Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Savivalda

Irena Vasinauskaitė. Lietuvoje savivaldos nėra? [1]

Irena Vasinauskaitė   2016 m. sausio 24 d. 18:31

16     

    

Irena Vasinauskaitė. Lietuvoje savivaldos nėra? [1]

Dėl viso pikto šio straipsnio pavadinimas dar klausiamasis. Norėdami galutinai išsiaiškinti, ar tai yra tiesa, turėtume visi: ir besinaudojantys ES struktūrinių fondų pinigais tiesiogiai, ir stebintys, kur jie investuojami ir kokią išliekamąją vertę sukuria, pasidalinti savo žurnalistiniais, teisėsauginiais tyrimais ar asmeninėmis patirtimis.

Pradėkime nuo to, kad susiskaičiuokime, kas liks, tarkime, Raseinių rajono savivaldybės gyventojams, kurių išrinktieji nusprendė pagal Sanglaudos skatinimo programos prioritetus rekonstruoti hipodromą. Įvardinkime pavardes bei partinę priklausomybę tų, kurie atsakingi už tai, kad vienintelis tokio tipo hipodromas Baltijos šalyse negali pradėti veiklos ir netarnauja „Ekologinio [pažintinio] turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatos gerinimo infrastruktūros kūrimui ir plėtrai“.

Vargu ar užteks viso Raseinių rajono raguočių bandos odos, kad aprašytume, kas padaryta nuo 2007 metų, kiek partinių iečių sulaužyta, kad savivaldybė – didžiausias Raseinių hipodromo dalininkas [per 60 proc.] – nevaldytų objekto, į kurį investavo ne tik vietos gyventojų, bet ir ES lėšas – 1 260 427,45 euro.

Kviečiu skaičiuoti kartu. Labai tikiuosi rimtos jaunojo Raseinių rajono savivaldybės tarybos nario, Kontrolės komiteto pirmininko Stepono Naciaus pagalbos, nes, kaip supratau, jis visur ir visada „siekia skaidrumo“.

Pradedam?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Svaiguliui 0:24       2016-01-26 12:39

Oi žmogeli, koks tu susireikšmines - net nematau ką čia tokį ant menčių reikėtų guldyti, nes iš tiesų niekam tu jau net neįdomus. Nejau manai, kad tavo bezdėjimas dar gali sukelti kažkokį tai vėją?...
Tad, jei ir bando dar žmonės šį portalą gaivinti, tai besistengiančio ir iš kailio besineriančio juozapėlio kliedesiai, čia veikia, tik kaip atstumiantis reiškinys.

niekonaujujui       2016-01-26 0:24

Na, mano mielas Barbosėli, bet kad ir tu jokio pozityvesnio pavyzdžio neparodai.
Vis tas pats per tą patį - atalaki, kojelę pakeli, nusičiurški, brisiaus galą nukratai ir vėl link kito komentariumo risnoji galvelę atlošęs.
Kur teigiamas precedentas, kodėl nepargiaunamų vertybių autoritetu neparguldai mūsų juozapiško padermės ant menčių ar dar geriau - veidu į ašarų pakalnės dumblą?
Driokstelk, apakink publiką intelekto ir padorumo nukleariniu mišiniu.
Laukiam nesulaukiam.
Na gi, davaj, davaj!
Pavaryk naujoviškai.
Antraip, žinai,teks tau senovišką vargelį vargti.
Mes porinsim kaip įpratę, o tau ir toliau teks tik inkšti, kad -
-vaje, i vėl myždamas prieš vėją apsišlapinau šnibrių.

Nieko naujo       2016-01-25 23:22

Kaip visada, juozapėlis papilstė iš tuščio į kiaurą ir visi laimingi katučių ploja. Štai, kur žmogelis neturi ką veikti - blin , jau net matau, kaip ši, juozapinio verčiama, sistema žlunga.

> Durniu laivas 2016-01-25 15:09        2016-01-25 17:51

Lozungai, lozungai, o kokia išeitis ko nesiūlai ? Tiesą žinom, bet ką daryti patark.Kokią išeitį siūlai iš susidariusios padėties ?Lozungais sotus nebūsi nei pats, nei kiti.

Durniu laivas       2016-01-25 15:09

Viskas ATVIRKSCIAI!Jeigu norite suzinoti tiesa viska apverskite aukstyn kojomis.Norint sugriauti valstybes pamatus reikia tiesa paversti melu o mela tiesa.Ta labai sekmingai Lietuvoje atlieka KGB pavaldi teisesauga!

Baikit       2016-01-25 14:22

Fantazijas apie kokybiškas kiekybiškos sisteminės žiniaskaidos baimes ar grėsmes sistemai. Vakar per anksti tas pasakas sekė. Geriau prieš miegą būtų pasistengę...

> Juozapas---Tarabildai 2016-01-25 1:27        2016-01-25 13:36

Vakar Valstybinis transliuotojas informavo kas kelia sistemai baimę. Nesusireikšminkite prašau, šis portalas net nebuvo paminėtas.

ruta       2016-01-25 13:17

Ponas Juozapas 100% teisus - ‘partkomai ’ veikia , nomenklatura valdo , dauguma pilieciu nenori nieko zinoti, pasyvus , baugus ,arba pritaria bet kam , jeigu sviecia asmenine nauda .

Tai       2016-01-25 9:59

Įžanga į konstruktyvią diskusiją.

Kur tos rietenos?       2016-01-25 8:35

Nesimato

Juozapai ir Tarabilda       2016-01-25 5:13

Nesiriekit tarpusavyje. Nuo to tikroji savivalda ne atsiras. Ar seimas ar savivaldybės yra sudarytos iš tos pačios mišrainės - partinių sąrašinių ir kelių, taip vadinamų, visuomenininkų. Čia kaip į dubenį, ne žiūrint iš ko ta mišrainė daroma, įmesti trupučiuką druskos ar pipirų. Vis vien savivaldybėse sėdi laimėję rinkimus vienos ar kitos partijos daržovės.
  Reziumė tame, kol sėdės seime partiniai sąrašiniai tol sėdės ir savivadybėse tie patys sąrašiniai. Ir visai nesvarbu, kad mierai renkami tiesiogiai.
  Sunaikinkim sąrašinius seime ir savivaldybėse, gal tada atsiras ir savivalda.
  Aš parašiau gal, nes neįsivaizduoju kaip jie skirtingų pažiurų susėdę 20 ar 30 kandidatų susišnekės vieni su kitais, kai seime 3 ar 5 partinės gaujos negali susitarti vienam bendram reikalui vienu ar kitu sprendžiamu klausimu.
  Nes - partija naš rulevoj.

Juozapas---Tarabildai       2016-01-25 1:27

Ar vis DAR neaišku ant ko Sistema stovi ir už ko laikosi?
Aš pasakyčiau tiksliau-
-
per mažai žmonių žino;
per mažai yra sugebančių suvokti kai yra aiškinama;
labai nedaug norinčių žinoti ir stengtis suvokti.
.
Bet tokios bjaurios išvados něra absoliutus blogis bei pagrindas depresuoti.
Tai tiesiog problemų sąrašas.
Darbų kuriuos ir reikia pirmiausiai daryti sąrašas.
...
Sistema reaguoja î tokiu kaip mano samprotavimus.
Sistemai šis portalas yra tikra rakštis.
Todėl dabar prasidės medžioklė.
Jau prasdidėjo.
Delfiai trimituoja jau, varovai ir skalikai stovi pamiškėse pasiruošę.
Prisdidengdami marginalių proputiniškų ruporų gaudynėmis, triukšmo ir dūmų priedangoje puls ir šį portalą.
Nes kas valdo žmonių protus tas ir Valdo viską.

Tarabilda       2016-01-25 0:27

Sistema taip vienas du nesiraižo. Pirma reikia išsiaiškinti ant kokių dramblių ar banginių ji pastatyta. Tada gal ir įmanoma surast jos Achilo kulną. O ką jau daryti suradus, tai čia žmonių drąsos ir apsisprendimo klausimas.

Juo       2016-01-24 20:07

Gerai.
Pa.
: )

Juozapėli       2016-01-24 19:15

Mieliausias, nėra ko Tamstos raikyti. Gal paraižykim sistemą ?

Juoapas       2016-01-24 18:37

Miela p. Irena.
Tikrai nesu Raseinių vietos reikalų žinovu, bet drįstu spėti, kad ten yr kaip ir visur. Valdžia vagia. Ir meluoja.
Skirtingai nei Tamstai, man seniai nekyla klausimų del skyrybos ženklų panašių straipsnių pavadinimų sakinių gale. Vienareikšmiškai taškas.
Net patį terminą “savivalda” musyse laikau nesusipratimu.
Savivalė!
Kokia dar savivalda, katino ašaros ne daugiau.
Vienžo, reiškinys ne vietinis, ne regioninis, o sisteminis. Totalus.
Savivaldos nėra, vietoje savivaldos yra tik pervadinti /persidažę LSSR miestų bei rajonų vykdomieji komitetai/rajkomai ir nieko daugiau.
Neosovietiniės neofeodalų kniažestvos.
Bet svarbiausia kur mano ir Tamstos nuomonės išsiskiria yra tai, kad aš netikiu kad veikiant pagal Sistemos taisykles būtų įmanoma keletoje atskirų savivaldybių “laimėjus” mandatų, tose savivaldybėse įdiegti tikrą, realią, savivaldą. Aš tokių nepamatuotų iliuzijų tikrai neturiu.
Pirma, režimas to neleis. Leis pasimurdyti, leis tikėti jog gal būt pasiseks, kad beveik tuo juoj ir ...viskas.
Sistema yra tokia, kad garantuotų tamstų nepasisekimą.
Sistema tam ir sukurta, kad režimą saugotų. Negi manot, kad Jums ir į Tamstą ar mane panašiems savivaldos instrumentus leis dalinti. Ar žinote kas yra tikros savivaldos instrumentai režimo atžvilgiu?
Tai režimą naikinantys instrumentai. Kam bus reikalinga 100 000 biurokratų armija, jeigu piliečiai ir bendruomenės susitvarkys pas save patys? Kas bus “elyyyytas” jeigu išnyks feofaliniai luomai? Nebent kažkokie šviesuoliai ar reikšmingi menininkai, mokslininkai bus vadinami elitu, bet ne oligarchai ir ne politikai.
Tas kad Urbšio ar Grigaravičiaus ir pan. komitetai kažką ten “laimėjo” rinkimuose dar yra tik tuščias balionas . Neaišku ar sugebės pripūsti, neaišku ar nesprogs, neaišku ar nesubliukš.
Nepykit kad taip negražiai kalbu, bet nėra reikalo į vatą vynioti.
Tarkim komitetai atsilaikys nepakrikę iki kadencijos galo. Tai ir bus didžiausias jų nuopelnas. Nes per kadenciją komitetininkai iš apačių, per padėjėjus, patarėjus pradės apaugti sisteminiais gaurais. T.y. pakraštėliuose, tyliai vadams net nežinant pradės burtis gudročiai sumoję, kad reik nežiopsoti.
Tokie “padėjėjai” turėdami pasitikėjimą stums savo smulkius švogeriškus reikaliukus, kurie ilgainiui gausės ir stambės.
Ilgainiui naujoji, t.y. senoji Sistema kurią bus taręsi išnaikinę neokonai, grakščiai virs tokia pačia kniažestva, kaip ir prieš tai buvo.
Vienur išrupūžės per kadenciją jau, kitur per antrą.
Stebuklų nebus.
Nes ant senų pamatų principiniai kažko kito nesukursi.
Raikykite mane griežinėliais bet laikysiuosi savo nuomonės.


Rekomenduojame

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.