Savivalda, Šiauliai

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių tarybos opozicija mausto rinkėjus, arba Ką daryti, kai oponuojama nekonstruktyviai?

Irena Vasinauskaitė   2015 m. birželio 26 d. 4:05

40     

    

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių tarybos opozicija mausto rinkėjus, arba Ką daryti, kai oponuojama nekonstruktyviai?

Buvau sau davusi žodį nerašyti apie šios kadencijos Šiaulių miesto Tarybos darbą. Maniau, bus etiška, jei patylėsiu – pati dalyvavau rinkimuose. Mūsų kandidatų sąrašas juos pralaimėjo, t.y. žmonės pasirinko kitus, tai nėra ko kritikuoti tų, už kuriuos balsavo šiauliečiai.

Persigalvojau, nes tokio jovalo, koks dabar yra Šiaulių miesto Taryboje, dar nemačiau per visą Nepriklausomybės laikotarpį.

Dar nė karto į rankas, kai buvo tvirtinamos personalijos, balsavimo biuletenių nepaėmė bent TREČDALIS (!) naujosios Šiaulių Tarybos narių, susibūrusių į vadinamąsias opozicines frakcijas… Viename šios kadencijos posėdžių mažne pusantros valandos buvo tvirtinama tik darbotvarkė... Toks jausmas, kad Tarybos komitetuose ne darbas, o turgūs vyksta, nes „karštos“ diskusijos bei laiko tempimas persikelia į posėdžius.

Ir manęs niekas neįtikins, kad Tarybos nariai, save vadinantys opozicija, klausimų sprendimą žlugdo nesąmoningai. Jei taip, vadinasi, mausto rinkėjus, piktnaudžiauja pasitikėjimu tų, kurie jiems suteikė teisę spręsti miestui ir miestelėnams svarbias problemas.

Gana apgailėtinai atrodo neva oponuojanti ponia socialdemokratė Jolanta Žakarienė, kai valdančiajai koalicijai siūlo spręsti savo partijos vadovo premjero Algirdo Butkevičiaus Vyriausybės kompetencijoje esančius klausimus. Būtų tikra Šiaulių patriotė, o ne šiaip populistė, tai kreiptųsi raštu bent į savo vyrą – Lietuvos Respublikos Seimo narį Edvardą Žakarį, kad, tarkim, padidintų socialinių darbuotojų skaičių tūkstančiui moksleivių. Ir savo kolegą sūnų Luką Žakarį pakviestų pasirašyti po tokiu dokumentu. Nors kokia būtų reali nauda miestui iš šios šeimyninės rangos politikoje.

Vadinamieji simulikiniai, t.y. opozicionieriai, susibūrę į frakciją „Už Šiaulius“, irgi užsiima tik kritika, nors pajėgų, kaip ir socialdemokratams, užtektų pateikti ir alternatyvius Tarybos sprendimų projektus, jei išties mero Artūro Visocko komanda, anot jų, teikia netikusius.

Galėtų imti pavyzdį ir iš dabartinio mero Artūro Visocko, kai šis visą kadenciją vienišoje opozicijoje dirbo: jei prieštaraudavo tuometinio mero socdemo Justino Sartausko vadovaujamos komandos pozicijai – tai tik labai motyvuotai, pateikdamas skaičiavimus, arba pats rengė alternatyvius sprendimų projektus.

O kaip dabar elgiasi save opozicinėmis frakcijomis vadinantys?...

Tik veiklą imituoja: pirmuosiuose keturiuose šios kadencijos tarybos posėdžiuose klestėjo totali opozicinė tinginystė ir bujojo patyčių kultūra.

Parodija ir tiek, o ne darbas opozicijoje Šiaulių labui.

Tačiau, regis, aukščiausią nusipaistymo viršūnę pademonstravo frakcijos „Už Šiaulius“ seniūnas Denis Michalenko, „pasiskundęs“ savo dvasiniam [ar kitokiam] vadovui, Seimo nariui Valerij Simulik, kad meras Artūras Visockas… primygtinai jį kviečia atvykti į pasitarimus. Mano galva, nė kviesti nereikėtų – tik paskelbti, kur, kada ir koks klausimas bus svarstomas, ir tegul demonstruoja tingi Šiaulių opozicija, kaip jie Tarybos darbą sabotuoja.

Nesu naujokė visuomeniniame ar politiniame gyvenime ir suprantu: kelias partijas pakeitęs ir visuomenininku prieš pat 2015 metų savivaldos rinkimus tapęs Valerij Simulik – konjunktūrinis veikėjas, svajojęs tapti pirmuoju tiesiogiai išrinktu Šiaulių meru. Nė kiek neabejoju, kad jo dešinioji ranka Denis Michalenko sapnuose jau regėjo vicemero krėslą... Žinia, svajoti – joks nusikaltimas. Tačiau likimas ir rinkėjų valia lėmė kitaip: už V.Simulik balsavo gal tris kartus mažiau rinkėjų nei už merą Artūrą Visocką. Kodėl tokios žaismingos rinkimų kampanijos partneriai [čia partnerystės įstatymas „nė prie ko“ – aut.past.], antrojo tiesioginių mero rinkimų turo dalyviai, „nesutilpo“ į vieną Šiaulius valdančią koaliciją, neaišku, bet dabar akivaizdu – prie sprendžiamojo valdžios stalo nepakviestieji širsta ir tyčia nusišalina nuo darbo rinkėjams.

Vardan tiesos bei objektyvumo, turiu pastebėti – mero Artūro Visocko komandai stinga praktinės politinės veiklos patirties, tačiau jie turi reikalingų miestiečiams pasiūlymų, kuriuos įgyvendinti trukdo – be jokių atsipardoninimų – tarybos senbuviai, šią kadenciją susibūrę į opoziciją. Buvusiuosius valdžioje atvirai palaiko ir nemaža dalis savivaldybės administracijos darbuotojų – kartais jų veikla net panaši į kenkimą naujai suformuotai A.Visocko komandai.

Meras ir jo į tarybą atsivestieji naujokai komunikuoja vangiai, dažnai – nemokšiškai, todėl informacija apie gerus jų norus ir ketinimus viešąją erdvę pasiekia tokia deformuota, kad ne vienas jau pasigaili apskritai ėjęs balsuoti. Kolektyviniam darbui kenkia ir „užsiciklinimas“ nereikšmingose, pavienių asmenų asmeninėse ambicijose, o politikos senbuviai kiekvieną naujokų klaidelę meistriškai paverčia vos ne kriminalu.

Pirmasis tiesiogiai rinktas Šiaulių meras nepartinis Artūras Visockas gavo apgailėtiną buvusių valdžių palikimą – amžinas ir neišsprendžiamų etiketes nešiojančias menų inkubatoriaus, oro uosto ar pramoninio parko problemas. Ir jos tik gilės, jei nebus darnaus ir stropaus VISŲ taryboje esančių politikų darbo.

Kol kas rimto nusiteikimo dirbti opozicija nedemonstruoja, o Seimo nario V.Simulik pareiškimas socialiniuose tinkluose iliustruoja, kad 2016 metais išėjus į Seimo rinkimų finišo tiesiąją, pliko populizmo tik daugės. Todėl rinkėjams būtina pradėti domėtis juos maustančių politikų veikla Šiaulių Taryboje, kad tų pačių tinginių dar ir į Parlamentą neišrinktų.

O tuo tarpu bene didžiausią opozicinę frakciją „Už Šiaulius“ sulipdę V.Simulik „visuomeniniai klonai“ laido pareiškimus ir, regis, mano, kad gali miestui dirbti pliurpdami ar didakcijas rašydami.

Trokštate pavyzdžių? Prašom. Tik perspėju: šį populistinį tekstuką, paskelbtą Seimo nario V. Simulik tinklaraštyje, skaitykite turėdami omenyje, kad jį pasirašiusieji patys atsakomybės linkę vengti: dalykiniuose pasitarimuose nedalyvauja, už personalijas ir kitais svarbiais klausimais nebalsuoja, alternatyvių projektų neteikia.

Konkrečiais faktais šio pareiškimo teiginių autoriai kol kas neiliustruoja. Tad, galima įtarti, popierius iškenčia visokį srautą… Juolab kad šį dokumentą pasirašę žmonės ankstesnėse Šiaulių Tarybos kadencijose buvo valdančiųjų koalicijų atstovai ir virė tą putrą, kurią dabar išsrėbti trukdo mero Artūro Visocko suburtai traputei valdančiajai komandai.

Todėl ir klausiu: ar neatsitiks taip, kad Artūras Visockas tiesiogiai išrinkto mero pareigose ir vėl liks vienišas, o naują valdančiąją koaliciją suformuos dabartinė opozicija?.. Kaip veiks Taryba, kai socialdemokrato Justino Sartausko ar jo buvusio bendrapartiečio Valerij Simulik kolegos, buvę miesto valdžios senbuviai, susigrąžins turėtas pozicijas? Ar rinkėjų valia čia visai nesvarbi? Kodėl politinė atmosfera Šiauliuose taip įkaito?..

O gal ne tik Šiauliuose opozicija vaidina dirbančius Tautai ir Tėvynei?

Diskutuokime.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Troliui 17:30       2015-06-26 20:59

Matai, tamsta net nesistenk suprasti. Kaip rusai sako - eto ne dlia srednich umov.

Juozapiniam raniberlui       2015-06-26 19:45

Kartojiesi Juozapėli, aiškiai matyti, kad išsisėmęs, net neįdomu darosi.
Geriau kaip visi normalūs žmonės išeitum atostogų, pailsėtum, atsikvėptum, gal kokių iškrypėliškų minčių į tavo “gudriąją” galvelę užklystų. Nors pasijuokti būtų iš ko.

Irena Vasinauskaitė       2015-06-26 18:46

Dėkoju už pasiūlymus bei geranoriškumą. Ačiū, kad domitės tuo, ką veikia mūsų išrinktieji. O vakar Šiaulių miesto Tarybos posėdį stebėjo per 30 visuomenininkų. Vienas jų - Vytautas Kabaila pasisakė. Taryba dirbo pakankamai konstruktyviai. Opozicijoje esantys socialdemokratai net pateikė alternatyvų sprendimo projektą, kuris buvo patvirtintas. Vadinasi, kai baigiasi asmeniškumai ir patyčios, galima vieniningai dirbti žmonėms. Tai dirbam ?

raniberl > O-pa'ligei       2015-06-26 17:34

ėda rėmuo, pykina?/ užjaučiame/ pasitarkite su gydytoju arba vaistininku/ tikime- jums išrašys efektyvių vaistų./ prieš valgį lryto dozę, po valgio delfių/ nakčiai- traktą valančią muiliūtės klizmą pro siaurą vamzdelį ir gorienės karšą kompersą./
visi tie vaistukai natūralūs, be juozapinių toksišų ir jums alergiją keliančių priedų/ širdžiai mielas sisteminis balzamas/ turėtų padėti./
na ir be abejo turėtumėte laikytis dietos/ nesilankyti tokiose vietose kaip ši, kur jums prievarta, per jėgą brukamos neskanios idėjos ir smegenų susiraukšlėjimą kelianti ideologija.
sistemos žmogaus grožio idealas yra smegenys be raukšlių ir visokių vingių žievėje/ smegenų paviršius turi būti lygus kaip nauji pupytės silikonai.
viskas nuo nervų/ opaligė taip pat./ atsipalaiduokite, paskaitykite popso naujienas, pasidžiaukite šalčiūtės reikšmingu indėliu į mūsų kultūrą- jums tikrai palengvės/

Trolis       2015-06-26 17:30

O-pa-pa… O ką jūs čia į tema pabirbinote ? Tiek prirašėte ir pššš...

O - pa       2015-06-26 14:56

“Tiesos” portale, kaip suprantu, tiesa jau gali būti tik viena - autoriaus tiesa. Visų kitų nuomonė, pagal jo prakilnybę Juozapėlį, tai tik žvygavimas, trolinimas ir visoks kitoks neįžeidžiantis sosinimas.
Išties įdomią diskusiją turite - tiesiog trijų įsimylėjėlių mėgavimasis savimi. Nieko nepasakysi - tikras meilės trikampis.
Turintys savo nuomonę, “Tiesos” chlapčiuko Juozapėlio siunčiami į visas keturias, iš trijų raidžių neįžeidžiančias, tiesiu taikymu į temą puses.
Pažadu - labai neįsižeisiu, jei ir šį komentarą ištrinsite. Ką jau padarysi, kad tokia mano natūra - turėti savo nuomonę ir niekada nelysti į storąją.

O - pa       2015-06-26 11:42
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Beta       2015-06-24 18:20
Juozapas       2015-06-24 11:59

“...balsuoti prieš, tarkime, mokyklų remontus, nes PLIUSAS bus valdančiajsi koalicijai. “
.
Super taikli pastaba.
.
Ech, kaip man patinka, kai matau tikrą esminių giluminių priežastinių ryšių matymą. Šis gebėjimas toks retas mūsų pagairėje, kad visada sutinku kaip stebuklą.
Malonu: )
.
Taigi, po taiklios pastabos, darosi žymiai lengviau suvokti ir įvardyti vieną kertinių mūsų krašto nesėkmių istorijos priežastčių - tai bukas politikų egoizmas, savanaudiškumas, godumas.
Nesvarbu, kad nuo kažkokio sprendimo yra ar gali būti gerai miestui, regionui, visam kraštui - jeigu iš to išloš dar ir oponentai (sic., konkurentai), tai geriau tegul niekas nevyksta, griūva, pūva ir miršta.
Kad tik kažkam “ne iš mūsų gaujos” nebūtų geriau.
.
Šizofreniška tragikomedija farsas varijuojanti tarp graudžiai provincialaus lietuviško džiaugsmo dėl padvėsusios kaimyno karvės ir Kafkos kūrinio herojaus išradusio tobulą mirties mašiną.
(Išradėjas sukūrė tobulą egzekucijos įrenginį kuris išties buvo toks genialiai tobulas, kad išradėją privedė iki atradimo džiaugsmo ir pasididžiavimo sukurta tobulybės ekstazės, kurios kulminacijoje, knygos herojus nebegalėjos atsispirti pagundai ir ... išbandė Mirties mašiną ant savęs.)
.
Man lietuviški “politikai(?) yra tiesiog tarsi iš rašytojo knygos puslapių nužengusi gyva iliustracija.
.
Mūsų establišmentas sukūręs šią Lietuvos mirties, Tautos naikinimo mašiną -Režimą, jie leipsta iš laimės, krykštauja džiaugdamiesi prisigrobtais turtais ir sukaupta įtaka bei galiomis, tačiau jie tikrai nesuvokia kad sėdi susinaikinimo mašinos kėdėje.
Kas labiausiai fastamagoriška, tai yra tai, kad visuomenė savo buku abuojumu, nenoru dalyvauti asmeniškai krašto reikaluose, mūsų  “brangūslietuvosžmonės” realiai visu kiekybiniu svoriu prisideda tos mašinerijos veikime.
Plačiosios “leu-leudies” masės savo inertiškumo jėga suka tuos smagračius kurie suteikia galią ir pagreitį bendro nusižudymo mechanizmui.
.
Paradoksas - nieko nedarai, reiškia ...dalyvauji!
Žmonės, ar jūs suvokiate savo atsakomybę?
Juk savo vaikų ateitį , pardon, žudote.
Ne?
Vis manote, kad esate “ne prie ko” ?
...
Smagių Joninių.
Krumpliaračiai sukasi, laikmatis greta trotilo ryšulėlio tiksi.
Tik-tak, tik-tak.
Bet kam čia kažkoks juozapizmas.
Ar gali musyse vienyti tokie kurie myli savo tautiečius tarsi ta karaliaus dukra -kaip druską? Prieš rinkimus gi ateis pulkai tokių kurie myli jus kaip auksą, perlus ir brilijantus.
Jie pamylės jus.
(Vieningai!)
.
Naxrena koze bajan!”” Mus vienija alus ir pergalės!.
.
Švęskime,
“show must go on”.
.
: )

Irena Vasinauskaitė       2015-06-24 9:54

Sveikinimai Jonams ir Janinoms ! Nesvarbu, kad komentuodami save įvardyjat kitaip. Turėdami ūpo, pratęskime diskusiją tema, kaip ,,auklėti,, sunkiai auklėjamą opoziciją savivaldybėse ar net Seime, kad, anot, Juozapo, tema nesusiaurėtų iki Šiaulių parapijos lygio. Situacija gi - tipinė. Per 25-eris Nepriklausomybės metus susiformavo pliurpiančios, sąmoniningai trukdančios opozicijos tradicijos. Esu net girdėjusi kvietimus balsuoti prieš, tarkime, mokyklų remontus, nes PLIUSAS bus valdančiajsi koalicijai. O jei konkursai remonto darbams bus paskelbti pavėluotai ir mokslo metams prasidėjus mokiniai bei mokytojai dus nuo dažų smarvės ir negalės naudotis visomis patalpomis, opozicijoms nesvarbu. Keiks gi merą ir jo komandą. Taigi, Šiauliuose pradedame skaičiuoti ir skelbti trukdytojus. Tai tik vienas smulkus, kasdienį rinkėjų diskomfortą keliantis kenkimas. Bet panašiai mūsų valstybėje prarandami milijonai ir milijardai.

to to TRNTUKAMS KURIE TRINA KOMENTARUS        2015-06-24 8:06

ko tu čia žvygauji kaip skerdžiams?ar tau mažai innterneto erdvių ir portalų?eik į delfius,liettrydžius,alfas,15minutkas ir klykauk.nieks nsikesin į tavo nuosavybes,o jei tau šopauskas tipo"skolos’ neatiduod,kreipkis į atatinkamus organus.toks didelis berniuks o be orientacijos gyvenime.

TRNTUKAMS KURIE TRINA KOMENTARUS       2015-06-23 22:45

Ištrintas komentaras:
Juozapui-pagrindinis klausimėlis “A?”
Klausimėlis: reklamos nematau šiame portale, tai kas apmoka šio portalo talpinimo serveryje išlaidas?
Tiesos.lt portalas turėtų byloti tiesą, o krikščioniškas vertybes išpažįstantys - atskleisti tiesą.
Todėl pagrindinis klausimėlis:
AR TIESA, KAD šis portalas yra ne Tiesos judėjimo, ne partijos Lietuvos sąrašas nuosavybė, o ASMENINĖ Laisvūno Šopausko nuosavybė? A?

Juozapas---p. Irenai       2015-06-23 22:45

Patikslinimas.
Esminis:
Galintys, tai ne tik sutinkantys dirbti, bet Galintys kaip Įgalūs pajėgti tai daryti - kūrybiškai ir efektyviai.

Juozapas---p. Irenai       2015-06-23 22:42

Ačiū ūž ačiū.
Taip, troliai puikus lakmuso popierėlis.
vos tik suteiki diskusijai konkretų piliečių raginimo būti piliečiais, t.y. galvoti KĄ DARYTI, tuoj troliai suveši.
Ką tai rodo?
Tai rodo, paneigia tuos šnabždesius, gyvačių kuždėjimą apie tai koks šis portalas nesvarbus ir niekam neįdomus.
Įdomus, dar ir kaip įdomus jeigu kažkam tenka laikyti samdomą brigadą mūsų dusinimui.
...
Na, kadangi Juozapo špilkas priėmėte sveikai, tai tuo akupunktūros seansą ir laikysiu baigtu.
Dabar pamėginkime suremti kaktas ir pamislykime, kaip tokiuose Šiauliuose sukurti informacinę paramą tiems gležniems piliečių savivaldos daigams.
Be abejo, jokių laikraščių ar portalų už savivaldybės lėšas “sau” kurti negalima. Ir neteisėta lyg ir negražu būtų .
Vansi, reikia ieškoti kitų sprendimų.
Vietos tv/radijas yra?
Gal galima susitarti dėl nuolatinės rubrikos pvz, kažkurią savaitės dieną valandai, su pakartojimo galimybe kitos dienos rytą?
Rinkimams talkino kažkokia kad ir kukli komanda (gal)?
Tuomet gal kažkas gali atidaryti feisbuke et cet. paskyras…
Savivaldybė (meras?) turi atstovą spaudai?
Jeigu tai žmogus kuris įpratęs gauti algą už atbūtas “darbe” valandas -lai meta lauk.
Priimkite tokį kuris norės ir mokės dirbti.
TOKIOMIS sąlygomis tai ne tas etatas kur sodinamas/-a kokia žalia būtybė gražiam atrodymui.
Ten reikia kūrybingo “negro” kad artų.
Nuo tokių mažmožių reikia pradėti.
Net tai jau veiks.
Kaip tame anekdote D-vas bambekliui -“Tu bent bilietą nusipirk, neverkšlenęs jog nesiseka išlošti”.
Prisipažinsiu, tikrai nelabai ką nutuokiu apie padėtį Šiauliuose.
Rašau iš intuicijos, kaip paprastai visur tas pats.
todėl vaistus kol kas siūlau dar ne labai radikalius.
Jeigu ką - galvosim apie kitokius būdus/metodus.
Bet jeigu šitie neišnaudoti, tuomet reikia daryti pradedant nuo to ką aukščiau sakiau.
Taip pat savivaldybės taryba turėtų rasti auditorių/revizorių kuris užsiimtų galimo sabotažo tiek prevencijos, tiek užkardymo darbo.
Radus “diversantą” užkurti jam pirtį ir ištaisyti “karališkus pietus*”
*
“Karališki pietūs” yra toks posakis mūsų kaime apie situaciją kuomet kamaroje užtinkams įlindęs koks svetimas šuva dešras beryjantis ar pan. Ta proga durys iš vidaus užrakinamos, čiumpamas smagus baslys ir neprašytas “svečias” pavaišinamas pagal pilną programą.
Vienžo, sabotažnykai turi būti gaudomi, viešinami ir paleidžiami į visas keturias puses su vilko bilietu kišenėje vietoj vivaturo keleialapio.
Taip pat reikia opozicijai ...duoti darbo, gaudyti jų išsišokimus, gaudyti juos “ant žodžio” ir ...duoti įpareigojimų, kurių vykdymą viešinti.
T.y. tikėtina, kad labai greitai ponai liežuviais malantys susimaus ir atsidurs pajuokos vietoje.
Jeigu sakysime kad opozicija yra svoločiai, tas neveisk.
sudarytikme progas aniems patiems save išstatyti nieklao vietoje.
Tai suveiks.
Bet tam vėl reikia kūrybingumo ir greitos reakcijos vadyboje.
Todėl ir klausiau - ar Šiauliuose yra du- trys žmonės galintys padėti.
Ne už pinigus, o dėl to kad tiki tuo už ką jūsiškius rinko.

 

Irena Vasinauskaitė       2015-06-23 22:10

Diskusija be Juozapo - diskusija be ateities. Ačiū, Juzapėl, kad savo pasirodymu visą trolyną pažadinai. Vadinasi, ne visai ATVIRKČIAI pradėta diskusija, jei antraeiliai tauškesiai vis stengiasi ją užgožti. Trolynas linkęs skaldyti ? Taip, nes visuomenės trupinukais lengviau manipuliuoti. Trolynas siunta ? Taip, nes Tiesos.lt rašo į temą ir dar nenutilo, nes žmonėms reikia informacijos, o ne draskynių. Trolynas nenori, kad visuomenė žinotų valdžios avantiūras ? Taip. Informuotos visuomenės neįmanoma sugundyti netikrais pažadais. Bijote, kad gali baigtis ar kiek susiaurėti sisteminių partijų valdžios galios ? Ir pasigirsta trolyno šnabždesiai : - Taip…Taip… Taip… Tai tęsiam diskusiją, ką daryti visuomenininkams, kad plačioji visuomenė plačiau susipažintų su valdžios pozicijomis bei opozicijomis ?

trol'ei'bukui       2015-06-23 21:59

yra redakcijos el. paštas, kreipkis , rašyk, klausk jeigu tau pauodegys spirga ir neknisk čia visiems proto

<Juozapas ---troliui 21:48        2015-06-23 21:53
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Juozapas ---troliui       2015-06-23 21:48

1. Klausimas ne į temą ir net ne man.
2. O kas tu pats kad kalbi ką redakcija turėtų daryti ir nurodinėti vertybes.
Net neprisistatei, savo pretenzijas į teisę žinoti įmonės vidaus veiklą kuo pagrįsi? Esi akcininkas, valdybos narys, steigėjas, vykdantysis direktorius, profsajungos atstovas. Esi vartotojas skuris mokėjo už redakcijos leidžiamą laikraštį ir sumokęjęs už prekę/paslaugą pinigus radote broką?
Kasos čekį su garantija turite?
Ak skaitote nemokamai, ak pinigų nemokėjote, ak pasirodo, niekas prievarta neverčia skaityti.

Kame pretenzijos?
“Noriu”?
“Patinka/nepatinka?”
Mažoka vien tik pono/-nios norų.
...
Diskutuosiu tik su tais kurie kalbės į temą.

Juozapui-pagrindinis klausimėlis "A?"        2015-06-23 21:30
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Juozapas       2015-06-23 20:43

Specialiai gerb. p. Irenai,
bet ir ne tik, be abejo tiksliai pagal diskusijos temą.
.
Miela p. Irena, Tamsta palietėte tikrai puikią temą, gal tik kiek per daug siaurame Šiaulių m. kontekste su kiek per gausiu kiekių specifinių vietinės reikšmės detalių.
Manau dalį skaitytojų kiek atbaidė tie vietiniai “eksponatai”.
Tačiau čia tik toks draugiškas, geranoriškai kritiškas diskursas.
Kad kitą kartą pasisektų geriau.
.
Dabar jau tiesiai prie temos:
Mano nuomone diskutuoti turėtume siekiant rasti raktą negerovėms šalinti todėl asmeniškai aš, diskusijos temą būčiau formulavęs taip-

“Ką reikėjo daryti einant į rinkimus, kaip pasruošti namų darbus kad savivaldybės tarybos opozicija NEGALĖTŲ MAUSYTI rinkėjų ir KĄ DARYSIME, kai MUMS LAIMĖJUS opozicija oponuos nekonstruktyviai?”

Tuomet išdėstyti tai kas buvo daroma siekiant pasiruošti visokiems “siurprizams”/  arba pasakyti - kaip gaila, nieko nedarėme nes, ...
.O tuomet jau galima pereiti prie Tamstos formuluotės tokiame pavidale kokiame ji yra diskusijos pavadinime.
.
Visas revoliucijas sugalvoja ir įvykdo idealistai, tačiau revoliucijų vaisiais paprastai dažniausiai naudojasi niekšai.
.
Visų visuomeninių judėjimų, nesisteminių partijų et cet. achilo kulnas yra idealistinis naivumas ir priešų niekšiškumo lygio neįvertinimas.
Idealistai paprastai, sąžiningi žmonės ir mano kad jiems atėjus į valdžią kartu išnyks ir nesąžiningas elgesys aplink.
Bet atėjimas į valdžią nėra skalbyklės programos perjungimo rankenėlė.
Atėjai sąžiningas tuo toje vietoje viskas ir baigiasi. visa kita ilgas procesas.
Tačiau kadangi prieš būsimąjį laiką eilės tvarka yra esamasis, tai viskas vyksta pagal konkretaus laiko taisykles.
Vakarykščiai valdžios niekšai staiga atsidūrę opozicijos užribyje, visiškai nepakeitė savo savybių, t.y. liko tokie pat niekšai kokie buvo tik dėl Lovio praradimo tapo daug piktesni, kląstingesni ir labai motyvuoti energingai “veiklai” kurios Tikslas atsiimti Lovį atgal.
Esant opozicjoje apart slaptų korupcinių-švogerinių-ir ideologinių nendrysčių savivaldybės valdininkijos aparate, dar yra buvusiųjų ilgai kurta ir prisijaukinta medijų struktūra.
Kodėl einant nepasirūpinta nuosava informacijos sklaida?
Nebuvo pinigų, ar nebuvo ko?
Pamoka NR 1 - einant į valdžią turi būti paruošęs tiek informacinį užnugarį, tiek informacinį avangardą.
XXI a. politikoje laimi tie kas valdo informacinio lauko erdvę.
Manipulacijoms NLP įtaigai imuniteto neturinčioje visuomenėje tas svarbu dešimteriopai.
Tikriausiai nesunku atspėti ką siūlysiu atsakydamas į klausimą diskusijos antraštėje.
-Perimkite informacijos sklaidos iniciatyvą, dominuokite info lauke visų pirma KOKYBIŠKAI ir iš Jūsų vietinių simulikų liks tik simuliakrų parodijos.
O pinigai šiuo atveju “(hmmmm : ).) “ne prie ko”.
Kūrybiškumas ir vadyba.
.
Tikiuosi ir Šiauliuose yra kūrybingų bei sumanių organizatorių.
Jeigu ne - meskite mano kaimiškus patarimus per petį lauk ir pakvieskite gerb. merą ir jo bendražygius “šieno ravėti”.
Kam kankintis ir laiką gaišti.
.
Nepykite, miela p. Irena už kiek kandoką rašliavą.
Toks jau to “Juozapo” personažo būdas.
“Aštriadantis lietuvis su beisbolo lazda”.
“Agirdžbachuriuks”
(juokauju).
“J” autorius laikosi formato ir stengiasi išlikti nuoseklus stilistikoje.
Tik tiek.
Nes šiaip tai-
nuoširdžiai pagarbiai Jūsų ... ... ... : )

 

 

 

Irena Vasinauskaitė        2015-06-23 17:53

Visus komentarus ne į temą vertinu labai paprastai - komentatoriai stengiasi ,,nuvairuoti,, diskusiją į asmeniškumus ir yra arba valdančiosiose daugumose, arba sutartinėse opozicijose, kuomet žodžiais oponuojama, o praktiškai balsuojama vienodai su valdančiosiomis koalicijomis.

Dočys įkyriam       2015-06-23 17:00

Tai sakykit įkyruoli, kuo jūsų du pastarieji komentarai susiję su diskusijos tema?

Ištrintasis komentaras :)        2015-06-23 15:07
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Dočiui, Vasinauskaitei ir administratoriui       2015-06-23 15:04
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Dočys administratoriui       2015-06-23 12:48

Prašyčiau pašalinti ir mano komentarą  2015-06-23 12:29, nes nežinomas piktas puteikinis subjektas dezinfekuotas.

Irena Vasinauskaitė       2015-06-23 12:33

Prašau portalo administratorių pašalinti komentarus ,,ne į temą,, ,parašytus 11.13 val ir 12.06 val. O gerbiamiesiems skaitytojams pažadu, kad šiuose komentaruose kilusius klausimus aptarsime atskira publikacija bei pakviesime visus į viešą diskusiją. Dėkoju už supratimą.

Dočys piktam liežuviui su puteikistų majonezu       2015-06-23 12:29
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
OHO       2015-06-23 12:06
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Irena Vasinauskaitė       2015-06-23 11:56

Dėkoju nešiauliečiui už patarimus. Tačiau Saulės miesto visuomenininkai jau seniai stebi ne tik Tarybos, bet ir komitetų posėdžius bei visomis įmanomomis priemonėmis dalinasi informacija apie tai, kas juose vyksta. Nuo š.m. birželio 25 d Tarybos posėdžio bus platinamos balsavimų suvestinės. Tarybos posėdžiuose, iš anksto užsiregistravę, aktualiais klausimais pasisako visuomenininkai. Negi yra naiviai tikinčių, kad Šiauliuose šildymas - pigiausias vien dėl to, kad mieste valdžia - auksinė, o paslaugos teikėjai tiesiog deimantiniai. Tris metus savanoriškai ,,aria,, Vytauto Kabailos į ,,Visuomeninių iniciatyvų,, asociaciją suburti visuomenininkai, todėl šiauliečiai šildosi pigiai.Tačiau atspėkite iš pirmo karto - ar noriai visuomenininkų informacijas skelbia didžioji žiniasklaida ?

Dočiui į jo komentarą 1:07       2015-06-23 11:13
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
Nešiaulietis-Irenai       2015-06-23 10:29

Klausiate"Ką daryti, kai oponuojama nekonstruktyviai?”.Atsakau- “Beveik nieko nereikia daryti”. Savivaldybės jofė vieną sieną nudažykite mokyklinei lentai skirtais dažais. Nubraižykite didžiulę lentelę, kurioje bus galima žymėti Šiaulių tarybos narių lankomumą, siūlomus projektus,primtų projektų įgyvendinimą ir pan.Tą patį įkelti į oficialią svetainę- tegul šiauliečiai mato tikrą informacijos viešumą,skaidrumą ir savo narių darbštumą. Į tarybos posėdžius kvieskite šiauliečių bendruomenių atstovus: daugiabučių bendrijų,senolių,moksleivių, studentų, verslininkų, partijų,organizacijų,smulkiųjų verslininkų ir t.t.Po svarstymų,tegul šie visuomeniniai stebėtojai būna apklausiami apie tarybos narių elgesį,o apklausos vertinimai vėlgi paskelbiami.  Tegul miestiečiai pamato gyvai savo išrinktųjų veidus ir deklaruotas puikias ar sumeluotas savybes.Glaudus ryšys ir tikras bendradarbiavimas su šiauliečiais, viešumas puiki priemonė parodyti tikrą situaciją.

Irena Vasinauskaitė       2015-06-23 5:18

Dėkoju Dočiui už priminimą, koks likimas laukia visų antitarybininkų.Tai ir sakau - tokia amžinoji tremtis . Dvasinis Sibiras, kur tik vienas kitas keliabendris sutinkamas dar neapledėjusia Siela portale Tiesos.lt

Jurgis - Irenai Vasinauskaitei       2015-06-23 2:22

Prasmė atrandama, sukuriama, ne suteikiama iš pašalies.
Būtent ji yra mūsų autentiško gyvenimo šerdis.
Ją renkamės kiekvienas ir čia jau nieko nesuimituosi: pamėgink gyventi kaip kiti - ir patirsi fiasko…
Tai būdas gyventi “gyvenant, ne veltėdžiaujant”, kaip popiežius Pranciškus sako.
Jūs turite dovaną pasidžiaugti kito kitoniškumu ir jį parodyti, įžodinti.
Reta dovana.
Dėkui, kad ja dalijatės.

Irenai Dočys       2015-06-23 1:07

Jei dirbi rimtą antitarybinį darbą ir dar tikiesi atlyginimo, vadinas visiškai nesupranti, ko tu nori.
Visas Tiesos.lt portalas jau treji metai dirba visuomeniniais pagrindais ir savanoriauja neatlygintinai.Tik toks ir gali būti tikras ir prasmingas antitarybinis darbas.

Irena Vasinauskaitė       2015-06-22 23:05

Susimasčiau. Pačiai įdomu pasidarė, - kodėl aš jau 27-neri metai visuomeninėje veikloje dalyvauju, rengiu susitikimus su žmonėmis - kaimynais, pusbroliais , pusseserėmis ir t.t. ir pan. Žodžiu, lyg ir neatlygintinai savanoriauju. Kodėl rašau laikraščiams ir portalams irgi be atlygio ? Pozicijon ar opozicijon nesiveržiu. Gal yra norinčių drauge veltui padirbėti vardan Tautos ? Siūlykitės. Gana didaktikos.

Tarabilda       2015-06-22 22:30

Kiekvienas suprantantis liūdną mūsų padėjimą žmogus yra aukso vertės. Bet suprasti yra negana. Sizifo darbas įtikinti jį imtis pradėti darbus daryti. Gerbiama Irena, ne su nepataisoma valdžia reikia pradėti dirbti , skaičiuoti ten kažkokius pozicijų opozicijų santykius, ne su ta bydla, o su žmonėmis - kaimynais, pusbroliais ir pusseserėm, artimaisiais ir tolimaisiais, pažįstamais ir nepažįstamais. Kas tik apie valdžią galvoja, tą blūdą reikės išmušti jiems iš galvos. Nieko nepadarysi*.

Irena Vasinauskaitė       2015-06-22 18:43

Būna ir ,,sutartinė,,opozicija. Šį reiškinį LR Seime galima stebėti. Šiauliuose tokios dar nėra, tačiau po aktyvaus propagandinio spaudimo valdantiesiems nuo pat porinkiminės nakties gali ir atsirasti…

ptksš       2015-06-22 16:31

Ne iš vieno girdėjau, kad ta opozicija - tai jokia opozicija, o biesas žino, kas. Beje, ir man įdomu, kaip ten su ta Žakario akląja. Gal jau praregėjo? Juk šiam pasauly, anot Gyčio, visko būna.

Beta       2015-06-22 14:55

Nesuprantu kam su jais iš viso ieškoti to sutarimo? Tegu sau smirdi toje opozicijoje, nulis dėmesio į juos.

Šiaulietis       2015-06-22 13:04

Rinkėjų valia turim Žakario šeimyną su akla vairuotoja. Kažkaip aklumas tapo preke ir medicinine, ir politine prasme. Kažkodėl nepavyksta rasti sutarimo darbui vardan miestiečių. Pozicijai reiktų įsiklausyt į visuomenininkų balsą, patarimus. Žmonės eilę metų neatlygintinai skyrę laiką visuomenei turi patirties, padorumo, kompetencijos.

Irena Vasinauskaitė       2015-06-22 8:26

Manau, esate pastebėję, - jei koks nors spaudos ,,grandas,, parašo, kad , tarkime už lango gūdi naktis, beveik niekas neišdrįsta paprieštarauti tam, nors ir pats vidurdienis siaustų. Šiauliškiams, nė šimtui dienų nepraėjus, politikos senbuviai ir vietinė žiniasklaida ėmė formuoti nuomonę, kokia netikusi, nekompetetinga valdančioji koalicija suformuota, kad meras A. Visockas vengia žiniasklaidos ir t.t. ir pan. Praradę sprendžiamąją galią Šiaulių politikai negali su tuo susitaikyti. Matyt, kokioms nors interesų grupėms duoti pažadai uodegas kutena. Ir pavydo esama. Ir baisaus nepakantumo, neva ne tie ,,kažkaip valdžioje atsirado,,. Neilgai trukus nebelieka nė prisiminimo, kad ir opozicijos, ir valdančiosios koalicijos atstovus žmonės išrinko ir savo įgaliojimus jiems suteikė.

Beta       2015-06-22 5:54

Tiems savivaldybės administracijos darbuotojams, kurie nelojalūs merui reikia duris parodyti. Ir kuo greičiau. O jei pats Visockas ne per komunikabiliausias, galima gi gerą spaudos atstovą susirasti, daug padėtų. 
Svarbiausia nesinervinti dėl kažkokios ten žakarynės, ar iš pavydo vietos sau nerandančio Simuliako. Kad sisteminiai lengvai valdžios neužleis, seniai buvo aišku. Jiems ne miesto gerovė, demokratija ir piliečių pasirinkimas rūpi, bet lovys. Bet jei opozicija nekonstruktyvi, o tik pagalių į ratus kaišiotoja, parodyti jiems, kad yra tuščia vieta. Negi sprendimams priimti balsų nesurenka? Daugiau drausmės ir viskas bus gerai. Nebent pati pozicija nelojali merui, tuomet prasti jo popieriai. Reikia kažkaip stiprinti poziciją.
Žinoma, čia tik iš šalies taip atrodo, vietoje gal viskas daug sudėtingiau?
Beje, o šito straipsnio į miesto laikraštį neįmanoma įdėti? Būtų labai naudinga ir miestiečiams ir pačiam merui.

Visockui       2015-06-21 21:38

Duok ultimatumatumą,kad visa BUHALTERINĖ apskaita būtų viešinama INTERNETU.

Kam tokia opozicija       2015-06-21 20:55

jeigu ji sugeba tik kritikuoti, o naudingų visuomenei sprendimų nesiūlo. Kvailai visuomenei patinka tokie bezdariai kritikai, atseit dirba.

Irena Vasinauskaitė       2015-06-21 19:46

Lietuvoje ,,madinga,, opozicija, kuomet opozicionieriai tik kritikuoja. Alternatyvius sprendimų projektus opozicijoje esantys politikai ims rengti tik tuomet, kai rinkėjai nebebalsuos už tuščiai daugiažodžiaujančius.

Rapolas       2015-06-21 19:36

viskas keistųsi, jei mes, rinkėjai, atstovaujamieji, domėtumės, ką mūsų deleguoti atstovai veikia, jei ryžtumės tuose procesuose dlayvauti: jei laiškais, piketais, peticijomis solidariai reikalautume ne demagoginių atsakymų ir sprendimų.
Normalioje visuomenėje tokią priežiūros funkciją atlikti padeda žiniasklaida ir prokuratūra, mūsuose ta pati žiniasklaida tik drumsčia vandenį, jaukia protus, o prokuratūra dreba dėl savo kėdžių...

Rapolas       2015-06-21 19:32

Opozicija tai taip pat pozicija visais tai bendruomenei svarbiais klausimais.
Kritika dėl kritikos yra nekonstruktyvu.
Kritika pateikus alternatyvius projektus - labiau pagrįstus, ypač - naudos bendrajam gėriui prasme - vienintelis matas, kuriuo turėtume vertinti opoziciją.

kol nėra       2015-06-21 18:05

kol nėra realios politikų atsakomybės,atskaitingumo rinkėjams,kol nėra atšaukimo mechanizmo,chaosas valdžioj nesiliaus

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

O - pa       2015-06-26 11:42

Pasikartosiu - apsiėmėt būti karve, tai tiesiog privalote duoti kokybišką pieną.
Pripažinkim, kai tik toks diskusijos primilžis - karvė šūdina.

<Juozapas ---troliui 21:48        2015-06-23 21:53

Tai kas yra portalo tiesos.lt savininkas? Šiaip visi portalai nurodi, tik jūsų ne. Bijote TIESOS?

Juozapui-pagrindinis klausimėlis "A?"        2015-06-23 21:30

Klausimėlis: reklamos nematau šiame portale, tai kas apmoka šio portalo talpinimo serveryje išlaidas?
Tiesos.lt portalas turėtų byloti tiesą, o krikščioniškas vertybes išpažįstantys - atskleisti tiesą.
Todėl pagrindinis klausimėlis:
AR TIESA, KAD šis portalas yra ne Tiesos judėjimo, ne partijos Lietuvos sąrašas nuosavybė, o ASMENINĖ Laisvūno Šopausko nuosavybė? A?

Ištrintasis komentaras :)        2015-06-23 15:07

Dočys rašo: ‘Visas Tiesos.lt portalas jau treji metai dirba visuomeniniais pagrindais ir savanoriauja neatlygintinai. Tik toks ir gali būti tikras ir prasmingas antitarybinis darbas”.
Tai kad nėra taip, nes pikti, bet teisingi ‘Lietuvos sąrašo’ narių liežuviai teigia, kad šio portalo vyr.redaktorė Ramutė Bingelienė beveik visus 2013 metus dirbo seimo nario N.Puteikio etatine padėjėja puse etato ir už tai, kad tvarko šį portalą uždirbdavo iš to pusetačio daugiau nei tūkstantį litų per mėnesį.
Tai kur čia tas ‘treti metai’ visuomenininiais pagrindais? Gal tik antri?

Dočiui, Vasinauskaitei ir administratoriui       2015-06-23 15:04

Nepatiko tiesa? Kas nespėjo pamatyti, ką ši trijulė išrynė, tai trumpai aprašysiu: Dočys pompastiškai pranešė, kad portalo tiesos.lt darytojai dirba tik visuomeniškai ir jau ištisus trejus metu. Kažkas parašė, kad pikti, bet teisingi “Lietuvos sąrašo” liežuviai informuoja, kad viena iš šio portalo bendradarbių Ramutė Bingelienė bent jau metus 2013 dirbo puse etato seimo nario N.Puteikio padėjėja ir už tai, kad tvarko šį portalą gaudavo tųkstančio litų algą už tą pusę etato.
Nesupratau, kodėl tai ištrynėte. Ir dar su prierašu “Tiesos.lt pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus”.
Ta tiesa, kad R.Bingelienė dirbo puse etato N.Puteikio padėjėja ištisus metus ar ji yra propagandinė? užgauli? necenzūruota? apmokėta?
Ta paprašykite, kad ir delfis ištrintų:
“Seimo nariams suteikiami trys padėjėjų etatai. Beveik visi klaipėdiečiai parlamentarai šį limitą ir išnaudojo. Nemaža jų dalis etatus išskaidė, tad turi ne po tris, o gerokai daugiau pagalbininkų. Seimo nariui Nagliui Puteikiui talkina net aštuoni padėjėjai, kuriems atlyginimas mokamas iš mokesčių mokėtojų pinigų. „Tuos tris etatus galima išskaityti į ketvirčius, tad iš viso galima turėti 12 padėjėjų, kurie gauna algą. Dabar daugelis mano padėjėjų dirba 0,25 etato, tačiau yra ir tokių, kurie turi po pusę etato. Neatmetu galimybės, kad etatus dar skaidysiu ir padėjėjų turėsiu daugiau“, – teigė N.Puteikis. Susiję straipsniai: Buvęs Seimo narys V.Kurpuvesas tapo parlamento klerku (22) Buvęs saugumietis K.Braziulis įdarbintas V.Vasiliausko padėjėju Seime (70) Parlamentarui talkina Aurelija Babinskienė, Elena Danutė Bendikienė, Ramutė Bingelienė, Kęstutis Kupšys, Saulė Matulevičienė, Danguolė Norvilienė, Vytautas Vakrina, Rūta Zabielienė. „Tarp mano padėjėjų nėra nė vieno draugelio ar sugėrovo. Visi jie pasirinkti pagal specializaciją, ką geriausiai moka. Tarp jų nėra nepilnamečių ar devyniolikmečių, kokių dabar Seime vaikšto būriais, o blakstienos atsikišusios pusantro metro į priekį. Toks jausmas, kad Seimas tapo modelių namais, anoje kadencijoje taip tikrai nebuvo“, – tikino seimūnas. Šiuo metu jis turi ir 12 visuomeninių padėjėjų. Jų skaičius nuolat kinta.”

Skaitykite daugiau: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/kas-dirba-seimo-nariams.d?id=60648897

Dočys piktam liežuviui su puteikistų majonezu       2015-06-23 12:29

Viaaau…

OHO       2015-06-23 12:06

VADINASI, PORTALE TIESOS.LT TRIS METUS UŽ KOKIUS 100,0 litų per mėnesį DIRBA VIENUI VIENAS ŽMOGUS ???
11.13 val komentatoriui PAGIEŽA SMEGENIS PRISPAUDĖ.
Beje, o ką diskusijos tema gali šis komentatorius paporinti. Būtų įdomu.

Dočiui į jo komentarą 1:07       2015-06-23 11:13

Dočys rašo: ‘Visas Tiesos.lt portalas jau treji metai dirba visuomeniniais pagrindais ir savanoriauja neatlygintinai. Tik toks ir gali būti tikras ir prasmingas antitarybinis darbas”.
Tai kad nėra taip, nes pikti, bet teisingi ‘Lietuvos sąrašo’ narių liežuviai teigia, kad šio portalo vyr.redaktorė Ramutė Bingelienė beveik visus 2013 metus dirbo seimo nario N.Puteikio etatine padėjėja puse etato ir už tai, kad tvarko šį portalą uždirbdavo iš to pusetačio daugiau nei tūkstantį litų per mėnesį.
Tai kur čia tas ‘treti metai’ visuomenininiais pagrindais? Gal tik antri?

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai penkioliktoji (rugsėjo 26 diena)

JAV nevyriausybinės organizacijos finansuoja Vengrijos opoziciją

Tai šokiruoja: ES Komisijos Pirmininkė grasina Italijai, kad Briuselis turi „instrumentus“ tam atvejui, jei rinkimuose laimės netinkamos partijos

Karas Ukrainoje. Du šimtai keturioliktoji (rugsėjo 25 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Visų blogybių šaknis – XXVI eilinis sekmadienis

Almantas Stankūnas. Ar interpeliacija Dainiui Kreiviui – tik imitacija?

Marius Parčiauskas. Kaip mobilizacija paveiks karo eigą?

Paskutinis verdiktas Albinui Kentrai ir „Miško broliams“

Sergejus Loznica stato Valstybiniame jaunimo teatre atvirai antiukrainietišką spektaklį

Karas Ukrainoje. Du šimtai tryliktoji (rugsėjo 24 diena)

ES tarnyba nekontroliuojama propaguoja LGBTQIA+ dienotvarkę

Patriotiškiausias Lietuvos jaunimo metų renginys Kaune. Konferencija „Labiau negu merginą? Meilė Lietuvai XXI amžiuje“

E. Macronas siūlo naują imigracijos politiką: migrantus siųs iš miestų į provinciją

Raimundas Kaminskas. Biografijos puslapiai – Juozas Albinas Lukša-Daumantas 1940–1941

Mobilizacinis patriarcho Kirilo pamokslas (pažintiniais tikslais)

Karas Ukrainoje. Du šimtai dvyliktoji (rugsėjo 23 diena)

Almantas Stankūnas. Ką prasitarė valdančiųjų atstovai apie elektros sektorių?

Algirdas Endriukaitis. Kas skolingas ir kam priklauso istorijos kraujo šluostymas?

Dovilas Petkus. Kurios partijos išduoda savo rinkėją?

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Dominykas Vanhara. Kremliaus diplomatinės pergalės

Italijos rinkimai – žemės drebėjimas ES?

Karas Ukrainoje. Du šimtai vienuoliktoji (rugsėjo 22 diena)

Danija nutraukia asmenų, jaunesnių nei 50 metų, skiepijimą nuo kovido infekcijos

Marius Parčiauskas. Kaip išliksim, jeigu tėvystę siesim tik su skurdu ir depresija?

Linas Karpavičius. Kaip vyksta manipuliavimas žmonėmis?

Marius Parčiauskas. Rusijai atnaujinti puolimą nėra jokių šansų

Flandrijos vyskupai oficialiai parėmė ir pasiūlė tos pačios lyties porų laiminimo ceremoniją

Audrius Globys, dr. Darius Alekna. Ką valdžiai sako apklausos?

Karas Ukrainoje. Du šimtai dešimtoji (rugsėjo 21 diena)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.