Naujienos

🌄Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Nevyriausybinių organizacijų konfederacija tęsia darbus

Tiesos.lt redakcija   2017 m. lapkričio 12 d. 18:23

0     

    

Irena Vasinauskaitė. Šiaulių Nevyriausybinių organizacijų konfederacija tęsia darbus

Mažne pusantro šimto visuomenininkų iš 65 asocijuotas nares vienijančios Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacijos nepabūgo bjauraus savaitgalio oro ir atsiliepė į savo prezidentės Vidos Pociuvienės kvietimą tęsti miesto centrinio parko tvarkymą.

Tokį žmonių aktyvumą simboliškai būtų galima vadinti ir solidarizavimusi su skėtinės organizacijos vadove V.Pociuviene, kurią viešai būtomis ir prisifantazuotomis „nuodėmėmis“ kaltina Šiaulių savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis. Tačiau apie tai plačiau mūsų pilietinis portalas rašys kiek vėliau – kai bus baigtas žurnalistinis tyrimas ir savo išvadas pateiks teisininkai.

Taigi, Saulės miesto nevyriausybininkai ir toliau vykdo prisiimtus įsipareigojimus, tiesa, savo ar privačių aukotojų lėšomis, nes ką tik paminėto „vyriausybininko“ iniciatyva šiemet yra sustabdytas bet koks visų pateiktų bei LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos finansuotinų projektų rėmimas.

Štai ir šį savaitgalį žmonės tvarkė parką. Tai tęstinis konfederacijos vienijamų NVO projektas, tad prisiminkime, ką apie pernykštę talką mūsų portalui itin pakiliai bei nuoširdžiai rašė aktyvi konfederacijos renginių lankytoja Elona Antakauskė (skaityti ČIA).

Pernykštės pavasarinės akcijos aprašymą primenu ir tam, kad suprastumėme, kodėl šiemet rudeninėje talkoje buvo grėbiami tik lapai. Mat sustabdžius tęstinio projekto finansavimą, nebeįvyko tautodailininkų pleneras, po kurio kiekvieną rugsėjį centrinį parką papuošdavo ąžuolinės pasakų personažų skulptūros bei jaukūs suoliukai.

Belieka tik apmaudauti – dėl „planinių skundų auditavimo“ miestas daug prarado. Net ir tų lapų sugrėbta tik tiek, kiek talkininkai talpų nusipirko, nes miesto valdžia akciją teparėmė trim didmaišiais ir, sakosi, sugrėbtus lapus išveš. Vos juntamą nusivylimą, kad buvo galima ir daugiau darbų padaryti, kiek numalšino ir rėmėjų vaišės: bandelės bei karštas sultinys.

Nors reikėtų tiesiog pasidžiaugti: talkininkų savaitgalį susirinko tiek, kad ir visą parką išblizginti galėjo. Beje, šiauliečių bendrystės jausmas bei noras gražinti miestą nesudomino nė vieno savivaldybės tarnautojo, skambiai besivadinančio nevyriausybinių organizacijų kuratoriais. Panašu, kad aktyvios Šiaulių visuomenininkės, Rėkyvos bendruomenės pirmininkės Nijolės Malakauskienės žodžiai, jog nuoširdžiausiai dirba finansavimo negaunantys visuomenininkai pildosi. Bent jau Nevyriausybinių organizacijų konfederacija taip ir daro.

Nuotraukos – autorės.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas: „Šiandien švenčiame Lietuvos valstybės idėją, bet kol yra idėja, tol yra ir Lietuvos valstybė“ (papildyta kalbos tekstu)

Rezistentai Petras Plumpa ir kun. Robertas Grigas apie vyskupus ir kunigus, paaukojusius savo gyvenimą ir net gyvybę už Lietuvos laisvę

Vytautas Rubavičius. Vokietijoje Alternatyva įgavo jau valdžios, o kada ji susikurs Lietuvoje?

Nuoširdūs sveikinimai!

Algimantas Rusteika. Lietuva yra tie, kurie sakome ‘Mes’. Ne jie

Partizanas Jonas Kadžionis-Bėda ir jo testamentinė kalba: „Lietuva išliks, nes laisvę gavo per stebuklą“

Štai ir sulaukėm. Liudvikas Jakimavičius: „Net okupantų valstybė TSRS valstybinių švenčių proga skelbdavo amnestijas, o ne nuosprendžius“

Verta prisiminti. Kaip okupantai baiminosi Lietuvos nepriklausomybės 70-mečio

Irena Vasinauskaitė. Gražuolių kaime iki šiol vaidenasi?

Ramutė Bingelienė. Cenzūros grimasos Seime

Kiek verti 100 eurų Lietuvoje ir likusioje ES?

Algimantas Rusteika. Tiesos išbandymus pereina ne visi

Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ sutiktuvės

Janina Survilaitė. Klampūs archyvų atstatymo keliai

Bernardas Dringis. Klausimai, kylantys Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse

Popietė su Laisvės premijos laureate s.Nijole Sadūnaite

Apie išprievartavimą melavusi feministė nuteista už šiurkštų šmeižtą

Algimantas Zolubas. Pilietinė veikla – politinė

Teisininko žvilgsnis į BK normą dėl seksualinio priekabiavimo. Vytautas Sirvydis: sunku rasti kitą tokį lengvai „pritempiamą“ straipsnį

Vytautas Vyšniauskas. Neiškęstas privatusis patriotizmas

Alvydas Jokubaitis, Mindaugas Kubilius. Europos Sąjunga: kur mes keliaujame?(III). Nedemokratiškų nuostatų įsivyravimas demokratijoje?

Dariaus Kuolio atrinkta. Justino Marcinkevičiaus atsakas savo kaltintojams: „Valstybę praradote jūs, o tautą mes vis dėlto išsaugojome“

Raimondas Kuodis. „Ekonomikos dėstymą yra užvaldę neoliberalai“

Valdas Vasiliauskas. Tauta nebuvo pakviesta į  šimtmečio šventę

Nuo bačkos. Vilniaus meras Remigijus Šimašius: „Vilnius yra kosmopolitinis, atviras miestas ir turi labai simbolizuoti tokias idėjas“

Nida Vasiliauskaitė. #TuIrgiKaltas?

Vladimiras Laučius. „Pagrindinis žurnalistikos tikslas yra ieškoti tiesos“

Lietuvos Respublikai – 100. Darius Kuolys: Vilniuje – Valstybės atkūrimo takas (II)

Vasario 13-ąją Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymas

Irena Vasinauskaitė. Nieko asmeniško… Tik vykdau pažadą [2], arba Šis bei tas apie politinį priekabiavimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.