Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Šeimos politika

Irena Vasinauskaitė. Pro memoria Lietuvos konservatoriams?

Tiesos.lt redakcija   2021 m. liepos 3 d. 0:59

33     

    

Irena Vasinauskaitė. Pro memoria Lietuvos konservatoriams?

Didžiai skaudančia širdimi parašiau šią antraštę. Mažne prieš 20 metų pati buvau šios partijos, išaugusios iš Sąjūdžio aktyvistų, narė. Prisimenu, kaip Aukščiausiojoje Taryboje [Atkuriamajame Seime] subyrėjo Atgimimo šauklių frakcija ir dešiniaisiais vadinama sąjūdininkų mažuma išėjo iš istorinės Seimo posėdžių salės bei pasivadino skambiu „parlamentinės rezistencijos“ vardu.

Dabar iš Seimo posėdžių salės išėjo Lietuvos Respublikos Seimo valdančioji dauguma – konservatoriai [50 narių frakcija] ir kitų dviejų liberalių atmainų [Liberalų sąjūdžio – 13, „Laisvės“ – 11 narių] atstovai. Tokio kiekio parlamentarų, pabėgusių iš posėdžių salės, kai buvo svarstomas pasitikėjimo Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininku Žygimantu Pavilioniu klausimas, jau nebegalima vadinti rezistencija. Tai jau – politinė patologija.

Vadinasi, situacijos konservatorių partijoje suvaldymui tenka griebtis ir tokių netradicinių priemonių? O ką daugiau daryti, jei ženkli dauguma rinkėjų reikalauja Seimo paleidimo, o konservatorių reitingai, kadencijai nė neįpusėjus, liuoktelėjo į neregėtas žemumas…

Tarp didžiausia Lietuvos partija save vadinančių – vadukų baimė bei nepasitikėjimas savais bendrapartiečiais irprievarta eiliniams. Pagaliau – tai ir ... partinis mobingas. Nepaklususiems nurodymui išeiti iš posėdžio grėsė eliminavimas iš aktyviosios politikos bei pasmerkimas vegetuoti vietinių skyrių paskutinėse eilėse. Norinčių aukoti karjeras neatsirado…

Konservatorių partija braška per siūles – regionuose žmonės rašo jausmingus atsisveikinimo pareiškimus arba tyliai Teisingumo ministerijos internetiniame puslapyje išsibraukia iš šio politinio darinio, kurio pavadinimas nebeatitinka esmės.

Be to, labai netikslinga interesų grupes vadinti partijomis. Po žiauriai nediplomatiškų pasidarkymų Seimo Užsienio reikalų komiteto postą išsaugojęs Ž. Pavilionis „įvedė“ naują terminą – „šaika“. Pastarosios narė premjerė Ingrida Šimonytė, uoliai plėtojanti epistoliariką, pasiuntė laišką konservatoriškos konferencijos dalyviams, kuriame prisipažįsta, kad jai „sunku suvokti, kaip galima tai, kas buvo ir yra pražūtinga šaliai, laikyti konservatizmu“.

Tautiškumas, Tikėjimas, Tradicijos, tai, be ko joks konservatizmas nėra konservatizmas, premjerei yra Lietuvos budeliai?

Žinoma, nužudyti šalį daug lengviau ir paprasčiau… moderniuoju liberalizmu. Tuomet nereikia gaišti laiko valstybės istorijos studijoms, tradicijų puoselėjimui bei elementariosios psichologijos pradmenų įsisavinimui, kad išmoktum išklausyti ir suprasti, ką sako, ko tikisi kokie… 75 proc. apklaustų Lietuvos Respublikos gyventojų.

Suprantu, kad I. Šimonytei sunku suprasti ir išgirsti tuos 75 proc. apklaustųjų ar Didžiajame šeimų marše dalyvavusius, kai už jos pačios rinkimuose į Seimą vestą sąrašą balsavo TIK 20 proc. Lietuvos rinkėjų sąraše esančių žmonių. Paradoksali situacija – šiuo metu Parlamente dirba mažumos rinkta valdančioji dauguma. Gal dėl to ir jos darbotvarkėje – tik mažumoms rūpimi klausimai?

Kad tokių „šaikų“, propaguojančių patyčių ir paniekos Tautai kultūrą, Lietuvos Respublikos Parlamente dar nebuvo tekę regėti, ko gera, pritarsite. Todėl raudančia širdimi ir sėdau rašyti nekrologą Tėvynės Sąjungai–Lietuvos krikščionims demokratams…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

kai pamatau per tv šimonytę       2021-07-3 23:53

tai vis prisimenu, kai ji išsikėlusi save kandidate į prezidentus per LRT sakė:
(kažkaip taip iš atminties) - negaliu suprasti kodėl mane visą laiką vadindavo kale…

siūlau       2021-07-3 20:41

neužmiršti Šimonytės žodyno tautos atžvilgiu. „Sermėgine tiesa“ laiške koncervų suvažiavimui ji pavadino tradiciškai nusiteikusią tautą. Ji matot, avangardas, o tauta - sermėginiai. Ne runkeliai, ne kremliniai, o sermėginiai. Neblogas premjerės požiūris į tautą.

Taip       2021-07-3 17:17

Autorė teisi,bet tiesos sakymas šitos šaikos nebeveikia,jiems nusispjauti į Tautos nuomonę,šita šaika turi savo patikrintą metodą.Kai užgrobė Snorą ir buvo sukurta Seimo komisija Snoro reikalams tirti,kuriai vadovavo Mazuronis ir buvo nustatęs,kad Snorą nacionalizavęs Vasiliauskas viršijo įgaliojimus,kas buvo akivaizdu,konservatoriai balsavimo metu demonstratyviai išėjo iš salės.Tai konservatorių metodas,kai nebėra išeities, pabėgti.

 

 

Stiklo valytuvą       2021-07-3 16:23

padrąsinusį komentarą 2021-07-2 0:19, kad jam nereikės “prarasti gyvybės dėl savo krašto”, žr. prie straipsnio
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/zydu-gelbetojai-antisemitai-dovilo-petkaus-pokalbis-su-daliumi-stanciku

Stiklo valytuvas       2021-07-3 15:34

Kur straipsniai, analizė, gairės dėl juodųjų - žydkomunistinių okupantų?
Kur partijų pareiškimai?
Kur reportažai, intervių..?
Okupantai masiškai peržengė Valstybinę sieną, o Seimas atostogauja?
Kur NS strateginiai planai (juk gyrėsi kad kuria)..!
Šeimų sąjūdis, kaip tyčia kažkur nušapo, kur jūsų mitingai, piketai… Gal jūs už žydkomunių (Sorošo) planus..?!!!!!
Gražulis tik su „vyrais už Lietuvą“, bet ne prieš jude-jugendą?
Kur Kovo 11-sios sIGNATARAI?!! A-ū-ūūū!
Tremtiniai ir partizanai, aišku, dabar laidoja savo šūdpartiją.
O komunistai džiaugiasi darbo liaudies masėmis, jų spalvine įvairove ir vešinčiu kosmopolitizmu…
Kur tas veržlusis jaunimas, ar dar soctinkluose vis kanapes aptarinėja, ar visgi pradeda atsikvošėti ir dar paikus savo tėvus paprotinti.
.
Kas dar turi įvykti, kad…

Next       2021-07-3 15:02

Kas toliau?!

Faktas       2021-07-3 14:59

Konservų naudą, velniai gauda.

to > 13:44 14:03       2021-07-3 14:13

Jie visi žydkomunių pakalikai.

> 13:44       2021-07-3 14:03

Iš Lietuvos europarlamentarų jungiasi tik Tomaševskis??? Visi kiti išdavikai? Visi iki vieno?

Credo       2021-07-3 13:59

,,Kad ir niekšas, by tik savas”. Tokiu principu besivadovaujantis darinys negali būti ilgalaikis. Ir taip per ilgai užsibuvo ir per daug žalos pridarė. RIP, ir kuo greičiau.

Viltinga žinia       2021-07-3 13:44
AHA       2021-07-3 13:41

Dieve, kokia ta šikmonytė baisi, kaip koks diedas bandantis atrodyti boba. Kelnės, trumpai kirpti plaukai, plačių žandikaulių, truksta tik cigaretės dantyse, butu visas kaimo japas.

Eimis       2021-07-3 13:40

Niekada nekomentuoju. Nesu Simonytes gerbejas. Nu bet sorriukas, kas tave senute, taip rengia?…

Sakykite       2021-07-3 13:38

O kiek ta Šimonytė sveria??? Dabar ji net mėlynai tumbai užmestu ant svorio!…

Apie žmonių partija        2021-07-3 13:31

Buvo toks filmas :Gime zudyti,

Respondentas       2021-07-3 13:29

Apgailėtina. Pamenu metus, kai mūsų trydasklaidoje antraštės tyčiojosi iš Lukašenkos, kad tas sūnų valdžiai augina. Po to patyčios nuslūgo, nes pradėjo augti Anūkas Gabrieliukas. Matau, kad jau laikas ir apie paskutinį Europos diktatorių nustoti kalbėti.

vladas lukosevicius       2021-07-3 13:26

O Lanzbergį inauguruos seimas jau po atostogų ? ... Tai tą pačią karūną mausite Lanzbergiui kur Šimašiui užmovė Raskevičius Simonko klube ?...

Ar matot!       2021-07-3 13:24

Oi, oi, oi, senis ožys jau sukriošęs, pampersas prisysiotas kabo iki žemės, susuktas į kuprą visas, balsas dreba, vemt verčia nuo jo. Šlykštu žiūrėti!…

Apie seni Landsbergį        2021-07-3 13:22

Apie šnipą, sukčių, intrgantą, kaip apie Nabašniką - ir kiti geriau Nieko.

Andrius ir Rasa       2021-07-3 13:19

Tai rusų propaganda.

Pernai       2021-07-3 12:31

Gabrielius balsavo prieš Vytį, ir jie nematė problemos.
Mielai pasisiosiu ant tos partijos kapo.

Žodžio laisvė...       2021-07-3 10:17

Dar prieš ketvirtį amžiaus Konservatoriai labai norėjo parduoti užsieniečiams Lietuvos Žemę.Nuo tada ir išsiskyrė mūsų keliai.Svarbiausiai žmogui likti prieš save
sąžiningam.Amžinos vertybės nesikeičia.

Kodėl NS       2021-07-3 9:50

nepristatė savęs ir kaip krikščioniškos partijos?

to Aha       2021-07-3 9:20

O pats ko lendi, o ne stabdai Kovidistų revoliuciją ar nesaugai Lietuvos sienų nuo inveiderių?

trumpai       2021-07-3 9:02

Idealiai surimuota.

StasySG       2021-07-3 8:40

Nieko baisaus. Atstatys prezidento vardą patriarchui, ir vėl reitingai pašoks.

puiku       2021-07-3 8:09

konservatoriams mutavus į žydiškus pederastus narkomanus lieka puikus pasirinkimas:
- korumpuoti kolaborantai komunistai
- korumpuoti pederastai narkomanai liberalai
- putino ir rusų gerbėjai darbiečiai
- tarybinės armijos gerbėjai paksistai ir t.t.
——-
(tikrai katalikišką patriotišką partiją uždrausta kurti - korumpuoti kolaborantai valdininkai tikrai neleis)

Aha       2021-07-3 7:32

Vargšelė ta Vasinauskaitė. Vėl lenda į tiesos portalą.

Prašalietis       2021-07-3 7:15

Per 30 metų neišaugusiai iš vaikiško “nuovokumo” Vasinauskaitei tegalima pasakyti, kad eilinis žmogelis jau seniai pamatė, kad Gorbačiovinės perestroijkos laikais KGB -istinio sąjūdžio ir tų laikų “provakarietiškų” komunistų pagimdytos visokių pavadinimų “politinės partijos” tebuvo kriminalinės ir pusiau kriminalinės “šaikos”, kurių vienintelė paskirtis buvo “teisingai” prichvatizuoti valstybinį turtą ir išlikti kuo arčiau valdžios ėdžių mintančiu vietiniu “elitu”...

kgb       2021-07-3 6:59

Vytautas Landsbergis įvadovintas pagal landsbergistų režimo paniatkes ...

Išverstaskūriai konservatoriai       2021-07-3 6:30

išdavė Tėvynės Sąjungos padorius narius ir nuėjo tiesti kelio Putino Rusijai. Suvairavo pabėgėlių invaziją su Gudija. Jų tokia misija - bloginti mums gyvenimą ir mažinti lietuvius Lietuvoje - dirbti lddp-sitų naudai. Prisidengę globalia Lietuvą vaikyti lietuvius po pasaulį, kad Putino Rusijai būtų lengviau čia įžengti. Jiems vis dar per daug lietuvių Lietuvoje ir negali pilnai realizuoti Žečpospolitos užmačias ir kitas “Vilno našė” projekto dalis.

Dėkoju Autorei       2021-07-3 6:28

už straipsnį, juk prisipažinti klydus geriau vėliau nei niekada. Būtų gerai, kad visi tikrojo konservatyvumo šalininkai suprastų, kad TS-LKD beveik nuo pat pradžių savo veikloje nesivadovavo vertybėmis, kurias skelbė savo programoje. Man tai tapo aišku, kai Landsbergis apgynė kyšį paėmusį savo partijos narį argumentu “taip kiekvienam gali atsitikti” ir kai partijos nariams buvo liepta agituoti ir balsuoti už tuos, kuriuos numatė vadovybė, bei nekelti dėl kandidatūrų jokių klausimų ir abejonių.

Stiklo valytuvas       2021-07-3 2:12

Kas tie konservatoriai? A?!
Va tokia vėpla, kuri neskiria konsrvatorių nuo TS-LKD, bruka sisteminį brukalą „dešinieji konservatoriai“, ir SUDIRBO Sąjūdį, sudirbo dešinį politinį sparną, sudirbo tautą ir valstybę!!!
Pirmiausia rašyk ne nekrologą, o amžiną prakeiksmą savo ir savo patiečių durnumui, kvailam ambicingumui, perdėtai arogancijai…
Ir kaip Ostapas Benderis sakė Kisai Vorobianinovui: „Še tau žilė galvon, še tau velnias uodegon. O dabar eik velniop.“

Rekomenduojame

Krescencijus Stoškus. Esu apimtas sunkaus nerimo ir skausmo

Virdžinija – sektinas pavyzdys

Dominykas Vanhara. Labai tikėtina valdančiosios koalicijos sudėties kaita

Vygantas Malinauskas. Žmogaus teisių komitetas siūlo ideologizuoti smurto problemą

Privalomi skiepai gali sukelti sveikatos sistemos griūtį

Kęstutis Girnius. Konfliktas su Kinija – strateginė, ne taktinė ar komunikacijos klaida

Vokietijoje mokesčių mokėtojų pinigais remiami filmai atitinkantys „įvairovės sąrašą“

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos atnašavimas

Ar iš tikrųjų Seimo nariai patvirtino buvusių Lietuvos okupacinių režimų teisėtumą?

ES „žalioji darbotvarkė“ nebus taikoma privatiems lėktuvams ir jachtoms

Visuomenininkai lietuvių kalbos naikintojus įamžins knygoje „Valstybinės lietuvių kalbos išdavikai“

Draudikas atsisako padengti mirtį dėl vakcinos, nes mirusysis neva dalyvavo eksperimente pats prisiimdamas riziką

Vytautas Sinica. Vyriausybės veiklos apžvalga

Jonas Vaiškūnas. Kalba ne apie kalbą – o apie tai, kur eis demarkacinė linija

Eugenijus Jovaiša. Kalbos išniekinimo projekto autoriai įteisins okupacinių režimų primestą rašybą

Pareigose pažemintas arkivyskupas, susijęs su dokumentu, draudžiančiu laiminti tos pačios lyties poras

Sigitas Besagirskas. Kiek mums kainuos kova su Kinija?

Loreta Strom. Norvegijos visuomenės sveikatos institutas (FHI) nerekomenduoja naudoti koronos sertifikato kaip prevencinės priemonės

Peter Kwasniewski. Kodėl gitarų muzika neturėtų skambėti katalikiškose Mišiose

Etikos dalyko mokymas Vokietijoje sumažino religingumą

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jėzus Kanos vestuvėse – II eilinis sekmadienis

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.