Demokratija ir valdymas

Irena Vasinauskaitė. Rinkimams artėjant: ar šiemet rinkimų nebus?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugsėjo 14 d. 17:30

43     

    

Irena Vasinauskaitė. Rinkimams artėjant: ar šiemet rinkimų nebus?

Paklausė manęs gana artimas giminaitis, iki šiol visiškai nesidomėjęs politika ir nedalyvaujantis rinkimuose. Nebent šeimos nariai varu nuvarydavo, tai rinkimų apylinkės fojė kandidatą, už kurį balsuos, rinkdavosi pagal koridoriuje kybančius plakatus. Pirmenybę atiduodavo gražesniajai personai. Žodžiu, buvo toks savamokslis politikos asų fizionomistas.

Kai pasidomėjau, kodėl jam šiemet tie rinkimai parūpo, prisipažino viename internetiniame portale perskaitęs, kad iki rinkimų likę vos kelios dienos ir kad reikia balsuoti atsakingai, nes kitaip nebūsią švarios politikos. Girdi, iki šiol jis tik tyčiojosi iš besibalotiruojančiųjų arba iš viso nėjo balsuoti.

Vadinasi, prisižaidė žmogus, tačiau dabar, pensijos priešaušryje, suprato, kad savo likimu juokauti tas pats, kas rusišką ruletę lošti.

Klausiu tiesiog akyse pilietiškėjančio vyriškio, kaip jis tą švarią politiką atsakingai kurs, jei iki rinkimų nė mėnesio nelikę, kaip pats prisipažino, kandidatų nepažįsta, nežino, ką jie gero nuveikė ar žiauriai prisidirbo. Pagaliau, kokius pažadus besibalotiruojantieji žarsto… Ir svarbiausia – ar tie pažadai realūs, ar yra tinkama komanda, kuri tvirtai stovi ant tradicinių vertybių pamato ir sugebės įgyvendinti tai, apie ką žmonėms kalba ar rašo.

Tuokart giminaitis tik numojo ranka ir baigė pokalbį mestelėjęs, kad ir šiemet neis balsuoti. O jei kas sugebės sugėdinti ir nutemps į rinkiminę apylinkę, pasižadėjo balsuoti už patį nesimpatiškiausią.

Tai tik viena versija, dėl ko žmonės neina balsuoti, balsuoja, kaip sakoma liaudyje, „ant durniaus“ arba dar nepavargsta ieškoti naujų gelbėtojų. Ir visa tai didvyriškai vadina kerštu buvusiai nedorai valdžiai.

Rinkimai – ne žaidimas

Jau trečiasis Nepriklausomybės atstatymo dešimtmetis artėja į pabaigą, o žmonės rizikuoja žaisti rinkimus net negalvodami, kad kiekvienas jų pasirinktas kandidatas turi būti pažįstamas ir „ištaršytas“ vos ne iki kaulų smegenų. Kiekvienam rinkėjui turi būti aišku, ką besibalotiruojantysis gali realiai, kokia jo komanda bei vertybės, o apie ką pretendentas tik kalba, primokytas reklaminių kampanijų atstovų. Pastarosios puikiai žino, kad miniai reikia suokti tai, ką ši nori girdėti.

Taigi, giminaičio klausimą, ar šiemet rinkimų nebus, supratau savaip: iki spalio 9 dienos liko nepilnas mėnuo, o žmonės stokoja informacijos, kas jų apygardose kandidatuos, nėra akyse regėję nė partinių sąrašų. Todėl buitinėse diskusijose dažnai girdžiu, kad už sąrašinius kandidatus balsuoti neketinama: bus braukomas visas biuletenis arba jį sudarkytą išsineš namo. Mat nebesitikima net gelbėtojų sulaukti, nes informacijos stinga, o balsavimo PRIEŠ rinkimų įstatymas, deja, nenumato.

Be to, šių metų priešrinkiminis politinis štilis signalizuoja ir kitką – jei nėra informacijos apie kandidatus apygardose, tarsi siūloma rinktis tuos pačius, iki skausmo pažįstamus, bent socialiniuose tinkluose visą praėjusią kadenciją besivaidenusius. Žinia, buvo tokių, kurie neišlipo iš Veidaknygės. Gyrėsi, kiek smėlio dėžių ar sūpynių vaikučiams savo apygardose pastatė, kiek kartų premjerą ar jo Vyriausybės narius į savo apygardas atitįso pasižmonėti, tačiau nė su žiburiu nerasi pasigyrimo, kaip balsavo už naująjį Darbo kodeksą ar kitus gyvybiškai svarbius įstatymus.

Tarkime, Raseinių rajone „žiauriai“ – beveik visu euru – pabrango šaltas vanduo bei nuotekų tvarkymas. Klausiau vietinio seimūno Edmundo Jonylos, kodėl šis negynęs viešo rinkėjų intereso Valstybinėje kainų ir energetikos kontrolės komisijoje, kai ši vienašališkai, tik gavusi UAB „Raseinių vandenys“ informaciją apie situaciją įmonėje, kėlė kainas, ir sulaukiau „kieto“ atsakymo: į jį niekas nesikreipė pagalbos…

Tačiau Seimo narys – ne gelbėjimosi ratas. Jo valioje – panaudoti rinkėjų suteiktus įgaliojimus tokių gyvenimo sąlygų Lietuvoje sukūrimui, kad nuo gimimo iki mirties žmogus nesijaustų vergu savoje valstybėje.

Viena koja Europoje, o kita – Sovietijoje?

Toks jausmas, kad sovietinių stribų autų kvapo raugas tebetvyro kiekvienoje valstybinėje institucijoje, į kurią beįžengtų problemų turintis žmogus iš gatvės.

Kodėl šiemetinė rinkiminė kampanija į Lietuvos Respublikos Seimą tokia apatiška? Matyt, viešųjų ryšių kampanijos, ištyrusios žmonių nuotaikas, tiesiog rekomendavo atsisakyti kalbančių galvų agitacijų, ryškių vaizdo klipų, brangios gatvinės reklamos, nes skandalų, nepriteklių ir politikų nedoro elgesio išvarginti įsiutę rinkėjai gali boikotuoti rinkimus. Yra ir tokia taikaus pasipriešinimo forma – papildyti neinančiųjų balsuoti gretas. Lietuvoje dar nebuvo taip – neatėjimu – sužlugdytų Seimo rinkimų. Bet gal mūsų politikams toks šaltas dušas jau reikalingas?

Pasidomėjau, ką byloja mūsų internetiniai portalai apie būsimus kandidatus, tarkime, į premjerus, jei kuri nors sąrašą pateikusi partija po rinkimų laimėtų kiek įtakingesnę daugumą. Nustebsite, ką sužinojau:

- Socialdemokratų premjeras Algirdas Butkevičius nostalgiškai prisimena vaikystėje perskaitytą knygą „Grafas Motekristas“. Iš čia, ko gero, ir šios partijos rinkiminis šūkis: „Žinom. Matom. Darom.“

- Jums, gerbiamieji rinkėjai, spręsti, kas pridaryta.

- Konservatorių kandidatas į premjerus Gabrielius Landsbergis daugiausiai iš visų premjerų turi vaikų – keturis. Tai ženklus šio kandidato privalumas. Bent dėl Tautos išlikimo padirbėta nuoširdžiai. Kiti mėgstamiausi jo laisvalaikio užsiėmimai – Umberto Eco knyga „Fuko švytuoklė“ ir filmas „Šnipų žaidimai“ – turėtų pašiurpinti kiekvieną, avansu jau apšauktą rusų agentu.

- Valstiečių ir žaliųjų kandidatas į premjerus Saulius Skvernelis (beje, ši politinė grupuotė turi ir atsarginį variantą – Bronį Ropę, o tai vadinamajame runkelių krašte jau šis tas…). S. Skvernelis mokykloje, beje, kaip ir šių eilučių autorė, mokėsi lotynų kalbos. Tai sužinojusi pamaniau: bent šis tas bendra… Buvęs VRM vadovas kelių inspektoriumi ruošėsi būti nuo vaikystės – jau smėlio dėžėje reguliavo kiemo vaikų mašinėlių eismą.

- Darbo partijos kandidatas į premjerus Valentinas Mazuronis (Geriau būtų siūlę V. Baltraitienę, nes visada susimokėtų už pietus.) Buvęs liberalas, buvęs liberaldemokratas ir t.t., ir pan. Sūnus Andrius kandidatuoja į Seimą su Liberalų sąjūdžiu. Dabartinį savo partijos kolegą Artūrą Paulauską V.Mazuronis yra pavadinęs Josifu Stalinu. Taigi, patys pagalvokite, kas bus jei vienas taps premjeru, o kitas – Vidaus reikalų ministru.

- Liberalų sąjūdžio kandidatas Eugenijus Gentvilas. Labai patyręs politikas, todėl nieko nenutiktų, jei ir netektų darbo. Visada už nugaros tyko ir signataro renta. Per visą Nepriklausomybės laikotarpį jis tikrai rūpinosi šeima ir gimine. Sūnus Simonas irgi kandidatuoja į Seimą. Kaip ir minėta V. Baltraitienė – jo sesuo.

E.Gentvilo hobis – gamta ir darbas joje. Nenorėčiau tikėti, kad tai tik liekamasis reiškinys iš vaikystės, kuomet nuo savo sesers, dabartinės Žemės ūkio ministrės. yra gavęs kaktusu per galvą...

- Partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatas į premjerus Remigijus Žemaitaitis. Prisipažino, kad rašo eilėraščius, tačiau 2012 metais susitikęs su moksleiviais konservatorių premjerą Andrių Kubilių nelabai lyriškai pavadino „debilu“. Vadinasi, žodžių nesirenka. Nežinia, kaip sektųsi dirbti vienoje koalicijoje su tokią diagnozę gavusiaisiais.

MŪSŲ TEISĖ – RINKTIS.

Tikrai?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

senis Juozapui       2016-09-23 17:42

ir vel tau rusai kliuva, vel Putinas kaltas. Pripazink, kad tu neissilavines, kvailokas tinginys. Rusija gerbiama valstybe pasaulyje, gera musu kaimyne, Putinas, demokratiskai isrinktas RF prezidentas, net JAV jis gerbiamas daugiau negu Obama. Kodel RF rinkimai praejo sklandziai, be pazeidimu, ka pripazino visas pasaulis? Todel, kad Putinas demokratas, saugo RF Konstitucija. Mums skirti JAV Rezidentai, spiauna i Konstitucija, gal jos net neskaite. Adamkus, manau skato tik angliskai, Grybauskaite tik rusiskai. Tokie, kaip tu, vis aiskina, kad rusai kalti, amerikonai mums pades. Jus klystat jau 26 metus. Rusai tikrai nekalti del musu kvailume, tave gi gal ne rusas dare? JAV tikrai mums nepades, tik isnaudos. Su Rusija reikia draugaut ir prekiaut, tik tokie aulai nori su Rusija kariaut.

Edis       2016-09-22 9:28

Arteja rikimai burtu metas- baigsis parodis tikrus veidus ir vel knis prota ... ?

Pikasas       2016-09-16 9:03

Vis dar trūksta aiškumo dėl valstiečių ir žaliųjų politinio darinio politinės pozicijos. Vienas iš lyderių ir partijos kūrėjų Ramūnas Karbauskis televizijoje padarė oficialų pareiškimą. Jame paaiškino, kad jis įsitikinęs, kad jo partija laimės rinkimus ir sudarys valdančią koaliciją. R.Karbauskio teigimu, joje nebus “naktinės reformos” paskelbėjų, auksinių šaukštų skandalo veikėjų. Nors ta vadinama “naktinė reforma” buvo vykdoma ir tęsiama ir kairiųjų vyriausybės, jos punktų nekeičiant, tačiau aišku, kad TS LKD partija už tas priemones krizės metu dar ir kaltinama. Kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų šaknys brendo kairės ideologijos dirvoje, jau aiškinomės. Tai sunku būtų paneigti. Teigti, kad ši partija gaus didžiausią palaikymą , o rinkėjai pageidaus, kad Skvernelis taptų premjeru, labai įspūdinga, bet nelabai įtikinama. Manau, kad kairiųjų jėgų koalicija bus sudarinėjama nežiūrint besivelkančių iš paskos skandalų. Kaunas savivaldybių rinkimuose pasirinko “Vieningą Kauną”. Jo meras jau aiškina, kad palaiko LSDP ir Valstiečių ir žaliųjų partijas. Toks pažadas išduoda, kad kauniečiai, nuolat balsavę už dešinės centro jėgas, buvo paprasčiausiai “išdurti”. Yra ir daugiau simptomų, kas tai gali patvirtinti. Nesiplėsiu. Tad su kuo jungsis R.Karbauskio “valstiečiai”? - išlieka viešai neatsakytas, bet nesunkiai atspėjamas klausimas. Kai kas juos bando palyginti su A.Valinsko dariniu. Toks palyginimas nėra teisingas. Arūno politinis margutis suskilo, tačiau septyni “samurajai” valdančioje koalicijoje išliko ir taip ją išsaugojo. Nemanau, kad žalieji ir valstiečiai skilinės. Nematau jokių vidinių politinių priešpriešų. Tai, ką šiame komentare sudėliojau - labai palanku čia besireiškiančiam komentatorių “Spiečiui”. Ar tai palanku Lietuvos laisvei ir kitiems viešiems siekiams? - labai abejoju.

StasysG       2016-09-14 21:43

PS. Atsiprašau: t.b. (tai NE LL ar ekspertaieu)

StasysG       2016-09-14 21:41

Siūlau straipsnio Autorei ir p. pikasui paskaityti šios dienos lzinios.lt (tai LL ar ekspertaieu). Ten advokato Jono Ivoškos Kreipimasis   į aukščiausią įstatyminę valdžią  dėl mūsų Seimo nelegetimumo gal labiau įtikins, į kokią duobę yra įkritusi Lietuva.

Pikasiui       2016-09-14 19:27

Durnam bile pirštą parodyk, durnius juokiasi.
Pikasiau- o tai koncervai ne režimo/Sistemos dalis?
Partškolos Rot front Matrioška ne režimo dalis?
Tipo, marsiečiai/ ufonautai vakar ant Lietuvos nukritę iš dausų?
Tavo kumyrai yra NePrieKo?
Na ir įžūlus gi esi, demagoge.

Pikasas Juozapui       2016-09-14 18:47

Jūsų kliedesiai, kad esu kažkokio “režimo šalininkas” ar apie “bobikus iš režimo kontorų” mane gerokai prajuokino. Nesikuklinkite ir toliau. Pagerinate nuotaiką...

Juozapas--- dr. J. Ramanauskui       2016-09-14 18:07

Iš esmės praktiškai sutinku su Tamsta.
Skaičiau Jūsų Ultimatumą. Dėl vienos kitos detalės galima dar padiskutuoti, bet aplamai, tekstas nuosekliai logiškas.
Manau, yra labai svarbu žmonėms susivokti du dalykus- kadangi de facto kraštą valdo kriminalinė gauja, reikėtų pradėti naudoti adekvačius situacijai terminus ir liautis naudoti neadekvačius.
Ne santvarka, o režimas,  ne valdžia o chunta. Bus aiškiau galvoti ir apsispręsti- kurioje, kieno pusėje esi.
O supratus tikrąją padėtį darysis aiškiau kaip elgtis.
Antra- asmeninis santykis su režimu. Nuo šio klausimo meįmanoma pasislėpti, nes galvos kišimas smėlin situacijos nepanaikina.
Ir nepanaikina asmeninės kiekvieno piliečio atsakomybės.
Todėl labai rimtai priimu Tamstos aiškų sakymą_- kviesti balsuoti už režimą, dalyvauti “rinkimų” farse gali tik Lietuvai ir lietuvių tautai pikta linkintys asmenys. Arba idiotai.
Todėl pono Pikaso purkštavimai/įsižeidimai yra verti atmetimo, nes ponas Pikasas yra itin uolus režimo šalininkas.
Kad jsi diev
Ina koncervus ir nemyli socdemų nieko nekeičia ir ponui Pikasui induligencijos nesuteikia, nes kalbėti apie kažkokį mistinį voenos grupuotės pranašumą prieš kitą yra tas pats kaip tvirtinti jog SS buvo žymiai geresni už Gestapą.
Tiek socdemų tiek koncervų ar kitų partgaujų daromi nusikaltimai žudo o ne gaivina Lietuvą.
O jeigu labai jau rūpi detalės, tai pasakyčiau jog Tiesą turêtų nustatyti
Tautos Tribunolas.
Ką dar noriu nums gerb. Jonai pasakyti- Tamsta esate įdomus pašnekovas, matosi jog negalite likti abejingas tam kas vyksta. Gerai.
Tik, siūlau pagalvoti KUR kalbėti.
Tamsta esate protaujantis! Tad puikiai matote kokios pakraipos yra pasidarę portalai LL ar ekspertai eu.
Akivaizdu jog tennetrūksta ruskijos smarvės.
Kviečiu daugiau dėmesios kirti šiam portalui, kuris nors taip pat ne be trūkumų, bet bent ne antivalsybinis. O ir skaitytojai čia yra nuovokūs,taip pat trolių tiek nėra kaip kitur. Tiesa, pastaruoju metu p. Pikasas įniko čia savo propagandą varyti, bet jeigu pastebėjote tas ponulis apart poros bobikų iš režimo kontorų, daugiau palaikymo neturi. Visiems kitiems pikasiškos propagandos paklodės kelia vien alergiją.
Tek kur daugiausia komentuojate ar talpinate savo publikacijas (eksp, LL), tų portalų antisisteminė, antirežiminė pozicija panašu yra tik širma ir masalas putlerio propagandai skleisti. Tad rašant komentarus legiono kremlinių samdinių knibždėlynuose turėtų viduje būti kiek nejauku.
Kviečiu pagalvoti. Mat prasta putiniškų ruporų reputacija prilimpa kaip prisegtukas ir galiausiai kenkia tam dėl ko tiek jėgų ir laiko aukojate.
Nuoširdžiai ir pagarbiai-
j.

Smalsu       2016-09-14 15:52

Ar tik ne dr.Jonas Ramanauskas 2008 metų Seimo rinkimuose nesėkmingai išbandė proporcinę rinkimų sistemą ir dabar labai pyksta ?

Pikasas > dr. Jonui Ramanauskui       2016-09-14 15:22

Jūsų pyktis ir nepagarba kitaip mąstančiam ir suvokiančiam peržengia elementaraus padorumo ribas. Niekas netrukdo jums pabandyti įrodyti, kad klydau. Priminsiu kur pateikiau esmę:
>>>>>> “Rinkimai vyksta “visuotiniai”, nes gali dalyvauti visi Lietuvos piliečiai, “lygia teise”, nes kiekvienas rinkėjas turi tokį patį rinkimo biuletenių skaičių - vieną pagal daugumos sistemą (71 narys) ir vieną pagal proporcingo atstovavimo sistemą (70 narių). Rinkimų teisė yra “tiesioginė”, nes nėra jokių išrinktų tarpininkų, kurie vėliau rinktų Seimo narius (kaip daroma JAV prezidento rinkimuose) Lietuvoje naudojama mišri rinkimų sistema galioja Vokietijoje, Japonijoje, Ukrainoje, Rusijoje ir kitur. Jei Seimas panorės pakeisti rinkimų tvarką, tai jis tą turi teisę padaryti pagal LR Konstituciją ir jokių konstitucinių pakeitimų dėl to daryti nereiks.” >>>>>>>>>>>>>

Jei pajėgsite prasmingai paneigti bent vieną mano pateiktą argumentą, tai diskusija gali užsimegzti. Jei pratęsite savo raišką tokiu žemu lygiu - polemikos nebus. Beje, mano pateikta nuomonė yra labai paprasta. Manau, kad ją galėtų suvokti net teisės fakulteto antro kurso studentas…

VRK duomenys-D.Kuolys valdo 60000€!       2016-09-14 15:20

Kuolio mėn.pajamos-5000€.Pvz.skulptorė:12mėn.-900€.Jos mėn.pajamos nesiekia ir 100€.Didelė disproporcija:Vadas ir tarnas.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2016-09-14 14:50

to “Pikasas     2016-09-13 10:51”. Ponas Pikasai, parašei neparastai gėdingą, be garbės ir be sąžinės ir dar kvailą komentarą. Klausimas dėl antikonstitucinių rinkimų yra išspręstas ir įrodytas. Pliurpalyne garbingi žmonės neužsiima. Lygiai tas pats ir apie patį straipsnį. Kviesti balsuoti už NETEISĖTA valdžią gali tik Lietuvos priešai. Visi Seimo nariai, jei nepakeis Seimo rinkimų įstatymo, privalo būti IŠTRINTI iš Lietuvos politinio gyvenimo, kaip Lietuvos tesinių pagrindų naikintojai. Apie tai geriausiai pasiskaityti pilnoje apimtyje straipsnyje ” ULTIMATUMAS Seimui dėl Lietuvos teisinių pagrindų griovimo”. Pikasai, GRIAUNI Lietuvos valstybę paremdamas neeilinio mąsto vagis. Straipnsio pavadinimą galima pasiguglinti.

Julius Puras       2016-09-14 14:19

Pikasai bet juk konservatoriai niekuom nesiskire nuo socialdemokratų arba darbo ir teisingumo liberalu valstiečiu-žaliųjų partiju. Konservatoriai tai ta pati blogos ir niekam tikusios LR valdžios viena iš sudėtinių dalių.

Pikasas       2016-09-14 8:48

Peržvelgus pateiktus duomenis, susidaro įspūdis, kad pagal partinius sąrašus, Darbo partija rinkimų nelaimės. Kaip, beje, buvo per 2012 m. Seimo rinkimus. Galima spėti, kad miesteliuose ir kaimuose juos gerokai stumtelės “valstiečiai ir žalieji”. Tad galime turėti naują “gelbėtoją.” Jei “naujais” galima vadinti K.Prunskienės bendražygį R.Karbauskį ar Rytų imperijos siekius palaikiusius ir taip paraudusius “žaliuosius”. Tokia situacija visiškai gali būti patenkinti socdemai, kurie tikriausiai tikisi su “naujais gelbėtojais” susitarti dar lengviau, negu su DP ir TT. Jei šie dariniai buvo konsultuojami iš rytų visokių prižiūrėtojų, “almaxinių” patarėjų ir “aiškiaregių”, tai su tokiais tartis būna sunku, nes jie nesavarankiški. Po E.Masiulio smūgio sunkiai laižosi jo LS partiniai kolegos. Nuo socdemų visokie skandalai sėkmingai nuteka, kaip nuo žąsies vanduo. Ko iš jų daug reikalauti, jei jie iš anų kilę? J.Oleko už rankos nepagavo, tad visi galai bus vandenyje skubiai skandinami. Jų 2012 m. rinkimuose didžiuosiuose miestuose rezultatai buvo beveik visai niekiniai (tradiciškai išskiriant Šiaulius), tačiau provincija - vis dar jų rinkėjų terpė. Jei patikėti apklausų duomenimis, tai Lietuva vėl keturis metus bus valdoma kairiųjų jėgų. Net ir iškritus TT iš trijulės, matosi naujos galimybės. Esu naivus optimistas ir tikiuosi, kad Lietuvos rinkėjai nutars atsikratyti imperijos pasienio sindromo ir išdrįs eiti demokratijos link kartu su daugiau šia kryptimi pažengusiomis šalimis. Tam siekiui gali padėti ir aktyviau balsuojantys emigrantai. Kuriems, deja, kuriamos ir daromos dirbtinės kliūtys. Sakykim, dėl ankstyvo užsiregistravimo. VRK pirmininkas, SSKP aukštosios mokyklos dėstytojas Z.Vaigauskas savo darbą žino… O ar Lietuvos piliečiai suvokia situaciją - greitai sužinosim…

šiaulietis        2016-09-14 8:28

Neperdaug ilgame tekste autorė parodė nemažos kandidatų dalies ,,kompetenciją’’ ir jų šeimyninius ryšius politinėse valdymo aukštumose. Mano teisė beveik visų esančių nerinkti, bet jie taip palankiai susidėliojo sau įstatymus, kad vistiek bus ,,išrinkti”.

Barbora       2016-09-14 5:30

Sapnavau tikrą košmarą: spalio 10 dieną paaiškėjo, kad į Seimą neišrinkti Kubilius, Butkevičius, Juknevičienė, Sysas, Razma, Degutienė, Bradauskas ir dar bent 50 buvusiųjų. Lietuvoje paskelbta nepaprastoji padėtis…
Atsibudau. Bijau išeiti į gatvę, įsijungti Tv ar kompą...
Dočy, būk draugas, atsiliepk, nes tu geriausiai sapnus aiškini.

Jeigu       2016-09-14 5:22

Nežinai, ką gausi - nepirk t.y. nebalsuok.

rename       2016-09-13 18:13

Rinkimų cirko propagandai ir buratinų džiaugsmui, režimas numetė bombonkę-
“vė vė vė zinaukarenku eltė”.
Gaila, bet propagandinis pavadinimas yra netikslus. Labiau tiktų tikrą padėtį įvardijantys pavadinimai:
http://Www.nezinaukagausiu.lt
arba
http://www.taspatspenistikkitojsaujoj.lt

Dzeikas       2016-09-13 17:33

Apuokiukui:
O kuo blogesni tomasevskininkai uz tautiskus vagis? Man tai dzin kokia kalba sneka tie,kam as esu rinkimine mesa ir kurie zmogumi manes nelaiko.
Ir beje, tamasevskininkai korupcinese bylose maziau susitepe.Gal del to ,kad ju neprileidzia prie lovio.Ziurek dar gave pavairuoti pasodins tautine sutve tai bus jiems mazas +.O gal ir pedofilinius pakibins “is meiles menui”.
I Seimo rinkimus as nesikisiu, bet prezidentinese - vienareiksmiskai uz Tamaszewski balsuociau.

siandien       2016-09-13 14:29

,2016 rugsėjo 13 dieną 18 val. Kauno Jėzuitų gimnazijoje vyks Centro – Žaliakalnio rinkimų apygardos kandidatų debatai. Debatuose dalyvaus: Rolandas Paulauskas – Lietuvos Liaudies Partija Gabrielius Landsbergis – Tėvynės sąjunga – Lietuvos Krikščionys Demokratai Dainius Varnas – Lietuvos Laisvės Sąjunga Arūnas Gelūnas – Lietuvos Respublikos Liberalų Sąjūdis Dainius Pavalkis – Lietuvos Socialdemokratų Partija Audronė Jankuvienė – Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų Sąjunga Ramunė Jurkuvienė – Lietuvos Sąrašas ….. Diskusiją moderuos žurnalistas Aurimas Perednis. Klausimus iki debatų galima užduoti ir virtualioje platformoje ww.zinaukarenku.lt

Julius Puras       2016-09-13 14:27

Per 25 metus Lietuvoje taip ir neatsirado objektyvi žiniasklaida. Neatsirado žurnalistu, objektyvių apžvalgininkų. Apie analitikus jau net nekalbu. Kas atsirado tai informacijos darbininkai vykdantis informacinius užsakymus. Jų pareiga nutylėti vienokia informacija išryškinti kitokia informacija. Kur aš einu? Irenos giminaitis savo elgesiu yra teisus o Irena neteisi. Vietoje to kad Irena pasakytų tiesa apie sukurta informacine sistema Lietuvoje pradėjo moralizuoti giminaiti. Kas dėl rinkimu tai visi sąžiningi geros valios žmonės boikotuoja 2016 metų LR seimo rinkimus. Dėl blogos informacinės sistemos kuri užtikrina būsimai blogai ir niekam tikusiai valdžiai nuslėpti savo pažiūras savo istorija nuveiktus blogus darbus ir t.t. tai moralumas yra boikotuotoju pusėje.

Pikasas Astai       2016-09-13 13:43

Kiekvienas veiksmas susilaukia atoveiksmio. Nedoras - taip pat. Daugiau google.lt terleckas pikasas.

Siūlymui       2016-09-13 13:43

Ko socdemus pamiršai? Ir tuos VON.
RINKIME TIK LIETUVOS SĄRAŠO KANDIDATUS !

Asta       2016-09-13 13:34

Terleckas dat mazai ikrete proto Pikasiui. Jam matai nusibodo.

Mano siūlymas       2016-09-13 12:59

Nebalsuoti už konservus, liberastus ir žalius valstiečius vienmandatėse, o sąrašinius visus braukti. Pasiliks tie 71 ir tegul valdo Lietuvą kaip sugebės.

Pikasas3 > "Irena..."       2016-09-13 10:58

Autorė rašinio pavadinimo pajuokaudama klausia “ar šiemet rinkimų nebus?”, tai panašia forma pajuokavau, kad “rinkimai Lietuvoje bus”. Tai tik juokai, o rimta yra tai, kad autorė primena tokį variantą: “Yra ir tokia taikaus pasipriešinimo forma – papildyti neinančiųjų balsuoti gretas. Lietuvoje dar nebuvo taip – neatėjimu – sužlugdytų Seimo rinkimų.” Dabartinėje situacijoje tokie siūlymai - gryniausia demagogija. Rinkimai vis tiek įvyks, o patikėję protestu liks “musę kandę”.

Povilas       2016-09-13 10:55

Kantriai laukiau to, ką parašė StasysG.
Visiškai aišku, kodėl šį ULTIMATUMĄ boiktuoja sisteminė žiniasklaida.
Bet net neįsivaizdavau, kad portalai, save pristatantys tikrai laisvais, nepriklausomais ir antisisteminiais, irgi tylės lyg saugodami didžiausią valstybinę paslaptį.
Anei žodžio! Anei užuominos!
Kažko nesuprantu.
Gal ULTIMATUMO autorius dr.Jonas Ramanauskas gyvenime yra kažką labai blogo padaręs?
O gal ULTIMATUMO turinys paprasčiausiai nevertas net menko dėmesio?
Tikrai nesuprantu. Nuoširdžiai.

Pikasas       2016-09-13 10:51

Jau nusibodo skaitinėti apie 55-o LR Konstitucijos straipsnio, atseit,  “pažeidinėjimus”. PASIAIŠKINKIME: 55-as straipsnis. Seimą sudaro Tautos atstovai - 141 Seimo narys, kurie renkami ketveriems metams remiantis visuotine, lygia, tiesiogine rinkimų teise ir slaptu balsavimu. Seimas laikomas išrinktu, kai yra išrinkta ne mažiau kaip 3/5 Seimo narių. Seimo narių rinkimų tvarką nustato įstatymas.
.......................................................................
Rinkimai vyksta “visuotiniai”, nes gali dalyvauti visi Lietuvos piliečiai, “lygia teise”, nes kiekvienas rinkėjas turi tokį patį rinkimo biuletenių skaičių - vieną pagal daugumos sistemą (71 narys) ir vieną pagal proporcingo atstovavimo sistemą (70 narių). Rinkimų teisė yra “tiesioginė”, nes nėra jokių išrinktų tarpininkų, kurie vėliau rinktų Seimo narius (kaip daroma JAV prezidento rinkimuose) Lietuvoje naudojama mišri rinkimų sistema galioja Vokietijoje, Japonijoje, Ukrainoje, Rusijoje ir kitur. Jei Seimas panorės pakeisti rinkimų tvarką, tai jis tą turi teisę padaryti pagal LR Konstituciją ir jokių konstitucinių pakeitimų dėl to daryti nereiks.

Irena Vasinauskaitė       2016-09-13 10:45

Na, sunku Pikasiui be parodomosios kieno nors pozicijos. Jos nebus, nes autorė seniai žino, kaip reikia elgtis referendumų, rinkimų ar kitų pilietinių akcijų metu. Aptariamajame rašinyje sąmoninga mišrainė galimų pasirinkimų, todėl reikia tik diskutuoti, ginčytis, agituoti bei įrodinėti savo teisybę. Beje, ne tik šiame portale, bet ir kituose. Kieme. Visuomeniniame transporte ir kitur. Negi nesutikote nė vieno žmogaus, kuris dar nežino, kad vyks rinkimai ir kas jo kandidatas ?
O gal nebegalioja posakis, kad būtent ginčuose gimsta tiesa.
Jei ne, tai komentuokime, pvz, kodėl Vasinauskaitė ištekėjusi pasiliko mergautinę pavardę, jeigu kam nuo to bus geriau ir suprantamiau, kaip pasielgti spalio 9-ąją.
Mūsų teisė rinktis.

Perkėloje       2016-09-13 10:33

Arkliai nekeičiami. Kaip ir rinkimų įstatymas rinkimų išvakarėse. Tuose ultimatumuose prieštaraujate patys sau.Beje publikacijoje nėra raginimo eiti balsuoti. Yra teisė rinktis, kaip pasielgti. Gal savo piktuose pasisakymuose pasiklydę komentatoriai, kaip ir LR Seimo nariai, mato ir girdi tik save ?

StasysG       2016-09-13 10:08

Autorės I. Vasinauskaitės straipsnyje galima rasti žinomą posakį: “balsuoja kaip sakoma liaudyje, „ant durniaus“”. Kodėl balsuoja ant durniaus, galime savęs paklausti? Gal todėl, kad jau seniai seniai mūsų žmonės jaučia, kad rinkimai į Seimą yra neteisėti pagal dr. J. Ramanauską, kuris ekspertuoseEU dėl to paskelbė Ultimatumą Seimui. Panašu, Autorei tas nė motais: ji vis tiek reikalauja eiti balsuoti. Čia sutrumpintas ultimatumas:
2016 m. rugsėjo 11 d.
“ULTIMATUMAS Seimui dėl LR teisinių pagrindų griovimo”

ULTIMATUMO priežastis. Lietuvos Respublika nuo pat savo Konstitucijos priėmimo 1992.10.25 dar nė karto neturėjo t e i s ė t a i   išrinkto Seimo. Teisėtai išrinktas Seimas atsiranda tik tada ir tik tada, kada jis yra išrenkamas tiksliai pagal LR Konstitucijoje nustatytas nuostatas, tame tarpe pagal LR Konstitucijos 55 str. nustatytas tiesioginės ir lygios rinkimų teisės nuostatas.
ULTIMATUMO tikslas: Ateinantys Seimo rinkimai 2016 metų spalio 9-tą dieną PRIVALO įvykti pagal naują Seimo rinkimų įstatymą neprieštaraujantį LR Konstituticijos 55 str. tiesioginės ir lygios teisės nuostatoms, Tarptautinei teisėi, Konstitucinio Teismo išaiškinimams ir sveikam protui…
ULTIMATUMO subjektai. Ultimatumo subjektais yra visi be išimties dabar esantys Seimo nariai. ...: (toliau išvardinti visi dabartiniai Seimo nariai)…
ULTIMATUMO kompromisas. Kadangi Seimas neturi nuosavo apsvarstyto LR Seimo rinkimų įstatymo neprieštaraujančio Konstitucijai, tai siūlau priimti Seimo rinkimų įstatymo projektą, kurio koncepcija tokia: „Tokią sistemą galima padaryti griežtai neprieštaraujančią Konstititucijos 55 str.,kad būtų griežtai realizuota tiesioginė ir lygi rinkimų teisė. Tai tokia rinkimų sistema gali būti kad ir tokia, kuri turi mažiausiai rinkimų organizavimo pokyčių nuo esamo įstatymo, tačiau esmingai skiriasi nuo dabar galiojančios rinkimų sistemos, nes tenkina LR Konstitucijos 55 str. reikalavimus. 1) reikalinga, kaip ir dabar, turėti 71 rinkiminę apygardą, kurioje tuo pačiu būdu, kaip ir dabar, yra išrenkamas 71 Seimo narys. Į vienmandates rinkimų apygardas pagal tuos pačius reikalavimus lygia teise gali būti iškelti ir partiniai kandidatai ir save išsikėlę kandidatai. Balsavimas turi būti tik už vieną kandidatą tiesiogiai padedant ženklą ties kandidato už kurį balsuoajama pavarde. 2) turi būti įstatymiškai LEISTA tam pačiam kandidatui dalyvauti tik vienuose rinkimuose, t.y. Draudžiama būti kandidatu vienmandatėje ar keliose vienmandatėse ir būti kandidatu daugiamandatėje apygardose. 3) reikalinga turėti partijų pateikiamus partinius sąrašus ir save išsikėlusių sąrašą, kurie nori būti daugiamandačiame sąraše dėl kurio balsavimas vyksta per visą Lietuvą.4) Vienintelis balsavimo biuletenis kiekvienoje rinkimų apygardoje turi būti sudarytas iš tos apygardos vienmandatininkų sąrašo ir bendro daugiamandatininkų sąrašo, kuris visose apygardose bus tas pats. 5)rinkėjas turi būti instruktuotas, kad jisai turi tik 1 balso teisę, t.y gali pažymėti tik 1 kandidatą į Seimą vienmandačiame arba daugiamandačiame sąraše. Pažymėdamas du ar daugiau kandidatų į Seimą sugadins biuletenį ir jo balsas nebus užskaitytas. 6) daugiamandačiuose sąrašuose esančių kandidatų balsai skaičiuojami per visą Lietuvą ir daugiausiai balsų surinkę 70 kandidatų tampa Seimo nariais. Esant lygiam balsų skaičiui nugalėtojas yra tas, kurio pavardė pagal abėcėlę yra pirmiau ULTIMATUMO terminai. Pradžia 2016 09 11. Pabaiga 2016 09 20.
ULTIMATUMO klausimo neatidėliotino vykdymo taisyklė. Nieko nėra svarbiau už LR Konstitucijos grubių pažeidimų pašalinimą nedelsiant, kurie pakerta Lietuvos valstybės teisinius pamatus formuojant teisėtą legitymią Seimo sudėtį. ... todėl bet kokie trukdymai, bet kokie aiškinimai, bet kokios taisyklės, be kokie statutai turi būti PRIPAŽINTI ANTIKONSTITUCINIAIS nedelsiant, jei užkerta ar sulėtina LR Konsituticjos pažeidimų neatidėliotiną pašalinimą.—-Pagarbiai dr. Jonas Ramanauskas

jei nori blogio - rink pikasiaus konservus       2016-09-13 10:08

tikrai, visos stambiausios komunistų šunybės daromos (ir pridengiamos) konservatorių rankomis.
——————-
VISI Į RINKIMUS !!

Pikasas       2016-09-13 10:01

Labai mikliai Irena Vasinauskaitė savo rašinį sudėliojo. Jo pradžioje lyg ir agituojama dalyvauti rinkimuose, o antroje rašinio pusėje plokštelę apverčia. Tad autorės pozicija taip ir pakimba ore. Nepakimba ji tiems bomžams, kurie rinkimų laukia kaip šventės. Gal net pasitaria tarpusavyje kiek šį kartą už balsą gaus. Jei mažai, teks susimesti. Bet tai tik graudi smulkmė ir ji visumos tikrai nenulems. Lems tie, kurie Lietuvoje liko ir nori bandyti ką nors mūsų šalelėje pakeisti. Pakeisti į blogį, gali norėti tik sukčiai, nes žino, kad drumstame vandenyje lengva žuvis, t.y. “otkatus” gaudyti. Jei turėtumėm tokius “gudručius” išryškinanti aparatą, tai juos rinkimų dieną reikėtų šaltojoj sutupdyti. Tiesa, tai nebūtų demokratiška, bet laikyti šimtus tūkstančių po lova užuojauta skurstantiems net nekvepia.
................... Po tokio kreivo rašinėlio norisi priminti, kad RINKIMAI LIETUVOJE BUS. O kas ką “girdi, mato ir daro” galėjom prisižiūrėti per šią kadenciją iki soties. Beje, o ar yra ką rinkti? Pakartosiu žinomą informaciją. Kiekvienam piliečiui, kuris pasinaudos savo teise rinkti Seimą, teks pasirinkti po 6 kandidatus iš 1416, kurie jo nuomone labiausiai tinkami. Penkis pagal partijų siūlomus sąrašus ir vieną vienmandatinėje apygardoje. Tiesa, esant antram turui apygardoje gali tekti rinktis iš dviejų, didžiausią palaikymą gavusių kandidatų, jei pirmame ture niekas nesurinko 50 procentų balsų nuo dalyvavusių rinkėjų. Teigti, kad balsuti nereikia ar kad iš tokio skaičiaus nėra ką rinkti nėra labai išmanu. Argi ne verčiau pasirinkti bent jau tą, kuris mažiausiai kelia nepasitikėjimą?  Nusišalinusiems nuo politinės valios išreiškimo teks derintis prie tų rezultatų, kuriuos pasieks balsavusieji. Tada visiškai nebalsavusiems neliks galimybių teigti, kad “ne tuos išrinkome”. Viskas rinkėjų rankose. Jei jie panorės, kad valdžioje vėl būtų kairieji ir dar kairesni tai taip ir bus. Jei kas labiau pasitikės demokratijos kūrimo galimybėmis mūsų valstybėje, tikriausiai,  rinksis kitus. Gal nereikia aiškinti kas kuriuo atveju džiaugsis Rytuose ir Vakaruose. Esame ES ir NATO pasienyje, tad, manau, turime elgtis net labai atsakingai.

apie LR Konstituciją       2016-09-13 9:45

dabartinė rinkimų sisitema -vienmandatės rajonuose, Lietuvos viduje kuria   ” kunigaikštystes” su negaliojančia LR Konstitucija - pvz. Butkevičiaus vienmandatė - Butkevičiaus vienmandatėje negfalioja LR Konstitucija darbdaviams ir biudžetininkams.

na tokie       2016-09-13 9:31

rinkimai, tikrai tik žaidimai. Visi nori ale kaip geriau, o bus kaip visada, nes pati sistema jau taip užprogromuota.

apie rinkimus       2016-09-13 9:25

Siūlo rinkti katę maiše užslaptinę buvusius KGBistus?

Apuokiukas       2016-09-13 9:11

Pakartoju labai aiškiai: kuo bus daugiau boikotuojančių rinkimus, tuo daugiau balsų gaus Tomaševskio partija.

Na, gerai       2016-09-13 9:00

Boikotuojam tuos rinkimus. Jie neįvyksta. Ir kas po to. Ką tuomi klausimu Konstitucija ar įstatymai porina. Tiesioginį valdymą Vaigauskas įves ?

Apuokiukui       2016-09-13 8:55

Tai ką, lietuvių bėgimas iš Tėvynės jau pasiekė tokį lygį, kad šalyje rinkimus įvykdys tik lenkai ir maskoliai?
Geras išmintyjimas. Vadinasi, sistema bijo seimo rinkimų boikoto, jei visaip bando reanimuoti nusivylusiųjų pilietiškumą.

Apuokiukas       2016-09-13 8:49

O va lenkai su maskoliais ateis ir nubalsuos už Tomaševskį. O čia, ,,Tiesos” portale susirinkę troliai įrodinės, kad reikia nubausti blogą valdžią ir boikotuoti rinkimus ( bet manau, kad patys - tai tikrai eis ir nubalsuos, už ką reikia ). O ką daryti su tokiais, kaip Irenos giminaitis? Nežinau. Matyt, tiktų pasakymas, kad kuprotą tik ... ištiesins. Turbūt būtų ir geriau, kad tokie neitų į rinkimus.

Tai ką daryti?       2016-09-13 8:35

Nežinau, ką rinkti, o aklai balsuoti nesinori. Gal tikrai boikotuoti tą rinkiminį šou?

raseiniskis       2016-09-13 8:19

Jo, Raseiniuose irgi yra vienas toks Seimo narys ir vėl kandidatas į juos, kur vis smėlio dėžes stato. Kad stato gal ir nebūtų blogai, bet kad jie tuose dėžėse iki amžiaus galo užsižaidžia ir iš jų nebe išlipa.

apie viską pagalvota       2016-09-13 8:00

valdoma demokratija - puikus rusijos kgbistų išradimas, sėkmingai įdiegtas ir išbandytas Lietuvoje !!

Rekomenduojame

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.