Irena Vasinauskaitė. Nestandartinis kandidatas

Irena Vasinauskaitė   2014 m. gegužės 6 d. 8:20

8     

    

Irena Vasinauskaitė. Nestandartinis kandidatas

Pirmieji Lietuvoje internetiniai debatai buvo konstruktyvūs bei labai naudingi rinkėjams, tik gaila, kad juose dalyvavo vienintelis kandidatas į LR Prezidentus Naglis Puteikis. Galėjau lažintis, kad pabendrauti su rinkėjais „nuotoliniu būdu“ ateis jis vienintelis. Šis nesisteminis kandidatas nebijo pabūti arčiau žmonių, klausydamasis jų dar drąsiai žiūri pašnekovui į akis. Ką bekalbėtų oponentai, šiuose prezidentiniuose rinkimuose Naglis Puteikis – kandidatas be valdiškos, bebruožės politiko kaukės.


„Pilietinės visuomenės ir savivaldos problemos Lietuvoje“ – tokia buvo internetinių debatų tema, kuriuose dalyvavo Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Utenos nevyriausybinių organizacijų atstovai, akademinė bendruomenė. Tačiau ir debatų moderatorius profesorius A.Krupavičius, ir dalyviai, ir renginį internetu stebėję asmenys domėjosi dienos aktualija – Tautos referendumo likimu, N.Puteikio pozicija dėl piliečių dalyvavimo valstybės valdyme būtent tokiu – tiesioginės demokratijos – būdu.

 


Klaipėdos, Vilniaus ir Šiaulių auditorija teiravosi, ką reikėtų daryti, kad visuomenė aktyviau įsijungtų į valstybės valdymą, kaip efektyviau Seimas ir Prezidentūra galėtų išgirsti Tautos balsą iš pirmų lūpų. Lietuvos Nepriklausomybės pradžioje politikai aktyvius piliečius vadino „didžiai politizuota tauta“. Ką valdžios žmonės padarė ar ko nebedaro savo įgaliojimus jiems suteikiantys rinkėjai, kad tapome „didžiai pasyvia tauta“?

 

 


Panevėžyje susirinkę nevyriausybininkai prisipažino, kad ketino pateikti klausimų kitiems, nesiteikusiems atvykti kandidatams. Juos domino neįvykusios liustracijos procesas. Nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos politikai nesugebėjo rasti jėgų, kad aktyviai kolaboravę su okupantais politikai būtų eliminuoti iš aktyvios veiklos. Todėl šiandieną ne vienas žmogus nusivylęs tarsteli, kad netiki permainomis, nes „Lietuvą tebevaldo komunistai“.


Uteniškiai buvo sunerimę dėl lito, o kauniečiai – dėl valdžios ir piliečių abejingumo istorinei atminčiai, ES spartėjančiame federalizme jie įžvelgė grėsmes Lietuvai.

 

 


„Pilietinės iniciatyvos“ lyderis Jonas Punys tikrosios savivaldos – valdymo iš apačios – principus įžvelgė jau krikščionybės ištakose.


Nagrinėdami pilietinės visuomenės ir savivaldos problemas, debatų dalyviai nuogąstavo dėl gimtosios kalbos ir tautiečių užsienyje likimo.


Į visus klausimus kandidatas į LR Prezidentus Naglis Puteikis atsakinėjo aiškiai, įtaigiai, suprantamai. Jis ne kartą pakartojo, kad, jeigu būtų išrinktas ir jam neužtektų konstitucinių galių paveikti Seimą, tai kviestųsi piliečius į talką. Tuo savo ketinimu N.Puteikis parodė, kad tik taip galima aktyvinti visuomenę ir išrauti dabar joje vešintį abejingumą, neviltį ir net pyktį. O baigiamasis kandidato žodis gali priblokšti ne vieną, nes nė vienas Lietuvos politikas iki šiol nėra Tautai prisipažinęs, kad jos… bijo.


Kas be ko, Naglis Puteikis ne angelas. Jam nesvetimos žmogiškosios silpnybės ar nesuvaidintas nuoširdumas. Jis dar pastebi savo kolegų valdžioje nedorybes ir nebijo jų viešai įvardinti. Jis toks pats kaip mes, todėl šie prezidentiniai rinkimai tuo ir įdomūs, kad likimas mums suteikia šansą rinkti saviškį, o ne milijonus rinkimams sukaupusius, beveik amžinybę valdžioje sėdėjusius, galią spręsti turėjusius ir monotoniškai mums vis tebeaiškinančius, kad jie ir vėl kažko „sieks“… Milijonierių kandidatų siekiamybė viena – valdžia ir tik valdžia, kad vėl ir vėl „pasirūpintų žmonėmis, kurių sąrašas pridedamas“.

Todėl neketinu mechaniškai balsuoti, kaip liepia spauda, politologai ar savo gyvenimus kelioms kartoms aprūpinę politikos ilgasėdžiai. Šį kartą rinksiuosi Naglį Puteikį. O jūs?

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stasys       2014-05-7 14:59

Taip, tiesa, vienintelis pasirinkimas yra tik Naglis Puteikis. Turime istorinį šansą. Pasinaudokime juo ir neprašaukime, kaip kad atsitiko Lozoraičio atveju. Už tai ir turime, ką turime.

To ...       2014-05-7 4:40

Tik mes patys galime apsaugoti savo balsus. Kol to kiekvienas nesupras bus tik taip kaip yra smile  Eikite savanoriauti I savo rinkimu apygarda ir apsaugosite savo balsa.

...       2014-05-6 23:07

Labai daug zmoniu ruosiasi balsuoti uz NAGLI.Keista,bet dauguma pradejo mastyti.Gal turesim galimybe artimai bendrauti su prezidentu,nes NAGLIS toks yra. GERB.NAGLI rinkit apsauga,apsaugokit musu balsus.SEKMES.

PASINAUDOKIME       2014-05-6 19:25

paskutine proga - išsirinkim PUTEIKĮ.

Mes irgi       2014-05-6 18:07

už N.Puteikį.Norisi permainų.Gal netobulų,bet pajudėti iš biurokratinės pelkės.

nu ir?       2014-05-6 13:40

Nu ir kas is to ,kad renkames ta Puteiki? O gal jau ir isrinktas tas prezidentas yra is anksto???Praiti rinkimai parode ,kad nera nei krislo demokratijos lietuvoj. tai kaip gali zinoti ,kad mano pvz balsas nedings?Siap tai aisku ,kad uz Puteiki..,bet sakau netikiu tais rinkimais.IR DAR KLAUSIMAS TOKS: KUR YRA LIETUVOS ZMONES?KODEL JIE NIEKUR NESIRENKA IR YRA ATBUKE VISISKAI DEL LIETUVOS? TAI AUDITORIJOJ KUR SEDI SENYVI ZMONES TA PARODO ,KAD LIETUVOJ ZMONES TIK PRIE KOMPU ..O DAUGIAU JIEMS VISKAS DZIN.,...KAIP IR PAS MERGAITE GARLIAVOS TESUGEBEJO SUSIRINKTI APIE 200 IS DAR LIKUSIUS 2,5 MILIJONO…

Tomas       2014-05-6 10:32

Keista, kodėl diskusijoje dalyvavo vienas Puteikis. Kur kiti? Arogancija.

PRAREGĖKITE,       2014-05-6 9:50

Už Naglį Puteikį nebalsuos tik Lietuvos vagys,kurie visam savo ir visos giminės gyvenimui prisiplėšė ir dar vis jiems negana.
Eilinis lietuvis dar turi paskutinį šansą ir galimybę išsirinkti Prezidentu N.Puteikį.Lietuvi,jei to nepadarysi,kaltink tik save.Nejaugi esi aklas ir nematai į kokį akligatvį tave veda dabartinė nomenklatūra ?

Rekomenduojame

Darius Alekna. Norintiems pažinti homoseksualumo reiškinį

Vytautas Sinica. Europą integruos… islamas

Europos Komisija užsimojo cenzūruoti Kalėdas

Popiežius Pranciškus gali atvežti 50 migrantų iš Kipro į Italiją

Aleksandras Nemunaitis. Šios valdžios neįmanoma gerbti

Tyrėja praneša apie duomenų problemas Pfizer vakcinos bandyme

Nauja valdžia Vokietijoje – sunkūs laikai V. Orbanui ir J. Kačynskiui?

Australija ruošiasi uždrausti anonimiškumą internete, norėdama sustabdyti „užgauliojimus“

Norvegai nesutaria, ar transvestitai gali kalbėti bažnyčioje

Lietuvos tėvų forumas ragina atšaukti galimybių pasą vaikams nuo 12 metų amžiaus

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.