Dienos aktualija, Žmogaus teisės, Iš propagandos frontų

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Tiesos.lt redakcija   2020 m. birželio 29 d. 12:07

61     

    

Iš propagandos frontų: Dainius Pūras. Apie smėlį ir paplūdimį Lukiškių aikštėje kaip laimingoje erdvėje

Prieš keletą metų Vilniuje buvau pakviestas į renginį, kuris mane įkvėpė. Jis labai skyrėsi nuo pasitarimų ministerijose, per kuriuos anksčiau ar vėliau išgirsti, kad ko jau ko, o esminių permainų tai jau tikrai nebus – girdi, siūlykite bet ką, tik ne tai, kas kėsintųsi į status quo. Kadangi tuo metu į Lietuvą buvo atvykęs mūsų šaunusis tautietis Antanas Mockus, „Global Lithuanian Leaders“ sukvietė inovacijoms linkusius Antano Mockaus fanus – vietinius „išsišokėlius“ – ir darėme tokį smegenų šturmą. Mažose grupelėse kūrėme projektus – kaip ir ką reikia pakeisti Lietuvoje, kad mus supanti aplinka skatintų džiaugtis gyvenimu, o ne žudytis ar išvažiuoti gyventi kitur.

Pamenu, kai dalinausi įžvalgomis apie savižudybę kaip sociumo, o ne smegenų problemą, ir apie tai, kad taip istoriškai susiklosčius, daug žmonių Lietuvoje iki šiol neturi emocinio raštingumo įgūdžių. Sukluso Algirdas Kaušpėdas, o vėliau ir kiti renginio dalyviai. Taip gimė viena iš idėjų, kurią pristatėme bendram svarstymui.

Aikštės, ir visų pirma Lukiškių aikštė, turi virsti erdve, kurioje žmonės rinktųsi žaisti ir džiaugtis, o ne liūdėti. Lukiškių aikštė galėtų tapti didžiule smėlio dėže. Joje būtų daug žaislų ir žaidimų, ir tokia kūrybiška aplinka skatintų žaisti ne tik vaikus, bet ir suaugusius. Svarstėme, kad ypač vyrams tai būtų ne tik smagi pramoga, bet ir galimybė išsižaisti. Tai tiesiog būtų jiems, paveiktiems apsimetinėjimo „viskas man gerai“ ir savinaikos tradicijų, sveika. Tokia erdvė skatintų pradėti pažinti savo ir kitų jausmus,
prasmingai džiaugtis gyvenimu ir tai būtų labai veiksminga savižudybių ir kitų dvasinės ne-sveikatos požymių prevencija. Taip prisidėtume prie visuomenės sveikimo.

Pamenu, kad tame renginyje ir Antanui Mockui, ir kitiems sukviestiems išsišokėliams mūsų projektas patiko ir buvo įvertintas kaip prasmingas. Kartu buvo pastebėta, kad Lietuvos realybėje įgyvendinti tokį ir daugelį kitų prasmingų projektų būtų utopija. Mat jie per stipriai provokuotų užsikonservavusią „tradicinėse vertybėse“ ir atsisakančią keistis Lietuvos pusę ir galimai būtų atmesti kaip svetimkūniai. Visi supratome, kad smėlio dėžė, užpildanti didelę dalį Lukiškių aikštės, yra provokuojanti idėja. Bet svarstėme, kad būtent tokių provokacijų Lietuvai labai reikia, jei išties norime siekti sveikos visuomenės, kuriai nebesinorėtų užsiimti per ilgai užsitęsusia kolektyvine savinaika. Na, o kai šalia Antanas Mockus, tai kaip nepasvarstyti – kodėl tokių kūrybiškų ir nebijančių provokuoti politikų beveik neturime Lietuvoje? Arba – kas būtų nutikę su Antano idėjomis, prigijusioms Kolumbijoje, jei jis būtų bandęs būti politiku Lietuvoje?

Dabar, kai mąstau apie paplūdimį Lukiškių aikštėje ir apie, švelniai tariant, neproporcingą reakciją į štai tokį žaidimo smėlio dėžėje variantą, galvoju: o jei tai būtų buvusi didelė smėlio dėžė, o ne paplūdimys? Ar žaidimui skirta smėlio dėžė sukeltų tokią pačią moralės sergėtojų pasipiktinimo bangą, kaip atsitiko su paplūdimiu?

Suradau publikaciją apie tą renginį. Galite pasiskaityti – pridėsiu nuorodą, o dabar pacituosiu ištrauką:
„...„Žaidimų aikštelės suaugusiesiems“ Kurti ir plėsti „gyvas“ viešąsias erdves ir „žaidimų aikšteles suaugusiesiems“ – skatinti socialinį gyvenimą miestuose, regionuose, sukurti ir pritaikyti regionų/ rajonų/ gatvių laimės indeksus, įtraukti į varžytuves, kur pasiekiami aukščiausi rodikliai. Siūloma pradėti nuo Lukiškių aikštės, kaip laimingos erdvės, koncepcijos atnaujinimo. Idėjos globėjai: Algirdas Kaušpėdas, Sergėjus Muravjovas, Gediminas Urbonas…“

Tai vyko 2013 metų birželį. Po 7 metų – 2020 metų birželyje turime mažą stebuklą. Lukiškių aikštė išties tampa laiminga erdve. Tuo nesunku įsitikinti ten apsilankius. Bet daugeliui valdžioje esančių toks Vilniaus ir vilniečių laisvėjimas sukėlė stiprią alerginę reakciją.

Kaip ten bebūtų, ir smėlio dėžė, ir paplūdimys – net jei tai Vilniaus mero ar tuomet siūlytos mūsų, nenaudėlių-išsišokėlių provokacijos, jos yra būtinos provokacijos. Net jei tai ir banalios provokacijos, šiandien matome, kad jos veikia kaip tikslūs politikų brandumo diagnostikos testai. O gal net ir chirurginei operacijai galima prilyginti tokias intervencijas į Lietuvos politiką – skauda, bet labai reikia ją gydyti nuo gyvenimo reiškinių klasifikavimo į „išniekinančius“ ir „šventus“.

Užtenka pasiskaityti nemažos dalies pasipiktinusiųjų argumentus ir sekti, kas šiomis dienomis vyksta Seime, kad suprastum, kokios rimtos grėsmės kyla Lietuvos demokratijai ir laisvės dvasiai iš vidaus. Remigijui Šimašiui ir jo komandai bei paplūdimio smėliui reikia padėkoti už tai, kad dabar matome akivaizdžias grėsmes. Panaši „moralistų“, esą gelbėjančių Lietuvą, koalicija, susiburia jau ne pirmą kartą. Tokia radosi, jei dar pamename, per „Garliavos košmarą“, kai vaikas buvo tapęs pseudopatriotų įkaitu, kai politikai darė neleistinas klaidas ir kai ilgai, net ir su maldomis bei patriotiniais šūkiais, buvo tyčiojamasi iš motinos ir vaiko dvasinio ryšio, trukdant įgyvendinti teismo sprendimą.

Kai klausaisi piktų dėdžių ir tetų prakeiksmų apie neva Lukiškių aikštėje šiomis dienomis vykstančius vertybių išniekinimus ir kai tais neva išniekinimais piktinasi pats R.Karbauskis ir pats P. Gražulis, pagalvoji, kad paplūdimio idėja buvo gera jau vien dėl to, kad nuėmus kaukes dabar aiškėja Seimo narių ir kitų politikų požiūriai ir argumentai.

Moralinės panikos priepuoliai – primityviausias pseudopatriotų metodas – Lietuvoje sukeliami vis dažniau. Tai nėra nekaltas reiškinys. Pilietinei visuomenei, liberaliai demokratijai bei Europos vertybėms ištikimiems politikams, visiems kam brangi Konstitucija – svarbu stebėti, kas tuos priepuolius mėgsta eskaluoti. Kas galėtų paneigti, kad tai – demokratijos uždarymo repeticija ar toks visuomenės nuomonės pasitestavimas? Jei jau tokį spjūviui Konstitucijos vertybėms ir demokratijai į veidą prilygstantį įstatymą galima priimti, tai kodėl nepabandžius padusinti dar pasitaikančius išsišokėlius stipriau?

Įstatymas, kuris dabar skubos tvarka kurpiamas, įvardins žmones, kurie trukdo Lietuvai laisvėti ir sveikti. Koks bebūtų banalus paplūdimio projektas, tai yra saviraiškos pavyzdys, kuris niekam netrukdo, nors daug kam ir nepatinka. O politikų reakcija į jį yra veidmainiška. Ji apnuogina Lietuvos politikos provincialumą ir realias grėsmes demokratijai. Matydami paplūdimiu Lukiškių aikštėje pasipiktinusią plačią koaliciją, galime geriau suprasti, kodėl Lietuvoje stagnuoja gyvybiškai svarbiausios sritys – švietimas, socialinė ir sveikatos apsauga, vaikystės ir jaunimo politika. Nes šioms užsistabilizavusioms nuo sovietmečio laikų sritims labiausiai reikia inovacijų su maištingumo ar bent nekonformizmo atspalviu. Deja, bet kokioms inovacijoms , jei jos tik kvepia realiomis galios santykių ir turinio permainomis, valdžios struktūrose uždegta raudona šviesa.

Jei kam nors vis dar atrodo, kad laisvės dvasios Lietuvoje yra per daug, tai siūlau dar kartą gerai pagalvoti apie tai, kad per daug Lietuvoje vis dar yra visiškai kitokios dvasios. Mus vis dar valdo ir nori toliau valdyti tie, kuriems prie širdies kolūkio dvasia. Jie alergiški bet kokiam laisvės dvasios pasireiškimui. Tokia dauguma ir tokia dvasia valdžios struktūrose šiandien yra didžiausia grėsmė Lietuvos sėkmės vizijai.

Esu vilnietis nuo gimimo. Dar ir gimiau ligoninėje, kuri buvo dvi minutės kelio nuo Lukiškių aikštės. Vilnių myliu už viską ir ypač už jo įvairovę. Ir už laikiną paplūdimį Vilniaus Lukiškių aikštėje taip pat. Myliu Vilnių ir už tai, kad Vilniuje yra visaip mąstančių. Džiaugiuosi, kad Lietuvos sostinė rodo Lietuvai kelią į laisvų ir atsakingų piliečių valstybę, kurioje gerbiamos kiekvieno žmogaus teisės. Gerbiu oponentus, taip pat ir tuos, kuriems nepatinka ar labai nepatinka laikino paplūdimio Lukiškių aikštėje idėja, bet ne veidmainius politikus, kurie kuria ir priima įstatymus pritaikydami juos savo moralės lygiui, tą lygį įvardindami kaip gerą moralę.

Vilnius atsilaikys. Svarbu, kad atsilaikytų Lietuva.

O čia nuoroda į žadėtą tekstą apie renginį 2013 m.:  15min.lt:Pasiūlymai, kaip Lietuvai atsikratyti savižudžių tautos epiteto: pasirašyti „Nesižudymo kontraktą“ ir sukurti suaugusiųjų žaidimų aikšteles

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

vilnietis       2020-07-3 13:03

Atrodp,kad tai Pūro saviraiškai būdingi pašmaikštavimai kuriais jis mėgsta dalintis savo asmeniniame feisbuke. TIESOS veikėjai,pastebėję intryguojančią medžiagą,tikriausiai neatsiklausę autoriaus, perspausdino ją savo portale, suteikdami jai propagandinę  tribūną.Savo tikslą jie pasiekė. Ir štai - audra vandens stiklinėje

vilnietis       2020-07-3 13:00

Atrodp,kad tai Pūro saviraiškai būringi pašmaikštavimai kuriais jis mėgsta dalintis savo asmeniniame feisbuke. TIESOS veikėjai,pastebėję intryguojančią medžiagą,tikriausiai neatsiklausę autoriaus, perspausdino ją savo portale, suteikdami jai propagandinę  tribūną.Savo tikslą jie pasiekė. Ir šai - audra vandens stiklinėje

vilnietis       2020-07-3 12:31

Tai straipnis, paimtas iš Pūro feisbuko įrašų. TIESOS PORTALO VEIKĖJAI, NEATSIKLAUSĖ AUTORIAUS, PERSPAUSDINO JĮ SAVO PORTALE, UŽDĖDAMI JAM ATATINKAMĄ KEP

stasys        2020-07-3 8:15

Nors autorius pasak TIESOS ir rašo iš propagandos fronto rubežiaus , jo išdėstytos mintys kur kas aktualesnės nei tuo ka čia bando TIESOSE prisidengti nuolatiniai dūsaujantis . Siauri asmeniniai interesai retai kada geba pažvelgti tiesai į akis , turbūt jaučiasi nesaugus .

Ramiros       2020-07-2 17:15

Ko čia nesuprasti ! Juk autorius toksai pūras, kuris nurodytas. Tai jo paistalai. O straipsnio pavadinimas ” Iš propagandos frontų”, kuris taipogi nurodytas. O tasai autorius kovoja įtakingų pedofilų pusėje, kaip galima suprasti iš jo tos šnektos ...

T0mas J.       2020-07-1 21:14

Straipsnio neskaičiau, nes nesupratau - kas jo autorius.

Prašymas redakcijai:
publikuodami straipsnį taip pateikite informaciją, kad skaitytojui neliktų abejonių - KOKS yra straipsnio pavadinimas ir
KAS yra straipsnio autorius.

Kis       2020-07-1 11:38

ponas Purai,tavo9 rasliava ir tave perkandau labai labai senai,kai nebuvai toks zinomas,tad ir nesistebiu,stebina tik vienas,kad esi dar ne profesorius,tikriausiai nuciupai kita pelningesne gysla?

Dabar aišku       2020-07-1 11:00

kas minties krikštatėvis-smėlio dėžė- Lukiškių aikštėje.Tai žmonės be moralės ir istorinės atminties šiuo metu įgavę valdžią

Rūta        2020-06-30 21:53

Kaip reta atgrasus tipas. Vertas glitėsių glitėsio titulo, T.Venclova po jo lieka antroje vietoje. Pūras man kažkuo primena roplį, kurie daugeliui žmonių visada kelia tiesiog biblinį pasidygėjimą. Šalti, slidūs, pavojingi.

stasys        2020-06-30 16:06

hau 2020-06-30 15:26 . žiuri taip kaip į savo ligonius ..su gilią užuojauta ir rūpesčiu .
- gal Tamstelei pagalvėle už nugaros padėti kad lengviau burnotis taptu ?

hau       2020-06-30 15:26

Kaip turėtų jaustis tas psichiatras, skaitydamas žmonių komentarus. Bet man jo negaila. Kiekvienam pagal nuopelnus.

Raigerdas        2020-06-30 13:33

Šitas melagis, Hipokrato priesaiką davęs gydytojas-psichiatras, kabina visuomenei makaronus ir etiketes ir daugelis juo tiki, kad jis supranta kažką apie žmogaus psichiką. Štai jo žodžiai:“Tokia radosi, jei dar pamename, per „Garliavos košmarą“, kai vaikas buvo tapęs pseudopatriotų įkaitu…” Matote, žmones, kurie gynė mergaitę pavadino “pseudopatriotų įkaitu”. Pasaulyje jau egzistuoja organizacijos, kurios paskelbė kovą psichiatrijai ir tos organizacijos siekia uždrausti psichiatriją, kuri daro žmonėms neatstatomą žalą ir ima už tai pinigus. Jūs dabar akyvaizdžiai matote psichiatro D. Puro žalą. Galimai, t.y. Šimašiaus konsultantas. Rašau jums, gerbiamieji, ekspertų išvadas apie psichiatriją. Ekspertų tarpe yra psichiatrų, kovojančių su psichiatrija, psichologų, teisininkų, advokatų ir kitų specialybių žmonių. Štai jų išvados:
“Psichiatrija, save priskirdama „autoritetui“ proto ir psichinės sveikatos srityje, neturi jokio MOKSLIŠKAI PAGRĮSTO gydymo metodo. Psichikos sutrikimai nėra ligos. Nėra laboratorinių tyrimų, nuskaitymų smegenų, rentgeno ar cheminio disbalanso testų, kurie įrodytų, kad yra tokia fizinė būklė kaip „psichinis sutrikimas“. Negalima teigti, kad žmonės nepatiria depresijos ir kad jie neturi emocinių ar psichinių sunkumų. Problema ta, kad psichiatrija šias emocijas ir elgesį pavertė „ligomis“, norėdama parduoti narkotikus, kuriuos gamina farmacijos kompanijos. Tai puiki rinkodaros kampanija, o ne mokslas”. Štai psichiatrų (ne Dainiaus Pūro)išvados apie psichiatriją:”Šiuolaikinė psichiatrija turi įtikinamai įrodyti genetinę arba bent vienos psichinės ligos biologinį pagrindą ... Pacientams yra diagnozuojamas cheminis disbalansas, nepaisant to, kad nėra įrodymų, patvirtinančių tokį teiginį, ir ... nėra aiškaus supratimo, kas sudaro teisingą cheminę pusiausvyrą “. (Dr. David Kaiser, psichiatras)
„Biologinio disbalanso nėra. Kai žmonės prieina prie manęs ir sako: „Aš turiu biocheminį disbalansą“, atsakau: „Parodyk man savo analizę“. Nėra analizų. Taigi, kas yra biocheminis disbalansas? “(Dr. Ron Leifer, psichiatras). “Visi psichiatrai turi vieną bendrą bruožą: jie susitraukia priešais kamerą ar mikrofoną ir pripažįsta, kad nėra tokių dalykų kaip cheminis disbalansas ar cheminis sutrikimas ir nėra testų jiems nustatyti. Tai jie praktiškai, meluodami kiekviename žingsnyje, sunaikina kiekvieno paciento teisę gauti informaciją apie tai ir jo sutikimą, todėl nuodija pacientą, vadindami jį „gydymu“ - tai yra ne kas kita, kaip nusikaltimas “. (Dr. Fredas Beomanas jaunesnysis vaikų neurologas). Taigi, atėjo laikas tirti Dainiaus Pūro, Slušnio ir kitų psichiatrų veiklą. Kai išaiškėjo psichiatrų nusikaltimai po Nepriklausomybės, tai jie prisipažino, kad gydė disidentus neteisingai, bet faktai rodo, kad tai buvo krokodilo ašaros, nes psichiatras D. Pūras pratęsė tą žalojančią žmonių protus ir smegenis praktiką. Štai, ką reiškia nenubaustas sovietinis psichiatras. Keista, bet pas fašistus jie irgi liko nenubausti, nors su žmonėmis darė eksperimentus konclageriuose.

Ech,       2020-06-30 13:27

ko is to Puro noret Nevertas demesio zmogysta.

iš veido       2020-06-30 12:28

matosi kad nedorėlis,sklinda tik blogis ir niekšybės.

> is tiesu 2020 06 29 13:11       2020-06-30 10:45

O as uz tai, kad Tiesos.lt redakcija spausdina visokiu puru, slusniu, vasiliauskaiciu ir t.t. rasliavas.Butina zinoti, kuo kvepuoja “tautos gelbetojai”.O siaip, tai as NIEKADA!!! nepatikeciau savo vaiko tokiam “psichiatrui”.Nesu vilniete, bet man gaila, kad sitaip kazkokio S., irgi ne vilniecio, kiek skaiciau tauragiskio, pastangomis darkoma musu sostine.Bet jis jauciasi uztikrintai.Nenustebciau, kad bus isrinktas ir dar vienai kadensijai.Kodel?Todel, kad…(gal geriau savo nuomones nerasysiu, nes as ne vilniete ir visai nenoriu ja buti).

stasys        2020-06-30 8:02

Nesunku suprasti kodėl įvairaus plauko riestanagiai taip aršiai D.Pūrui šonus bando vanoti .  Žmogus keliais minčių potėpiais gana taikliai apibūdino , visa ta lietuviška provincialumą . Versti visuomene rinktis tapo įdomiausiu užsiėmimu .Po Seimo sprendimo priimti įstatymą dėl Lukiškių a. panašu ir Seime tokiu netrūksta .  Emocinis raštingumas ir toliau lieka viena opiausiu visuomenės problemų.

Vilnietis       2020-06-30 1:54

degeneratas bl. Pats pirmas bus po tapino ir šimašiaus iš kurio bus atimta pilietybė.

Koktuma       2020-06-29 23:27

Nieko nauja. Sitas ponas Garliava vis ibruka. Pseudopatriotai. Jfn. Tai cia ir apie sese Nijole ir kuniga Griga? Ir visi kiti, jaukus, pilietiski zmoneliai, siekiantys Tiesos…pseudopatriotai? Nera zodziu. Dugnas.

Jo.......       2020-06-29 23:13

Psichiatras tai diagnozė .

Raigerdas        2020-06-29 22:48

Pažiūrėkite į šitą psichiatrijos dinozaurą. Ir ką jis čia porina? Štai jo ubagiškos idėjos:“Mažose grupelėse kūrėme projektus – kaip ir ką reikia pakeisti Lietuvoje, kad mus supanti aplinka skatintų džiaugtis gyvenimu, o ne žudytis ar išvažiuoti gyventi kitur”. 1)Psichiatre Pūrai, pažiūrėk į veidrodį ir prisimink, kad psichiatrai tiek sovietmečiu, tiek dabar užsiima ETIKEČIŲ kabinimu, todėl kyla klausimas: kodėl psichiatrija nesikeičia? 2)Psichiatras nesupranta, kad visada keičiama kažką į kažką, o ne šiaip sau kažką keičiama neaišku dėl ko;  3)paprastai sveiko proto žmogus keičia tai, kas jau atgyveno, kas paseno, kas griūva, ką reikia restauruoti, atnaujinti ar sukurti daug geresnį variantą; bet psichiatrui Purui reikia smėlio dėžės Lukiškių aikštėje, kur vilniečiai taps laimingi - tai aukščiausio lygio kvailystė ir ji pareina nuo pačios psichiatrijos išsigimimo, ir nuo to, kad jie apsimetinėja medikais, nors tokiais jie niekada netaps; 4)sunku patikėti, bet psichiatras Puras neturi net mažiausio supratimo apie laimę; pažiūrėkite, ką jis rašo:“sukurti ir pritaikyti regionų/ rajonų/ gatvių laimės indeksus”. Taip ir kyla klausimas: pone psichiatre, ar jūs kada nors susirūpinote savo asmenine psichine sveikata? Ar su ja tikrai viskas tvarkoje? Jeigu tvarkoje, tai kodėl nėra tokių sveiko proto požymių? Užduokite šitam, kitus mokyti norinčiam psichiatrui Purui paprastą klausimą: kas yra gyvenimas? Garantuoju visu 100%, kad jūs nesulauksite teisingo atsakymo iš šito psichiatro. Užduokite lengvesnį klausimą: kas yra žaidimas? Ir čia psichiatras nusišnekės, nes jis nesugeba duoti teisingo atsakymo, kadangi jo mąstymas yra iškreiptas taip, kad jis patikėjo, kad jam kažkas suteikė teises kabinti kitiems etiketes su kokiu nors negatyviu atspalviu. Anksčiau tai buvo “antitarybinis elementas”, “liaudies priešas”, o dabar atsirado naujos etiketės:“Mus vis dar valdo ir nori toliau valdyti tie, kuriems prie širdies kolūkio dvasia”. Kas per kolūkio dvasia? Ar kolūkis turėjo savo dvasią? Kiekvienas atskirai turėjo, tačiau ar buvo ta bendra KOLŪKIO DVASIA? Taigi, psichiatras Dainius Pūras aiškiai demonstruoja, kas vyksta, kada žmonės darę sovietmečiu nusikaltimus, liko nenubausti. Šitas gydytojas-psichiatras nutyli, kad psichiatrija sovietmečiu gydė disidentus. O gydė nuo ko? Ir kiek iš jų buvo pagydyti? O kaip su hipokrato priesaika, ponas Pūrai? Ar jūs jau apie ją pamiršote? Štai dar viena psichiatro Dainiaus Pūro diagnozė:“Moralinės panikos priepuoliai”. Kas per “moralinės panikos priepuoliai”? O kai psichiatrai duoda Hipokrato priesaiką, kurios jie niekada nevykdys, tai čia ne “Moralinės panikos priepuoliai”? Čia ne veidmainiškumas? Dainiau Pūrai, jūs pats pasirinkote šitą amoralaus psichiatro kelią, ar mamytė jums parinko? Ir taip, galima padaryti sekančią išvadą: šitas žmogus, pasirinko psichiatro profesiją tik tam, kad įgytų teisę menkinti kitus žmones, niekinti juos, kabinti etiketes, nustatytinėti relaiai neegzistuojančias diagnozes, kad tokiu būdu išaukštinti save. Šitokia žema, niekinga ir kiauliška psichiatro elgsena parodo, kad niekas psichiatrijoje nepakito, nors jau 30 metų gyvename kitokioje politinėje ir ekonominėje santvarkoje. Ir svarbiausia, psichiatras kalba apie inovacijas, neturėdamas apie tai net žalio supratimo, bet psichiatras yra išdresiruotas nustatyti protingą ir išmanančio žmogaus miną. Šitas psichiatras yra būtent tas žmogus, kuris visuomenę laiko už kvailius, kuri nieko nesupranta, o save jis laiko protingu, kas yra būdinga narcizams.

KLAUSIMAS REDAKCIJAI       2020-06-29 22:43

REDAKCIJAI- kažkodėl kartojasi trukdymai reitinguoti kai kurių straipsnių komentarus. Nueini prie ,,nekalto” straipsnio - reitinguok, kiek nori. O štai šios temos - ne. Ar tik pradžiai leido kažkiek, ar ,,ne kožnam pabažnam” tokia tema balsuoti leidžiama?

Žemyna       2020-06-29 22:26

TAURU - gelbsti draugą. Drąsus ir vertas didelės pagarbos poelgis pripažinti, jog ponas Š. ne pats tai sumanė.
Man tik štai kokie ,,galai nesueina” - kaip su tokiu taurumu dera nebent psichopatams ar niekšeliams būdingas noras erzinti, provokuoti, pažeminti ,,neprogresyviai” mąstančius? Man nesuvokiamas toks TAURAUS, suaugusio žmogaus HOBIS…
Svarbiausia, kad ašaringą klyksmą visgi kelia tie, kas įsigeidė būtent ČIA tos smėlio dėžės. ČIA ir ne kitur, nes… kitur tai nieko nei įskaudins, nei įžeis? Nes ten TIK linksminsis? Vadinasi, tikslas visgi ne šiaip smagiai padūkti smėlyje, o kad tas dūkimas tikslinį objektą erzintų, skaudintų, žeistų?
Gal Autoriaus širdyje kažką sužadins čia pat Nidos skelbiama nuomone (Miesto valdžios akimis esate infantilūs buzzwordais valdomi pampersiniai)?
O dabar ŪKIŠKAI paskaičiuokime: kiek valstybinio rango ceremonijų įvyksta abiejose aikštėse (Daukanto ir Nepriklausomybės)? Taigi, kiek kartų per metus susirinkę valstybių atstovai savo savo 0,5 - 2 val. trunkančiomis ,,raudomis” trukdys ,,pažangiems džiaugtis gyvenimu, linksmintis”? -
Sakykime, per metus vyktų 10 tokių renginių, ceremonialų, trunkančių po porą valandų. Ar viso likusio tos dienos, ir metų laiko jūsų linksmybėms nepakaks? Tikrai nepataisomą žalą patirsite?
O dėl likusio laiko, dėl aikštės išvaizdos - jai reikia tvarkingo priėjimo prie memorialo ir pakankama erdvė sudėti gėles, sustoti susirinkusiems žmonėms. Na, o jei likusi erdvė nebus paversta nei kiaulinyku, nei sąvartynu, jūsų tai gal nelabai įžeis? O gal tikrai jausitės dėl to nejaukiai? Sakykite, nesivaržykite… 
O gal vertėtų pagalvoti apie tai, kodėl su Tautos istorija susiję minėjimai nepataisomai nuodija jums nuotaiką? Sykį jau taip - gal sveikiau būtų visada apeiti kuo didesniu lanku tokią nuodingą aikštę - juk jos istorijos nepakeisi smėliu užbėręs, ji tokia, kokia BUVO! Jei man tokia bjauri mano tautos istorija būtų, kad net padoriai elgtis nepajėgčiau, seniai pakeisčiau pilietybę!

na ir suskis       2020-06-29 21:30

šitas tipas-visiškai išsigimęs moralinis degradas,kurį už jo “žygdarbius” ir ant baslio pasodinti per maža…

Na,        2020-06-29 19:44

dabar pūro klientai tuoj bėgs žudytis. Seimas nubalsavo už Vytį. Kagėbėšnikams ir pedofilams tai bus kaip cianido ampulė. Ką darysite? ,,Obosramsia, no ne sdamsia”? Vis tiek jūsų blusų pilniems smėliukams liko daugiausia mėnuo. Turėsite išsemti ir iššluostyti savo pampersais.

P.S.       2020-06-29 19:39

...staselis, beje, iš to pačio skyriaus.

Ir aš ten gimiau...       2020-06-29 19:36

Šiaip šv. Jokūbo ligoninėje gimdavo normalūs vaikai. Šis, ko gero iš abortariumo…

BAISUS,       2020-06-29 19:30

kaip šturmas Klonyje…

Pantalonai spaudžia?       2020-06-29 18:48

Šimašių bendrine prasme ne vienas,kaip vaikai - žarsto smėlį,aiškiai pilnom glaudėm,bet atkakliai,nors pro ašaras - o ką jūs man padarysit?Erkių pilna parkų žolė,Sasnovskio barščiai sostinėj,o jis smėliu užsižaidė.Gėda vilniečiams,kurie abejingai renka valdžią.tiksliau,neina balsuoti,o tada jau zombiai atrieda,atidunda.Gėda kauniečiui Kaušpėdui,paseno,o vis dar komjaunuolis.Apie stasiuko pantalonus patylėsim,juose tas pats neapykanta pritvinkęs diedukas.

stasys        2020-06-29 18:22

ar ne smagu skaityti tekstus kuriuose ‘pantaloniniai deiviai’ išstato savo diagnozes žmogui ir nueina viskuo patenkinti ? smile Aišku galima žmogui prikaišioti jo sovietine praeitį , bet aš šiandiena matau tokį kaip R.Karbauskis vadovaujanti Seimo kultūros komitetui ..ir tampa aišku kur ta valstybė suką . Apie žmogų įprasta spręsti ne pagal jo rūbą .. deja tos tiesos jau retai kas be prisimeną .

Žodžio laisvė...       2020-06-29 18:13

Pūrai,o baigęs mokslus kodėl nebuvai išsiųstas atidirbti už diplomą į kokį gilų
provincijos miestelį?Todėl ,kad gimei Šv.Jokūbo ligoninėj ir nuo KGB rūmų netoli?
Sovietmečiu psichiatrija buvo nuolanki KGB tarnaitė...Garliavą mini.Tau nepatiko
žmonės pasiryžę ginti mergaitę nuo pedofilijos gaujų.Iš kur žinai,kad tie žmonės klydo?Pats pripėdavai toje skaudžioje istorijoje.Ne tau spręsti apie Lukiškių aikštę.
Miesto centre esanti aikštė,patyrusi priešų vandalizmus turi būti sakrali vieta
dabarties ir ateities kartoms,kurios apgynė ir gina Lietuvą nuo dabartinių vandalų.
Statybinio smėlio privežti galima buvo kitoje Vilniaus vietoje.Žalia žolytė vietoj smėlio daug maloniau žiūrėtųsi ir dėrėtų prie bendro žalio miesto vaizdo.Aikštė laukia VYČIO.

Deivis        2020-06-29 17:52

Pūras tai neeilinis moralinis degradas. Išsigimėlis kaip reikiant.

Sovietinei nomenklatūrai artimas Pūras,       2020-06-29 17:30

laimei, nėra joks psichologas, kaip daugelis rašote komentaruose,
(nors ir psichologų dauguma, deja, nepažįsta ir nepripažįsta dvasinės tikrovės ir yra materialistinės pasaulėžiūros, instrumentinio požiūrio į žmogų atstovai).
Pūras - psichiatras (medikamentinis, ne psichoterapinis, gydymas), karjeristiškai bendravęs su komsomolu,
sovietiniais laikais vykdavęs į užsienius.
Jaunesnių kartų atstovams verta pasidomėti sovietinės represinės psichiatrijos nusikaltimais (prieš disidentus ir kt.), jų ryšiais su KGB.
Manipuliatoriams, kuriems “moralė nėra šio pasaulio dimensija”, negalima patikėti jokių vadovaujančių postų (nustebtumėte sužinoję, kiek jų užima Pūras).

Tragiškiausia       2020-06-29 17:11

man atrodo ta įprastinė šimašiaus ,,šypsena” nuo ausies iki ausies, demonstruojant ryklę ir glandas. Laimingi žmonės šypsosi ne taip. Man rodos, tai ,,šypsena” žmogaus, kuris jaučiasi priėjęs liepto galą, bet labai bijo, kad kas nors to nepamatytų. Todėl ir elgesys toks: ,,o ką jūs man padarysite”. Ar aš klystu?

vaje       2020-06-29 16:40

Dzeržinskis irgi Vilniuje gimė. Ir aš jame gimiau ir labai džiaugiuosi seimo sprendimu, kad turėsime normalią reprezentacinę aikštę pagaliau, be “žaidimų aikštelių suaugusiems”, nes toks tekstas, na, skamba kaip Ilfo-Petrovo žinomiausio kūrinio ištrauka apie Vasiukus, nors ir Niujorke būtumei tu užgimęs.
Žodžiu, Pūras pažėrė 100 gramų kažkokios tai neaiškios substancijos

Įsižiūrėkite       2020-06-29 16:34

į foto. Tinkama parinkta. Juk tai VERGO žvilgsnis. Bet tokio vergo, kuris dar galvoja, kaip čia atkeršyti. Įdomu, kas taip suluošino jo sielą?

Liūdnas tango       2020-06-29 16:31

tiems, kam nuo savižudybės reikia bėgti ,,pasilinksminti” po kartuvėmis ir šalia KGB kankinimų rūsių. Vis tiek nusikakošinsite.

Patarlė       2020-06-29 16:28

Anksčiau sakydavo:,,Leisk kiaulę į bažnyčią tai ji ir ant altoriaus užlips”, teisingai sakydavo, išmintis nesensta.

Ramiros       2020-06-29 16:27

Nei kiek nenustebino to, liūdnai pagarsėjusio, žmogystos rašinys. Pūras ir Afrikoj pūras ..... Jis juk iš tos pačios kūdros, kurioje kuisiasi slušnys, “markizas”, “fermeris”, “tvorinis”, “klounas”,“varna”,“maitvanagis” ir visa eilė “pūlinių”, tikriausiai, ir tas šimašius, nes man didelis klaustukas apie jo kažkokius tai ryšius su velioniu (?) ūsu, nes girdėjau, kaip jis gyrėsi, kad matė paskutinis tą nelaimėlį gyvą ... Todėl, nėra ko ir komentuoti jo paistalų, nes, mano supratimu, tai, galbūt, žlugusi asmenybė ? ....

Kažin       2020-06-29 16:08

O tas, Sergiejus Muravjovas, chm, ne ano sukilėlių koriko palikuonis? Jei ne, tai atsiprašau, bet su tokia pavarde Lietuvoje lįsti prie Lukiškių aikštę debilizuojančių linksmųjų vyrukų būrelio, gal nederėtų

Puras,       2020-06-29 15:45

Slusnys, Simasius visi vieno plauko paderme.net komentuoti niera ka.

Al.       2020-06-29 15:41

Geras D.P. pastebėjimas - tiems, kam prekyba savo vaiku yra motinos ir vaiko dvasinis ryšys, tiems ir paplūdimys šalia kartuvių yra laiminga erdvė. Kodėl komuniagos nesiūlo įrengti paplūdimio ant senųjų žydų kapinių? Ten ir vanduo šalia.

stasys        2020-06-29 15:40

cit.” Užtenka pasiskaityti nemažos dalies pasipiktinusiųjų argumentus ir sekti, kas šiomis dienomis vyksta Seime, kad suprastum, kokios rimtos grėsmės kyla Lietuvos demokratijai ir laisvės dvasiai iš vidaus. Remigijui Šimašiui ir jo komandai bei paplūdimio smėliui reikia padėkoti už tai, kad dabar matome akivaizdžias grėsmes. Panaši „moralistų“, esą gelbėjančių Lietuvą, koalicija, susiburia jau ne pirmą kartą. Tokia radosi, jei dar pamename, per „Garliavos košmarą“, kai vaikas buvo tapęs pseudopatriotų įkaitu, kai politikai darė neleistinas klaidas ir kai ilgai, net ir su maldomis bei patriotiniais šūkiais, buvo tyčiojamasi iš motinos ir vaiko dvasinio ryšio, trukdant įgyvendinti teismo sprendimą.” ..KAIP PIRŠTU Į AKĮ .Sunku būtu ka nors pridurti . Šaunuolis aut.

to Vita la Vida       2020-06-29 15:28

Jusu paskutiniam sakiniui nepritariu, ju uzjausti nereikia, ir jie tikrai speriai PRinasi ne tik skurdziose visuomenese. netgi sakyciau, kad neskurdziose visuomenese jie jau dominuoja. reikia ne uzjausti juos, bet suprasti ju metodus ir kovoti pries, kol dar tas imanoma.

Kaukės krenta?       2020-06-29 15:25

Labiausiai kaukės krito būtent Garliavoj.Nieko asmeniško,bet kodėl tokie atgrasūs slušnio ir pūro veidai?Rimtas psichologas kaip kunigas,o šitie?Išbėgo prie pliažo smėlio saviškį užstoti.Nors reiktų galvas pelenais pradėti barstytis,Karma už vaikų luošinimą gali būti žiauri.

BENAS       2020-06-29 15:24

PLIAŽAS TAI šIMAŠIAUS LIBERASTINIO JAUNIMĖLIO GRUPĖS AKCIJOS PADARINYS. jŲ VADEIVA pamiršo, kad jis yra ir VILNIAUS MERAS. HITLERIS 1933 m. SU SAVO JANIMĖLIU taip Pat pradėėjo ŽAIDIMĖLIUS,  DEKLARUODAMAS laisvės lozingUs, o kuo viskas baigėsi?

Vita la Vida       2020-06-29 15:22

tokie a la specialistai-psichologai tikrų tikriausias sovietmečio palikimas. Tik išvirkšia savo puse šiandien prisistatantis. Tegu pabando toks ,specialistas’ savo pliažo idėją prastimti Paryžiuje Invalidų namų prieigose - pamatysium kas iš to išeis.. O šiaip tai juos reikia užjausti: vargani žmoneliai su labai ribota fantazija, išskydusia tapatybe ir sujaukta vertybių sistema, kurie normal;ioje visuomenėje nesulauktų jokio dėmesio, bet spėriai ,parinasi’ skurdžiose visuomenėse.

Ar čia apie tą rinkodaros atmainą parašyta?       2020-06-29 15:14

Overtono langas:

(c) “Nauja idėja užpildo tai, kas visuomenei atrodo neįsivaizduojama, todėl norima idėja pasislenka į tai, kas visuomenės nuomone yra protinga, o jos šalininkai nebūtinai paaiškina bet kokius norimos idėjos pranašumus.”

Taip kuriamos “polit-korekt” ir kitos, hmm ... keistai savitos IDĖJOS. Rašo žmogus, (beje, psichiatras) lyg jų nežinotų!

Neoriginalu, Pūrai!       2020-06-29 15:07

Pliką s-nę sostinei jau seniai pademonstravo pats A. Mockus. Taigi nieko naujo, jei ir tu rodai. Pedofilija (ir tavo pastangomis) jau ,,įteisinta” daugiau negu dešimtmetis. Vėl nieko naujo. Šokinėti ant žmonių kaulų ir kraujo taip pat nieko naujo - tas vyko per pokario kovas. Ką dabar darysi, jeigu ir vėl užsimanysi žudytis? Vasara juk trumpa, tas šunų priš. smėliukas neilgam. Ar ką nors savižudiškas elgesys apsaugojo nuo savižudybės? Net tavo mylimų ir saugomų pedofilų neapsaugojo. Negi niekada nesusimąstei, kad esi ne psichiatras, bet psichokileris, ir tavęs reikia saugotis kaip maro? O gal už tokią veiklą taip gerai užmoka, kad daugiau niekas nesvarbu? Bet: ar tavo karstas bus su kišenėmis?

Laba diena       2020-06-29 14:52

Kiek duotumėte šio autoriaus proteliui 14 ar 16 metų? P.S. Kaip ten su reitingavimu gaujoje pasisekė. Gal anūkėlis pasinaudos teise ir kilstels. Tokios jau artimos dūšelės.

Tomui        2020-06-29 14:37

ir taippat pagalvojau. ne tik minys, bet ir stilius. nebent jiems jau visiems smegenines vienodai nustatytos

Tai, matyt,        2020-06-29 14:36

psichiatrais tampa tik tie, kam patiems tai labai aktualu. Sveiki žmonės nei psichinėmis ligomis serga, nei psichiatrais tampa.

AAA       2020-06-29 14:32

Tegu jis eina šokt ir dainuoti ant savo tėvų kapų, jei jau toks “pažangietis”:(

Pseudopsichiatre,       2020-06-29 14:29

galėtum Lietuvą padaryti dar laimingesnę. Iškelk idėją, kad kiekvienas ant savo tėvų kapų įsirengtų po pliažą. Visa Lietuva būtų laiminga. O ir anūkus, kas dar turi sveikatos, gali panaudoti Garliavos pavyzdžiu. Tada visa Lietuva būtų ne tik laiminga, bet ir laimingai užsižaidusi. Blogiau tiems, kas neturi anūkų. Bet juk visada atsiras stankūnaičių, kurios paskolins svetimų. Taigi pirmyn!

Rūta       2020-06-29 14:22

Labai apgailėtinas šio vaikų psichiatro rašinėlis. Ką ir bekalbėti, jeigu jam vaiko pardavinėjimas pedofilams yra morinos ir vaiko dvasinis ryšis, o Garliavos smurtas - vaiko gelbėjimas? O ir laisvės supratimas mudviejų labai skiriasi. Niekada savo vaiko nepatikėčiau tokiam psichiatrui.

TO AUGIS       2020-06-29 14:22

tik POJŪTĮ, bet ne laisvę...

Augis       2020-06-29 14:06

Manau, kad ponas Pūras neitu su triusikais į koncertą. bažnyčią (jeigu jis ten lankosi) ar Maximą apsipirkti. Todėl laisvės supratimas čia ne prie ko. O smėlio dėžė, kur žaidžia vaikai kol jų tėvai prisėdę ant žaliuojančios pievutės suvalgo ledų ar atsineštą pietų sumuštinį, grožėdamiesi Vyčio paminklu yra visiškai priimtina ir tikrai suteikia laisves pojūtį.

Tomas       2020-06-29 13:48

Bet man pasirodė,kad Pūro tekstas labai panašus į stasio komentarus ir iš stiliaus ir iš vertybių.

Verta pamąstyti       2020-06-29 13:22

Gal jau atėjo laikas prisiminti, kad kartais ir gėris privalo turėti kumščius? Ar neatėjo laikas įverti dratą iškreiptos laisvės ir iškreipto liberalizmo meitėliams?

NĖ VIENAS       2020-06-29 13:22

iš tų, kurie rašo apie “laimės dėžę” ir labai džiaugiasi ja, neis į ją žaisti. Skant “paplūdimys” be vandens, dušų, tualetų - varguoliams. Kitiems - užtvertos ežerų pakrantės, vilos Palangoje ir užsieniuose….............

Iš tiesų       2020-06-29 13:11

Kas nutiko tiesos.lt redakcijai,jog vis dažniau savo svetainėje talpina n.vasiliauskaites,d.pūrus ,kurie įvairiausiais būdais skleidžia leftistines,liberalglobalistines ,,vertybes”.Laikas suvokti,jog jų brukte brukamos idėjos yra kenksmingos nūdienos Lietuvai,neatspindi klasikinės demokratijos ir laisvės.Tai yra global-kosmopolitinė diktatūrinio pobūdžio pasaulėžiūra naikinanti ne tik klasikinę demokratiją bet ir tautines ir valstybines vertybes.

sdsdf       2020-06-29 12:43

Klausykite, jūs visi laimės ir džiaugsmo, žaidimų ir pramogų ieškotojai - ko jūs prikibote prie tos Lukiškių aikštės? Ar jums nėra kitų vietų kur jūs galėtumėte drybsoti nuogomis bambomis?


Rekomenduojame

Bernaras Ivanovas. Minimali demokratija

Teksase transeksualams uždrausta dalyvauti moterų sporto varžybose

Pekino politika. Konstantinas Andrijauskas

Somalietis bažnyčioje peiliu mirtinai subadė britų parlamentarą

Prof. Romas Lazutka: Svetur skurdas ne toks atšiaurus, kaip Lietuvoje

Kęstutis Girnius. Teismų viršenybės pavojai

Kraupi Europos valdančiųjų tylėjimo kaina

Vilniaus stadionas - “mokytojo” vertas “mokinys”!

Artėja būsena, kai nebebus to, kas mus vienytų

Iš propagandos frontų. Delfio Paulius Jurkevičius: fašistai yra jie – antivakseriai

Gyvenimas žemiau skurdo ribos: ar tai normalu modernioje valstybėje?

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (I)

Aleksandras Žarskus. Kalbos magija ir tikrovės kūrimas. Naujakalbė

Mark Regnerus. Ko valdžia nesako apie gėjų partnerystę?

Interviu su Romu Dambrausku: Meldžiu, kad Tauta vėl neužmigtų

Vengrijos teisingumo ministrė: ES negali atimti iš valstybių narių įgaliojimų, kurių jos Bendrijai niekada neperdavė

Teismas privertė VRK duoti žodį referendumo rengėjams per LRT

Anglijoje krikščionys tėvai kovoja su transseksualumo ideologijos propagavimu pradinėse mokyklose

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jėzaus mokinystė – XXVIV eilinis sekmadienis

Sociologė apie protestų dalyvius: tie žmonės jautėsi viešai apspjaudyti ir aptalžyti

Vidas Rachlevičius. Viešai ir aiškiai pripažįstama, kad tai yra ideologinis apsisprendimas

Vytautas Radžvilas. Mokytojos žodis: mokykla turi tarnauti Lietuvai!

Nuo bačkos. Gabrielius Landsbergis: Lietuvoje 30 metų vyko gijimas ir mes pagijome

Aleksandras Nemunaitis. Šimašiaus karas prieš automobilius Vilniuje

Vytautas Sinica. Tarptautinis veikimas prieš savo valstybę

Alvydas Mozeris. KT nustato, jog Vyriausybės nutarimas prieštarauja Konstitucijai, bet leidžia veikti daugiau nei metus!

Romualdas Žekas. Teks gerti iš pačių prispjaudyto šulinio

Vytautas Sinica. Lietuvos valdžia neturi jokios teisės nusileisti Briuselio spaudimui

Vidas Rachlevičius. Drama su grotesko, komedijos ir absurdo teatro elementais

Olga Suprun. Štai taip yra viešai skelbiami oficialūs Lietuvos statistikos duomenys

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.