Naujienos

Irena Vasinauskaitė. Meškuičių gimnazijos profsąjunga gavo du pasiūlymus: sudaryti taikos sutartį ir surengti kvailiausių valdžios atsakymų parodą (I)

Tiesos.lt redakcija   2017 m. rugpjūčio 31 d. 3:38

14     

    

Irena Vasinauskaitė. Meškuičių gimnazijos profsąjunga gavo du pasiūlymus: sudaryti taikos sutartį ir surengti kvailiausių valdžios atsakymų parodą (I)

Meškuičių gimnazijos profsąjungiečiams jų nelengvose diskusijose su mokyklos savininku bei administracija tarpininkaujanti Vida Stankūnienė ieško naujų, konstruktyvių būdų visoms problemų sukūryje atsidūrusioms šalims pagelbėti. Nesibaigiantys teismai, vidiniai kolektyvo nesutarimai, prasta pastatų būklė, patyčios bei administracijos savo kiršinantiems tikslams naudojami gimnazistai nedaro garbės kitąmet 110-ties metų jubiliejų švęsiančiai ugdymo įstaigai.

Laiškas keliavo tarsi ... iš Škotijos

Atsakymo į liepos 14 dieną Ilonos Tiknienės bei Gintauto Dagio pateiktus probleminius klausimus Meškuičių gimnazijos profsąjungos aktyvistų ir Šiaulių rajono savivaldybės, šios gimnazijos savininkų, susitikimą organizavusi pedagogė senjorė Vida Stankūnienė laukė mažne pusantro mėnesio.

Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Gipoldo Karklelio atsakymą, pasirašytą rugpjūčio 22 dieną, V.Stankūnienė gavo …rugpjūčio 26-ąją. Belieka tik paspėlioti, kodėl valdžios laiškas tiek ilgai keliavo: kalti prastai dirbantys korespondencijos nešiotojai ar laiką „tempę“ rajono savivaldybės klerkai?

Jei Meškuičių gimnazijos profsąjungiečiai, tokį atsakymą būtų gavę trišalion– abiejų mokyklos profsąjungų, gimnazijos bendruomenės bei rajono valdžios – susitikimo išvakarėse, klausimus, į kuriuos negavo atsakymų, būtų pakartoję rugpjūčio 24-osios akistatoje. Žodžiu, kaip mūsų protinga Tauta sako, Šiaulių rajono savivaldybės atsakymas parašytas „ant durniaus“, todėl juo galimai bandoma formaliai lyg ir atsakyti, bet taip, kad nieko nepasakytų.

Teks rengti idiotiškiausių valdžios atsakymų parodą

Analogiška paroda Šiauliuose buvo suorganizuota daugiau nei prieš dešimtmetį ir turėjo nemenką pasisekimą, nes žmonės pateikė unikalių atsirašinėjimo pavyzdžių. Todėl manau, kad tarp eksponatų garbingą vietą užimtų ir Meškuičių gimnazijos vadovės Jūratės Jankauskienės atsakymas profsąjungos lyderei Ilonai Tiknienei. Pastaroji teiravosi, kiek gimnazijai kainuos signalizacijos įvedimas ir kaip tai atsilieps darbuotojų socialinėms garantijoms. Organizacijai, ginančiai darbuotojų teises buvo atsakyta, kad šie klausimai…ne profsąjungos kompetencijoje.

Naujausias Šiaulių rajono savivaldybės administracijos „opusas“, ilgai keliavęs pas adresatą V.Stankūnienę, – minėtas atsakymas į Meškuičių gimnazijos profsąjungiečių klausimus, pasirašytas G.Karklelio. Tarkime, kai nuo baudžiamojo teistumo pagal laidavimą atleista sekretorė A.Incienė garsiai pakalba apie užnuodytą valgyklos maistą, o gimnazijos administracija nė nepradeda tyrimo, ar tai tiesa ar šmeižtas darbuotojų atžvilgiu, logiška, kad tokias kalbas girdėję žmonės kreipiasi į mokyklos savininkę – Šiaulių rajono savivaldybę. O šios administracijos vadovas ramiausiai pasiunčia besiskundžiančius…atgal pas gimnazijos direktorę J.Jankauskienę, nes „darbuotojų darbo santykių klausimus privalo nagrinėti darbdavys, t.y. Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijos direktorius“. Šią situaciją geriausiai apibūdintų kelio ženklas – „Eismas ratu“. Ne kitaip.

Į profsąjungiečių klausimus, kas apmoka brangiai kainuojančio Meškuičių gimnazijos samdomo advokato A.Kazakevičiaus teisines paslaugas ir kodėl mokykla nesinaudoja savivaldybės teisininkų paslaugomis, G.Karklelis atsako tikrai saliamoniškai: „Šiaulių rajono savivaldybės teisininkai neatstovauja trečiųjų asmenų teismuose. Šiaulių rajono savivaldybės administracija nesamdo privačių advokatų ginti gimnazijos interesų.“

Rugpjūčio 24 dieną įvykusioje Meškuičių gimnazijos bendruomenės, abiejų profsąjungų ir savivaldybės darbuotojų susitikime paaiškėjo, kad neva advokatas samdomas ne iš mokinio krepšelio lėšų. Jį pasitelkia pati gimnazija, nes įstaiga teisininko neturi, o administracija su „kodeksais nelabai sutaria“, tačiau A.Kazakevičiaus darbas bus apmokamas iš „kitos savivaldybės biudžeto eilutės“.

Regis, Meškuičių gimnazija naudojasi teisininko paslaugomis, o už jas apmoka gimnazijos savininkas – Šiaulių rajono savivaldybė? Tai kas tada samdo minėtą teisininką – ta įstaiga, kuriai jo reikia, ar ta, kuri jam už darbą sumoka? Manyčiau, šią abrakadabrą lengviausiai galėtų išspręsti Šiaulių rajono aukščiausiosios valdžios – savivaldybės tarybos – Kontrolės komitetas ir jo pirmininkas Laisvūnas Neimanas. Regis, jis pasiryžo imtis rimtų tyrimų.

Dvigubi elgesio su nepilnamečiais standartai?

Meškuičių gimnazijos administracijos iniciatyva netrukus bus pradėtos nagrinėti dvi civilinės bylos dėl nuobaudų skyrimo valgyklos darbuotojai Eglei Joniškienei ir lituanistei Lionei Sarpauskienei – jos neva netinkamai bendravo su moksleiviais. Tačiau kai šiemet, minint Vaikų gynimo dieną, ugdymo proceso metu, be tėvų žinios, uoliai talkinant direktorei J.Jankauskienei bei jos pavaduotojai M.Vilkonienei, ji gi dabar, regis, tapo Povilioniene, į gimnaziją atvykę policijos pareigūnai apklausinėjo nepilnamečius, rajono savivaldybė problemų neįžiūri.

Kodėl? Ogi dėl to, kad „Administracinių nusižengimų kodekse nėra detalizuojama vaiko, kaip liudytojo, apklausos atlikimo tvarka, nėra reglamentuojami pareigūnų veiksmai atliekant minėtus procesinius veiksmus, nenumatyta galimybė įsitraukti į šį procesą vaiko teisių apsaugos institucijoms bei kitoms tarnyboms, aiškiai neįvardinta, kad nepilnamečio apklausoje turi dalyvauti jo atstovas. Jūsų nurodytu laiku pareigūnai galimai apklausinėjo vaikus dėl administracinių nusižengimų.“

Pala pala. Jei pareigūnų veiksmai analogiškose situacijose „nėra reglamantuojami“, tai savo nuomonę turintys arba pagal reikiamą scenarijų atsisakantys liudyti nepilnamečiai gali būti terorizuojami, jiems galima „elegantiškai grasinti“, pagaliau, pačiu mokyklos vadovybės dalyvavimu daryti spaudimą duoti reikiamus parodymus? Kur mes gyvename?

O toliau –  savivaldybės administracijos pasirašytame rašte dar gražiau. Ir labai siejasi su rugpjūčio 24 dienos trišaliu susitikimu Meškuičių gimnazijoje. Bet apie tai vėliau…

Laukite tęsinio.

* * *

Daugiau apie tai skaitykite kitose Tiesos.lt bendradarbės Irenos Vasinauskaitės publikacijose:

Premjere, ar Jūsų komanda dirba PRIEŠ Jus?
Meškuičių gimnazijos direktore Jūrate Jankauskiene, Šiaulių rajono vicemere Algi Mačiuli, ar Jums ne gėda?
Žurnalistinis tyrimas: Kas gali būti baisiau nei švietimo administravimas, patikėtas liberalams?
Meškuičių gimnazijos atstovų bylinėjimosi patirtys: prokurorės viršenybė prieš „viešojo intereso gynimą“
Temą pasiūlė anoniminis komentatorius: Meškuičių gimnazijos administracija keršija profsąjungos nariams?
Irena Vasinauskaitė. Meškuičių gimnazijos vaizdelis…nekoks (I)
Nesutarimai Meškuičių gimnazijoje supriešino žmones, arba Vaizdelis miestelyje… šiurpus (II)
Meškuičių gimnazijos profsąjunga susitiko su Šiaulių rajono meru bei Tarybos nariais
Kodėl Meškuičių gimnaziją palieka mokiniai?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

tai mokinio mamai       2017-09-1 20:48

Nusibodo ko beskaitai nebeskaityk ir uz kitus nerasinek.laukiame kitu straipsniu.

Mokinio mama       2017-09-1 20:02

p.I.Vasinauskaite, man visiškai negėda turėti savo nuomonę.Čia ne slapyvardis,aš ištikrųjų esu mokinio mama. O simpatijos mano pavaduotojos pusėje, todėl, kad ji to nusipelnė.Jums nepatinka kitokia nuomonė, todėl ir kabinėjatės prie žodžių.Prašot temų pametėt?Tai negi pritrūkot?Valio!!!Nes Jūsų straipsniai jau atsibodo…vis tas pats apie tą patį...

Irena Vasinauskaitė       2017-09-1 10:01

Gerbiamoji komentatore, pasirašiusi slapyvardžiu “mokinio mama”, nediskredituokite pavaduotojos, anot Jūsų, Margaritos.Gėda tokius bobizmus rašinėti, kuomet savo komentaro turiniu išduodate, kas kam toje gimnazijoje simpatizuoja. Jūs gi pametate naujų temų žurnalistams. Gal nekelkite tokių subtilių asmeniškumų viešumon…

Mokinio mama       2017-09-1 8:09

  Ponai I. Tiknien4s prof.nariai, jūs visai susipainiojot…nuo darbo reikalų perėjot prie knaisiojimosi po darbuotojų asmeninius gyvenimus. Pagal pavardę, tai ne už Mačiulio pavaduotoja Margarita ištekėjo, tai nesuprantu kuo ta santuoka užkliuvo?!
Nei vienas jūsų neprilygstat pavaduotojai Margaritai nei išsilavinimu, nei išsiauklėjimu, o apie išvaizdą išvis nekalbu…galėtų jums pavaduotoja kursus pravesti tema"Dalykinė apranga darbe”, gal tada vaikai iš jūsų už kampo nesišaipytų...Sėkmės Jums p.Margarita ir darnaus šeimyninio gyvenimo!Mokiniai Jus myli, o į šituos nekreipkit dėmesio.

mama       2017-09-1 8:08

daroma gėda ne tik Lietuvai, bet visam Meškuičių miesteliui, supratome ką rezgė šios gimnazijos administratorės, kokie planai kūrėsi jų galvose.Gėda, gėda, gėda. Manau jos turi palikti postus. ir su RUGSĖJO PIRMĄJA.

tikrai       2017-08-31 21:20

netikejau, kad nepriklausomoje Lietuvoje gali buti tokiu mokyklu , o dar gimnaziju, kuriose dirbtu tokios administracijos veikejos. Darote geda visoms Lietuvos mokykloms.

Kieno       2017-08-31 18:26

Giminė sąžiningesnė, tas ir laimi. Tarsi sekretorė ir jos vyras , arba direktorės pavaduotojas ir antros profsąjungos vadė ne giminės . Cha.
O jei skaičiuoti, pas ką mačiuliai gulinėja, tai beveik visi Meškuičiuose- giminės.

tai kokia       2017-08-31 18:09

betvarkė šioje mokykloje, jei net dviejų profsąjungų prireikė? Ką apie tai mano steigėjas - savivaldybė?

pritariu,       2017-08-31 17:58

kad už tokius darbelius direktorei ir pavaduotojai bet kurioje mokykloje ne vieta

Įdomu...       2017-08-31 16:50

Pirmąkart paskelbėt, kad yra dvi profsąjungos!!!O toji, kur amžinai triukšmą kelia turėtų pakeist pavadinimą-ten iš 11(o gal 10, paskutinių duomenų nežinau) narių tik trys nesusieti giminystės ryšiais. Nesunku paskaičiuoti…gimnazijoje yra 58 darbuotojai…tai apie kokį bendruomenės narių balsą mes kalbame???Teisus tas, kas garsiau rėkia?Ne viešą interesą ginat, o įžeistas giminaičių ambicijas ir į mokyklos gerovę jums visiškai nusispjaut…

manau       2017-08-31 8:57

Manau visa administracija turi buti atleista nes per placiai nuskambejo savo darbeliais ne tik Lietuvoje bet ir uz jos ribu.Apie tai turi galvoti steigejas.

Pas mus direktorei       2017-08-31 8:33

buvo pareikštas nepasitikėjimas.Tai padarė kolektyvas ir ji buvo atleista.Tai buvo jau kiek seniau.

visgi       2017-08-31 8:14

visgi tokias tebedirbančias direktores ir pavaduotojas reikia šalinti iš mokyklų-viską stebi vaikai,jie viską suprantą. Tai ką pagaliau mes ugdome šioje Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijoje? TaS PATS ir šios gimnazijos sekretorė tebedirbanti, klastojusi dokumentus, apgavusi mokinių tėvus, sukčiaviavusi. Ar direktorei ir toliau gerai dirbs ši sekretorė, manau toliau klastos, sukčiaus.

Skaitytoja       2017-08-31 7:03

Labai idomus straipsniai,skaitau visus.Kodel Siauliu r. savivaldybe nesiima veiksmu sutvarkant mokyklos administracija:jai viskas galima,ji viskuo gali uzsiimti,prasimanyti,kas per karalienes ten sedi?Turbut statytines,dangsto visus blogus darbelius,rezgia nieksiskus planus,net itraukdamos mokinius i nusikalstamas veikas.Darykite kazka,gerbiami savivaldybes atstovai,juk jus turite atstovauti paprastus zmones.Tesiasi bardakas,ir kuo toliau tuo graziau.Tokios administracijos darbuotojos turi nebedirbti.AR CIA TIK SIAULIU RAJONE SITAIP GALIMA???kITUR JAU SENAI BUTU VISKAS SUTVARKYTA,JUK TURI BUTI REAGUOJAMA I TOKIUS ADMINISTRACIJOS DARBUS,GAL CIA TRECIOJI LIETUVA?


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas: „Šiandien švenčiame Lietuvos valstybės idėją, bet kol yra idėja, tol yra ir Lietuvos valstybė“ (papildyta kalbos tekstu)

Rezistentai Petras Plumpa ir kun. Robertas Grigas apie vyskupus ir kunigus, paaukojusius savo gyvenimą ir net gyvybę už Lietuvos laisvę

Vytautas Rubavičius. Vokietijoje Alternatyva įgavo jau valdžios, o kada ji susikurs Lietuvoje?

Nuoširdūs sveikinimai!

Algimantas Rusteika. Lietuva yra tie, kurie sakome ‘Mes’. Ne jie

Partizanas Jonas Kadžionis-Bėda ir jo testamentinė kalba: „Lietuva išliks, nes laisvę gavo per stebuklą“

Štai ir sulaukėm. Liudvikas Jakimavičius: „Net okupantų valstybė TSRS valstybinių švenčių proga skelbdavo amnestijas, o ne nuosprendžius“

Verta prisiminti. Kaip okupantai baiminosi Lietuvos nepriklausomybės 70-mečio

Irena Vasinauskaitė. Gražuolių kaime iki šiol vaidenasi?

Ramutė Bingelienė. Cenzūros grimasos Seime

Kiek verti 100 eurų Lietuvoje ir likusioje ES?

Algimantas Rusteika. Tiesos išbandymus pereina ne visi

Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ sutiktuvės

Janina Survilaitė. Klampūs archyvų atstatymo keliai

Bernardas Dringis. Klausimai, kylantys Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio išvakarėse

Popietė su Laisvės premijos laureate s.Nijole Sadūnaite

Apie išprievartavimą melavusi feministė nuteista už šiurkštų šmeižtą

Algimantas Zolubas. Pilietinė veikla – politinė

Teisininko žvilgsnis į BK normą dėl seksualinio priekabiavimo. Vytautas Sirvydis: sunku rasti kitą tokį lengvai „pritempiamą“ straipsnį

Vytautas Vyšniauskas. Neiškęstas privatusis patriotizmas

Alvydas Jokubaitis, Mindaugas Kubilius. Europos Sąjunga: kur mes keliaujame?(III). Nedemokratiškų nuostatų įsivyravimas demokratijoje?

Dariaus Kuolio atrinkta. Justino Marcinkevičiaus atsakas savo kaltintojams: „Valstybę praradote jūs, o tautą mes vis dėlto išsaugojome“

Raimondas Kuodis. „Ekonomikos dėstymą yra užvaldę neoliberalai“

Valdas Vasiliauskas. Tauta nebuvo pakviesta į  šimtmečio šventę

Nuo bačkos. Vilniaus meras Remigijus Šimašius: „Vilnius yra kosmopolitinis, atviras miestas ir turi labai simbolizuoti tokias idėjas“

Nida Vasiliauskaitė. #TuIrgiKaltas?

Vladimiras Laučius. „Pagrindinis žurnalistikos tikslas yra ieškoti tiesos“

Lietuvos Respublikai – 100. Darius Kuolys: Vilniuje – Valstybės atkūrimo takas (II)

Vasario 13-ąją Vidmanto Valiušaičio knygos „Ponia iš Venecijos tavernos“ pristatymas

Irena Vasinauskaitė. Nieko asmeniško… Tik vykdau pažadą [2], arba Šis bei tas apie politinį priekabiavimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.