I.Vasinauskaitė. Prasidėjo tradiciniai Šiaulių visuomenininkų renginiai

Irena Vasinauskaitė   2014 m. lapkričio 27 d. 17:08

13     

    

I.Vasinauskaitė. Prasidėjo tradiciniai Šiaulių visuomenininkų renginiai

Šiaulių Nevyriausybinių organizacijų konfederacija [prezidentė Vida Pociuvienė] pradėjo kalėdinių renginių maratoną. „Bočiai“ [pirmininkas Benas Jokubauskas] šiandieną, ketvirtadienį, 14 val. miesto kultūros centre švenčia gimtadienį. Šiaulių senjorai draugėn susibūrė prieš 15 metų ir džiugina vienas kitą bendrystės vakarais, daina ar nuoširdžiu pašnekesiu. Tai pilietiškų, didelę gyvenimišką patirtį turinčių žmonių sambūris, todėl sveikindami „Bočius“ įsisteigimo jubiliejaus proga linkėkime šiems žmonėms sveikatos ir nepailsti, veikti, burti bendraminčius.

Lapkričio 28 d. [penktadienį] 17 val. Rėkyvos kultūros centre vyks Rėkyvos gyvenvietės bendruomenės [pirmininkė Nijolė Malakauskienė] ir Šiaulių apygardos probacijos tarnybos bendradarbiavimo 10-mečio paminėjimas. Gyvenimo kelyje slystančiųjų perauklėjimas, jų stebėsena, viešųjų darbų organizavimas, meninė veikla ir kt. tapo tuo jungiamuoju saitu, kuris jau dešimtmetį jungia NVO konfederacijos narę – Rėkyvos gyvenvietės bendruomenę – ir Kalėjimų departamento prie LR Teisingumo ministerijos tarnybą.

Lapkričio 29 d. [šeštadienį] nuo 10 iki 16 val. prie Lyros g. 13 esančios kepyklėlės Šiaulių NVO konfederacijos narės rengia Gerumo – Spalvotojo meduolio – dieną, kuomet atėjusieji galės patys papuošti meduolius, skirtus vaikų namų auklėtiniams. Dalyvauti pažadėjo katalikų ir stačiatikių bendruomenių kunigai Feliksas Baliūnas ir Olegas Štelmanas, tautinių mažumų bendruomenių nariai, jaunimo organizacijos, Lieporių [pirmininkė Elvyra Užkutaitienė] ir Rėkyvos [pirmininkė Nijolė Malakauskienė] bendruomenių nariai. Užsukti ketina ir legendinė Šiaulių dainininkė Vitalija Katunskytė su anūkėliu. Žodžiu, buriasi graži talka geriems darbams. Tą pačią dieną bus aplankyti Meškuičių slaugos ligoninės pacientai.

Lapkričio 30 d. [sekmadienį] 11 val. P.Višinskio bibliotekoje Šiaulių tautodailininkai [vadovė Laima Kelmelienė] kviečia visas nevyriausybines organizacijas ir miestelėnus į „Advento vainiko“ pynimo vakarą. Prasideda susikaupimo ir Didžiojo gimimo laukimas.

Gruodžio 3 d. [trečiadienį] nuo 16 iki 18 val. koncertų salėje „Saulė“ vyks renginys „Šiaulių miesto žmonių su negalia dienos minėjimas 2014“. Organizatoriai – Šiaulių miesto neįgaliųjų draugija [pirmininkė Rolanda Petronienė ] kviečia organizacijos žmones pabūti kartu. NVO konfederacijos vykdančioji direktorė Jūratė Šivickienė žada šiltą renginį tiems, kurie dėl sveikatos problemų rečiau nei kiti būna viešumoje ar pramogauja. Atokvėpio džiaugsmą patirs ir tie, kurie kasdien rūpinasi negalią turinčiais artimaisiais.

Gruodžio 5 d. [penktadienį] bus puošiama Šiaulių NVO konfederacijos Kalėdinė eglutė.

Gruodžio 6 d. [šeštadienį] nuo 14 iki 17 val. pačioje Šiaulių širdyje prie P.Višinskio paminklo NVO konfederacijos nariai kviečia labdaringai akcijai „Ištiesk pagalbos ranką draugui“. Čia prasidės kalėdinių saldumynų kelionė į slaugos ligonines, laikino apgyvendinimo namus ir pan. įstaigas. Miesto nevyriausybininkams žada talkinti aktyvi Šiaulių rajono savanorė aukštelkiškė Ona Šalkevičienė.

Gruodžio 14 d. [sekmadienį] 14 val. Šiaulių Kultūros centre įvyks tradicinis darbščiausiųjų, mielaširdingiausiųjų visuomenininkų pagerbimas. „Gerumo angelas 2014“ – nominacija, skirta tiems visuomenininkams, kuriems savanorystė jau tapo gyvenimo būdu.

Tai tokie Šiaulių visuomenininkų darbai. Prašiau NVO konfederacijos narių išvardyti visus, bet man atsakė, jog tai neįmanoma – kone kiekviena diena pasiūlo renginį, sambūrį ar tiesiog konkrečią problemą, kai reikia padėti žmogui čia ir dabar. O Nijolė Malakauskienė tik nusišypso: „Nėra kada dalytis naujienomis – dalysime ūkininkų „Maisto bankui“ pasiūlytas daržoves… Verčiau pakviesk prisidėti – labai trūksta talkos“.

Tad nuoširdžiai kviečiu: ir talkinti, ir kartu pasibūti.

P. S. Savivaldybės paramos sulaukė tik trys išvardyti renginiai. Kitus neatlygintinai organizuoja visuomenininkai iš NVO konfederacijos. Ir taip – diena iš dienos: kai kas – penkerius, kai kas – penkiolika, o kai kas – ir dvidešimt penkerius metus.

P. P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Alioša       2014-12-3 14:06

Pone Vasinauskaite, kur jūs buvote iki šiol? Kodėl taip stengiatės dabar ir atsisukote į vargšus, o kažkada, kai mes bendravome gyvavo jūsų mintyse tik tremtiniai. Pamiršai partijas, kurias praėjai, dabar galvas trolini rėkyviečiams. Ne, į merus nepapulsi, visų neapkvailinsi. Bočiai darbštūs, ne tokie tinginiai ir liežuvautojai, besimušantys į valdžią, kaip tu.

Pragmatikas       2014-11-29 8:24

Valdžiažmogiai išsigando, kad kėdės iš po sėdimosios dings, jei net rinkiminės kampanijos metu rinkėjus užsipuola. Ar jau nebesvarbūs žmonės ? Ar patys svarbiausieji prie valdžios lovio sukritę ?

biudžetininkams       2014-11-28 23:15

Valstybininkai, verčiau eikit dirbti netuščiažodžiavę čia…

darbininke       2014-11-28 21:48

vien Ručjene grieko verta
pažiūrėkit kaip sutverta
saugo vaiknamio gerovę
ir dar dirba sekretore

:))       2014-11-28 21:03

Garliavos patvorio merginos pasigiria vienos kitą ir joms smagiau. Renginiai prasidėjo itin įspūdingu bliovimu miesto Taryboje smile

Šluota       2014-11-28 15:54

Tupi ŽakaRys už krūmo.
Apsauginės dengia rūrom.
Parko šiukšles tvarko žmonės, -
Žakriai postus susišluoja.
Nei jiems menas, anei sportas,-
Tiktai Žak šeimos komfortas

Arnė       2014-11-28 7:57

Pagarba susibūrusiems žmonėms ir jų organizatoriams; būkite sveiki ir skleiskite šviesą.

Taigiui       2014-11-27 23:27

O kodėl Jūs manote , kad nereikalaujame? Tik kai pradedame reikalauti, jie mus “užpjudo” visokiais tikrinimais ir patikrinimais, kad nusiramintume,ir, kaip anksčiau rašė komentatorius “Žakario fanas” gertume brendžiuką smile) Bet mes ne tik reikalaujame, bet ir stengiamės padėti susikurti prieššventinę nuotaiką tiems žmonėms, kuriems, manome, mūsų pagalba labiausiai reikalinga:)

Nesusivokiančiam taigiui       2014-11-27 23:17

Skaitykite NVO plėtros įstatymą, o po to su vėjais kalbėkit…

Taigi       2014-11-27 23:03

Tai viena iš NVO veiklos sričių - reikalauti, kad būtų kuriami tokie įstatymai, kurie NVO suteiktų teises išrinktos valdžios veiklos kontrolei.

Žakario fanas       2014-11-27 23:02

nu jo susigalvoja Pociuvienė su Malakauskiene parką tvarkyt, miestiečių saviraišką skatint, našlaičiams knygas vežiot, sėdėtų tyliai ramiai brendžiuką gurkšnotų, nedrumstų žakarių klano ramybės

Pragmatikas       2014-11-27 22:34

Platūs veiklos horizontai taigio organizaciniam talentui pasireikšti, kai naujasis NVO plėtros įstatymas draudžia politikavimą, o skatina viešojo sektoriaus teikiamų paslaugų perėmimą.

Taigi       2014-11-27 22:24

Nors organizacijos neskatintų elgetavimo ir žmonių žeminimo, vietoje to geriau reikalautų progresinių mokesčių įvedimo ir socialinės atskirties mažinimo. Bet matosi, kad šios organizacijos skirtos tik visokiems niekalams, reikšminga valstybei ir visuomenei veikla ne joms.


Rekomenduojame

Ramūnas Aušrotas. Nėštumo nutraukimas įtarus vaisiaus ligą ar neįgalumą prieštarauja Lenkijos Konstitucijai

Lietuvos vyskupų konferencijos informacinis pranešimas apie Popiežiaus išsakytas mintis filme „Francesco“

Vygantas Malinauskas. Bažnyčios mokymas nėra asmeninė Popiežiaus nuosavybė

Algimantas Rusteika. Sekmadienį laukia rinkimai be tikrų pasirinkimų

Justas Mundeikis. Magiškas švietimo finansavimas 2021 m. biudžete

Ramūnas Aušrotas. LRT iškraipė tekstą – popiežius Pranciškus pasakė: „Jie turi teisę būti šeimos dalimi“

Giedrė Barčkutė. Ar konservatoriams pavyks laimėti katalikų rinkėjų balsus?

Vytautas Radžvilas. Netikėjimo kaina: juk ir mes tai galėtume

Romas Lazutka. Nebus gerovės, kol vieni kitus laikysime kvailiais (apie 13 pensiją ir ne tik)

Audrius Bačiulis. Naujienos iš Karabacho fronto

JT piktnaudžiavimas žmogaus teisėmis (I)

Vytautas Sinica. Švedija: multikultūralizmo grimasos

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai, kvailiai – valdžioje

Agnė Širinskienė. Kas būna, kai prišneki apie svainio partiją

Popiežius Pranciškus apie neoliberalizmą

Algimantas Rusteika. Didvyriai ir nesuprasti genijai opozicijoje, o niekšai ir kvailiai – valdžioje

Švedija keičia kursą – jungiasi prie rytų europiečių: policija prabilo apie „grėsmę sistemai“, griežtinti įstatymus reikalauja net buvęs ABBA narys

Eidamas 101-uosius metus mirė partizanas Jonas Svilainis-Liūtas

Liudvikas Jakimavičius. Papolitikuokim

Tikėjimo mokymo kongregacija: Tikintieji turi žinoti – ant kortos statoma moralinės tvarkos esmė, susijusi su visapusiška žmogaus gerove

Geroji Naujiena: būti Jo

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.