Visuomenės pokyčių analizė, Šeimos politika, Žmogaus teisės

Iš arti. Seimas Vyganto Malinausko ir Vytauto Sinicos akimis: atrodo, vaikai bus atiminėjami lengvai, dažnai ir ne vien kraštutiniais atvejais

Tiesos.lt redakcija   2019 m. vasario 9 d. 1:27

17     

    

Iš arti. Seimas Vyganto Malinausko ir Vytauto Sinicos akimis: atrodo, vaikai bus atiminėjami lengvai, dažnai ir ne vien kraštutiniais atvejais

Vygantas Malinauskas. Kuo didesni įgaliojimai valstybės tarnyboms kištis į šeimą ir kuo didesni resursai tai daryti – tik ką tokia konservatorių pozicija turi bendro su konservatyvumu?

Vakar [ketvirtadienį, vasario 7 d.] Seimo socialinių reikalų komiteto posėdyje jaunosios konservatorės Monika Navickienė ir Gintarė Skaistė balsavo prieš visus pasiūlymus į Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą įdėti saugiklius, kurie neleistų valstybės institucijų perteklinės intervencijos į šeimą ir vaikų atiminėjimo be tikros būtinybės.

Abi konservatorės pasisakė už tai, kad įstatyme liktų neapibrėžta „pavojaus vaiko saugumui“ sąvoka, iš esmės leidžianti valstybės institucijoms savo nuožiūra spręsti, kada iš tėvų atimti vaikus. M. Navickienė nuolat pabrėždavo, kad užuot keitus įstatymą reikia tarnyboms skirti daugiau pinigų. Kitaip tariant, jos pozicija – kuo didesni įgaliojimai valstybės tarnyboms kištis į šeimą ir kuo didesni resursai tai daryti.

Šių jaunųjų konservatorių pozicija parodo realų konservatorių jaunimo požiūrį į šeimą. Jie yra už „big government“, kuri gali be didesnių apribojimų kištis į šeimą ir atiminėti vaikus. Dar galima suprasti, kai tokios pozicijos laikosi koks nors Sysas ar Šalaševičiūtė – jie visada buvo socialistinės ideologijos šalininkai. Bet ką tai turi bendro su konservatyvumu?

Kad ir kaip tai atrodo keistai, jaunieji konservatoriai šeimos klausimais eina išvien su tokiais kairiaisiais „žmogaus teisių“ aktyvistais kaip D. Šakalienė ir B. Sabatauskaitė (komiteto posėdyje Sabatauskaitė paslaugiai patarinėjo Navickienei, ką ji turi kalbėti). Žodžiu, kai konservatoriai sako, kad „esame jūsų pusėje“, reikia suprasti, kad čia turimos omenyje Jakavonienės vadovaujamos valstybinės struktūros, o ne šeimos.

Daugiau apie tai žr. DELFI.LT. Seimo komitetas jungia projektus dėl vaiko teisių, lieka vaiko saugumo sąvoka

Vytautas Sinica. Žmonės turi žinoti, kas vyksta ir kieno rankomis

Labai vertingas ir tikslus Vyganto Malinausko įrašas. Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitete atsiskleidė, kokie neatsiejamai supanašėję vertybiniais klausimais šiandien yra konservatoriai ir socialdemokratai. Visi vieningai balsavo už tai, kad vaiko teisių apsaugos įstatymas liktų kuo mažiau pakeistas, užblokavo visas bent ką realiai keičiančias pataisas, o iš esmės šakalienišką tvarką paliko. Tiesa, tai jie visi darė balsuodami už valstiečių paskirto ministro Kukuraičio ‘pataisas’ (kabutės, nes jos nieko netaiso).

Visiškai realus scenarijus, kad visa gausa pataisų, priregistruotų Seime, tebus garo nuleidimas visuomenei nuraminti, o jokie pokyčiai nebus priimti – vaikai bus atiminėjami lengvai, dažnai ir toli gražu ne vien kraštutiniais atvejais.

Žmonės turi žinoti, kas vyksta ir kieno rankomis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Www       2019-02-11 21:51

Pagal darbus Lietuvoje nera jokios dešinės partijos. Konservatorių viršūnėle yra neoliberalbolsevikiniu pažiūrų. Kur jus matėte žydą konservatyvu tos šalies atžvilgiu, išskyrus Izraelį? o socialdemokratai tai jų palikimas bolševikinis taip kad nieko nuostabaus, kad taip ir balsuojama. Man tik idomu kas iškastravo Ramūną? Aš senai sakiau, Sauliukas yra paskirtas sioje partijoje, kad avys eitų teisinga linkme. Prisiminkite darbo partija ir aArtura. Liūdnoka Lietuva naikinama nuo 1941m tik šiuo metu manau genocidas Tautos yra didesnis.

kaip       2019-02-11 9:15

Yra sukurta gerb.A.Juozaičio peticija dėl VISIŠKO šio kreivo įstatymo atšaukimo.Na , kaip išlyginti daiktą, kuris yra visai kreivas ir sugedęs? Kuris klastingas ir visai nereikalingas?

Skurdas       2019-02-10 17:04

Nerurime mes nei konservatorių, nei socialdemokratų, nei liberalų, nei…. Turime kažkokias neaiškios orientacijos, nežinia kam tarnaujančias, neturinčias nė menkiausio supratimo apie dorą, moralę, pareigą gaujeles, tvirtai surištas tik vienu siekiu- griebti, griebti, griebti kuo daugiau, kuo greičiau, turėti viską čia ir dabar.

Valstybė - žmogui, o žmogus - Dievui:       2019-02-9 23:02

„Kai ateis Žmogaus Sūnus savo šlovėje ir kartu su juo visi angelai,
tada jis atsisės savo garbės soste.
Jo akivaizdoje bus surinkti visų tautų žmonės,
ir Jis perskirs juos, kaip piemuo atskiria avis nuo ožių” (Mt 25, 31-32).
**************************************************************************
Absoliuti dauguma šeimų Lietuvoje yra sakramentinė tikrovė (jos priėmę Santuokos sakramentą), o jų vaikai - krikštyti, todėl šeimyninio gyvenimo slėpinys negali būti redukuotas į vieną iš politinio, tuo labiau ideologinio, reguliavimo sričių.
Antraip, net Konstitucijai būtų nusižengta grubiai.
Tie, kas rengia tik formalias sąlygas (įstatymus) vaikgrobystei
ir šeimos išardymui, akivaizdu, kad sunkiai nusideda,
nors patys nekaltųjų “paėmimo” operacijose tiesiogiai nedalyvauja.
Dera melsti jiems išganingos Dievo baimės, kad nepražudytų savo sielų.

ne Skvernelio suprojektuotas       2019-02-9 20:26

Garliavoje Skvernelis tik vykdytojas buvo. Organizatoriai sumaniai išnaudojo jo asmenines savybes(ydas). Ten tie patys “valstybininkai” su Stoniu priešaky už visko stovėjo. Ir jų ratas platesnis, nei buvo atskleista per anuometinį parlamentinį VSD tyrimą. “Senukų” įkūrėjas Augustinas Rakauskas ir netgi dabartinis Kauno meras Visvaldas Matijošaitis - taip pat jų žmonės. Net Arvydas Sabonis kažkaip irgi prie jų trinasi.
Tiek, kad Garliavos šturmas buvo nusikaltimo slėpimas, o dabartinės pastangos dėl vaiko teisių apsaugos įstatymo - “verslo” sąlygų gerinimas.
Į Moniką Navickienę buvo nemažai investuota. Manote, klounas Paleckiukas už dyką idioto vaidmenį vaidino? Kaip tik į Naująją Vilnią ateina ilgai lauktos infrastruktūrinės investicijos. Navickienė dėl to nuveikė ne ką daugiau nei buvę N.Vilnios atstovai Seime, bet psichologiškai tos investicijos po ilgametės sausros asocijuosis būtent su ja. Todėl ji dabar turi atidirbti. Pas konservus geri ir brangūs politiniai technologai buvo. Ir jų planas beveik nepriekaištingai suveikęs būtų, jei ne žaliųjų valstiečių fenomenas. Vienintelė, bet riebi, konservų politinių technologų klaida tame ir buvo, kad deramai neįvertino šio fenomeno.

ah1       2019-02-9 19:34

o ko jūs tikėjotės?  Klonio gatvėje buvo vaikų grobimo valstybės vardu naudojant antikonstitucinius veiksmus generalinė repeticija :Skvernelio suprojekruotas ir jo padėjėjo įvykdytas vaiko prievartinis paėmimas iš teisėtos vaiko globėjos tikslu pradanginti vaiką o globėją padaryti nusikaltėle neleidžiant globėjai nufilmuoti vaiko ėmimą panaudoti teisėsaugos sntikonstituciniai veiksmai - lietimas mergaitės globėjos vaizdo kamerų, kameras nusukinėjant kad nebūtų užfiksuota prievarta mergaitįs atžvilgiu kuri turėjo būti įvykdyta Skvernelio įsakymu taip kad neliktų prievartos įrodymų, o dabar ir toliau bus naudojami antikonstituciniai veiksmai - pažeidinėjama LR Konstitucijos garantuojama nekaltumo prezumpcija įteisinta seimo priimtais ir prezidentės patvirtintais įstatymais.  Š. demaskavusi kad vaiko kaina rinkoje 20 tūkst.

Www       2019-02-9 18:56

Konservatoriai yra manau pagal balsavimus ir darbus tai bolševikine ideologija. Kanservatizmo nera ne trupučio man tik gaila tu žmonių kurie balsuoja už juos ir galvoja, kad ta partija yra dešine. Lietuvoje nera ne vienos partijos dešinės dėl to ir grobiami vaikai, šmeižiami partizanai, neleidzia bolševikai Vyčio paminklo pastatyti nes jiems siaubą kelia ir tt.

Tik nereikia lia, lia,...       2019-02-9 15:10

Viskas Lietuvoje bus gerai. Neapleis mus Dievas ir Šv. M. Marija. Lietuva yra Marijos žemė. Tik Vilniuje yra Aušros Vartai su Gailestingosios Šv. M. Mergelės paveikslu; tik Vilniuje Jėzus apsireiškė su Gailestingumo misija per šv. Faustiną, kurios dėka yra Gailestingojo Jėzaus paveikslas; tik Lietuvoje Šv. M. Marija pirmiausiai Europoje, t.y. Šiluvoje, pasirodė, tik Lietuvoje yra vienintelis pasaulyje Kryžių Kalnas.  Ar jums dar maža ženklų? Dėkoju Vygantui Malinauskui už įžvalgas. Budėkite ir aiškinkite mums nesusivokusiems tai, kas darosi mūsuose. Gal rastusi, kokia nors palaikimo armija, kuri iškeltu kandidatu į prezidentus Vygantą Malinauską?

...       2019-02-9 13:13

Taip ir reikia lietuviams,tai patys didziausi naivuoliai,tingintys subine pakelti nuo komentaru.Galvojate,kad viena karta pasirodete gatveje su plakatais klaipedoje ir vilniuje ir gana,islaikytiniai bijos jusu.Grobs jusu vaikus dar labiau ir is jusu i biudzeta sunestu pinigu,islaikytiniai gaus didelius pinigus.Jus gaunate 50 eu,o uz jusu pavogtus vaikus moka desimt kartu daugiau.HA,HA,HA,iki ko nusirito jaunimas auginantys vaikus,jus nesugebate ju apginti nuo plesrunu,lengvai atiduodate savo turta VAIKUS.Kur tie pasiskelbe 70000 kovotoju,kurie zadejo nuversti kalnus vardan vaiku???Nera lietuvoje tokiu,uztat net nevyriausybininkai tyciojasi is jusu ir siauteja po jusu namus.Taip ir reikia.

to kai bus.       2019-02-9 12:47

bus kaip buvo.praeis sarašiniai.

Kai bus rinkimai       2019-02-9 12:34

Bus rinkimai:neturi praeiti nė viena persona,kovojanti prieš šeimas.Nė viena,kad ir jauna,perspektyvi,labai mylima ir,anot anūko,mąstanti europietiškai.Pasitikrinsim,kiek mes patys esam už krikščioniškas vertybes.

Žodžio laisvė...       2019-02-9 12:24

Kiek esu girdėjusi iš Z.Vaišvilos spaudos konferencijos tai jau jis ir jo pasekėjai yra įkūrę Konservatorių partiją.O šiuo atveju,kai Seimo narius įtakoja vaiko reikalais reguliavimo įstatymo priėmimą pašaliniai asmenys,tai ar tai nėrą politikos ir verslo poveikio reiškiniai,panašiai kaip buvo sakoma santykius tarp E.Mas.ir MG Bol.,arba santykiai tarp politikų ir lobistų???

o beje       2019-02-9 10:45

Ar pamenate Garliavos košmaro metu ką klykė ana gauja? Kad neva vaikui geriau būti su motina, kad ir kokia ji būtų. O dabar, viską tarsi pamiršę, kiaulės akutes, nuslinkusias ant užpakalių, patogiai prispaudę minkštomis kėdėmis klykia, kad viskas jau visai kitaip! smile Tai tiesiog mentaliniai pederastai. Patys tikriausieji. Ir dar su visomis šizofrenijos apraiškomis.

Psichologijos dėstytojas       2019-02-9 9:59

V.Čiapas ,buvęs seimo narys,sakydavo studentams,kad jūs negalvokit,kad neveikia natūrali atranka,veikia,tik užmaskuota.Tai šis vaikų atiminėjimas yra natūrali atranka.Tai nacizmas,kaip bjauru ir žema.

Teko matyti,kaip       2019-02-9 9:28

aršūs Landsbergio pasekėjai,konservatoriškai liberaliai mąstantys vienos šeimos nariai užsipuolė kitus nuosaikius buvusios šviesios šeimos narius.Šeimos nebėra,-ją ištiko mirtys,nesantaika,ligos.Galima sakyti patys nužudė vieni kitus savo rankomis genami konservatoriškų godžių įsitikinimų.Tai mažas modelis,kas pats laukia ir Europos Sąjungos.Ir bus daug baisiau,nei manoma,jei neįsiklausys į tautų sąjungos idėją.

dėl Monikos Navickienės       2019-02-9 9:13

Tekę susidurti. Nežiūrint viso jos susikurto įvaizdžio, tai labai nekompetetingas žmogus. Tokia iš dangaus nukritusi barbė devyndarbė. Todėl visiškai nenustebino jos požiūris problemos sprendimą imituoti papildomais mokesčių mokėtojų pinigais, o toliau jau bus matyt. Šimonytė, kuri visą savo prezidentinę kampaniją grindžia mokesčių mokėtojų pinigų pataškymu biurokratams, matyt, pamokė. Tik keista, kad Monika Navickienė į politiką atėjusi neva iš verslo. Ir dar ne bet kokio, o farmacijos! Galima numanyti, kas jame iš tikro vyksta.

Paradoksas       2019-02-9 9:12

Absoliuti nesamonė vadinti juos konservatoriais, jie yra liberastiniai iškrypėliai, todėl turi atsirasti tikra konservatorių partija, priešakyje su Dagiu.

Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (III)

Danijos sulaikytieji gali būti įkalinti užsienyje

Karolinska ligoninė „kastruoja“ ir mėgina pakeisti vaikų lytį bei nutyli sunkius pakenkimus

Linas Karpavičius. Referendumas Šveicarijoje

Durnių laivas ir 2,5 jo kapitonai: kuris tikras?

Arkivyskupo Carlo Marija Vigano pareiškimas

Aleksandras Nemunaitis. Neries krantinės reikalai

James Traub. Netgi Švedija nebenori daugiau migrantų

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (III)

Lenkijos valdžia: nenorim tokių protestų kaip kitur Europoje, todėl papildomų draudimų dėl pandemijos imtis neplanuojame

„Mes giname Europą“ – teigia Lenkijos Ministras Pirmininkas

Graikų ortodoksų hierarchas apie GP bažnyčiose: netoleruosime valdžios institucijų melo

The Lancet: stigmatizuoti nepasiskiepijusius – neteisinga

Daugėja neapykantos nusikaltimų prieš Europos krikščionis

Dominykas Vanhara. Naujausi reitingai

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Apie klerikalizmą ir pašaukimų krizę

Garsiąją Kauno vilą Perkūno alėjoje gynusį architektą teismas pripažino kaltu – už rangovo pastūmimą ir kaukės nuplėšimą skirta bauda

Mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras

Ketvirtadienį Vilniuje bus paminėtos kun. B. Laurinavičiaus žūties metinės

Manifestacijos Austrijoje prieš suvaržymus

Kęstutis Pranckevičius. Tamsią naktį žvaigždės ryškiau šviečia

Vytautas Sinica. Kada JAV kongresas atšauks Nepriklausomybės deklaraciją?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus grybai

Leidžiama žaisti demokratiją

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija reiškia susirūpinimą dėl narkotikų ir alkoholio prieinamumo didinimo

Vytautas Sinica. Solidarumo galia

Chris Waldburger. Valia siekti Kristaus?

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (II)

Almantas Stankūnas. Kiek dar ilgai žaisime neoliberalistinius rinkos žaidimus ten, kur negalima jų žaisti?!

Br. Paulius Vaineikis OFM: skelbiu nepaprastąją padėtį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.