Irena Vasinauskaitė. Suvienytų tik… ateivių invazija*?

Irena Vasinauskaitė   2014 m. sausio 8 d. 20:16

17     

    

Irena Vasinauskaitė. Suvienytų tik… ateivių invazija*?

Jūs, ko gero, nepatikėsite, tačiau kaskart, kai prie LR širdies – Seimo – vyksta pilietinės akcijos, aš labai džiaugiuosi, kad Susirinkimų įstatymas buvo priimtas tik 1993-aisiais. Ir šiemet, kai Apsaugos skyriaus darbuotojas vijo nuo Seimo pastato (pagal aukščiau paminėtą įstatymą turėjo teisę tik nuo pagrindinio įėjimo – aut. past.) už 75 metrų ribos Tautos referendumo organizatorius, temstant atėjusius perskaityti kreipimąsi „Seime, skelbk referendumą“, pamaniau: „Kas galėjo nutikti, jei 1991-ųjų sausį apie tuometinę Aukščiausiąją tarybą (Atkuriamąjį seimą) būtų palikta tokia erdvė?“

Dabar galiojantis Susirinkimų įstatymas reikalauja užtikrinti laisvą priėjimą ar privažiavimą prie svarbiausiųjų objektų: Seimo, prezidentūros, Vyriausybės, teismų pastatų. O jei niekas neina ir nevažiuoja vakare į objektą, prie kurio, kaip užuovėjos, nori prisiglausti keliolikos žmonių grupelė? Nevalia. Nereikia prisileisti artyn žmonių prie istorinio pastato, kuriame buvo paskelbta Nepriklausomybė ir pro kurio langą, išsikvėpus 1991-ųjų sausio agresijai Tautai, apgynusiai Lietuvos širdį, buvo skirtas dar negirdėtas kreipinys, ištartas tuometinio faktinio valstybės vadovo Vytauto Landsbergio: „Mylimiausieji“.

Pamenate, Profesoriau?

O aš menu tą kreipinį išgirdusių žmonių veidus. Ir tą per aikštę nuvilnijusį aiktelėjimą – jokios kitos pasaulio šalies lyderis dar nebuvo taip kreipęsis į savo Tautą...

2014-ųjų sausis primena liūdną sukaktį. Prieš penketą metų į svarbiausiojo Lietuvos pastato langus skriejo akmenys, o guminės kulkos nuo Seimo skriejo į protestuojančius – jos nesirinko, kas provokatorius, o kas taikus akcijos dalyvis. Dabar valdžia rafinuotesnė: Susirinkimų įstatymas liepia net penkiolikai asmenų rengiant piketą pranešti valdžiai, kada ir kur jie rinksis. Po kraupių Panevėžio įvykių, kai automobilio bagažinėje buvo sudeginta jaunutė mergina, taip ir nesulaukusi socialiai draustų ir iš mokesčių mokėtojų lėšų finansuojamų asmenų pagalbos, miesto visuomenininkai surengė spontanišką protesto akciją. Atvyko žiniasklaidos atstovai net iš sostinės, pasikalbėti su piketuojančiais užsuko valdžios atstovai, policijos pareigūnai ir kt. O šurmuliui pasibaigus Rita Jusienė, matyt, pati aktyviausioji dalyvė, buvo nubausta 500 litų bauda – mat tikrai ekstremaliomis sąlygomis nepranešė Jų didenybei miesto prie Nevėžio administracijos vadovybei, kad protestuos prieš valdžios ir teisėsaugos struktūrų nusikalstamą neveiklumą... Dėl šio kraupaus įvykio apgailestavo visi, kas gauna nemažas algas už Bendrosios pagalbos centro neveiklą, o nubaudė... visuomenininkę. Jai buvo pritaikytos LR Susirinkimo įstatymo nuostatos, o pagal kokį įstatymą būtų galima skirti VRM ministrui bent baudelę?

LR Susirinkimų įstatymas pagal koregavimų ir siūlomų pataisų skaičių greitai bus svarbesnis už kokį nors Akcinių bendrovių veiklą reglamentuojantį norminį aktą. Net pačius aktyviausius Seimo narius girdėjau džiaugiantis, kad dabar be leidimų prašymų galės piketuoti ne 10, o 15 asmenų. Tačiau tie penkiolika jau turi informuoti apie savo ketinimus, o dešimtukui to daryti nereikėjo. Jau skaičiau, kad įvairių akcijų organizatoriams bus siūloma patiems susimokėti už renginio apsaugą, medikų budėjimus ir t.t., ir pan. Plūduriuoja tokios garsiojo įstatymo pataisos Seime…

Susirinkimų įstatymas ne vienintelis, tampantis represine priemone aktyviems piliečiams. Naujasis prezidentūros inicijuotas Nevyriausybinių organizacijų įstatymas, matyt, taps dar vienu antsnukiu visuomenininkams. Žiauru? O ar malonu, kai nevyriausybininkai bus už virvučių vyriausybininkų tampomi? Pastarieji gauna algas net už tai, kad neskuba atlikti tiesioginių pareigų. Dabar bus galima papirkinėti, atsiprašau, finansuoti NVO, kad šie nespirgėtų, problemų neregėtų, o ką nors negero ar nedoro išvydę, patylėtų – „už pinigus“. Politika paprasta: jei negali visuomenininko įbauginti – PIRK.

Pirmoji užduotis AKTYVIAUSIEMS VISUOMENININKAMS: suskaičiuokite ir pabandykite išvardyti, kiek ir kokių Seimas priėmė įstatymų, reglamentuojančių visuomeninių organizacijų veiklą. Antroji užduotis: ar išvardytieji norminiai aktai telkia konstruktyviai veiklai, ar užkoduoja amžiną konfliktą tarp aktyviausiųjų visuomenės narių?

Gyvename keistu laiku. Galiu suprasti, kai partijose putoja aistros. Galimą tą vadinti elementaria politine veikla. Griežtai suskaičiuoti tų organizacijų nariai mokosi kovoti dėl įtakos, kad lengviau būtų galynėtis patekus į kokio nors lygio valdžios aukštumas. Tačiau sunku stebėti sukiršintų visuomenininkų, dirbančių veltui, rietenas, kai iš NVO ar kokios nors iniciatyvinės grupės bandoma „išmesti“ kitamintį, aktyviau veikiantį, organizuotesnį... Pliurpių kiršintojų visuomet atsiranda – marinavosi visokie Klonio gatvėje, įsirėžę skaldė partiją, kuri – tegul ir taip – susinaikindama – atkreipė dėmesį į neteisybės siautėjimus net Lietuvos teismuose…

Akivaizdu: atsisakius bendrystės ir bendradarbiavimo ir politinėms, ir pilietinėms organizacijoms susinaikinti lengviausia. Suskaldyta visuma tėra dėlionė, kurią sudėlioja valdžios struktūros taip, kaip paranku interesų grupėms. Kartais, pavargusi nuo imlios visuomeninės veiklos, imu galvoti, kad Lietuvą ir vėl, kaip sausio agresijos metų suvienyti gali tik… invazija, pavyzdžiui, ... NSO (neatpažinti skraidantys objektai). Tik kur jų gauti? – šypteliu sau.

Daug paprasčiau būtų tiesiog… nepasiduoti provokacijoms, neparsiduoti „už trupinį aukso, gardaus valgio šaukštą“ (naujoviškai – struktūrinių ES ar vietinių fondų lėšas), nesirieti, tausoti vienas kito pastangas veikti Tautos labui, ir… Lietuvos gyvenimą nuskaidrintų dar ne vienas referendumas.

Mylimiausieji, atminkime: valdžios vyrai ir moterys drausmingai dirba tik tuomet, kai sėkmingai kontroliuoja juos pasamdžiusi Tauta.

* Mintis, kilusi viena akimi žiūrint neva kalėdinį filmą „Liepos 4-oji“...

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

NEBE TIE LAIKAI, kai PLUNKSNA, ARKLAS IR LYRA buvo       2015-04-24 14:43

rašykite čia nerašę savo ditirambų - PUVINĮ reikėtų išmėžti ne už 75 metrų (per tokį atstumą visviena smirdės), o tiesiogiai.
Reikėtų tautai griežtai prisilaikyti pono gerb. V. Šustausko instrukcijų, o ne po 500 baudų vergvaldžiams už pastovėjimą mokėti….

Irena Vasinauskaitė       2014-01-10 1:12

1991-aisiais gynėme ne tokį ar kitokį Parlamentą, o Nepriklausomos valstybės širdį - AT. Neginti svarbiausiosios šalies institucijos reiškia ne ką kitą, o savo valstybės atidavimą priešams. Tiesa, taikos, ne agresijų metu, taikaus pasipriešinimo valdžios savivalei baruose, būtina ginti save nuo valdžiažmogių. Rinkimuose. Referendumuose. Kitose pilietinėse akcijose. Taigi, labai teisingas teiginys: gyvenimas - amžina kova… Nepailskim.

Bella       2014-01-10 0:56

O kas gintų dabar parlamentą, kaip 1991 m. patriotiškai nusiteikusi tauta? Ogi paprastas atsakymas: prasigėrę konservatorių seimūnai vareikiai, žilinskai ir dar vienas kitas seimo tautosakos žinovas, anksčiau vedęs mokomąsias laideles per TV. Ar tik už tokį nuskurdinimą, emigraciją ir melu įprasmintą gyvenimą apgynėme laisvę, ar ir dabar būtų žudomi už laisvę kovoję tautos didvyriai, nors esame konservatorių vedlio runkeliais ir kitokiais vardais išvadinti?

Šiaulietis       2014-01-9 21:58

ko gero panašu, kad taip. Tik kas gintų valstybės objektus ir Parlamentą. Ar tie, kurie dabar juose sotūs ir pertekę sėdi užsibarikadavę biurokratinėmis užtvaromis, ar tie stumdomi ir neprileidžiami, ar visa tauta?

To Pamenate „Mylimiausieji“? - Nebepamenu        2014-01-9 17:08

Pamenam   pono V.Landsbergio pasisakymą, kad lietuvių tauta - veršiai, o iš veršių ponas galimai norėtų apsaugos ir prezidentinio aprūpinimo? Veršiai duonos vaikams bėga uždirbti į užsienius, bet jam tai nė motais. Jam svarbu, kad JO anūkai nevargtų ir sėdėtų EP. Ar bereikia daugiau komentarų?

Dėl to netikėto V. Landsbergio kreipinio       2014-01-9 16:56

Aš prisimenu! Buvau tame mitinge, prisimenu aną akimirką lyg vakar būtų buvę. Tik ne “mylimiausieji” Landsbergis kreipėsi, o “MYLIMIEJI”. Turbūt pagal apaštalą Paulių. Taip, buvo kaip tik šitaip.
Tik kas iš to… dabar mes, aktyvieji, profesoriui tapome ‘samdiniais’ ir ‘gaujelėmis” (citatos iš jo neseno interviu).

Pamenate „Mylimiausieji“? - Nebepamenu        2014-01-9 13:35

Bet užtat puikiai prisimenu, kaip vienas pigių leidinių grupei priklausantis laikraštis meistriškai išplovė smegenis ir savo skaitytojus per keletą metų įtikino, kad ponas Landsbergis prie AT(Seimo) susirinkusius nepatenkintus žmones neva tai išvadinęs “šunauja”. O juk tie jo žodžiai buvo skirti aršiai ir tendencingai jį puolusiai purvasklaidai, kuri net buvo pirmame puslapyje išspausdinusi Landsbergio nuotrauką su prierašu “Apipjaustyk ir pakabink”.

Vilnietis       2014-01-9 12:29

Mūsų “elitas” turi bendrą idėją, kuri turi išsaugoti ir suvienyti valstybę - padofiliją.
Viešai paskelbta, kad “pedofilijos Lietuvoje nėra”: visame pasaulyje-net knibžda, o “Lietuvoje nėra”. Kas viešai sako, kad yra-“ištrina atmintį” kaip Kedytei, o kitus nukentėjusius išvaro iš Lietuvos ir dar apšaukia žudynių organizatoriais-kaip Neringą. Tokiai valstybei geriausiu prezidentu
nurėtų būti Aidis M.-žmogus nusipelnęs, “be jokių dėmių” ir, kaip žmonės sako, išmano pedofilijos ideologijos klausimuose.
Esant bendrai idėjai, tereikėtų šūktelti pro seimo langą:
-Eikšekite ginti vaikučių! Ir subėgtų visas “elitas” į seimo gynybą.

elektorius       2014-01-9 11:52

“valdžios vyrai ir moterys drausmingai dirba tik tuomet, kai sėkmingai kontroliuoja juos pasamdžiusi Tauta”

O aš manau, kad seimas tai tas pats kryžiuočių ordinas: riteriai turi po tris ginklanešius, būrį tarnų, apsitvėrę gynybine siena, jei kas prisiartina-šaudo. Skirtumas tik tas, kad kryžiuočių ordinas plėšdavo
kaimynines šalis, o Lietuvos seimo kryžiuočiai-durni ir plėšia savo baudžiauninkus,skurdina jų ūkius, varo iš namų, senelius marina badu.

Nereikia jokių NSO, kai miršta parazito šeimininkas -Lietuvos valstybė, padvės ir jos parazitas - naujųjų kryžiuočių ordinas.

Vilniete       2014-01-9 10:14

Irodyti,kad N.V. yra kalta gali tik potologinis melagis Zalimas ir pijoke Kuznecovaite su bendrininke Lavaste.

To Nugi 2014-01-9 7:35        2014-01-9 9:15

Nugi, nugi, tamsta kreipkis į prokurorus, jei tvirtini, kad N.Venckienė nusikaltėlė ir įrodyk tuos JOS NUSIKALTIMUS. Nugi pirmyn.

Vytautas Ju.       2014-01-9 8:33

Viskas čia teisingai surašyta, bet… ar rinkimų dieną neskubėjote prie balsadėžės, ar nesidžiaugėte prabalsavusi už savo mėgstamą partiją.
Nesu skaitęs nė vieno Jūsų straipsnio, kad meldėtės seimo rinkimų dieną, kad siuntėte prakeiksmus tiems, kurie eis balsuoti, kurie atiduos tautos likimą į velnio rankas. Tai ko dabar sielojatės??? Jūsų V. Landsbergis — tai tautos prakeiksmas, atvedęs į valdžios olimpą licipierių, kuris sunaikins lietuvių tautą.

Nugi       2014-01-9 6:35

Tai jau taip, Garliavos klanas visu gražumu atskleidė, kokia supuvusi, korumpuota teisėsauga Kaune, kuri dirbo tam klanui. Dabar neaišku kas vyksta su Generaline prokuratūra, kodėl toks nenoras nusikaltėlę Venckinę patraukti atsakomybėn, kad už virvučių laiko Valį?

Įdomu       2014-01-9 0:22

Kažin kiek Lietuvoje yra NVO ir kiek iš jų yra dirbančių tikrą visuomeninį darbą?

globaliai       2014-01-8 22:46

teisinga antraste

deja       2014-01-8 21:38

taip grobstant ,vagiant ir akivaizdziai meluojant negalima turet valstybinguma.bausmes nebuvimas parode,kad valstybe neigali.pagarba autorei.

Tokia ta demokratija       2014-01-8 21:11

You’re in the army now Vasinauskaite - (by STATUS QUO)


Rekomenduojame

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.