Sveikatos apsaugos politika, Europa

Pfizer bendrovės generalinis direktorius pripažintas kaltu dėl „klaidinančių“ teiginių apie vakciną

Tiesos.lt redakcija   2022 m. lapkričio 30 d. 22:55

4     

    

Pfizer bendrovės generalinis direktorius pripažintas kaltu dėl „klaidinančių“ teiginių apie vakciną

Tai pripažino kontroliuojanti institucija.

Pernai Atlanto taryboje kviesdamas cenzūruoti klaidingą informaciją internete Pfizer generalinis direktorius Albertas Burla (Albert Bourla) pavadino žmonės, kurie skleidžia klaidingą informaciją apie COVID-19 vakciną, „nusikaltėliais“.

Tačiau šiemet Jungtinės Karalystės farmacinės veiklos kontrolės institucija pripažino, kad pats Dr. Burla išsakė klaidingus teiginius apie vaikų skiepijimą.

Praėjusį gruodį duodamas interviu BBC Dr. Burla sakė, kad „galvoje nekyla jokių abejonių, jog privalumai visiškai nusveria už vaikų nuo 5 iki 11 metų amžiaus skiepijimą.“

Jis tęsė, sakydamas, kad „kovidas klesti mokyklose.“

„Tai reikšmingai sutrikdo švietimo sistemą, ir yra vaikų, kuriems simptomai bus sunkūs.“

Šis interviu Jungtinėje Karalystėje buvo atliekamas prieš vaikų nuo 5 iki 11 metų skiepijimo patvirtinimą.

Po to, kai šis interviu buvo išspausdintas, tėvų kampanijos grupė UsForThem (angl. - Mes jiems)( parašė skundą Receptinių vaistų kodekso priežiūros tarnybai (PMCPSA). Jame Dr. Burla buvo kaltinamas „negarbingai klaidinančiais“ komentarais apie vaikų skiepijimą, ir kad komentarai buvo „itin reklaminio pobūdžio“, bei kad jis pažeidė keletą Britų farmacinės pramonės asociacijos (ABPI) praktikos kodekso straipsnių.

„Paprasčiausiai nėra jokių įrodymų, kad sveikiems mokyklinio amžiaus vaikams Jungtinėje Karalystėje SARS COV-2 viruso rizika yra ženkli, ir negarbinga duoti tai klaidingai suprasti,“ – rašoma skunde.

PMCPA sukvietė praktikos kodekso specialistų grupę, kuri nustatė, kad Dr. Burla iš tiesų pažeidė praktikos kodeksą kelias būdais, įskaitant nesugebėjimą pateikti visuomenei faktinę ir subalansuotą informaciją, visuomenės suklaidinimą bei tvirtinimus, kurie negali būti pagrįsti.

The Telegraph pranešė, kad Pfizer apskundė specialistų grupės radinius ir griežtai nesutiko su UsForThem tvirtinimu, kad generalinis direktorius pažeidė praktikos kodeksą. Įmonė aiškino, kad Dr. Burlos pastabos rėmėsi „naujausiais moksliniais įrodymais“ ir kad jos galėtų būti patvirtintos „viešai prieinamų, nepriklausomų naudos ir rizikos įvertinimų būdu.“

Apeliacinė komisija palaikė kaltinimus, kad Dr. Burla suklaidino visuomenę, išsakė nesubalansuotus ir nepagrįstus tvirtinimus.

Tačiau ji nepalaikė kaltinimų, kad Pfizer diskreditavo pramonę, skatino neapgalvotai naudoti gydymą ir nesilaikė aukštų standartų.

Šaltinis: reclaimthenet.org

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jis nekaltas       2022-12-1 12:45

- kalta aplinka, kaip Paksiaus atveju.

Jules       2022-12-1 6:10

O Skvernelis su Šmikyte dar ne, ane? O visokio rango direktoriai, sužaloję lietuviams sveikatą dar ne?

straipsnio pavadinimas       2022-12-1 0:10

“Pfizer CEO, who said online “misinformation” is criminal, is found guilty of “misleading” vaccine statements”

Al.       2022-11-30 23:40

Rašinio pavadinimas klaidinantis. Turėjo būti - nepaisant kai kurių priekaištų, Faizerio vadovui kaltinimai nepateikti.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.