Dienos aktualija, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Profsąjungos

Irena Vasinauskaitė. Meškuičių pedagogai gina savo reputaciją

Tiesos.lt redakcija   2019 m. liepos 21 d. 15:40

16     

    

Irena Vasinauskaitė. Meškuičių pedagogai gina savo reputaciją

Mūsų pilietinio portalo skaitytojai, manau, jau pastebėjo: publikacijų apie Šiaulių rajono savivaldybės Meškuičių gimnazijos profsąjungos kovas su administracija sumažėjo. Kai savo postus paliko dvi šios ugdymo įstaigos vadovės Jūratė Jankauskienė ir Sigita Užkuraitienė, situacija ir psichologinis mikroklimatas mokykloje – to ir buvo galima tikėtis – iš esmės pasikeitė.

Kad ilgus metus darbo kolektyvą skaldžiusios ir darbinę atmosferą jaukusios direktorės vadovavosi ne viešuoju visos mokyklos kaip bendruomenės interesu ir ne darbo kolektyvų veiklą reguliuojančiais įstatymais, jau pripažino ir teismai, ir darbo ginčus nagrinėjančios komisijos. Tik įsiskaitykite ir pabandykite patys įsivaizduoti, kokį kelią turėjo nueiti Meškuičių gimnazijos profsąjungos aktyvistai, kad apsigintų nuo įvairiausio pobūdžio nepagrįstų savo vadovių kaltinimų, jei jau dabar darbo ginčų komisijoje yra pasiektos net 9 pergalės, teismuose laimėtos 2 administracinės ir 3 civilinės bylos, o kur dar 4 ikiteisminiai tyrimai, nutraukti neaptikus profsąjungiečių nusikalstamos veikos, ir tai dar ne pabaiga – 2 bylos vis dar tęsiamos.

Beje, mokymo įstaiga per šiuos ne tik kad nereikalingus, bet net ir žalingus darbinius konfliktus jau prarado beveik 20 000 eurų. Po to, kai pilietiški šios organizacijos nariai pareikalavo, kad teismuose prabylinėtus pinigus švietimo įstaigai grąžintų buvusios gimnazijos direktorės – šių bylų bei ginčų iniciatorės, prieš vietos profsąjungos lyderę Iloną Tiknienę bei jos vyrą Virginijų Tiknį, Meškuičių gimnazijos pradinių klasių mokytojus, kaip ir buvo galima tikėtis, „užsisuko“ dar vienas puolimas.

„Ačiū Dievui, kad konkursą laimėjo Algirdas Kontrimas…“

Ne kartą esu girdėjusi, kaip Ilona Tiknienė, pasakodama apie pokyčius gimnazijoje, dėkojo ir Aukščiausiajam. Moteris neslepia – priekabės, persekiojimai, grasinimai susidoroti su nebijančiais reikšti nuomonę apie negeroves kolektyve bei bylos nuvargino ne tik ją, bet ir šeimos bei profsąjungos narius.

O kad pamatytum pokyčius Meškuičių gimnazijoje, kai jai ėmė vadovauti naujasis direktorius Algirdas Kontrimas, nereikia būti net šio darbo kolektyvo nariu. Itin iškalbinga ir viešojoje erdvėje skleidžiama informacija – socialiniuose tinkluose nuolat skelbiamos paties A. Kontrimo fotografuotos nuotraukos iš gimnazijos kasdienio gyvenimo. Vadovas tvarko mokyklos patalpas, naujuosius mokslo metus gimnazijos pedagogai tikisi pasitikti įsirengę keltuvą, kad judėjimo negalios užklupti gimnazistai nebūtų „įkalinti“ tik pirmajame pastato aukšte.

Rizikuoju būti pasmerkta lygių galimybių šalininkų, tačiau man atrodo, kad lokalios reikšmės konfliktų eskalavimą sustabdė būtent vyriškas naujojo vadovo požiūris į moteriškame kolektyve sklandančias ambicijas ar bandymus gimnaziją „įtraukti“ į naujus teisminius ginčus. Neilgai trukus ėmė keistis ir darbuotojų nuotaikos, ir taip esmingai, kad atrodo, jog ne vieno žmogaus ir ne vien žmogaus galiomis tai pasiekta. 

„Būtų gerai, kad savivaldybė nebesikištų...“

Lankydamasi Meškuičiuose tokius žodžius girdėjau tariant ne vieną pedagogą. Manau, panašias viltis puoselėja ir abu Tikniai. Nes galėtume numanyti, kad būtent savivaldybės klerkai, kadaise dirbę Meškuičių gimnazijoje ir, žinoma, jųjų pavaldiniai įsuko Iloną ir Virginijų Tiknius į naują bylinėjimosi sūkurį. Priminsiu, kad šiuo metu Šiaulių rajono savivaldybėje dirba net du buvę Meškuičių gimnazijos vadovai: buvęs vicemeras, o dabar rajono savivaldybės tarybos narys A. Mačiulis bei buvusi vienos iš direktorių pavaduotoja Margarita Povilionienė.

Pilietinis portalas jau rašė apie Indrės Antulienės, gimnazijos socialinės pedagogės, tiesa, dabar jau buvusios, „bendravimo“ su kolegomis Tikniais „stilių“ (ČIA, ČIA ir ČIA). 

Nors Meškuičių gimnazijoje yra keturios pradinukų klasės, vadinasi, ir tiek pat pedagogų, tačiau socialinė pedagogė, alternatyvios profsąjungos lyderė I. Antulienė ėmėsi „aktyvios stebėsenos“ tik dviejose iš jų.

Ne vienas meškuitiškis šių eilučių autorę tikino, kad vos paviešinus Ilonos Tiknienės vadovaujamos profsąjungos ketinimus pradėti regreso procedūrą, t.y. reikalauti, kad prabylinėtus pinigus kaltosios mokyklos vadovės sugrąžintų mokyklai iš asmeninių kišenių, I.Antulienė kažkodėl ėmė itin aktyviai domėtis dviejų pradinukų pedagogų veikla ir situacija jų klasėse. Manote, tuo nesusidomėjo ir anksčiau paminėti kolegos, šiuo metu užimantys nemenkas pareigas gimnazijos steigėjo – Šiaulių rajono savivaldybės – struktūroje?

Į Antulienės tarnybinius pranešimus reagavo, Tiknių skundų „nepastebėjo“?

Neilgai trukus socialinės pedagogės tarnybiniai pranešimai mokyklos direktoriui, Vaiko gerovės komisijai ėmė lietis nenutrūkstamu srautu. Prasidėjo svarstymai, kurių metu buvo paskleista pedagogus I. ir V. Tiknius žeminanti, neteisinga, manipuliatyvi informacija. Naujasis mokyklos vadovas A. Kontrimas situaciją ėmėsi aiškintis pats: stebėjo pradinukų klases, kalbėjosi ir su socialine pedagoge, ir su mokinukų tėvais, kitais pedagogais. Direktorius įžvelgė tik senų nesutarimų tarp kolegų tąsą, ir nieko daugiau.

Galimai nesutikdama su vadovo nuomone ar supratusi, kad V.Tiknio skundas Vaikų teises ginančiai tarnybai gali būti jai pražūtingas, socialinė pedagogė I. Antulienė, gana neetiškai pasielgusi pradinukų pamokos metu, pati parašė tarnybinį pranešimą gimnazijos steigėjai – Šiaulių rajono savivaldybei.

Socialinės pedagogės tarnybinį pranešimą savivaldybė įslaptino?

Įstatymo nustatyta tvarka nesulaukęs atsakymo į savo skundą, parašytą Vaikų teises ginančiai tarnybai, V. Tiknis ėmė teirautis, kas atsitiko. Jam oficialiai buvo pranešta, kad jo dokumento nagrinėjimas atidėtas, iki bus ištirtas… mažne mėnesiu vėliau parašytas I. Antulienės tarnybinis pranešimas „Dėl ugdymo proceso trikdymo Meškuičių gimnazijoje“. Pastarojo akyse nebuvo regėjęs nei direktorius A. Kontrimas, nei abu Tikniai.

Ne kartą biurokratines vingrybes patyrę pedagogai Ilona ir Virginijus Tikniai ėmė ieškoti teisybės,nes ir vienas, ir kitas jau ankstesniuose I. Antulienės „neslaptuose“ tarnybiniuose jautėsi apšmeižti.

Jie sužinojo, kad Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Gipoldo Karklelio įsakymu buvo sudarytos komisijos, kurios nagrinėjo ir I.Antulienės tarnybinį pranešimą, ir iš vaikų teisių tarnybos persiųstą V.Tiknio skundą. Nė vienas iš Tiknių [ar tiesioginis jų vadovas direktorius A.Kontrimas] su įslaptintuoju tarnybiniu nebuvo supažindintas, jų niekas nekvietė ir į svarstymus, o minėtos komisijos protokole ir vėl buvo „įamžinta“ socialinės pedagogės paskleista informacija, neatitinkanti tikrovės ir žeminanti pedagogų Tiknių kvalifikaciją bei diskredituojanti jų gerą vardą.

Ilona ir Virginijus Tikniai situaciją ėmė aiškintis prokuratūroje, pasiskundė ir Lietuvos Respublikos Seimo Kontrolierių tarnybai. Nors ir be didelio entuziazmo, jie ėmėsi tyrimo – deja, šis užtruko. Kol socialinės pedagogės I.Antulienės „tarnybinių“ pranešimų užmėtyti pedagogai Tikniai kantriai laukė kontrolierių išvadų, Šiaulių rajono savivaldybės administracija suprato, kad nebe tie laikai, kuomet buvo galima žmones už akių svarstyti ir net nepasakyti, už ką jie svarstomi.

Abiems teisybės ieškantiems pedagogams Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius G.Karklelis prisipažino, jog buvo padaryta klaida, ir atsiprašė už tai, kad nesupažindino su vadinamuoju „slaptu tarnybiniu“ pranešimu. Tačiau padaryti tą patį ir dėl neišklausytos Tiknių nuomonės nepasivargino. Seimo kontrolierių tarnybos atsakyme pedagogams paaiškinta, kad Šiaulių rajono savivaldybė elgėsi neteisingai, jai rekomenduota daugiau tokių klaidų nebedaryti.

Bet ir tai dar nėra laiminga istorijos, kaip reikia gintis nuo šmeižikų, pabaiga…  Įvairiuose dokumentuose, išvadose bei tyrimuose dalyvavusių žmonių, gimnazistų tėvų atmintyje yra užfiksuota galimai pedagogus Iloną ir Virginijų Tiknius šmeižianti, jų profesinę kvalifikaciją žeminanti informacija. Ji nepaneigta. Todėl privataus kaltinimo tvarka abu Meškuičių gimnazijos pradinukų mokytojai kreipėsi į teismą. Pirmasis jo posėdis – rugpjūčio 2 dieną.

Laukite tęsinio.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Karabasas       2019-07-24 9:33

“ŠEIP pas mane viskas iš mažosios..”

Smegenėlės, deja…

stasys        2019-07-24 8:11

mazgys .. pagarba ne didžiosiomis rašoma .Šeip pas mane viskas iš mažosios ..kuklumas žmogų ne tik puošia bet ir supaprastina požiūri į matomus reiškinius aplinkoje .

mazgys       2019-07-23 21:16

stasy, pastebėjau, kad Dievo vardą parašei mažąja raide.

Terminatorius       2019-07-23 10:13

Jie nepatarinėja. Jie naikina “milaičius” ir “stasius”. Toks dichlofosas…

stasys        2019-07-23 6:25

Tie karbabasai su šlipsais galėtu nors ‘paraudoti’ temoje ?. Kas čia per maniera vaikščioti povu ir visiems patarinėti . Duok dieve tiems mokytojams sveikatos ir ateityje kitaip spręsti problemas .

Mielos ponios,        2019-07-22 20:52

veltui gaištate laiką. Tas stasys - etatinis trolis.

Karabasas       2019-07-22 11:53

Naujai užsukusiems:

Nustokit diskutuot su šarikovu, tik skatinat šunį loti…

stasys        2019-07-22 10:34

2019-07-22 11:13 ..  aišku sutiksiu , bet juk ir rezultatas akivaizdus ..prastai ginčijosi prastai,  o gal ne pas tuos ‘specialistus’ buvo nukreipti ..spėlioju .

Stasiuk       2019-07-22 10:13

Gal manot, kad su tomis liberalų nakleikėmis nebuvo bandoma taikių išeičių ieškoti? Optimistas. Na, tai gal sutiksite, jei švietimo sk. dirba neblogi specialistai, tai ir teismuose ar darbo ginčų komisijoje irgi tokių esama.

stasys       2019-07-22 9:35

p. Teresė .. tai juk sukčiavimas ir dar su liberalu ‘nakleikomis’.

stasys       2019-07-22 9:32

Poniai autorei .  Ne ne niekas ir neabejoja būtinybę ginti mokytojo vardo garbe . Tik saviems vaikams priminčiau kur nuveda toks aklas užsispyrimas . Matyt buvo laikas kai to konflikto užuomazgoje neatsirado labiau protingu kurie patartu sėsti prie vieno stalo siekiu rasti išeiti problemai . Jus su manimi galite nesutikti ..bet šioje istorijoje tenkinama tik viena konflikto pusė ir apie teisingumą čia neina kalba. Juk neimsite teigti kad Šiaulių savivaldybės švietimo skyriuje dirba tik susikompromitavę savivaldybės darbuotojai ? . Taip kaip ta nemaloni istorija baigta ..  aš vietoj Jūsų pastuksensiu apvaizdai .. kas žino , kas žino kur mūsų kojos paslysta ..smile

Teresė       2019-07-22 6:42

turbūt čia ta mokykla, kur sekretorė panaudojo bendruomenės žmonių asmens duomenis be jų žinios ir savo protu užskyrė po vieną procentą liberalų sąjūdžio partijai. Apie šią aferą plačiai rašė Lietuvos dienraščiai. Įdomu ar tokia sekretorė dar dirba mokykloje. Kiek žinau vyko Baudžiamasis teismas. Tai ir čia ,,Stasy,, tau rietenos. Turbūt iš tų valdininkių ir esi.

Stasiui       2019-07-22 6:24

Teisingai - nustokite. Su šiais pedagogais vaikai bendrauja ir mokslus baigę. Pati mačiau, kaip vasaros atostogų metu pradinukas sveikinasi su V. Tikniu vyrišku rankos paspaudimu ir klausia: - mokytojau, kaip gyvenate? Kaip atostogos? Šis pedagogas už savo asmenines lėšas perka vaikams mokymo priemones, kad šiems fizinio lavinimo pamokose būtų įdomiau. Dabar tokių mokytojų mokyklose - ne prūdai. Juolab vyrų. Pagarbiai - Irena Vasinauskaitė

stasiui       2019-07-22 6:16

Jei direktorės pažeidinėja įstatymus, o tai atspindi teismų, darbo ginčų bylu sprendimai, tai kokios čia rietenos?

stasys        2019-07-22 5:48

Nenutrūkstantis ratas rietenų. O kaip reikalai su švietimu ir vaikais ? Autorė apie tai nutylį. Ties ta vieta ir sustosiu .

Skaitytojas       2019-07-21 17:26

Šaunuoliai žmonės.Jei visi taip darytų-sumažėtų mūsų Lietuvėlėje eferistų, vagių.


Rekomenduojame

Mindaugas Skrupskelis iš Kinijos: kovo 24-osios įrašas apie pasaulio atsaką į CoVid-19 iššūkį

Vladimiras Laučius. Koronavirusas rodo tikrąjį mūsų veidą

Ar tikslinga dėvėti namuose pasiūtą kaukę? Užkrečiamų ligų ir AIDS centro informacija

Roberto de Mattei. Nauji scenarijai koronaviruso eroje

Pasaulio sveikatos organizacija: Kas yra COVID-19 ir kaip TU turėtum elgtis (video)

Vytautas Sinica. Tikrai rimtų iššūkių akivaizdoje turime tik save – savo valstybę ir jos galimybes

Dvaro medikas skėlė iš peties. Audriaus Bačiulio ir Vytauto Sinicos komentarai

Nacionalinio susivienijimo pareiškimas „Dėl būtinybės krizės sąlygomis vadovautis konstitucine valdžios ir demokratinio valdymo samprata“

Liudvikas Jakimavičius. Progresas ir jo rogutės

Geroji Naujiena: Akli mes ar kalti? arba Jo Teismo belaukiant

Junkimės į bendrą maldą stebėdami šv. Mišių transliaciją per televiziją, radiją ar internetu

Andrius Švarplys. 4 klausimai

Visuotiniai ypatingi atlaidai tikintiesiems

Tomas Pueyo. Koronavirusas: Kodėl turime veikti žaibiškai?

Vytautas Rubavičius. Civilizacinis Karūnuotojo veidrodis

Verta pamatyti ir ... pasigrožėti: pandeminė Roma

Rimantas Rubavičius. Apie virusus ir Žemaitiją

Nida Vasiliauskaitė. Penketas su COVID-19 susijusių faktų. Išvada?

Algimantas Rusteika. Dramblių dalybos prasidėjo

Andrius Švarplys. Kas ir kaip išduoda demokratiją?

Patrick Deneen. Kaip universitetai tapo globalizuoto elito kadrų „kalykla“

Povilas Gylys. Paryžiaus tribunolas ir Ingrida Šimonytė

„Iš savo varpinės“: žmonių perteklius planetoje – ar išnyks žmonija?

Laimonas Kairiūkštis. Lietuvoje krizė – nėra ekonomistų

Audrius Bačiulis. Kodėl Lietuvos sveikatos apsaugos sistemos parengtis nuteikia optimistiškai

Ramūnas Karbauskis. Kodėl opozicijos lyderis konservatorius G. Landsbergis taip nori įvesti nepaprastąją padėtį, nors tam nėra teisinio pagrindo?

Šakalienei, Armonaitei, Anūkui, Maldeikienei ir pan. – žiūrėti 3 kartus per dieną prieš valgį, po valgio – pakartoti

Liutauras Stoškus. Dešiniojo pusrutulio lubos

Audrius Bačiulis. Kaip gaminamos Fake News

Rasa Čepaitienė. Karantinas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.