Emigracija, imigracija, demografija

Irena Vasinauskaitė. Suomijos premjeras pasisiūlė apgyvendinti pabėgėlius savo užmiesčio name – kiek jų priglaus mūsų Turniškės?

Irena Vasinauskaitė   2015 m. rugsėjo 8 d. 20:10

40     

    

Irena Vasinauskaitė. Suomijos premjeras pasisiūlė apgyvendinti pabėgėlius savo užmiesčio name – kiek jų priglaus mūsų Turniškės?

Pranešimas apie Suomijos premjero Juha Sipila ketinimus padėti iš nuolatinių gyvenamųjų vietų Artimuosiuose Rytuose, Azijoje ir Afrikoje karo, skurdo bei bado išvytiems nelaimėliams viename mūsų sisteminių portalų puikavosi trumpai – vos spėjau perskaityti ir garsiai paironizuoti: koks užkrečiantis pavyzdys mūsų bestuburei valdžiai, jau mikčiojančiai, kad pagal išgales sutiks priimti ne 350, o per 2000 pabėgėlių... O gal čia tik aš ko nors nesupratau – gal premjeras Algirdas Jonas Butkevičius bei užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kalbėjo apie savo asmenines ar savo luomo išgales?

Lietuvoje ir šiaip apverktina socialinė, švietimo, ikimokyklinio ugdymo, sveikatos ir kt. sistemos. Apie maldos namus musulmonams bei laidojimo vietas [gyvenimas visiems yra baigtinis procesas] jų tikėjimo žmonėms nė nekalbu. Esu girdėjusi, kad Klaipėdoje gyvenantys musulmonai yra kreipęsi į miesto valdžią dėl atskiro laidojimo ploto. Žodžiu, neturtinga Lietuva – nuo kultūros iki infrastruktūros skurdi kaip vargo pelė – yra bejėgė priglausti daug pabėgėlių. Jeigu tikėtume mūsų pabėgėlių centrų darbuotojų viešumoje pateikta informacija, Lietuvoje įmanoma priglausti kokius 200 žmonių. Ir tai priklauso nuo to, ar tai būtų šeimos, ar pavieniai asmenys.

Regis, Europoje prieglobsčio ieško gana turtingi žmonės. Aš tyliai sau paskaičiavau, kad jeigu analogiškos bėdos užpultų mano šeimą, tai nė 10 000, nė 2000 dolerių ar eurų kontrabandininkams-gabentojams per visą giminę nesukrapštytume. Vadinasi, sugrūsti šiuos žmones į kokias nors laikinas stovyklas būtų tiesioginis jų įžeidimas? Apie ES valstybes užplūdusius žmones galiu spręsti tik iš informacijos žiniasklaidoje. TV reportažuose girdisi vienoks „užkadrinis“ reporterių komentaras apie bėgančius nuo karo žiaurumų, o kalbinami pabėgėliai neslepia, kad ieško geresnio gyvenimo, nori įsikurti svetur, ir nė vieno negirdėjau prisipažįstant, kad situacijai jų gimtosiose vietose pagerėjus, jie ketintų grįžti namo. Be to, pagal tarptautines konvencijas kiekvienas priglaustasis turi teisę išsikviesti vaikus, tėvus, žodžiu, artimiausius giminaičius, todėl tikslus priglaustųjų ES valstybėse skaičius šiuo metu tiesiog neprognozuojamas.

Nepasitikėti prieglobsčio prašytojų legendomis mane skatina ir tai, kad dauguma jų neturi asmens dokumentų. Iš reportažų matyti – sprukdami iš namų gana modernius „mobiliakus“ pasičiupo, o dokumentus pamiršo arba neišsaugojo, pametė... Tai kaip nustatyti tų žmonių tapatybes? Kokios tarptautinės tarnybos tai darys ir kas šiuos darbus finansuos? Kaip jie bus registruojami ES valstybių Pabėgėlių centruose? O gal taip ateina į ES kokia nors skaitlinga teroristinė grupuotė? Ar turime puikiai veikiančią profilaktinę sistemą, apsaugančią nuo mirtinų ligų, ką tik siautusių Afrikoje? Galų gale, ar besikeičianti Europos Sąjungos padėtis dėl masiškai plūstančių pabėgėlių ir naujų kvotų keliami iššūkiai buvo svarstyti Valstybės gynimo Taryboje?

Kol kas girdėti tik mūsų valdžios vyrų ar moterų nerišlūs postringavimai apie būtinybę padėti nelaimėliams – už jų akivaizdžiai slypi baimė realiai vertinti situaciją mūsų valstybės viduje, kyšo rūpestis, kaip čia nepraradus kokio euro iš ES programinio finansavimo fondų, kad tik nesumažėtų Lietuvos klerkų skaičius Strasbūro ar Briuselio koridoriuose…

Tačiau gerosios patirties semtis niekada ne vėlu – kad ir iš Suomijos premjero. Kodėl neperėmus jo patirties? Kodėl Turniškių ponams negrįžus į savo nuolatines gyvenamąsias vietas, o rezidencijose neįkurdinus bėgančių nuo karo baisumų? Ir ponia Kristina Brazauskienė kažin ar galėjo tikėtis geresnio preteksto garbingai palikti prezidentinę trobą – kad neįeitų istorijon kaip iš Turniškių išvytoji. Jei manote, kad pabėgėliai be asmens tapatybės dokumentų nėra nacionalinė grėsmė valstybei, priglauskite juos pirmieji ir arčiau savęs.

Tiems, kurie puls smerkti šių eilučių autorę už per menką jautrumą nelaimės ištiktiesiems – citata, tikrai suteiksianti peno pamąstymams: „Mes nevaldom situacijos praktiškai Europoje, mes jos nekontroliuojame, tai, kas vyksta, mes nepasiruošę tam. O tie, kas nedrįstu teigti, tą surežisavo… Manau, kad kas be ko, tokie dalykai savaime taip staiga neatsitinka. [...] Nebūtinai viskas čia natūraliai vyksta. Man toks įtarimas, kad čia kažkaip matosi ranka kažkokia. Sugriauti, ką mes sukūrėme. Kažkas pradeda kalbėti, kad grius Šengeno zona, įvesim pasų patikrą. Taip gali būti. Mes turėtume nepanikuoti, antra vertus, susitelkti, ir laikas tikrai nėra mūsų sąjungininkas“ [LR užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius]

Klausantis tokio mekenimo apie ES nepasiruošimą, noriu priminti apie mažytę Lampedūzos salą Pietų Italijos pakrantėje. Į ją migrantai Europon pradėjo plūsti dar 2006 metais ir anksčiau. Po 46 ar 260 per dieną – iš Irako, Palestinos, Somalio ir kt. Deja, ne vienas trimetis nuskęsdavo neapgailėtas bei nepastebėtas… Prakiurus pripučiamoms valtims Viduržemio jūroje mirtį sutikdavo po 20 ir daugiau žmonių vos ne kasdien. Sakote, buvo per mažai laiko pasiruošti šios dienos įvykiams? Beveik dešimtmetis – trumpas laiko tarpas, kad ES biurokratai pastebėtų tokias nelaimes, suprastų, kokią tai kelią grėsmę?

Kodėl tik dabar atsibusta iš klerkoletargo miego ir imta ieškoti sprendimų? Kodėl Europos Sąjungos siūlomi sprendimai (privalomos migrantų kvotos kiekvienai ES valstybei) akivaizdžiai ignoruoja problemos priežastis? Kodėl ES lyderiai dėl pabėgėlių problemos nesitaria su turtingomis Persijos įlankos valstybėmis, kurios iki šiol atsisako priglausti nuo karo bėgančius savo tikėjimo brolius? Kodėl Višegrado grupės valstybės (Lenkija, Čekija, Vengrija, Slovakija) priešinasi migrantų kvotų sistemai, o Lietuva – sutinka? Kodėl migrantų krizė raidos scenarijai ir nekontroliuojamos migracijos pasekmės yra tokia nemėgstama „sisteminės“ žiniasklaidos tema?

Tokios štai mintys, pasvarstymai ir klausimai kirba mano, eilinės Lietuvos Respublikos pilietės, galvoje.

O jums, garbieji Tiesos.lt skaitytojai, ar tai rūpi?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Atsiprašau       2015-09-10 17:00

Kam tie barakai Turniškėse? Ten gi pilna tuščių ar silpnai apgyvendintų vilų, kur tik viena kita vieniša moteris ar dar kas nors gyvena…

Gal galit pasakyti       2015-09-10 16:40

ar jau turniškės pradėjoruoštis pabėgėlių priėmimui. Ten gi reikia atvežti kelias furas lovų, stalų, kėdžių, virtuvės visokių rakandų: šaukštus, šakutes, lėkštes ir kitas smulkmenas. O gal jau pradėjo barakų statybą?

Liepa       2015-09-10 13:11

“Mūsų” Turniškės priglaus tiek pabėgelių-perėjūnų, kiek “priglaudė” savų lietuvių biedniokų ir varguolių.//

Irena Vasinauskaitė       2015-09-10 11:18

Turint noro ir ryžto, viską įmanoma padaryti. Net kai milijonai kraustosi į naujas NUGYVENIMO vietas. Ar pajutote nors lašelį noro ryžtis ? ES vadovybė ir šalių užsienio reikalų ministrai tik dejuoja, kad situacija nekontroliuojma, nevaldoma…

Ergo       2015-09-10 9:24

Tapatybes galima nustatyti, atimant iš jų mobiliakus, surašant duomenis, numerius. Reikia tik noro

problemos nėra       2015-09-9 13:38

mūsų teisingiausieji - teisėjai ir prokurorai turi po kelis butus, namus.

jie mielaširdingai atiduos savo pusę NT pabėgėliams.

Geras klausimas       2015-09-9 6:53

Manau labai daug. Vien tik Grybauskaitės rezidencijoje tilptų apie 200, greir K. Brazauskienė atlaisvins (jeigu jau ne atlaisvino) sutalpins irgi apie 200. Adamkus kokį 100, na jam reikia ramybės, kiek tų rezidencijų net nežinau, bet kiekviena po porą šimtelių priglaustų, otose turniškėse yra tiek vietos, kad galima būtų pastatyti kelis barakus, va vieną didesnį baraką prie Grybauskaitės rezidencijos iškirstų medžių galėtų priimti ir 500. Na, vienu žodžiu Turniškės tikrai galėtų sutalpinti iki5 tūkstančių. Ir nereiktų sukti galvos.

Pastebėjimas to Vokietija       2015-09-9 5:37

Siriečius galima priimti, bet tik ne negrus. Ir aišku jiems negali būti jokių idiotiškų nuolaidžiavimų, kaip yra puskvailių Europoje, kurioje vietiniai gyventojai turi šokinėti pagal atvykėlių norus.

Pastėbėjimas       2015-09-9 5:34

Jankių paliepimu Bulgarija uždarė savo oro erdvę ir neleido Rusijos lėktuvui į Siriją gabenti humanitarinę pagalbą.

10d.10val.ateikite i mitinga!       2015-09-8 16:03

Seimas pasiilgo Jusu!

Vokietija       2015-09-8 12:37

išmintinga.Pasiims išsilavinusius sirus.O mes čia nei šį,nei tą.Ieškokim tarp jų daktarų,inžinierių,menininkų ir pan…Praturtėsim.Rajonai tolerantiškesni.Aplinkiniuose rajonuose jau dirba keli sirai traumatologais,odontologais…Na,blogai?

Nostradamus apie šias dienas ir dienas ateinančias       2015-09-7 21:50

“Kai atsidarys senosios žemės durys,
Suplus ten visi varguoliai.
Didieji norėdami gėrio ir taikos,
Nežinodami atplukdys pabaigą į savo namus.”

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Prisidengę nuskriaustaisiais,
Siaubūnai atneš chaoso ir kraujo bangas.
Tik sutrypti ir išnaikinti,
Supras, kad atėjo senosios žemės kracho epocha.


P.S.
Žvalgybų duomenimis kartu su pabėgėliais į Europą jau atvyko virš 4 000 ISO kovotojų. Jauni, stiprūs, energingi. Motyvuoti ir bebaimiai.

> Iš kurios pusės puola?       2015-09-7 21:03

“Belieka viltis, kad mūsų skurdžioj Lietuvoj tiems karo-ekonominiams pabėgėliams nepatiks.”

Juk ir taip visiems aišku, kad tiems pabėgėliams Lietuvoje tikrai nepatiks, (nes jiems patinka tik Vokietija, Anglija, Prancūzija, Švedija), bet vis dėl to jie čia pas mus atsiras. Gal dėsite viltis, kad jie, tokiu atveju, Lietuvoje ilgai neužsibus ir išvyks į ten, kur jiems labiausiai patinka, t.y. į Vokietiją, Angliją, Prancūziją, Švediją? Turiu nuvilti: jiems bus suteiktas pabėgėlių statusas, pabėgėliams uždraudžiant kitose ES valstybėse apsigyventi bent 30 metų.

Siaubas vien pamislijus,kur musulmonizmas       2015-09-7 19:09

nuves Lietuvą.Vadovai tik mekena,nerimas didėja.
Premjerui rūpi rinkimai po metų,prezidentei būsima EUROTARNYBA,tai
belieka linksėti galvelėmis,Graužinienei irgi paskutiniai metai
seimo priešakyje-geriau patylės,palinksės-kam rūpesčių?
Taip ir gyvename ir plaukiam pasroviui.
Matyt vėl balsuosime už NUOLATINIUS SĄRAŠINIUS, o kipišą jau kels
musulmonai su akmenimis prie seimo-guminės kulkos jau išbandytos-bus
proga išbandyti įsigytąją vandens patranką/jei nebijos būti apšaukti
rasistais/

Skaitykite        2015-09-7 12:25

Žiniasklaida: kartu su pabėgėliais į Europą prasmuko tūkstančiai „Islamo valstybės“ kovotojų

To Diedukui 2015-09-7 9:08        2015-09-7 9:37

Ar turite faktų, įrodymų, ar galite paneigti ir patvirtinti, kad tai propaganda ?
Mano nuomone, tikimybė nemaža yra, o kaip bus laikas parodys-nereikėtų atmesti ir tokios versijos.

stasiui       2015-09-7 9:29

Jei nesugebi atsakyti į pateiktus paprastus, tai kokia gali būti kalba apie sudėtingesnius klausimus smile

Diedukui       2015-09-7 9:08

Ši propaganda, skirta depresavimui - tokiems kaip tu.

Diedukas       2015-09-7 7:22
stasys to 2015-09-6 13:49       2015-09-7 6:09

Sugalvok rimtesnius klausimus ta tema.

Pastebėjimas to Iš kurios pusės puola?        2015-09-6 22:44

Kodėl nežinomos, viskas gerai žinoma, kad jankiai moka vadinamų pabėgėlių vežėjams. Gerai gi jankiai Europoje chaosą daro, ir viskas su Europos bendrininkavimu: pirma, karus sukėlė, chaosus padarė kitose valstybėse, dabar vaizduoja gerus samariečius, priima tuos, kurie galės Europos viduje karą sukelti ir savo islamo valstybę toliau plėsti.

Pastebėjimas       2015-09-6 22:40

Suomijos premjeras žodžiais daug ką apgyvendins, kai reikės, tai musulmonus teks priimti paprastiems gyventojams ir nuo jų kentėti. Tegul Europa daugiau priima tų nežinia kokiais tikslais Europą užplūdusių juočkių, greičiau prasidės europiečių skerdynės. Tik kur visiems europiečiams teks bėgti, jankiai tikrai nepriims, taip kad lieka Rusija.

Vakarai       2015-09-6 20:07

mūsų valdžią pamokys humanizmo,kuris labai pravers elgiantis su savo tauta.Tiks ir pabėgėliams.Tai didžiausias privalumas.Valdžiai jau bus daug sunkiau savavaliauti.

to I.Vasinauskaitei       2015-09-6 16:57

Ar suns buda turite?Puiku.Vadinasi keleta pabegeliu skirsime Tamstai.

to > Iš kurios pusės puola? 2015-09-5 22:14        2015-09-6 15:32

Nepergyvenk labai mūsų sabožnikasi padės. Jie išvogs pinigus erosąjūzo ir Lietuvos skirtus pabėgėliams finansuoti, duos jiems kruopų užlesti, todėl manau jau po pusmečio jie išmins į vokietiją ar kitas vakarų šalis. Be to jie atrodys labai tolerantiški,  tie mūsų sabožnikai, nes pareikš, kad negali gi žmonėms riboti judėjimo laisvės. O Lietuvoj atsiras sabotažnikų naujas gražus namų kvartalas ir dar keletą darbo vietų sukurs Lietuvoj. O ko čia blogai. Siūlau priimti kokį milijoną. O tai būtų pinigėlių pinigų. Būt ką vogti…

To O gal 2015-09-6 11:56        2015-09-6 14:52

O gal žinai kada jav nustos bombarduoti svetimas šalis ?

> stasys 2015-09-6 9:18        2015-09-6 13:49

Atsakyk į paprastus klausimus :
Kas bombordavo Siriją, Libaną?
Kas norėjo nuversti Bašrą al-Assadą ?
Kas nužudė Muamarą Kadafį?
Kas organizavo „Arabų pavasarį“?


Rusas ar ne ?

> Iš kurios pusės puola? 2015-09-5 22:14        2015-09-6 13:40

Kiek yra aiškinta, jog ne patikimo ar nepatikimo klausimai čia nulems.
Jei priskirs Lietuvai, Lietuvoje jie gaus paramą, pašalpą, juos aprūpins būstu ir t.t.
Išvykti JIE PATYS nebus suinteresuoti, nes kitur VISO ŠITO JIE NEGAUS, Į DARBĄ JŲ NEPRIIMS !
Naivu tikėtis, kad nepatiks ir pabėgs.Naivu…

O gal        2015-09-6 11:56

maskovija jau subūrė tuos jaunus vyrus tik prieš ES ?
Pasidairykit atidžiau : ką veikė ES taikdariai musulmoniškuose kraštuose ir kokia buvo Rusijos pozicija tuo metu ? O ką veikia putinukai Sirijoje ?
Gal girdėjote Rusijos žodį dėl paramos bėgantiems ?

:-(       2015-09-6 11:35

Kas butu, jei pabegeliai uzplustu maskovija? Tie jauni stiprus vyrai, kuriuos rodo tarp pabegeliu tv, greit taptu “savanoriais” Ukrainoje. Ar ES negali suburti juos kaip kovotojus ir siusti ginti tevynes? Manau pabegeliu srautas greit sumazetu arba pakeistu krypti.

Irena Vasinauskaitė       2015-09-6 11:07

Lietuvos stojimo į ES sutartyje priverstinės migrantų  kvotos - nenumatytos. Parama, prieglauda ir aukos - laisvanoriški veiksmai. Suomijos Premjeras- pirmasis Europos savanoris. Būčiau Lietuvos premjerė, padaryčiau tą patį. Dabar mano asmeninės išgalės per kuklios, kad tinkami priimčiau užsienietį, todėl pasitenkinsiu kukliomis aukomis bei labdara tautiečiams. Turniškių gyventojams siūlyčiau “žygiais, o ne žodžiais” solidarizuotis su Juha Sipila, nes jų išgalės - tapačios.

cia       2015-09-6 10:52

tie patys zalieji zmogeliukai, kaip ir Kryme. Tikkitas variantas. Ne konvencinis karas okupojant Europa.

Vasinauskaitei       2015-09-6 10:28

Gal pabandykite apgyvendinti kokį pabėgėlį pas save namuose? Geras pavyzdys užkrečiamas. O tada, žiūrėk ir Turniškės susimąstys.

stasys        2015-09-6 9:18

Baisus ne tas 2000 skaičius, o kokiomis priemonėmis bus bandyta tokius pabėgėlius inkorporuoti į mūsų visuomene ..Galima čia ilgai ginčytis verta tai daryti ar ne ir argumentu matyt kiekvienas čia rastu apsčiai ..bet vizgi klausimas turėtu skambėti kiek Lietuva pajėgi valdyti ta emigrantu problema ir ko reiktu imtis kad tai netaptu Lietuvos problema Nr.1 . Tai kad ji nepasiruošusi ir tam nebuvo ruoštasi ..iš anksto ..tykintis kad situacija normalizuosis (praplauks) ..apie tai matyt ir kalbėti nebėra kaip . Tai koks planas ponai ?  Kai priimi į darbą žmogų esi priverstas pasirūpinti visa eile norminiu dokumentų šūsnimi , tam kad tas naujas darbuotojas galėtu tapti pilnateisiu kolektyvo nariu ..o iki to tikro pilnumo dar tenka ir jam pačiam nemažai košės pasrėbti..Šiuo atveju, jau aišku, kad tokie lūkesčiai butų daugiau perdėti ir nepamatuoti , o nuo to kaip seksis mums priglausti priklausys ir pačios skirstymo kvotos prasmingumas ..Juk žuvis visada ieško kur gyliau ,.o žmogus kur geriau ..tai ar netaps ta problema dar viena Vakarų Europos melžimo galimybe mums..taip perkonstruojant nepastebimai mūsų pačiu visuomenės vidaus sandara ...juk ten kur du tūkstančiai nusėdo ..po kurio laiko pavirs ir dešimtimis tukst. sudygusiu naujų lūkesčiu kurie nieko bendro neturės su Lietuvos tautiniu identitetu .Ir kodėl toje problemoje vis dar tylima , kas vizgi skatina tokios emigracijos kiekius iš Sirijos ir Irako reg. šiandiena ..kai karas ten jau vyksta bemaž kokius penktus metus ..Beje Amerika yra paskelbusi kad imasi tyrimo dėl Rusijos veiksmu Sirijos pilietiniame kare ..O tos filmuotos medžiagos kaip šauniai kaunasi rusiškai kalbantis kovotojai Sirijos miestuose irgi daug ką pasako .

Premjieras siulo lietuviams       2015-09-6 7:13

Juos priimti gyventi ir dar jai rupintis.Jug lietuviai patys gyvena zemiau pabegeliu skurdo.Pabegeliams premjieras duos po 600eu. O lietuvos zmones gauna po tik po 200-300eu.

tikriausiai TAIP       2015-09-6 7:10

Pabegeliai nori isprovokuoti pasaulini kara.Todel jie ir paskleidziami po visa europa.Tie kurie tai daro gerai zino ka daro!

nesirupina savo pabegeliaismusiskiai        2015-09-6 7:07

Kuriu jau apie milijona pabego is Lietuvos.Manau musu premjieras jau nebeuzmiega naktimis kaip lietuviai is viso dar gyvena?Darbo neduoda,atlyginimai mazesni 5kartus uz ei.?Pasalpos juokingos,mokesciai europiniai,uz elektra mokame brangiausiai europoje.Ir…lietuviai kazkaip isgyvena.Manau teoriskai Lietuva dar tik stovi ant premjiero popieriaus o praktiskai Lietuva samoningai jau suzlugdyta ir moraliskai ir materialiai.Dabar likusius Lietuvoje uzmetys dar pabegeliais kurie nezinau ko laksto po pasauli???Jug Dievas sako:kas praras gyvasti del manes gyvens amzinai- o kas saugos savo gyvasti praras amzinai!

Regina       2015-09-6 6:37

Labai teisingas straipsnis.Pažiūrėkit, kaip atrodo tie pabėgėliai: jauni,stiprūs gražiai apsirengę,apsiskutę  vyrai, ne nuo skurdo jie bėga, tarp jų nematyt senų žmonių

Sulaukėme       2015-09-6 6:20

Europon atbėgusieji jau protestuoja - mėto ir spardo jiems siūlomą maistą ir vandenį. Po Fb jau klaidžioja vaizdo įrašas iš vienos Vengrijos geležinkelio stoties. Jauni, tvirti vyrai nuo karo savo šalyse bėga ? Jie NEŠA KARĄ EUROPAI, nepastebėjusiai musulmonų migracijos srautų iš jų gimtųjų vietų.

Iš kurios pusės puola?       2015-09-5 22:14

Ir kas galėtų paneigti, kad spalvoti žmogeliukai puola Europą nežinomos rankos užsakymu. Pakankamai agresyviai ir grėsmingai atrodo dauguma tų nuo karo bėgančių “nelaimėlių”. Belieka viltis, kad mūsų skurdžioj Lietuvoj tiems karo-ekonominiams pabėgėliams nepatiks.

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.