Irena Vasinauskaitė. Nestandartinis kandidatas

Irena Vasinauskaitė   2014 m. gegužės 6 d. 8:20

8     

    

Irena Vasinauskaitė. Nestandartinis kandidatas

Pirmieji Lietuvoje internetiniai debatai buvo konstruktyvūs bei labai naudingi rinkėjams, tik gaila, kad juose dalyvavo vienintelis kandidatas į LR Prezidentus Naglis Puteikis. Galėjau lažintis, kad pabendrauti su rinkėjais „nuotoliniu būdu“ ateis jis vienintelis. Šis nesisteminis kandidatas nebijo pabūti arčiau žmonių, klausydamasis jų dar drąsiai žiūri pašnekovui į akis. Ką bekalbėtų oponentai, šiuose prezidentiniuose rinkimuose Naglis Puteikis – kandidatas be valdiškos, bebruožės politiko kaukės.


„Pilietinės visuomenės ir savivaldos problemos Lietuvoje“ – tokia buvo internetinių debatų tema, kuriuose dalyvavo Kauno, Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Utenos nevyriausybinių organizacijų atstovai, akademinė bendruomenė. Tačiau ir debatų moderatorius profesorius A.Krupavičius, ir dalyviai, ir renginį internetu stebėję asmenys domėjosi dienos aktualija – Tautos referendumo likimu, N.Puteikio pozicija dėl piliečių dalyvavimo valstybės valdyme būtent tokiu – tiesioginės demokratijos – būdu.

 


Klaipėdos, Vilniaus ir Šiaulių auditorija teiravosi, ką reikėtų daryti, kad visuomenė aktyviau įsijungtų į valstybės valdymą, kaip efektyviau Seimas ir Prezidentūra galėtų išgirsti Tautos balsą iš pirmų lūpų. Lietuvos Nepriklausomybės pradžioje politikai aktyvius piliečius vadino „didžiai politizuota tauta“. Ką valdžios žmonės padarė ar ko nebedaro savo įgaliojimus jiems suteikiantys rinkėjai, kad tapome „didžiai pasyvia tauta“?

 

 


Panevėžyje susirinkę nevyriausybininkai prisipažino, kad ketino pateikti klausimų kitiems, nesiteikusiems atvykti kandidatams. Juos domino neįvykusios liustracijos procesas. Nepriklausomybę atkūrusios Lietuvos politikai nesugebėjo rasti jėgų, kad aktyviai kolaboravę su okupantais politikai būtų eliminuoti iš aktyvios veiklos. Todėl šiandieną ne vienas žmogus nusivylęs tarsteli, kad netiki permainomis, nes „Lietuvą tebevaldo komunistai“.


Uteniškiai buvo sunerimę dėl lito, o kauniečiai – dėl valdžios ir piliečių abejingumo istorinei atminčiai, ES spartėjančiame federalizme jie įžvelgė grėsmes Lietuvai.

 

 


„Pilietinės iniciatyvos“ lyderis Jonas Punys tikrosios savivaldos – valdymo iš apačios – principus įžvelgė jau krikščionybės ištakose.


Nagrinėdami pilietinės visuomenės ir savivaldos problemas, debatų dalyviai nuogąstavo dėl gimtosios kalbos ir tautiečių užsienyje likimo.


Į visus klausimus kandidatas į LR Prezidentus Naglis Puteikis atsakinėjo aiškiai, įtaigiai, suprantamai. Jis ne kartą pakartojo, kad, jeigu būtų išrinktas ir jam neužtektų konstitucinių galių paveikti Seimą, tai kviestųsi piliečius į talką. Tuo savo ketinimu N.Puteikis parodė, kad tik taip galima aktyvinti visuomenę ir išrauti dabar joje vešintį abejingumą, neviltį ir net pyktį. O baigiamasis kandidato žodis gali priblokšti ne vieną, nes nė vienas Lietuvos politikas iki šiol nėra Tautai prisipažinęs, kad jos… bijo.


Kas be ko, Naglis Puteikis ne angelas. Jam nesvetimos žmogiškosios silpnybės ar nesuvaidintas nuoširdumas. Jis dar pastebi savo kolegų valdžioje nedorybes ir nebijo jų viešai įvardinti. Jis toks pats kaip mes, todėl šie prezidentiniai rinkimai tuo ir įdomūs, kad likimas mums suteikia šansą rinkti saviškį, o ne milijonus rinkimams sukaupusius, beveik amžinybę valdžioje sėdėjusius, galią spręsti turėjusius ir monotoniškai mums vis tebeaiškinančius, kad jie ir vėl kažko „sieks“… Milijonierių kandidatų siekiamybė viena – valdžia ir tik valdžia, kad vėl ir vėl „pasirūpintų žmonėmis, kurių sąrašas pridedamas“.

Todėl neketinu mechaniškai balsuoti, kaip liepia spauda, politologai ar savo gyvenimus kelioms kartoms aprūpinę politikos ilgasėdžiai. Šį kartą rinksiuosi Naglį Puteikį. O jūs?

P.S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Stasys       2014-05-7 14:59

Taip, tiesa, vienintelis pasirinkimas yra tik Naglis Puteikis. Turime istorinį šansą. Pasinaudokime juo ir neprašaukime, kaip kad atsitiko Lozoraičio atveju. Už tai ir turime, ką turime.

To ...       2014-05-7 4:40

Tik mes patys galime apsaugoti savo balsus. Kol to kiekvienas nesupras bus tik taip kaip yra smile  Eikite savanoriauti I savo rinkimu apygarda ir apsaugosite savo balsa.

...       2014-05-6 23:07

Labai daug zmoniu ruosiasi balsuoti uz NAGLI.Keista,bet dauguma pradejo mastyti.Gal turesim galimybe artimai bendrauti su prezidentu,nes NAGLIS toks yra. GERB.NAGLI rinkit apsauga,apsaugokit musu balsus.SEKMES.

PASINAUDOKIME       2014-05-6 19:25

paskutine proga - išsirinkim PUTEIKĮ.

Mes irgi       2014-05-6 18:07

už N.Puteikį.Norisi permainų.Gal netobulų,bet pajudėti iš biurokratinės pelkės.

nu ir?       2014-05-6 13:40

Nu ir kas is to ,kad renkames ta Puteiki? O gal jau ir isrinktas tas prezidentas yra is anksto???Praiti rinkimai parode ,kad nera nei krislo demokratijos lietuvoj. tai kaip gali zinoti ,kad mano pvz balsas nedings?Siap tai aisku ,kad uz Puteiki..,bet sakau netikiu tais rinkimais.IR DAR KLAUSIMAS TOKS: KUR YRA LIETUVOS ZMONES?KODEL JIE NIEKUR NESIRENKA IR YRA ATBUKE VISISKAI DEL LIETUVOS? TAI AUDITORIJOJ KUR SEDI SENYVI ZMONES TA PARODO ,KAD LIETUVOJ ZMONES TIK PRIE KOMPU ..O DAUGIAU JIEMS VISKAS DZIN.,...KAIP IR PAS MERGAITE GARLIAVOS TESUGEBEJO SUSIRINKTI APIE 200 IS DAR LIKUSIUS 2,5 MILIJONO…

Tomas       2014-05-6 10:32

Keista, kodėl diskusijoje dalyvavo vienas Puteikis. Kur kiti? Arogancija.

PRAREGĖKITE,       2014-05-6 9:50

Už Naglį Puteikį nebalsuos tik Lietuvos vagys,kurie visam savo ir visos giminės gyvenimui prisiplėšė ir dar vis jiems negana.
Eilinis lietuvis dar turi paskutinį šansą ir galimybę išsirinkti Prezidentu N.Puteikį.Lietuvi,jei to nepadarysi,kaltink tik save.Nejaugi esi aklas ir nematai į kokį akligatvį tave veda dabartinė nomenklatūra ?

Rekomenduojame

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.