Šturmo liudytojų persekiojimas

Irena Vasinauskaitė. Šiauliuose „įsūdyta“ Garliavos byla

Tiesos.lt redakcija   2016 m. balandžio 17 d. 20:05

25     

    

Irena Vasinauskaitė. Šiauliuose „įsūdyta“ Garliavos byla

Manau, kad pavadinimas reikalauja paaiškinimo. Jei ūkininkai lašinius sūdo, kad ilgiau kokybiškesni išliktų, tai Šiauliuose Garliavos taikaus pilietinio protesto prieš sistemos ydas byla vilkinama dėl panašių priežasčių.

Vasario 26 dieną dėl, švelniai tariant, keistokų prokuratūros kaltinimų, kuriuos reikėjo tikslinti, bylos nagrinėjimas buvo sustabdytas. Balandžio 4 dieną nagrinėjimas nė nepradėtas, nes prieš pat teismo posėdį kaltinamieji gavo naujas kaltinimo versijas. Prokuratūra sukūrė, t.y. patobulino jau trečiąjį kaltinimo variantą, tuo pat metu randasi vis naujos žurnalistinės įvykių traktuotės, paskleidžiamos vis fantastiškesnės legendos apie tai, kas vyko Garliavoje ir aplink ją. Tokių mitų kūrėjai iš visų jėgų stengiasi, kad ateinančioms kartoms liktų tik juodai nuspalvinta Klonio gatvės tragedija. O nuo šmeižtų pavargę įvykių liudininkai, vaiko gynėjai, ligų bei finansinių nepriteklių prispausti, traukiasi iš įvykių epicentro arba juos Anapilin išsiveda Viešpats.

Ir kam dabar rūpi, jog Lietuvoje tiesiog trafaretiškai atkartojamas visame pasaulyje nagrinėtų pedofilijos bylų scenarijus: bylos baigiasi skriaudikų pergale, nes ... nebelieka nuskriaustųjų ar liudytojų. O viešojoje erdvėje plevena suformuota daugiatiražė versija – be kaltės kaltas tas, kurį avansu nuteisė sisteminė žiniasklaida.

Propagandine druska sūdyta Garliavos taikaus pilietinio protesto byla grūdama užmarštin, todėl proceso vilkinimas naudingas tik pedofilijos bylos maskuotojams, sisteminiams jos „fanams“. Į pagalbą jiems atlapatuoja ir Lietuvos įstatymdaviai, vos ne šimtu procentų paskubėję reglamentuoti naują uždarą bylų nagrinėjimo tvarką bei žiaurias bausmes ją pažeidusiems.

* * *

Balandžio 19-ąją, antradienį, 10 val. Garliavos taikaus pilietinio protesto dalyvių bylos nagrinėjimas turėtų būti pratęstas. Visi šiuo procesu besidomintys kviečiami atvykti į Šiaulių Apygardos teismą (Dvaro g. 83) ir savo akimis pamatyti, kaip žlugdomi žmonių likimai.

 

* * *

Iš stebėtojo užrašų

Pernai Šiauliuose imta nagrinėti keista byla – joje žmonės kaltinami pasikėsinimu į nepriklausomos valstybės pamatus ir tuo tikslu susibūrus, anot patikslinto kaltinimo, „į organizuotą asmenų grupę“.

Žiūriu aš į tuos vadinamuosius pasikėsintojus – suvargę, lūžtančiomis mašinomis į Šiaulių teismą lekiantys, iš ligos patalo kylantys, kad tik nebūtų dar ir bylos vilkinimu apkaltinti, ir t.t., ir pan. Ir žinote ko pasigendu? Ogi tų resursų, priemonių, gebėjimų ar nuovokos žodį, žvirbliu išlėkusį, realizuoti. Kuo jie visokius „pasikėsinimus į asmenis bei valstybę“ vykdytų? Keistai chaotiškas būrelis, dirbtinai į vieną vietą suplaktų asmenų, iš kurių organizuotą grupę suformuoti net ir teoriškai kažin ar pavyktų... Visa kita – propagandos reikalas.

Įvardijami kaltinamieji (be atskirtųjų asmenų T.S ir N.V) – Audronė Skučienė, Gediminas Aidukas, Darius Kaminickas, Vitalijus Keršis, Andrejus Lobovas, Rimantas-Stanislovas Rinkevičius, Tatjana Borovec, Renaldas Ščiglinskas, Violeta Banaitienė, Gintaras Banaitis, Raminta Baltuškienė – labai skirtingi žmonės. Ne visi net tarpusavyje bendrauja, toks įspūdis, kad kai kurie susipažino tik į teismus vaikščiodami. Tačiau kaltinamajame akte jų asmeninė pilietinė veikla aprašyta taip, jog vaizdelis „suburta organizuotų asmenų grupė“ atrodytų nors kiek įtikinamesnis – ypač tiems, kurie iš arti į tai, kas vyko Garliavoje ir aplink ją, niekada taip ir nepasižiūrės.

Stebint iš šalies, į akis krinta ir dar viena ypatybė: kai kurių kaltinamųjų bendravimas su Kauno apygardos prokuratūros Kauno Apylinkės prokuratūros šeštojo skyriaus prokurore Rita Poškiene keistai familiarus.

Po vasario 26-ąją dieną, grįždamas į posėdžių salę po pietų pertraukos, Andrejus Lobovas šūktelėjo savo vieton sėdančiai R.Poškienei: „Prokurore, nerūkykite kontrabandinių cigarečių!“ Tuokart pagalvojau: „Kam taip chamiškai erzinti moterį viešai…?“

Tačiau viskas pasidarė aiškiau balandžio 4 dieną, kai tas pats teisiamasis kreipėsi į teisėjus Raimundą Jurgaitį (pirmininkas, pranešėjas), Virginiją Žindulienę, Nijolę Matuzevičienę prašydamas nušalinti prokurorę Ritą Poškienę, nes ši jo atžvilgiu gali būti neobjektyvi, šališka.

Pasirodo, teisiamieji A.Lobovas, R.Ščiglinskas ir D.Kaminickas teismo pertraukos metu užtiko prokurorę R.Poškienę poilsiaujančią bei rūkančią... baltarusiškas cigaretes. A.Lobovas, pamanęs, kad ši „dūmija“ galimai kontrabandines cigaretes, kovo 1 dieną raštu kreipėsi į generalinį prokurorą prašydamas apsvarstyti tokį „galimai netinkamą, prokurorės elgesį“. Labai operatyviai kovo 16 dienos raštu, LR Generalinės prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo departamento vyriausiasis prokuroras Simonas Slapšinskas informavo Kauno Apygardos vyriausiąjį prokurorą Darių Valkavičių apie gautą informaciją bei paprašė situaciją ištirti.

Bet čia operatyvumas ir baigėsi. Kuomet Šiaulių Apygardos teisme, informuodamas apie savo veiksmus, A.Lobovas prašė prokurorę R.Poškienę nušalinti, ši balandžio 4 dieną prisipažino nieko apie jokį tyrimą negirdėjusi…

Balandžio 6 d. Šiaulių Apygardos teismo kolegija priėmė nutartį prokurorės R.Poškienės nenušalinti, nes A.Lobovo prašymas… „grindžiamas tik deklaratyviu manymu, kad prokurorė gali būti šališka“.

Ar prokurorė R.Poškienė bus šališka ar tai tik „manymas“, galės spręsti visi šio proceso dalyviai ir stebėtojai, kai susipažins su patikslintu kovo15 dienos kaltinimu.

Tačiau jau ir dabar galima darytis tam tikras išvadas.

Viešojoje erdvėje jau teko skaityti policijos pranešimų, kad sustabdžius automobilį per eilinį patikrinimą ant greta vairuotojo esančios sėdynės pastebėtas kontrabandinių cigarečių pakelis… Sako, vairuotojai, kaip ir prokurorės R.Poškienės atveju, teisinasi panašiai: pirko kelionės į Baltarusiją metu asmeninėms reikmėms… Sako, beviltiški rūkoriai savo nederamą elgesį įgudo maskuoti kontrabandinio pakelio turinį perkeldami į jau išrūkytą lietuviškąjį...

...Jautresnės sąžinės žmogus galėtų užfiksuoti tik tai, kad Lietuvos valstybės vardu kitus kaltinanti prokurorė R.Poškienė, kurios atlyginimas yra tikrai ne socialiai remtino asmens pajamos, rūko kontrabandines arba pigesnes kaimyninėje šalyje pirktas cigaretes ir tai demonstratyviai propaguoja…

Bet greičiausiai ir tai tik „deklaratyvus manymas“, o ne pagrindas, galintis priversti suabejoti deklaratyvia pareigūno etika…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Dočys apie teisėjus       2016-04-18 22:49

Gal pamenate, Lietuva gal prieš dvidešimt metų pirmiesiems atlyginimus kėlė teisėjams. Argumentavo taip, kad teisėjai taip gyventų kad taptų nebepaperkami. Nesuprasi kodėl? Gal kad tokis pralobęs teisėjas atitinkamai stoną ir kyšio tokio reikalaus, kad niekas tokio nebeįstengs sukrapštyti ir taip baigsis kyšininkavimo era?
Tiek tos, bet niekas neįsigilino į tų algų kėlimo absurdiškumą. Mintis juk buvo kelti atlyginimą, kad teisėjui nekiltų noras daryti nusikaltimą. Prevencija, -supraskim. Logiškai tęsiant mintį turime ką? Pinigai iš mokesčių kišenių mokami potencialiems nusikaltėliams, kad tie nedarytų nusikaltimo - neimtų kyšo. Vau, gali išprotėti nuo tokio orveliškumo.

darosi vis įdomiau       2016-04-18 20:12

O kokiu tikslu prokurorė Poškienė į Gudiją važiavo,jeigu jos rango pareigūnams VSD kategoriškai nerekomenduoja vykti ten? Gal ji važiuoja ten Lukašenkos KGB instrukcijų? Pamenu,“Komjaunimo tiesos” rašeiva Čiulpė ardėsi kadaise,kad neva Venckienė ruošiasi bėgti į Minską.Dar pagalvojau tada,ką čia bandoma tokiais kliedesiais nuslėpti? Ar tik ne akinius ant nosies bandyta? VSAT duombazėse visi ES sienos kirtimai registruojami.Nebent VSAT vadas,raudono komunaro palikuonis,ryžtųsi dar vienam nusikaltimui.

!!!       2016-04-18 19:20

Na, ir durnas klausimas apie akcijos numarinimus. Ką tiems klausėjams sunku visiems žinomą dieną ten rinktis ?
Kas per avinų govėdos. Nepakviečia niekas, tai jau nei galvos, nei šiknos į aikštę nunešti negali.
Tiesos.lt autoriai teismuose sėdi, tai nors kas aikštėje pastovėkit.

Julius Puras       2016-04-18 19:12

Akcijos vyksta tik “tiesos” evoliucionavo i puse tiesos. Arba jau turbūt ketvirtis tiesos “tiesoje” jau belikes. Tuoj baigsis teismai ir baigsis"tiesos.lt”.

>šiauliečiui 2016-04-18 14:28        2016-04-18 19:11

ne rūkymas kontrabandinių, o konfiskavimas grin Gi švogeriaus švogeris žemiau paaiškino.

???       2016-04-18 18:40

Tai kiekvieno mėnesio 17-os dienos akcijos prie Prezidentūros jau numarintos?

Dėl Gar       2016-04-18 17:33

Dėl Garliavos :  tai kokiu konkrečiu daiktu buvo paveikta iš išorės II mergaitės storoji žarna taip kad net prasidėjo išmatų nelaikymas ir pagal žiniaskalaidos duomenis II mergaitės išmatų nelaikymas tęsėsi ne trumpiau kaip 10 dienų? Kas žinot kodėl prokurorai nepradėjo ikiteisminio tyrimo dėl sunkaus arba nesunkaus sveikatos sutrikdymo - išmatų nelaikymo ? Dėl viešo intereso…

LAUKIM       2016-04-18 17:22

žinių iš Amerikos teismo.Gal Venckienė ten pateikė  ilgesnį negu 12sek. filmuką ir jame matysis, kaip mergaitė “juokdamasi išėjo su mama”.
Juk Černiauskas “nenešė”.

silke       2016-04-18 15:00

Kuo toliau tuo tie teismai , neabejingiems kitu skausmui zmonems , darosi nebesuprantami.

Stasys       2016-04-18 14:57

Oho ! Tokio marazmo aš per 70 savo gyvenimo metų nei regėjau, nei girdėjau. Kodėl visa Lietuva, stovėjusi “Baltijos Kelyje” valdžią ir vadžias vėl atidavė stribokams ?. To nėra nei Latvijoj, nei Estijoj. Gal, kaip tik dėl to jie paliko mus užpakaly ? ....

šiaulietis       2016-04-18 14:28

Prokurorus ir nusikaltėlius skiria tik tai, kad prokurorai gali daryti nusikaltimus nebaudžiami.
Rūkymas, o dar kontrabandinių cigarečių?????

algirdas       2016-04-18 13:03

  Gerbiama Irena,isitikinau,kad Jus esate gana pilietiskas Zmogus ir rasote labai jautriomis ir svarbiomis temomis ir ginate tiesa visur,kur tik galite.Garliavos zmones,gynusieji Deimante siuo metu yra tampomi po teismus.Juk visi,kurie mateme kaip ziauriai buvo isplesta mergaite is ja mylejusios aplinkos ,zinome,buvo panaudota neproporcinga jega pries teiseja Venckiene ir senelius Kedzius 6 val ryto,taip siekiant ibauginti ten budejusius zmones.Manau si byla dar pasieks tarptautines teisingumo organizacijas ir kaltinimai bus pareiksti neproporcinga jega panaudojusiems.

Naikštė       2016-04-18 10:59

Kažkada Lietuvos kažkuriame kultūrrašyje buvo kalabama apie Ponicjaus Piloto mirties versijas. Yra dar viena: Prancūzijoje, Dromos departamente, tarp Lijono ir Valanso (Valence), dar tiksliau, keli km nuo Saint Valier miestelio Tain L’Hermitage kryptimi, prie kelio kuris kažkada vadinosi Agripos keliu (via Agripa) yra kaimas Ponsas. Teigiama, kad vardą jis gavo iš Poncijau Piloto, esą toje vietoje P.Pilotas buvo apsistojęs ir ten iš bokšto nušoko į Roną (39 Kristaus metais)
Štai ištrauka iš prancūziškos Vikipedijos:
Ponsas se nommerait ainsi à cause de Ponce Pilate qui se serait arrêté dans une maison le long de la via Agrippa (sûrement le château de Fontager actuellement). Il y mourut peut être même car en 39 il se suicida en sautant d’une tour dans le Rhône et il est probable qu’à cette époque le Rhône ai été au pied du château (le gouverneur de Vienne était en disgrâce en Gaule, mais s’est-il suicidé à Vienne ou à Ponsas ?

Pagal vieną legendą, Poncijus Pilotas, prieš nusiskandindamas dar pasismaugė save savo rankomis, esą jis tai padarė supratęs, kad leido pasmerkti nekaltą žmogų Jėzų Nazarietį.
Manau, kad tai tinka visiems teisėjams, Bet bijau kad tam reikalinga sąlyga - kruopelė sąžinės. O zombiai, kurie užvaldė Lietuvos imuniteto ir teisėsaugos struktūras, tokio dalyko kaip sąžinė gali ir neturėti, Neramu, kad kai kurių kruvini ir purvini pėdsakai veda į Maskvą,

DAR INFO       2016-04-18 9:24

Dėkui autorei.Dar pasiskaitykit ,,Laisvą laikrastį’‘.Straipsnis vadinasi
ŠIAULIŲ APYGARDOS TEISMO PIRMININKAS B.KALAINIS:,,GARLIAVOS BYLOJE VISI BUS NUTEISTI.TUO JAU PASIRŪPINTA’‘

Švogeriaus švogeris       2016-04-18 9:12

Sykį ginčijausi su švogeriu: aš sakiau, kad sulaikytas kontrabandines cigaretes sunaikina, jis - kad surūko. Pasirodo, jis buvo teisus.

Josifo Visarionovičiaus mokykla       2016-04-18 9:09

Prirenki žmonių ir jiems pritaikai nuosprendį

lubinavicius       2016-04-18 8:28

Sykį degtindaris prispaustas leptelėjo, kad ir policininkai turi savo samagono prekybos taškų. Sako - parodyk. Parodė. Davė kelis litus - parnešk. Parnešė. Buvo tarnybinis patikrinimas. Konstatuota, kad taškas egzistavo, tik nenustatyta, kad jis buvo kontroliuojamas pareigūnų.  Galiausiai buvo teismas. Ir žmogelis, kuris jokiuose veiksmuose nedalyvavo ir tojė byloje galėjo būti nebent liudininkas, gavo pusę metų griežto režimo. Ar ne už liežuvį?
Tai čia irgi tikėtina, kad tarnybinio patikrinimo metu nebus nustatyta, kad prokurorė rūkė kontrabandines cigaretes. Reikėjo paimti nuorūką su jos dnr ant filtro. arba nufotografuoti, kad matytųsi raidės.
kas yra keisto, kad apie teismus , kurie jau įgauna komiško atspalvio, nerašo delfis ir nekomentuoja KK2

nesutinku su autore,       2016-04-18 8:22

kad si byla nugrims uzmarstin. Su pedofilijos bylomis gali buti ir kitaip- nukentejusieji (vaikai) uzauga ir pradeda liudyti. Pedofilams niekada nebus ramybes. Turime kad ir Anglijos pavyzdi, kur po 30 metu viskas atnaujinama, tiriama, nes nuskriaustieji vaikai brabilo jau uzauge.

Posakis       2016-04-18 8:12

Sako ką kitą - “Apdrabstytas purvu, žmogus pats jį turės nusivalyti”...Deimantės tėvas to padaryti nespėjo…

naikštė       2016-04-18 8:06

Lobovui už  prokurorės Poškienės rūkomas kontrabandines cigaretes baigsis taip kaip Prnaciškui Jurgučiui už jo fazanyne Klaipėdoje prokurorų ir saugumiečių pasibuvimus su Kaliningrado mergužėlėmis (tiksliau už ten paslėptas kameras).

Bet nemanau, kad bylos ilgas tęsimas žalingas Klonio gatvės gynėjams. Nes kuo jis tęsiasi ilgiau, tuo atrodo absurdiškesnis. tuo didesniais idiotizmais apauga. Be to, neleidžia pamiršti anų įvykių, Ir visi purvai, kuriais norima apdrabstyti tuos žmones, krinta ant pačių to purvo kratytojų. Tik reikia viską, kiekvieną smulkmeną, kiekvieno žmogaus istoriją - dokumentuoti. gale išeis knyga. O byla turėtų baigtis Strasbūro žmogaus teisių teisme, dėl savo pilietinę pareigą atlikinėjusių žmonių persekiojimo. Tai kam pasiekiami Šiauliai, nebijokite apsilankyti prie teismo ir papulti į nuotrauką - įeisite į istoriją.

Dzeikas       2016-04-18 8:04

Paskaitykite Sergejaus Dovlatovo apysaka “Svetimsale”:
Pagrindinis personazas ,nomenklaturiniu teveliu dukra Marusia emigravusi i JAV is dyko buvimo.Kaip absoliuti imigrantu dauguma pirmus kelis metus gyvena nepritekliuose,tiek,kad prostitucija jai atrodo priimtinas budas gaut papildomu pajamu.Is TSRS gastrolems atvaziuoja jos buves vyras.Jie susitinka viename is Manhattano baru.Ivyksta pokalbis,jos “buves”,  zymus daininkas, ikalbineja ja grizti Tarybu Sajungon.Pokalbio metu jis nervingai zvalgosi aplink bijodamas KGB kontroles ir nervingai ruko tarybines cigaretes kurias atsiveze taupydamas dolerius.“Misteri, atleiskite, taciau siame bare “zoles” rukymas netoleruojamas”, daro pastaba barmenas uzuodes tarybiniu cigareciu “aromata”. Marusiai cia ir dabar supranta pagrindini skirtuma tarp jos ir buvusiojo.Takoskyra tarp laisves ir vergijos.
Panasiai buna ir ES.Mentaluji verga,cholopa atskirsi butent pagal kontrabandiniu cigareciu smarve.Tik skirtingai nuo prokurores sie rukydami kontrabanda nesididziuoja.Ruko pakampese toliau nuo padorios kompanijos.

Ar Poskiene pakabinta?       2016-04-18 7:22

Gal ji neturi vaiku ir nebijo, kas juos viena grazia diena gali pagauti ir isprievartauti pedofilai ar kokie kitokie iskrypeliai? Reikia kreiptis i Europos zmogaus teises ir viesinti jau trecia karta keiciamus kaltinimus ir t.t. Kas cia per ,,pageidavimu koncertas”, kuri, galimai, rezisuoja pedofilu gauja, sedinti gana aukstai? Kokia teise vadovayjasi kazkokia prokurore ar teisejas - jei taip atsitiktu kitoje demokratinejw salyje, tai ne tik pedofilijos byla jau seniai butu isnagrineta, bet ir tokie teisejai, prokurorai, kurie vadovaujasi kazkokia nuosava teise (?!), butu pasalinti be teises sugrizti i jusr=ticijos barus.

ruta       2016-04-18 7:08

Lietuva naudojasi analogiska   Rusijos valdymo sistemos schema - kas pries mus /valdzia/, tas priesas , na ir kompetencijos nebuvimas , svogerizmas , protekcija ,teisesaugos klanai,.., visi sie veiksniai jau senokai pakirto VISA sistema , kaip ir eiliniu Lietuvos zmoniu pasitykejima SAVO teisingumo institucijom .Kadangi gyvenu ne politiku ‘Marse’ , tai puikiai matau SAVO valstybe amoralumo , melo ,prisitaikymo , protekcionizmo , korupcijos , dvigubu -trigubu standartu dugne .
Paradoksas , visa musu seima nukentejo nuo bolsevikinio komunistinio teroro , bet kai tik leido /1962m/ tuoj grizome i Lietuva ir ka , sulaukus Nepriklausomybes , jau musu vaikai/ aukstas issilavinimas / ir anukai , del tu komnistiniu liekanu sutupusiu i valdzia ir korupcijos , priversti duoneliauti uzsienyje .Ar reikia dar priesu , kai savi sudoroja ?

chi chi chi       2016-04-18 6:39

Žiauriai įžeidė Lietuvą pareigūnė, traukdama baltarusiškas cigaretes…

Cha cha cha       2016-04-17 23:20

Gera violetinių niekšų taktika: įžiesti prokurorę ir po to reikalauti ją nušalinti, nes “aš ją įleidžiau, todėl ji mano atžvilgiu nebėra bešališka”. Super! smile smile smile

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.