Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Savivalda

Irena Vasinauskaitė. Visuomenės iniciatyva jau buvo, vietos valdžiai tai nerūpėjo – gal atsibus dabar, paraginti Seimo?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. liepos 21 d. 8:07

1     

    

Irena Vasinauskaitė. Visuomenės iniciatyva jau buvo, vietos valdžiai tai nerūpėjo – gal atsibus dabar, paraginti Seimo?

Pilietinis portalas Tiesos.lt gavo Lietuvos Respublikos Seimo nario Kęstučio Masiulio raštą, kuriame pranešama, kad šiemet jis „kreipėsi į Šiaulių miesto merą ir tarybą klausdamas kodėl savivaldybė nėra pateikusi siūlymų dėl valstybės institucijų ir valstybės darbo vietų perkėlimo į Šiaulius.

„Žemės ūkio ministras Giedrius Surplys informavo, kad prašė Šiaulių miesto savivaldybės mero pateikti pasiūlymus ir paaiškinti kokios būtų galimybės perkelti į Šiaulius valstybės įstaigas ir valstybės kuriamas darbo vietas. Ministras teigia, kad nei susidomėjimo, nei pasiūlymų iš Šiaulių miesto savivaldybės administracijos negauna. Taigi paraginau Savivaldybę nedelsti, nes jeigu politikai nerodys jokio susidomėjimo, tai darbo vietos iškeliaus į Panevėžį, Alytų ar Kauną“, – sako parlamentaras.“

Savo skaitytojams primename, kad 2016 metų lapkritį Šiaulių Nevyriausybinių organizacijų konfederacija [prezidentė Vida Pociuvienė] šį klausimą jau svarstė (skaityti ČIA):

„Apžvelgiant į rinkimų į Seimą rezultatus, mes aiškiai matome išsakytą šiauliečių valią – trijose apygardose išrinkti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai. Lietuvos mastu ši politinė partija taip pat laimėjo daugumą ir suformavo valdančiąją koaliciją, kuri prisiima atsakomybę už Lietuvos ateitį. Savo rinkiminėje programoje LVŽS kuria viziją penkių darnų – darnaus žmogaus, darnios visuomenės, darnaus švietimo ir kultūros, darnios ekonomikos bei darnaus valstybės valdymo – principu. Išnagrinėjus šia viziją išsamiau, galima rasti puikių teiginių ir šūkių, po kuriais pasirašome ilgai nesvarstę. Štai keletas iš jų:
Koordinuoti regionų atgaivinimo ir plėtros procesus;
Didinti viešųjų ir administracinių paslaugų kokybę bei prieinamumą

Šiaulių Nevyriausybinių organizacijų konfederacija [ŠNVOK] siūlo imtis iniciatyvos, sutelkti šiauliečius ir suformuluoti prašymą naujai pokyčių vyriausybei, kurioje daugumą sudaro LVŽS nariai, dėl vienos ministerijos perkėlimo į Šiaulių miestą. Šiuo metu susiklosto palanki proga būtent dabar kelti šį klausimą į viešumą. Šiaulių universiteto socialinių mokslų fakultetas išsikelia į naujas patalpas, o senosios su minimaliais pakeitimas puikiai atitiktų ministerijos patalpų reikalavimus. Tai devynių aukštų pastatas (buvusios Nuklono gamyklos administracinės patalpos) su daugybe kabinetų ir įvairių lengvai pertvarkomų erdvių. ŠNVOK, remdamasi išrinktų Seimo narių programinėmis nuostatomis ir priešrinkiminiais permainų pažadais, mato didžiulę naudą Šiaulių miestui bei jo bendruomenei decentralizuojant valdžios institucijų piramidę, perkeliant iš Vilniaus į Šiaulius vieną  ministeriją. ŠNVOK Tarybos posėdyje balsų dauguma nutarta išrinkti darbo grupę, koordinuojančią nevyriausybininkų žingsnius, generuojant veiklos strategiją ministerijos perkėlimo klausimais,  siekiant mūsų visų bendrai užsibrėžto tikslo.“

Be to, Šiaulių NVO konfederacija inicijavo pritariančiųjų tokiai iniciatyvai asmenų  parašų rinkimą. Pasirašė per 700 aktyvių miestelėnų. Tarp jų miesto valdžios nebuvo.

Reikia tikėtis, kad po Seimo nario K.Masiulio raginimo atsibus ir visuomenininkus po teismus tąsanti Šiaulių valdžia, – geriau vėliau negu niekad.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

lemputė.       2018-07-21 20:24

valdžiai iki lemputės.vertimas iš rusų kalbos.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.