Dienos aktualija, Seimo rinkimai 2020, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. spalio 16 d. 1:22

30     

    

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Kokias mintis sukelia 2020-ųjų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų pirmojo turo rezultatai? Klausimas, turintis labai individualius atsakymus. Vieniems – tai pergalė „pirmajame kėlinyje“, kitiems – pralaimėjimas, tretiems – netikėtumas, kurio neprognozavo politologai ar kiti politinių madų „influenceriai“.

Manau, kad šie rinkimai yra savotiška pilietinės visuomenės koma, kurią palaiko ir skatina visos – buvusios ir esamos – Lietuvos valdžios, nes nereformuoja pasenusios rinkimų sistemos. 

Pastarąjį kartą tiek mažai žmonių dalyvavo rinkimuose gal prieš 12 metų. Apie 53 proc. Lietuvos rinkėjų šiemet neatėjo balsuoti. 

Daugiamandatėje rinkimų apygardoje renkame 70 Seimo narių. Apie milijoną šimtas trisdešimt tūkstančių [47,55proc.] rinkėjų  Konstitucines suvereno galias perdavė 23 Tėvynės sąjungos, 16 valstiečių, 9 Darbo, 8 socialdemokratų, 8 Laisvės, 6 liberalų sąjūdžio partijų atstovams. Pagal dabar veikiantį Seimo rinkimų įstatymą beveik 230 tūkstančių rinkėjų balsų, atiduotų už 11 į Parlamentą nepraėjusių partijų, irgi atiteko laimėtojams. Vadinasi, šešios partijos papildomai „pasidalijo“ mažne 20 vietų Seime.

Taigi dabartinis rinkimų įstatymas – patyčių viršūnė, kuomet rinkėjų protesto balsai atitenka tiems, prieš kuriuos jie protestavo. Negana to, nuo gautų balsų skaičiaus priklauso didžiųjų partijų finansavimas iš Lietuvos Respublikos biudžeto.

Be to, Seimo rinkimų pirmajame ture balsuojant už partijas, negaliojančiais pripažinti net 41 249 [3,53 proc] biuletenių. Paprastai taip – „PRIEŠ VISUS“ – balsuojama sąmoningai: tenka susitaikyti su vienadienio „beraščio“ vardu, nes įstatymai tokios galimybės nesuteikia.

Nebūsiu labai originali kviesdama vienuolika ar pan. partijų vienytis. Kai kurios jų ir taip sunyks, nes yra vienkartinės – proginės, registruotos arba sulipdytos vieneriems rinkimams. Po to, kai politinių organizacijų „išgyvenimo“ kvota buvo padidinta iki 2000 narių ir Teisingumo ministerija jų narystes kas pusmetį „inventorizuoja“, išsaugoti organizaciją yra labai nelengva. Žmonės ne tik migruoja iš vienos partijos į kitą, bet ir veikia ir nuo paprastų mirtingųjų nepriklausantys natūraliosios atrankos dėsniai.

Žinau, kad nepadės sąjūdiškas šūksnis – „GĖDA!“, nes etatiniams politikos ilgasėdžiams toks jausmas yra „ne šio pasaulio dimensija“. Šešių partijų atstovai nuo rinkiminės nakties svaigsta, kad jie yra laimėtojai, ir aiškinasi, kurio triumfas bus dar didesnis po antrojo rinkimų turo vienmandatėse rinkimų apygardose. Tačiau negirdėjau, kad kuris nors politologas būtų paklausęs, ko džiaugiatės, jei už Tėvynės Sąjungą tebalsavo vos 11,8 proc. , už valstiečius – 8,3 proc., už  darbiečius – 4,5 proc., socialdemokratus – 4,4 proc., Laisvės partiją – 4,3 proc., o Liberalų sąjūdį parėmė dar mažiau – apie 3,2 proc. visų registruotų balso teisę turinčių rinkėjų.

Galutinius Seimo rinkimų rezultatus ir valdančiosios koalicijos sudėtį lems spalio 25 dieną įvyksiantis antrasis rinkimų turas, todėl visų 5 procentų kartelę peržengusių parlamentinių partijų lyderiai staiga tapo labai korektiški ir atsargūs. Girdisi ramūs liudijimai, kad nei kairė, nei dešinė su niekuo nesitaria, jokių koalicijų nelipdo. Tik kažkodėl ir A.Širinskienė, ir I.Šimonytė Darbo partijos kairiąja nebelaiko. Politologai optimistiškai liudija aukštesnį politinės kultūros lygį. Tačiau vargu ar visų šešių partijų – konservatorių, valstiečių žaliųjų, socialdemokratų, darbo partijos ir abiejų liberaliųjų  margumynas, šiuo metu sulipdytų centro dešinės ar centro kairės valdančiąsias struktūras.

Užsimenama ir apie vaivorykštinę à la santarvės koaliciją arba galimą mažumos vyriausybės suformavimą. Visi variantai – įmanomi. Juolab, kad po neprognozuoto Laisvės partijos rezultato pirmajame rinkimų ture ir vaivorykštės, ir mažumos yra labai realios.

Dar keli pastebėjimai:

„Lietuvą dabar valdys trys moterys – Ingrida, Aušrinė ir Viktorija“ – po dvi kadencijas prezidentavusios Dalios Grybauskaitės tas jau nieko nebestebina. 

Pavarė ištikimieji partijų rinkėjai Lietuvai „daugiau jėgos“, bet ar bus „daugiau tiesos“, „daugiau galimybių“? Pirmajame rinkimų ture aptrupėję socialdemokratai vis dar mano galėsiantys rinkėjus „gerbti, padėti, ginti“, nes kai dar buvo galingi, tvirtai teigė: „Svarbiausia – žmogus“.

Kas neprisimena rinkiminio šūkio „Nusipelnėme gyventi geriau“? Vienas jo autorių –  Artūras Paulauskas – į 2020 metų Seimą vis dėlto nepateko. Nenusipelnė?

„Už jūsų pasitikėjimą mes guldom galvas“, – šiemet rinkėjus gundė Darbo partijos lyderis Viktor Uspaskich, garsiai svajodamas apie Lietuvos premjero postą. Tačiau gana greitai pamiršo, kad nei 21, nei 121, nei 1121 kodais pažymėti rinkiminiai pažadai taip ir liko neįvykdyti, nors tuomet irgi tikino: „Atsakome už savo žodžius“.

* * *

Prisako, užliūliuoja rinkiminiais šūkiais politikai, bet atsakomybė tai vis tiek tenka tik rinkėjams. Net ir tiems beveik 53 procentams, kurie atsisakė formuoti 13-ąjį Lietuvos Respublikos Seimą, t.y. neatėjo balsuoti, tačiau keistai – „nuotoliniu būdu“ – išrinko pusę parlamentarų.

Dabar beliko viena vienintelė intriga: ar šie įrašys į politinę 13-ojo Lietuvos Respublikos Seimo darbotvarkę rinkimų sistemos tobulinimą reglamentuojančius norminius aktus?

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Grumstas - teisus       2020-10-20 9:21

Žmonės netiki, kad jie gali ką nors pakeisti. Pažiūrėkime, kiek visokių “legendų” paleista. Kad nesvarbu, kas ir kaip balsuoja,svarbiausi tie, kurie balsus skaičiuoja. Atseit, rinkimai klastojami ir t.t.ir pan.

grumstas       2020-10-19 20:40

mykolas     2020-10-16 17:28

Su kuo vienytis? Kad susivienyti , reikia , kad abi pusės to nuoširdžiai norėtų ir susitartų rimtai , o ne tik kalbėtų. O čia keliolika partijų savanaudžių vienadienių vadų pseudolyderių save matančių kaip naujus Napoleonus. Nežinau ar yra kokia išeitis iš to savanaudiškumo akligatvio? Gal reikia išankstinio balsavimo repeticijos , kuri parodytų , kas yra kas , kas tinkamaiausias rinkėjui. Aišku , tokia repeticija turi būti išimtinai be valdančios valdžios dalyvavimo.

Klastojimui       2020-10-17 16:21

reikia įrodymų. Visa kt. tik spėlionės. Be to, regis,  virtualūs klastojimai prasideda ne apylinkių ar apygardų  komisijų lygmenyje. Tiesa slypi kažkur ...anapus.

Al.       2020-10-17 15:25

Klaidų buvo daug, bet kodėl taip škyriai nutylima apie galimai masinį klastojimą.

štaziui       2020-10-17 12:51

stasele, vaginos nulaikyti nesugebi, vis iškrenta, tai žodžiai ir žodžiais čia barstaisi. Nesivargink. Grįžk į įprastinę pozą “раком”, yžimk visas tris angas šeimininkų rakandais bei nepamiršk atsiimti savo trisdešimt kapeikų. Вопрос закрыт.

Ona       2020-10-17 11:46

“Valstiečiai” priėmė rinkimų įstatymo pataisas, kurios galėjo stipriai paskatinti rinkėjus ir atgaivinti jų viltis, tačiau prezidentas, patartas savo berniukų komandos ir stipriai mygiamas tarybinių “konservatorių”, jį vetavo. Prie to dar prisidėjo visa nyki tarybinių bobų vadovaujama “žiniasklaida”, kuri varė grubią propagandą, orientuotą pagal “konservatorių” ir “liberalų” švogrinius poreikius. Savo nuomonę turintys žmonės tiesiog įmurdyti į jų liejamą purvą ir srutas ir todėl net nėjo balsuoti, nes jau trisdešimt metų kaip jų tiesa ir mintys iškraipomos, išjuokiamos, gožiamos melu ir šmeižtu su grubiausiu bolševikiniu įkarščiu

stasys       2020-10-17 6:18

Jei tokią veiklą (žadinti ,būdinti) V.Radžvilas statytu į prioritetą jam užtektu tik pasirašyti po informacinėmis brošiurėlėmis skirtomis dikai dalinti .Ne ne mastikite plačiau, pasufleruoju ; Lietuvos politika perpildyta vidutinibėmis kurios negali Lietuvai pasiūlyti pokyčių...o ir kaip joms atsirasti jei nedalyvauti tame ugdymo procese ?

bandau mastyti       2020-10-17 0:29

Modelis 1. jeigu sakykim pavyktu kam nors itikinti liaudi neiti balsuoti , na ateitu koks 15 proc.rinkimai neivyktu ir kas tada ?ar valdžia keistu rinkimų įstatymą ar keistu pažadus? Modelis 2. O jeigu ateitu balsuoti koks 90 proc. ar tada jau viskas pasikeistu į gerą ? nubalsuotu už pačius geriausius (kiek įmanoma)? o gal kaip tik už patį mėšlą? ? o gal viskas būtu panašiai kaip dabar tiktai didesnėm proporcijom?  Mano reziumė: visi kas ragina kovoti ir rėkti kad rinkimai suklastoti vargu ar ką gero pasieks ,ar galvojate kad kas nors perskaičiuos balsus? Kad ir sąžiningiausiai perskaičiavus kiek procentų korekciją būtu ? manau kokių 1,5-2 ir ką tai pakeistu ? nieko.Jei klastojimas būtu kokių 10 proc. ribose manau turėtu būti panašiai kaip Baltarusijoje ,žmonės turėtu išeitu į gatves , bet ar lietuvoje tai įmanoma ? manau kad ne.Jeigu NS šūkaus apie rinkimų klastojimą ir bandys ieškoti tiesos ,-kaip tik greičiau bus sugniuždyta ;sisteminių; ir išeikvos jegas Manau teisingai gerbiamas V Radžvilas pasirinko, ŽADINTI ,ŠVIESTI, BUDINTI LIETUVIŲ TAUTĄ KAIP MIEGANTI GIRTUOKLĮ KAIP SERGANTI KOMOJE LIGONĮ ,KAIP PRADEDANTI VAIKŠČIOTI VAIKĄ ir tam reikia laiko,kito kelio matyt nėra.

Nebalsuojantys       2020-10-16 23:00

irgi balsavo.Pozicija sistemininkus verčia nerimauti.

ah1       2020-10-16 22:09

nieko naujo - tik panaudotas Hitlerio “Mano kova” minimas mechanizmas, kai negali sunaikinti - išplėsk ir sunaikink priešą paties priešo susinaikinimu ir tapsi nugalėtoju. Lietuvos rinkimų atveju - kuo daugiau visokių partijų ir partijėlių tuo patikimiau sisteminėms partijoms gauti reikalingą daugumą rinkėjų balsų papulti seiman.

habilitās       2020-10-16 20:16

Elektoratas yra toks koks yra ir niekas jo nepakeis, nei priešrinkiminiai pažadai, nei porinkiminės analizės.
Jei keisis partinė sistema, atitinkamai reaguos ir elektoratas, tik nesimato jokių ženklų, kad tai galėtų atsitikti per artimiausias 2 ar 3 kadencijas. O tai reiškia, kad sekantys rinkimai bus tokie pat. Koks „karaliukas“ ir su kokia „armija“ šturmuos Seimo „taburetes“ – niekam neįdomu, išskyrus pačius šturmuotojus.
Rinkimų kampanija parodė, kad niekas nesiruošia kurti politinę sistemą, nes partinė sistema visus tenkina. Tie, kurie kreipėsi į viešųjų ryšių specialistus, žinojo, kad makaronų rinkėjams kabinimo darbas bus atliktas, reiškia, bus ir rezultatas, ir sakyčiau gana neblogas – 47,5%. Likę, beveik 53%, provokacijoms nepasidavė ir tapo rinkimų laimėtojais (moraliniais).
Reikia tikėtis, kad per sekančius Seimo rinkimus laimėtojų bus daugiau, o kai (jei) prie balsadėžių ateis tik 4,7% apmakaronintų rinkėjų, tada tikrai ištiks koma, tik politinė, o ne pilietinė ir tikrai prasidės pokyčiai, kurių reikia visiems, — tiek partijoms, tiek ir rinkėjams.

StasysG       2020-10-16 19:58

Rašoma čia apie Rinkimų įstatymo tobulinimą. Bet kaip? Emocijos - balsai prapuola… Autorė galėtų paklausti dažnai spaudoje triukšmą  keliantį  dėl rinkimų Seiman neatitikimo Konstitucijai buvusio Sąjūdiečio ir dr. Jono Ramanausko (.(JavaScript must be enabled to view this email address)).——O mano požiūris kitas - Lietuvoje būtina įvesti privalomą balsavimą. Kaip ir daugelyje civilizuotų valstybių.

su meile-konservams       2020-10-16 19:24

Apduję lyg musės nuo landsbergio dvoko,
Beretės prieš Lietuvą myžti išmoko.
Kaip daiktą bevertį jie pardavė šalį-
Be jankių jau net nusišikt nebegali.
Ir verkia Tėvynė, nes jankiai ją trypia
Kaip erkės jos kruviną kūną aplipę.
Tik landsbergio šunys to siaubo nemato-
Į šūdą įmynę gyventi įprato.
Beretės negali žiūrėti į tiesą-
Nors šuns būdoje susiranda sau priešą.
Bet kur per žiūroną užžlibinę rusą,
isteriškai klykia,kad puola,kad muša.
Tokie jau tie mūsų beretės nupušę
Pardavę jankynui ir kūną, ir dūšią.

ko čia nesuprasti?       2020-10-16 19:11

„Jeigu rinkimai ką nors keistų, jie jau seniai būtų uždrausti“. Markas Tvenas

Vardas       2020-10-16 18:15

VRK tiesiai sviesiai pasake, kad yra visiskai bejege pries Facebook. O kur dar visokie rinkimu klastojimai su isankstiniu balsavimu, ypac uzsienyje.
Turime Kinijos Komunistu partijos: LiberalBolsevikine LRT, Karalienes “Austejos” mokyklos paruostus vakarietiskus komjaunuolius, Lietuvos Universitetu paruostus vakarietiskus komunistus.
Greiciausiai tiek Lietuvoje tiek JAV nebereikalinga Baznycia kai turi Facebook, greiciausiai JAV visiskai nebereikalingas ir pedaliskas, pedofiliskas, zoofiliskas Hollywoodas su jo filmais kai turi Facebook, Twitter.
Ramiai suklastoji isankstini balsavima ir laimi FaceBook, Twitter deka “digital civil war” kurio joks Kinijos Komunistu partijos biologinis ginklas neitakoja.
Tikiuosi, kad Kinijos Komunistu partijos biologinis ginklas negailestingai prazudys LiberalBolsevikine diktatura tiek JAV tiek Lietuvoje arba Lietuva bus JAV Demokratu partijos Wiggeriu Lives Matter plantacija (wiggeriu=baltuju nigeriu).

mykolas       2020-10-16 17:28

Perskaičiau ar tik ne 13 komentarų, visi nesutaria, kodėl NS pralaimėjo. Nemato padarytų didelių klaidų.Tyčia nemato? Nac Susivienijimui,  turinčiam tokį puikų portalą ir apjungiančiam tiek intelektualų, priklausė iniciatyvos pirmenybės teisė. Pritariu autorei: reikėjo vienytis, reikėjo rasti, vardan ko vienijamasi. žmonės būtų išgirdę, jei būtmėtę radę jiems ir jums tą patį opiausią klausimą. Kas tvirtina, kad tokio klausimo nėra, yra diverantas.Užmirštas liaudies pamokymas apie šluotą ir žagarėlius.

Nebeputokite       2020-10-16 14:45

Ne 11 partijų, nepraėjusių į Seimą šioje diskusijoje turėtų būti svarbiausi, o žmonės savo protesto balsus atidavę ne rinkėjų smulkmę susigraibiusiems “laimėtojams”.

>> Prašalietis       2020-10-16 14:09

“pakviesti su vienuolika pseudo partijų vienytis visą pasaulio proletariatą ir “geros valios žmones”....”
Super tobula, tik veršiai nesuprato.

Siūlymas       2020-10-16 14:08

pasiklausyti labai gerą signataro Zigmo Vaišvilos spaudos konferenciją apžvelgiant rinkimų anomalijas ir tai, ką dabar privalu daryti: https://www.youtube.com/watch?v=q-SbCvZYH9w

Pagiriotam       2020-10-16 14:00

Smarkiai prakišai - Puteikūs nėra mano…
Nes Puteikio veikla imitacinė.
D. Kuolio veikla imitacinė.
Tautininkų veikla imitacinė.
O nuo vasaros vidurio ir NS veikla irgi IMITACINĖ.
Labai gaila. Neviltis… Stasys Povilaitis dainavo: “šviesios viltys žuvo po kasdiene našta”.
Po rinkimų neužilgu bus savaitė. Internetas knibžda nuo visokių įžvalgų, vertinimų ir įvertinimų, o NS niekaip negeba ištransliuoti savo žodžio grynai iš Įstatymų pusės. Gal aš neteisus?! Parodykite, kur tas vertinimas!? ... reiškia, iš tų šiaudų nebus grūdų. O gaila.
Išvis nebalsavau, ir nei kiek nesigailiu!
Mano VILTIES kibirkštėlė rusena toliau. (Kitu atveju jos nebebūtų). Gal mano viltis durna, bet kol žmogus gyvas…, viltis jo palydovė.

Prašalietis       2020-10-16 13:36

Prašaliečiui     2020-10-16 11:02
Toli, toli nuo Seimo taburetkių užsėdimo atsidūrusių “ne pseudopartijų” šalininke, pasikuklinai skaičiuodamas už šiuos prieš rinkimus atsirandančius sambrūzdžius “atiduodamus” rinkėjų balsus… Šiuose rinkimuose sudalyvavusiai publikai galėjai priskaičiuoti ir nėjusiųjų, turinčių teisę balsuoti balsus. Gautųsi Seimo rinkimuose “triuškinanti pergalė”, tiesa, be realios Seimo taburetkės….

Prašaliečiui       2020-10-16 11:02

Nieko sau “pseudopartijos”, surinkusios vos ne ketvirtį milijono balsų. Apsigraibykit savo laisvės skiesti būsenoje…

Prašalietis       2020-10-16 10:40

Irenai Vasinauskaitei reikėjo straipsnelyje neapsiriboti “neoriginalumu” ir kvietimu vienuolikai beviltiškų pseudopartijų vienytis, o “pasidaryti originaliai”, užsidėti ant galvos rūtų vainikėlį ir pergalės vardan pakviesti su vienuolika pseudo partijų vienytis visą pasaulio proletariatą ir “geros valios žmones”....

Pagiriotam       2020-10-16 10:06

Pažiūrėsime kaip tavo Puteikis su Gorodeckiu paliūdys policijoje dėl Laisvės registravimo. Puteikis, manau, nepraras progos paprašyti pingų iš Laivės už tylėjimą, o Gorodeckis, tiesiog,  niekas nuėjęs ne į savo daržą.

Pagirios       2020-10-16 8:55

Nacionalinis Cirkas sudegė.
Klounai išsilakstė.
Amen.

Dar 4 metai       2020-10-16 8:53

Kada NS teisininkai tars savo žodį, ar šie rinkimai pagal Įstatymą yra teisėti ar ne…

Dar 4 metai       2020-10-16 8:50

Veršių tautos elite plaukiantis durnių laive ES pažangos kursu, tauta tokios prabangos - 4 m. NEBETURI !!!!!

stasys       2020-10-16 7:53

Sofkutės grožis tuo ir pasižymi jog demokratija pati per duris ateina, kartais net alaus atneša su tuo pasitenkinimu , ..vot mol Jus durniai plėšote savo ‘rudasias’ o aš diedas viska gausiu nemokamai su bokalu rankoje .
Autorė kaip mažas vaikas , bando rasti sau tas nesėkmiu rinkimuose priežastis kurios aiškiai paaišku kodėl taip nesiseka mažoms partijoms Ir ji tokia ne viena , užtenka pasidairyti kokias iniciatyvas marginalios politiku asmenybės bando retransliuoti po pirmo turo į Seima . Tomaševskis prašo VRK panaikinti daugiamandačiu rinkimu rezultatus priežastimi nurodydamas ‘Laisvės televizijos ‘prieš rinkimus paskelbta akcija. Ar iš tikro Lietuvos rinkimu sistema tokia įdinga jog ja pakeitus ir ta kita rinkėju pusė į rinkimus ateitu ? Neateis , todėl kad masto taip kaip ‘Diedas ’ čia pataria . Jiems neįdomu kokios aktualijos valstybėje , jie užimti ta kasdienia buitimi kuri visiškai nesusieta su tomis aktualijomis . Laivės partija prisimūšė kažkokių būdu iki to jaunimo kuriam žodis liberalizmas neatneša kartėlio burnoje. Žlugo kairiosios jėgos kuriu rinkėjas parodė nugara ir čia ne prie ko rinkimu sistemos trūkumai Autore . Turėkite drąsos ta viešai pripažinti .

Konservatoriai       2020-10-16 7:19

valstybininkų partija.NS valstybinininkų? Žmonėms reikia partijos sielai.Krikščionių demokratų partijos reikia.Nes konservatoriai ,įteisindami keistas santuokas, galutinai sutryps savo krikščionišką sparną.

Diedas       2020-10-16 6:20

Mano rašinėjimai, kad vieninelis teisingas būdas pakeisti kelių gaujų uzurpuotą rinkimų sistemą, yra boikotas - nebe balsas tyruose.
Pamažu, po trupinėlį, per keletą metų žmonėms daeis, kad pokyčių galima sulaukti sėdint ant sofkės su alaus bonka.
Bet subinės nejudint reikia būtent rinkimų dieną.
Kai šitas cirkas vadinamas “balsavimu” neįvyks, tada valdžiažmogių gauja pajus spįrį į šikną ir nrėdami toliau žaisti demokratiją privalės keisti šitą atsiprašant “rinkimų įstatymą”

Rekomenduojame

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

COVID-19 metu pertrauką turėję virusai sugrįžo – ir elgiasi netikėtai

„KyivPride“ pareikalavo atleisti Arestovičių dėl pareiškimų apie LGBT asmenis, o jis atsakė

Kazimieras Garšva. Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose diskriminuojami lietuviškų gimnazijų mokiniai

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.