Žmogaus teisės, Šturmo liudytojų persekiojimas

Irena Vasinauskaitė. Pasipriešinimo stovykla? Organizuota gauja ar bendrininkų grupė? O gal Lietuvos piliečiai, bandę apginti vaikystę?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. balandžio 4 d. 19:32

31     

    

Irena Vasinauskaitė. Pasipriešinimo stovykla? Organizuota gauja ar bendrininkų grupė? O gal Lietuvos piliečiai, bandę apginti vaikystę?

Balandžio 4 dieną, pirmadienį, 10 val. Šiaulių Apygardos teisme turėtų būti pratęstas Garliavos mergaitės gynėjų teismas, nes, ko gero, Kauno apygardos prokuratūros Kauno apylinkės šeštojo skyriaus prokurorė Rita Poškienė jau bus tiek „patobulinusi“ kaltinimus Audronei Skučienei, Ramintai Baltuškienei, Tatjanai Borovec, Gediminui Aidukui, Dariui Kaminickui, Vitalijui Keršiui, Rimantui Stanislovui Rinkevičiui, Gintarui Banaičiui, Violetai Banaitienei, Andrejui Lobovui ir Renaldui Ščiglinskui, kad ir jiems, ir jų gynėjams taps aiškiau, į kokius darinius juos ketina įrašyti kaltintojai. Vasario 26 dienos posėdyje dėl to kilo tiek neaiškumų, kad advokatai nebesuprato, kokios gynybos strategijos imtis, o A.Skučienė retoriškai paklausė: „Tai nebesuprantu – čia aš ar Keršis gaują įkūrė?“

Ankstesniuose rašiniuose esu prisipažinusi, kad mėgstu procesus stebėti iš šalies. Ir šįkart savo stebėjimais besiremdama gana subjektyviai visus vadinamuosius kaltinamuosius suskirsčiau į tris grupes: a) nuoširdžiausi mažos mergytės interesų gynėjai, artimiausi jos giminaičiai, buvę kaimynai; b) atsitiktiniai žmonės, išgirdę ar iš žiniasklaidos sužinoję apie skaudžią Garliavos šeimų tragediją, atvyko padėti, pažiopsoti, gal net kokią viltį tapti spaudos žvaigždėmis, pirmųjų puslapių veidais ar pan. puoselėję, bei c) teisėsaugos struktūrų pasiųsti stebėti, trukdyti, kelti Klonio akligatvyje šaršalą ar kitaip kenkti nelaimės prislėgtiems žmonėms. Pastarųjų misija buvo diskredituoti stichiškai kilusį solidarų vaiko gynimo judėjimą, kol politikai ar teisėsaugos struktūros „sustrateguos“ savo elgesį šioje konkrečioje situacijoje, nes Lietuvoje dar niekada nebuvo kilusi tokia ryški pasipriešinimo pedofilijai banga.

Visame pasaulyje, net pas mūsų braliukus latvius jau būta panašios kovos užuomazgų, kai aukšto rango veikėjai traumavo vaikystę. Tačiau Lietuvoje, regis, vaikų prievartavimai ar jų seksualinis išnaudojimas iki 2009 metų fiksuotas tik asocialiose šeimose. 

Taigi, kol struktūros susivokė, žiniasklaida, Seimo nariai, vaikų teisių specialistai net policija ar prokuratūra į viešąją erdvę siuntė savo vertinimus bei pasisakymus, kad Garliavos bylai nuo pat pradžių nebuvo skirtas reikiamas dėmesys. Atsistatydino net generalinis prokuroras A.Valantinas. Aplaidžią prokurorų veiklą galimos pedofilijos byloje patvirtino ir Lietuvos Respublikos Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto atliktas aplinkybių, susijusių su D. Kedžio skundų tyrimu, tiksliau – netyrimu, parlamentinis tyrimas.

Todėl visiems, ieškantiems mistinių gaujų, organizuotas ar kitokias bendrininkų grupes subūrusiųjų, reikėtų atkeipti dėmesį į 2009–2012 metų viešąją informaciją. Būtent pastaroji atvedė minias žmonių į Garliavos Klonio akligatvį. O peržiūrėjus to meto filmuotus kadrus iki užsimiršimo galima formuoti naujas „gaujas“ ir „organizuoti“ naujas baudžiamąsias bylas…

Bausmė už sąžiningą darbą

Kai Šiaulių apygardos teisme vasario 26 dieną iš esmės buvo pradėta nagrinėti minima byla, posėdžio pirmininkas-pranešėjas Raimundas Jurgaitis pateikė Ramintai Baltuškienei keletą klausimų, į kuriuos atsakydama moteris trumpai prisistatė. Į klausimą, kokia jos šeiminė padėtis, nuskambėjo atsakymas – „našlė – nuo vasario 3 dienos“.

Vienas po kito išeina Anapilin Garliavos vaikystę gynę žmonės. Išeina nutąsyti po apklausas, teismus, įskaudinti, taip ir nesupratę, ką padarė netinkama, jei atėjo padėti silpnesniam…

Seimo nario Ryto Kupčinsko padėjėjai R.Baltuškienei pateikti kaltinimai glumina bukomis formuluotėmis. Valstybės tarnyboje dirbusi moteris kaltinama tuo, kad atliko savo pareigas, dorai ir sąžiningai tarnavo rinkėjams. Manau, kad šioje vietoje reikėtų susipažinti, kuo kaltinama R.Baltuškienė, nes laisvas atpasakojimas „amortizuotų“ visus demagoginius prokuratūros išvedžiojimus.

Informacija, kuria disponavo ir rinkėjams pateikė R.Baltuškienė, nėra nei slapta, nei riboto naudojimo, tad kodėl už darbą jai, anot prokurorų, „priklauso“ atlygis – net du baudžiamojo kodekso straipsniai? 228 straipsnio 1 dalyje sakoma: „Valstybės tarnautojas ar jam prilygintas asmuo, piktnaudžiavęs tarnybine padėtimi arba viršijęs įgaliojimus, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, baudžiamas teisės dirbti tam tikrą darbą arba užsiimti tam tikra veikla atėmimu arba bauda, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki ketverių metų“. 231 straipsnio 1 dalis numato bausmę už trukdymą teisėjui, prokurorui, ikiteisminio tyrimo pareigūnui, advokatui ar teismo antstoliui: „Tas, kas bet kokiu būdu trukdė teisėjui, prokurorui, ikiteisminio tyrimo pareigūnui, advokatui ar Tarptautinio baudžiamojo teismo pareigūnui atlikti su baudžiamosios, civilinės arba administracinės bylos tyrimu ar nagrinėjimu susijusias pareigas arba trukdė antstoliui vykdyti teismo sprendimą, baudžiamas viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.“

Ar reikėtų suprasti, kad veikdama Lietuvos Respublikos Seimo narių bei jų padėjėjų grupėje, kurią subūrė rinkėjai, R.Baltuškienė taip gerai atliko pagal pareigas priklausantį darbą, kad už tai jai „privalu“ turėti baudžiamąjį teistumą?

Šiaulių Apygardos teisme pradėtą nagrinėti bylą Garliavos vaiko gynėjai pasmerkti pralaimėti, nes dalis pasyviųjų Lietuvos stebėtojų viešojoje erdvėje šią bylą jau išnagrinėjo ir jos dalyvius jau nuteisė. Rėksmingiausi „teisėjai“ šiame procese – žiniasklaidos atstovai, kurie turi ir gretutinę misiją – mažne visose trijose vadinamosios pedofilijos istorijos bylose (Vilniuje, Kaišiadoryse bei Šiauliuose) yra dar ir …liudytojai. Apie įvykius Garliavoje parašytos bent trys knygos. Regis, vienoje jų paskelbtos net bylos lapų faksimilės bei kita tiriamoji medžiaga. O kur dar to laikmečio „tiriamoji“ žurnalistika ir publicistika? Kuo ne pagalbinė medžiaga tendencingam liudijimui. Todėl kas paneigs galimybę atsirasti ryškių kovotojų su ,,violetiniais“ grupei, kad pagaliau išmuštų ir jų žvaigždžių valanda: kelios valandos eteryje 2016-ųjų metų Seimo rinkimų išvakarėse.

Situacija labai palanki – juodųjų technologijų daugiatiražė sistema jau suformavo viešąją nuomonę, kad Garliavoje mergytę „tvirkino“ labiausiai ją mylėję žmonės, kad visi vaiką gynusieji yra „violetinė gauja“, vos ne putiniškieji agentai ir grėsmė respublikai. Ar bent suprantame, kad vos ne penkmetį mums į galvas kala, kad jei kritikuosime valdžią, priešinsimės neteisybei ir ginsime silpnesnįjį, būsime ... Rusijos agentai?

Pažįstu vieną labai aštraus proto žemaitį, kuris, perskaitęs VSD ataskaitą, ją pakomentavo trumpai ir aiškiai: „Anie mumis durniais laiko…“ Ir laikys. Naujausia struktūrų suformuluota žinia viešajai erdvei – esi netinkamas valstybinei tarnybai, jei buvai „už“, o ne „prieš“ Garliavą. Taps ar netaps profesorius P.Gylys vidaus reikalų ministru, ne tiek ir svarbu. Šios kandidatūros pateikimas – tarsi lakmuso popierėlis, įrodymas visiems, pasipriešinusiems sistemai, kaip galima pasmerkti žmogų, ištrinti iš atminties visus ankstesnius jo darbus bei veiklas .Todėl vienintelis P.Gylio griekas ir nekompetencija įvardijama sistemos suformuotu trafaretu – jis į Seimą atėjo „violetiniame sąraše“. O juk tas sąrašas buvo teisėtas: ir „Drąsos kelio“ partija buvo registruota įstatymų numatyta tvarka, ir už jį balsavo daugiau nei šimtas tūkstančių piliečių. Kas suteikė teisę niekinti jų valią?

Lietuvoje daug kas yra atvirkščiai. Todėl ankstesnių bei šiandienos įvykių kontekste negaliu, deja, paguosti darbščios bei nuoširdžios moters Ramintos Baltuškienės. Miela, pareiginga ir atsakinga LR Seimo nario Ryto Kupčinsko padėjėja, už tai, kad dirbote žmonėms, neslėpėte eilinės, darbinės informacijos, sistema jums neatleis. Turėsite baudžiamąjį teistumą ir garantuotą baudą. Mažiausiai.

Aš pati jau netikiu, kad kas nors pasikeis. Ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje kaltaisiais „prabangaus ir įtakingų asmenų rato pedofilijos skandaluose“ tie įtakingieji paprastai ir pripažįstami nukentėjusiais, o pedofilų aukos ir jų gynėjai neretai lieka kaltaisiais… Bylos baigiasi, kai natūralios ar prievartinės mirtys išsiveda Anapilin visus tokių procesų dalyvius…

Tvirtybės mums visiems, kurie netrykšta džiaugsmu, kai mus, anot to žemaičio, laiko durniais…

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Violetiniams       2016-04-10 22:35

Kaip galima nuo mylinčios motinos apginti vaikystę? Čia jau virš beprotybės. Lyg jų patvorinis teismas būtų vienintelis neklystantis teismas Lietuvoje.

kada ir kas prades teisti???       2016-04-7 20:02

Prokurorus,slaptus melagingus liudinikus ir teisejus klastojancius kaltinimus ir bylas sazinigiems LR pilieciams!!!!

Yra       2016-04-6 11:13

Daug būdų, kaip ištrinti vaikų atmintį. Regis, Lietuvoje tai jau praktijuojama…

nuomonė       2016-04-5 19:21

INTERNETE SKAIČIAU ,kai Airijos žmonės,pasakojo,kaip būnant vaikais ,su jais elgėsi kunigai pedofilai ,praėjo tiek metų ,o žmonės nepamiršo,kaip buvo kankinami maži,........ir kaip jie atrodė.....rankos ilgos,kaip beždžionių......ir atyrodo eisena

nuomonė       2016-04-5 19:15

idumu -KIEK DAR TYČIOSIS,gARLIAVĄ NIEKIMS ..IDOMU JIE VALSTYYBININKAI IŠ KOKIO KAIMO…....VIENA AIŠKU,VALSTYBIUBKAI -BIJO,LANBAI BIJO,NES UŽ IŠVOGTĄ VALSTYBĘ,DEMOKRATINĖSE VALSTYBĖSE,NIEKAS NESĖDI VALDŽIOJE,O KALĖJIME…............O PAS MUS KITAIP.nes mūsų teisėsauga,kai paklausai vienas prie vieno…......PROTU NESUVOKIAME,NEI VIENOJE DEMOKRATINĖJE VALSTYTYBĖJE,NIEKAS VALDŽIOJE NESĖDI 26 METUS…...TODĖL IR NĖRA TEISYBĖS,NES JIE BIJO…KAI PAŽIŪRI,UŽ PDAUGIAU ,KAIP PUSĘ SEIMO NET GRAUDU….......2,9 MILIJ GYVENT…VALDIŠKAM SEKTOORIUJE - 380 TŪKS ŽMONIŲ,O PRIVAČIAME-780 TŪKS….bankrotas laukia…....ARTĖJAM PRIE gRAIKIJOS,O MUSIŠKIAI VIS DIDINA VALDININKŲNSKAIČIŲ,O KUR DĖTI VAIKUS -MEILUŽES,VISUS Į VALDIŠKĄ TARNYBĄ....SVARBU LOJALUS,O DAUGIAU NIEKO NEREIKIA…...

Petras       2016-04-5 17:19

Tą foto prie straipsnio tai pavadinčiau “Lietuvos dalia”

Family Watch       2016-04-5 12:09
PIRMYN       2016-04-5 12:05

VERGAI NUŽEMINTIEJI, TIESOS IŠALKUSI MINIA , PIRMYN…

Pats premjeras       2016-04-5 11:42

pripažino, kas žmonės išsigandę ir pažeminti. Tai reiškia, kad esame nusižeminusių, savęs nevertinančių ir bailių tauta, nemokanti ar nesugebanti už save pakovoti? O gal dar per mažai klynai išspardyti, kad vis dar nusilenkę iki žemės? Jei neatsitiesi ir nepakeli akių, tai kaip saulę pamatysi. Kita vertus,kai gerą spyrį į klyną gauni, leki į priekį. To ir linkiu mums visiems.

Ansčiau       2016-04-5 10:57

ar vėliau TIESA tikrai bus.Pasirodys visu gražumu.

Apuokiukas       2016-04-5 10:07

Vakar žiūrint LRT, kilo klausimas, R. Valatka ar bando visus gąsdinti, kad tapus ministru P. Gyliui, jis sužinos, kur slepiama mergaitė, ar pats R. Valatka asmeniškai to bijo. Kažkokia nenatūrali reakcija. Nu, sakykim sužinos. Ir ką?

Algimontė       2016-04-5 8:52

Mane sužavėjo Audronės klausimas, ,,kas sukūrė tą gaują”. Mano stilius. Į bet kokią nesąmonę atsakyti dešimteriopa nesąmone. Jeigu kuriama pasaka, tai reikia ne pykt bet juoktis iš tų taip vadinamų ,,teisėsaugininkų”, o tai veiksmingiausiai veika, nupušina.

GAUJINIS-TARABILDAI        2016-04-5 8:38

2012-03-23 PO NEPAVYKUSIO MERGAITĖS ĖMIMO KAUNO RAJ.TYR.GECEVIČIENĖ PRIĖMĖ PAREIŠKIMĄ IŠ M.MILINIENĖS APIE TAI,KAD “SUAKTYVĖJO JOS ŠEIMOS NARIŲ SEKIMAS”.TĄ PAČIĄ DIENĄ BUVO SURAŠYTA “LEMPINĖ“PAŽYMA APIE ORGANIZUOTOS GRUPĖS EGZISTAVIMĄ IR PATEIKTA PROKUROREI R.POŠKIENEI.TĄ PAČIĄ DIENĄ POŠKIENĖ KREIPĖSIĮ TEISMĄ IR TĄ PAČIĄ DIENA BUVO LEISTA KLAUSYTIS 20 TELEFONŲ ABONENTŲ.....VA ČIA LIETUVA ..ČIA TOKIE MENTAI GYVENA[TAI TOKIE GYVENTOJAI]

laikykites       2016-04-5 8:23

mieli zmones. Ko gaujos valdzioje, tol tiesos nebus

zada       2016-04-4 19:56

Prezidentė, Vyriausybė, visi ministrai ir kiekvienas, kas gauna valdišką atlyginimą turėtų į žemę sulįsti iš gėdos išgirdę kaltinimus, pagal kuriuos teisiami Garliavos taikaus pasipriešinimo dalyviai - dabartinio teisminio susidorojimo aukos.
Visą tą absurdą reikia viešinti. Reikia piketuoti su jais prie Teisingumo ministerijos. Kad Lietuva ir pasaulis išgirstų.

šiaulietis       2016-04-4 19:39

valstybės tarnautojai neadekvačiai buvo taikomos operatyvinio sekimo priemonės, taip yra daugeliu atveju dėl smulkmenų, kai akivaizdžiai nuspręsta nuteisti sekamą objektą

piliete       2016-04-4 18:54

stiprybes ir istvermes jums tiesos siekantiems Tiesa tikrai bus valandos tiksi ir ne uz kalnu

įžvalga       2016-04-4 10:55

Šio paties portalo kitame straipsnyje analizuojamos A.Ūso mirties ir kai kurios pomirtinės aplinkybės. Ten minimas pomirtinis A.Ūso kūno apžiūros aktas, kuriame esą suregistruoti visi Ūso randai ir visi apgamai ir net dėmelė nuo adatos kai tam buvo suleistas vitaminas C. Mano žmona, buvsu med. sesuo, vos išgirdusi, pastatė ausis: vitaminas C yra leidžiamas organizmui stiprinti ir tai daroma ne po vieną ampuolę, o po visą partiją, dėžutėje dešimt ampuolių, kurios suleidžiamos per keletą dienų. Viena Vitamino C injekcija galima tuo atveju, kai reikia sustabdyti kraujavimą. Tad arba Ūsui buvo suleistas ne vitaminas C. arba jo “Žanduose” trūksta skylučių, arba patanatomas suregistravo ne visas dėmeles. Na tai klausimas, į kurį reikia atsakyti, kaip ir į daugelį kitų.

ele       2016-04-4 10:48

Labai gaila vaiko…. ir dar daugelio kitų bus gaila - nes turtingi pedofilai irgi turbūt raštingi - pasiskaito, kad Lietuvoje pedofilijos “nėra” (kaip sekso SSSR), taigi gali drąsiai užsiminti savo malonumais. Yra būdas priešintis - turime saugoti savo vaikus

Tarabilda       2016-04-4 9:44

Įdomus čia faktas, kad R. Baltuškienei buvo taikomos operatyvinio sekimo priemonės dar iki lemtingos gegužės 17 šturmo. Klausimas, kokiu pagrindu buvo teismo išduotas leidimas operatyiniam asmens sekimui.Ar buvo jai pranešta, kad sekimas nutrauktas? Ir kiek tokių leidimų sekti Garliavą buvo išduota išvis?

visada       2016-04-4 9:33

laimi ne tie, kurie balsuoja , o tie kurie skaičiuoja balsus, juos brauko, perka ir parduoda.

Pensininke       2016-04-4 9:30

Kodel per rinkimus rinkejai balsuoja uz sistemines korumpuotu partiju gaujas, kodel rinkejai aklai tiki ju skleidzimu melu? Ir taip daug, daug KODEL? Kodel valdzios atstovai bijo TIESOS?

VaidasVDS       2016-04-4 8:26

Na ir nelengva tam teismui ir teisėjams.
Visi puikiai žino, kad net atskleidus informaciją, kuri buvo su grifu “SLAPTA”, teismas nusprendė, kad jokio nusikaltimo nėra ir viskas yra “vsio zakonno”.
O čia reikia įrodyti, kad informacija be grifo “SLAPTA” yra nusikaltimas.
Tikrai titaniškas darbas laukia teismo. O teisėjai, suradę būdus įrodyti tokį nusikaltimą, turėtų būti pristatyti valstybinių premijų įteikimui, kokio nors mokslinio vardo suteikimui ir, aišku, paaukštinimui pareigose…

Tai buvo PILIETINIS TAIKUS PASIPRIEŠINIMAS       2016-04-4 7:38

Kvieskite į teismus TARPTAUTINIUS STEBĖTOJUS.Dėkite į joutubą kaip daužomis šautuvo buože gulinčiam kiaušai.Pasaulis nori žinoti.

Ale       2016-04-4 5:53

pagarba ir padėka teisiamiesiems; sistema rieda niekindama visus, kas kitaip galvoja. Kaip galvosime mes rinkimų šviesoje?

Violetinė gauja       2016-04-4 5:32

galėtų sėkmingai pretenduoti į pasaulio kvailumo rekordą.

Julius Puras       2016-04-4 3:27

Žodį vaikystę pavadinime galima pakeisti ir į žodį valstybę.

VSD vadovui Jauniškiui       2016-04-4 0:42

Norite BK pataisų dėl dezinformacijos skleidimo? Sutvarkykite bent šitą savo broką ir atstatykite teisingumą! Antraip koloradinių vatnikų džiaugsmui,turėsite kovoti ir luošinti gyvenimus patriotiškiems žmonėms,tuo tik veltui didindami sau ant galvos priešų skaičių.O jūsų ginami politikai lemiamu momentu “atsidėkos” patys žinote kaip…Arba gal savo rankomis nusikalsite sau Rumunijos komunistinio diktatoriaus Čaušesku slaptosios policijos “Securitatae” sarginių šunų likimą geriausiu atveju.
Politinė konjuktūra visiškai nepalanki tokiems darbams,tokią iniciatyvą parodę,tačiau visko kruopščiai neapgalvoję pareigūnai rizikuoja su “vilko bilietu” išlėkti į gatvę,o vadovybės minkštumas ir neveiklumas gali lemti tai,kad “vilko bilietas” ir “po velėna” gali atsidurti.Bet jei VSD dirba orumo nepraradę pareigūnai,o ne “popieriniai karininkai”,kaip koks 1940-ųjų gen.Vitkauskas ar Raštikis,ryžkitės bent jau Vardan Tos!

pritariu       2016-04-3 21:45

tik naivūs gali manyti, kad pedofilijos nebuvo Kaune (greičiausiai ir kitur) ... pažiūrėkit Holywoodo filma “Spotlight” (2015), amerikonai nors labai sunkiai, bet kasasi iki faktų net bažnyčios reikaluose… na kol LT teisėsauga, padedama savo įtakojamų beveik visų masinių informacijos priemonių, daro ką tik užsimano, protingiems ir blaiviai mastantiems žmonėms tenka kentėt jų išpuolius ir provokacijas tiek teismuose, tiek asmeniniam gyvenime. Dar kartą begalinė Pagarba Irenai, Stiprybės Jums…... ir man - jos prireiks

Danielius       2016-04-3 21:05

Tą dieną, kai pustrečio šimto šarvuotų policininkų, peržengę į dangų žengiantį Kristų (tai buvo Kristaus žengimo į dangų diena - toje šalyje, kur buvau, laisvadienis) šturmavo Kedžių namus, kaip tik lankiausi netoli tos vietos, kur, pasak legendos, Poncijus Pilotas, suvokęs, kas leido pasmerkti mirčiai nekaltą žmogų, pasismaugė save savo rankomis ir tada dar įšoko į Rono upę, esą dėl to kartais Ronas toks pasišiaušęs. Ir tada galvojau, kad kažką panašaus turėtų pasidaryti teisėjas, jei staiga paaiškėtų, kad mergaitę atidavė budeliams.  Dabar galvoju, kad tai galioja visiems teisėjams, kurie “nusiplauna rankas”.

silva       2016-04-3 20:30

dekojam Klonio gatveje buvusiems zmonems ta geguzes 17, jie turejo buti , nes mergaite sauke neisiu, sesis ar septynis kartus, tie zmones ten turejo buti ir girdeti , aciu tv, girdejome ir mes tautieciai, gaila , kad ne visi kiti girdejo.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.