Emigracija, imigracija, demografija, Savivalda

Irena Vasinauskaitė. Už ką jiems valstybė, t.y mokesčių mokėtojai, moka algas?

Irena Vasinauskaitė   2015 m. lapkričio 16 d. 20:59

7     

    

Irena Vasinauskaitė. Už ką jiems valstybė, t.y mokesčių mokėtojai, moka algas?

Šiaulių apskrities bendruomenių konfederacijos susitikime su miesto meru Artūru Visocku bei jo komanda žmonės domėjosi, kiek Šiauliuose yra Ukrainos piliečių, pabėgusių iš karinio konflikto zonos ir prašančių prieglobsčio arba turinčių darbo vizas. Tuomet A.Visockas patikino, kad Ukrainoje karas nevyksta. Tačiau šių eilučių autorei primygtinai reikalaujant, minėtas klausimas miesto valdžiai buvo pateiktas raštu. Šiaulių administracijos direktoriaus pavaduotojas konservatorius Martynas Šiurkus, pavaduojantis savivaldybės administracijos vadovą, paprašė LR VRM Migracijos departamento pateikti oficialų atsakymą į Bendruomenių konfederacijos pirmininkės Nijolės Malakauskienės raštą apie Šiauliuose gyvenančius Ukrainos piliečius.

Migracijos departamento Teisės ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vedėjos, atliekančios direktoriaus funkcijas Evelinos Gudzinskaitės atsakymas Šiaulių savivaldybės administraciją pasiekė labai operatyviai ir… pribloškė neeiliniu valdininkiškumu: „Migracijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos duomenų apie Ukrainos piliečius, atvykusius iš karinio konflikto zonos ir gavusius vizas, leidimus gyventi Lietuvos Respublikoje, pateikti negali, kadangi pagal šį požymį duomenys nekaupiami“.

Gal šį valstybės tarnautojos atsakymą turėtume suprasti taip: Vidaus reikalų ministerijos departamentas neskaičiuoja, nefiksuoja, kiek iš Rytų Ukrainos atvyksta tos šalies piliečių ir kiek jiems suteikiama darbo vizų ar leidimų gyventi?

Tiesa, minėtame atsakyme teigiama, kad Šiauliuose apsigyventi pageidauja vienas iš Donecko atvykęs pilietis ir jis yra pateikęs prašymą suteikti jam prieglobstį Lietuvos Respublikoje.

Gal ministras Saulius Skvernelis galėtų paaiškinti, kaip vertina jam pavaldaus departamento atsakymą ir kokių grėsmių gali kilti Lietuvai, jei į mūsų šalį atvykstančiųjų duomenys pagal tam tikrus požymius tiesiog nekaupiami. Lieka neaišku, ar fiksuojama informacija, kiek neigiamų atsakymų departamentas pateikė prieglobsčio prašytojams ir kiek pastarieji užregistravo, tarkime, galimai fiktyvių santuokų, kad tik liktų mūsų valstybėje? Ar per Ukrainą negali atvykti į Lietuvą teroristai? Negi Paryžiaus žudynių fone nei VRM, nei VSD tai neįdomu? Juolab kad net LR premjeras A.Butkevičius jau prabilo ne tik apie atvykstančiųjų iš trečiųjų šalių, bet ir ES valstybių kontrolę.

Kai panašūs klausimai buvo pateikti Šiaulių miesto vadovams, pirmoji jų reakcija buvo tokia: „O kam mums tokia informacija reikalinga?“. Atsakymų būtų ne vienas: privalome žinoti, kas atvyksta į mūsų šalį, kokie atvykėlių tikslai ir pan. O gal Šiauliai jau įvykdė galimą atbėgėlių apgyvendinimo kvotą, tik nesant normalios apskaitos nei valstybės, nei miesto valdžia nežino, kaip keičiasi mūsų bendruomenė.

Įvairiausiuose susitikimuose, buitiniuose debatuose, socialiniuose tinkluose nuolat vyksta diskusijos apie atbėgėlius. Uoliai ginčijasi priešininkai bei šalininkai. Tačiau viena mintis privertė susigūžti, kuomet buvo pasakyta, kad atbėgėliai esą „pagerins Lietuvos genofondą“. Jei jau kyla tokių minčių, matyt, ne tiek daug to sveikojo Tautos genofondo belikę, todėl dar ir dėl šios priežasties pravartu domėtis ir susiskaičiuoti, kas, kodėl atvyksta į mūsų valstybę ir kuo jie bus Lietuvai naudingi. Priešingu atveju, kam mokesčių mokėtojai moka algas savo valstybės tarnautojams?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Yra       2015-11-18 15:03

Daug gerų dalykų yra Šiauliuose. Ne tik tvarka skardų ūkyje. Ar visokių visuomeninių diedukų savireklama…

Vienas geras dalykas,        2015-11-18 11:31

“prie ko” Šiaulių valdžia, yra tas, kad ji (vakar atsitiktinai įsijungiau Šiaulių TV) nusprendė pašalinti V. Purono blėkas, gigantiškas skardines pabaisas, iš tolo atkreipiančias dėmesį ne menu, bet didele tuštybe ir pigumu. Meno ten vargu ar yra, vien gigantomanija ir didis nekuklumas. Pagarba vicemerui (jei ir toliau bus toks ryžtingas).
Kaip vis dėlto būtų gerai, jei suprastume, kad nevalia per prievartą brukti žmonėms į akis to, kas nevertinga ir destruktyvu. Mona Liza buvo sukurta tik 77x53 cm dydžio, bet jų visiškai pakako, kad stebintų pasaulį šit jau trečią šimtmetį. O Puronas, kiek žinau, irgi svajoja, kad jo lapės stovėtų mažiausiai du šimtus metų. Na, jei šito trokšta, tegu pataupo skardą.

Šiauliai       2015-11-17 13:20

Ir jų valdžia čia nė prie ko. Migracijos departamentui prie VRM į viską giliai nusispjauti(išskyrus biudžetinę algą).

Irenai       2015-11-17 11:57

Manau, tiek meras, tiek visa “Saulės miesto” valdžia paprasčiausiai ginasi nuo žmonių. Atsimušinėja, formaliai atsikrato tam kartui ir toliau paklusniai vykdo, ko iš jų reikalauja viršuj stovintieji. Marionetės kaip ir visoj Lietuvoj, ko norėti?
Neskaitydavau miesto spaudos, bet neseniai atsivertus vieną iš leidinių pakraupti privertė manipuliacijos ir zombinimo mastas. Ką atspindi ir “įtakingiausiųjų” sąrašas.

Tikrai       2015-11-17 7:07

Už ką jiems valstybė, t.y mokesčių mokėtojai, moka algas? Kas mūsų valstybėje kontroliuoja darmojedus? Na nėra nė vienos Lietuvoje įstaigos kurios sąžiningai atliktų jems priklausančius dirbus. Į kurią įstaigą neužeik tik kavutės gėrimas, nosių krapštymas ir plepalai.

migracijos departamentas?       2015-11-16 21:30

negi jie kaups duomenis, kiek išdavė Lietuvos pasų - už didelius otkatus?

Kam atbėgėliai?       2015-11-16 21:18

Pagerinti Lietuvos genofondui pakaktų vieno eržilo - arabo ejakuliuotų spermatozoidų. Pakaktų ir dar liktų braliukams.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.