis su R. Šimašiumi.

Pone Šimašiau, žadėjote naują kokybę, bet kur ji? Sudarytoje koalicijoje – ir piliečiais besivadinantys Garliavos rėksniai, ir Rolando Pakso, Petro Gražulio bei Juozo Imbraso partija?

Dažnai sulaukiu klausimo, kam reikėjo tokios plačios koalicijos, kurioje net penkios partijos – 35 mandatai iš 51, kai būtų užtekę ir trijų partijų turimų mandatų. Galiu atsakyti: nuo pirmos dienos, kai pradėjome lipdyti koaliciją ir kelti klausimus, ką reikia padaryti, kaip pakeisti savivaldybės veikimo stilių, supratome, kad su dviem partijomis – Artūro Zuoko partija bei Lenkų rinkimų akcija bendros kalbos nebus. O visų kitų partijų požiūris į miesto valdymą, administracijos depolitizavimą, nepriklausomas valdybas savivaldybės įmonėse ir kitus dalykus sutapo su mūsų partijos nuostatomis. Džiaugiuosi, kad penkių partijų koalicija liko iki galo.

Tačiau kompanija, kurioje esate, neatrodo pati garbingiausia. Yra toks posakis – pasakyk, kas tavo draugai, pasakysiu, kas tu. Kaip susiję su Jūsų šūkiais ir nuostatomis Rolandas Paksas ar Petras Gražulis, jau nekalbant apie Garliavoje prie tvoros matytus asmenis?

Vienintelis kriterijus, kuris tariantis man buvo aktualus – kad būtų įmanoma pasiekti tikslus, kuriuos sau išsikėliau.

Ar nemanote suklaidinęs rinkėjus? Ar už Jus būtų tiek daug žmonių balsavę, jei žinotų, kad dirbsite su minėtomis organizacijomis?

Belieka spėlioti. Manau, kad būtų balsavę, nes rinkėjai nori rezultatų. Esu nusiteikęs padaryt viską, kad tie rezultatai būtų pasiekti. Didesnė koalicija yra ir didesnė atrama. Reikės priimti sudėtingus sprendimus, reikės daugumos. Ir ta dauguma turi išlikti per visas audras. Net jeigu kažkas pavargs ar palūš, man svarbu, kad dauguma būtų tvirta nuo pat pradžios.

Buvimas valdžioje ir valdžios stabilumas Jums didesnė vertybė už valdžios kokybę?

Stabilią ir didelę koaliciją lipdžiau tam, kad pavyktų pasiekti tikslus. Taip, valdžiai išlaikyti būtų užtekę ir trijų partijų daugumos, tačiau svarbiems pokyčiams reikia labai stabilios daugumos.

Jūs iš anksto nepasitikite socialdemokratais ir Tėvynės sąjunga?

Taip nėra. Su visomis penkiomis partijomis mes pirmiausia susitarėme dėl pokyčių programos. Tai labai svarbu, kad galėtume įvykdyti pažadus rinkėjams.

Tačiau koks argumentas turėti daugiau, negu reikia? Kad būtų stabiliau nei stabilu? Juk ir trijų partijų balsai yra daugiau nei pusė, kam gadinti kokybę?

Jokio kokybės gadinimo nėra, yra tik dar aukštesnis standartas, kaip tą kokybę dar geriau įdiegti. Aš esu išrinktas meras ir imuosi atsakomybės, kad darbai būtų atlikti. Tai mano pagrindinis rūpestis. Nenoriu rizikuoti turėdamas silpnesnę koaliciją. Tikiuosi, kad ši koalicija išliks iki kadencijos pabaigos.

Bet kokia kaina?

Ne. Tikiuosi, kad nervai visiems išlaikys, koalicijos partneriai nepradės siūlyti savo kadrų ir panašiai. Tam tikras koalicijos rezervas leidžia tai pasiekti ir užtikrinti.

lrt.lt

* * *

Portalo Tiesos.lt redaktorė Ramutė Bingelienė kitą dieną po propagandinės laidos pamėgino poną E. Jakilaitį pakalbinti telefonu.

Laba diena. Jums skambina portalo Tiesos.lt redaktorė Ramutė Bingelienė. Ar galėtume pasikalbėti?

Bandykime. Labai greitai.

Aš dėl Jūsų vakarykštės laidos „Dėmesio centre“. Norėjau paklausti, kodėl Jūs klaidinate savo žiūrovą?

[po pauzės] Ką jūs turite omeny?

Savo klausimuose ponui R. Šimašiui keletą kartų pakartojote, kad į naująją koaliciją įtrauktos „organizacijos“, kurios „gadina valdžios kokybę“. Vieną iš jų įvardijate taip – „piliečiais besivadinantys Garliavos rėksniai“. Kaip Jūs pagrįstumėte tokį savo įvardijimą?

Aš, žinokite, viską, ką norėjau pasakyti, uždaviau savo klausime. Aš daugiau neturiu ką čia grįsti. Kiekvienas žurnalistas, kaip nori, pagal savo suvokimą, įvardija. Yra laisvė Lietuvoje skelbti mintis, idėjas. Klausimas nuskambėjo, nuskambėjo atsakymas. Ką dar čia turiu pasakyti?

O kaip tai suderinama su objektyvia žurnalistika?

Klausykite, ponia brangioji. Aš, tiesą sakant, net nežinau tokio portalo, net nežinau su kuo aš kalbu. Ir labai atsiprašau. Iki malonių.

Pasiteirauti, kuriuos Lietuvos Sąrašo asmenis ponas E. Jakilaitis matė „Garliavoje prie tvoros“, nespėta. LRT žurnalistas išsijungė telefoną.

* * *

E. Jakilaičio žurnalistikos pavyzdžiai ir jos komentarai Tiesos.lt portale ir kitur:

A.Ūsas mano, kad valstybėje vyksta perversmas

Pagrobta Mergaitė advokatui sunki! (2012-05-17)

Andrius Ūsas televizijai tiesioginiame eteryje išdėstė savo tiesą

L.Stankūnaitė netikėtai surengė spaudos konferenciją

Iš propagandos frontų. A.Siaurusevičius meta prieš Žygaičius sunkiąją propagandos artileriją

Iš propagandos frontų. LTV žaidžia „teisę žinoti“

Iš propagandos frontų. Pasitraukus „Chevron“ lietuviai gali „nugaišti iš neturėjimo ką valgyti ir kuo šildytis“

Putinėjančios Lietuvos vaizdelis: Prezidentūroje – Konstitucijos dienai skirta diskusija

Aušra Maldeikienė: Kai „jakilaičiai“ nesitrynė televizijose, mūsų diskusijos buvo absoliučiai kitos kokybės

Liudvikas Jakimavičius. Dočio patarimas rinkėjams, kaip balsuoti

Kam praverstų D. Grybauskaitės auka, arba ko nežino E. Jakilaitis

LRT debatų laidoje E. Jakilaitis įžūliai melavo, o D. Grybauskaitė tam pritarė

N. Puteikio rinkimų štabas prašo paneigti LRT debatų vedėjo E. Jakilaičio melą

Dėl akiplėšiško E.Jakilaičio melo LRT neatsiprašė visuomenės

Kodėl R. Juknevičienė ir E.Jakilaitis bijo diskutuoti su Jonu Kronkaičiu?

Andrius Švarplys. Pilietinė žurnalistika teisinėje valstybėje?

Propaganda „visuomeninėje“ TV: kaip E.Jakilaitis „moderavo“ debatus

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Justas       2015-04-3 14:15

Gerbiama Jadzė apeliuoja į Žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos veiksnumą.  Jei ši ko… misija atliktų jai skiriamą misiją, visų mokesčių mokėtojų pinigais išlaikoma Lietuvos respublikos televizija seniai jau atsisveikintų su ne viena tokia ekrano ,,žvaigžde”, nedrįsdama žiebti naujų. Būti ar nebūti, pūti ar nepūti - ne Jakilaičio problema. Propagandai ( ji kali būti ir labai pozityvi tikrų vertybių atžvilgiu) visada reikia ištikimų  trubadūru. Kol kas LTV pagal elgiasi taip, kaip jai paranku. Juk ją, taip kaip nori, tampo kiti… Tai akivaizdu. Kaip bebūtų liūdna, tačiau pripažinkime - valdžia, jos tarnai - daugumos atspindys. O pati mažuma..? Deja, ją vis dar kankina nepilnavertiškumo, negebėjimo tapti jėga kompleksai.
  P.S. Ar pamenat kaip apkalbamą žurnalistą “maudė” Baltarusijos caras A.Lukašenka? Tariamos “žvaigždės” tėra tik žvakutės…

na ir kas tas jakilaitis?       2015-04-3 9:27

berniukas iš Lietuvos užribio kaimo pakraščio tvartelio… nei kultūros, nei savigarbos.

to jadzei       2015-04-3 8:37

žurnalistų ir leidėjų etikos komisijos pirmininkas yra Slušnys.
Va tau Jadze ir atsakymas.

,,kopija iš delfio''       2015-04-3 8:35

Ačiu žmogau už primnimą.

kopija is Delfio       2015-04-3 3:00

   
DELFI
A.Ūsui įtarimai dėl pedofilijos pareikšti dar rugsėjį
LNK
2009 m. spalio 13 d. 18:46

LNK „Žinioms“ pavyko sužinoti, kad vadinamoje Kauno pedofilijos byloje jau yra pirmasis įtariamasis - Drąsiaus Kedžio penkiametės dukters tvirkinimu ir prievartavimu įtariamas Kauno politikas ir verslininkas Andrius Ūsas. Prokurorai užsimena, kad įtariamųjų gali būti ir daugiau.

Šiuo metu A.Ūsas yra izoliuotas ir saugomas antiteroristinės rinktinės „Aras“ kovotojų, jam skirta kardomoji priemonė - pasižadėjimas neišvykti. Tai, kad įtarimai pareikšti, patvirtina ir prokurorai, ir jo tėvas Aleksandras Ūsas.
„Kaip suprantu iš tų kalbų visų, tai pedofilija, o paskui norėjo perkvalifikuoti į išprievartavimą, prievartavimą, va teip vot. Tvirkinimas buvo, paskui prievartavimas. Norėta perkvalifikuot”, - telefonu sakė įtariamojo tėvas A.Ūsas.
Prokurorai tikslina, kad A. Ūsui įtarimai pareikšti dar rugsėjo vidury. „Įtarimai pareikšti A.Ūsui dviem BK straipsniais, jis apklaustas įtariamuoju ir palikta kardomoji priemonė, čia jokios paslapties nėra”, - telefonu pasakojo ir Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius.
Vilniaus apygardos vyriausiasis prokuroras sako, kad netrukus įtariamųjų gali padaugėti. Teismas prokurorams yra nurodęs dar karta išanalizuoti turimus duomenis ir spręsti dėl įtarimų pareiškimo buvusiai D.Kedžio draugei, jo dukters motinai, Laimutei Stankūnaitei.
„Bus, ir bus įvykdyta besąlygiškai. Suprantat čia nereikėjo mus įpareigoti, nes tas variantas irgi buvo sprendžiamas. Taip ar taip, jei nepadarėm tai padarysim, - sakė prokuroras. - Jei ne šitie žinomi įvykiai, kurie visus sujaudino, tai būtų jau padaryta.”
Anot prokuroro kaip įtariamasis buvo apklaustas ir teisėjas Jonas Furmanavičius. Kadangi jis turėjo imunitetą, tačiau sutiko būti apklausiamas, jis įvardytas specialiuoju liudytoju.
Teisės ekspertai sako, kad oficialiai pateikti įtarimai reiškia, jog bylą tiriantys pareigūnai turi sukaupę svarių kaltės įrodymų.
„Pranešimas apie įtarimą įteikiamas tais atvejai, kai prokuroras disponuodamas ikiteisminio tyrimo duomenimis nusprendžia ar jau jų pakanka, kad asmuo gali tapt įtariamuoju ir jei mano, kad pakanka jis surašo tokį pranešimą apie įtarimą ir įteikia jį asmeniui”, - paaiškino M. Romerio universiteto baudžiamojo proceso dėstytojas Saulius Juzukonis.
Kauno politiką A.Ūsą ir teisėją J.Furmanavičių D.Kedys kaltino jo dukters tvirkinimu ir seksualiniu išnaudojimu. Įtariama, kad teisėją, praeitą savaitę nušovė Kedys. Nušauta ir buvusios jo draugės sesuo. Buvusią draugę Kedys kaltino leidžiant pedofilams išnaudoti jų dukrą.

Jadze       2015-04-2 22:13

Kiek zinome Lietuvoje yra zurnalistu etikos komisija, ta komisija ir turetu Jakilaiti ivertinti , ar Jakilaitis gali eiti tokias atsakingas zurnalisto pareigas , kaip dalyvavimas pirmu rinkiminese kompanijose ir jo objektyvumu , ar jis turi buti paprasytas nebebuti pirmu porinkiminese pokalbiu laidose ivardinant zmones tokiais , kurie taip neara iregistruoti nei partijose , nei judejimuose

Juozapas--- 20:40       2015-04-2 20:55

Gaila, Tamsta niekaip nepasirašėte- norėjau padėkoti už puikų komentarą.
Labai gerai parašėte.
Neturiu ką ir pridurti.
Rašykite dažniau, Jums puikiai sekasi.
Sėkmės!

prajuokinai, p. Jakilaiti -       2015-04-2 20:40

nezinai tiesos.lt portalo?!LOL! Gal nezinai, kad kiekvieno men. 17 d. daukantynes aiksteje intelektualai raso ,,TIE-SOS”?! Teigi- Garliaviniai-patvoriniai?! Parsegali, kaip dristi taip vadinti Garliavos mergaite gynusius, jau Anapilin iskeliavusius buvusius rezistentus, kalejimuose gynusius Lietuvos Laisve kun. Keina, mons. Svarinska?! Ar paciam prof. P.Gylys - patvorinis, Neris Karpuskaite, AlgirdasPatackas ir t.t. Ju net mazojo pirstelio nesi vertas. Tarnauji kam?! Lietuva padedi nuvesti i bedugne?! Ar turi sazine, ar esi parsidaves iki smegenu pusrutuliu? Zinai, tokie zurnalistai neuzsilaiko ne vienoje normalios demokratines salies TV. Norint vesti pokalbiu-ziniu-informacines laidas, reikia ne tik uzduoti klausimus, bet ir moketi ISGIRSTI, ISKLAUSYTI laidos svecio nuomone. Tamstele dabar tik kapoji (galimai, jei galetumei, uzkapotum negyvai), kapoji pasnekova. Nemegstu SImasiaus, bet jis puikiai atsilaike pries toki beprocio spaudima. Jakilaiti, jau laikas iskeliauti i siukslyna. Lietuvos Zmogaus teisiu organizacijoms seniai laikas kreiptis i Konstitucini teisma ar dar velniaizin kur, kad tokie zurnalistai, pazeidinejantys elementaria etika, kaip Jakilaitis, Tapiniene, Zeimyte ir kt., butu pasalinti is ekranu ir nemaisytu proto paprastiems Lietuvos zmonems.

fui       2015-04-2 18:58

apsiuostyk jakilaiti kaip apie tave dvokia.

rename       2015-04-2 18:57

ja_Kiaulaitis

Tam tikėkimės''       2015-04-2 18:55

Pedofile,kaip jautiesi? Blogai ar ne?

UŽUOJAUTA       2015-04-2 18:50

BŪTŲ GERAI JEI JAKILAIČIO VERTĖ BŪTŲ TOKIA KAIP BENT VIENA GARLIAVOS RĖKSNIŲ
KOJINĖ,

ruta       2015-04-2 18:07

Uzsisedejo Jakilaitis siltoje vietoje ,smegenys suskistejo , pradejo neadekvaciai reikstis , pamane kad labai reiksmingas ,  pamirses , kad tai ne jo LRT ir , kad tai VISU Lietuvos pilieciu islaikoma televizija , net ir ‘Garliavo reksniu ‘.
Nemalonus tipas , po jo ‘interviu’ norisi ilgai plautis rankas ..

aš už Charlie, aš už Garliavą        2015-04-2 17:43

Jakilaiti, daug kaulų vartosi kapiuos.
Kol nebus išaiškinti jų žudikai, mes nenurimsim.
o tokių, garantuoju, dar pusė Lietuvos.
ar pavyks Kaišiadorių teisėjui G.Kaulakiui visus sosodint?

balsas        2015-04-2 17:33

Nagrinėjantis A. Ūso bylą teisėjas A. Cininas nustebino daugelį socialinio tinklo „Facebook“ lankytojų, kai savo sukurtame asmeniniame profilyje pradėjo skelbti naujausią su amžiaus byla susijusią informaciją. Netrukus elektroniniu paštu teisėjas gavo laišką iš asmenų, pasivadinusių tame pačiame socialiniame tinkle sukurto puslapio „Antipedofilija“ administratoriais.

tęsinys        2015-04-2 17:26

„Kovojant su prekyba žmonėmis, svarbu įtvirtinti tokią praktiką, kad visi atvejai, kuomet iš asmens, užsiimančio prostitucija, pelnosi trečias asmuo, yra vienareikšmiškai kvalifikuojami kaip prekyba žmonėmis. Šioje vietoje reikia bausti tikruosius nusikaltėlius – sąvadautojus, o ne rodyti pirštais į aukas, kurios ir taip yra įbaugintos, priklausomos ir pažeidžiamos. Ypatingai svarbu pradėti tinkamai taikyti Baudžiamojo kodekso 157 straipsnį, reglamentuojantį vaiko pardavimą, išnaudojimą prostitucijai ar pornografijai, nes šio nusikaltimo aukos ne tik nėra tinkamai ginamos, bet dar papildomai nukenčia baudžiamojo proceso metu, – sakė N. Bitiukova. – Svarbu užtikrinti, kad nevyrautų nebaudžiamumo atmosfera, kad visuomenė būtų priešiška nusikaltėliams, o ne smerktų ir kaltintų aukas.“

Dėl to, kad Lietuvoje nepilnametės prekybos žmonėmis ir prostitucijos aukos nėra laikomos aukomis, ir kad teismo proceso metu joms neteikiama jokia pagalba, susirūpinimą išreiškė spalio mėnesį savo išvadas Lietuvai pateikęs Jungtinių Tautų Vaiko teisių komitetas. Lietuva dar 2004 metais ratifikavo JT Vaiko teisių konvencijos fakultatyvinį protokolą dėl vaikų pardavimo, vaikų prostitucijos ir vaikų pornografijos, kuriuo įsipareigojo patvirtinti „atitinkamas priemones, turinčias apsaugoti vaikų, nukentėjusių nuo šio Protokolo draudžiamų veikų, teises ir interesus visose baudžiamųjų bylų nagrinėjimo stadijose, pirmiausia: pripažindamos nukentėjusių vaikų pažeidžiamumą ir pritaikydamos procedūras, kad būtų atsižvelgta į jų specialius poreikius“.

Nerimą kelia tai, kad prekybos žmonėmis prostitucijos tikslais mastai Lietuvoje nemažėja, o aukų amžius jaunėja. Dažniausiai aukomis tampa moterys ir mergaitės. Į prekybos žmonėmis ir prostitucijos tinklą itin dažnai papuola pažeidžiamos merginos: nepilnametės, gyvenančios socialinės rizikos šeimose ar globos įstaigose, neišsilavinusios ar turinčios raidos sutrikimų.

Tikrieji prekybos žmonėmis mastai oficialioje statistikoje neatsispindi. Aukos vengia kreiptis į teisėsaugos institucijas – dažna jų bijo nusikaltėlių keršto ar nepasitiki pareigūnais. Ikiteisminių tyrimų dėl prekybos žmonėmis pradedama nedaug, kartais net ir akivaizdūs prekybos žmonėmis atvejai kvalifikuojami kaip švelnesnio pobūdžio nusikalstamos veikos – įtraukimas į prostituciją ar pelnymasis iš kito asmens prostitucijos.

Nemažai ikiteisminių tyrimų nutraukiama motyvuojant tuo, jog aukos keitė parodymus, atsisakė juos duoti, skirtingai aiškino tas pačias aplinkybes. Teisėsaugos pareigūnai ne visada suvokia iš prekybos žmonėmis tinklo ištrūkusių aukų savijautą ir jų pažeidžiamumą, neužmezga su aukomis pasitikėjimu pagrįsto ryšio. Tai baigiasi neveiksmingais ikiteisminiais tyrimais ar nutrūkusiu baudžiamuoju procesu.(teisėjai info)

matyt pedofilija pelninga        2015-04-2 17:22

ŽMOGAUS TEISIŲ STEBĖJIMO INSTITUTAS KREIPĖSI Į TEISĖJŲ ETIKOS IR DRAUSMĖS KOMISIJĄ, PRAŠYDAMAS IŠTIRTI ŠIAULIŲ APYGARDOS TEISMO TEISĖJOS IRENOS IVANOVIENĖS PASISAKYMUS ŽINIASKLAIDAI.

I.Ivanovienė pakomentavo išnagrinėtą bylą dėl pelnymosi iš vaikų prostitucijos. Byloje konstatuota, kad sąvadautojai pelnėsi iš nepilnamečių mergaičių, kurių amžius tesiekė 14 ir 15 metų. „Jeigu jūs būtumėte jas matęs, komentarų nereikėtų, be to, visa tai iš viso vyko 20 dienų“, – „Delfi“ portale publikuotame straipsnyje cituojama Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkė.

Žeminantys ir užgaulūs teisėjos žodžiai nukentėjusiųjų atžvilgiu ne tik šokiruoja, bet ir verčia abejoti teisėjos etika, nešališkumu ir gebėjimu atlikti pagrindinę teismų funkciją – vykdyti teisingumą. Tokie pareiškimai liudija, kad švelnios bausmės – po 150 valandų viešųjų darbų – nusikaltusiems asmenims buvo skirtos būtent dėl teisėjos Irenos Ivanovienės išankstinių neigiamų nuostatų nukentėjusių mergaičių atžvilgiu, todėl kyla rimtų abejonių dėl viso teismo proceso nešališkumo.

Nuo prekybos žmonėmis ir prostitucijos nukentėjusioms moterims ir mergaitėms pagalbą teikiančių nevyriausybinių organizacijų teigimu, atvejai, kai prekeiviai žmonėmis sulaukia itin švelnių bausmių arba apskritai nuo realių bausmių išsisuka, yra dažni. Kyla abejonių, ar ikiteisminio tyrimo institucijos ir teismai sugeba adekvačiai suvokti ir įvertinti šio nusikaltimo pobūdį.

Anot ŽTSI atstovės Natalijos Bitiukovos, tokie atvejai prisideda prie nebaudžiamumo atmosferos kūrimo, nes nėra užtikrinama reali ir griežta atsakomybė už sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, o tai tik dar labiau skatina įsitraukti į šią nusikalstamą veiką, kadangi rizika nedidelė, o veikla – ypatingai pelninga.(teisėjai info)

Esu įsitikinęs       2015-04-2 15:29

kad valstybė, kuri ištremia iš šalies niekuo nekaltas vaiką ir motiną, bet atsisako teisti jų budelius, neturi moralinės teisės egzistuoti.

Melagiu diena       2015-04-2 15:17

tik 1Balandzio.Pasvajokim,kad kaip kino juostoje ,,Melagi ,melagi” politikai ir zurnalistai bent porai dienu negaletu sakyti neteisybes.Kokia linksma ir viska issprendzianti diena butu !

pakabintas ?       2015-04-2 14:59

prisimenu kaip jis dar kitoje televizijoje su pasišlykštėjimu veide klausėsi stankūnaitės pasakojimų kaip ji šventė sesers mirties metines ir kitus dalykus. Paskui kaip koks kulverstukas pakeitė požiūrį.

Va tep žurnaliūga suvokia       2015-04-2 14:58

-“Kiekvienas žurnalistas, kaip nori, pagal savo suvokimą, įvardija”.  Išvytas iš “Lietuvos ryto TV” ir priglaustas LRT. Šitoj LRT tokie niekšeliai yra labaaaaai rikalingi girti liberastus, konservus, grybauskaite ir niekinti “Lietuvos sąrašą”, Darbo partiją, TT partiją ir kitus ne sutinkančius su konservine liberastine ideologija.

Tikėkimės       2015-04-2 14:15

kad po bevalio Valio į jo vietą ateis normalus prokuroras ir atvilks banditų vadę Venckienę atsakyti už jos klaikius darbus.

Garliavos istorija       2015-04-2 14:12

atskleidė kaip lengvai manipuliuojama ir kvailinama yra gana didelė lietuvių tautos dalis. Gaila kad į tą begalinio durnumo mėsmalę pateko niekuo nekalta motina su vaiku ir eilė kitų dorų žmonių.

Arne       2015-04-2 14:04

P. Šimašius minimame interviu pasirodė puikiai, nesileido provokuojamas ir nenukrypo nuo pagrindinių savo koalicijos formavimo principų. Tuo tarpu Jakilaitis iš pradžių bruko politinių šachmatų skaičiukus, vietoj to ,kad leistų kalbėti apie koalicinius susitarimus ir numatomus darbus. Replikos apie garliavos paribį - be žodžių (be komentarų). Gal tai savididybės manija ir ne pirmas kartas.

Pragmatikas       2015-04-2 13:26

Gerbiamoji redaktore Bingeliene. Gal galėtumėte dar kartą pakalbinti nacionalinio kanalo ruporą, penimą iš valstybės biudžeto. Gal jau bus pasikonsultavęs ir paruošęs atsakymus į nepatogius klausimus. Nutraukdamas nebaigtą pokalbį su pašnekove Jakilaitis buvo labaiiiii nedėmesingas ir nekultūringas.

nuomonė       2015-04-2 13:10

Šlykštus tai Jakilaitis - tikras sistemos TRŪBA-DURAS…

pastaba       2015-04-2 12:34

Redaktorė Bingelienė padarė klaidą. Reikia pradėti nuo konkretaus klausimo. Jakilaičio iš karto reikėjo klausti, kokius koalicijos asmenis jis matė Garliavos patvoryje.

Irena > ko gero       2015-04-2 12:30

Paskaitykite D.Kuolio interviu Tiesos.lt ir nusiraminkite. Šimašiui pagarba, kad atsilaikė prieš dvaro sarginio šuns puolimą.

Algimantas       2015-04-2 12:01

Pachlavanas Machmudas iš Bucharos yra parašęs:

Lengviau Kaukazo tris šimtus kalnų į trupinius sumalt piestoj
Ir dangaus skliautą nudažyt savu krauju,
Sėdėti dešimt metų požemio vienutėj,
Nei būt su neišmanėliu akimirką kartu.

Todėl, prasidėjus Jakilaičio, Miliūtės ar Siaurusevičiaus laidoms, taupau elektrą.

Fūūū       2015-04-2 11:51

kad užsmirdo šiknalaižys jakyla…fe fe fe…kalijom.

ha ha        2015-04-2 11:19

“Kiekvienas žurnalistas, kaip nori, pagal savo suvokimą, įvardija. Yra laisvė Lietuvoje skelbti mintis, idėjas” - žodžio laisvė svarbu, o liberalui laisvai pasirinkti partnerius tai jau nea?
Manau, kad teisingai pasirinko Šimašius, neatmesdamas drastiškai kiek kitaip manančių.

Šite žurnaliūgos       2015-04-2 11:01

Jakilaitis, siauras, Paleckis (ne Algirdas} yra niekšeliai Maskvos pakalikai ir propagandistai.

Taigi       2015-04-2 10:56

Na, norisi Jakelaičiui ir bites kopinėti, ir teisybės nežinoti, nes kitaip šeimininkai iš darbo išmes…Vien medumi nepramis…

NA ir ŽURNALIŪGOS       2015-04-2 10:48

SIAUROVIZIJOS   ŠUNAUJA -Šlykštynės.
Kad juos galas. Kiek mėšlo skleidžia ant Lietuvos.

kokia geda       2015-04-2 10:17

Ir cia skaitosi zurnqlistas>?Jis net nezino tokio portalo ,kaip tiesos lt ?Tai koks cia zurnalistas?Manau,kad bet kuris zurnalistas turi zinoti betkuri poortala susikurusi Lietuvoj…O gal jam tik delfi yra vienintelis portalas ,na ir dar l.rytas?Niekados neziuriu laidos,kur jis veda,bet nesu[prantama koks cia paskirstymaas yra zmoniu toj lIETUVOJ?kAI KURIEMS VEIKEJAMS VIEN ZODIS GARLIAVA SUKELIA PYKTI.KODEL?KADA ZMONES PRADES GYVENTI KAIP VAKARIECIAI>/Mastantys bus?

Beta       2015-04-2 10:03

Sulauksim kai geltonas žvaigždes pradės kabinti jiems neįtinkantiems.

Diedukas       2015-04-2 9:49

O kodėl nepajungus gero juristo (LS, manau turi) ir nepadavus į teismą už šmeižtą? Pasielgti kaip R. Karbauskis. Naudos iš to būt maža, bet…

Marija       2015-04-2 9:48

Stalininė-gėbelsinė Jakilaičio ir Lrt retorika. “Piliečiais besivadinantys Garliavos rėksniai.”. Siaubingi žodžiai. Vadinas, tie, kuriuos Grybauskaitės propagandistai išvadina “Garliavos rėksniais”, “violetiniais” nebetenka teisės vadintis piliečiais. Kaip prie Hitlerio ir Stalino. Kas sėdi LRT taryboje? Ar ten sėdintys supranta, kokiu destruktyviu monstru pavertė LRT?

Pirma karta       2015-04-2 9:25

suzavejo Simasius.Dekui.

Gėda       2015-04-2 9:22

bendrauti su violetiniais išgamom.

skaudi vietą ?       2015-04-2 9:19

jakilaičiui kažką spaudžia , dirgina ir niežti. Gal nešvari sąžinė ramybės neduoda

To Pasimelskim       2015-04-2 9:15

Ne apie p. klanus čia reik kalbėti, bet apie žemiausio lygio propagandą iš LRT.

Hmm       2015-04-2 9:11

Jakilaitis nebesiskiria nuo Putino propagandistų.

pasimelskim už nelaimingus       2015-04-2 9:10

reikia pagailėti nelaimingų ir pasimelsti už jų sielas:
- už brazausko, juršėno, sniečkaus, stalino, lenino, bradausko, jakilaičio, grybauskaitės, vaigausko, butkevičiaus, januškos ir kitų komunistinio-kgbistinio-pedofilinio klano atstovus +

joo       2015-04-2 9:08

nacijonalynis transliotojas

manyciau       2015-04-2 9:02

kalbeti, ziureti ir komentuoti sito sudo laidas-per didele jam garbe.

to pagaliau       2015-04-2 8:53

Kad sugebate gaminti pedofilus,tai jau seniai įrodėte.Galit daugiau nebegaminti.Juk prigaminote 90 procentų Lietuvos gyventojų.Ar dar nepabodo?

Pagaliau        2015-04-2 8:41

Lietuvoje pedofilija atsirado…

atsirado       2015-04-2 8:34

pedofilinis reksnys

profas :)       2015-04-2 8:31

siaurusevičius tokiu keliu eidamas - kokias aukštumas pasiekė - iki nomenklatūros pakilo.
jakilaitis nėra kvailas - irgi nori sočiai gyventi su valstybine pensija ir t.t.

Juozas       2015-04-2 8:06

Pagaliau Simasius nusipelne liaudies tikros pagarbos ir nepasiduoda korumpuotai valstybes sistemos lojaliam atstovui. Negi taip dauguma pilieciu ibauginti ir bijo kalbeti , kad TEISINGUMO nera, kad zmones egzistuoja vos sudurdami gala su galu, o apie teatro matyma ar knygos nusipirkima ne nesvajoti. Tik pataikaudami sistemai ir smerkdami TIESUOLIUS gyvena prabangiai. Tokiam Jakelaiciui iki Maldeikienes, Kuolio ir ju saraso nariu toli eiti.

net kyla       2015-04-2 8:04

įtarimas,kad prezidentė šnipštelėjo Šimašiui įsileisti kelis garliavinius.Juk pastaroji saugo venckienę,neatiduos į teisėtvarkos rankas.venckus irgi ramiai vaikšto,niekas net nepareiškia noro gilintis tuo,kodėl atnešė straipsnį apie teisėją į redakciją,o jau tada venckienė,remdamasi tuo straipsniu,pradėjo viešai aiškinti,kad a.a.Furmanavičius pedofilas.Klausiant,iš kur ji tą sužinojo-jos alibi-laikraštiy išspausdintas straipsnis.Būtent,straipsnis,ne mergaitės liudijimas.

tai neprofesionalu       2015-04-2 8:03

Klausiau šią E. Jakilaičio laidą ir stebėjausi, kaip toks patyręs žurnalistas visai neturi savitvardos ir taktikos. Juo labiau, kad Vilniaus savivaldybėje nebus nei vieno asmens, kuris būtų buvęs Garliavoje per smurtą. Profesionalus žurnalistas turėtų sugebėti save sutramdyti ir neparodyti simpatijų ir antipatijų. Deja.

enkavedegrupenfiureris       2015-04-2 8:02

Jakilaitis jau seniai pasiekė savo “aukštumas”. Tai pats tikriausias GESTAPININKAS. Pašnekovus TARDO neblogiau ir už ENKAVEDISTĄ, tačiau stilius ir įvaizdis - elitinio GESTAPININKO. Skydinės elektrikas gali didžiuotis tokiu smogiku.

taaaaaip,       2015-04-2 7:57

Jakilaitis - slidus kaip ungurys, ... kaip hiena.
O jei rimtai, nemanau, kad tokioms ypatoms saulė ilgai šviečia.

LRT,       2015-04-2 7:54

kiek dar ilgai laikysit tą dunduką jakilaitė. Jis jau nusibodo iki gyvo kaulo.

Bus       2015-04-2 7:45

Iki gyvenimo pabaigos “teisingumo"ministras tampysis su 17 dienos Deimantės grobimu.

ko gero,       2015-04-2 7:38

Šimašius nebūtų laimėjęs,jei vilniečiai būtų žinoję,jog bus pakviestas garliavinis Kuolys.Maldeikienė darpusė bėdos.O Gražulis irgi trenktas.Nusivyliau Šimašium.Žiūrėsim,kas bus toliau.

Rekomenduojame

Ar šie žmonės negeba sugalvoti jokio naujo argumento?

Dominykas Vanhara. Labai geras pavyzdys, kaip žiniasklaida atlieka ne informavimo, bet nuomonės formavimo funkciją

Vladimiras Laučius. Kaip „idealistai“ atitrūko nuo idėjų, o „realistai“ – nuo realybės

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimtoji (rugpjūčio 2 diena)

Atsinaujinantys šaltiniai, o ne karas Ukrainoje yra pagrindinė Europos energetinės krizės priežastis

Vytautas Radžvilas: Gyvename naujoje geopolitinėje realybėje, todėl Tarpjūrio aljansas – neišvengiama būtinybė

Su Kremliumi siejamas nacių medžiotojas Zuroffas užsipuolė Lietuvą ir kitas šalis dėl „istorijos klastojimo“

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.