Naujienos

Irena Vasinauskaitė. Politinė veidmainystė

Tiesos.lt redakcija   2017 m. balandžio 17 d. 18:40

8     

    

Irena Vasinauskaitė. Politinė veidmainystė

Vietoj įžangos

Kovo 29-ąją, Šiaulių miesto savivaldybės tarybos posėdžio išvakarėse, mero Artūro Visocko veidaknygėje pasirodė įrašas, kuriame miesto meras tarsi informavo gyventojus ir investuotojus apie būsimą politikų rūpestį rinkėjais. Juolab kad tarybos nariai dar komitetų posėdžiuose bei Strateginės plėtros taryboje klausimams dėl lėšų skyrimo ikimokyklinių bei bendrojo lavinimo įstaigų renovacijai pritarė.

Bet…

Tarybos posėdyje politikai vartėsi tarsi blynai keptuvėje

Šiandieninėje politikoje dažnai taip būna: probleminiai klausimai ne sutelkia ieškoti operatyvaus sprendimo žmonių labui, o supriešina: kadangi svarbu, aktualu, visuomenės ir žiniasklaidos dėmesys užtikrintas. O ką pirmiausia daro apie kitus rinkimus jau dabar galvojantis politikas, kai sulaukia dėmesio? Ogi visaip įrodinėja, kiek jo paties supratimas leidžia, kokie kiti nei gražūs, nei protingi – mat kažkodėl jam rodosi, jog toje tamsybėje jis tai auksu sužibs…

Taip nutiko ir tąkart – klausimai dėl lėšų skyrimo ikimokyklinių bei bendrojo lavinimo įstaigų renovacijai partijų atstovams miesto taryboje tapo dar vienu pjautynių bei patyčių objektu. Net 45 minutes, t.y pusę pirmosios posėdžio dalies laiko, politikai ginčijosi, ar palikti 5 ir 6 klausimus darbotvarkėje, ir sudaryti sąlygas priimti reikalingus sprendimus, kad trijų mokyklų ir 25 vaikų darželių remonto darbai prasidėtų bei baigtųsi laiku.

Tarybos narių iškalbingumui bei išradingumui, kodėl du svarbius klausimus reikia išbaukti iš darbotvarkės, nebuvo ribų. Denis Michalenko [V.Simulik įkurto judėjimo „Už Šiaulius“] frakcijos vadovas: „Iš administracijos išgirdome, kad sprendimai netinkamai paruošti…“ Liberalas Arūnas Rimkus, tarsi pamiršęs, kad švietimo sistemos klausimus kuruoja jo atstovaujamo politinio darinio vadovė, administracijos direktoriaus pavaduotoja Giedrė Mendoza Herrera, žvaliai paantrino: „Kiek žinau: klausimai paruošti blogai. Direktorius nesikonsultavo su pavaduotojais…“ Tačiau… administracijos direktoriaus pavaduotojų funkcijos nepatvirtintos, vadinasi, ir konsultuotis nėra su kuo… Tarybos narė Danguolė Martintienė siūlė paklausti administracijos direktorių Antaną Bartulį, ar tinkamai tarybos posėdžiui paruošti tie klausimai ar ne. Šis patikino, kad tinkamai ir kad komiteto posėdžiuose dėl jų niekam nekilo abejonių.

Mero pavaduotojas Domas Griškevičius siūlė klausimų iš darbotvarkės nebraukti, nes atsidės ne tik pastatų remontas, bet ir pedagogų atlyginimų korekcijos. Gintautui Lukošaičiui kilo įtarimų, ar V.Simulik įkurto judėjimo frakcija taryboje dirba UŽ ar PRIEŠ Šiaulius…

Tačiau TS-LKD partijos Šiaulių skyriaus pirmininkui, tarybos Finansų ir biudžeto komiteto vadovui Jonui Bartkui buvo kur kas įdomiaus skaičiuoti skiriamas lėšas ir kitiems neįvardintiems poreikiams, o „tėveliai, mamytės, vaikučiai – tai populistinis požiūris“. Šie partijos, kuri žodžiais deklaruoja visokeriopą paramą šeimai, lyderio žodžiai atskleidžia tai, kas ir anksčiau buvo aišku: TS-LKD „meilė šeimai“ žiauriai apsimestinė.

Toks Jono Bartkaus pasišaipymas bene pirmą kartą šioje kadencijoje privertė merą A.Visocką tarti emocingesnį žodį: „Nebus pradėti vipiniai projektai J.Šalkauskio, J.Janonio, Medelyno mokyklose. Tėvai, vaikai, seneliai – tai apie 20 000 miesto žmonių. Planuojami darbai turėjo būti padaryti jau prieš 10–15 metų. Juokauti negalima.“

Medikas G.Karalevičius buvo dar griežtesnis: „Norintys klausimus iš darbotvarkės išbraukti nesupranta vaikų ir anūkų. Kai pastatų šaltos sienos, vaikai serga“. T.Petreikis apgailestavo, kad „politikuojama vaikų ir pedagogų sąskaita…“

„Diskusijos“ rezultatas: abu klausimai – „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės 2017–2019 metų strateginio veiklos plano patvirtinimo“ bei „Dėl Šiaulių miesto savivaldybės 2017 metų biudžeto patvirtinimo“ pakeitimo – iš darbotvarkės buvo išbraukti. Vadinasi, net jei kitame tarybos posėdyje prie šių klausimų bus grįžta ir jiems pritarta, darbų pradžia bent mėnesį vėluos. Taigi, tiek pat laiko vėluos ir remonto pabaiga, todėl tradiciškai vaikai, į mokyklas ar darželius po vasaros atostogų sugrįžę, „gyvens“ bei mokysis statybų aikštelėse…

„Gėda už tokį balsavimą,“ – tarsi sąjūdžio laikais pastebėjo G.Lukošaitis.

Šiaulių savivaldybės tarybos posėdžius stebi ir juose pasisako visuomenės atstovai. Ir šį kartą į politikų sąžinę bandė apeliuoti Šiaurės Lietuvos asociacijos „Tėvų forumas“ pirmininkė Aušra Kazlauskienė. Ji padėkojo, kad tarybos nariai, visą mėnesį komitetuose šiuos klausimus svarstę, neprieštaravo dėl pinigų skyrimo ikimokykliniam sektoriui. „Investicijos į mažiausius žmones labiausiai atsiperka, – sakė A. Kazlauskienė. – Bus suremontuotos 28 įstaigos“. Tačiau veltui kalbėjusioji prašė neišbraukti iš posėdžio darbotvarkės 5-ojo ir 6-ojo klausimų.

Ne tik jos neišgirdo šie politikai:

1. Alma Bagdonavičienė (Lietuvos centro partija – tautoje vadinama Puteikio partija, nors tarybos narė priklauso V.Simuliko bendražygių frakcijai).
2. Vladas Artūras Balsys (TS-LKD partija, tautoje vadinama tiesiog „koncervais“).
3. Jonas Bartkus (TS-LKD partijos Šiaulių skyriaus pirmininkas)
4. Artūras Kulikauskas (Liberalų sąjūdis – tauta juos praminė „Masiulio paskoliniai be palūkanų“)
5. Regina Kvedarienė (judėjimas „Už Šiaulius“ – tautoje tiesiog „simulikiniai“).
6. Aurimas Lankas (Liberalų sąjūdis – „Masiulio paskoliniai be palūkanų“).
7. Alfredas Lankauskas (Tvarkos ir teisingumo partija – tautoje „paksiniai“).
8. Daiva Matonienė (TT partija, „paksiniai“).
9. Denis Michalenko (judėjimas „Už Šiaulius“ – tautoje tiesiog Seimo nario V. Simulik vietininkas).
10. Juozas Pabrėža (judėjimas „Už Šiaulius“, „simulikiniai“).
11. Arūnas Rimkus (Liberalų sąjūdis, „Masiulio paskoliniai be palūkanų“).
12. Justinas Sartauskas (Lietuvos socialdemokratų partija, Šiauliuose tiesiog „žakariniai“).
13. Gedeminas Vyšniauskas (LSDP, „žakariniai“).
14. Jolanta Žakarienė (pati pavardė byloja politinį ir kitokį angažuotumą).
15. Zina Žuklijienė (LSDP, „žakariniai“).

Atmintinė rinkėjams

Gerbiamieji, jei prasidėjus naujiems mokslo metams jūsų vaikai grįš iš mokyklų tarsi toksikomanai prisiuostę dažų, dulkini, nenustebkite – ką tik išvardyti politikai padarė viską pasistengė, kad švietimo įstaigų remontai laiku neprasidėtų ir nesibaigtų. Tas pats laukia ir 25 vaikų darželius lankančiųjų, kai mažieji po tėvų atostogų grįš į darželius. Na, o jei kokį mėnesį sutriks atlyginimų mokėjimas švietimo sistemos darbuotojams ir t.t., ir pan., prisiminkite išvardytąsias politikų pavardes.

Beje, pastarųjų sąrašą galima išspaudinti ir pakabinti ant šaldytuvo. Tikrai pravers bent dviem atvejais: a) jei nereguliariai gausite nepadidėjusius atlyginimus, žinosite, kodėl jis apytuštis, b) bus puiki atmintinė, už ką 2019 metų savivaldos rinkimuose nereikia balsuoti, nes šie politikai „stropiai“ sabotuoja sklandų Šiaulių tarybos darbą bei propaguoja patyčių kultūrą.

Žmonės palaiko merą

Rašinį pradėjau ir baigiu ekskursu į mero Artūro Visocko profilį veidaknygėje (ČIA) – tai dar viena erdvė, kur žmonės gali išreikšti palaikymą politiko pozicijai nelaukdami rinkimų.


Viltis miršta paskutinė

Penktąją Šv.Velykų dieną į posėdį rinksis Šiaulių Tarybos nariai. Į darbotvarkę įtraukti tie patys klausimai, kuriuos politikai jau nagrinėjo – skirti ar neskirti lėšų ikimokyklinių bei bendrojo lavinimo įstaigų renovacijai. Prieš mėnesį 15 tarybos narių tuos klausimus svarstyti atsisakė, kas išrinktaisiais pasijutusių galvose dėsis balandžio 20-ąją, kitą ketvirtadienį, sunku numatyti.

Norės mūsų atstovai ir atstovės dirbti jau patikėjusių labui ar ir vėl tyčiosis – iš rinkėjų, mero ir savęs, pamatysim… Kviečiu visus 13 valandą žiūrėti tiesioginę transliaciją iš Tarybos posėdžio savivaldybės puslapyje ČIA.

Ir turėkime vilties – gal Didžiojo Prisikėlimo apšviesti Šiaulių politikai vis dėlto ryšis pritarti būtent tokiai investicijai – į miesto ateitį, kad darželinukai, moksleiviai, jų auklėtojai ir pedagogai jau šį rudenį turėtų geresnes sąlygas lavintis ir dirbti?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

JEIGU PORTALAS BŪTŲ TAMSTŲ       2017-04-18 17:05

Nereikia skaityti nesąmonių, tai ir nervintis nereikės. Pilietinis portalas yra atviras piliečių nuomonėms.

$+$       2017-04-18 15:52

Ar tikrai reikia viešinti tokias nesąmones?!

Negi maža to, kad Jūsų portalo publika kaunasi su vatniku. Jules, Dzeikas, Stalker, Juozapas, Algimantas, anm6j19ak ir kitokiais jerohlifais arba visai be atpažinimo ženklų pasirašinėjanciu vienu ir tuo paciu vatniku.

Autorei       2017-04-18 12:14

Linkius stirpybės, drąsos ir Apvaizdos apsaugos.

Algė       2017-04-18 10:33

Dėkui autorei; gal žurnalistai gali jų paklausinėti, kodėl jie taip elgiasi - tegu atsiskaito rinkėjams. Kam atstovauja žiniasklaida?

tra ta tam       2017-04-18 0:23

Jei neįdomu, tai ir neskaitykite, nereiks be reikalo burbuliuoti .

TAI       2017-04-17 23:01

Tipinė situacija bet kurioje Lietuvos savivaldybėje. O jei neįdomu, tai sveikinu, nes gerai gyvenate ir jums nusišvilpti, kas, kur, kada ir kaip vyksta…

O man       2017-04-17 22:55

tai svarbu ,neziurint, kad ir negyvenu siuo metu Lietuvoje. Ir visada bus svarbu . Stiprybes ir tikejimo Sviesos dvasia .

tra ta ta.       2017-04-17 20:19

nejaugi manot kad tai įdomu biržiečiam, vilniečiam ar anykštėnam?


Rekomenduojame

Garliavos šturmo šeštosios metinės: reportažas iš gegužės 17-osios piliečių akcijos „Ar dar gyva Deimantė Kedytė?“

Piliečiai nesitraukia: toliau teiraujasi apie valstybės paslaptimi paversto vaiko likimą

Pasirodo, Vyriausybė laukia mūsų pasiūlymų opiausioms šalies problemoms spręsti

„Alternatyva Švedijai“ elgetautojus ragina įsikurti Siodermalmėje – kartu su tais, kurie elgetavimui pritaria

Donaldas Trumpas ragina Angelą Merkel atsisakyti bendradarbiavimo su Rusija

Algimantas Rusteika. Patyčių Lietuva

Vytautas Matulevičius JAV institucijoms dėl N. Venckienės: apginkite ją nuo nepagrįsto persekiojimo

Žino, ką kalba. Gintautas Babravičius: Reikia versijos, kad nors kažkiek geriau atrodytum

Politinė Garliavos šturmo liudytojų byla: galutinį žodį tars Aukščiausiasis teismas?

Gegužės 18 dieną junkis į piketų bangą UŽ MEDŽIUS, išsakyk savo pilietinę poziciją – GYVO ŽALIO ar BETONO?

Ataskaita Europos Parlamentui: Europai gresia demografinė savižudybė

Vytautas Sinica. „Marksistai suprato: norint perkurti visuomenę reikia atsisakyti vyro ir moters šeimos“

Garliavos šturmo šeštosioms metinėms. Vinco Kubiliaus žvilgsnis į „Tie-SOS!“ akciją – pastangas priminti Deimantės Kedytės pagrobimą ir pradanginimą

Gegužės 17-ąją S. Daukanto aikštėje bus paminėtos Deimantės Kedytės smurtinio pagrobimo ir pradanginimo šeštosios metinės

Andrius Švarplys. Apie žiniasklaidą, metančią iššūkį Vakarų konstitucinėms teisėms ir laisvei

Verta prisiminti. Lietuvos disidentų kreipimasis „Dėl politinio Neringos Venckienės persekiojimo (lietuvių, anglų kalbomis)“

A. Navickas. Medaus šaukštu deguto statinės nepagadinsi

Vytautas Radžvilas. Esame mulkinami, išnaudojami ir apgaudinėjami, o mes ginčijamės dėl techninių smulkmenų

Laisvūnas Šopauskas. Ką „pamiršo“ viešasis intelektualas Kęstutis Girnius

Stasio Šalkauskio išminties šventė. Debatai „Europos Sąjunga – krikščionybės išlikimui palankus ar žalingas projektas?“

Vytautas Radžvilas: Šliaužiantis totalitarizmas

Ričardas Kalytis. O jei rinktumės „žmogų ir partiją viename“?

Kastytis Braziulis. Kada rasis valia įstatymų spragoms užkamšyti

Darius Kuolys. Bėk, Tomai, bėk!

Stasio Šalkauskio išminties šventė: prof.Albino Plėšnio paskaita „Prigimtinė teisė ir pilietinė laisvė“

Vytautas Sinica. „Turime teisę nemėgti ir tą pasakyti“

Algimantas Rusteika. Tas prakeiktas nuolankumas

Alvydas Jokubaitis: „Šalkauskio knygos ir straipsniai laukia kitos Lietuvos“

ES šalių gyventojai sutaria – imigracija yra didžiausia problema

Vytautas Radžvilas: matomas Europos nukrikščioninimas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.