Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas, Profsąjungos

Irena Vasinauskaitė. Meškuičių gimnazijos profsąjunga inicijuoja pagalbą Specialiųjų tyrimų tarnybai

Tiesos.lt redakcija   2017 m. rugsėjo 26 d. 22:07

9     

    

Irena Vasinauskaitė. Meškuičių gimnazijos profsąjunga inicijuoja pagalbą Specialiųjų tyrimų tarnybai

Lietuvos Švietimo darbuotojų profsąjungos Meškuičių gimnazijos organizacijos žmonės nusprendė suburti neformalią iniciatyvinę grupę „Į pagalbą STT“. „Manome, kad tai yra paskutinioji instancija Lietuvoje prieš kreipiantis į Europos Žmogaus teisių teismą, – žmonių sumanymą aiškina organizacijos vadovė Ilona Tiknienė ir tęsia: – Išgirdę, kad Lietuvos liberalų sąjūdžiui pareikšti įtarimai įsivėlus į korupcinius sandorius, ėmėme puoselėti viltis, kad pagaliau bus atkreiptas dėmesys ir į tai, kokias nusikalstamas veikas vykdo šios partinės struktūros vadovai provincijoje. Tačiau dabar skaitome, kad dėl korupcinių pažeidimų kalti kažkokie „sėkmės džentelmenai“, t.y. partijos elitas – Eligijus Masiulis, Šarūnas Gustainis, net buvęs Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius kartais paminimas, o pats politinis darinys „nė prie ko“. Todėl nutarėme visą turimą bei ilgus metus kauptą medžiagą apie Šiaulių rajono Liberalų sąjūdžio lyderių „juodus darbelius“ perduoti STT. Tegul žino, kad ne tik keli šios partijos vadukai aferomis užsiiminėja“.

Meškuitiškių suburta iniciatyvinė grupė „Į pagalbą STT“ [pirmininkas Gintautas Dagys] į Vilniuje įsikūrusią Specialiųjų tyrimų tarnybos būstinę jau nuvežė pareiškimą ir šūsnį dokumentų, įrodančių, kad buvęs Šiaulių rajono Liberalų sąjūdžio pirmininkas ir Meškuičių gimnazijos vadovas Algis Mačiulis yra „padaręs nusikalstamą veiką numatytą LR BK 222str. 1d. A.Mačiuliui paskirtas 2 m. laidavimo terminas bei baudžiamojo poveikio priemonė – 15 MGL įmoka į nukentėjusiųjų nuo nusikalstamų veikų asmenų fondą.“

Šiuo metu Šiaulių rajono Liberalų sąjūdžio vicepirmininkas Algis Mačiulis yra Šiaulių rajono tarybos narys, „valstiečių“ mero Antano Bezaro pavaduotojas. Žmogus, kurio nusikalstama veika yra buhalterinių dokumentų klastojimas, naikinimas bei slėpimas ir kuriam tik 2018-aisiais baigsis laidavimo terminas, – Šiaulių rajoną valdančios koalicijos atstovas.

Prieš kelis mėnesius pilietiški Meškuičių miestelio gyventojai kasaciniu skundu yra kreipęsis į Lietuvos Aukščiausiąjį teismą. Dvidešimt trys nukentėjusieji bei 40 liudytojų išsiaiškino, kad be jų žinios tuometinio Meškuičių gimnazijos direktoriaus ir Šiaulių rajono Liberalų sąjūdžio vadovo A. Mačiulio sekretorė [tuo metu moteris buvo ir Lietuvos liberalų sąjūdžio sekretorė – aut.past.] Aldeivina Incienė suklastojo gimnazijos darbuotojų bei moksleivių tėvų deklaracijas, pasinaudojo jų asmens duomenimis ir 1 proc. pajamų mokesčio savavališkai „nukreipė“ į Liberalų sąjūdžio sąskaitą.

Pirmoji tokia nusikalstama veika buvo įvykdyta 2012 metais, pildant deklaracijas už 2011 metus. Taip, ko gero, Seimo rinkimų išvakarėse politiniai apsukruoliai kaupė lėšas „šuoliui“ į parlamentą.

Vėliau tokia pat „akcija“ buvo pakartota dar dvejus metus iš eilės, kol aktyvioji liberalė A.Incienė nebuvo pagauta už rankos. 

Beje, pilietiški meškuitiškiai informavo tuometinį rinkimų prievaizdą, LR Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininką Zenoną Vaigauską apie galimus nusikaltimus kaupiant rinkimines lėšas, tačiau šis „atsimojavo“ pavyzdiniu atsirašinėjimu [dokumentas pridedamas – aut.past.]

Ikiteisminiame tyrime A.Incienė liudijo, kad tokiu neleistinu būdu paramą Lietuvos liberalų sąjūdžio Šiaulių rajono skyriui ji organizavo su savo tiesioginio ir dvigubo vadovo – gimnazijos direktoriaus ir partijos pirmininko – A.Mačiulio žinia. Vėliau moteris „pasitaisė“ ir visą atsakomybę prisiėmė pati viena, tarsi „gelbėdama“ laidavimo terminą turintį buvusį bosą, o dabar jau einantį atsakingas – Šiaulių rajono mero pavaduotojo – pareigas.

Buvusiai Šiaulių rajono Liberalų sąjūdžio sekretorei A.Incienei pasisekė – ji irgi atleista nuo baudžiamosios atsakomybės, jai skirtas 1,5 metų laidavimo terminas ir baudžiamojo poveikio priemonė – 20 MGL dydžio įmoka į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą. Be to, ši moteris liko darbe ir toliau disponuoja darbuotojų, gimnazistų bei jų tėvų asmens duomenimis.

Pasisekė ir Šiaulių rajono liberalų sąjūdžio skyriui, kad tuo metu, kai prasidėjo A.Mačiulio bei A.Incienės avantiūros bei jų nagrinėjimas, Lietuvos teisingumo ministro kėdėje sėdėjo ... dabartinis respublikos Liberalų sąjūdžio pirmininkas Remigijus Šimašius, o Švietimo ir mokslo ministru buvo…Gintaras Steponavičius.

Nepasisekė aktyviems Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijos profsąjungiečiams. Jie iki šiol bylinėjasi teismuose, yra persekiojami už savo „pastabumą“ ir pilietinę drąsą.

„Negalėjome patikėti, kai Šiaulių Apygardos teisme prokurorė Daina Songailienė gynė ne viešąjį interesą ir apvogtą valstybę, o tarsi „advokatavo“ kaltinamajai A.Incienei, – sako nukentėjusioji I.Tiknienė. – Prokurorė viešąjį interesą sulygino su bylos viešinimu žiniasklaidoje ir aiškino, kad nukentėjusiųjų šioje byloje ... nėra.“

Moteris jau yra mintinai išmokusi D.Songailienės teisme pasakytus žodžius: „Salėje sėdintys asmenys išties nėra nukentėjusieji. Situacija – dviprasmiška. Pinigai ne asmeniniai, o valstybės.“

Ką gi, situacija iš tiesų pasidaro net labai dviprasmiška, kai valstybės pareigūnas leidžia suprasti, kad „maustyti“ valstybę tarsi ne nusikaltimas.

„Mūsų Meškuičių gimnazijoje – daug esančių ar buvusių Liberalų sąjūdžio narių. Toks eksdirektoriaus, dabartinio vicemero Algio Mačiulio „palikimas“. Plius per beveik 20 jo vadovavimo metų apleista mokykla. Be to, visi jo paties ar direktoriaus postą „paveldėjusių“ liberalų kerštai nesibaigiančiu srautu pilasi tiems, kas neliko abejingas jų aferoms bei abejotinos veiklos pėdsakų maskavimui,“ – taikliai pastebi iniciatyvinės grupės „Į pagalbą STT“ vadovas, bene pirmasis darbo netekęs buvęs gimnazijos sargas G.Dagys, A.Mačiuliui „parūpinęs“ bausmę už nusikalstamą veiką.

Beje, Gintautas Dagys jau laimėjo darbo ginčą dėl neteisėto atleidimo iš darbo, todėl ugdymo įstaiga šiam žmogui turės sumokėti… beveik 6000 eurų. Ne mažiau, regis, Meškuičių gimnazijai bei jos steigėjai Šiaulių rajono savivaldybei kainuos privataus advokato Andriaus Kazakevičiaus paslaugos.

Taigi, taip seklėja mokinio krepšelis ar savivaldybės biudžetas, kuomet reikia kerštauti aktyviems piliečiams bei „mazgoti“ valstybės tarnautojų mundurus.

„O žinote, kas yra skaudžiausia mūsų istorijoje? – pokalbio pabaigoje paklausė Ilona Tiknienė. Ir pati atsakė: – Faktiškai gindami viešąjį interesą, mes samdomės advokatus savo lėšomis ir jokie teismai nepripažįsta moralinės žalos, kuri realiai tiesiog proporcingai didėja, kai daugėja Liberalų sąjūdžiui inkriminuojamų nusikaltimų. Tegul prieš mūsų valią buvo pildytos deklaracijos bei tas nelemtas procentas nukreiptas į šios organizacijos kasą, tačiau morališkai jaučiamės esą nusikalstamos organizacijos rėmėjai“.

* * *

Kitos Irenos Vasinauskaitės publikacijos šia tema:

Žurnalistinis tyrimas: Kas gali būti baisiau nei švietimo administravimas, patikėtas liberalams?
Meškuičių gimnazijos atstovų bylinėjimosi patirtys: prokurorės viršenybė prieš „viešojo intereso gynimą“
Temą pasiūlė anoniminis komentatorius. Meškuičių gimnazijos administracija keršija profsąjungos nariams?
Irena Vasinauskaitė. Meškuičių gimnazijos vaizdelis…nekoks (I)
Nesutarimai Meškuičių gimnazijoje supriešino žmones, arba Vaizdelis miestelyje… šiurpus (II)

 

* * *

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

skaitytoja       2017-10-6 21:42

jau spaudoje mirga pranesimai kad buvusiam Meskuiciu gimnazijos direktoriui,dabartiniam Siauliu rajono vicemerui Algiui Maciuliui uz apgaulinga Meskuiciu gimnazijos buchalterines apskaitos tvarkyma,sugadinant ar sunaikinant dokumentus gresia interpeliacija- t.y.varymas is vicemero posto lauk.Tai raso siandieninis Siauliu krastas-interpeliacija Siauliu rajono vicemerui-pasiskaitykite,tikiu iki spalio desimtos dar parodys ir televizija,parasys ir kiti portalai.

Pastaba besidominančiai       2017-09-29 12:10

Jaučiasi jūsų kaip žmogaus žemas intelektas, nes pagal jūsų parašytą komentarą tai ekskavatorininkas - ne žmogus. Beje net ir ekskavatorininkai kartais turi Dievo duotas protingas galvas, kaip ne kurie, ir panaudoja savo protą ir apsiskaitymą ginant paprastų, eilinių piliečių teises.

teisininkas       2017-09-28 21:01

Matyt gimnazijos administracija saviems duoda skaityti visus dokumentus o sie viesina.Zmogaus teise gintis ir samdytis patinkama advokata galima ir kelis.Viesinti ar jie pigus ar brangus nereikia.

reikia       2017-09-28 20:14

Reikia perduoti ne tik STT,bet ir FNTT,tegul atlieka pilną auditą.Taip buvo daroma Vilniaus apskrityje,Šiaulių miesto vaikų darželyje.

besidominančiai       2017-09-28 18:57

Mažai domitės…auditas buvo ir buchalterija ne gimnazijoj(centralizuota).O I.Tiknienės kompanija pagaliau pripažino, kad kovoja tik su A.Mačiuliu, taip suprantu triukšmą kels kol baigsis laidavimas…Tai gal palikit gimnaziją ramybėje?! Pinigus leidžiat savo noru, labai jau jums skandalai patinka ir advokatus renkatės kuo brangesnius… o gal pabandykit įsidarbinti STT, gal priims?Grupės pirmininkas su ekskavatorininko išsilavinimu bus pats tas…11 triukšmautojų(iš 58 darbuotojų), ar jūs dar nesuprantat, kad niekas prie jūsų nesijungia ne iš baimės, o dėl to,kad nenori turėt su jumis nieko bendro.Gimnazijoje mokomi vaikai, o politikuot važiuokit į savivaldybę, į seimą ar dar kur nors…gal dar kokių liberalų nuodėmių rasit?..

besidominti       2017-09-28 9:35

Domiuosi ivykiais Meskuiciu gimnazijoje.Stipraus audito reikia sioje mokymo istaigoje.Kas daroma su buchalterine apskaita.Pakratytu dar rastu daugiau.vagia pinigus kas tik prieina.

Tikra       2017-09-27 18:02

tiesa, niekam nerūpi, kas vyksta provincijoje, vietiniai “karaliukai” nebejaučia ribų

puikus       2017-09-27 11:59

geras laikas kreiptis į STT,turi ši tarnyba atkreipti dėmesį į tokias vykdomas politinės korupcijos veikas.O visa šitai vyko o gal ir dar tebevyksta ugdymo įstaigoje.O SIAUBE kas daroma mūsų Lietuvoje.

Jurgita,       2017-09-27 6:11

gal surasite Tiesa,pagaliau bus nubausti visi uz savo negrazius darbelius.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.