Dienos aktualija, Teisėkūros iniciatyvos, Iš propagandos frontų

Iš propagandos frontų. Indrė Makaraitytė: šeima yra tada, kai žmonės myli vienas kitą

Tiesos.lt redakcija   2021 m. kovo 7 d. 0:15

26     

    

Iš propagandos frontų. Indrė Makaraitytė: šeima yra tada, kai žmonės myli vienas kitą

Savaitė buvo labai įtempta. Stambulo konvencijos, prie kurios buvo „pririštas“ ir klausimas dėl partnerystės, tema atskleidė gal ir tikinčiųjų bendruomenei negirdėtus nematytus klodus, ką sugeba, kaip kalba kai kurie Bažnyčios tarnai.

Puiki buvo vakar Laisvės TV diskusija. Puiki ta prasme, kad kunigas Julius Sasnauskas, švelniai tariant, niekais pavertė visą anti kampaniją. Ir antikonvencijos, ir antiLGBTpartnerystės.

Meilė yra visa ko pagrindas. Jokia šeimos koncepcija vaikui nesvarbi ir ne koncepcijos laiko du žmones vieną šalia kito. O šeima yra tada, kai žmonės myli vienas kitą.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Naurimantas       2021-03-19 1:57

Pranciškonas kun. Julius Sasnauskas yra kito pranciškono kun. Pauliaus Vaineikio kolega ir kuris mano visiškai kitaip, kaip ir visa krikščionių (ne tik katalikų) bažnyčia ir daug netikinčių... Aišku galėtume rasti dar kelis prijaučiančius kunigus gėjus, bet man jie ne autoritetai, kaip ir minėtas pranciškonas kun. Julius Sasnauskas, kuris beja užaugęs Kanadoje ir augintas trijų moterų (tikriausiai, todėl jam tai atrodo norma. Galima teigti - suformuotas aplinkos). Taip pat kitaip nei Sasnauskas mano ir šis Š. Amerikoje atliktas mokslinis tyrimas „How different are the adult children of parents who have same-sex relationships? Findings from the New Family Structures Study“. Tirta ~3000 lesbiečių/gėjų ir heteroseksualų šeimose užaugę jau suaugę vaikai (18-39 m. amžiaus) ir sulyginti rezultatai… Tyrimus atliko Amerikoje The New Family Structures Study (NFSS). Čia rašo, kad šeimos kocepcija vaikui svarbi. https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0049089X12000610?fbclid=IwAR1NLPc5_s0i9k_5c3hX8a2xVcB1X_VzFjKBUd5wsVrxp2GiJePanBQksgg

>stasys 2021-03-8 9:08        2021-03-10 0:09

sąsy niekadėjau, vėl savo šeimą apleidai, - vėl žąsys prie Lašnos upelio nepalesintos…

Ramiros       2021-03-9 10:19

Nejaugi liberastai jam įsiūlė “žolelių” suktinės parūkyti, kad jisai šitaip nusiplepėjo ?

Darius       2021-03-8 20:44

Nemaloniai nustebino toks kunigo Sasnausko požiūris į šeimą. Jeigu nebūtų parodę, kieno tai žodžiai, būčiau pamanęs, kad tai kokio nors LGBT bendruomenės nario žodžiai.

Klausimas kun. Juliui       2021-03-8 13:07

Ar drąsus kunigas prarado drąsą ar iš didelio rašto…? Kiekvienas žmogus turi dievišką sėklą, bet tai nereiškia, kad mes toleruodami narkomaną, nusikaltėlį, gėjų turime vartoti žolę, vogti, tradicinę šeimą prilyginti dviejų vyrų lytiniams santykiams. Juk supuvusio obuolio nevalgote, nors jame matote sveikas sėklas. KODĖL VAIKAI TOKIE NELAIMINGI, KAI REIKIA GYVENTI SU PATĖVIU AR PAMOTE. NORS MOTINA IR PATĖVIS MYLI VIENAS KITĄ???

stasys       2021-03-8 9:08

Tetuliu filosofiją apie šeimą kartais nusirita iki tokių panagiu svarstymo kas su kuo miega ir kaip . Kiek teisinga to kunigo nuomonė spreskite patys ,bet jo mintis apie meilę kur kas plačiau apibrėžia šeima ir jos sąvoka .O va poreikiai lieka skirtingi .

Al.       2021-03-8 3:00

Vis dar velkasi hipių revoliucijos šleifas. All we need is love. Meilė juk būna įvairių rūšių:  vyro meilės moteriai skiriasi nuo tėvų meilės vaikui ir nuo vaiko meilės tėvams, močiutei, meilės tėvynei, filmo veikėjui ar gerai kavai. Ne viskas, kas plaukia, yra žuvis.

Kristaus ramybės, kurios neturi, kun.Juliui       2021-03-7 23:45

Pamatinė kun. Juliaus klaida, sąmoninga ar ne, remtis prielaida,
kad Meilė yra Dievas ar, analogiškai, kur meilė, ten šeima.
Atvirkščiai, Dievas yra meilė ir kur šeima, ten per Santuokos sakramentą, šeimai dovanojama meilė, bet jokiu būdu ne atvirkščiai - kur meilė, ten šeima.
Manau, kad tai kunigą ištikusio atkryčio, ištikusio dėl Kristaus ir Bažnyčios (Tradicijos, Magisteriumo) mokymo nesilaikymo.
Broliai pranciškonai, ir toliau paliksite kun. Julių “džiazuoti”,
kai tam neturi talentų, o jūsų ordiną kompromituoti?

Keturių žmonių tragedija       2021-03-7 21:02

Televizoriaus nežiūriu, todėl nežinau konteksto. Bet jei viskas taip, kaip atrodo, tai matau didžiulę net keturių žmonių nelaimę. Pirmiausia kunigo Juliaus. Atrodo, jis susipainiojo sąvokose. Turbūt jį augino ne trys laisvo elgesio moterys, bet motina, bobutė ir kokia nors sesuo ar teta. Jei apsirikau, tai reiškiu dvigubą užuojautą. Bet šis pavyzdys kuo aiškiausiai įrodo, kad negalima vaikų atiduoti vienalyčiams asmenims, nes trauma pasilieka visam gyvenimui, net iki senatvės. Čia pastaba ir tėtukams - gegutukams. Tik spėju, bet tikriausiai bent dvi iš tų moterų labai stropiai mokė poterėlių, bet nieko nepasakojo apie gyvenimą. Jei pasakojo, tai tik tendencingai. Slapta ar neslapta svajojo, kad štai tas geras berniukas taps kunigėliu ir neturės galimybės būti panašus į ,,tą bjaurybę”. Net nesvarbu, kas buvo didesnis bjaurybė - tas ar ta. Liko vaikas, vadinasi, bjaurybė - tas. Vaikas augo jausdamas gal net neįsisąmonintą kaltę už visą vyrišką giminę ir išpildė moterų svajonę. Na, o moterys, nesvarbu, kiek jų, kad ir viena, bet valdinga, sugebėjo į pasąmonę įkimšti, kad tokia trijų moterų šeima jam buvo pati palankiausia. Štai ir užaugo, ir paseno žmogus, gyvenimą matydamas tarsi pro rūką. O tos moterys padarė didžiulę nuodėmę. Jos nesuprato, kad visko, ką gavo, vienaip ar kitaip jos nusipelnė pačios. Todėl nesusitaikė su Dievo valia. Tai jau jų pačių tragedija. Pažįstu savo seses - moteriškąją giminę - tad žinau, kad kai kurios jų net girdamos ar gindamos sugeba kitą žmogų ,,į miltus” sudirbti. Vyrai naivesni, tiesesni, todėl retai teatpažįsta tokią moterišką klastą. Gal ilgi tūkstantmečiai kai kurias moteris tokiomis padarė, bet dabar tai nepateisinama. Dar kartą užuojauta kunigui ir linkėjimas būti atsargesniam kalbant apie nepažįstamas gyvenimo sritis.

>> 17:52       2021-03-7 18:54

Pagalvojau tą patį. Kiek daug tetulių apie savo Sargius ir Murkius sako: ,,Jis mano šeima, jis mūsų šeimos narys”. Taigi labai pažangu! Dėl to dabar ,,šeimos nariai” nei ėda, nei laka, nei lesa, nei rujoja, nei kačiuojasi, nei šuniukų atsiveda, nei dvesia, nei…, bet valgo, mylisi, miršta, gimdo… Tai ko dabar piktinamės dėl tų visų genderių? Patys esame dar pažangesni negu iš mūsų reikalauja.

taip ir nesupratau       2021-03-7 17:52

ar tas meilės “apibrėžimas” tip-top iš žurnaliuko TV SAVAITĖ skyrelio “Kalba vaikai” yra (nebent sunegalavusio) kunigo Juliaus ar Makaraitytės?
“šeima yra kai žmonės myli vienas kitą”...
Kurgi ne, senbernis kaimynas Albertas labai myli namie retai būnančio furisto Ediko iš 7 buto žmoną, o ji labai “myli” jį, kai diedas išvykęs… Žino visa laiptinė.
Šeima? Mjooooo…
Galėtume tokios “šeimos” studiją pratęsti, - kaimynė senmergė Aldona labai myli savo katiną... jis ją irgi myli kožną kartą, kai į bliūdą gauna “kitekat” pašteto.
Jo, turbūt irgi šeima… Leberastmarksistiškai.

Vaiva       2021-03-7 17:09

Ponas Sasnauskas nebeskiria dotuojamos milijonais ideologijos nuo visiškai su ideologija nesusijusios asmeninės biografijos faktų.

ADasd       2021-03-7 16:20

Na, man jau tas pavadinimas “laisvės” televizija kuo geriausiai primena rusų komunistų gazietą “Pravda”. Dar prisimenate ar jau pamiršote? Pavadinimas patikliems žmoneliams mulkinti. O čia dar ta panelė propagandistka makar išlenda…

Dzeikas       2021-03-7 15:50

Kad tokie atsip.“kunigai” nedulkintu jums proto SKAITYKITE BIBLIJAn. Nes jeigu kryziuka baznyciose buciuosite ir keliukais sliauziosite tokie sutanoti nelabojo tarnai dulkins jums smegenis be vazelino.
Kodel sito plaukuotsmakrio pezalai vanduo ant antikristo maluno?
Atrodytu meile rulz, va juk “Dievas yra meile” Biblija sako.
Sito daikto issisakymas puikus pavyzdys kaip Biblija ISTRAUKOMIS galima pasukti pries Dieva.
Biblija is tiesu sako “Dievas yra meile” ir tai kertinis Dievo apibrezimas jeigu galima apibrezti tai ka zmogaus protas(bet ne sirdis) vargu bau kada pulnumoje suvoks.
Taciau tas ,kuris per nesusipratima ivardijamas “kunigu”, tycia ar ne, neprisimena “meile - tobulybiu raistis”. Vadinasi ir Dievas tobulybiu raistis ir Seima ir rysius tarp zmoniu reikia suprast ir traktuoti siame apibrezime - “tobulybiu raistis”. Tai jeigu “tevai” vienalyciai kur jus cia iziurite “tobulybiu raisti”? Juk pasakyta “slykstu Dievo akyse kai vyras su vyru sugula”.
Dar karta: skaitykite Biblija , ISISKAITYKITE i kiekviena zodi ir ginkites Dievo zodziu nuo nelabujun.

XXR       2021-03-7 14:47

Nusivyliau Sasnausku. Apie Mitalą ir Miliūtę neverta ir kalbėti. Apgailėtina Laisvės TV. Pukiai pasirodė Kėvalas ir ypač Saudargas.

Love is love       2021-03-7 14:38

Dar prieš kokią 20 metų pastebėjau,kad Mažosios studijos pranešėjų balsai gan paploninti.Šių dienų bažnyčios bėda,kad joje baigia išnykti testosteronas,o estrogeno marios.Estrogenizuotoje bažnyčioje ,bet kokiomis priemonėmis siekiama išvengti konflikto,kai sakoma tiesa.Ko pasekoje tuoj visi gyvensime stambulinėje “meilėje”

https://youtu.be/HYkJ56mn7VI
https://youtu.be/rQgpzx2ER9Y
https://youtu.be/4pPhXOQeG1E

manipuliacijos       2021-03-7 13:46

Iš tokios Laisvės TV visko galima laukti, galėjo taip sumontuoti, kol gavo sau palankų rezultatą. Sovietų metodikos, nedaug šitie savi smegenų plovikai nuo jų skiriasi.

Jei grisime teises normas meile,toli nueisim       2021-03-7 12:24

Pirma, kas ismatuos ta jausma,jo dydi,ploti,Antra,kodel uzliuliuojant kova pries smurta moterims,pamirstam vyru skriaudima.Palaikyciau tik tuo atveju ,jei butu kalbama apie vienalytes ir kitokias sajungas,bet be prilyginimo seimai,Trecia, Meiles jausmo apakintiems,galim juk pasiulyt ir 4 asmenu ar penkiu jungini,juk tai meile,kodel ne.
KETVIRTA,REIKIA PRIPAZINTI ,KAD SEIMA KAIP INSTITUTAS SIEK TIEK DISKREDITAVO SAVE,NE BISADA ISLAIKO LAIKO issukius,ne visada ji pilnaverte,turinti abu tevus,labai atsipalaidavusi seima,nepatinka skiriasi,todel daug susidejusiu moteru ir vyru,vaikai gimsta ne seimoje,kur gimines gali sudaryti buve sugyventiniai ar sutuoktiniai kaip Santa Barbaroj.Siandien turime to nedarnumo rezultatus,issiskyrusiuju vaikai skiriasi,sugyventiniu vaikams norma tas neiformintas darinys,jie nepazista tikros,vertybines seimos,ji nepropaguojama,nemylima ir nekeliama pavyzdziu,paziurekite i spauda,tai musu veidrodis.

O ko katalikai       2021-03-7 12:18

balsavo už konservatorius, nežinot? Kam ta veidmainystė? Vieną sako, o kitą daro.

Kis       2021-03-7 11:46

kas gali paneigti,kad sitaip ginantis geju ir lesbiu teises(idomu,kokiu jie teisiu konkreciai nori?Esu kazkada skaiciusi,pasisakyma vieno is geju,kai ji paklause,kamjums vaikai irka jus veiksite su jais,juk apie jausmus nera ko ir kalbeti?)Atsakymas buvo auksciausio izulumo lygio;mes juos uzsisauginsime ir jais naudosimes.Buvau sokiruota,bet nepatikejau,nes tai buvo dat labai senai.

Ekspertas       2021-03-7 11:46

Meilė yra svarbu, tačiau mes kalbame apie teisę, apie vertybių atsispindėjimą teisėje. Meilė teisėje nereglamentuota ir neapibrėžta, betrūko dar kokios meilės policijos. Todėl valstybė remia vyro ir moters šeimą, kadangi tai yra palankiausia terpė gimti ir vystytis vaikams. Aišku yra visokių nepilnų šeimų ir šiaip “ūkinių vienetų” tačiau jeigu tokių bus dauguma - valstybė bus linkusi išnykti. Bet koks šeimos apibrėžimas, šeimą pavers į ūkinius vienetus, o ten bus beleikaip. Tą reikia aiškiai suprasti ir artikuliuoti. Kalbant asmeniškai apie Sasnauską - gyvas pavyzdys kad trys moterys retai kada užaugina pilnavertį vyrą.

DDD       2021-03-7 10:47

Meilės neriboja skaičiai. Partnerystę ir “šeimą” - neribotam skaičiui žmonių, draugai. Uraaa.

Žodžio laisvė...       2021-03-7 10:26

Julius Sasnauskas kalba apie šeimą.Kunige,nekalbėk apie tai,ko neišmanai.Nesi sukūręs šeimos,neaugini savo vaikų ir nesupranti apie kraujo ryšį ir meilę Mamai,Tėčiui,savo
pagimdytiems ir užaugintiems vaikams.Sakai,tave užaugino trys moterys.Ar esi pamestinukas iš kūdikių namų?Na, ne visi pamestinukais nori būti.Jų ir gyvenimo
“medus"ne visada saldus.Pilnoje šeimoje užaugę vaikai yra gerai suprantantys šeimos,
tikros šeimos - Mamos,Tėčio,ir nuosavų vaikų,reikšmę žmogaus gyvenime.

Diedas       2021-03-7 9:16

Melas tai tiesa
Karas tai taika
Moteris tai vyras.
Pasveikinkime vyrus su Kovo 8 - aja.

taip, aš ir part. sekretorius       2021-03-7 7:47

jis mano tėvas, mano vyras.
Jo šeima didelė - jis daug turi tokių “vaikų” ir “žmonų”
Jis visus myli - mes jį irgi, jis mus baudžia (iš meilės), mes PRIVALOME jo klausyti.
VOT !!!

kunigeli,       2021-03-7 7:45

atsiversk KOMENTARAS.TV advokato Eriko Pavloviciaus Stambulo konvencijos isaiskinima - kas paslepta po konvencijos postulatais arba pats pasistudijuok - juk esi ne teisininkas ir nepykink, nejuokink Lietuvos tikinciuju. Kataliku. Pazadu, kad daugiau NIEKADA neklausysiu Tamstos vedamos katalikų radijuje laidos„Mažoji studija“. Geda uz toki kunigo pasisakyma, paniekinanti musu parasus.L.T.

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai penkioliktoji (rugsėjo 26 diena)

JAV nevyriausybinės organizacijos finansuoja Vengrijos opoziciją

Tai šokiruoja: ES Komisijos Pirmininkė grasina Italijai, kad Briuselis turi „instrumentus“ tam atvejui, jei rinkimuose laimės netinkamos partijos

Karas Ukrainoje. Du šimtai keturioliktoji (rugsėjo 25 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Visų blogybių šaknis – XXVI eilinis sekmadienis

Almantas Stankūnas. Ar interpeliacija Dainiui Kreiviui – tik imitacija?

Marius Parčiauskas. Kaip mobilizacija paveiks karo eigą?

Paskutinis verdiktas Albinui Kentrai ir „Miško broliams“

Sergejus Loznica stato Valstybiniame jaunimo teatre atvirai antiukrainietišką spektaklį

Karas Ukrainoje. Du šimtai tryliktoji (rugsėjo 24 diena)

ES tarnyba nekontroliuojama propaguoja LGBTQIA+ dienotvarkę

Patriotiškiausias Lietuvos jaunimo metų renginys Kaune. Konferencija „Labiau negu merginą? Meilė Lietuvai XXI amžiuje“

E. Macronas siūlo naują imigracijos politiką: migrantus siųs iš miestų į provinciją

Raimundas Kaminskas. Biografijos puslapiai – Juozas Albinas Lukša-Daumantas 1940–1941

Mobilizacinis patriarcho Kirilo pamokslas (pažintiniais tikslais)

Karas Ukrainoje. Du šimtai dvyliktoji (rugsėjo 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ką prasitarė valdančiųjų atstovai apie elektros sektorių?

Algirdas Endriukaitis. Kas skolingas ir kam priklauso istorijos kraujo šluostymas?

Dovilas Petkus. Kurios partijos išduoda savo rinkėją?

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.