Istorija, Intelektualų vaidmuo, Žiniasklaida

Irena Vasinauskaitė. „Mūsiškių“ užkratas plinta?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. kovo 25 d. 16:58

31     

    

Irena Vasinauskaitė. „Mūsiškių“ užkratas plinta?

Po filologo, žurnalisto, publicisto, politikos ir kultūros apžvalgininko, redaktoriaus ir visuomenės veikėjo Vidmanto Valiušaičio straipsnių serijos „Mūsiškiai“: estradinis šou – įspūdžiui sudaryti, ne istorinei tiesai atskleisti“ [1–6 dalys] supratau, kad apie vienos šou damos knygą susidariau teisingą nuomonę.

Ir aš ją primarginau skaitydama ir, be emocijos pliūpsnių, matematinių klaidų, ir, kaip paaiškėjo, sufalsifikuotų iliustracijų, nieko nauja neradau. Tiesiog R.Vanagaitė, atitrūkusi nuo istorinio konteksto, išleido populistinę knygelę tiems, kas Lietuvos istorijos nežino arba kam yra parankiau jos neprisiminti. Žodžiu, jaunajai kartai ir tiems, kurie jau beveik 80 metų įtikinėja lengvai įtikinamus, kad Lietuva vykdė žydų tautos genocidą – dar kartą perrašyti Lietuvos istoriją jiems nebus labai skausminga.

Visą sovietmetį buvo formuojama negatyvi viešoji nuomonė apie Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio dalyvius – partizanus. Atsisakę tapatybės ir pasivadinę medžių ar gėlių ir kitokiais vardais jie gulėjo išniekinti prie vietos stribynių, kol kūnai pradėdavo irti. Smurto ir patyčių kultūrą atgabenę ir kaip paveldą ateities kartoms čia okupantai teršė kovotojų palaikais šulinius, mėtė juos į lauko tualetų duobes ar pririšę prie arklių tąsė miestelių gatvėmis…

Atkūrus Nepriklausomybę, mūsų valstybė pagerbė Laisvės gynėjus: perkėlė jų palaikus į pašventintą žemę, pastatė paminklus, pavadino jų tikraisiais vardais gatves, įteikė Vyčio Kryžiaus ordinus.

1949 metų vasario 16 dienos Lietuvos Laisvės kovos sąjūdžio Deklaracija tapo Nepriklausomos Lietuvos teisinės sistemos norminiu Aktu. Šiame dokumente, be kita ko, yra toks punktas: „17. Asmenys, bolševikiškosios ar vokiškosios okupacijos metu išdavę Tėvynę bendradarbiavimu su priešu, savo veiksmais ar įtaka pakenkę tautos išsilaisvinimo kovai, susitepę išdavystėmis ar krauju, yra atsakingi prieš Lietuvos teismą“.

Lietuvos Laisvės kovos Sąjūdžio idealistai, šį dokumentą pasirašę Vytauto, Fausto, Kardo, Merainio, Nakties, Užpalio, Vanago ir Žadgailos vardais, nė pagalvoti negalėjo, kad Lietuvos teismuose užsitęs kolaboravusiųjų su okupantais bylos, kad vyčio Kryžiaus ordinais bus apdovanota jų brolius naikinusioji sovietinė nomenklatūra, kad Lietuvos Respublikos Seimo vadovė, teišlemenanti „levatu“ šalies pavadinimą, kėsinsis partizanų Atmintį paniekinti, nes… perskaitė KGB archyvais paremtą vienos populistės knygą.

Prisipažinsiu: aš niekaip negaliu suprasti, kodėl liudijimai, kad vienas ar kitas Lietuvos partizanas dalyvavo žydų tautos atstovų, gyvenusių mūsų valstybėje, žudynėse grindžiami pokario metu dar tik po stalais ropinėjusiųjų prisiminimais?

Ir žinote, kas kelia didžiausią siaubą juos skaitant? Visi tie emociniai paaikčiojimai, prisiminimai – žodžiu ar raštu – leidžia Lietuvos Respublikos prezidentei atiminėti LLKS dalyvių pomirtinius apdovanojimus!

Teiravausi vieno taip po mirties dar kartą išniekinto partizano artimųjų, kodėl jie neprotestuoja. Net sakiau: jei tylėsite, visi galvos, kad istorijos perrašinėtojai teisūs. Išgirdusi atsakymą supratau, kokios Didžios dvasios partizanas, jų giminės atstovas, yra žuvęs už Lietuvos Laisvę: „Kai jis išėjo į mišką, tikėjo, kad apgins Lietuvą. Niekas tuomet apie jokius apdovanojimus negalvojo… Niekas nebuvo tikras, kad grįš gyvas… Tačiau tikrai nesitikėjome, kad sava Lietuva iš pradžių pagerbs, o po to ... pasityčios. O iš paniekinančiųjų nei tuomet, nei dabar niekas nei pasigailėjimo, nei dovanų neprašo.“

Perskaitykite dar kartą LLKS Deklaracijos 17-ąjį punktą ir pagalvokite, kaip patys partizanai būtų pasielgę su jį pamynusiais kovotojais.

Taigi, R.Vanagaitės „Mūsiškių“ užkratas plinta. Vadinasi, jau galime tikėtis, kad bus paviešintos pavardės ir visų tų, kurie kolaboravo su sovietais. Bus suskaičiuota, kiek gatvių, skverų ar aikščių pavadinta jų vardais. Derėtų ateities kartoms inventorizuoti ir visus pastariesiems pastatytus paminklus. Po to galėtume ramiau atsisukti į želigovskininkus, pilsudskininkus ir… Jeigu dar liks Lietuvoje nors vienas nesąrašinis ir neemigravęs, jis galės atversti sterilų Lietuvos istorijos puslapį – be karų, okupacijų ir „mūsiškių“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pilypas       2016-03-31 14:23

Jei Vanagaitė būtų pradėjusi rašyti nuo bolševikų ir stribų sąrašų ir vykdžiusių žudikų,o po to nacių, tai aš suprasčiau kad ji gerą darbą daro kaip teisinga istorikė, nes žudymus propagavusi pirmiau atsirado bolševikų ir komunistų ideologija, kuri žudė visas tautas prisidengdama socialinių klasių kova.
Tik vėliau kaip antipodas buvo sukurta nacių ideologija komunizmo sunaikinimui, o tai vykdant atsirado ir žydų holokaustas ten kur okupavo naciai. Lietuvoje, kai ją valdė kunigaikščiai ir karaliai bei prezidentas Smetona jokio antagonizmo žydams nebuvo, su lietuviais gyveno draugiškai, ne taip kaip Rusijoje ir Lenkijoje, kuriose vykdavo žydų pogromai.

Kas       2016-03-30 16:18

Domisi, tiems aišku. Kieno tikslas kiršinti, tie daro savo juodą darbą. Lauksim antrojo tomo su sovietų agresorių ir kolaborantų sarašais. Būtų šaunu paskelbti lietuvius nuo tremties,kalinimo ar sušaudymo gelbėjusių asmenų sąrašą.

Be to,       2016-03-30 14:21

antisemitizmo faktas tikras ir gyvas. Jis buvo anuomet, deja deja, jis kuo gyviausias ir dabar. Argi neverta apie tai mąstyti ir kalbėti? Ar mums, kiekvienam iš mūsų, jau viskas aišku, kartą ir visiems laikams?

Galėčiau pamėgint paaiškinti,       2016-03-30 14:18

kodėl seni žmonės bijo liudyti. Štai senut4 žino konkrečią lietuvio (šaudžiusio) pavardę. Ir griežtai kartoja savo dukteriai: tik niekam nesakyk, tik nesakyk. Nes dar gyvi jo vaikai ir anūkai. Štai, interpretuokite! Nes man ne visai ai6ku, baim4 tai ar dar ka=kas kita…

Irena Vasinauskaitė       2016-03-30 14:04

Niekas neginčija nacių į Lietuvą atnešto Holokausto fakto. Kalbame apie populistinį R,Vanagaitės knygos “ištraukimą” iš Europos istorijos konteksto bei anoniminius liudytojus. Ką dar Lietuvos žmonės galėtų prarasti, jei sulaukę vos ne šimto metų ,  bijo liudyti, jei žino tiesą.Būčiau Vanagaitės tipo populistė, sakyčiau bijo tik šaudžiusiųjų  bendrininkai ...

Jums leidus,       2016-03-30 13:10

aš tik labai trumpai paliudysiu. Per Velykas buvau šiaurės Lietuvoj, ir štai ten, kaime, gyvenanti senutė, perskaičiusi “Mūsiškius”, pasakė maždaug “PAGALIAU NORS VIENA KNYGA TIESĄ PARAŠĖ! O ji, beje, šį tą iš tų laikų puikiai prisimena. Ten irgi šaudė žydus – beginklius civilius gyventojus, Lietuvos piliečius. Galėtų ir konkrečių pavardžių paminėti, bet…  Aš nieko nekomentuojuū, tik liudiju, ką girdėjau savom ausim.

stasys to 2016-03-27 9:27       2016-03-27 12:21

Jus užduodate kvaila klausima ir anksto žinodamas jam atsakimą. smile juk autorė prieš tai kai suplakė aiškiai nubrėžė apskritimą duodama jam pavadinimą, todėl logiška butų klausti kuo remiantis padarytos išvados kad tu dviejų knygų autorės tapo AUKŠČIAUSIOS valdžios “proteže”.

rutai       2016-03-27 9:27

Ankščiau tamsta gerbiau už supratimą ir kaip man tada atrodė, teisingą mąstymą. Bet pastaruoju metu, vis dažniau pastebiu, kad vadindama kitus demagogais, labiau panaši į tokius pati tampate. Kuo toliau, tuo labiau suprantu, jog esate plaukianti pagal srovę prisitaikėlė, rašanti komentarus tik dėl laikų. Perskaičius tamstos komentarą, susiduri su tokia demagogija, net praeina noras ją šifruoti. Paklausiu tik tiek - kodėl Putinaitė su Vanagaitę vienoje lentynoje? Tai juk visai skirtingos temos,tad, gal manyčiau reikalaujančios ir tokios pat skirtingos analizės?
Suprantu, suplakti viską į krūvą patogiau, o ir šifruoti ” mūsiškiams” lengviau - laikai kaip ir garantuoti - ar ne taip ponia ruta?

Istorijos ne suklastosit       2016-03-27 9:19

tovariščiai konservatoriai landsbergiai, anušauskai, bumbliauskai, juknevičienės ir kiti šios gaujos nariai….

O bana       2016-03-27 8:55

Kokie blin jūs dviveidžiai. Kai mūsų valdžia tiesiog naikiną valstybę - jums nepatinka. Kai Rūta Vanagaitė išsakė tai, ką daugelis ir taip seniai žinojo ir net, esu įsitikinęs, tarpusavyje ne kartą apie tai esate kalbėję, tik bijote prisiimti atsakomybę ir tą pripažinti, nes gi jūs asmeniškai ir jūsų seneliai to nedarė? Taigi, jums vėl tai nepriimtina? Bet, kai tie patys, naikinantys šalį valdžiagyviai, žytšaudžiais būti neprisiima - mums jie, jau arčiau širdies?  Bet gerbiamieji, kažkas tai darė? Ir nemažai tokių buvo? Tai kas jie tokie? Ar jie iš Marso trumpam atskridę buvo? Ne - norime mes to, ar nenorime, bet jie iš mūsų rato - jie “mūsiškiai”. Tad, niekur jūs nesidėsite, teks tai pripažinti, jei jūs iš tikrųjų norite tiesos ir tai, kad mus tarptautinėje plotmėje, kaip tautą pradėtų gerbti. Vokiečiai, taip pat ne visi fašistai buvo ir ne visi žudė, bet kažkodėl jie sugebėjo bendrai prisiimti atsakomybę ir kaltę už padarytus nusikaltimus, kaip prieš save, taip ir prieš Dievą. Gal todėl jie dabar sugeba visai kitaip gyventi? O mes, kaip tie bailių atplaišos, stumdome, pilame purvą vienas ant kito, svarbu,kad tik nuo savęs nustumti. Bet patikėkite, taip elgdamiesi, švaresniais netapsime, juk stovėdami bendrame mėšle, vis vien smirdėsime ir dar kaip.  Ir jei to nesuprasime, taip ir murgdysimės tame purve ir nepajusime, jog įsisiurbę esame tiek, kad tuoj, kaip ta pelkė mus įtrauks, nes dugno nematyti, o ir atsispirti pagrindo nėra.
P.S. Businessas, kaip tas tikras Lietuvis - visas protas suvedamas į svetimų pinigų skaičiavimą, ir net nesuprantama, kaip tai viskas pigiai atrodo.  Nesvarbu - juk svarbu, kad “mūsiškiui” patiks.

to>Business       2016-03-27 7:29

Žinok, kad durnių ir bažnyčioj muša. Todėl šiandien neik į bažnyčią nes gausi nosin.

Business       2016-03-26 15:11

Nori gyventi turtingai- pilk pamazgas ant Tėvynės.
Maitvanagaitė giriasi jog jau pardavė virš 19 000 egz. tos rašliavėlės.
Tarkim, 1 “knygelė” parduodama už kokius 12 eurikų, vansi “aftarei” nuo kožno egzemplioriaus nubyra apie 2-3 eurikus.
Tikėtina, jog ponia jau spėjo užkalti apie 50 000 eur, kas pavertus į amžinatilsį litus būtų netol 200 000.
Tikėtina, jog parduos dar, nes reklama padaryta. O kur dar Izraelio, amerikosų bei ruskyno rinkos.
Panašu jog ponia turės sočią ir gerai aprūpintą senatvę.
Vikruolė.

antifa vatnikui       2016-03-26 14:12

Nepanaikins. Reikia parodyti kitiems kokių išgamų pas mus dar yra.

Susipažinkit su knyga       2016-03-26 13:30

“Partizanų teroro aukų atgimimo knyga”. Čia surašyta dešimtys tūkstančių vardų ir pavardžių kuriuos sušaudė nebroliški miško broliai. Dėl šios knygos tokio erzelyno nebuvo, mūsiškiai šaudė savus, o čia kai mūsiškiai šaudė žydus tai jau negerai. Tai kurie buvo mūsiškesni.
      Manau, šio komentaro tiesos.lt nepanaikins?

euromatrioshka       2016-03-26 11:53

naujas šventinis krepinys:
-“Brangūslietuvosžydšaudžiai!”

Būtent       2016-03-26 11:34

Jei autorė pakabinta ant giminų žydšaudžių kabliuko, tai galima teplioti visus, visur ir visada. Kai pats sau tampi priešu, visai nebūtina su dar vienu diskutuoti. Lietuvoje žmonės mėgsta vieną nuomonę, monologu ištransliuotą, nes nereikia nei galvos sukti, nei istorikų traktatus skaityti…

stasys       2016-03-26 10:23

ko gi jus taip smulkinatės > stasys -biblaužys geriau skamba ?
-..Niekur visa tai neveda ..tik į tokias polemikas kai interneto erdvė užkišamą bereikšmėmis emocijomis…kas yra kas , vietoj to kad ta tema apsvarstyti visapusiškai. Nieko tu žmogau neprikabinsi , jei to nepanorės tas kuriam ta etiketė kabinama…beje dėl to labiausiai ir pyksta tie kurie jas linke kurti kitiems .smile..kitus tepi tuo ka turi .smile

ei, acilikėlei!       2016-03-26 9:53

imkit pavyzdy iž pažankaus vanagaičiū-putinajčiū gerbējo stasio kuris nuošol pasirašynėz “stasys-žydšaudys” , “stasys-kolaborantaz”.
būkyt pažangūz!

stasiui, taip kad patiktų:       2016-03-26 9:37

stasys-žydšaudys!
nu, a daba jau gerai?

Visam       2016-03-26 9:01

Pasaulyje tiltai tilteliai skverai gatves yra pavadinti didvyriu ar nusipelniusiu zmoniu tautai vardais. Musu vadai ir vadukai per dvid sesis metus teisgalejo gatves pavadinti tik :purienu tulpiu lauku plauku magiliovo banduziu praeities atminties ir kitokiais ar tai yra Lietuvisko mentaliteto gatviu pavadinimai, o apie tiltus is vis tyluma,nors ju ir naujai beveik nepastate. Kuom yra laikoma tauta?

stasys       2016-03-26 9:01

Prikabink etikete ir jos pagrindų galėsi paneigti bet ką ,...netgi Niutono trečia dėsnį ..kokia tiesa gali būti iš pedofyloé?, o buvusio KGB- isto ?, o esamo valdžioje ? ..to paprasčiausiai negali būti .Šaunu ..ir toliau taip juozapiniai .

ruta       2016-03-26 7:21

Su izuliais ir ciniskais demagogais , tokiais , kaip vanagaites , putinaites ,..,kurios turi , kaip ir matome ,  AUKSCIAUSIOS valdzios pritarima , nes pameginkite savo nuomone/ kitokia nei generaline linija/  paskelbti delfi ir pamatysite , kad tai neimanoma ,diskutuoti niekas neleis , nes islys tas primityvus , tendencingas , labai reikalingas dabartinei Rusijai fetisas - visi ,kas turi kitokia , nei Rusijos propagandistu ,istorine atminti yra fasistai -nusikalteliai , o tam laaabai tinka zydu korta / holokauso industrija dar niekas neatsauke , jau ir vel atsirado pretenzijos del   turto .. /.Dabartiniu ivykiu kontekste ,visos vanagaites, pila savo tendencingais pliurpalais , vandeni ant Rusijos propagandos maluno .
Visi Vanagaites projektai , tai nevykeles , o gal ir korupcionieres / kas gali paneigti ,prisiminant vien Bjork uzmokesti-800 000 lt ir is vis jos dalyvavima /veiksmai ..Ar galima pasityketi tokiu zmogumi kaip Vanagaite ?

Tiesos.lt       2016-03-26 7:02

kur mano komentaras. Laukiu kada atstatysit.

nuomonė       2016-03-26 1:24

baisiausia ,kad pačius labiausiai išsilavinusius bolševikai išvežė į visokius sibirus,kiti pabėgo į vakarus,o liko ,kas ......o pabuvę elitu keletę metų tyčiojasi iš žmonių,....gerai vienas buvęs gimnazijos direktorius sakė,...nėra baisiau ,kai ubagas ponu patapęs,dabar nepamenu tiksliai pažodiui…..o dabar dižiausi valstybėje nusikaltėlaii mergaitės seneliai…..valstybė išvogta,kada lietuvoje 2,9 mln gyventojų,o valdininkų 380 tūks dirbančių valstybiniam sektoriuje,o privačiame 780 tūks ,ar GALI TIEK IŠLAIKYTI VALDININKŲ????gresia graikijos likimas

Pikc'ui       2016-03-25 23:38

Matot, Ponia “Rot front” turi įmyžo problemų. Šaltibarščių spalvos biografija nuolat drumsčia ramybę, praeities šešėliai niekaip neapleidžia ir kelia pavojų šviesios ateities planams kur nors briuselynuose ar JTO.
Pirštais baksnojančių namudiniai Matrioškos CV auto padailinimai neįtikina.
Ponia ir Jos senų bendražygių iš “mažųjų karų” epochos kohorta sumąstė jog gal bus geriau tiesiog šūduose išvolioti visą tautą. Visus. Pradedant J. Marcinkevičiumi baigiant tik ką gimusiais kūdikiais. Kaip?
Zaprasta. Pakanka nuo lenciūgų paleisti dvi pasiutusias kales ir voila- visi lietuviai arba kruvini žydšaudžiai, arba “nedamušti” kolaborantai.
Sumanyta, jog žmogžudžių/pagalovnų kolaborantų fone tie kurie “irtadadirbomelietuvai” atrodys daug patraukliau. Nes įmyžas yra viskas. O be tinkamo įmyžo bet kas yra niekas. O kai esi niekas tai ir neegzistuoji.
“Niekas nenorėjo mirti”. Poniai ir ponams norisi gyventi.  Gyventi gražiai, ten kur tokios gražios užuolaidos, kur visi laimingi ryškiai fotografuodamiesi.
Gražiai gyventi neuždrausi! Todėl šioje vietoje ir mes galime atsidusti lengviau- mes, žydšaudžiai ir kolaborantai mirsime, išnyksime bet,...
Bet ne veltui! Vardan kilnaus tikslo- gelbėdami grožį. Vansi, po smerties visi gausime nuo p. Zurofo po Padaulio Teisuolio medalį. Tuo būdu pasiaukojamai vardan gražaus Ponios įmyžo tapę mėšlo krūva, tapsime traša naujai, už mus “pažangiasnej” civilizacijai kuri užims po mūsų atsilaisvinusią teritoriją.
Aleluyah!

Pikc       2016-03-25 22:34

Tos išgamos vėmalų neskaičiau - kokio velnio į š... rankas kišti (tiesą sakant, kam tai vėmalais šitą puslapį teršti?)? Bet, va, šitas - “Ir žinote, kas kelia didžiausią siaubą juos skaitant? Visi tie emociniai paaikčiojimai, prisiminimai – žodžiu ar raštu – leidžia Lietuvos Respublikos prezidentei atiminėti LLKS dalyvių pomirtinius apdovanojimus!” - privertė susimąstyti: o kuo tada grybauskaitė ir “lie-va tu-ti-ta” skiriasi nuo tos šiukšlės? Atsiprašau komentaro skaitytojų už vartojamus epitetus, bet tokia jau ta mano nuomonė. wink

stasys       2016-03-25 22:31

Gal Vanagaitė ir nėra 100 proc. teisi , bet ji to ir nesiekė ..priešingai nei ši autorė kuriai dar gi ir baisu pagalvoti , kad tose Vanagaitės knygos puslapiuose gali būti tiesos. Manau tai ir bus ta tikroji musų bėda,. baime galima nugalėti tik susitaikius su ja pačia ir tik nuo šios ribos atsiranda galimybė ramiai ir dalykiškai pasverti vienus ar kitus nemalonius istorijos paliudytus faktus ..Lietuviai tikrai prisidėjo prie žydų žudymo ir klausimas tik koks viso to masto dydis. Todėl man keistas tas vajus kilęs Vanagaitės tema. Na dar suprasčiau jei ta tema vystytu kokie geltonsnapiai ..bet juk taip nėra.?

Neaišku       2016-03-25 20:21

Labai neaišku, ką ta mikli bobikė skaitė. Del-pfiu demokratija baigiasi ten, kur reikia paminėti kitos nuomonės autorių.

joškė       2016-03-25 20:10

Gražumėlis, ot mikli bobikė - pasigyrė jog skaitė Valiušaičio kritiką ir net nemirktelėjusi įžūliausiai nutylėjo mestus kaltinimus dėl manipuliacijų, išmislų ir faktų kląstojimo. Nagla morda toliau varo savo giesmelę. Sunku būtų ir berasti kaip lietuviškai įvardinti tokią ypatą. Ruskyne tokias vadina stiervomis.

šiaulietis       2016-03-25 18:31

p. Valiušaičio ir p. Vasinauskaitės straipsniai tikri, išsamūs, argumentuoti

p. Vanagaitės knyga neteisėta vien dėl fotografijų klastočių

nijolė       2016-03-25 17:59

Ačiū, Irena. Tikėkim, kad gal nors kas perskaitys LLKS Deklaracijos 17-ąjį punktą. Turėkim vilties, kad bus paviešintos pavardės tų, kurie kolaboravo su sovietais… Bet viltis- tik kvailių močia. Jei vanagaitės rašys tokias knygas, tai kažin ar taip atsitiks…

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.