A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Irena Vasinauskaitė. Taryba nauja. O tradicijos? | Tiesos.lt

Savivalda, Šiauliai

🌄Irena Vasinauskaitė. Taryba nauja. O tradicijos?

Irena Vasinauskaitė   2015 m. birželio 28 d. 10:25

10     

    

Irena Vasinauskaitė. Taryba nauja. O tradicijos?

Birželio mėnesio Šiaulių miesto tarybos posėdį stebėjo mažne keturios dešimtys visuomenės atstovų, kitaip tariant, rinkėjų. Gal todėl 6-asis šios kadencijos posėdis buvo gana konstruktyvus, tradiciškai nukrypstant nuo svarstomų klausimų nereikšmingais „pasišpilkavimais“ bei skelbiant pertraukėles dėl stringančios garso ir kt. technikos. Taip, išrinktųjų populistinių triukų ir geriausia aparatūra kartais neatlaiko.

Kaip, tarkime, ir tarybos nario Andriaus Šedžiaus nervai. Žmogus net keliskart pratrūko. Pirmąjį kartą, kai meras Artūras Visockas savivaldybės darbuotojo paprašė išimti balsavimo korteles tų, kurie nedalyvauja svarstant konkretų klausimą. Pamatęs, kad jo kortelė guli ant stalo, puolė auklėti elektroninę balsavimo sistemą prižiūrintį darbuotoją ir leido sau, nesuprasi, šiaip burbtelėti ar tiesiog pagrasinti: „Tu dar pamatysi…“ Gal užsimiršo politikas Tarybos posėdyje, o ne savo privačioje įmonėje esąs, o gal žmona sunervino…

Antroji A.Šedžiaus replika nuskambėjo tada, kai meras suteikė žodį asociacijos „Visuomeninės iniciatyvos“ vadovui Vytautui Kabailai, norinčiam pasisakyti „Dėl energijos rūšies parinkimo ir panaudojimo Šiaulių miesto specialiojo plano ir reglamento koregavimo patvirtinimo“ sprendimo projekto. „Balsuokim, ar suteikti žodį“, – mestelėjo iš vietos pats to žodžio nepasiprašęs.

Šiaulių Tarybos reglamente yra numatyta tvarka, kuomet laiku užsiregistravęs bet kuris visuomenės atstovas gali pasisakyti svarstomu klausimu, tad V. Kabaila gavo žodį ir be balsavimo.

Jo kalba buvo išklausyta stebėtinai abejingai: vieni tarybos nariai nuleidę galvas kažką skaitė ar naršė internete, kiti lyriškai parimę snaudė – aktualus visuomenei šilumos kainų perspektyvos klausimas kažkodėl buvo nukeltas į posėdžio pabaigą. Įtariu, buvo manoma, kad visuomenininkai ir žiniasklaida nebelauks ir išsivaikščios…

Kaip visuomet, V.Kabailos – inžinieriaus-mechaniko – kalba [pridedama] buvo profesionali, nes jo vadovaujamoje „Visuomeninių iniciatyvų“ asociacijoje dirba net penki specialistai šiluminininkai. Gal todėl šie žmonės tiesiog varo į neviltį visų kadencijų politikus, nes niekaip negali jų tradiciškai apšaukti nekompetentingais rėksniais arba kaip kitaip pasityčioti.

Trejus metus „Visuomeninių iniciatyvų“ žmonės stebi šilumos tiekėjus, tikrina kainų kalkuliacijas, siūlo pataisas reglamentams bei specialiesiems planams ir t.t., ir pan. Ir tik dėl jų veiklos Šiauliuose šiluma kainuoja pigiausiai. Visuomenė tai turėtų žinoti – neabejoju, kad ir per Seimo rinkimus atsiras tokių, kurie bandys prisiskirti šiuos nuopelnus sau.

Kai matai, kaip V.Kabailos suburti žmonės stebi, kas vyksta konkrečioje – šilumos ūkio – srityje, ir kokių rezultatų tai duoda, imi ir atsidūsti: kaip būtų gerai, kad rastųsi ir daugiau tokių visuomeninių prižiūrėtojų – juk tiek netvarkos ir kituose objektuose.

Balsavimas po motyvuotos „Visuomeninių iniciatyvų“ asociacijos atstovo kalbos Tarybos posėdyje dalyvavusius visuomenininkus nustebino: 28 Tarybos nariai iš 31 – ir valdančioji koalicija, ir opozicija – balsavo „UŽ“ privatininkų įsileidimą į Šiaulių šilumos ūkį, du buvo „PRIEŠ“ – tvarkietis A.Lankauskas ir darbietė D.Martinkienė, viena – viceministrė D.Matonienė – į posėdį neatvyko.

Moralas TOKS: visuomenininkais pasivadinę žmonės laimi rinkimus ir pasijunta visagaliais. Jiems nesvarbu, kad prie savivaldybės piketuoja rinkėjai, todėl derėtų susitrumpinti maitinimosi pertrauką ir su jais nors šnektelėti…

Kaip vis dėlto greitai nublanksta rinkiminių pažadų spindesys…

* * *

Vytauto Kabailos laiškas bendražygiams bei žiniasklaidai:

Sveiki,

Siunčiu Šiaulių miesto savivaldybės tarybos 2015-06-25 sprendimą „Dėl energijos rūšies parinkimo ir panaudojimo Šiaulių mieste specialiojo plano ir reglamento koregavimo patvirtinimo“.

Vakar Šiaulių miesto savivaldybės taryba balsų dauguma (28 „už“ ir 2 „prieš“) priėmė sprendimą, kuriuo buvo pritarta naujai parengtam miesto šilumos ūkio specialiajam planui.

Miesto šilumos ūkio specialusis planas jau iki Tarybos posėdžio buvo spėjęs pagarsėti tuo, kad jam 2015-05-13 vykusiame viešajame svarstyme nepritarė miesto visuomenė.

Prieš Tarybos posėdį šilumos vartotojai po savivaldybės langais surengė du piketus, kuriais buvo išreikštas visuomenės nepritarimas sprendimo projektui, kurį ketino tvirtinti Šiaulių miesto savivaldybės taryba.

Šiaulių miesto centrinės dalies, Rėkyvos, Šimšės ir Medelyno mikrorajonų gyventojai savo nepritarimą išreiškė plakatu: „Tokiam miesto šilumos ūkio specialiajam planui – NE!“.

Pietinių mikrorajonų (Lieporių, Dainų, Gytarių) gyventojai savo nepritarimą išreiškė plakatu: „Savivaldybės ir „Šiaulių energijos“ vadovų bei privačių šilumos gamintojų korupciniam susitarimui – NE!“.

Nuoširdus ačiū Rėkyvos mikrorajono gyventojų bendruomenės pirmininkei Nijolei Malakauskienei, Dainų mikrorajono gyventojų bendruomenės pirmininkui Virgilijui Balčiui, Lieporių mikrorajono gyventojų bendruomenės centro pirmininkei Elvyrai Užkuraitienei.

Naujai patvirtinto ir iki 2021 metų galiosiančio Šiaulių miesto šilumos ūkio specialiojo plano esmė: šilumos tiekėjas – akcinė bendrovė „Šiaulių energija“ – šilumą gamins didžiausiomis sąnaudomis, nepriklausomi šilumos gamintojai šilumą gamins 3–5 ct/kWh pigiau ir iš to per metus uždirbs iki 25 mln. Lt, kurių dalį – 1 % – skirs vartotojams skirtos šilumos kainos mažinimui, o kitą dalį – 99 % – atiduos savo akcininkams išsivežti į Kiprą, Seišelių salas, Antibus.

Konkurencija tarp šilumos tiekėjo ir nepriklausomų šilumos gamintojų naujajame miesto šilumos ūkio specialiajame plane nenumatyta, nes šilumos tiekėjas, gamindamas šilumą didžiausiomis sąnaudomis, bus visiškai nekonkurencingas rinkoje.

Šilumos tiekėjas, šilumą gamindamas didžiausiomis sąnaudomis, t. y. gamindamas 3–5 ct/kWh brangiau, nei galėtų gaminti, neturės jokių galimybių rinkoje konkuruoti su nepriklausomais šilumos gamintojais, kurie, pradėję veiklą, jau 2017 metais, iškart 2/3 stabdys akcinei bendrovei „Šiaulių energija“ priklausančią naująją 25 MW galios biokuro katilinę ir papildomai 40 % stabdys akcinei bendrovei „Šiaulių energija“ priklausančią termofikacinę elektrinę.

Tenka tik apgailestauti, kad ir Šiaulių miesto savivaldybės meras, ir savivaldybės Taryba taip ir nesuprato, ką jiems vakar savo prašymais, plakatais ir piketais prieš Tarybos posėdį norėjo pasakyti savivaldybės gyventojai.

Pagarbiai,
Vytautas Kabaila,
Šiaulių miesto savivaldybės
gyventojų asociacija „Visuomeninės iniciatyvos“

* * *

Norintiems žinoti daugiau siūlome susipažinti ir su Šiaulių Tarybos priimto sprendimo dokumentacija:

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vel tam pacui       2015-06-29 18:55

Rašote , “prisiminkime Dočio viešas daugkartinio naudijimo liaupses tiesos.lt savanoriams.” Prisipažinsiu, mėgstu Dočį labiau už Puteikį. Nurodykit konkrečiai, kur tas liaupses galėčiau paskaityti?

nu rimtai       2015-06-29 14:24

Siauliai ir taip mires miestas,gatves tuscios ,net nejauku.

Birutė Rutkauskaitė       2015-06-29 13:32

Jau keletas metų esu “kabailininbkė” ( “Visuomeninės iniciatyvos” narė  ), tad gerai žinau, kad labai teisingai čia apibendrinimus rašo p. Irena Vasinauskaitė, kad visiškai teisingi, konkretūs ir aiškūs yra p. Vyt. kabailos čia pateikti raštai…Siūlau visiems skaityti, aiškintis, gilintis ir daryti išvadas…JUk taip norisi, kad miestas būtų dirbantis, veiklus,kad viskas būtų jame aišku, skaidru, kad nesinorėtų iš jo bėgti….O tarybos narių ar tai abejin gumas, ar nekompetencija ar kažkoks piktas-negeras užsispyrimas nesiklausyti-negirdėti, nenorėti suvokti, kai jiems aiškinama iš tribūnos ( o ir raštai buvo pastoviai siuntinėjami į savivaldybę, ir ne tik ten ),kas laukia šiauliečių šilumos ūkio, jei bus priimtas Kovi Lietuva pateiktas šis šilumos ūkio plėtros strateginis planas ?!...DIEVE MANO, KOKS KOLEKTYVINIS NEATSAKINGUMAS dabartinės tarybos !!!
———————-AŠ TAIP VISKĄ SUPRATAU PO ŠIO PASKUTINIO MIESTO TARYBOS POSĖDŽIO…

Vėl tas pats - dėl nuvarytų arklių       2015-06-29 13:20

Patys muša-patys rėkia. Kas čia ką ruošiasi kur išmest? Iš kur tokių gandų kurstymas. Ar teisybės faktų šviesa akis degina? O teisybė, tai štai liudiju ją: tarp LS narių atsirado apsišaukėlų-teisuolių-fariziejų, kurie suskirstė LS aktyvą į dvi dalis: vieni neva pasiaukojantys, dirbantys be pinigų, naktimis nemiegantys darbštuoliai, uoliai ir atsidavusiai kaip vaidilutės kūrenantys amžinosios tiesos laužą, asketai, atsisakę valgio, vandens, kitų gėrimų, ir gyvenimo džiaugsmų. Vietoj jų naktimis prie vienišos spingsulės palinkę iki paryčių skrebenantys tiesos liudijimus.
Kiti gi - tinginiai, apsirijėliai,pakrutantys tik už algą ir tai ne visada, nesiaukojantys, neaukojantys veltėdžiai, tamsybininkai, kenkėjai, išlaikytiniai, skolininkai, intrigantai, lošėjai, piratai, lažybininkai, kagėbistai, manipuliatoriai, trokštantys tik turtų, valdžios ir šlovės.
Pirmieji fariziejai visa naikinančia teisybės, teisingumo ir tiesos.lt bei el.paštų ugnimi uoliai jau pusmetis demaskuoja antruosius. Vienas iš baisiausių kaltinimų - kad antrieji dirbo pas Puteikį seimo nario padėjėjais. Šis faktas neva liudija pastarųjų supuvimą ir visišką Tiesos judėjimo ir LS principų išdavystę.
Pirmieji šventieji fariziejai ne tik kitus neva tinginius ir tik gero gyvenimo, valdžios, šlovės ir pinigų trokštančius visaip kaip demaskatavo, bet siekdami išryškinti kontrastą, savo pasiaukojantį savanorišką darbą gyrė, šlovino, iki saldaus šleikštumo adoravo - prisiminkime Dočio viešas daugkartinio naudijimo liaupses tiesos.lt savanoriams.
O pasirodo, kad tie neva doruoliai-fariziejai tėra tik veidmainyste.lt bendradarbiai, nes ... ir jie dirbo pas Puteikį padėjėjais ir ... net algą gavo, ir ... ne tokią jau mažą.
Štai ir klausimas ir atsakymas - štai kodėl skaičiuojami Dočio ir Bingelienės pinigai, nes tiedu ir užsiiminėjo aukščiau aprašoma veikla.
Taigi ar sąžininga taip veidmainiauti?
Ar sąžininga skleisti gandus, kad kažkas bus išmestas?

Kritikas- nepikčiurna       2015-06-29 10:36

NUVARYTUS ARKLIUS NUŠAUNA. PRITARIU KOMENTATORIUI 9.27 val

O-pa       2015-06-29 9:27

Išmest ir Vasinauskaitę.

Šiaulietis       2015-06-29 8:44

Atsakingai parašyta. Išdėstyti faktai, pateikti dokumentai. Problema reikalaujanti įsigilinimo, kompetencijos.
Gaila, kad į svarstymus susirenka per mažai visuomenės.
Gaila, kad nedaug savanorių, aukojančių laiką miestiečių labui.

O - pa       2015-06-29 7:42

Kaip čia atsitiko, jog Vasinauskaitės straipsniai, sulaukia vis mažiau susidomėjimo. Kažin kodėl?
Manau pats laikas daryti išvadas ponai.

Apsimetėliams       2015-06-28 20:46

Parodykite nors vieną visuomenininką Šiaulių miesto taryboje…deja.

Algimantas Končius       2015-06-28 12:55

Valdantieji negali nevogti. Nė viena valdančiųjų afera nevykdoma be prokurorų žinios.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.