Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Šeimos politika, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Irena Vasinauskaitė. Tolerantiškas komentaras: beraštė apie raštinguosius

Tiesos.lt redakcija   2021 m. gegužės 14 d. 23:27

11     

    

Irena Vasinauskaitė. Tolerantiškas komentaras: beraštė apie raštinguosius

Dievas mato – visai neketinau rašyti tokio komentaro. Man niekas netrukdo. Realybę priimu tokią, kokia mane supa. Nė vienos visuomenės grupės nesu pavadinusi naciais, fašistais, erkėmis, kirmėlėmis, gyvatėmis, šunauja ar „kvailių maršų dalyviais“. Gal kad taip prabiltum, reikia Seimo morganomis ar labai makaraitytiškomis kulitaitėmis patapti? O aš nei tokio „raštingumo“, nei tokios „tolerancijos“ nenoriu. Išsiauklėjimas neleidžia.

Tiesa, kartais koks nors reiškinukas mane nustebina. Pavyzdžiui, Baltic Pride. Šis kasmetinis festivalis ir eitynės, nuo 2009 m. suburiančios LGBT asmenis ir juos palaikančiuosius paeiliui vienoje iš Baltijos valstybių. Taigi, jų sostinių centruose savaitę marširuoja pusnuogiai, ryškiai spalvoti, kiekvienam patogios ir pageidaujamos tapatybės asmenys. Ar pastarųjų karnavalai Vilniuje yra sulaukę viešojoje erdvėje tiek „neapykantos kalba“ parašytų ir paporintų tekstų, kiek jų dabar prikeverzota dergiant „Didįjį šeimų maršą“? Ne. Nesurasite.

Socialiniuose tinkluose pastebiu masinę toleranciją puldinėjantiems Lietuvos šeimų akciją. Tiesiog gražiai vaikiškai atsakoma: „Kas ant kito sako, ant savęs pasisako.“ O kai vienoje televizijos laidoje humoristas Artūras Orlauskas šnekiosios Maldeikių šeimos atžalą iš konservatorių frakcijos pavadino „grybuku“, suklusau. Ir pagalvojau: kas atsitiko išdidžiai, karus, tremtis, fizinį ir dvasinį genocidą iškentėjusiai, revoliucijas nudainavusiai mano Tautai, kad į Lietuvos Respublikos Seimo krepšį tiek grybų pririnko?

O tie Seimo grybukai nesugebėjo nė rezoliucijos pasvarstyti ir formaliai pritarti pilietinei akcijai – „Didžiajam šeimų maršui“. Gerai įmitusiems mitalams svarbesni narkotikų dekriminalizavimo ar partnerystės įstatymai.

Seime rūpinamasi ir gana keista „korupcijos“ prevencija: ketinama atsisakyti atsiskaitymų grynaisiais pinigais. Jau ir įsivaizduoju, kaip viena močiutė kitai parduoda turguje ryšelį savo užsiaugintų ridikėlių ar salotų bei pakiša pinigų nuskaitymo aparatą, kurio išlaikymas yra brangesnis nei daržininkės bobulytės gaunamas „pelnas“.

Be to, rekomenduočiau Premjerei ir Seimo nariams, kurie nuo gimimo nėra nulipę nuo asfalto, pasidomėti, kiek Lietuvoje yra likę užsienietiškų bankų filialų miestų mikrorajonuose ar bažnytkaimiuose. Ar žino Seimo majauskiniai, kad iki banko ar artimiausio bankomato žmonėms reikia keliasdešimt kilometrų važiuoti, tačiau autobusas, kurio stotelė už poros kilometrų, tik kartą per savaitę šiuo maršrutu teprasuka. Ką bekalbėti apie paslaugų kaimyną, kuris duonos nupirkęs į laukų platybėse nutūpusią sodybą atneša, o pinigų nuskaitymo aparato šeimininkai neturi.

Vienkiemiuose gyvenantiems bekelės trasomis net iki buitines atliekas surenkančio automobilio konteinerius tenka po 300–500 metrų tempti…

Paskutinius tolerancijos grūdelius sukaupusi, stebiu TV ekrane profesionalaus Seimo gėjaus rūpestį 560 000 vienišų, nesusituokusių asmenų, tarsi jie būtų partnerystės įstatymo pareikalavę. Visi. Ir vienuolės, ir Dievo vietininkai žemėje. Kažkokio masinio celibato pandemija. Čia ir dabar.

Tačiau niekas nė neužsimena apie tuos daugiau nei 300 000 žemiau skurdo ribos gyvenančių. Net pradedu įtarti, kad mūsų Seimas, keršija Prezidentui, kad šis savo kėdės Europos vadovų Taryboje Premjerei neužleidžia. Ir dėl to laisve aptekę parlamentarai neketina mažinti skurdo, kad 1,92 cm grožio Gerovės valstybės steigėju nepasiskelbtų. Jau gana, kad Ekscelenciją kažkas paprotino su Tauta apklausų metu pasitarti, tai sužinojo įstatymdavių „reitingus“. Daugiau nei 82 proc. mūsų valstybės gyventojų pageidauja Seimo narių atšaukimo mechanizmo.

Ir kai pagalvojau, kad jau visi tolerancijos resursai išseko, socialiniuose tinkluose išgirdau jaunos merginos sukurtą dainą apie tradicines šeimos vertybes.

„Stipri šeima, stipri valstybė“, – svarbiausias Milanos Gabrilavičiūtės dainos leitmotyvas.

Kitas mano tolerancijos baterijas pakrovęs žmogus yra kolegės devynmetis anūkas. Jis atsisakė su močiute skaityti pasaką knygoje, ant kurios viršelio – vaivorykštė: „Neskaityk man apie tuos, kurių čia vėliava nupiešta…“

Taigi, Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė periferijoje jau turi sekėjų, taikliai „pagavusių“ literatūros kūrinių vertinimo stilių.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2021-05-15 20:52

stazele - tai, kad tavo vazelino atsargos išseko ir analinius vargus kenti, mūsų nedomina. Jukš iš čia.

nesistebiu       2021-05-15 13:58

Kai visokių galvų pjaustytojų vakarykščiai “ožkučiai” išeiginius treningus iškeičia į kostiumus ir išlipa į viešumą kaip didieji pažangolei, gero nelauk. Jie net nespėja eiti koja į koją su civilizuotu pasauliu.
Kol pas mus laužomos ietys dėl lengvųjų narkotikų legalizavimo, “pažanga” jau persisotinę Nyderlandai pradeda akciją, kad atsikratyti pasaulinio garso Olandijos vardo, nes jis žmonėms asocijuojasi su lenvai prieinamais narkotikais ir Amsterdamo “raudonųjų žibintų” kvartalu. Nors šiaip jau Olandija yra tik viena iš Nyderlandų provincijų, bet taip jau istoriškai susiklostė, kad pasaulyje šalis buvo žinoma būtent šiuo, kaip pasirodo, jau neigiamą atspalvį pačių valstybės gyventojų akyse, įgijusiu pavadinimu.

stasysas       2021-05-15 12:31

Gražulis tualetinio popieriaus su raskevičiaus ar šimašiaus veidu negamino, tik kukliai pasišaipė iš pi, sumodeliuodamas patogesnius džinsus smile Skirk ironiją nuo įžeidimo

ah1       2021-05-15 11:01

visi į  karą už stiprų žmogų - stipus žmogus, stipti šeima, stipri valstybė.
Muškite būgnus, skambinkit cimbolais, pūskite dūdas, kelkit vyčio vėliavas velniavai visokiausiai išvyti.

ah1       2021-05-15 10:54

visi į karą hibridinį.

ah1       2021-05-15 10:33

visi į karą su pedofilais.

stasys       2021-05-15 9:30

Autorė aiškiai kuklinasi sakydama jog tomis LGBT paradų dienomis negirdėjo necenzurines kritikos tai visuomenės grupei .Gal reiktų paklausti P.Grazulio kaip ten ji policininkai ant rankų nešiojo viešose erdvėse o gal dar prisipazintu kur padėjo savo originalias kelnes kuriomis taip didžiavosi Seime smile) Ar jis toks vienas ? Oij ne . Mūsų visuomenė slepia savo trūkumus po tomis šeimos vertybėmis kurias pati dargi linkusi laužyti ..Ar tai ne apsimetinėjimas , dviveidyste matant problema ir atkakliai tvirtinant jog ji išgalvota . Ne autore , Jūsų noras matyti tik tai kas Jums patinka negali tos realybės paversti tikrą . Vat kai stosite ginti ne savo o kitų teises ,kurių nesuprantame, bet matote esant šalia tada bus laikas rimtai pakalbėti atsisedus .

Vėjo kryptis       2021-05-15 8:39

Bet jeigu pasaulio judėjimo kryptis netikėtai pasisuktų kita kryptimi,kokias atgailos pasakas sektų vakarykščiai “formuotojai”?Kaip vakar:senelis ir sūnelio skyrybos niekam nekliuvo,bet Karbauskis ir šiuo atveju blogietis.Dvigubi standartai kiekvienu be išimties atveju - tai pati didžiausia neteisybė Lietuvoje.

siandien susirinksim tam,        2021-05-15 6:36

kad aiskiai issakyti tautos nuomone. Tie, kurie dabar nagais ir ragais isikibe siltos valdiskos kedes, net nenumano, ka is tikruju jiems jaucia Tauta, nes jie jau seniai nebera jos dalis.

ah1       2021-05-14 22:08

sveikas žmogus - stiprus žmogus, stiprus žmogus, stipri šeima, stipri valstybė.

Kis       2021-05-14 21:16

Viena is iseiciu,paleisti seima ir skelbti rinkimus.Nes si goveda prives iki absurdo ne tik zmones,bet ir sali.Tegu jie ir toliau dauginasi,kuria seimas,o jeigu trumpiau siusti juos atgal tenais.

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.