Dienos aktualija, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Liustracija ir desovietizacija

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių politikai serga labiau nei bulvaro liepos?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 16 d. 6:11

3     

    

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių politikai serga labiau nei bulvaro liepos?

Šiauliuose nerimsta diskusijos dėl valdžios ketinimų iškirsti Vilniaus gatvės bulvaro, Aušros alėjos ar Vasario 16-osios gatvių liepas ir jų vietoje pasodinti medžius mutantus, Tautoje apverstais šluotražiais vadinamus.

2016–2017 metais aptarinėjant šios miesto dallies rekonstrukcijos projektus, valdžia kalbėjo, kad brandžiosios liepos bus paliktos. Nuo to laiko savivaldybės administracijai vis nesisekė surasti rangovų, kas imtųsi realių darbų. Direktorius Antanas Bartulis net visuomenę apkaltino, kad jos aktyvumas užtempė bulvaro rekonstrukcijos darbus. Pažadai neliesti brandžių medžių liejosi iki… 2019-ųjų metų savivaldos rinkimų. Po jų situacija pasikeitė, o pažadai išbluko?

Šiemet gi savivaldybėje vykusiame Projektų įgyvendinimo priežiūros tarybos posėdyje [trumpinys PIPT – aut.past.] mažne kiekvienas administracijos pakviestas kalbėtojas aiškino, kad miesto bendruomenė buvo pasyvi ir nedalyvavo Vilniaus gatvės bulvaro rekonstrukcijos projektų svarstymuose.

Šis posėdis tęsėsi daugiau nei keturias valandas. Vieną iš jų jame užgaišo ir meras Artūras Visockas, vėliau išbėgęs į sūnaus abituriento išleistuvių vakarą. Salėje susirinkę miestelėnai pirmą kartą jam pavymui šūktelėjo „gėda“, „gėda“…

Visai negėdinga dalyvauti vaiko gimnazisto mokslų pabaigimo šventėje. Nelabai garbinga tuo prisidengti vengiant viešos savo pozicijos paaiškinimo, kodėl ketinęs išsaugoti brandžiąsias liepas, dabar jų negina kartu su savo rinkėjais. Be to, renginį buvo galima pradėti visa valanda anksčiau, tačiau tuomet būtų tekę stoti nemalonion akistaton su jo pažadais tikėjusiais žmonėmis.

PIPT-o posėdžio scenarijus buvo kruopščiai suplanuotas taip, kad didžiąją laiko dalį kalbėtų savivaldybės administracijai tiesiogiai arba pagal laimėtus konkursus ar kitokius susitarimus jai pavaldūs ir finansiškai įsipareigoję specialistai. Pradėta nuo, kaip sakoma, Adomo ir Ievos, t. y. nuo kalbų apie URBAN projektų visumą, kaip jie vykdomi ir kiek kainuoja ar kainuos. Ši informacija yra vieša, ne kartą girdėta, bet „laiko tempimui“ idealiai tiko. Po architektų, dendrologų pasisakymų, teikti klausimus, pasisakyti leista projektų vykdymo prižiūrėtojams ir savivaldybės tarybos nariams.

Konstitucinei miesto valdžiai – rinkėjams – žodis buvo suteiktas oficialiajai renginio daliai jau pasibaigus, kuomet vadinamieji projektų įgyvendinimo prižiūrėtojai pabalsavo už tai, kad viskas vyksta taip, kaip jiems ir norisi. Tačiau ir visuomenės atstovų „išklausymas“ vyko super ekstremaliomis sąlygomis: jei mokesčių mokėtojų išlaikomiems tarnautojams ar pasamdytiesiems atlikti vienkartines paslaugas buvo netrukdoma kalbėti, tai merą renginio pirmininkaujančiojo poste pakeitęs vicemeras Domas Griškevičius pademonstravo aukščiausią manipuliacijų bei nekultūringumo pilotažą. Vyras nutraukinėjo arba lygiagrečiai kalbėjo vos ne su kiekvienu visuomeniniu oratoriumi, gėrėjosi savimi imituodamas moderatorių ir t.t., ir pan., todėl sulaukė replikų iš sales bei renginyje dalyvavusio advokato Sauliaus Dambrausko pastabos: „Jei jūs tiek nekalbėtumėte, daugiau laiko diskusijoms liktų…“ D.Griškevičiaus politinį chamizmą asmeniškai patyrė ir šis teisininkas, kuomet jis, Šiaulių medžių gynėjų prašymu atvykęs net iš Kauno, buvo nuolat pertraukinėjamas.

Advokatas S. Dambrauskas ketino pasidalinti sukaupta patirtimi, kaip yra elgiamasi analogiškose situacijoje Vilniuje, Kaune, Panevėžyje ir kt. Jis bandė Šiaulių valdžiai paaiškinti, kad reikia sėsti prie derybų stalo ir su visuomenės atstovais, žaliaisiais susitarti taikiai. S. Dambrauskas tikino, kad teismai brangiai kainuoja, projektų vykdymai stabdomi arba net atidedami. Tačiau veltui teisininkas stengėsi, skatindamas valdžios ir miestelėnų sutarimą, Šiaulių taryboje daugumą turintys mero A.Visocko bendražygiai, regis, įsitikinę, kad dirba miestui taip, kaip patys nori, nesitardami su juos išrinkusia visuomene.

Kai diskusijose su Šiaulių valdžia nepavyko rasti sąlyčio taškų, miesto medžių gynėjai informacijos bei sprendimų ėmė ieškoti Vilniuje (daugiau skaityti ČIA ir ČIA). 

Signataras ir „tie žmonės“ A. Visockui sukėlė įtarimų?

Nebūčiau nė prisiminusi šito Projektų įgyvendinimo priežiūros tarybos posėdžio, puikiausiai pademonstravusio, kad Šiaulių politikai ligotesni nei Vilniaus gatvės bulvaro liepos, jei ne mero A. Visocko komentaras „Šiaulių krašto“ laikraščiui (ČIA): „Prieš kelias dienas signataras su tais žmonėmis (medžių gynėjais – aut. past.) lankėsi Vilniuje prie Prezidentūros ar Vyriausybės ir davė interviu. Jis pasakė, kad didžiausia miesto problema yra meras Artūras Visockas. Vadinasi, procesai dar ir politizuoti. Gal problema ne medžiai, o meras?“ – piktinosi miesto galva, pridūręs, kad keturias valandas trukusiame Projektų įgyvendinimo priežiūros tarybos posėdyje galėjo pasisakyti visi norėjusieji ginti medžius. Meras klausė: kaip dar reikia kalbėtis?“

Na, tiesą sakant, po tokio pasąmonės srauto sunkoka nespėlioti – gal išties Šiaulių politikai labiau ligų apsėsti nei bulvaro liepos? Diagnozėms patvirtinti kantriausiems siūlau peržiūrėti mero minimą posėdžio įrašą.

P.S. Prieš mero A.Visocko išgirtąjį Projektų įgyvendinimo priežiūros tarybos posėdį, tiksliau likus gerai valandai iki jo, pastebėjau miesto vadovą, jaukiai nuo lietaus pasislėpusį po brandžia, dar nenukirsta bulvaro liepa ir su kažkuo diskutuojantį.

Vėliau jis pasivijo mane, žingsniuojančią savivaldybės pastato link, ir paklausė, ar bus kalbėtojas „nuo visuomenės“. Atsakiau, kad bus daug pasisakančių, besidominčių ir pan. A.Visockas paaiškino, kad žodį gali suteikti tik vienam žmogui, nes vadinamojo PIPTO-o posėdžiuose visuomenės atstovai paprastai neišklausomi. Nepriklauso?

Taigi, praėjus bene dviem mėnesiams po minimo renginio, meras jį jau vadina kalbėjimusi su žmonėmis. Gal pamiršo, kad pats iš to posėdžio kudašių išnešė?

Gal todėl visur, kas jam nepatinka ar neįtinka, regi politizavimą...

Laukite tęsinio apie tai, kaip sostinėje reziduojanti Lietuvos valdžia reaguoja į signataro Algimanto Sėjūno bei Šiaulių medžių gynėjų paklausimus. Pažadu, bus įdomiau nei klausytis A.Visocko svaičiojimų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vaprosiukas       2019-09-16 11:57

Ar tik nebus taip vadinami valstiečiai čia kokią bacilą užnešę, nes iki rinkimų, kaip supratau iš autorės, buvo visiškai kitas požiūris į miesto bendruomenę?

>reg       2019-09-16 11:11

  reikia žinoti, kad pinigų niekas nekiša, bet plauna smile

reg       2019-09-16 7:50

Negaliu suprasti to medziu kirtimo vajaus! Vakar paziurejau i Lukiskiu aikstes kvadratinius “naujakurius”..ka jie duoda? Aikstes apzeldinimas, vadinami gelynai, is viso katastrofa. Kyla klausimas, ka sitiek laiko aiksteje rause , kur pinigus sukiso, ka , ant galo, cia nuveike?


Rekomenduojame

Darius Kuolys. Petro Cvirkos skaitymai

Vladimiras Laučius. Tėvynės sąjungos G taškas

Agnė Širinskienė. Bankai ir prekybos centrai stokoja socialinės atsakomybės ir solidarumo su visuomene

Vincentas Vobolevičius. Rinkimai Lenkijoje: ar ekonominiai „lūzeriai“ kelia PiS reitingus?

Arnoldas Aleksandravičius. Tai Lietuva negali turėti savo Raudų sienos?

Andrius Švarplys. Jeigu ateityje nenorime „turėti galimybių išgirsti įvairių nuomonių“, turime pasakyti „God bless America“

Jonas Burokas. Rezistencijos įamžinimas

NE eksperimentams Žemaitijos gelmėse! Atviras Lietuvos visuomenės kreipimasis dėl Vyriausybės planų statyti anglies dvideginio saugyklą

Liutauras Stoškus. Seimo komitete svarstytas Žemės gelmių įstatymas

Jungtinių Tautų rezoliucija dėl smurto akušerijoje

Vidas Rachlevičius. Kai vyrauja sveikas protas ir padorumas

Neringa Venckienė: „Tai, kad esu grąžinama, nepadaro Lietuvos teisine valstybe“

Kauno forumo pareiškimas: Dėl įstatymo pažeidimų LRT veikloje

Povilas Urbšys: „Turi būti aiški takoskyra tarp lobistinės ir advokacinės veiklos“

Ramūnas Aušrotas. Apie NVO oligarchiją

Kun. Andrius Narbekovas. „Mums reikalinga nauja krikščionių apologetų karta“

Irena Vasinauskaitė. Puiki bendruomeninė rudens šventė Šiauliuose

Algis Avižienis „Iš savo varpinės“: Vietnamo pelkėse nuskendo amerikiečių iliuzijos

Žino, ką sako. Masiulis: jeigu kas iš senos partijos vadovybės galvoja, kad byloje bus galima visus šunis sukarti ant Masiulio, tai taip nebus

Irena Vasinauskaitė. Meras Artūras Visockas – žmogus, pasmerkęs Šiaulių liepas myriop?

Algimantas Rusteika. Juos atpažinsite iš jų vaisių

Atviras laiškas LR Prezidentui: Skubiai stabdykite masines miesto medžių žudynes (signataro A.Sėjūno spaudos konferencijos vaizdo įrašas)

Vytautas Radžvilas. Lietuvos politikos atnaujinimo klausimu

Kas čia pas mus tikrų tikriausi „vatnikai“?

Vytautas Sinica. Telkianti istorinės atminties politika

Geroji Naujiena: Jei tik turėtume tikėjimą...

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga: švietimo problemos ne tik kad nebuvo išspręstos, bet dar ir pagilėjo

Valdas Vižinis. Lietuvos valdžios elito karas prieš visuomenę tęsiasi

Verta prisiminti. Kun. Marius Talutis. Daugiau negu sutapimai…

Kaip nusišalinant nenusišalinti? Rūtos Visocnik replika apie Kauno miesto „vieningųjų“ diegiamą savivaldos modelį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.