Iš propagandos frontų

Iš propagandos frontų. Emociškai įkrautų žodžių metodas delfi.lt portalo propagandistų rašiniuose

Tiesos.lt redakcija   2016 m. vasario 5 d. 16:06

29     

    

Iš propagandos frontų. Emociškai įkrautų žodžių metodas delfi.lt portalo propagandistų rašiniuose

Emociškai įkrautų žodžių vartojimas yra senas ir labai paveikus propagandinis metodas: užuot kalbėjus apie reiškinį neutraliais terminais, reiškinys yra apibūdinamas emociškai nuspalvintais žodžiais – teigiamas emocijas keliančiais, jei propagandistui reikia sukelti teigiamą auditorijos nuostatą, ir neigiamais, jei propagandistui reikia sukelti neigiamą.

Šiuo metodu valdžiai tarnaujanti žiniasklaida naudojosi nuo pat pedofilijos skandalo pradžios – asmenys, abejojantys bylos tyrimo objektyvumu ir susirūpinę Garliavos mergaitės likimu, iškart propagandistų buvo pavadinti „patvoriniais“, „garliaviniais“, „kedofilais“, „violetiniais“ ir pan. Šie įvardijimai buvo tūkstančius kartų ištiražuoti ir įtvirtinti visuomenės sąmonėje.

Dabar šio metodo taikymą propagandistai bando pakelti į naują lygį – prieš kelis metus nukaltus ir uoliu darbu išplatintus emociškai įkrautus įvardijimus jie bando padaryti panašius į bendrinius žodžius. Emociškai įkrauto žodžio pavertimas kone bendriniu išties palengvintų propagandisto darbą – propagandinei kampanijai tęsti ir protams drumsti jau nebereikia kurti naujo teksto arba oracijos, pakanka pasisakyme, kuris gali būti visai nesusijęs su propagandinės kampanijos objektu, įterpti vieną kitą emociškai įkrautą žodelį, kuris vis dar nurodo į pradinį adresatą.

Skaitytojams siūlome pasižiūrėti, kaip Delfi.lt „titanas“ Vladimiras Laučius ir „titanų titanė“ redaktorė Monika Garbačiauskaitė vartoja žodžius „violetinis“ ir „garliavinis“, ir pasvarstyti, kaip tie žodžiai galėtų būti susiję su jų opusų temomis.

Šaltinis: delfi.lt

Šaltinis: delfi.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius Puras       2016-02-8 19:36

Kalbant apie tuos neoliberalus kurie Lietuvoje pasivadine liberalais ir delfi tai delfis tendencingai ir neobjektyviai nušvietinejo pedofilijos byla o taip save pasivadine liberalai tuos neobjaktyvumus tik išryškino su savo taip pogi viepusiška ir neobjaktyve retorika.

Julius Puras       2016-02-8 17:00

Abu straipsniai yra propagandiniai. Juose propaguojamas psiaudo normalumas. Garliavos istorija delfija buvo nušviesta neobjaktyvei kitais žodžiais tariant nekorektiškai ir iš čia tas delfistu korekcijos nemegimas nes visa jų “normalumo” propaganda stato už žurnalistikos ribų. Žurnalistui pasidaryti propagandistu tereikia tapti neobjaktyviu. Ignoruojanciu, nutylinciu, iskreipenciu tiesa ir jis jau propagandistas. O Monika ir Vladimiras būdami neobjaktyviais marginaliais moralistais yra psiaudo normalumo propagandistai.

Ir Laučiaus       2016-02-8 10:44

ir Garbačiauskaitės straipsnis iš esmės teisingas, bet kabinėtis yra prie ko, nes rašydami iš esmės tai, kas iš esmės teisinga jie dar pakeliui varo propagandą. Kuo dėti “violetiniai”? Kuo dėti “garliaviniai”? Tai niekaip nesusiję nei su Laučiaus, neis su Garbačiauskaitės tema.

hmm..        2016-02-8 10:26

labai teisingas straipsnis, kurio daugelis komentuojančių, ko gero, net neperskaitė.
Jei Putinas cenzūruoja savo žiniasklaidą, tai Vakarams sorosistų primestas “politkorektiškumas” ją cenzūruoja dar labiau, nes per universitetus įdiegtas “politkorektiškumas” jau virto savicenzūra. Kaipji išsigimsta aiškus pavyzdys dabar per info tv rodomas filmukas apie Švedijos feminisčių įkurtą vaikų darželį, kur vaikai mokomi neskirstyti žmonių į mergaites ir berniukus, į moteris ir vyrus, bet sakyti “žmogus”, naikinant bet kokį lytiškumą.

ko kimbat?       2016-02-8 10:13

Juk Laučius paskė tiesą. Būtent POLITKOREJTIŠKUMAS trukdo Europos politikms gintis. Tas pats POLITKOREKTIŠKUMAS privertė ir mūsų liberalus pulti GARLIAVOS judėjimą. Kas neaišku?
Juk du prastumti įstatymai ES - ‘antirasistinis” ir “hate speach”  surakino poltikus bei policiją. Niekas dabar negali užkardyti terorizmo, kol terakta neįvyko, kad nebūtų apkaltintas “rasistu”.
Ar mūsų seimas jau irgi priėmęs ir įteisinęs šiuos įstatymus?

Julius Puras       2016-02-7 18:59

Su tokia tiesmutiska ir buka propaganda delfis kure psiaudo normaluma. Informuotumas delfiui nesvarbu jam svarbiau “normalumas” kitaip tarent paroditi visuomenei pavizdi kas yra “blogas” o kas yra “geras” kas yra “moralu” ir kas yra “amoralu” ir panasiai. Visa pedofilijos istorija delfija lryte kaip ir “lietuviskose” televizijose buvo visuomenei pateikta neobjaktyvei ir per “normalumo” prizme. Tokius dalykus vertinu labai neigiamai tai tas pats kas atsidurtum turguje apsuptas apgaviku. Taip ka daro delfis yra amoralu.

DELF-į nedelsiant uždrausti       2016-02-7 8:12

Tai dviejų konservinių ir libderastinių gaujų ruporas kabinti žmonėms makaronus.
Kas už.

ruta       2016-02-6 23:05

Reputacija toks efimeriskas dalykas , kad viena syki , atleiskite , apsisikes , jau NIEKADA jos / reputacijos/ nesusigrazinsi ... , o delfi gi pastoviai krauna kruvas , tai apie ka mes galime kalbeti ...Manau ,norint mazinti amoraluma , ciniskuma , neapykantos kurstyma , reiktu uzdaryti delfi , be to , berods,sita medija valdo JAV pilietis , vienzo , ne lietuvis ..O kokia proga mes turime toleruoti svetimos valstybes piliecio ideologijos skleidima ?

stasys       2016-02-6 22:32

leiskite priminti redakcijai kad ji pati karts nuo karto linkusi kurti ir pritapti prie sau priimtinų “emociškai įkrautų propagandiniu žodeliu” ..todėl prieš imantis kažką smerkti naudinga butu pasiaiškinti tokia tema ..ka iš tikro reiškia mūsų kasdienybėje tie reiškiniai ..kiek ta dirbtinai kuriama propaganda koja kojon eina su rinkodaros skaičiais ..Ar visada reikia pasikliauti tokiais paviršutiniškai kritiniais rašiniais, jei juose naudingos informacijos tik tiek kiek reikia pritapti prie kažkokios siūlomos vienos nuomonės ..Ir ar tai nėra ta tikroji propaganda ..?kuria bandoma paslėpti po tokiais str.

Draugiška ugnis       2016-02-6 19:49

Paskaičius Laučių susidaro įspūdis, kad propogandinio karo eilinis pradėjo šaudyti į savo gretas priešo sviediniais. Bemaišant kitų protus, paties protelis susisuko.

Delfio išmintis       2016-02-6 12:11

D. Grybauskaitė: herojai yra tie žmonės, kurių nematome scenose.

Mikčiojantis jaunuolis [vienas iš 5 herojų] vos suskambus muzikai virsta tikra repuojančia scenos pažiba.

[Scenos pažiba, kurios nematome scenose]

 

Tame portale galimai       2016-02-6 11:41

sistemoje yra nepageidaujamų žodžių sąrašas.Ir jei komentare yra tas žodis,jo nepraleidžia.Bandžiau parašyti žodį “homeopatiniai v…”.Nepraleido.Tada parašiau Homeop-tiniai,tada praleido.Farmacininkų karai…Visi marš skiepytis nuo gripo.

Rasti pusiausvyrą       2016-02-6 11:39

tarp pilietiškumo ir tautiškumo visuomenėje.Čia mūsų “geležinės klumpės”.

Teisingai pastebėjai       2016-02-6 11:29

Kad pas juos sarašas nepageidaujamų komentatorių tikrai yra. Jeigu kartais kažkokiu būdu komentaras nepageidaujamas pralenda ištrinamas visas straipsnis.

Pastebejimui       2016-02-5 22:18

Jusu tikriausiai labai ilgas kaklas.

Pastebėjimas       2016-02-5 22:08

Manau, jog būtent Delfi labiausiai cenzūruoja skaitytojų komentarus. Yra įtarimų, kad šiame portale yra sudarytas netgi juodasis skaitytojų sąrašas - skaitytojų, kurių komentarų Delfi redakcija aplamai nepraleidžia.

Julius Puras       2016-02-5 21:20

Monika nuotraukoje atrodo kaip kad sovietai sugryzo ir ivede visiems lietuvems savicenzura.

Julius Puras i Nikodemas       2016-02-5 20:55

Monikos kalba kalbant tai yra savicenzuros kalve. O nuotrauka su Grybauskaite tai kaip savicenzura patvirtinantis stampas.

Taaaip       2016-02-5 20:54

kai tarp teisingų minčių lyg netyčia įpinama įkrauti žodeliai ar sakiniai, tas matyti visoje dvaro spaudoje.
Nemokančiam skaityti tarp eilučių tai gana išradingai įkalama į galvą. Paradoksas tame, kad, jeigu straipsnio mintis autoriai, sakykim, dėsto nuoširdžiai, tai, įpindami įkrautus žodelius, jie patys atsiduria straipsniuose kritikuojamųjų vietoje. Ratas užsidaro.

prostitutės ir prostitutai       2016-02-5 20:30

nori skaniai valgyti - tai parduoda savo sielą už kapeikas kgbistams-pedofilams.

Garnyras       2016-02-5 20:14

Tas Liaučius labiausiai įtartinas. Dar neišlukštentas ...ešnikas greičiausiai. Oi neaiškus paukštelis.

To Pikc       2016-02-5 20:08

Nori pasakyti komunistuojantys gaidžiai?

Pikc       2016-02-5 19:45

Šiaip, mano galva, kalbant apie Vakarų leftistinius liberastus, epitetas “violetnis” visai tinka - juk jie tokie raudonai-žydri. :D

Nikodemas       2016-02-5 17:30

Ar jie gali bent užuomina ką nors nep…corektiszkai lepterėti apie jos prakilnybę Matriošką? Gali tik va ką: Penktadienį Prezidentūroje buvo apdovanoti pagrindinio naujienų portalo DELFI vykdyto projekto „Herojai tarp mūsų“ nugalėtojai.

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/projektai/herojai-tarp-musu/naujienos/d-grybauskaite-herojai-yra-tie-zmones-kuriu-nematome-scenose.d?id=70326892

Julius Puras       2016-02-5 17:24

Kas del komentaru tai po menenesio ar panasiai jie visi bus istrinti. Delfis su tu komentaru istrinimu visam laikui yra kaip mazas vaikas kuris pridejas i kelnes bando uzsimergti ir taip mano kad niekas apie tai nesuzinos.

>Kontrai        2016-02-5 17:11

Nerašyk nesamonių. Kiek kartų rašiau delfyje komentarų nepraleidžia, nes apie konservus arba libderastus turi rašyti, kaip apie numirėlius, tik gerai arba nieko.

Julius Puras       2016-02-5 17:11

Monika ji pati parase (kuom as labai abejoju) straipsni kurio prasmes nesuvokia. Ir gavosi didziulis Monikos kaip delfio redaktores hipokriticizmas. Kiek man tenka skaityti delfi tai manau kad savicenzura jame yra tesiok despotisko lygio. Sakyciau monikos lygio.

Kontrai       2016-02-5 16:48

Jo, bet reik pripažinti, kad šūdą raityti pramokę. dabar jau jiems, matai, vakaruose demokratijos pritrūko. Čia panašiai kaip (o pas jus ten Amerikoj negrus muša). Suprask, Delfyje demokratija klesti, visus kas tik nori pasisakyti spausdina, juodų sąrašų nėra, jokios cenzūros. Žodžiu, dovanų nuo Delfio - tikras orgazmas Volterui. Tfu…

kontra       2016-02-5 16:25

“matrioškiniai”


Rekomenduojame

Alina Laučienė. Kada mokytojo profesija bus prestižinė? (I dalis)

Daniel Pipes. Migrantai iš Artimųjų Rytų turi likti savo kultūrinėje zonoje

Andrius Švarplys. Kaip greitai keičiasi mūsų konservatizmas

Vokietijoje gėjams, lesbietėms ir migrantams išskirtos atskiros stovėjimo vietos automobilių aikštelėse

R. Jankūnas. Atsakymas prof. A. Ambrozaičiui: kaip patikrinti, ar vakcinų klinikiniai tyrimai baigti

Jungtinės Tautos nori uždrausti genderizmo kritiką

Vidmantas Misevičius. Mėlynas herbas – nauja norma?

Danutė Šepetytė. Auka ant dvasiškai merdėjančios valstybės altoriaus

Ir vėl tie velnio „kringeliai“ QWX

Almantas Stankūnas. Apie Nacionalinio susivienijimo kandidato Ramūno Aušroto rezultatą neeiliniuose Trakų raj. mero rinkimuose

Suomijos valdžios tyrimas. Migrantai stipriai išsiskiria seksualinių nusikaltimų statistikoje

Vengrija Lenkijos pusėje – reikalauja ES gerbti narių suverenitetą

Tomas Čyvas. Savivaldos dienos proga – politologo žinia: savivaldos Lietuvoje nėra

Justas Sakavičius. Galimybių pasas nepasiekė savo tikslų

Bausmės ir Sankcijos. Marijus Velička

Kard. Sigitas Tamkevičius. Dievas ar Mamona?

Marius Parčiauskas. Lepanto mūšis už katalikybės kūną ir kraują

Vytautas Sinica. Neleisti žmonėms gyventi normalaus gyvenimo!

Karikatūristo žvilgsniu

Nacionalinis susivienijimas apie kainų kilimą: „Energetikos rinkos liberalizavimo žalos klausimą reikia kelti ES mastu“

Nacionalinis susivienijimas. Pareiškimas dėl elektros energijos ir dujų kainų kilimo ir jo valdymo

Lenkija atsakė ar laikysis visų Briuselio nurodymų

Vytautas Sinica. Kažkas neįtikėtino vyksta Vilniaus savivaldybėje

Kvietimas pasirašyti peticiją prieš surogacijos įteisinimą Lietuvoje

Jungtinės Karalystės universitetuose kursai apie rasinę įvairovę ir genderistinę tapatybę taps privalomi

Laisvūnas Šopauskas. Ar Nidos Vasiliauskaitės individai apgins savo laisves ir teises? (II)

Iš propagandos frontų. Linas Slušnys: „Mielieji, pasiskiepykite kuo greičiau – nereikės mirti natūralia mirtimi“

Gintautas Terleckas. Barbarai

Alvydas Mozeris. Apie A. Dulkio paskelbtas žiurkių lenktynes: kuo didesnis sergamumo rodiklis, tuo didesnis šansas merui gauti premiją...

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“. Versija: dujų kainos sukeltos sąmoningai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.