Irena Vasinauskaitė. Žiauriai nekorektiškas rašinys apie partinius „visuomenininkus“

Irena Vasinauskaitė   2014 m. liepos 23 d. 14:08

55     

    

Irena Vasinauskaitė. Žiauriai nekorektiškas rašinys apie partinius „visuomenininkus“

Keleivinio orlaivio numušimas Ukrainoje tapo praėjusios savaitės įvykiu, nes nepaaiškinamas sužvėrėjusių, kaip manoma, prorusiškų teroristų elgesys dar kartą pamynė tarptautinę teisę bei elementarų žmogišką padorumą.

Kol kas liko nepastebėtas nacionalinių politikų atradimas, tiesa, nepretenduojantis į tarptautinės teisės pažeidimus, tačiau galutinai sutrypsiantis rinkėjų pasitikėjimą bet kokia kaina į valdžią besiveržiančiais politikais. O tiems, kas brutaliai valdžią tapatina su valstybe, įskiepys dar didesnę neapykantą Lietuvai. Taigi, kas nutiko Lietuvoje, dėl ko ryžausi parašyti šį žiauriai nekorektišką rašinį?

Gelbėjimosi ratas sisteminėms partijoms

Jau tampa norma, kad artėjant rinkimams Seimas puola reformuoti rinkimų tvarką, – kad tik prisidirbę ir korumpuoti politikai neliktų už borto. Po pusmečio Lietuvoje bus rengiami eilliniai vietos savivaldos rinkimai, o pataisytas Rinkimų įstatymas tarsi oro pūslė partijų nariams, kurie net apie konkrečius darbus rinkėjams neturi laiko pagalvoti, nes nuolat pešasi dėl aukštesnės vietos rinkiminiame sąraše, t.y. kaunasi už savo gerbūvį.

Piliečiams derėtų nepamiršti, kad vietos valdžia yra arčiausiai žmogaus – nuo jos priklauso įvairiausi komunaliniai ir transporto mokesčiai, gatvių tvarkingumas ir socialinė rūpyba, ir t.t., ir pan. Tai valdžia, kuri turi didelę galią pakeisti mūsų kasdieną. Ir vis daugiau veiklių žmonių, susidūrusių su dabartiniais valdžios atstovais – jų savanaudiškumu ir abejingumu paprastam žmogui, jo poreikiams – supranta: jei nori, kad kas nors tavo aplinkoje keistųsi, turi ne pykti ar piktintis ir.. laukti, kol išrinktieji atsikvošės, o eiti ir keisti – prisiimti atsakomybę už save ir savo valstybę. Visų pirma – savo artimiausioje aplinkoje, vietos bendruomenėse. Ypač dabar – kai sisteminių partijų paskelbtą Tautos valiai boikotą savo sprendimu įteisino ir Konstitucinis Teismas. Juk svarbiausias klausimas vis dar liko neatsakytas: kaip toliau tvarkysimės savo valstybėje, kam patikėsime priimti sprendimus už mus?

Priimant Savivaldos rinkimų įstatymą Seime buvo melagingai aiškinama, kad dabar į vietos tarybas galės lengviau balotiruotis nepartiniai asmenys. Deja, įstatymas „nutobulintas“ taip, kad kitų metų pradžioje vyksiančiuose savivaldybių rinkimuose nebegalės dalyvauti pavieniai, savarankiškai save išsikeliantys visuomenininkai, paprastai laimintys vien dėl to, kad savo darbais jau yra pelnę nesumeluotą žmonių pagarbą. Užtat jiems „maloniai leista“ pagal nežmoniškai sudėtingą tvarką formuoti sąrašus, alternatyvius partiniams dariniams. Šiuos sąrašus kelti galės piliečių komitetai, kurie, kaip ir juos sudarantys visuomenininkai, niekada neturės tiek resursų, kiek iš valstybės biudžeto dosniai penimos partijos, tad vargu ar atsilaikys nelygioje konkurencinėje kovoje: nepartiniai prieš partinius. Be to, nei patys komitetai, nei jų iškelti nepartinių kandidatų sąrašai neturės pavadinimų – kad patrauklūs, dar neįkyrėję jų logotipai neužgožtų sisteminių partijų vardų. Ką pagalvos rinkėjas, pamatęs kokios nors partijos kandidatų sąrašą „K“, nežinau – dar nėra susiformavusi tokia rinkiminė praktika. (Beje, labai abejoju, kad ši tvarka galios ilgiau nei vieni rinkimai… Tiesa, VRK pasirūpino, kad nebūtų sąrašo „Š“ – ir už tai dėkui.)

Prisipažinsiu: man įdomu studijuoti Seimo įstatymų pataisas ir mėginti suprasti, kodėl koks nors politikas ar politikai varginosi keisdami vieną ar kitą norminį aktą. Kodėl Vietos savivaldos įstatymas buvo taip sušaržuotai „patobulintas“, irgi lyg aišku – partinukai jį pakeitė pajutę, kad visuomenė bunda, kad vis daugiau randasi veiklių, savarankiškų, sistemines partijas iš toli apeinančių piliečių. Dar daugiau – jau nebe juokas ima stebint staiga, lyg pagal vieną komandą prasidėjusias populistinių partinukų lenktynes, kuris greičiau taps… visuomenininku – jau nebesvarbu: partiniu ar staigiai metusiu partinį bilietą nepartiniu, garsiai pareiškiančiu, kad savivaldybių tarybų ar tiesioginiuose merų rinkimuose dalyvaus jau nebe partijos, o nepartinių vardu.

Būtų galima prognozuoti, kad artimiausiu metu tokią metamorfozę patirs ir LR Seimas – triukšmingai susiburs pačių pačiausių per vieną naktį nepartiniais tapusių VISUOMENININKŲ frakcija, duosianti toną būsimiesiems merų ir savivaldybių rinkimams, o dar po metų, aišku, – ir Seimo. Bus išties linksma: vieni šias politines deformacijas stebės, kiti tikės ir rinks, treti tyčiosis, bet rezultatas, tikėtina, bus vienas: savivaldybių valdančiose koalicijoje liks tos pačios biudžetinės partijos, nepasikeis net politikų vardai bei pavardės… Kodėl? Artimiausiu metu ES struktūrinių fondų milijardai eurų bus skirstomi vietos infrastruktūrai.

Drakonai keičia „kailį“?

Tad ką reiškia Valerijaus Simulik šiomis dienomis mestas šalin socdemo partinis bilietas ir pasiskelbimas labai aktyviu „nepartiniu“ visuomenininku? Valerijui, kaip rodo tolimesni jo veiksmai, netrūksta nei proto, nei apsukrumo. Jam ir jo komandai, triukšmingai palikusiai įtakingą socialdemokratų partiją, tinka viskas – dabar jau nepartiniai V.Simulik bendrapartiečiai iš Šiaulių tarybos Denis Michalenko, Juozas Pabrėža bei Artūras Gedminas, anot pirmojo, yra nepriekabūs, jie gali dirbti kartu su savo dabar jau buvusiais bendrapartiečiais, net į opoziciją trauktis nebūtina… „Neplanuojame pasivadinti opozicija“, – antrina V.Simulik. Kailio keitimo scenarijų tarsi užbaigia Edvardas Žakaris – socdemų lyderis Šiauliuose, V.Simuliko kolega Seime: „Su V. Simulik mes tikrai sutariame. Nei jis man turi pretenzijų, nei aš jam. Mes tikrai nesusipykę. Čia paprasčiausiai yra politika“.

Štai čia tai tikrai draugiškos „skyrybos“ – nei jie skiriasi, nei atsibučiuoja… Toks pats nepriekabus ir pats V. Simulik, liekantis dirbti Seimo socialdemokratų frakcijoje – „bent iki rudens“...  Mat, anot Irenos Šiaulienės, „kiekvienas atvejis svarstomas individualiai“.

Matant tokį partijų „visuomenėjimą“ nori nenori kyla klausimas: kas galėtų paneigti, jog mitriai išsipartininę ir visuomenininkais staiga tapę politikai tokie išliks tik iki rinkimų? Ar kad laimėję rinkimus veiks kitaip, nei iki šiol, kol buvo partiniai?

Konkurentams socdemai ne tokie širdingi

Kiek įdomesnė buvusio Šiaulių tarybos nario, „Tvarkos ir Teisingumo“ partijos atstovo Vidmanto Japerto pozicija. Jis kol kas partinio bilieto nepadėjo, tačiau „prieš laiką“ atleido save iš tautos išrinktojo pareigų. Kodėl staiga – per patį agurkų sezoną – V.Japertas – solidus, ramus verslininkas – daro tokį politinį kūlverstį, žino, ko gero, tik jis ir Ponas Dievas. Gal kokio projekto nepavyko prastumti socialdemokratinėje Taryboje? Gal Šiaulių savivaldybės konkursus laimėjusios įmonės statybines medžiagas ar įrangą pirks ne iš jo parduotuvių?

Nespėliokime – tas reikalo nekeičia. Geriau užmeskime akį į Prezidento ar EP rinkimus ir palyginkime socialdemokratų bei tvarkiečių rezultatus. Iškart darosi aiškiau: kad ir toliau viskas būtų, kaip buvę, ir vienai, ir kitai partijai verkiant reikia satelitinių visuomenininkų komitetų – tik šie nors kiek politiškai „apmazgotų“ partinukus. Tą savo pareiškime spaudai pripažįsta ir pats V.Japertas: „Tvirtai tikiu, kad šiandien piliečiui, norinčiam aktyviai dalyvauti miesto gyvenime, nėra kitos išeities, kaip rinktis alternatyvų piliečių judėjimą, prie kurio gimimo ir veiklos noriu ir ketinu aktyviai prisidėti.“ Kai taip rašo žmogus, net septyniolika metų praleidęs Šiaulių miesto taryboje, o didžiąją to laiko dalį – ir valdančiojoje koalicijoje, kyla natūralus klausimas: kas dar, jei ne jis per tuos metus aktyviai prisidėjo prie miesto gyvenimo? Negi piliečiai?...

Beje, buvę V. Japerto kolegos Šiaulių miesto valdančiojoje koalicijoje jam nėra tokie abejingi, kaip savam Valerijui: už ilgametį rūpestį miesto reikalais „Šiaulių naujienose“ padėkota iš širdies.

Tad ir atsakymas į klausimą, kokiu tikslu, kuo rūpinantis LR Seimas taip skubiai pakoregavo Vietos savivaldos rinkimų įstatymą, jau daugiau negu akivaizdus? Kaip ir tai, ko galima tikėtis toliau.

Kaip atskirti pelus nuo grūdų?

Dabar rūpėtų kitka: kad ir tai, kaip vadinti tuos savanorius visuomenininkus, po dešimt ar dvidešimt metų neatlygintinai ginančius viešąjį interesą ir iki šiol nedalyvavusius savivaldybių rinkimuose? Kaip kitų metų pradžioje vyksiančiuose rinkimuose rinkėjui „atsirinkti“, kas gina jo interesus, o kas nenori „apleisti“ savųjų?

Prabangiai, įtaigiai, daugiatiražei reklamai tikrieji visuomenininkai pinigų neturi. Kaip atsverti „jau-nebe-partinių“ visuomenininkų, savo motininių partijų satelitų, reklaminių klipų kakafoniją, kai tvirtu ir įtaigiu balsu ir vėl bus žadama tai, ką taip nori girdėti rinkėjas – kaip viena iš buvusių Valerijaus Simulik partijų yra apibendrinusi „Nusipelnėme gyventi geriau“. Galime būti tikri – ir tokių nusipelniusiųjų sąrašą, kaip anuomet, pridės.

Taigi, mūsų laukia įdomių politinių spektaklių sezonas. Pirmiausia, kaip visada, jis prasidės Seime. Mums belieka stebėti ir mąstyti, klausti ir svarstyti. Ir veikti: rinktis – pagal dorų žmonių nuveiktus darbus, patiems prisiimti atsakomybę, užuot ieškojus, kam čia ją patikėjus. Kiekvienas – ir renkantysis, ir besibalotiruojantysis privalo bent mintyse prisiekti, jog padarys viską, kad susigrąžintų partokratų okupuotą valstybę. Gyventi geriau pradėsime, kai patikėsime savo jėgomis: mes galime keistis ir keisti.

P.S. Parašiau ir galvoju: ir koks tas mano rašinys, jei spręstume pagal dabartinę – išvirkščią, partinių kovų dulkėse išvoliotą – vertybių skalę: korektiškas, tolerantiškas ar vis dėlto nelabai? Kiekvienas tevertina pagal savo pastangas išlikti doru žmogumi.

P.P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Letas Juozapui       2014-07-27 23:10

Kartais rodos, kad, pvz., man pamatinis pasaulėžiūrinis lūžis įvyko per Čečėnijos karą, tačiau ženklus lūžis Lietuvoje prasideda nuo Kusaitės proceso. Deimantės Kedytės tragedija tik paryškina šėtonišką situaciją, bet iš esmės mažai ką naujo įneša. Per Kusaitės procesą jau veikė tam tikri opoziciniai poliai, kuriuos gal apytikriai atitinka Tiesos.lt ir Ekspertai.lt. Dabar aišku, kad Ekspertai su visais seniau bandžiusiais kurti “frontus” krescencijais tėra tik “Eurazijos” partija. Kita vertus, galbūt Tiesos.lt partija - netapęs elitas? Ir vieni ir kiti, be abejo, turi rėmėjus, o pagal modernią logiką - juos turėtų finansuoti tie patys oligarchai, kurie suinteresuoti “kontroliuojamu chaosu”. Prisimenu kaip man kalbėjo vienas patyręs asmuo apie mano bandymus veikti viešąją nuomonę per spaudą: kas leidžiama vieniems, to neleidžiama kitiems. Taigi kovoje buvo (ir tebėra) tam tikras jėgų balansas. Kodėl kalbu? Todėl kad gerbiamoji Rasa K. labai teigiamai pasižymėjo gindama spaudoje Eglę. Labiausiai užtikrinti tada buvo ji ir Čyvas. Toliau čia gilintis nenoriu ir neapsimoka. Tuščios spėlionės.
Tik nepamirškime, kad jokios oazės pagados nedaro. Jei Ukrainoje Atsivertimas nenugalės “eurointegracijos”, nebus jokio Atsivertimo ir čia, nes trūksta “kritinės masės”. Tuomet “oazėms” pačioms būtų geriau “išgaruoti” iš peklos kur nors toliau nuo antikristų, bet galimybės sparčiai siaurėja ir visos kadaise dar prieinamos laisvės durys užsidaro. JHS kariai turi likti vietoje ir ištverti iki galo (Mt 24, 13, Mk 13, 13 - šiuo klausimu dabar aktualiausia Mt 24, Mk 13, Lk 21), iliuzijų nereikia! Lyginant su bolševikmečiu, dvasinė situacija ne pagerėjo, bet smarkiai pasunkėjo.
Užtat “Pabaigos ženklas” teikia ir viltį: Viešpats Mesijas jau arti, maranata!

Juozapas ---Letui       2014-07-27 15:35

Dykuma tai dykuma, bet net Sacharoje yra oazių, o ir įkaitusiose kopose knibžda gyvybės formos.
Dėl avaazinių dalykų nesikrimskit. Ta korta mušta. Aš parašiau labai lakoniškai, be to pakako kad ponia Tubutienė įlystų atgal į plyšį. O nykštelių laikinimą laikau niekalu, niekada nekreipiu dėmesio. Nesuprantu kam iš vis portalas įmontavo tą šūdą.
Dėl pamato. Jūsų komentarus skaitau įdėmiai ir su malonumu. Pamatiniuose dalykuose esate labai stiprus, tuo pasinaudojant mokausi.
Dėl smegenėlių. Čia norėčiau paprieštarauti. Nereikia būti nei programišiumi, nei hakeriu, kad būtum pranašesnis už kontorų sėbrus. Nesiginčiju, turi jie pas save ir vieną kitą nekvailą, bet daug ir tikrai labai ribotų pusdurnių.
Štai, kad ir naujausia istorija su vienu portalu. Daug kas stebisi staigiu posūkiu 180 laipsnių. Visi klausia -kodėl?
Kontora, (nelabai svarbu ar vietinė ar lubiankinė), mislijasi prasukę superinę operaciją. O man juoką kelia. Susirinkau visokius siūlų galelius kur užfiksuodavau, gabalėlius sudėliojau į vieną dėlionę ir pamačiau įdomų paveikslą:
Paskelbę Pareiškimą iš e eu išėjo keturiese.
Čia prasideda pati įdomiausia dalis. Bet sugrįžkime į “e” problemos ištakas.
Ištakos banalesnės už banalybę. Bohema, kokainas, “žolė”. Greta kūrybinės sėkmės, populiarumas ir pinigai. Gyvenimas sukosi kaip karuselė. Galvelės apsisuko, įgimtas budrumo jausmas priblėso… Tuomet atsirado vyrukas v.v., e-technologijų specialistas. Jūs tikriausiai suprantate, kad v.v iš niekur neatsirado? Įkandin atsirado labai vikri panelė r.k. Nuo to momento Kontora ne tik kontroliavo ką rašo ir skaito e-eu komanda, r.k. prilipo kaip šešėlis ir e-eu steigėjus lydėjo visur ir visada. Tuo būdu kontora pradėjo kaupti dižiulį audio/video archyvą apie kiekvieną e-komandos žingsnį. Kadangi be darbo reikalų greta dar yra ir linksmi užkulisiai, buvo fiksuojamos ir užkulisių įdomybės.
Kai žmogus yra apsinešęs nuo kvaišalo, jis nebesisaugo. Matyt buvo pafilmuoti ir kokso šniaukštimai ir žolės rūkymai. Prielipai r.k. nebuvo sudėtinga atsekti iš kur linksmieji vyrukai “prekę” gauna. Kai reikėjo, parišo su įkalčiais.
Toliau įvyko pats banaliausias dalykas -užverbavo. Pokario istoriją žinot, ne tokius užverbuodavo…
Tačiau grįžkime prie įdomiosios dalies. Netolimoje ateityje pamatysime pjesės finalą. Jis bus didaktinio pobūdžio, nes toks sumanymas. Linksmuolius išgręš,panaudos ir išmes kaip šiukšles. Skandalas bus didelis, traiškymas bus parodomasis -kad kitiems nebekiltų noro daryti kažką panašaus- šiepti dantisprieš Valdžią. 
Parodomasis skandalas turės įvaryti baimę potencialiems bruzdėtojams ir įtvirtinti vonegutišką nuostatą (“nieko nepadarysi”) lobotomijos pjūvio rando lygmeniu.
Na, va atsikasėm iki įdomiausios dalies.
Taigi išėjo keturiese.
Juokinga būtų kažkuo įtarti Liudviką J., ar Vytautą R. Niekas ir neįtarinėja. O va “saldžioji porelė” prisišliejusi prie Pareiškimo - jie šiuo demaršu pasinaudojo kaip priedanga, idealiu alibi keliaujant pas sekančią auką. Jeigu r.k. ir v.v bus įsileisti į Tiesos LT, reiškia šio portalo reikalai krypsta sunaikinimo link.
Gal tie paukšukai bus įsodinti ir kitur, bet gegužiukų tikslas vis tiek bus tas pats.
Stebėkite tų dviejų trajektorijas ir dėkitės į galvą.
Ką norėjau tuo pasakyti - kad nors ir ne specai esame, bet smegenėlių ir mes kažkiek turime.
Pasirodžius aukščiau minėtai teorijai viešumoje, kilo sąmyšis. Atrodo buvo pataikyta į patį dešimtuką.
Todėl dėl konspiracijos et cet. turiu nuomonę kuri ne visai sutampa su Jūsų, mielas Letai, nuomone.
Tačiau detaliau viešai rašyti nenorėčiau.
O dėl dosje pildymo…
Mano telefono kontora klausosi bene 10 metų.
Pripratau. Telefonu reikalų netvarkau. Tegul klausosi. : )

Letas Juozapui       2014-07-27 14:05

Na jau! Visai nekalbu apie “konspiraciją”. Konspiruotis jau vėloka, o tam mums dar ir trūksta smegenėlių: mūsų laikais konspiruotis gali tik aukšto lygio programistai ir chakeriai. Kalbu apie savanorišką pagalbą tarnyboms pildyti mūsų dosjė, nes kiekvienas parašytas žodis bus apsuktas prieš tave. Jie neblogą algą gauna,tegu atidirba! Kodėl turime jiems dar ir padėti? Gal pasidalys savo algele? Juo mažiau plepi, juo geriau. Dabartinis mūsų pokalbis yra beprasmis ir niekam nenaudingas, išskyrus dosjė pildymą. Kitas dalykas, jei reikia kalbėti Tiesą komentuojant melagingą publikaciją. Čia jau platus pasiaukojimo laukas, garbė D-vui!
O dėl “naujų” bei Jūsų galvos skausmų paskaitykite, prašom, darkart ką sakau apie bendrą koncepciją. Turi būti Pamatas. Dabar pažiūrėkite į mano paskutinius komentarus prie Sandaitės ir Girniaus publikacijų - jau nė vieno teigiamo vertinimo nebėra, vien neigiami, nors apie AVAAZą rašau teisybę ir su nuorodomis į šaltinius. Suprantu, kad tai ruskis agentėlis deda savo “vertinimus”. Bet ne tik. Kur paliečiamas pamatinis klausymas: Tiesa, D-vas, išrinktumas Mesijui, ten jau NIEKAM neįdomu ir “nepriimtina”. Sakyčiau, jau prakeikimo požymis (gabūt dėl įsisenėjusios kacapiškos “žydologijos”). Taigi čia visa draugystė su demokratais ir baigiasi. Iš kur tad bus tų “naujų”? Dykuma, Pone.

Juozapas ---Letui       2014-07-27 9:14

Sveiki, gyvi.
Man patiko Tamstos samprotavimai.
Atsakydamas į Jūsų priekaištą išdėstytą antrajame sakinyje, galiu nuraminti:
žinau, taip ir darau, kuomet reikalus tvarkau jau konkrečiai.
O tai ką kritikuojate ir visai teisingai, yra tik situacijos zondavimas, aplinkos skenavimas.
Informacija iš to ne visada būna gausi, tačiau kartais galima įžvelgti tam tikrų judesių šešėliuose ir išvengti nuostolių. Be to kartais galima rasti netikėtų minčių iš kurių vėliau gimsta visai neblogos idėjos.
Gerų idėjų, suprantama neskelbsiu viešai. Ir taip per daug pasakau.
Tačiau privalau kažkiek rizikuoti, nes reikia parodyti žmonėms užuominą.
Kurie protingi susivoks. Su neprotingais galima tiesiog nebetęsti kalbos.
Vienžo, kažką rimčiau galėsime apkalbėti kada nors susitikę tet a tet.
Be mobiliakų.
Šiuo metu tam dar nepribrendo reikalas, nors asmeniškai paspausti Jums ranką pagunda yra didelė.
Reikia surasti saugius ryšio kanalus. E-mailai tam netinka.
Tačiau kaip minėjau, kol kas pokalbis būtų kiek ankstyvas, nes apsikeisti komplimentais galime ir čia, o konkretiems dalykams svarstyti dar nėra tokios situacijos kurioje galima būtų lygioje vietoje pradėti lipdyti struktūras.
Tačiau turiu vilties, kad mudviejų pokalbiai bet paakins vieną kitą pilietį pradėti mislyti kažką daryti. Be to reikia ieškoti šviežių pajėgų “apačiose”. Bandydami kažką sukurti naudojant vis tuos pačius žinomus žmones, mes tik malamės kaip šunys eketėj ir apart burbulų nieko nevyksta.
Režimas jam žinomus pavojinguosius yra inventorizavęs ir tiesiog gali išjungti tuos kurie kelia rūpesčių.
Nauji žmonės yra didesnis galvos skausmas, nes info nėra arba ji ribota.
Daug naujų jau ne skausmelis -tai jau migrena. Mūsų režimo resursai yra ne beribiai. Kaip ir gebešnykai, jie daugiau užsiima savo visagalystės mito skleidimu, nei gali realiai kontroliuoti situaciją.
Nebesiplėsiu.
Viskam savo laikas ir vieta.
Iki.
Pagarbiai.- j.

 

Letas Juozapui       2014-07-27 4:20

Nežinau, kiek esu už Jus vyresnis, bet ir Jūs ne piemuo, puikiai atsimenate sovietiją. Todėl šiek tiek nesuprantamas Jūsų elgesys: jei tikrai norėtumėt kažką įkurti, kam apie tai skelbtis viešai dar nieko neįkūrus visoms tarnyboms? Protingi žmonės tokiu atveju bent pasistengtų asmeniškai susitikti ir aptarti savo idėjas ne viešumoje, o gal net ir be mobiliakų kišenėse. Antra, ideologinis karas tikrai reikalauja lėšų. Neužtenka vien entuziazmo. Kad portalas būtų skaitomas, jis turi būti bent kasdien atnaujinamas (pageidautina net ir dažniau), turi būti dedamos iliustruojančios nuotraukos, gerai suredaguoti tekstai, turi būti išlaikomas patrauklus dizainas ir pan. Žodžiu, kažkas (ir dar ne vienas) turi valandomis “monitorinti” žinias, rašyti poleminius straipsnius, atsakinėti oponentams. Suprantu, kad pensininkai lyg ir turi laisvo laiko. Bet vargu ar turi jėgų dirbti už profesionalią komandą (ne šiaip grafomanija užsiimti), vargu ar kiekvienam užtenka pensijos net už buitines “paslaugas” apmokėti, tad ko gero kai kam dar reikia ir papildomai uždarbiauti, ypač per malonų apšildymo sezoną, kada nežinai, ar jau kitą mėnesį antstoliai išdrėbs tave į gatvę, ar dar ne. Trečia, daug galimybių teikiantys užsienio resursai yra mokomi, Ketvirta, visi tie resursai yra kontroliuojami taip, kad ypatingo skirtumo nuo savųjų lietuviškų beveik ir nėra. Mes niekad nežinome, kas ten ką informuoja, įsibrauna ir pan. Pvz., googlis duoda galimybę sukurti neblogą svetainę, tačiau koks čia pranašumas prieš lietuvišką resursą, jei yra vietinis lietuviškas google savų spectarnybų kontrolėje. Penkta, ką nors darant, reikia turėti vienijančią koncepciją ir aiškų tikslą. Jei tarp mūsų galbūt kažkas panašaus ir atsirastų, su pagonimi pasivadinusiu ateistu Raigerdu jokios vienijančios koncepcijos negaliu turėti, nes mano pamatai yra labai konkretūs: krikščioniška ir abraominė teokratija, pasipriešinimas visų pirma totalinei elektroninei kontrolei, demokratinės religijos demaskavimas, neprocentinės bankininkystės populiarizacija. Tik susitarus dėl šių esmingiausių pirminių dalykų ir dėl jų dirbant, galima eiti toliau į visuomenės organizavimo formas, atitinkamą visuomeninę sutartį ir pan. Jei sueina ateistas su krikščioniu ir pradeda kalbėti apie savo atstovus pvz., valdžioje, nesuprantama, kokiems pamatams jie atstovaus, nes pamatai nesuderinami. O šiap kurti portalą diskusijoms su penktąja kolona ir kaimynų agentais vargu ar apsimoka - tam visai pakanka komentarų.

Nepriešinkit lietuvių tarpusavyje       2014-07-25 10:23

“Yra bendras priešas”        -nuprotėjimas aukščiausiam lygy smile
kur tie priešai????????????

Juozapas ---Letui       2014-07-25 0:34

Sveiki gyvi, mielas Letai.
Na, gerai čia viską įvardijot. Sutinku.
Bet čia renkamės ir dėl kitų tikslų:
Sutikite, “Spiečiaus” komanda nors ir dar tik formuojasi, yra gana energinga.
Nors ir esame pirminėje “apsišlifavimo” stadijoje, būrelis pakankamai veržlus ir gerai susistygavus galėtume nemažai nuveikti.
Šiame etape, konkrečiai dėl “ekspertų ’ nuopolio teko pakankamai skubiai spręsti ką daryti toliau.
Išsiskirstyti?
Išsiskirstyti yra lengviausia.
Informaciniai karai yra tapę XXI a. super karu.
Šio karo pergalės arba pralaimėjimai lemia daugiau nei raketos ar lėktuvnešiai.
Turite teisę likti skeptišku.
Gerbiu Jūsų poziciją, juolab esate vyresnis, taigi ir išmintingesnis.
Bet,...
Ne, sekančiu sakiniu neprieštarausiu Tamstai.
“Bet”, ne visuomet reiškia prieštaravimą.
Išeinant iš “ekspertai eu’roazija” portalo užsiminėte apie savo , naują, švarų informacijos skleidimo kanalą.
Nežinau, gal ir nematėte, šiandien “Spiečiaus” kolegos taip pat palikdami tą susipurvinusią vietą, išeidami kėlė šį klausimą.
Vienžo formuojasi keletas idėjų...
Nesiplėsdamas bet savaip persijojęs siūlau tokį planą:
Kol kas būriuojamės čia, neišsilakstome.
Paraleliai pradedame organizuoti o vėliau įkuriame nuosavą socialinį tinklą.
Portalą registruojame užsienyje.
Kadangi mūsų ne tiek jau ir mažai, o pasidaryti socialinį tinklalapį itin didelių kaštų nereikia - susimetame visi po kažkiek litukų ir paleidžiame.
Registruojame užsienyje. Kad ilgos ir plaukuotos rankelės nelabai pasiektų.
Tame socialiniame tinkle galėtų rinktis, burtis bendraminčiai, piliečiai kurie siekia pozityvių permainų mūsų ašarų pakalnėje.
Augant užsiregistravusių lankytojų skaičiui, galima būtų paieškoti būdų, kaip maloniai paprašyti lankytojų, įtikinti kad reikia įkurti nuosavą naujienų portalą. Prijaučiantys paaukotų tarkime po simbolinę sumą -1 tarkim, eurą.
Dirbant kūrybiškai lėšas nesunku surinkti.
Sudėtinga lėšų gauti elgiantis pasyviai, senoviškai.
Pakabini banerį su užrašu “paaukokite” ir manai kad pradės įkritinėti įplaukos.
Praktiškai niekada.
Tačiau kartais niolikmečiai piemengaliai sugeba per porą mėnesių surikti milijonines sumas.
Viskas priklauso nuo požiūrio ir kūrybiškumo.
Šią temą norėčiau pratęsti vėliau. Laukiu susirenkant kitų kolegų.
Beta ir Diedukas jau čia.
Netrukus pasirodys ir kiti.
Ekspertų žlugimas yra gera pamoka.
Manau turėtų suveikti racionalūs savisaugos instinktai.
Beveliju mislyti, kad senų ginčų neturėtų būti.
Tiesiog visi turėtume prilaikyti tam tikus savo Ego kampus, kad ne be reikalo niekas nieko netraumuotų.
Yra Tikslas.
Yra bendras priešas.
Visa kita dalykai antraeiliai.
Sekime komentarus.
Po kažkuriuo tai straipsniu padarysime pasitarimą.
Vėliau galima pakalbėti apie bendravimą tiesiogiai - juk yra reikalų kurie nelabai vieši, o ir nesinori skaitytojų skandinti mūsų virtuvės dubenyse.
Derėtų atsižvelgti ir į tai, kad dabar vasara, pats atostogų įkarštis. Ypač pažiūrėjus į termometrą lauke.
Nereikia nieko forsuoti, kaip ir nereikia paleisti pasroviui.
Kas ką gali tas tą ir daro.
Susimatysim.
Malonaus vakaro.

Letas Juozapui ir kitiems       2014-07-24 23:53

Nėra virtuvės reikalų, visi reikalai yra susiję. “Ekspertai” niekur nemutavo, ar nematote užrašo apačioje “Linkėjimai visiems eurazijiečiams!” O kas yra eurazijiečiai? Tik tie, kurie skelbiasi евразийцами. Pradėjo skelbtis dar protingas slavofilas Trubeckojus, o baigė plaukuotas šiknius duginas. Daugiau pasaulyje niekas nesiskelbia, nes tik buvę mordviai pagaliau suprato, kad yra Aukso Ordos paveldėtojai ir, be tiurkų, dar turi šiek tiek slavų priemaišų. Štai kokie “Скифы мы!” Nors iki skitų toloka, greičiau jau ukrainiečiai iš dalies skitų palikuonys. Ruskio galvoje nuo vandenuko viskas beviltiškai sumaišyta: jis tau ir slavas, jis tau ir skitas, nors be mordvių, totorių ir baškirų su kalmukais, iš kurių rodos, pagal tėvelį ir pats plikočius sifilitikas, + dar mongolų priemaišos, nieko kito ten nematyti. Taigi “Ekspertai” - jevrazijcų portalas. Pirma maniau, kad atviras duginizmas buvo dėl naujo užsienio skyriaus redaktoriaus - juk pirmasis jo indėlis - didžiulis straipsnis apie “profesorių Duginą”. “Jevrazijstvo” ypač lindo iš visų proruskiškų publikacijų apie Siriją. Kiek rašinėjau demaskuojančių komentarų, niekas nekreipė dėmesio. Net ir Jūs, Juozapai, neatsimenate. Bet kai pasipylė tokia pat tridė ryšium su Ukraina - na jau atleiskite! Aiški penktoji kolona, tikriausiai dugininkų ir išlaikoma. Deja, ir dabar rašote naivumus: “labai svarbu bent šią nišą padaryti patrauklesne ir labiau lankoma”. Kokia bus niša, priklauso ne nuo komentarų, bet nuo radakcijos. Nebūkite per didelis optimistas. Nešališkų opozicijų mūsų laikais nebūna, ypač jei resursas solidus ir turi nuolatinę redakciją. Žinoma, Tiesos.lt švaresnis nei “Ekspertai”. Tačiau mūsų laikais kažin ar gali būti tikrai laisvas ideologinis portalas - juk vien tam, kad išlaikytum modernų lygį, reikia finansų. Kas remia?
Toks klausimas gali buti iskeltas abiem populiariausiams opoziciniams portalams. Jei su “Ekspertais” jau aišku, tai rekia turėti galvoje, jog mūsų laikais veikia grupiniai interesai. Nišą gali turėti tik savas portalas, kai į jį kažkas sukiš pinigų. Kitaip niekas jo neskaitys, ir apskritai apie jį niekas nieko nežinos.

Juozapas       2014-07-24 20:41

Sveiki.
Šiandien oficialiai pareiškiau, kad nebekomentuosiu “ekspertai eu” portale.
Per porą pastarųjų mėnesių “ekspertai” stebėtinai bjauriai mutavo į puterastų ruporą. Redkolegijoje priviso visokių “gečaičių” et cet.
Iš “ekspertų” pasitraukus Letui praktiškai beveik nieko ir aš neberašiau. Gilinausi į situaciją. Stebėjau.
Aš nemėgstu daryti skubotų sprendimų.
Na, o šiandien kai pamačiau Liudviko bei Vytauto PAREIŠKIMĄ, kai perskaičiau ir , matyt ilgokai, nokintas kolegų komentatorių nuomones -nusprendžiau, kad atidėlioti nebeverta.
Taigi - ekspertams atia.
Atsiprašau gerb. p. Irenos, kad po jos straipsniu sprendžiame savo virtuvės reikalus, bet… patikėkite, taip reikia.
Laisvo žodžio laukas susitraukė kaip Šagrenės oda. Todėl labai svarbu bent šią nišą padaryti patrauklesne ir labiau lankoma. Čia publikuojasi daug išmintingų ir svarbiausia, padorių autorių. Ne visų didžiai mokytų kalbą suvokia paprasti žmoneliai.
Įdomūs ir gyvi komentarai labai sparčiai augina portalo lankomumą, suburia skaitytojų būrį į bendraminčių bendruomenę. Tas yra labai svarbu.
Reikia daug darbų padaryti, reikia daug dalykų išdiskutuoti. Reikia ne tik pritraukti visuomenę idėjų svarstymui -reikia skatinti pačius piliečius generuoti idėjas. Taip atkūrinėjama valstybė. Taip normali valstybė yra kuriama.
Valstybės, kaip tautos namų gyvastis yra kūryba.
Valdymas žudo. Valdymas nieko nekuria.
Valdomos šalys yra mirę.
Gyvos yra kūrybiškai vadovaujamos šalys.
Valdyti ir vadovauti -šios savokos yra antipodai.
Putleris valdo savo maskolinę ordą.
Islandijoje ar Šveicarijoje kraštui yra adovaujama.
Kūryba augina Viltį, puoselėja Laisvę ir augina Nepriklausomybės gynėjus.
Nes kūrimo dovaną esame gavę iš Pasaulio Kūrėjo, kuris mus sukūrė pagal savo paveikslą.
Visiems malonaus vakaro.

Irena Vasinauskaitė       2014-07-24 9:02

Atsakau partiniui: 2012 metais nepriklausydama tai politinei organizacojai, dalyvavau rinkimuose Drąsos kelio partijos sąraše. Jei tų metų situacija kartotųsi, nė kiek neabejoju, pasielgčiau taip pat. Nesigėdyju, neslepiu, užtenka jėgų ir drąsos solidarizuotis su silpnesniu.2005 metais atsisveikinau su Tėvynės sąjunga ir nesigailiu, nes jeigu būčiau likusi joje iki šių dienų, ko gero gėdydamasi, kaip jūs, savo partiškumo rašinėčiau anoniminius komentarus. Nuo 2003 metų nė karto nedalyvavau vietos savivaldos rinkimuose. Manau, pakankamas ,,karantinas,, atsipurtyti visų partiškumų ir pasiūlyti savo paslaugas rinkėjams. O jie tegul sprendžia pakankamas daugiau nei 20 metų nesavanaudiškos visuomeninės veiklos ,,stažas,, ar ne. Dar kartą nuoširdžiai dėkoju už komentarus, nes kuo jų po rašiniu daugiau, tuo ilgiau jis nenueina į archyvą ir didesnis skaičius žmonių jį perskaito. Diskutuokim.

Partinis       2014-07-23 23:24

Pilietinis judėjimas, dalyvaujantis rinkimuose tampa politiniu, t.y. ta pačia partija, tik su neaiškia struktūra, programa ir neapibrėžta atsakomybe. Pati ponia Irena buvo konservatorių partijoje, pastaruosiuose Seimo rinkimuose dalyvavo Drasos kelio partiniame saraše. Ponia Irena liksite ištikima Drąsos kelio partijai ar ateinančiuose rinkimuose bandysite tapti “nepriklausoma visuomenininke” ? O straipsnis iš liūdesio, kad “nepartinių visuomenininkų” nišą sparčiai užpildo tokie patys lakstytojai iš vienos politinės jėgos į kitą ?;)

Letas Irenai, Juozapui, Dėdei, kt.       2014-07-23 14:38

Gerai, kad diskutuojame, ačiū už atsiliepimus. Ką reiškia “išnešioti Tiesą”? Reikia pirma ją suprasti. Turiu savo nuomonę ir bandau ją reikšti kraštutinybėmis, kad matytųsi tik esmė. Neteigiu, neva niekas nepasakytų tiksliau, bet kol kas nematau mane įtikinančių sprendimų. Savo įsitikinimus laikau tik prošvaistėmis teisinga linkme, bet ne sprendimais.
Pvz., kažkas klausia, ką siūlau. Jaučiu gaires, apie kurias dešimtis kartų kalbėjau, bet ką nors papildomo iš diskusijų neišgirdau. Negi vėl kartotis, pvz.:
1) ATSIVERSTI ATMETUS STABUS (čia įeina ir sukilimas prieš elektroninį smurtą - gerai, kad žmonės kalba apie bankinės paslapties panaikinimą, bet tai bejėgių avelių mekenimas garde: ryt papjaus! O kam pasiduodate elektroninei kontrolei? Ar konclageryje įmanoma laisvė? Kur protas?),
2) Alternatyva satanistinei “valdžiai” (Ou gar estin eksousia, ei me hypo Theou “Ne valdžia, kuri ne iš D-vo” - Rom 13, 1) - KELI PARALELINIAI NEPRIKLAUSOMI SITUACIJOS IR PASIŪLYMŲ MONITORINGAI,
3) TAUTOS VALIA VALDŽIA ATIMAMA IŠ ŽMOGAUS IR GRĄŽINAMA D-VUI (PARTINĖ SISTEMA PANAIKINAMA).
Štai tos jaučiamos gairės, bet ne sprendimas. Reikia sprendėjų. Iki šiol socialinių sprendėjų buvusiame krikščioniškame pasaulyje nematau - nebent Maskvos Ordoje yra toks Sterligovas (Стерлигов), bet jis savo tradicinio rusiškumo ribojamas. Katalikų pasaulyje nežinau tokių.
Svarbu suvokti, kad tu turi Viešpatį, Kurio Valia turi būti nediskutuotinai vykdoma. Buvusiame krikščionių pasaulyje likę tikintieji tradiciškai suvokia tai asmeninio išganymo prasme. Persekiojimų metu tai yra visai pateisinamas katakombinis kelias.
Kadangi pasaulyje yra tik viena vieta, susijusi su ateinančia D-vo pergale, tapau mesijiniu tikinčiuoju (messianic.lhosting.info), tačiau juk nėra šimtaprocentinės garantijos, kad jau Pabaiga. Net ir Šventasis Tėvas kalba kol kas tik apie artėjančios Pabaigos ženklą, nors toks kalbėjimas labai sukrečia: kas iš popiežių kada nors šitai skelbė ex cathedra?
Popiežius siūlo laikytis iki galo, kaip Danielis, kaip mūsuose Svarinskas. Tai kankinystės kelias.
Mano 1-2-3 tinka bendruomeniniam veiksmui su viltimi nugalėti dar ir čia žemėje bent laikinai. Bet tam reikia “kritinės masės” žmonių, ir ne tik Lietuvoje. Nežinau, ar Ukraina taps pradžia, nes dabartinis Vakarų “gerumas” neis Ukrainai į naudą. Geras tėra tik D-vas, Kuris reikalauja to, kas absoliučiai daugumai žmonių NEPATINKA.
Mat jiems “nepriimtina”. Juk kalbama ne apie gerbūvį ir net ne apie “žmogaus teises”, bet apie D-vo Teisę, t.y. apie Tiesą.
Kažkodėl mūsų dienomis tai visai priimtina tik musulmonams, siauriau - sunitams, dar siauriau - salafitams. Bet jų kalavijas tinka D-vo bausmei vykdyti, bet netinka D-vo Karalystei statyti. Nors, žinoma, tam tikrose ribose tinka gynybai, kuri neuždrausta.
Į teokratiją, kuri be abejo, yra socialinė D-vo Apreiškimo esmė, mane atvertė būtent salafitai čečėnai su savo Kavkazcentru. Gal negražu sakyti, bet ačiū už tai čečėnų karui, kuris padėjo praregėti ir apsispręsti. Rodos, jie yra arčiausiai socialinės tiesos.
Ar įmanomas to paties krikščioniškas variantas? Kaip sugrįžti į Karolio Didžiojo laikus, bet moderniame lygyje? Štai kas man rūpi ir kokių minčių noriu išgirsti. Kur mūsų “Kavkazcentras”? Gal ir krikščionims reikia karo, kad toks atsirastų? Tačiau kur krikščioniški mūsiški “čečėnai”? Didvyrių žemė yra, o kur didvyriai? Kapuos miega?
Kita vertus, JHS sekėjas nė akimirkai neturi suabejoti galutine pergale ir tuo, kad Jo Atėjimas, vienaip ar kitaip, vis tiek ARTĖJA! JHS mūsų D-vas, Viešpats ir Vadas - MARANATA!

Cha, cha, cha-Juozapui       2014-07-23 6:43

Jei kažkas galvoja kitaip negu Juozapas, tai jau ciucikas?  gal ir pats esi kontorinis ciucikas?

Dėdė Irenai       2014-07-22 23:31

Nesu “visuomenininkas-aktyvistas”, bet specifiniais rinkimų klausimais mielai padėčiau, jei kada nors bus pagaliau pasiryžta kokiam jungtinių pajėgų forumui rinkimų reformos tema. Be to, savivaldos rinkimai jau greitai, ir žaidimo taisyklės jau paskelbtos. Ką galima patarti nepartiniams tame naujų taisyklių kontekste? Proporcinius rinkimus (juose gana stiprus “atstovaujamasis” rinkimasis pagal nuoširdžias preferencijas) šį kartą lydės vienmandačiai mero rinkimai (čia jau dominuoja “valdžios rinkimas” ir racionalus kandidatų šansų skaičiavimas). Ši aplinkybė akivaizdžiai loš stipriausių partijų naudai (tą jau žinome iš Seimo vienmandačių rinkimų ir šiaip viso pasaulio praktikos). Nepartinių sąrašų galimybės labai priklausys nuo to, ar jų keliamas kandidatas į merus nebus beviltiškas toje kovoje. O sąrašų, išvis nekeliančių kandidatų į merus, matomumas bus menkas.

Juozapas       2014-07-22 21:07

Sveiki.
Visų pirma noriu padėkoti p. Irenai už straipsnį. Straipsnis geras. Jis geras ne kiek turiniu, kiek savo inspiracijomis. Matot, p. Irena kokios aistros kunkuliuoja?
Ir dar. Kadangi diskusiją seka ir pati Autorė, naudojuosi proga padėkoti p. Irenai už teisingai gyvenamą gyvenimą. Ačiū Jums miela Irena už išsaugotus Laisvės ir Nepriklausomybės idealus. Nelabai daug tokių žmonių Lietuvoje beliko.
Dėl diskusijos. Iš esmės palaikau Letą. Jis teisus.
Asmeniškai man, norėtųsi prie progos padiskutuoti apie praktinius Lietuvos išvadavimo nuo uzurpatorių režimo žingsnius. Pritardamas Leto nuomonei kaip kvintesensinei, aš manau, kad viskam yra savo laiko etapai. Visuomenė yra stipriai apdujusi. Išblaivinimo procesas, visuotinė derunklelizacija ir atsigęžimas į D-vą - ne dienos ir ne metų darbas. Verta būtų pakalbėti apie etapus.
Kažkokiam Kontoros samdinėliui, atseit, užkliuvo Leto arogancija.
Pavadinti Letą arogantišku galėjo tik arba beviltiškai bukas arba piktavalis žmogėnas.
Nedaug žinau tokių nuoširdžių žmonių, koks yra Letas.
Nepatinka Leto kalbėjimo maniera?
Tai tik nepatenkintųjų problema. Ne Leto.
Niekas prievarta neverčia “taigių-šmaigių” bendrauti su Letu.
O, kad kontoriniams kažkoks diskomfortas, tai ...
Pridėsiu samdiniams nuo savęs- cucikai, jūs dar nežinote kas yra diskomfortas…
Sužinosite. :  )

Laikas susimąstyti       2014-07-22 21:02

kita tema,-prasidės mūsų banko sąskaitų persekiojimas.Nuo naujų Metų.Ar tai ne privatumo sužlugdymas?

Ką siūlo       2014-07-22 21:01

Letas Palmaitis?

Irena Vasinauskaitė       2014-07-22 18:33

Dėkoju Letui Palmaičiui, dėdei, tataigiui ir kitiems už komentarus. Jeigu ginčuose gimsta tiesa, tai gal jau ruošiamės bent Tiesos išnešiojimui ?

Taigi       2014-07-22 17:22

Palmaitis, kaip ir visi konservatoriai, niekinantys žmones, jų sugebėjimus, jiems skiriantis tik avelių vietą tvartelyje.

kails, Letai :-)       2014-07-22 15:50

negi manai komitetas nepastebejo tamstos persikraustymo i tiesos.lt? Todel ir anksciau visu siuksle laikyta taiga/marta/jeje/vizitor, seniai is ekspertu velniop isspardytas, cia eme dar labiau aktyvuotis. Stebiu, kaip skaitytojai kelia nykscius aukstyn sito gebesniko maskuotems, - triedalams apie “tikraja” demokratija. O po maskuociu arba iskart vos pasirodzius straipsniui bolsevikas rodo savo tikrasias samdyto lojiko intencijas. Tfu, cholera…
Laikykis, Letai. Esi ne viens ir cionai, brol.

Palmaičiui       2014-07-22 15:11

Iš kur pas Jus tiek arogancijos. Patį Kubilių perspaunat…

Letas Palmaitis dėl Pragmatiko, Dėdės ir Taigio       2014-07-22 14:44

Pragmatikas vis nori parodyti, neva aš kalbu, kokie turi būti rinkimai, kur jo neišrinks. Bet aš to nekalbu. Kalbu, kad partijas reikia siųsti velniop, nes nėra ir nebus įstatymo dėl kadencijų vidinėse partijose ir čia glūdi esminė išsigimimo priežastis. Visi kiti triukai ir įmanomi todėl, kad susidarė oligarchų remiamos vidinės partijos. Tačiau panaikinus partijas, nebebus ir parlamento su demokratija, jau veiks kitoks sprendimų mechanizmas, kuris nesirems rinkimais (kartoju: panašu į elektroninį referendumą, tačiau automatizuotą, nors iš to nieko nebus, kol žmonės nepažabos savų stabų). Šitai rodos, net kartoju, bet Pragmatikas vis kalba apie rinkimus.
A, tiesa, dar prisiminiau tą Taigį. Taigis nuostabiai pareiškė, kad Graikijoje “nebuvo demokratijos”. Iš čia matome, kad Taigiui demokratija - kažkas labai švento, kada visi gyvuliai yra lygūs. Kartu Taigis nesako, kur yra ar buvo ta jo “tikroji demokratija”, bet vis tiek siekia tos vienos “tikrosios”, kurios nei jis, nei kas kitas nėra matęs. Tvirtinti, kad Graikijoje nebuvo demokratijos, bet nepasakyti, kur ji buvo, reiškia maniakiškai kurti galvoje miglotą TIKRĄJĄ demokratiją ir jos ieškoti kažkur kitur, kur jos nėra. O tai, kaip sakoma, jau klinikinis atvejis.
Dalykas paprastas: stabmeldystė sukūrė eilinį stabą vardu “mes” ir sutapatino “mes” su tauta - negi kas drįs peikti “mes”, t.y. šv. mane?
O graikai paprasčiausiai pavadino demokratija tai, kada nėra karaliaus (autokrato, autokratijos), bet yra kolektyvinis demo valdymas. O demas tai ne “visi”, bet tam tikra grupė, kuri turi galimybes (finansines, karines) valdyti. “Visi” valdo tik virėjos galvoje arba kada gatvės minia neilgam užgrobia valdžią (ochlokratija).
Taigi oligarchų demokratija visiškai normali demokratija, tik taigiams atrodo, kad triukas, kada visi eina prie urnų, turi reikšti, kad ir visi valdytų. Graikai tokio triuko nebuvo sugalvoję vergams mulkinti. O gal tada ir nereikėjo.
Pasakysiu jums paslaptį, kada pagaliau bus ta tikroji demokratija: kada asilams mes ant galvos atominę bombą asilų skaičiui sumažinti.

Kodėl mes turime juos spausti,       2014-07-22 12:39

dirbti už juos?Tai kam juos rinkti?

Zavurskis       2014-07-22 10:21

Jau paciu pirmuoju savo sakiniu ponia apreiskia save politiniu ZOMBIU..

Taigi       2014-07-22 10:15

Tiek Lietuvoje, tiek Vakarų šalyse niekas žmogaus naudai nebeveikia. Veikia tik ten, kur yra stipri tiesioginė demokratija.

Pragmatikas       2014-07-22 10:00

Visu 100% pritariu gerb. L. Palmaičiui. Jis - teisus. Kadangi joks įtakingas klubas manęs neriame, studentu būdamas į jokį neįstojau, vadinasi, neturiu jokių šansų dalyvauti ar būti išrinktas net vietos tarybos nariu. Ačiū, kad padėjote apsispręsti. Tegul valdžion eina tie patys šmikiai ir tie patys snukiai, nes analogiški juos ir rnks.

Lietuvoje       2014-07-22 9:25

visais lygiais,o įstatymuose ypač, klesti egoizmas.Iš kur jis?

Dėdė Letui       2014-07-22 9:15

Atstovaujamosios demokratijos krizė pastebima daug kur, tačiau Lietuvoje tai itin sąmoningai užprogramuota pačiuose įstatymuose. Jūsų minimą “tų pačių snukių išrinkimą” (beje, rinkėjai turi tokią teisę) didžia dalimi nulemia pats lietuviško rinkimų biuletenio pavidalas – jame išspausdintos tik sąrašų viršūnių pavardės. Taip nutinka todėl, kad, skirtingai nuo absoliučios daugumos Europos valstybių, Lietuvoje proporciniai rinkimai vykdomi vienoje milžiniškoje (70 mandatų) apygardoje. Taip elitas nušauna ir antrą zuikį – jų konkurentas iš kokio Rokiškio turi gauti pritarimą ir Skuode, jei tikisi sėkmės. Jei rinkimai vyktų 6-7 regioninėse apygardose, paaštrėtų kova sąrašų viduje tarp elito ir ryškiausių konkretaus regiono partiečių. Be to, visų kandidatų pavardės jau tikrai tilptų A3 formato biuletenyje. Papildomos priemonės biuletenio “trumpinimui” – “mandato perleidimo” mechanizmo panaikinimas ir sąrašo ilgio priklausomybė nuo prieš rinkimus surinktų parašų kiekio (surinkai minimumą, kelsi 1-2 kandidatų sąrašą). Tik ”ilgi sąrašai” (dabar galima kelti dvigubai tiek kandidatų, kiek yra mandatų) leidžia įteisinti tvarką, kad ne visos kandidatų pavardės būtų spausdinamos biuletenyje. Be to – kuo daugiau statistų, kuriems išskaidomi rinkėjų balsai, tuo daugiau šansų sąrašų lyderiams. Dabar apie vidinę partinę demokratiją. Lietuvos rinkimų įstatymuose sąmoningai nekalbama apie partijos kandidatų iškėlimo-išrinkimo mechanizmą. Kaip kas nori, taip tas kelia. Jei įstatyme būtų nuostata, jog sąrašo kandidatai išrenkami visuotiniu to regiono partiečių slaptu balsavimu, prižiūrimu oficialių rinkimų komisijų atstovų, erdvės elito savivalei gerokai sumažėtų. Taigi, kaip, matome, velnias slypi detalėse. Mano minimos priemonės nėra koks dviračio išradinėjimas – jos senai veikia Europoje.

Dėdė Irenai       2014-07-22 8:56

Neatmeskime prielaidos, kad panaikinus partijoms kandidatų kėlimo monopolį ir atsiradus galimybei kandidatus kelti ne vien partijoms, prasidės tam tikri išcentriniai procesai. Kita prielaida -  norinčių “merauti” yra daugiau nei partijų. Jei paaiškėtų, kad motininė partija ir dukteriniai komitetai derina kandidatūras į merus (susitaria dėl vieno, nes keli kandidatai vienmandatėje būtų savižudybė mero rinkimuose), tada galima įtarti norą keliais sąrašais užgriebti platesnį elektoratą. Jums Šiauliuose turėtų būti lengviau nustatyti tikras priežastis. Bet panašūs reiškiniai tikriausiai vyks daug kur.

Letas Palmaitis       2014-07-22 8:50

“Tikroji demokratija” įstrigo durnių galvose pirma dar bolševikmečiu, o paskui ant bolševikinio pamato juos ėmė mulkinti oligarchiniai demokratai. Supraskime, kad 1) partijos nebeatitinka etikečių: “koalicijos” gali būti sudaromos bet ko su bet kuo, o iš visai teoriškai priešingos iškabos partijos nuolat perbėgama į antipodą - kas tai, jei ne politinis sportas? 2) “tarybose” dešmtmečiams yra įstrigę tie patys šmikiai ne todėl, kad “demokratija bloga”, o todėl, kad ji tikra oligarchinė, apmokama. 3) Išorinės partijos anapus “tarybų” tėra tik statistai, kurie niekad nepateks į tarybas jokiais balsavimais, jei iš pačios “tarybos” jų niekas nepopuliarins (kas tūkstantiniame partijos suvažiavime žinos, kaip gerai pasireiškė talentingas Jonas Petraitis Užpečkių kaime, kurį delegavo net visa Pakrūmių apylinkė? O talentingas nesavas gali išgriauti visą tarybą - jūs gal to norite? Todėl maitinamos (sisteminės) partijos turi turėti kuo daugiau statistų, o statistai ten visi veržte veršis, jei vidinė partija kasdien lenda iš visų teleekranų ir talentingiausi jos šmikiai - tai jis sveikatos (gydymo) ministras, tai jis gynybos (karo, t.y. žudymo) ministras - tikri napoleonai! Nu kaip be tų sukčių apsieisi! Rinkiminis cirkas yra seniausiai ištobulintas mechanizmas kvailiams, kurie tiki “tikra demokratija”. Be kvailių cirkas žlugs, o kadangi informacija pasiekia net ir kvailius, pačiu laiku pradėta visas kvailių bandas totaliai individualiai žymėti elektroniškai, kad paskui ir “reguliuoti” būtų galima elektroniškai. Akivaizdžiai kuriamas pasaulinis elektroninis konclageris, o kvailiai tebesvaičioja apie “tikrą demokratiją”. Demokratija ir yra šiuolaikinė religija. Tai “šviesaus komunistinio rytojaus” atmaina. 4) Naujų šmikių atranka vyksta ne vien tarybose, bet būsimi “vadai” dažnai nuo pat pradžių yra oligarchų priežiūroje (tam partijos turi jaunimo padalinius). Oligarchų palaiminami winneriai - tai patys landžiausi niekšai be jokių principų, tiksliau - su tam tikrais antiprincipais: nepadėk silpnesniam, padėk tik aiškiam (ir žemiau esančiam) winneriui, iš kurio turėsi naudos ir pan. Stambiausios pasaulio partijos gauna politikus, aprobuotus paties Bildergergo. Tam yra elitiniai milijonierių klubai, į kuriuos būsimieji pasauliniai nusikaltėlai stoja dar būdami elitinių universitetų studentai.
Jei manote, kad tai kažkokio kvankštelėjusio palmaičio idėjos, giliai klystate. Atstovaujamos demokratijos išsigimimas yra pripažintas procesas. Kol patys nesuprasite, niekas nepaaiškins.

to Taigi to Kartosiu tūkstančius kartų:       2014-07-22 7:29

Sakai, kol nebus tikros demokratijos, tai galite nors šventuosius rinkti, bus tas pats. Šventųjų mums irgi nereikia, bet tikrąją demokratiją ir turi kurti išrinkti pažadukai. O šie, mano minėti, išgamos eina kurti gerovę sau bet ne Lietuvai. Ir tai turi įsikalti sau į makaulę tie palaikantys ir renkantys tas pačias partijas, bet ne neįsikala. Todėl ir nėra Lietuvoje demokratijos, o vis daugiau ritamės į diktatūrą, o šią diktatūrą puoselėja pajungtos struktūrinės jegos - (anti)konstitucinis teismas, VSD, STT, FNTT ir visi kiti NTT.

Pragmatikas       2014-07-22 6:45

Pritariu arba pritarsiu visiems, kurie sako, kad neįmanoma diskutuoti su teoretikais, nė karto nebandžiusiais praktiškai savo įžvalgų ,,įsodinti,, į elementarią kasdienybę. Kiekviena teorija didžiuoju atradimu tampa tik ,,prigijusi,,  gyvenime. Dar nežinau,kaip pavadinti piktus, tulžies pilnus pamokymus, tačiau nei Tiesos, nei Dievo juose nė užuomazgų. Jeigu ir šitame mano komentare ar už jo garbusis Letas Palmaitis dar pamatys ar pajus partijų kvapą, manysiu, kad padorių nepartinių Lietuvoje nebeliko. Nebėra renkančių padorius, nebėra kilniai besiaukojančių... Net tie 15% bandančių keisti dabartinę situaciją. Taigi, partijos nė prie ko… Visada ir visur ,,PRIE,, - žmogus, be neapykantos kuriantis save, savo aplinką. Net mažais kasdieniais darbais.

Taigi       2014-07-22 3:52

Kad nėra prasmės rašyti, jeigu nežinote elementarių dalykų: kad Leninas niekada nesakė to apie virėjas, kad vergvaldinėje santvarkoje nebuvo demokratijos, nesvarbu, kad demokratija vadinama, bet realiai jos nebuvo, kaip ir dabar atstovaujamos demokratijos negalima priskirti demokratijai. 

Letas Palmaitis dėl Taigio       2014-07-22 2:13

Taigis net nesupranta, kad jo siūlomam referendumui kaip tik jokių partijų nereikia. Ir dar deda tą idiotišką smiles.
Taip pat nesupranta, kad referendumui neužtenka laimėti, nes tam gali prireikti kalašnikovų. Jis mano: nubalasavo avinai, o vilkai tuoj ir pabėgo nuo avinų, kurie vietoj kalašnikovų laiko rankose “konstitucijas”.
Taip pat nesupranta, kad ir be vilkų referendumas gali taip suskaldyti Gyvulių ūkį, kad tas skils į kelias dalis, kurių viena paklus, o kitos nė už ką, nes savo kailio interesas aukščiau. Ir apie tai rašyta.
Todėl ir Taigiui nė velnio nedaėjo.
Taigi su Taigiu -
baigtos kalbos. Beviltiškas kadras.
O gal jis ir pašnekovas Pragmatikas - tas pats?

Letas Palmaitis dėl pašnekovo       2014-07-22 2:02

Jei aiškinant, kodėl dešimtmečiais renkant iš partijų vis pasirodo valdžioje tie patys snukiai, atsako “partijos nė prie ko”, tai rodo, kad nedaeina ir nenori kad daeitų. Patariu tokiam nebeatsakinėti.
Tas pats ir apie “tikrą demokratiją” (“visų /- lenino variantas: “kiekvienos virėjos -/ valdžią” arba “visuotinį teisingumą” - kaip, pvz., demokratiją išradusių Graikijos vergvaldžių, pasmerkusių Sokratą myriop už tai, kad kalbėjo su jaunimu ne taip, kaip jiems atrodo reikia kalbėti teisingai). Patariu Taigiui nebeatrašinėti.

Pragmatikas       2014-07-22 1:47

Na, partijos tai čia nė prie ko. Svarbiausia žmogus. Darbštus ir pailsėjęs. Labų paryčių, pašnekovai.

Taigi       2014-07-22 1:39

Rado atpirkimo ožį - partijas smile Dar kartą kartoju, kol nebus tikros demokratijos, kurioje piliečiai referendumais galėtų kontroliuoti išrinktųjų sprendimus ir patys siūlyti sprendimus ir juos referendumais priimti, tai galite kokius tik norite pakeitimus daryti, niekas nesikeis.

Letas Palmaitis Pragmatikui       2014-07-22 1:28

Kokios “valdžios”? Skaitykite dar kartą, jei nedaeina. Paskui dar kartą ir tt.
Taigi: 1) Atsiversti atmetus stabus, 2) Keli nepriklausomi situacijos ir pasiūlymų monitoringai, 3) Tautos valia valdžia atimama iš žmogaus ir grąžinama D-vui, o partijos eina velniop.
Jei esate jaunas ir ne spectarnybų agentas, tai Jūsų kartai tai ir daryti, o man į grabą laikas. Jei atšliauš putkinas, jau esu parašęs prašymą, kad priimtų į savanorius - tuomet galėsiu su sprogmenų sunkvežimiu trenktis į ruskių blokpostą. Nieko neatsakė. Tai ko Jūs dabar iš manęs norite beprasmiais kartojimais? Pavaizduoti glušu?

Pragmatikas       2014-07-22 0:50

Jūs-tvirtas žmogus, Gerb. Letai Palmaiti, tai nuo žodžių prie darbų. Manau, rasite jėgų nesudrakonėti valdžioje ir nesusitepsite ja. Pirmyn. Gana teorijų. Metas jas patikrinti savimi.

Letas Palmaitis irgi Pragmatikui       2014-07-22 0:45

O gal Pačiam atrodo “nieko nedaryti”, nes neva panaikinti partijas beprotystė? Ar supratote, kas pasakyta, kodėl vis tie patys snukiai dešimtmečiais valdžioje, ar nesupratote? Kieno čia “kalbos”, mano ar Jūsų?

Letas Palmaitis Pragmatikui       2014-07-22 0:41

Prašom paskaityti darkart: kur pasakyta “nieko nedaryti”? Daryti: mesti lauk įsisenėjusius stabus ir stabmeldystę, pripažinti, kad gyventi APSIMOKA tik dėl VIENOS Tiesos - tai kalbos? Jei taip atrodo, blogi reikalai. Tik išmetus stabus, mesti lauk partijas. Nepadarius pirmo, su antru nieko neišeis, nes bus Gyvulių ūkis (ferma), kur bendras veiksmas tik iki pirmo susipešimo dėl savo kailio interesų. Tada vieni kitus ima laikyti blogiečiais nesuprasdami, kad blogiečiai ne iš mėnulio krinta, bet jie yra vakarykščiai geriečiai, kurie susigundė, nes valdžia vis tiek atiteks jei ne iš mėnulio nukritusiems, tai galbūt buvusiems geriečiams. Problema mumyse ir ji vadinasi D-vo viešpatavimo atmetimas.

Marija       2014-07-22 0:04

neturime teisės trauktis - už mūsų Lietuva ir ji neturi kitų vaikų, tik mus

Pragmatikas       2014-07-21 23:47

Pritariu Gerb. Palmaičiui. Geriausia nieko nedaryti, nes nieko jau neįmanoma padaryti. Bet komentuokim komentuokim, gal atsiras daugiau Tikinčių ir Tiesos siekiančių ...kalbomis. O gal Letas Palmaitis jau buria kokį visuomeninį komitetą ar į Kauno tarybą ketina bolotiruotis lenino vištų virėjų išvaikyti?

Letas Palmaitis TAISYMAS       2014-07-21 23:20

mamanvras—> manevras

Letas Palmaitis       2014-07-21 23:17

Ne, Ponia, klystate, “gerų (“nesisteminių”) partijų” nebus, nes gerumas baigiasi pajutus valdžios skonį. Sisteminės partijos ar nesisteminės, ar rinkimai į savivaldybes tikrai tik mamanvras, ar ne, bet kuriuo atveju partijos išlieka. Juo ilgiau bus žaidžiamas demokratinis cirkas su partijomis, juo greičiau ateis ir Lietuvos sunaikinimas.
Lietuvą naikina: globalinė bankinė procentinė kilpa, bilderberginis elektroninis totalinio sekimo terorizmas, partinis parlamentarizmas (atstovaujamoji demokratija - čia įeina ir visi nomenklatūrinės mafijos žaidimai).
Tą dalyką jau esu minėjęs, bet komentaro neberandu. Partinis parlamentarizmas yra išsigimęs ne vien Lietuvoje, bet ir visur Vakaruose. Partijios seniai tapo oligarchų politinio sporto komandomis su turinį praradusiomis iškabomis. Tai atsitiko joms galutinai suskilus į vidines (“tarybos”) ir išorines (statistai) partijas, kai oligarchinei mafijai nebesudėtinga pasirinkti keletą tokių vidinių partijų (“tarybų”) savo sisteminiam cirkui ir finansiškai jas maitinti. Tuomet vidinės partijos ir daro pagadą, nes iš jų pakaitomis pagal eilę siūlant rinkėjams visam gyvenimui “tarybose” įstrigusius tuos pačius snukius, snukiai atstovauja nebe rinkėjams, kurie reikalingi dėti asmens parašiukus, kad atsisako nuo laisvės rinkti tikrus savus kandidatus, bet oligarchams maitintojams.
Šią sistemą gali sutriuškinti tik įstatymas dėl ribotų kadencijų “tarybose”, “valdybose” bei ne daugiau 2 kartų iš eilės (ir ne daugiau 4 kartų apskritai) renkamo pirmininko, tačiau tokį įstatymą priimti gali tik į parlamentą išrinktieji snukiai, kurie niekad nekirs šakos, ant kurios tupi. Todėl patį partinį cirką reikia naikinti, kol jis galutinai nesunaikino tautos.
Elektroninis amžius leidžia paralelinius nepriklausomus situacijos bei sprendimų monitoringus - juo daugiau tokių veiks lygiagrečiai, juo sunkiau bus mafijai apkaltinti nusikaltimais visus ir susodinti visus už grotų.
Tačiau ir tai beviltiška nepakeitus reliatyvinės moralės principo gyventi dėl savo kailio Absoliučios Moralės principu, kad gyventi (apskritai) APSIMOKA tik dėl Tiesos, kuri Viena, kaip ir Moralė Viena, nes D-vas yra Vienas (ištisinis “tauchidinis” principas, būdingas abraominiam monoteizmui - mūsuose - krikščionybei). Laikas baigti plepalynes apie demokratiją, kuri “visų valdžia” ir “socialinis teisingumas” kiekvienai vištai lenino virėjai.

Taigi to Kartosiu tūkstančius kartų,        2014-07-21 23:01

Kol nebus tikros demokratijos, tai galite nors šventuosius rinkti, bus tas pats.

Irena Vasinauskaitė       2014-07-21 21:34

Ar įtikina dėdės pamąstymai?

Dėdė       2014-07-21 21:19

Pradžiai pora nepiktų pastebėjimų dėl tam tikrų autorės vidinių prieštaravimų. Pirma - pavienis nepartinis kandidatas tikrai neturėtų daugiau resursų kovoje su partijomis nei ilgesnis nepartinių sąrašas, kuriame tas kandidatas būtų sąrašo vedlys. Beje, geros sėkmės atveju būtų kam pasiimti ir daugiau laimėtų mandatų – pagal praėjusių rinkimų tvarką pavieniui kandidatui laimėjus 2 ar daugiau mandatų, jie būtų išdalinti ... partijoms. Antra – autorės minima partinukų “visuomeninėjimo” tendencija pavienių kandidatų galimybės kontekste galėjo tapti tikru grotesku, kai X partija “išsiskleistų” kokiais 7-8 pavieniais kandidatais. Pabaigai toks pamąstymas – nei kiek neabejoju, kad ne pastaroji galimybė nulėmė Seimo sprendimą visiems primesti “netrumpus” sąrašus. Tik ”ilgi sąrašai” leidžia įteisinti tvarką, kai ne visos kandidatų pavardės būtų spausdinamos biuletenyje. Be to – kuo daugiau statistų, kuriems išskaidomi rinkėjų balsai, tuo daugiau šansų sąrašų lyderiams. Ši taktika tokia elementari, kad ją masiškai naudoja net per įstaigų vidinius visokių tarybų rinkimus.

Pragmatikas       2014-07-21 20:37

Tai kad nėra straipsnyje nei teigimų, nei postringavimų apie numuštojo lėktuvo keleivių tragedijos kaltininkus. Tačiau jau yra paskelbta pakankamai informacijos viešojoje erdvėje, kad leistume sau turėti ir ne prorusišką nuomonę.

Kartosiu tūkstančius kartų,       2014-07-21 20:35

kol Lietuvos “runkeliai” rinks tas pačias išgamas ar trai būtų seimas ar savivaldybės, nebus Lietuvoje tvarkos. Konservatorius, visokio plauko liberalus, socdemus, zuokulus su čaplikais jau seniai reikėjo nurašyti į istorijos šukšlyną. Kol šios šiūkšlės mus valdys nesulauksim geresnio gyvenimo ir tvarkos. Vagiai turi sėdėti ten kur ir priklauso. Gal jau užtenka jiems kurti istatimus tik sau.

Nesolidu       2014-07-21 20:31

Nesolidu be išvadų  postringauti apie Ukrainos įvykius. Palaukim rezultatų, p.Irena.

Taigi to Šiaulietis       2014-07-21 20:16

Prie mąstymo dar reikia turėti nesavanaudiškumą.

Taigi       2014-07-21 20:14

“Keleivinio orlaivio numušimas Ukrainoje tapo praėjusios savaitės įvykiu, nes nepaaiškinamas sužvėrėjusių, kaip manoma, prorusiškų teroristų elgesys dar kartą pamynė tarptautinę teisę bei elementarų žmogišką padorumą.”

Autorė viską matė savo akimis, todėl yra tokia garantuota, kad nešmeižia nekaltų žmonių. Te atleidžia jai Dievas, nes ji nežino ką kalba.

Šiaulietis       2014-07-21 19:56

Koktu darosi nuo tų šiaulietiškų ( reikia manyti, kad ir ne tik šiaulietiškų) išverstaskūrių. Gaila, kad Lietuvoje tik 15% mąstančiųjų.

Gerb. Irena,        2014-07-21 19:52

Jūsų rašinys žiauriai korektiškas su liūdesio prieskoniu. Netikiu, kad šiauliečiai tokie neišrankūs, ir susivilios senų vilkų naujais pažadais…
Sėkmės Jūsų komandai !

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.