Irena Vasinauskaitė. Seimo restorane rastas nutarimas nuteikė apmąstymams…

Irena Vasinauskaitė   2014 m. rugsėjo 15 d. 19:07

14     

    

Irena Vasinauskaitė. Seimo restorane rastas nutarimas nuteikė apmąstymams…

Viščiukus skaičiuojame rudenį, tačiau viena įtakingiausių Lietuvos politinių organizacijų – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai elgiasi gana originaliai: ši partija savivaldos rinkimų išvakarėse ėmė stabdyti narystę arba šalinti iš savo gretų drąsius, ne anoniminę nuomonę turinčius ir nebijančius ją išsakyti žmones.

Šiaulių apskrityje paaiškėjo keletas tokių partinio „susiskaičiavimo“ atvejų: Šiaulių miesto krikščioniškieji konservatoriai, gal penketą kartų bandę iš savo gretų pašalinti garsų Lietuvos skulptorių Gintautą Lukošaitį , pagaliau sustabdė jo narystę TS-LKD partijoje. Kai bandžiau sužinoti už ką, tepavyko išsiaiškinti, kad G.Lukošaitis vidinėse partinėse diskusijose ir google debatų grupėse aktyviai kritikavo savo bendrapartiečius, buvusius Šiaulių valdančiojoje koalicijoje iki bene savivaldos rinkimų išvakarių ir atsakingus už praskolintą miestą ne mažiau nei socdemai, tvarkiečiai ar darbiečiai. Teko nugirsti, kad aktyvusis skulptorius taip „įsiėdė“ Saulės miesto konservatoriams, kad šie jo narystę net užakiniu būdu sustabdė. Ko gero, jautė, kad neatlaikys diskusijų tempo…

Kitokia Radviliškio ekskonservatoriaus verslininko Gedimino Lipnevičiaus politinė dalia. Jį TS-LKD priežiūros komitetas pašalino iš partijos už tai, kad savo finansuojamame leidinyje elgėsi labai demokratiškai – davė valią žurnalistams ir visai nesikišo į „Radviliškio krašto“ turinį. Pirmasis laikraščio numeris sukėlė tikrą cunamį. Geriausiai situaciją iliustruoja unikalus TS-LKD priežiūros komiteto nutarimas, detaliai išnagrinėjantis leidinio publikacijas (pridedame). Taigi, kai vieni rudenį nuiminėja derlių, įtakinga Lietuvos partija elgiasi atvirkščiai. Tačiau akivaizdu: susipažinus su dviejų ekskonservatorių G.Lukošaičio ir G.Lipnevičiaus veikla galima tik viena vienintelė TS-LKD rekomendacija šios partijos nariams – laikykite liežuvius už dantų. Bet kokia vadų kritika negalima, nes mažuma paklūsta daugumai… O ką daryti, jei monolitine partinė, tylinti dauguma dėl prisitaikėliškumo arba baimės – neteisi? Į šitą klausimą jau kitų metų pradžioje vyksiančiuose savivaldos rinkimuose turės atsakyti Lietuvos dauguma – nepartiniai rinkėjai. Tad ruoškimės rinkimams, o ne abejingam balsavimui už savųjų daugumas.

P.S. Du prašymai ir padėka:

1. Gerbiamieji rinkėjai, atidžiai perskaitykite TS-LKD priežiūros komiteto nutarimą bei suskaičiuokite, kiek „Radviliškio krašte“ kritikuotų Radviliškio savivaldybės įmonių ir merijos vadovų [kritikuojamos partijos narių, gaunančių biudžetines algas] darbo laiku dalyvavo LR Seime vykusioje partinės smerkiamosios institucijos posėdyje. 2. Žurnalistų sąjungos vadovybe, ar išdrįsite įvertinti išvydę, kaip taršomas leidinys, leidėjai bei žurnalistai?

Dėkoju vienai garbiai prekybinės vietos poniai, tyliai pakuždėjusiai, kad bene pagrindinę ariją Radviliškio konservatoriaus G.Lipnevičiaus išmetimo byloje „sugiedojo“ Seimo narys, maestro Vytautas Juozapaitis… Kur aplodismentai ?

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas anonimui        2014-09-16 23:28

Šitas komentaras, skirtas anonimui ir kitiems anonimams, ypač tiems iš KOB arba VSK (Visuomenės Saugumo Koncepcija), besarmačiams “Sarmatams”, na ir labai paprastiems paprastiems vyrukams, diskreditavusiems garbingą ŽEMAIČIŲ vardą, “Būkime vieningi”. Jūs čia tokius kietus vaidinate, ale nei kiek ne mažiau kietesnius, nei Putinas mėgsta vaidinti, nors iš tikrųjų net nepasiekėte tą supratimo kitų žmonių lygį, koks buvo pas Ezopą daugiau nei prieš 2500 metų. Čia visiems riboto protelio paršeliams iš “Gyvulių ūkio” yra skiriama ši puiki ir taikli pasakėčia “Lapė ir vynuogės”: “Vieną karštą dieną ištroškusi lapė landžiojo apie sodą. Priėjusi prie vynuogių, pamatė kabančias aukštai ant šakų išsirpusias uogų kekes.
– Tos uogos gali numalšinti mano troškulį, – pamąstė lapė.
Pasitraukusi keletą žingsnių atgal, ji įsibėgėjo ir šoko aukštyn. Nepagavo betgi nė vienos kekės. Pasitraukusi vėl atgal ir tarusi “viens, du, trys”, ir vėl šoko, tačiau ir vėl nepasisekė. Veltui pabandžiusi dar keletą kartų pasiekti gundžiusį ją vaisių, pagaliau lapė nubėgo susiraukusi ir sumurmėjo su didele panieka:
– Aš maniau, kad tos vynuogės nunokusios, o čia pasirodo jų dar visiškai žalių ir rūgščių tebesama!..
Lengva yra nupeikti tai, ko negalima pasiekti”.

Mielas Raj-gardai,       2014-09-16 20:32

smagu, kad skaitote ne tik wikipedija ir apsvieciate prasciokus isminties blyksniais, bet zvilgtelkit i kalendoriu arba pro langa (kaip patogiau)ir pailsekite - nuo 16-osios delcia ant dangaus stojo smile

Raigerdas anonimui 2014-09-16 18:35       2014-09-16 18:42

KGB-istiniam anonimui Raigerdas rašo: “Gerbiamas komentatoriau, jūs galimai, vis gyvenate KGB laikais,nes bijote palikti savo būvimo pėdsaką. Be reikalo, nes jūsų naršyklėje yra tiksliai pažymėta, ką jūs naršėte tą ar tą valandą, tą ar tą minutę. Pabandykite susikurti nick’ą”. Ką rašo KGB-istinis anonimas? Jis rašo tai, kas vaidenasi jo KGB-istinėje galvelėje, kad, neva, Raigerdas “pagasdina, tipo tylėkit, bo busit susekti” ir po to visi pradeda, anot KGB-sitinio anonimo, tiesiog drebėti. Tai būsi iš “Gyvulių ūkio”? Ten įprasta menkinti visus, kas nėra iš “Gyvulių ūkio”. Pripaišyti jam tai, ko jis nedarė, įtikinėti kitus, kad jis tai sakė, nors iš tikrųjų tą pasakė pats paršas iš “Gyvulių ūkio”. Trumpiau pasakius, kiauliškas elgesys yra tavo tikroji gyvenimo prasmė ir tuo tu čia didžiuojiesi? Važiuok į Rusiją, nes ten dabar prasidėjo tikras paršų triumfas. Melas ant kiekvieno kampo. Važiuok, važiuok, ten tikrai turėsi ką veikti, gal net Putinui leis padus nulaižyti, kad jis nesuteptų raudono kilimo.

Raigardas       2014-09-16 17:35

totalus pezla, bet jo pezejimas turi prasme. Pagasdina, tipo tylekit, bo busit susekti, o kai jau visi dreba, tipo neanonimas rusisku troliu pavyzdziu padiskutuoja su savimi apie demokratijos vertybes ir vienbalsiai nusprendzia, kad demokratija yra brudas. Nematau skirtumo tarp to pezlos ir eilinio konservu demagogo…

Raigerdas komentatoriui 2014-09-16 0:18       2014-09-16 11:17

Gerbiamas komentatoriau, jūs galimai, vis gyvenate KGB laikais,nes bijote palikti savo būvimo pėdsaką. Be reikalo, nes jūsų naršyklėje yra tiksliai pažymėta, ką jūs naršėte tą ar tą valandą, tą ar tą minutę. Pabandykite susikurti nick’ą. Aš suprantu, kad teks daug prakaito išlieti, bet pabandykite, kaip sakė vienas personažas iš “Skrydis virš gegutės lizdo”. Kaip turi būti panaikintos tokios partijos, kaip TS-LKD? Pirmiausia, reikia padaryti gyventojų apklausą ir paklausti: ar jie žino, kad iš jų pinigų yra išlaikoma TS-LDK? Kaip jie mano: koks yra statusas šitos išlaikytinių partijos? Invalidų ar dar kokios nors draugijos? Dabar pažiūrėkime ką reiškia tas žodis partija? Vikipedija:“Politinė partija (iš lot. pars ‘dalis’) – tai piliečių grupė, susibūrusi į specifinę organizaciją, kurios pagalba jie siekia dalyvauti priimant politinius sprendimus bei palaikyti tam tikrą ideologiją, arba susivienijusi tam tikrų specifinių interesų pagrindu. Partijų pagrindinė paskirtis yra rinkimų būdu įgauti galimybę sudaryti vyriausybę ir įgyvendinti savo politines nuostatas.
2007 m. Lietuvoje oficialiai buvo įregistruotos 37 partijos”. Kaip matote, čia nekalbama apie jokią invalidų grupę. Kaip gali būti išlaikoma iš mokesčių mokėtojų pinigų grupė žmonių, kuri siekia “savo politinių tikslų įgyvendinimo”? Tai, kodėl tada nėra finansuojama rašytojų grupė, siekianti parašyti romanų Lietuvos liaudžiai? Kodėl nėra finansuojama kokia nors grupė siekianti išmokti dainuoti liaudies dainas? Kodėl nėra finansuojama kokia nors motociklininkų grupė, kuri siekia važinėtis motociklais po Lietuvos kaimus? Aš nežinau, kaip dar jums paaiškinti, jeigu jūs nesuprantate, kad tai yra idiotizmas ir pasityčiojimas iš mokesčių mokėtojų. Gerai, tada paimsime panašių idiotiškumo atvejų iš Ispanijos istorijos. Kaip žinia, Ispanija visada turėjo problemų su administravimu, ir ji šitos problemos nesugebėjo išspręsti šimtmečiais. Štai koks nors Ispanijos karalius mato, kaip jo pavaldiniai girtuokliauja ir pikdo valstiečius savo valdose, kurie kartais neapsikentę ir prismeigia šakėmis kokį dvarponį. Tada karalius randa “išeitį”: jis “įdarbina” visus tuos veltėdžius karališkuose rūmuose, kad jie būtų prižiūrimi čia. Ir štai Ispanijos karalystėje atsiranda “pareigos”: “karališkų tapkučių saugotojas”, “karališkų batų prižiūrėtojas”, “karališkų rūbų prižiūrėtojas”, “karališkų rūbų kalnierių prižiūrėtojas”, “karališkūjų manžetų prižiūrėtojas” ir t.t. Todėl nieko stebėtino, kad Ispanijos Imperija nuskurdo, o paskiau neišvengė ir revoliucijų, neišvengė ir fašizmo diktatūros, ir dabar sunkiai išgyvena Europos sąjungoje, nors lietuviai važiuoja ir ten uždarbiauti. Štai, kokios yra pasekmės, kai šalyje nepriimta mokėti už atliktą darbą, nes tokioje sistemoje veini nori būti gudresni už kitus. Todėl partijų apibrėžimas Lietuvoje turi būti pakeistas: tai grupė žmonių, kuri siekia gauti valstybės išlaikymą, o kad mokesčių mokėtojas nesuprastų jų ketinimų, tai jie užmaskuoja savo veiklą įvairiais politiniais motyvais ir deklaruoja, kad jie, neva, siekia savo politinių idėjų įgyvendinimo.
Mano komentaras buvo skirtas tam, kad išsakyti idėją, mokesčių mokėtojas privalo kontroliuoti, kur panaudojami jo pinigai. Jeigu jis šito nedarys, tada iškrypyliškumo atvejų, panaudojant šituos pinigus, ne mažės, o daugės. Tokiu atveju, valstybė negalės konkuruoti su kitomis valstybėmis, kur mokesčių mokėtojų pinigai yra panaudojami racionaliai. Todėl, neišvengiamai, kvaila valstybė taps priklausoma nuo kitų valstybių. Šioje VISATOJE galioja BALANSO dėsnis. Kai kam tai gali nepatikti. Bet tokiu atveju, istorijos šiukšlyne atsidurs visos tos valstybės, kuriose kvailiai diktuos savo supratimą apie pinigus ir apie ekonomiką, kaip tai yra dabar Lietuvoje.

Jau gal šimtąn kartų rašiau,       2014-09-16 8:53

kol Lietuvos runkeliai apkvailinti saldžialiežuvių konservatorių per rinkimus patikės savo balsus šiai gaujai, Lietuvoje pagerėjimo nebus. Bardako sukilėjai puoselės šį bardaką iki begalybės, tik dėka apmulkintų, nemastančių, kuriems viskas “do lampočki” rinkėjų.

Kol bus tiek apkvaišintų       2014-09-16 7:21

tremtinių,kol bus tiek apkvaišinto jaunimo,tol konservatoriai dar egzistuos,bet laikas ne jų naudai.

totali nesamone       2014-09-16 3:59

ne tik del TS-KD partijos finansavimo, bet del visu partiju finansavimo. VISU!!!Tegul partijos issilaiko is nario mokescio, o ne mokesciu moketoju pinigu. Tada ir partiju sumazes. Veltedziai.

Raigardui       2014-09-15 23:18

Pons Raigardai, labai gražiai rašote, bet kam atiduosite teisę naikinti partijas? Priežiūros komitetams, ale šedbarams? smile

Pragmatikas       2014-09-15 22:48

Skubų darbą velnias renka. Todėl reikalingi apmąstymai, pasitarimai ir t.t. ir pan. Gi ant krepšinio strategų niekas nepyksta… Tai aiškinkimės, tobulėkim, strateguokim, švieskim Tautą. Totalus blefas, kad Lietuvoje veiksmo maža. Apsidairykite, ponai.

Raigerdas        2014-09-15 21:27

Ponia Irena Vasinauskaitė rašo neblogus straipsnius. Tačiau, man kilo klausimas: ar iš tikrųjų mes turime laiko tiems “apmąstymams”? Lietuvoje jau tapo tradicija: veiksmo nebuvimas yra tiesiog kaip nacionalinis lietuvio bruožas. Vietoje to yra pakišami: diskusijos, apmąstymai, ginčai, abejonės, pasvarstymai ir dar visokie trali-vali, kad tiktai neveikti. Aš suprantu, kad Lietuvoje mirtinai trūksta veiklių žmonių, trūksta tikrų lyderių, nebėra inteligentų, mokslininkus pakeitė plagiatoriai, diletantai ir kitokio plauko pusiaumokšos. Pusiaumokšoms yra per sudėtinga suprasti, kad niekas jiems neleis dar 20 metų šitaip “valdyti” valstybę. Pusiaummokšas tenkina tas pusiaumokslas, pusiauŠvietimo sistema, pusiaužurnalistika, pusiaurašytojai, pusiaudaininkai, pusiaupoetai, pusiaudirektoriai, pusiauSeimo nariai ir kitokia pusiauvelniava. Ko nenori jie patys? Jie nenori vartoti to produkto, kurį jie pagamina patys. Jie nenori valgyti pusiauduonos, pusiaužuvies, pusiaumėsos ir kt. tokių pusiauproduktų. Bet jie žino, kad yra toks kvailys, kaip visuomenė, kuriai, kaip tam šuniui galima numesti kokį nors pusiaukaulą ir ji pradeda žiaumoti. Todėl visuomenė tyli apie tą TS-LKD, nes žmonės įsivaizduoja, kad jie išsilaiko iš savų pinigų. Aš net nežinau, koks procentas visuomenės žino, kad TS-LDK yra išlaikoma iš mokesčių mokėtojų kišenės? Ir nėra nei vieno žurnalisto, kuris pasiteirautų Finansų ministerijoje: KOKIA NAUDA MOKESČIŲ MOKĖTOJUI IŠ TO, KAD JIS IŠLAIKO TS-LKD? Juk turi būti kažkokia logika. Žmogui pinigai mokami už atliktą darbą. Kokį darbą atlieka TS-LKD, kad jai yra mokomi pinigai? Kiekvieną atliktą darbą jūs galite pamatuoti: išaugintą kiaulę, surinktų obuolių kiekį, iškeptų piragaičių kiekį ir t.t. Kokį darbą atlieka TS-LKD? Ar tai yra invalidų draugija? Ar tai yra sunkiomis ligomis sergančių ligonių draugija? Kodėl TS-LDK yra prilyginama invalidų klasei, kurią turi išlaikyti mokesčių mokėtojas? Straipsnio autorė bando sugėdinti TS-LDK. Na, jie jeigu iki pat šiandien nesusigėdo, tai, kaip jie gali susigėsti po metų ar po dviejų? Ar tokie dalykai įmanomi? Ir jie grąžins visą tą sumą mokesčių mokėtojams, kurią jie gavo? Nejaugi jie nesupranta, kad tai nesąžiningai paimti pinigai? Todėl, jie kausis iki paskutiniųjų, kad išlaikyti savo rankose tą “melžiamą karvę”, kuri faktiškai yra mokesčių mokėtojai. Čia ne kalbėti reikia, o reikia veikti, kad panašios partijos būtų panaikintos iš viso ir niekada daugiau niekas neišvystų per visą Lietuvos tolesnį gyvavimo laikotarpį tokių partijų. Nes kitaip gaunasi, kaip toje I. Krylovo pasakėčioje: ” O Rainis ir toliau viščiuką ėda”.

pensininkas       2014-09-15 20:04

Iš tos pseudo patriotinės partijos, turinčios priežiūros komitetą, aš pats išstojau. Tai partija labiau nei Komunistų partija naikinanti lietuvių Tautą.

Beta       2014-09-15 19:38

KGB-istų sukurta partija atitinkamai ir elgiasi.

Taigi       2014-09-15 19:32

Karjeristas Juozapaitis bet ką sugiedos.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.